En İyi Evcil Hayvan Sigortası 2022: Köpeğiniz İçin Almaya Değer mi?

En İyi Evcil Hayvan Sigortası 2022: Köpeğiniz İçin Almaya Değer mi?

Bunda hiç şüphe yok. Evcil hayvan sigortası dünyası kafa karıştırıcıdır. ve yaklaşık olarak ABD'de 69 milyon köpek sahibi hane , muhtemelen daha iyi bir anlayış kazanmak istiyorsunuz. Tüm evcil hayvan sigorta poliçeleri ortak bir amaç sunsa da, kapsam, fiyatlar, bekleme süreleri ve daha fazlası arasında birçok fark vardır. Bunu meslekten olmayan terimlere ayıralım, böylece evcil hayvan sigortasının evcil hayvanınız için buna değip değmeyeceğine karar vermeye hazırsınız.

Özetle, evcil hayvan sigortası, tüylü aile üyenizle ilgili tıbbi masrafları ve diğer masrafları karşılayan bir sağlık poliçesidir. Evcil hayvan sigortası planları genellikle geri ödemeye dayalıdır, yani veteriner faturalarını önceden ödersiniz ve sigorta şirketi tarafından geri ödenmesi için bir talepte bulunursunuz.Bu kısa özette, seçebileceğiniz en iyi evcil hayvan sigortası şirketlerini incelerken, aynı zamanda ailenizin ihtiyaçları için en iyisini seçmenize yardımcı olacak bir 101 kılavuzu sunuyoruz. Evcil hayvan sigortasının neleri kapsayıp kapsamadığına, mevcut plan türlerine, buna değip değmeyeceğine ve çok daha fazlasına bakıyoruz. Öyleyse, doğrudan evcil hayvan sigortası ayrıntılarına geçelim.

Bir Bakışta

Figo Pet Insurance logosu Derecelendirmemiz

En iyi
Etraflı

figürFigo'yu ziyaret edin Evcil Hayvanlar En İyi logosu Derecelendirmemiz

İçin en iyisi
yaşlı köpekler

Evcil Hayvanlar En İyisi

Pets Best'i ziyaret edin Trupanion logosu Derecelendirmemiz

İçin en iyisi
İkili KoşullarTrupanion

Trupanion'u ziyaret edin

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi daha fazla bilgi almak ve fiyat teklifi almak için her şirketin web sitesine götürür. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanabiliriz.

İçindekilerEvcil Hayvan Sigortası 101

Veterinerde utangaç köpek

Kendinizi evcil hayvan sigortası gerçekleriyle donatmalısınız, böylece sizin ve Fido için doğru olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Bir tek ABD'deki köpek ve kedilerin %1-2'si evcil hayvan sigortasına sahiptir . Ve yine de, sadece %39'unun tasarrufta 1.000$'ı var beklenmedik bir acil durum için ödeme yapmak.


Evcil Hayvan Sigorta Masrafları Nasıl Hesaplanır?

Evcil hayvan sigortası evrakları

Sahip olduğunuz evcil hayvanın türü, şirketlerin evcil hayvan sigorta maliyetlerinizi hesaplamak için kullandığı birçok faktörden yalnızca biridir.

Genel olarak konuşursak, kediler sigortalamak için köpeklerden daha ucuzdur, ancak köpekler atlar veya bazı egzotik evcil hayvanlar kadar pahalı değildir. Seçtiğiniz plan türüne ek olarak, şirketler politika maliyetlerini hesaplamak için birkaç başka faktör kullanır.Doğurmak

Tüm köpekler farklı olsa da, bazı ırklar diğerlerinden daha sağlıklı olma eğilimindedir. Örneğin, safkan köpekler genellikle daha fazla kalıtsal sağlık hıçkırıklarına sahiptir , karma ırklar ise genellikle daha sağlamdır. Bu, safkanlar için daha sık veteriner ziyaretleri ve ortalama olarak daha yüksek maliyetler anlamına gelir; bu, sigorta şirketinin dikkate alması gereken bir faktördür. Ayrıca, köpek gibi buldog olduğundan daha fazla sağlık sorununa sahip olma eğilimindedir. Avustralya Sığır Köpeği .

poogle

Yaş

Biz insanlar gibi, yaşlı köpekler daha fazla sağlık sorunlarından muzdarip olma eğilimindedir genç köpeklerle karşılaştırıldığında. Yani köpeğiniz ne kadar yaşlıysa, sigorta primlerinizin de o kadar yüksek olması muhtemeldir. Yaşlanan bir köpek, artan veteriner masraflarıyla birlikte yıllar içinde sigorta primlerinin artmasına neden olabilir.

