37 Kısa, Orta ve Uzun Siyah Tüylü Siyah Köpek Irkları

37 Kısa, Orta ve Uzun Siyah Tüylü Siyah Köpek Irkları

Cinsine göre bir köpek arkadaşı seçmek oldukça yaygındır. Ama aynı zamanda renge göre seçim yapmak giderek daha popüler hale geldi. Siyah köpek ırkları çeşitli nedenlerle geri dönüyorlar. Bazı insanlar belirli bir rengin görünüşünü sever ve bazıları için, dökülmeyi gizlemek için kıyafetlerine, mobilyalarına veya döşemelerine uygun olabilir. Bu nedenle, birisi siyah ceketine göre bir köpek seçtiğinde, genellikle bunun arkasında bir sebep vardır.

Bazı siyah kaplamalı köpekler bir saldırganlık veya baskınlık görüntüsü . Renk ayrıca genellikle sihir ve gizem sembolü olarak görülür. Kara bir kedi yolunuzu geçtiğinde, bu uğurlu bir alâmettir. Peki ya siyah köpekler?Kara köpekler, çeşitli mitolojilerde uzun zamandır koruyucular, rehberler ve sadık yoldaşlar olarak kabul edilmiştir. Bu nedenle, günümüzde aileler arasında bu kadar popüler bir seçim olabilir. Mükemmel siyah kedinizi bulmanızı kolaylaştırmak için listemizi üç bölüme ayırdık. ceket uzunluklarına göre .

şunu belirtmekte fayda varbu ırkların hepsi tamamen siyah değil. Bazıları biraz bronzluk ile “çoğunlukla siyah”. Ancak bu bronzluk, köpeğe bağlı olarak çok daha düşük bir oran olabilir ve size tamamen siyah bir yavru gibi görünen bir görünüm verir.

İçindekilerKısa Paltolu Siyah Köpek Irkları

Aşağıdaki köpekler irili ufaklı, hepsi daha kısa siyah paltolu. Bu köpekler, cinsine bağlı olarak çift kaplamalı veya tek kaplamalı olabilir. Çift kaplamalı siyah köpekler, özellikle kışın ve ilkbaharda daha fazla tüy döker.Saç daha kısa ve genellikle daha az fark edilir olduğundan, tımar ve bakım daha kolay olacaktır. Daha kısa siyah paltolu favori köpeklerimize bir göz atalım.


Boksör

Bankta Küçük Siyah Köpek

Daha nadir olmasına rağmen, Pugların tamamen siyah bir ceketi olabilir.bu Pug ruhlu küçük bir köpektir , bir ceket ile tamamen siyah olabilir . Black Pug'lar biraz daha nadirdir, bu nedenle siyah bir Pug yavrusu için yüksek bir miktar harcamayı bekleyin. Pug, Çin kökenli eski bir köpek ırkıdır. Bu yavrular, kraliyet ailesinin rafine köpekleri olmak için yetiştirildi.

Pug mutlu ve sevecen bir ırktır. Onlar mükemmel bir aile arkadaşıdır ve özellikle arkadaşlık için yetiştirilmiştir. Pug düz yüzlü bir cinstir. Bu nedenle, yaşlandıkça düz yüzleri nedeniyle olası sağlık sorunlarını izlemeniz gerekir. Onlar çok uygun değil sıcak iklimlerde yaşayan insanlar için. Pugların, bu listedeki diğer köpek ırklarından daha fazla inç kare başına kürkü vardır. Siyah saçlarını yönetmeniz gerekme olasılığı yüksek, ancak uzun saçlı bir cins kadar değil.


Lancashire Topuklu

Çoğunlukla Siyah Ceketli Lancashire Topuklu

Tamamen siyah olmasa da, Lancashire Heelers, paltolarında sınırlı miktarda pas rengine sahip olabilir.bu Lancashire Topuklu cins meraklılarının alanının dışında sıklıkla görülmeyen sıra dışı bir köpektir. Aslında, Birleşik Krallık'ta cins, Nesli Tehlike Altındaki Irklar listesi Bunun nedeni, gen havuzunu oluşturan hayvan sayısının az olması ve buna bağlı olarak kalıtsal hastalık riskinin artmasıdır.

Bu yavrular, canlı kişilikleri ile sevgi dolu ve sevecen. Ayrıca çok zekidirler ve eğitilmesi oldukça kolaydır. Bu uzun gövdeli yavrular, geleneksel olarak sığır gütmek için kullanılıyordu. Lancashire Heeler'ın siyah-ten rengi ceketi kısa, pürüzsüz ve suya dayanıklıdır.


Minyatür Pinscher

Siyah Minyatür Pinscher

Minyatür Pinschers, oldukça küçük olan başka bir 'çoğunlukla siyah' kaplamalı köpektir.

