İskoç Terrier Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

İskoç Teriyeri bir kısa ama ciddi anlamda alıngan küçük köpek , Büyük Britanya'daki tüm teriyerlerin atası olduğu düşünülüyor. Bu plan türü, haşarat avlamak için yaratıldı, bu nedenle bahçenizde bir fare sorununuz varsa, başka yere bakmayın!

Ancak fareler, kobaylar veya tavşanlar içeren çok evcil hayvanlı bir hane iseniz, bu yavru sizin için en iyi köpek seçimi olmayacaktır! Bu cins aynı zamanda son derece bağımsız ve çok güçlü iradeli . Bu, ilk kez köpek sahipleri veya eğitmek için çok az zamanı olan sahipler için muhtemelen en iyi seçim olmadığı anlamına gelir.Herhangi bir köpek ırkına katılmadan önce, onları evinize kabul ettikten sonra ne beklemeniz gerektiğini anlamanız gerekir. Bu yazıda, İskoç Terrier'in karizmatik kişiliğini tımar, eğitim ve egzersiz ihtiyaçlarına göre ele alacağız. olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin. İskoç Terrier mükemmel bir köpek cinsidir sizin ve yaşam tarzınız için.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık18-22 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik10-12 inç
  • ömür simgesiÖmür12-14 yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah, Brindle, Buğday
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

çay fincanı pomeranya

Irk Tarihi

Scottie Ağacın Yanında

Scotties, fareleri ve diğer küçük haşereleri avlamak için yetiştirildi.İskoç Terrier cinsi sıçanları, porsukları ve tilkileri avlamak için yaratıldı efendisinin avlusunu veya tüm çiftliğini haşerelerden uzak tutmak. Kısa bacakları, bodur ama güçlü vücudu ve inatçı teriyeri doğası onu harika bir dünya köpeği yaptı. Aynı zamanda bir bekçi köpeği olarak kullanıldı ve gelen tüm ziyaretçilere insan paketini uyardı. 19'dainciyüzyılda, ünlü bir İskoç grubu ve usta askerleri lakaplıydı. 'Dumbarton Diehards. Bu takma ad onların inanılmaz cesaretlerini yansıtıyordu.

olduğu düşünülse de en eski yerli İngiliz köpek ırklarından biri , o ancak 1883'te Amerika'ya gitti. İki yıl sonra, Prince Charlie adında güzel bir Scottie örneğiyle Amerikan Kennel çalışma kitabına girdi. Hâlâ çiftliklerde avı yerden temizlemek için kullanılmasına rağmen, bir aile köpeği olarak daha popülerdir. Genellikle Riley'nin hayatını yaşarken ve tüm hayranlığı çekerken bulunur.

Başkan Franklin Roosevelt de bu türe aşık oldu ve Fala adında bir Sottish yardımcısı vardı. Cins, Disney'in en büyük hit filmlerinden biri olan Lady and the Tramp'te İskoç karakteri Jock'ta ölümsüzleştirildi. Jock, dünya çapındaki köpek severlerin kalbini fethetti ve filmden sonra popülaritesi arttı. Sürekli olarak sıralamada yer almaktadır. Amerika'daki en iyi 60 köpek ırkı ve yakında hiçbir yere gitmiyor.Mizaç

Buğday Ceketli Scottie

Scottie, güçlü iradeli ve bağımsız bir köpek ırkıdır.

İskoç Terrier, isme göre bir teriyer ve doğası gereği bir teriyerdir. Bu, belirli sayıda terrier özelliği bekleyebileceğiniz anlamına gelir ve ilki, onun karakter dolu olmasıdır. Bu yavru köşede saklanmıyor. O, partinin ruhudur ve onurlu ve gururlu aile üyesi. Ciddi bir varlığı olan ciddi bir köpektir.