Seks

Köpeğinizin cinsiyeti de sigorta primlerinin maliyetini etkiler. Dişi köpekler genellikle daha az sağlık sorunu yaşar , ve yaptıklarında, daha esnek olma eğilimindedirler. Ayrıca, birçok erkek köpek daha hırçındır ve bu da onları yaralanmalara daha yatkın hale getirir.

Konum

Yaşadığınız bölge ayrıca veteriner tedavisi için ne kadar ödeyeceğinizi de belirler. Genellikle, şehir yaşamı daha yüksek maliyetlere hükmediyor daha kırsal bir bölgede yaşamaya kıyasla. Bu, çoğu kentsel alanda daha yüksek sigorta primleri anlamına gelir.
Farklı Planlar Nelerdir?

Veterinerde köpek yavrusu

Poliçe seçeneklerinizin kapsama ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olun.

Seçtiğiniz plan, sigorta poliçesi seçerken yapacağınız en önemli seçimlerden biridir.Her plan türünün birkaç kapsam düzeyi vardır, ve şirketler onları farklı şekillerde kategorize ederek bir seçimi daha da zorlaştırıyor. Ancak genel olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz üç tür evcil hayvan sigortası planı vardır:

 • Sadece kaza– Göründüğü gibi, bu plan sadece kazaları kapsıyor. Uygun kapsama olaylarına örnekler arasında yabancı cisimlerin yutulması, zehirlenme ve bir arabanın çarpması sayılabilir.
 • Kaza ve Hastalık– Bu plan, hem kaza hem de hastalıklarla ilgili beklenmedik maliyetleri karşıladığı için evcil hayvan sahipleri arasında en popüler seçimdir. Bazı hastalıklar idrar yolu enfeksiyonları, kanser ve alerjileri içerir. Bazı hastalıkların kapsanmaya uygun olmadığı istisnalar olabilir. Ayrıca, önceden var olan koşullar kapsanmamaktadır.
 • Kaza, Hastalık ve Sağlık– Bu plan genellikle en maliyetli olanıdır çünkü yukarıdakilerin tümünü ve koruyucu sağlık hizmetleriyle (diğer adıyla sağlık sigortası) ilgili masrafları kapsar. Koruyucu sağlık bakımı örnekleri arasında kalp kurdu ve pire/kene önleme, diş temizliği, aşılar ve rutin kontroller yer alır.

İndirilebilir, Geri Ödeme ve Ödeme Seçenekleri

Seçtiğiniz sigorta planı türüne ek olarak, indirilebilir, geri ödeme ve talep ödemeleriniz için maliyet düzeyini de seçmeniz gerekir.bu düşülebilir, ödemeniz gereken tutardır sigorta poliçeniz devreye girmeden önce. Bazı planlar, muafiyeti yıllık olarak ödemenizi, bazıları ise olay başına ödenmesini gerektirir. Tipik indirilebilir seçenekler 250 $, 500 $ ve 750 $'dır, ancak bazı şirketler mali durumunuza uygun başka miktarlar belirlemenize izin verir. Muafiyet ne kadar yüksek olursa, priminiz o kadar düşük olur.

Bir plana kaydolurken geri ödeme düzeyinizi de ayarlamanız gerekir.Tipik geri ödeme seçenekleri %70, %80 ve %90'dır.Bu, muafiyeti ödedikten sonra, belirlediğiniz yüzdeye göre geri ödeme talebinde bulunabileceğiniz anlamına gelir. Geri ödeme seviyesi ne kadar düşükse, prim de o kadar düşük olmalıdır.

Birçok sigorta planı, yapabileceğiniz iddiaların ödemesini sınırlar. Bu nedenle, ödeme limitinize ulaştığınızda, sağlayıcınız başka masrafları karşılamaz. Bu kapaklar takvim yılı başına, olay başına veya yavrularınızın ömrü boyunca olabilir, bu nedenle ne için kaydolduğunuzu anladığınızdan emin olun.Ortalama limitler 5.000 $ ile sınırsız arasında değişmektedir.Seçilen ödeme (sınırsız en yüksek olan) ne kadar yüksekse, o kadar yüksek prim fiyatı beklemeniz gerekir.


Hangi Şirket Köpekler İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortasını Sunuyor?