Minyatür Pinscher, küçük bir pakette oldukça fazla tavrı olan, alıngan küçük bir yavrudur. Çoğu cins tarihçisi, cinsin aslında bir tür olarak ortaya çıktığını öne sürer. bir Dachshund ve bir arasında çapraz italyan tazı . Popüler bir oyuncak cinsidirler ve daha küçük boyutlarına rağmen genellikle bekçi köpeği olarak kullanılırlar.Bu karakterli yavrular bir dizi renkte gelir. Palto renkleri, çoğunlukla siyah olan ve ağız, göğüs, bacaklar, kulaklar ve kaşların çevresinde pas rengi işaretler bulunan siyah-pas içerir.


Büyük dane

Kısa Siyah Kürklü Danua

Danimarkalıların ara sıra beyaz bir çizgi ile daha kısa siyah kürkleri olabilir.

bu Danua uygun bir şekilde adlandırılmıştır , 180 pound ağırlığında ve omuzda 30 inç boyunda duruyor. Danimarkalı, dünyanın en büyük köpek ırklarından biridir! Danimarkalılar genellikle sakin ve huysuzdur. Harika aile hayvanları yaparlar, çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla da iyi geçinirler.

Bu köpeklerin kısa, bakımı kolay tüyleri vardır ve siyah da dahil olmak üzere birçok farklı renkte gelirler. Genellikle, siyah bir Danimarkalı beyaz şeritlerin bir miktar varlığı göğüslerinde bir yerde. Danua almaya karar verirseniz dikkat etmeniz gereken bir nokta, bu köpeklerin yaşam beklentisinin sadece yedi yıl olmasıdır. Diğer ırklar kadar uzun yaşamadıkları için genellikle 'kalp kıran köpekler' olarak anılırlar.
Siyah ve Tan Coonhound

Sahilde Siyah ve Tan Coonhound

Siyah ve Tan Coonhounds, paltolarında daha az bronzlaşabilir ve tamamen siyah bir görünüm verebilir.

bu Siyah ve Tan Coonhound hayata tasasız, bahtiyar bir tavır takınan neşeli bir karakterdir. Bu büyük, çevik köpekler izci olarak kullanılır ve Beagle'dan daha iyi burunlara sahip olmakla övünüyor. Paltoları, ima edildiği gibi, biraz ten rengi ile kısmen siyah olacaktır. Ebeveynlerine ve genetiğine bağlı olarak, bronzluk daha az görünebilir ve tamamen siyah bir yavru görünümü verebilir.

Ayrıca atletiktirler ve avlanma alanında güvenilirdirler. Siyah ve Tan Coonhounds ayrıca sakin, soğukkanlı aile hayvanları yapabilir. Soy şirkete ihtiyacı var mı onu mutlu etmek için ve bu yavrular uzun süre yalnız bırakılırlarsa yıkıcı ve gürültülü olabilirler.
Doberman pinscher

Siyah Doberman Pinscher Kameraya Bakıyor

Doberman Pinscher, tamamen siyah bir paltoya sahip olabilecek başka bir cins.

bu Doberman pinscher iri yapılı, kaslı bir cinstir. Ordu ve kolluk kuvvetleri tarafından sıklıkla çalışan köpekler olarak kullanılırlar. Onlar ayrıca en popüler ırklardan biri ürkütücü görünümleri nedeniyle insanların “kara köpek” olarak düşündüklerinde ve yanlış olarak “agresif itibar” olarak etiketlendiğinde düşünülür.

Cins, hem son derece zeki hem de eğitilebilir, ayrıca güçlü ve hızlıdır, bu da onları aktif bir yaşam tarzına sahip bir ev için mükemmel kılar. Doberman'ın kısa, parlak siyah ve ten rengi ceketinin, mükemmel durumda kalması için haftada bir kez fırçalanması gerekir.


daksund

Küçük Siyah Dachshund

Bu listedeki diğer ırklar gibi, Dachshunds da neredeyse tamamen siyah katlara sahip olabilir.bu Dachshund bir Alman tazısı bu dünyadaki en ünlü köpek ırklarından biridir. Bu listedeki diğer ırklarda olduğu gibi tamamen siyah değiller. Ancak, çoğu durumda, ten rengi lekeleri o kadar koyu olabilir ki, tamamen siyah bir ceket görünümü verir.

border collie corgi karışımı

Dachshund'lar daha küçük ve genellikle daha kısa saçları vardır. Genetiklerine bağlı olarak daha uzun saçlara sahip olma yetenekleri vardır, ancak bu daha nadirdir. Dachshund'lar tüy döker ancak sonrasında temizlenmesi nispeten kolaydır. Daha uzun vücutları, onları diğer köpek ırklarından tanımlarken cinsi biraz açık hale getirir.


cane corso

Cane Corso Siyah Kürk

Cane Corsos'un daha kısa tüyleri vardır ve biraz beyaz çizgili tamamen siyah olabilir.

bu cane corso Kraliyeti korumak için kullanıldığı zaman, Antik Roma'ya kadar izlenebilir. İtalyan Mastiff olarak da bilinen Cane Corso, ev ve aile koruyucusu . Yabancılara karşı çekingendirler, son derece sadıktırlar ve gerekirse ailelerini kendi hayatları pahasına korurlar.

Bu etkileyici köpekler sadece bakmak için heybetli değiller, aynı zamanda çok zekiler ve onları çok eğitilebilir hale getiriyorlar. Kendine güvenen Cane Corso, insan ailesine karşı tatlı huylu, sakin ve sevecen olurken cesur ve güvenilirdir.