Scotties aynı zamanda koruyucu köpeklerdir. Hem insanlar hem de diğer hayvanlar gibi davetsiz misafirlere karşı dikkatli olun. Üçüncü Alman kurdundan sonra ve Rottweiler , İskoç Teriyeri en iyi havlayanlardan biri . Ama şaşırtıcı bir şekilde, havlamaz. o derin bir patlama kabuğu var Bu, yaratıkların en ürkütücüsünü uzaklaştıracak. Tüylü dört ayaklı bir alarm sistemi arıyorsanız harika.Yabancılara karşı şüpheciliği onu mesafeli yapar ve köpeklerin en girişkeni değildir. Ailesine karşı sevecendir, ancak aşırı derecede değil. Meşgul olduğunda, o telaşlanmayı sevmez . Bu, onu aşırı muhtaç veya yüz yüze köpeklerden hoşlanmayan köpek severler için mükemmel bir seçenek haline getiriyor.

Bağımsızlığı onu yapar inatçı bir köpek bu iyi bir yön almaz. Bu yüzden Scottie'den itaatkar bir köpek beklemeyin. Bağımsızlıkları nedeniyle, Scotties ilk kez harika köpekler değildir. İdeal olarak, bağımsız yavrularla nasıl başa çıkacağını bilen deneyimli bir sahibine ihtiyacı vardır. Küçük olabilir, ama iradesi güçlüdür.

Teriyer azmi, çalışma enerjisi ve ailesine olan sevgisi, onun çok eğlenceli fazla. Köpek eğlencesi ve bahçede biraz eğlenmek için bir refakatçi arayan aileler, Scottie'de harika bir seçenek bulacaktır. Özellikle tüylü bir kemirgene benzeyen herhangi bir şeyle saatlerce bahçede mutlu bir şekilde oynayacak. Ayrıca, spor ayakkabılarınız yerine dişlerini sokmak için bir kova dolusu oyuncaktan memnun kalacak.

Boyut ve Görünüm

Küçük Siyah İskoç Teriyeri

Scotties, sağlam çerçeveleri olan küçük, kaslı köpeklerdir.bu İskoç Terrier cinsi standardı onu 'küçük, kompakt, kısa bacaklı, sağlam yapılı, iyi kemik ve maddeden oluşan bir köpek' olarak tanımlıyor. Perspektife koymak gerekirse, sadece 10 inç boyunda, yaklaşık olarak tanınmış Corgi ile aynı boydadır. Sadece o 18 ila 22 pound ağırlığında . Orantılı bir şekilde inşa edilmiştir, ancak genellikle onu garip bir şekilde gösteren uzun ceketidir.

Scottie'nin kafası, vücudunun geri kalanına kıyasla uzun, uzun sakalı tarafından uzatılmış. Kulakları küçük ama dik ve dikenli. Kafatasının yukarısına yerleştirilmiş, kulakları ona katkıda bulunur. sonsuza kadar uyarı görünümü . Gözleri küçük ve ifadede delici, kafasına iyice yerleşmiş. Uzun sakalıyla örtülü küçük bir ağzı var ve içinden kare şeklinde etli bir burnu çıkıyor. İskoç Teriyerinin bacakları kısa, kuyruğu orta uzunlukta ve dikkat çekicidir.

Ceket ve Renkler

İki Farklı Renkli Scotties

Siyah paltolar en popüler olabilir, ancak Scotties'in cins standardı olarak kabul edilen üç farklı rengi vardır.

İskoç Teriyeri kalın bir çift katlı kürke sahiptir. iki farklı katman . Astarı dokunulduğunda yumuşak, dış kabanı sert ve sırım gibi. Şık ve parlak görünebilir, ancak bunun nedeni yumuşak bir paltodan ziyade iyi bir bakım programıdır. Paltosu uzayacaktır ve geleneksel görünümü elde etmek istiyorsanız, paltosunun karıştırılması gerekir. Bu, sakalındaki, göbek altındaki ve bacaklarındaki kılları uzun tutmak anlamına gelir.Bu yavrular fazla tüy dökmezler. Bazı insanlar söylerdi onlar hipoalerjendir C. Gerçekten Hipoalerjenik köpekler olmasa da, Scottie diğer ırklar kadar tüy dökmez, bu da onları evcil hayvan alerjisi olan potansiyel köpek sahipleri için harika bir seçenek haline getirir.