İnsan elinde köpek pençeleri

Evcil hayvan sigortası, zor kararları vermenize yardımcı olur ve bunun için nasıl ödeme yapacağınızı değil, köpeğinizin sağlığını öncelik haline getirir.Şimdi en iyi evcil hayvan sigortası sağlayıcılarını inceleyelim. Bu şirketleri seçtik. kapsamlı kapsama dayalı , esnek primler, kesintiler ve geri ödeme seviyeleri , ayrıca şeffaf şartlar ve koşullar. Çeşitli indirimler, koruyucu bakım kapsamı ve diğer eklentiler de mevcuttur.

Genel olarak en iyisi: Figo

figür

Figo Pet Insurance logosu
 • Para için mükemmel değer
 • %100 geri ödeme ve sınırsız yıllık ödeme seçenekleri sunar
 • Her yıl 50$'a kadar azalan indirilebilir düşüşler, poliçe sahibi 0$ olana kadar talepte bulunmaz
 • Kapsam, yaş ve kilo ile ilgili endişeleri ve kalıtsal ve kronik durumları içerir
figopetinsurance.com'u ziyaret edin

Plan Seçenekleri

 • Yıllık Ödemeler:5.000 ABD Doları, 10.000 ABD Doları veya sınırsız
 • Yıllık Muafiyetler:100 ABD Doları, 200 ABD Doları, 250 ABD Doları, 500 ABD Doları, 750 ABD Doları, 1000 ABD Doları veya 1.500 ABD Doları
 • Geri ödemeler:%70, %80, %90 veya %100
ArtılarıEksileri
%100 geri ödeme sunan birkaç evcil hayvan sigorta şirketinden biri15$ yönetim ücreti ve aylık 2$ işlem ücreti
Olay başına değil, yıllık düşülebilirKöpeğiniz altı aylık bekleme süresinde diz yaralanmasından muzdarip olursa, her iki dizi de otomatik olarak kapsam dışı bırakılır.
Köpeklerin sekiz haftadan büyük olması gerekmesine rağmen üst yaş sınırı yoktur
Dişlere, yüze ve çeneye rutin olmayan diş tedavisini kapsar
İsteğe bağlı eklentiler arasında sağlık planları, veteriner muayene ücreti kapsamı ve ekstra bakım paketi bulunur
Çoğu talep dört gün içinde ele alınır, ancak %50'si bir gün içinde çözülür
%5 çoklu evcil hayvan indirimi mevcuttur
Evcil hayvanınız dünyanın her yerinde kaplıdır

Yaşlı Köpekler İçin En İyisi: En İyi Evcil Hayvanlar

Evcil Hayvanlar En İyisi

Evcil Hayvanlar En İyi Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Logosu
 • Yaş sınırı veya kısıtlaması yok
 • Kapsamlı kapsama
 • Sektördeki en düşük fiyatlardan bazıları
 • Yalnızca Kazaya yönelik bir plan sunar
PetsBest.com'u ziyaret edin

Plan Seçenekleri

 • Yıllık Ödemeler:5.000 $ veya sınırsız
 • Yıllık Muafiyetler:50 ABD Doları, 100 ABD Doları, 200 ABD Doları, 250 ABD Doları, 500 ABD Doları veya 1.000 ABD Doları
 • Geri ödemeler:%70, %80 veya %90
ArtılarıEksileri
Herhangi bir planda ömür sınırı yokSon zamanlarda geri ödemeler için ortalamadan daha uzun bekleme süreleri olmuştur.
Diğer şirketlere kıyasla sürekli olarak daha düşük fiyatlıdır ve aynı zamanda harika bir kapsama alanı sunarYıllık olarak ödendiğinde feragat ettikleri 2 dolarlık bir işlem ücreti vardır.
Telefon, canlı sohbet ve e-posta dahil olmak üzere çok sayıda müşteri desteği yolu sunarAlternatif veya bütünsel tedavileri kapsamaz
Hesabınız aracılığıyla ihtiyaç duyduğunuzda bir veterinere erişin
Yavrular en az yedi haftalık olmalıdır, ancak üst yaş sınırı yoktur.
Mevcut iki sağlıklı yaşam planı ve çeşitli indirilebilir ve geri ödeme seçenekleri
Çok evcil hayvanlı haneler için %5, askeri personel ve aileleri için %5 indirim sunar.