Kara Köpek Irkları Orta Katlı

Belki de kısa siyah bir paltodan vazgeçtiniz ve paketin ortasında bir yerde olan bir şey mi istiyorsunuz? Daha koyu olan birçok farklı büyüklükte köpek var. orta uzunlukta paltolar .

Evet, kabarık siyah kaplamalı bir yavruyu orta uzunlukta bir paltoya tımarlayabilirsiniz, ancak genetik olarak konuşursak, bu yavruların çoğu fazla tımar edilmeden orta uzunlukta bölgede olacaktır. Orta uzunlukta paltolu favori yavrularımıza bakalım.


jagd korkunç

Jagdterrier Yavru Köpek

Jagdterrier, orta uzunlukta sırım gibi bir ceketi olan bir başka 'çoğunlukla' siyah köpektir.

bu jagd korkunç cinsinin avlanmak için kullanıldığı Almanya'dan geliyor. Bunlar öncelikle ve yeraltında çalışan köpekler için kullanılır.

Küçük boyutlarına rağmen bunlar, onları mutlu etmek için bol miktarda zihinsel uyarıma ve fiziksel egzersize ihtiyaç duyan canlı, bağımsız yavrulardır. Gruplarındaki çoğu yavru gibi, bu teriyerler küçük çocuklu veya kedili evler için uygun değildir ve eğitmek için inatçı ve zor olabilirler.

Jagdterrier, genellikle siyah ve ten rengi olan kaba veya pürüzsüz bir kürke sahip olabilir. Bronzluk işaretleri, köpeğin namlusunda, göğsünde, bacaklarında, kaşlarında ve kuyruğun tabanındadır. Alıngan siyah ve ten rengi yavru köpeğinizin ayak parmaklarında ve göğsünde küçük beyaz lekeler olabilir.


Schipperke

Üç Schipperke Köpeği

Schipperke, orta uzunlukta koyu bir kürkü olan küçük, tüylü, kaplanmış bir yavrudur.

bu Schipperke Belçika'dan geliyor. Başlangıçta mavnalarda veya gemilerde fare avcısı ve bekçi köpeği olarak çalışmak üzere yetiştirilmişlerdi. Omuzda 13 inç boyunda duran Schipperke, cesur, dikkatli ve kendinden emin.

Bu köpekler son derece zekidir, ki bu onları kolayca eğitilebilir hale getirir . Eğlenceli, sadık ve eğlenceli bir evcil hayvan istiyorsanız, Schipperke tam size göre olabilir. Schipperke, tatlı kurnaz yüzü ve kalın, gür koyu renkli ceketi ile köpek parkındaki insanların da dikkatini çekecektir.


İskoç Teriyeri

Koyu Kaplamalı İskoç Teriyeri

Scotties, koyu siyah paltoları olan cesur, cesur köpeklerdir.

bu Scottie köpeği cesur, cesur ve çok bağımsız, bu ikonik küçük köpeklerin eğitilmesini zorlaştıran bir özellik. Ancak, Scottie'ler son derece sadık köpeklerdir. sevgi dolu aile hayvanları ve sadık arkadaşlar . Bu, erken yaşlardan itibaren doğru bir şekilde sosyalleşmeleri sağlanır.

Bununla birlikte, bu yavrular genellikle küçük evcil hayvanların ve küçük çocukların olmadığı evlerde daha mutludur. Bu köpeklerin tüylerini sağlıklı tutmak ve paslanma ve dolaşmaları önlemek için her hafta tımar edilmesi gereken aldatıcı derecede yumuşak, yoğun astarları vardır.


Portekiz Su Köpeği

Portekiz Su Köpeği Açık Havada

Portekiz Su Köpekleri, çoğu zaman çok daha kısa kesilmiş olan kalın, tüylü tüylere sahiptir.

Ailenizin bir üyesi olarak sevecen, cesur ve hayat dolu bir köpek istiyorsanız, Portekiz Su Köpeği (PWD) tam da aradığınız şey olabilir.

Bu köpekler vardı balıkçılara yardım etmek için yetiştirildi , bu yüzden onların sadece Aşk Su! Köpekler, birkaç farklı tarzda kırpılabilen kıvırcık, siyah, su tutmaz bir kürke sahiptir. Ama eğer seçersen olumsuzluk özürlünüzü kırpmak için, bunu bilmekten memnun olacaksınız onlar sadece orta derecede parçalayıcılar .

Cins çok zeki ve eğitilmesi kolaydır. İnsan aileleriyle yürüyüşe çıkmaktan, köpek parkında oyun oynamaktan ya da göle gitmekten başka hiçbir şeyi sevmiyorlar.


Avustralya Kelpisi

Koyu Kaplamalı Avustralya Kelpie

Avusturyalı Kelpies, jet siyahı da dahil olmak üzere birçok farklı kaplama rengine sahip olabilir.

bu Avustralya Kelpisi aktif bir aileye ya da çobanlık ya da bekçilik işine uygun çalışkan bir ırktır. Bu cins son derece zeki, istekli ve görünüşte sınırsız bir enerjiye sahip.