Birçok insan, İskoç Terrier'in sahip olduğu tek rengin siyah olduğunu düşünüyor. Ama durum böyle değil. Evet siyah ceket rengi en popüler , ama o da brindle seçeneği var ve buğday. Brindle renginin kırmızı veya gümüş alt tonları vardır. Ve buğday rengi, buğday rengine benzer kremsi bir renktir. Palto rengi ne olursa olsun, burnu ve dudak ve göz çevresi gibi diğer özellikleri her zaman siyah olmalıdır.

Egzersiz Gereksinimleri

Siyah Scottie köpek yavrusu dışarıda oynuyor

İskoç Teriyerleri oynamayı sever ve bol enerjiye sahiptir.İskoç Teriyer, çıngıraklı bir geçmişe sahip enerjik bir köpektir. Bu, ona en azından teklif verebilecek bir aileyle birlikte kalması gerektiği anlamına gelir. her gün bir saat egzersiz . Kısa bacaklarına rağmen tipik bir kucak köpeği değil. Sadece zihni ve vücudu yeterince uyarıldığında kucaklaşmaya razı olacaktır.

Şüphelenmeyen birçok sahip, küçük olduğu için fazla bir şeye ihtiyacı olmadığını, yalnızca ellerinde asi ve mutsuz bir köpek yavrusu bulmasını bekliyor. Ailesi onun enerji seviyelerine ayak uydurmalı ve buna istekli olmalıdır. onu her hava koşulunda çalıştır . Bu cins, egzersiz ihtiyaçlarını karşılamazsanız yolundaki her şeyi mahvedecektir - uyarıldınız!

Titrek geçmişi aynı zamanda küçük ve tüylü bir şey görürse kurşun gibi kaçacağı anlamına gelir. onun bir son derece yüksek av sürüşü ve hiçbir eğitim onu ​​bundan kurtaramaz. Onu ne kadar ararsanız arayın, kemirgen arayışında ağaçlara tırmanmaya ve deliklerde kaybolmaya çalışacaktır. Onun güvenliği ve sizin akıl sağlığınız için bu çılgın köpeği her zaman tasmalı tutmanızı öneririz.

Bağımsız bir cins olarak, sürekli bir arkadaşlığa ihtiyaç duymaz. Bu, süper muhtaç köpeklerin hayranı olmayan köpek sahipleri için harika bir haber. Bırak kendi gününe devam etsin, o da seninkiyle devam etmene izin verecek. Bu nedenle, yeni yürümeye başlayan veya küçük çocuklu evlere uygun değildir. o boğulduğunda huysuz olabilir , çekti ve dürttü ve küçük çocuklar bunu anlamıyor. Sadece yaşlı aileler lütfen!Yaşam koşulları

Halıya Seren Kara Köpek

İskoç Teriyerleri uyarlanabilir ve çeşitli farklı yaşam koşullarında gelişebilir.

Onun küçük çerçevesi o olduğu anlamına gelir apartman yaşamına uygun , onun egzersiz ihtiyaçlarını karşıladığınız sürece. Aynı şekilde, büyük ev yaşamına da uygundur. Ama bir avluya erişimi varsa, Scottie kanıtı olması gerekir. Bu, yüksek çitler, kilitli kapılar ve kazmaya dayanıklı çevreler anlamına gelir. O, sincabı yakalamak anlamına gelirse, kaçmanın bir yolunu bulabilecek güçlü iradeli inatçı bir teriyerdir.