Kelpie, alıştıkları Avustralya'dan. sert koyun gütmek , taşra çiftliklerinin sıcak ortamı. Çok eğitilebilir olmalarına rağmen, bu cins ilk kez köpek sahipleri için uygun değildir. Bu yavru genellikle deneyimli bir evde daha iyi yerleşir, burada bu işkolik köpekleri mutlu edecek çok şey olur.


Affenpinscher

Affenpinscher Köpek Koşu

Affenpinscher köpekleri, orta uzunlukta kabarık bir ceket ile küçüktür.

Affenpinscher, heyecan verici bir köpektir. muhteşem maymun gibi yüz , uzun, sarkık bir bıyıkla tamamlandı. Bu yavrular bir ayak boyundadır ve uzun, kabarık siyah bir ceketi vardır. Onlar her gün bir oyun oynamaktan veya yürüyüş yapmaktan hoşlanan canlı küçük köpeklerdir ve o sevimli paltoda dolaşmaları ve paspasların oluşmasını önlemek için tüylü arkadaşınızı tımarlamaktan zevk almanız gerekecektir.

Affenpinscher, çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinen sadık ve sevgi dolu bir aile hayvanıdır. Bu güzelliklerden birini üstlenirseniz, evinizde bir daha sıkıcı an olmaz!


Norveç Elkhound

Norveç Elkhound Köpeği

Norveç Elkhoundları orta uzunlukta siyah paltolara sahiptir.

bu Norveç Elkhound sevecen, sadık ve cesur olmak harika bir aile hayvanı yapar. Bu köpekler, cinsin orijinal gri versiyonunun modern bir çeşididir. Gri versiyon daha yaygın, ancak siyah versiyon daha çok aranıyor.

Nispeten küçük boyutuna rağmen, cins orijinal olarak Norveç'te kullanılmıştır. büyük oyunu avlamak için , çeşitli geyik, elk, geyik ve hatta ayı türleri dahil! Elkhoundlar son derece zekidir, onları eğitmek için bir esinti yapar ve aynı zamanda harika bekçi köpekleri olurlar.


Labrador köpeği

Alan Açık Havada Labrador Retriever

Labrador Retriever, dünyanın en popüler köpek ırklarından biridir.

bu Labrador köpeği dünyanın en popüler köpeklerinden biridir. Şu anda ABD'nin en sevilen evcil hayvanı olarak AKC'nin tablosunda bir numarada oturuyorlar. Laboratuarlar bu tacı 28 yıldan fazla bir süredir elinde tutuyor!

Laboratuvarlar arkadaş canlısı, sadık, eğitilmesi kolay ve çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla da harika . Bu süper köpekler, çalışan bir cins oldukları için bol miktarda egzersize ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle, siz ve aileniz ormanda, gölde ve kumsalda gün geçirmekten hoşlanıyorsanız, Labrador Retriever sizin için ideal evcil hayvan olabilir.


rottweiler

Rottweiler Açık Havada Tarlada

Rotties, ceketlerinde minimum pas rengine sahip olduğunda, tamamen siyah görünmelerine neden olabilir.

bu rottweiler Omuzda 27 inç'e kadar duran bu büyük köpekler güçlü, güçlü ve cesurdur. Çürükler siyah ve ten rengindedir ve keskin görünmelerini sağlamak için haftada bir fırça gerektiren kısa tüyleri vardır. Bronz veya 'pas' renkleri en aza indirildiğinde, bu Rottie'ye bir görünüm verebilir. tamamen siyah bir cekete sahip olmak .

Rottie ürkütücü ve sert görünse de, cins aslında insan ailesine karşı arkadaş canlısı, sakin ve sevgi dolu. Hem çalışan bir köpek hem de aileler için sadık bir köpek arkadaşı olarak geniş çapta aranırlar.


Hollandalı Çoban

Hollandalı Çoban Açık Havada

Hollandalı Çoban Köpekleri, cins standart tamamen siyah bir paltoya sahip olabilen başka bir çoban cinsidir.

Hollandalı Çoban, canlı, atletik ve bağımsız fikirli bir çoban köpeğidir. Bunlar akıllı yavrulardır, ancak bağımsızlıkları onları eğitmek için inatçı yapabilir. Bununla birlikte, Hollanda Çoban Köpeğinizi eğitmeye ayıracak zamanınız ve sabrınız varsa, onlar mükemmel sadık arkadaşlar ve muhteşem aile hayvanları da olabilirler.

Siyah ve ten rengi iken veya brindle daha yaygındır , Hollandalı Çobanların, tıpkı Alman Çoban kuzenleri gibi tamamen siyah bir ceketi olabilir. Sıklıkla diğer çoban köpeklerine kıyasla Tüylerinin kıvamı için bu cins uzun, orta veya kısa tüylü olabilir.

Tüm çeşitler ilkbahar ve sonbaharda iki ağır dökülme dönemi ile sürekli dökülür. Bu nedenle, bol miktarda fırça almanın yanı sıra ve bir Furminatör , elektrikli süpürgenizin göreve uygun olduğundan emin olsanız iyi olur!


Kaniş

Standart kaniş

Standart kaniş, siyah bir palto taşıyabilen kabarık, orta kaplamalı bir cinstir.

kaniş çeşitli renk ve boyutlarda gelir , daha büyük Standart çeşitlilik dahil. Bu köpeklerin sıkı bukleler halinde uzanan ve dökülmeyen yumuşak, ipeksi tüyleri vardır. Bu, Poodle'ı alerjisi olan evler için mükemmel bir evcil hayvan seçimi yapar.

Cins son derece zeki ve eğitilmesi kolay , onları etrafta dolaşmak için çok eğlenceli hale getiriyor. Ayrıca, Kanişler insan ailelerine sadıktır ve harika aile hayvanlarıdır.

Fino köpeğinin kürk tipi ve kişiliği o kadar değerlidir ki, günümüzde en popüler tasarımcı “oodle” ırklarının çoğunu yaratmak için kullanılmıştır.


Kıvırcık Kaplı Retriever

Sahilde Kıvırcık Tüylü Retriever

Curly Coated Retriever, orta uzunlukta kıvırcık tüylü, tamamen siyah bir başka yavrudur.

bu Kıvırcık Kaplı Retriever Kıvırcık bir kürkü olması dışında Flat-Coated Retriever'a benzer bir cinstir. Bu köpekler mükemmel yüzücülerdir ve en iyi silah köpekleri bulabileceğiniz.

Köpeğin kıvırcık siyah ceketi, avlanma alanındaki buzlu göllerden avlanan kuşları alırken onu sıcak tutmak ve soğuğa karşı yalıtmak için suya dayanıklıdır. Palto ayrıca köpeği böğürtlen ve dikenlerin neden olduğu yaralanmalardan korumak için mükemmel bir şekilde uyarlanmıştır.

Köpeğinizi haftada bir veya daha fazla kez tımarlamanız gerekecek ve dişi Kıvırcık Tüylü Retrieverlerin bunu yaptığını belirtmekte fayda var. paltolarını tamamen dökmek yılda bir kez. Diğer alıcılar gibi, Kıvırcıklar da sevecen ve tatlıdır, ancak biraz inatçı ve bağımsız olabilirler, bu da eğitimi zorlaştırabilir.


Beauceron

Beauceron Köpek Açık Havada

Beauceron tamamen siyah değildir, ancak minimum bronzluk lekeleri olduğunda bu şekilde görünür.

Nadir görülen Beauceron nazik, memnun etmeye istekli ve insan ailesine sadık. Bu köpekler gütme için yetiştirilmiştir ve son derece güçlü ve hızlıdır. Beauceron son derece eğitilebilir ve itaatkar , ve tarlada yorulmadan çalışacak olsalar da, hassas ve nazik aile hayvanları da olabilirler.

Bununla birlikte, bu köpekler ilk kez köpek sahipleri için uygun değildir. Kendi yollarını bulmalarına izin verilirse baskın olabilirler. Bununla birlikte, sosyalleşmek ve yavrularınızı doğru bir şekilde eğitmek için zaman ayırırsanız, mükemmel bir aile koruyucusu ve sevecen bir arkadaşla ödüllendirileceksiniz.


Kara Köpek Irkları Uzun Paltolu Köpekler

Aşağıdaki köpeğin genetik olarak doğası gereği daha uzun, daha dolgun ve hatta kabarık siyah tüyleri vardır. Boyutları ne olursa olsun, bu uzun tüylü köpekler, içeri adım attıkları her an köpek parkında konuşulacak.

Daha uzun tüylü bir köpeği tımar ederken aklınızda bulundurun sabır ve özveri gerektirir . Daha uzun tüylü çift tüylü ırklar çok tüy döker! Köpeğinizi düzenli olarak tımar etmeye hazır olduğunuzdan veya tercihen yavrularınızın koyu kürküne uygun mobilya ve döşemeye sahip olduğunuzdan emin olmanız önemlidir!


kenar kömür ocağı

Saman üzerinde Border Collie

Çoğu Border Collies'in ceketinde beyaz lekeler olsa da, tamamen siyah olmaları mümkündür.

Border Collie'ler çoğunlukla siyah beyaz tüylü yavrular olarak düşünülür. Ancak çok sınırlı miktarda beyaza sahip olmak oldukça mümkündür, bu da onlara beyaz bir görünüm verir. tamamen siyah bir cekete sahip olmak . Sınır Collies bol enerjili orta boy köpeklerdir. Hem çoban köpeği hem de aile refakatçisi olarak oldukça popülerdirler.