İskoç Teriyeri değil en kibar yavru . Kendi şirketinde mutludur ve sadece uygun olduğunda oynamak ister. Çok köpekli bir hane iseniz,muhtemelenAilenize bir köpek yavrusu olarak getirildiyse, iyi yapın. Ama bir Scottie'niz varsa ve ağınıza yeni bir köpek getirmeye çalışırsanız, pek memnun olmayabilir. Kediler ve fareler gibi diğer evcil hayvanlar söz konusu olduğunda çok daha az misafirperver olacaktır.

Eğitim

Yürüyüşte Küçük Köpek Eğitimi

Scotties inatçı olabilir ve eğitilmesi en kolay köpekler değildir.

İskoç Teriyer bağımsız bir köpektir. eğitmek en kolayı değil , bu yüzden sadece deneyimli köpek sahiplerinin onu almasını öneriyoruz. İlk kez köpek sahipleri, güçlü iradesiyle köpekleri sonsuza kadar erteleyebilir (okuyunaşırı boyuttainatçı) tavır. Ancak buna hazır olanlar için büyüleyici bir köpek mücadelesi bulacaklar. Scottie kesinlikle eşsiz bir cins ama onun cinsine tapan güçlü bir hayran kitlesi var.

Bağımsız köpekler için erken eğitim şarttır. Kaliteli bir yetiştirici süreci erken başlatacaktır, ancak bunu sürdürmek sizin işiniz. Mümkün olan en kısa sürede, Scottie yavrunuzu köpek yavrusu itaat dersleri . Hiçbir zaman tamamen itaatkar olmayacak olsa da, temel komutları erkenden aşılarsanız, sizi yarı yarıya dinleyebilir.

İnatçı köpekler her zaman şanslarını deneyecek ve yaramaz davranışlardan kurtulacaktır. Bu yüzden Scottie'nin eğitimi için en önemli ipucu ona asla izin vermemektir. Çünkü bir kez yaptıktan sonra, ondan kurtulabileceğini hatırlayacaktır. Kalıcı ol eğitiminizle ve komutları takip ettiğinizden emin olun. Tüm ailenin kurallara uyması da önemlidir. Annem kanepeye oturmasına izin vermiyorsa, babam da vermemeli!

Tüm köpekler sosyalleşmeye ihtiyaç duyar, ancak bu Scottie için bir başka önemli eğitim yönüdür. Onsuz, aşırı huysuz ve düşmanca olacak. Onu genç yaştan itibaren mümkün olduğu kadar çok köpekle karıştırın. Bu şekilde, diğer köpeklerin çoğunun korunma tehdidi olmadığını öğrenecek ve arkadaş canlısı bir köpeğe sahip olma şansınızı en üst düzeye çıkaracaksınız. Onu mümkün olduğunca çok insan, manzara, ses ve durumla karıştırın. güvenini artırmak fazla.

Sağlık

Açık Havada Sağlıklı Küçük Siyah Köpek

Çoğu durumda, bu cins, çok az genetik sağlık koşuluyla son derece sağlıklıdır.

İskoç Teriyeri, çoğu teriyer gibi çok sağlıklı bir köpek ırkı . Ancak, 12 yıllık beklenen ömrüne kadar yaşamasını istiyorsanız, yine de bakıma ihtiyacı var. Ona bakmanın en iyi yolları, onu en kaliteli beslenmeyle beslemek, egzersiz ihtiyaçlarını karşılamak ve veterinerlerdeki sağlık kontrollerini güncel tutmaktır. Sağlıklı bir Scottie'ye sahip olma şansını artırmanın bir başka yolu da saygın yetiştiricilerle çalışmaktır, ancak bunu daha ayrıntılı olarak tartışacağız.