Enerji seviyeleri nedeniyle, Border Collie tipik olarak ilk kez köpek sahipleri için önerilen bir köpek değildir. Onlar biri en zeki köpek ırkları Yeni köpek sahiplerine, onları yorma ve dinlemelerini sağlama konusunda uyum sağlayabilir.

bulldog karışımı

pomeranya

Açık Havada Oturan Siyah Pomeranya

Black Poms daha nadirdir ve daha geleneksel olarak renkli yavrulardan daha pahalı olabilir.

bu pomeranya siyah köpek ırklarını düşünürken birçoğunun düşüneceği ilk köpek değildir. Daha nadir olmasına rağmen, Pomeranyalılar tamamen siyah bir cekete sahip olmak için genetik kapasite . Black Poms'un bir yavru olarak daha yüksek fiyat noktası , sadece rengin nadir olması nedeniyle. Renk biraz daha nadir olsa da, gösteri veya rekabet söz konusu olduğunda onlara hiçbir şekilde fayda sağlamaz.

Pomeranyalılar küçük ve aktif köpeklerdir. Bir kucak köpeği düşünmek istiyorlarsa, insanların benimseyecekleri cep yavruları olarak çok iyi bilinirler. Bu küçük boy yavrular, çok sayıda kişiliğe sahip küçük bir köpek arayan köpek sahipleri için mükemmel bir aile arkadaşıdır.


Minyatür Schnauzer

Çim Tarlasında Minyatür Schnauzer

Minyatür Schnauzer'ların diğer ırklardan daha az tüy döktüğü bilinmektedir ve kesilmedikçe uzun siyah tüyleri vardır.

bu Minyatür Schnauzer dır-dir üç varyasyondan biri Schnauzerlerin en küçüğüdür. Bu köpekler çoğunlukla siyah renklidir, omuzda 14 inç boyunda ve 20 pound ağırlığındadır.

Cins güçlü ve cesurdur ve köpek ırklarının en zekisi olmasa da sahiplerini memnun etmeye çok heveslidirler. Schnauzer'lar iyi aile köpekleridir ve genellikle çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinirler. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak onları mutlu etmek için bol egzersize ihtiyaç duyan yüksek enerjili köpeklerdir.


Hırvat Çoban Köpeği

Hırvat Çoban Köpeği Açık Havada Çimen

Hırvat Çoban Köpekleri, daha uzun, kıvırcık siyah kürklü, daha nadir görülen başka bir türdür.

bu Hırvat Çoban Köpeği Djakovo Piskoposu tarafından 1374 yılında yazılan el yazmalarında adı geçen çok eski bir başka türdür. Çoğu çoban köpeği türü gibi, Hırvat Çoban Köpeği de son derece zeki, atletik ve süper hızlıdır.

Egzersizden hoşlanmıyorsanız seçeceğiniz cins bu değil! Bununla birlikte, bu yavrular sahiplerine çok sadıktır ve aradığınız şey buysa harika çalışan köpekler olabilir. Onlar ayrıca sahip parlak siyah paltolar ve sağlıklı görünmelerini sağlamak için düzenli bakım ve bakım gerektirir.


İsveç Lapphund

İsveç Lapphund Köpek Açık Havada

İsveç Lapphunds, yüzyıllardır var olan orta boy çoban köpekleridir.

Akıllı, oyuncu İsveç Lapphund Sámi halkı tarafından kullanılan köpeklerden elde edilen üç Lapphund ırkından biri olarak kabul edildiği İsveç'te ortaya çıkar.

shiba köpek cinsi

İsveç Lapphund, yoğun, kabarık siyah kürkü ve tatlı, kurnaz bir yüzü olan Spitz tipi bir köpektir. Bu canlı, eğlenceyi seven köpekler, ailenin ilgi odağı olmalarına izin verildiğinde gelişen harika arkadaşlardır. Açık hava aktivitelerinden hoşlanıyorsanız, bu köpekler ideal izleme ortakları da olun .

Köpeğinizi egzersiz yapmanın yanı sıra, tımar etmekten de zevk almanız gerekir. Bu köpeklerin çok kalın, kabarık tüyleri vardır ve bu tüyleri mat ve dolaşmayan tutmak için haftada iki kez fırçalanması gerekir.


Puli köpek

Kumda Çalışan Puli Köpek

Pulis, dreadlock'a benzeyen kürkleriyle birkaç farklı renk kombinasyonuna sahip olabilir.

bu köpek gittiğiniz her yerde dikkatleri üzerinize çekecek gerçek bir göz alıcıdır! Pulis en çok dreadlock'larıyla tanınır ve ona 'paspas köpeği' lakabını kazandırmıştır. Kalın siyah ceket kalın, bükülmüş kablolarda asılı neredeyse yere değiyor.

Oldukça komik görünümlerine rağmen, Puli son derece güçlü ve atletiktir ve başlangıçta hayvancılık için kullanılmıştır. Puli köpekleri, eğlenceyi seven, arkadaş canlısı ve son derece zeki olan harika aile hayvanlarıdır. Bu orta boy yavrular, omuzda 17 inç'e kadar ayakta durur.


mudi köpek

Çim Açık Havada Mudi Köpek

Mudi köpeği daha nadir bir türdür ve daha uzun siyah bir ceketi vardır.

bu mudi köpek Sürü köpekleri olarak kullanılmak üzere yetiştirildikleri Macaristan'dan geliyor. Cinsin, Pumi, Puli ve diğer çeşitli Alman Spitz köpek ırklarının bir melezi olduğu düşünülmektedir. Onlar oldukça nadir , bu yüzden yerel köpek parkında çok fazla görmeniz pek olası değildir.

Mudi köpekleri atletik ve son derece çeviktir, bu da çiftliğiniz için sadık bir yardımcıya ihtiyacınız varsa, onları sizin için ideal çalışan köpek yapar. Bununla birlikte, bu muhteşem köpeklerin gelmesi oldukça zor ve onlardan sadece birkaç bin tane kaldığı düşünülüyor.


berber köpeği

Beyaz Arka Plan Üzerinde Karanlık Barbet Köpeği

Barbetler, beyaz, siyah veya diğer birkaç renk olabilen yoğun katlarıyla bilinir.

Barbet köpekleri aslen Fransa'dan geliyor . Bu sıra dışı yavrular, yoğun, kıvırcık siyah tüyleri ve kendine özgü 'sakalları' ile bilinir. on altı yüzden beri avcılar için av kuşlarını dışarı atmak ve almak için kullanıldıklarında.

Atletik ve zeki Barbetler sadıktır ve insan ailelerine bağlıdırlar. doğru aile için harika arkadaşlık köpekleri olabilirler, ancak güçlü iradeleri nedeniyle eğitilmesi daha zor olabilir. İnatçı köpek ırklarını eğitme konusunda deneyimli bir firma sahibine ihtiyaçları var.


Newfoundland

Tarlada Newfoundland Köpeği

Newfoundlands, tamamen siyah bir paltoyla bulabileceğiniz en büyük köpek ırklarından biridir.

bu Newfoundland köpeği omuzda 28 inç uzunluğunda ve 150 pound ağırlığında nazik bir devin özüdür. Cins, çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinen, nazik bir dadı köpeği olarak bilinir. Birçok melez için popüler bir ebeveyn ırkıdır ve tipik olarak, görünüşte sonsuz sabır rezervleri ve yumuşak, sarsılmaz mizaç ile kutsanmışlardır.

Bu sadık, güvenilir köpekler aynı zamanda harika bekçiler yapmakla ünlü , çok yakın gelen yabancılardan sevgili insan ailesini korumak. Bununla birlikte, bu kalın, su itici çift kat, mat ve dolaşmayan tutmak için biraz fırçalama gerektirir! Bu siyah ceketli köpeğin, genlerini karıştırdığı herhangi bir köpeğe genişletmesi mümkün!


Belçika Çoban Köpeği

Belçika Çoban Köpeği Açık Havada Çimenlerde

Belçika Çoban Köpeği, onları oldukça tanınabilir kılan uzun siyah akan bir paltoya sahiptir.

Bir çoban köpeği arıyorsanız, çok yönlü ve yüksek düzeyde eğitilebilir , güzel Belçika Çoban Köpeğinden başka bir yere bakmayın. Genellikle Hollandalı Çoban veya uzun tüylü Alman Çoban ile karıştırılan bu yavruların uzun, akıcı tüyleri vardır.

Uzun siyah tüyleri, boynundaki belirgin kabarık tasmaları ve keskin, akıllı özellikleriyle bu yakışıklı tazılar, çalışmayı seven çok yönlü ve itaatkar köpeklerdir. Bir Belçika Çoban Köpeğini evinize kabul ederseniz, onu tımar etmek ve egzersiz yapmak için zaman ayırmaya hazır olmanız gerekir.


Düz Kaplamalı Retriever

Düz Kaplamalı Retriever Açık Havada

Düz kaplamalı alıcılar genellikle Labradorlarla karıştırılır, ancak daha uzun katlarıyla tanımlanabilirler.

asil, sadık Düz Kaplamalı Retriever hiç büyümeyen Peter Pan köpek yavrusu! Bu neşeli, oyuncu köpekler aile hayatını sever, diğer evcil hayvanlarla ve her yaştan çocuklarla çok iyi geçinir.

Cinsin kulaklarında, bacaklarında ve bazen kuyruğunda tüyleri olan düz siyah uzun, düz bir ceketi vardır. Bu güzel paltoyu mükemmel durumda tutmak için köpeğinizi haftada bir kez tımarlamanız gerekecek.

Bu yavrular, avcılar için avlanmış kuşları toplayarak tarlada çalışmak üzere yetiştirilir. Bu nedenle, köpeğinizi zinde ve mutlu tutmak için egzersiz yapmaya zaman ayırmaya hazır olmalısınız.


Bergamasco Çoban Köpeği

Bergamasco Çoban Köpeği

Bergamasco Çoban Köpeği, tüylü siyah ceketiyle kolayca tanımlanabilir.

İdeal aile köpeği, sevecen, sevgi dolu ve sadık bir köpektir, bu nedenle şaşırtıcıdır ki, Bergamasco Çoban Köpeği bir aile evcil hayvanı olarak daha popüler değil. Bu nadiren görülen köpekler çok zekiler , onları eğitmeyi kolaylaştırıyor ve aynı zamanda harika bekçiler yapıyorlar.

Bergamasco'nun çift katının karışmasını ve paslanmasını önlemek için haftada iki kez fırçalanması gerekir ve evcil hayvanınızın sakalını nasıl keseceğinizi de öğrenmeniz gerekir.