Tüm safkan köpekler gibi, Scottie cinsi de belirli sağlık sorunlarına eğilimli diğerlerinden daha fazla. Bu, diğer sağlık sorunlarını göz ardı etmemeniz gerekirken, kesinlikle bilmeniz gereken birkaç şey olduğu anlamına gelir. Aşağıdaki koşullar cinste en yaygın olanlardır:

Von Willebrand Hastalığı

Bu, pıhtılaşma proteinlerinin eksikliği nedeniyle kanının pıhtılaşmadığı anlamına gelen kalıtsal bir kan hastalığıdır. Scottie'niz bu durum için kontrol edilmelidir çünkü ağır kanamaya neden olan bir yaralanmadan muzdarip olursa ölümcül olabilir. Von Willebrand hastalığı olan köpeklerin çoğu normal bir yaşam sürer, ancak kan sağlıklarını yönetmek için düzenli ilaçlara ihtiyaçları vardır. Hastalığı olan köpekler yetiştirilmemelidir, bu nedenle sağlık sertifikaları talep ettiğinizden emin olun.

patella çıkığı

Bu, Scottie gibi daha küçük köpek ırklarında yaygın bir sağlık durumudur. Diz kapaklarını etkiler ve çıkığa neden olur. Bu, genellikle arka bacakları etkileyen ve düzeltmek için ameliyat gerektiren ağrılı bir durumdur.

labradoodle cinsi köpek

Scottie Kramp

Bu, Scottie cinsine özgü bir durumdur. Oldukça yaygındır, ama neyse ki zararsızdır, sadece kramp sırasında rahatsız edicidir. Hayatı boyunca, ancak genellikle egzersiz, dövüş veya çiftleşme gibi yüksek stresli dönemlerde ortaya çıkar. Scottie'niz sırtını kamburlaştırıyor, bacaklarını esnetiyor ve donuyorsa veya kısa süre yürüyemiyorsa, bunun nedeni büyük olasılıkla Scottie krampıdır.

Beslenme

Dışarıda Aktif Küçük Siyah Köpek

Bu aktif bir cins ve enerji seviyelerini desteklemek için yüksek kaliteli bir mama tanesine ihtiyaçları var.

İskoç Teriyeri yiyecek bir buçuk bardak arasında her gün yüksek kaliteli mama tanesi. Scottie, diğer köpeklere kıyasla özellikle açgözlü değildir. Ancak yine de yağlı insan gıdalarını ve zehirli maddeleri ulaşamayacağı bir yerde tutmaya özen göstermelisiniz. Scottie'nizin ihtiyaç duyduğu yiyecek miktarı, yaşına, aktivite seviyelerine ve boyutuna bağlıdır. Bu nedenle, belirli rehberlik için paket talimatlarını izlediğinizden emin olun.

Köpeğinizi her zaman karşılayabileceğiniz en kaliteli mamayla besleyin. En kaliteli mama taneleri, her beslenme ihtiyacını karşılamak için dengeli bir diyet sağlayacaktır. Dengeli bir diyet, gerçek ve adlandırılmış etler, balık, et ve balık yemeklerini içerir. Patates ve tahıllar gibi sağlıklı karbonhidratlar ve kabak ve hindiba kökü gibi prebiyotik lifler de önemlidir. Vitaminler ve mineraller bağışıklığını artırmak için önemlidir.

Protein içeriği yavruluk döneminde %22'nin, yetişkinlik döneminde ise %18'in üzerinde olmalıdır. İlk yılında, küçük ırklar için tasarlanmış bir köpek mamasıyla besleyin. Omega yağ asitleri çok önemlidir sağlıklı köpek yavrusu gelişimi için ve köpek mamaları, ihtiyaçlarını karşılamak için bunlardan daha fazlasını içerecektir. Ayrıca organ ve tüy sağlığının yanı sıra genel zindeliği de korurlar. Balık, yumurta, keten tohumu ve yağlar gibi malzemeler, içerik listesinde aramak için harika kaynaklardır.

Daha ucuz beslenmeyle tasarruf etmek cazip gelse de, Scottie'nizin daha az enerjiye sahip olacağını fark edeceksiniz. Diğer birçok şeyin yanı sıra donuk bir ceket ve daha fazla hastalık. Bu yüzden, lütfen ona bir bütçe kibble beslemek için cazip olmayın. Ayrıca, Scottie'nin telaşlı bir köpek yavrusu kim muhtemelen burnunu en iyisinden başka bir şeye çevirecek!

tımar

Bakımlı Siyah Köpek Açık Havada

Bir Scottie'nin bakım ihtiyaçları, nasıl görünmelerini istediğinize bağlı olacaktır.

İskoç Teriyerinin bakım rejimi zorluğu, onu isteyip istemediğinize bağlı olacaktır. geleneksel bir Scottie görünümünü koruyun . Yaparsanız veya o bir gösteri Scottie ise, dikkatli stil ve beceri gerektiren harmanlanmış ceketi korumanız gerekecektir. Üst çizgisindeki ceketi kırpılmalı ve vücuduna yakın tutulmalıdır. Çenesinin, bacaklarının ve karnının etrafındaki kılların da uzun tutulması gerekiyor.

Birçok Scottie sahibi, zaman alıcı olabileceği için ona damat göndermeyi tercih ediyor. Diğerleri ise paltosunu nasıl şekillendireceklerini kendileri öğrenirler. Paltosunun genellikle her altı ila sekiz haftada bir şekillendirilmesi gerekir. Her zaman bakım yapacak bir kuaför bulmaya çalışın. ceketini elle soyun kırpmak yerine. Çünkü sonunda, kırpmak köpek saç kesme makineleri ile istenen daha sert dış kaplamanın kaybolmasına neden olacaktır.

ihtiyacı olacak haftada birkaç kez fırçalamak uzun saçlarının matlaşmamasını ve karışmamasını sağlamak için. Bir iğne fırçası, ceketi için en iyi araç olacaktır, bu yüzden bunlardan birine yatırım yaptığınızdan emin olun. Diğer bazı çift tüylü köpek ırklarının aksine tüy dökme mevsimi boyunca çok fazla tüy dökmez. Bunun yerine, tüm yıl boyunca hafif ila orta derecede bir shedder.

Scottie'nin periyodik banyoya ihtiyacı olacak, bu yüzden onu her iki ila üç ayda bir yıkamayı hedefleyin. Daima köpekler için özel olarak tasarlanmış bir şampuan kullanın ve bu şampuanın, cildine ve tüylü tüylerine karşı nazik olacak doğal maddeler kullandığından emin olun. Scottie'nin dişlerinin haftada iki kez fırçalanması gerekecek. Küçük ağzı şansını artırıyor periodontal hastalıklar , bu yüzden ona ayak uydurmak önemlidir diş hijyeni .

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Buğday Kaplamalı Scottie

Yetiştiriciye bağlı olarak, safkan bir köpek yavrusu için en az 1.000 $ ve daha fazla ödemeyi bekleyin.

İskoç Teriyeri, köpek ırklarının en popüleri değildir, ancak çok nadir de değildir. için eyalet dışına seyahat etmeniz gerekebilir. kaliteli bir yetiştirici bul . Ama neredeyse kesinlikle bir Scottie yavrusu için bekleme listesine alınmayı bekleyebilirsiniz. En kaliteli bir yetiştirici, Scotties yetiştirme konusunda yılların deneyimine sahip olacaktır. Sizi onlarla ve köpekleriyle şahsen tanışmaya davet etmenin yanı sıra, yeni yavrularınız için size sağlık sertifikaları verebilmenizi de sağlar.

Saygın bir yetiştiriciden safkan bir yavru köpeğin ortalama fiyatı yaklaşık 1.000 dolar ve üstü. Ödüllü bir soydan bir Scottie arıyorsanız, birkaç bin dolar ödemek . En kaliteli yetiştirici arayışınıza başlamak için harika bir yer, AKC'nin İskoç Terrier yetiştirici listesi .