Gordon Setter

Sahada Koyu Kaplamalı Gordon Setter

Gordon Setters tamamen siyah değildir, ancak sahip oldukları pas rengi kürk miktarına bağlı olarak bu şekilde görünebilir.

Gordon Setter, işaretçi grubunun bir üyesi olan çok yönlü bir ırktır. Bu köpekler, ustaca kuşların izini sürerek ve onları yıkayarak avcılara eşlik eden ve onlara yardım eden işçilerdir.

Bunlar kendinden emin ve cesur köpeklerdir, ancak aynı zamanda tatlı huylu ve arkadaş canlısı , harika aile hayvanları yapmak. Gordon Setter'in onu mutlu etmek için bolca egzersize ihtiyacı var ve ailenin yoğun, açık hava yaşam tarzından hoşlandığı bir ev için en uygun olanı.


Siyah Rus Teriyeri

Siyah Rus Teriyeri Açık Havada

Siyah Rus Teriyeri, ırkın adındaki ceket rengine sahiptir.

Siyah Rus Teriyerleri, aslen gardiyan olarak yetiştirilmiş büyük, güçlü köpeklerdir. Şüphesiz cesur ve kendinden emin olmalarına rağmen, yabancılar söz konusu olduğunda mesafeli ve şüpheci olabilirler.

Dedi ki, cins iyi bir aile köpeği yapar mı , insan sahiplerinin yanında sakin ve arkadaş canlısı olmak. Bunlar, eğitilmesi oldukça kolay olan zeki yavrulardır, ancak bir iş yapmak için yetiştirilirler, bu yüzden bu yakışıklı köpekleri mutlu etmek için bol miktarda günlük egzersiz gereklidir.


siyah alman kurdu

Tarlada Alman Çoban

Siyah ve ten rengi daha geleneksel Alman Çoban rengi olsa da, tamamen siyah da mümkündür.

Çoğu insan geleneksel siyah ve ten rengi Alman Çoban Köpeği , ama onlar da simsiyah gel . Siyah Alman Çoban, orta veya uzun tüylü kategorisine girebilir çünkü GSD'nin orta uzunlukta veya uzun tüylü olması mümkündür.

Siyah Alman Çoban oluşur çekinik gen nedeniyle Bu, köpeğin kürk rengini etkiler. Bu genetik tuhaflık sayesinde, iki normal renkli köpeğin, bir veya daha fazlasının siyah olduğu bir yavru köpek yavrusu üretmesi de mümkündür.

Alman Çoban Köpekleri son derece eğitilebilir, sadık ve aile odaklıdır, bazen yabancılar aradığında aşırı korumacı olma noktasına gelir. Köpeğinizi mutlu etmek için çok fazla egzersiz gerektiren çalışan bir ırk olduğundan, köpeğinizi egzersiz yapmak için bolca zamana ihtiyacınız olacak.

Tımar görevlerine gelince, tüm Alman Çobanlarının çift kürklü olduğunu bilmelisiniz. Yumuşak, kabarık alt kürk sürekli olarak dökülmeye meyillidir ve bu köpekler iki büyük dökülme olayı ilkbaharda ve ceketlerini “üflediklerinde” sonbaharda. Bu zamanlarda, köpeğinizi her gün fırçalamanız veya bir köpek tüyü dağının altında kaybolma riskini almanız gerekir. Bu yavrulara boşuna “Alman Shedders” denmiyor!


Hovavart

Hovawart Köpek Açık Havada

Hovawart'ın tipik olarak biraz pas rengi kürkü olacaktır, ancak miktarına bağlı olarak tamamen siyah görünebilir.

Hovawart, aynı zamanda çok yönlü, koruma, arama ve kurtarma, terapi köpekleri ve daha pek çok konuda rol bulan güçlü bir çalışan köpektir. Bunlar kendinden emin yavrular olgunlaşması zaman alabilir , ancak aynı zamanda son derece eğitilebilir olan akıllı çerezlerdir.

Hovawarts, köpeklerini egzersiz yapmak için bolca zamanı olan aktif bir ailenin parçası olmayı sever. Bu asil hayvanların, keçeleşmesini ve karışmasını önlemek için haftada bir kez fırçalanması gereken tek bir tüyü vardır.


Son düşünceler

birçok farklı var güzel siyah köpek ırkları , kısa, uzun, kıvırcık veya düz tüylü bir köpek yavrusu seçin. Ancak ne tür bir köpek alacağınız konusunda kesin bir karar vermeden önce, her köpeğin tüylerini hem parlak hem de sağlıklı tutmak için onları tımarlamak için zaman harcaması gerektiğini unutmayın.

Genel olarak, sahip olduğunuz köpek ne kadar büyükse, daha fazla zaman onları tımarlamak için harcamanız gerekecek. Ayrıca evde daha fazla alana ihtiyacınız olacak veya muhtemelen evinizin çevresinde saçlarını daha sık göreceksiniz. Bu güzel siyah kaplamalı köpeklerden birine bir taahhütte bulunmadan önce bunu aklınızda bulundurun.

Yorumlar