Ortalama fiyattan daha düşük herhangi bir şey, düşük kaliteli bir yetiştirici olduklarına veya daha kötüsü olduklarına dair bir uyarı işaretidir. yavru değirmenin bir parçası . Düşük kaliteli bir yetiştiricinin diğer göstergeleri arasında kötü sağlık ve görünüm, baskılı satışlar ve yavruları ev ortamında ebeveynleri ile buluşturmamak sayılabilir. Bu tür yetiştiriciler, sağlık sorunları için tarama yapmaz veya yavrularını sosyalleştirmez. Bu, hastalık ve davranış sorunları olasılığının arttığı bir Scottie alacağınız anlamına gelir.

Kurtarma ve Barınaklar

Yaşlı Siyah Kurtarma Köpeği

Bir kurtarma köpeğine açıksanız, bir hayat kurtarabilir ve aynı zamanda maliyetlerden tasarruf edebilirsiniz.

Amerika genelinde İskoç Teriyerleri de dahil olmak üzere sonsuza kadar evlerini arayan pek çok köpek varken, neden bir Scottie evlat edinmeyi düşünmüyorsunuz? dışarı çıkmak yerel kurtarma barınaklarınız ve evlat edinme süreci boyunca sizinle konuşabilecek personelle konuşun. Yeni bir köpek yavrusu satın almaktan çok daha ucuz olmakla kalmaz, aynı zamanda yapılması harika bir şeydir.

Çabalarını odaklanan cins kurtarmaları da vardır. belirli bir cinsi yeniden barındırmak . Bu, onlarla iletişime geçerek Scottie ruh eşinizi bulma olasılığınız daha yüksek olduğu anlamına gelir. Amerika İskoç Terrier Kulübü listeleri Scottie kurtarma örgütleri eyalet eyalet, tümü iletişim bilgileriyle birlikte. Onları kontrol ettiğinizden emin olun ve birçok başka yararlı bilgiye de sahipler.

Aile Hayvanları Olarak

 • İskoç Teriyerleri inatçı köpeklerdir.
 • Onun inatçılığını yanlış anlama zeka eksikliği için .
 • Deneyimli köpek sahipleriyle daha iyisini yaparlar.
 • Onların mükemmel ailesi, hemen itaatkar bir köpek beklemeyen bir ailedir.
 • Çok fazla enerjisi var ve her gün yaklaşık bir saat egzersiz yapması gerekiyor.
 • Bir köpek yavrusu kadar iyi sosyalleşmesi gerekiyor.
 • Bu, aşırı korumacı olmamasını sağlamaya yardımcı olacaktır.
 • Scottie, sizi ziyaretçilere karşı uyaracak harika bir bekçi köpeğidir.
 • Yüksek bir av sürüşüne sahiptir ve tüm kemirgenleri gözden uzak tutacaktır.
 • Bahçesi güvende olduğu sürece apartman yaşamı veya büyük evler için uygundur.
 • İskoç Teriyeri muhtaç değildir ve saatlerce yalnız kalmaktan mutludur.
 • Dikkat çekmek istediğinde insanlarına karşı şefkatlidir.
 • Boğulmaktan hoşlanmaz, bu yüzden sadece daha büyük çocuklarla birlikte evde kalmalıdır.

Son düşünceler

İskoç Teriyeri özel bir yavru her aileye veya köpek sahibine uygun olmayan. Şimdiye kadar, bu yavrulardan birini evinize kabul etmek için gerekenlere sahip olup olmadığınızı bilmelisiniz. Ama eğer iyi bir uyum sağlayacağınızı düşünüyorsanız, büyük ihtimalle başaracaksınız! Huysuz, inatçı ve otoriter olabilir, ancak bunların hepsi Scottie hayranlarının taptığı benzersiz kişiliğinin bir parçasıdır.

Bu niteliklere katlanabiliyorsanız, ellerinizde insanlarıyla eğlenmeyi seven ve akşamları kucaklaşan sadık bir teriyer bulacağınızı bilin. Onu ekose bir ceketle giydirin ve kasabanın konuşması olacaksın . İster İskoç olan her şeyi seviyor olun, ister herhangi bir çöp almayan bağımsız bir köpek arıyor olun, bu sert köpek yavrusu kesinlikle bir patlama!

Yorumlar