İkili Koşullar İçin En İyisi: Trupanion

Trupanion

Trupanion logosu
 • İkili istisnası olmayan tek şirketlerden biri
 • Hak talepleri Trupanion Express ile 5 dakikadan daha kısa sürede ödenebilir
 • Tüm planlar için %90 geri ödeme ve sınırsız ödeme
 • Doğumdan itibaren kayıt imkanı sunar
Trupanion.com'u ziyaret edin

Plan Seçenekleri

 • Yıllık Ödemeler:sadece sınırsız
 • Yıllık Muafiyetler:

  Bunda hiç şüphe yok. Evcil hayvan sigortası dünyası kafa karıştırıcıdır. ve yaklaşık olarak ABD'de 69 milyon köpek sahibi hane , muhtemelen daha iyi bir anlayış kazanmak istiyorsunuz. Tüm evcil hayvan sigorta poliçeleri ortak bir amaç sunsa da, kapsam, fiyatlar, bekleme süreleri ve daha fazlası arasında birçok fark vardır. Bunu meslekten olmayan terimlere ayıralım, böylece evcil hayvan sigortasının evcil hayvanınız için buna değip değmeyeceğine karar vermeye hazırsınız.

  Özetle, evcil hayvan sigortası, tüylü aile üyenizle ilgili tıbbi masrafları ve diğer masrafları karşılayan bir sağlık poliçesidir. Evcil hayvan sigortası planları genellikle geri ödemeye dayalıdır, yani veteriner faturalarını önceden ödersiniz ve sigorta şirketi tarafından geri ödenmesi için bir talepte bulunursunuz.

  Bu kısa özette, seçebileceğiniz en iyi evcil hayvan sigortası şirketlerini incelerken, aynı zamanda ailenizin ihtiyaçları için en iyisini seçmenize yardımcı olacak bir 101 kılavuzu sunuyoruz. Evcil hayvan sigortasının neleri kapsayıp kapsamadığına, mevcut plan türlerine, buna değip değmeyeceğine ve çok daha fazlasına bakıyoruz. Öyleyse, doğrudan evcil hayvan sigortası ayrıntılarına geçelim.

  Bir Bakışta

  Figo Pet Insurance logosu Derecelendirmemiz

  En iyi
  Etraflı

  figür

  Figo'yu ziyaret edin Evcil Hayvanlar En İyi logosu Derecelendirmemiz

  İçin en iyisi
  yaşlı köpekler

  Evcil Hayvanlar En İyisi

  Pets Best'i ziyaret edin Trupanion logosu Derecelendirmemiz

  İçin en iyisi
  İkili Koşullar

  Trupanion

  Trupanion'u ziyaret edin

  Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi daha fazla bilgi almak ve fiyat teklifi almak için her şirketin web sitesine götürür. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanabiliriz.

  İçindekiler

  Evcil Hayvan Sigortası 101

  Veterinerde utangaç köpek

  Kendinizi evcil hayvan sigortası gerçekleriyle donatmalısınız, böylece sizin ve Fido için doğru olup olmadığına karar verebilirsiniz.

  Bir tek ABD'deki köpek ve kedilerin %1-2'si evcil hayvan sigortasına sahiptir . Ve yine de, sadece %39'unun tasarrufta 1.000$'ı var beklenmedik bir acil durum için ödeme yapmak.


  Evcil Hayvan Sigorta Masrafları Nasıl Hesaplanır?

  Evcil hayvan sigortası evrakları

  Sahip olduğunuz evcil hayvanın türü, şirketlerin evcil hayvan sigorta maliyetlerinizi hesaplamak için kullandığı birçok faktörden yalnızca biridir.

  Genel olarak konuşursak, kediler sigortalamak için köpeklerden daha ucuzdur, ancak köpekler atlar veya bazı egzotik evcil hayvanlar kadar pahalı değildir. Seçtiğiniz plan türüne ek olarak, şirketler politika maliyetlerini hesaplamak için birkaç başka faktör kullanır.

  Doğurmak

  Tüm köpekler farklı olsa da, bazı ırklar diğerlerinden daha sağlıklı olma eğilimindedir. Örneğin, safkan köpekler genellikle daha fazla kalıtsal sağlık hıçkırıklarına sahiptir , karma ırklar ise genellikle daha sağlamdır. Bu, safkanlar için daha sık veteriner ziyaretleri ve ortalama olarak daha yüksek maliyetler anlamına gelir; bu, sigorta şirketinin dikkate alması gereken bir faktördür. Ayrıca, köpek gibi buldog olduğundan daha fazla sağlık sorununa sahip olma eğilimindedir. Avustralya Sığır Köpeği .

  Yaş

  Biz insanlar gibi, yaşlı köpekler daha fazla sağlık sorunlarından muzdarip olma eğilimindedir genç köpeklerle karşılaştırıldığında. Yani köpeğiniz ne kadar yaşlıysa, sigorta primlerinizin de o kadar yüksek olması muhtemeldir. Yaşlanan bir köpek, artan veteriner masraflarıyla birlikte yıllar içinde sigorta primlerinin artmasına neden olabilir.

  Seks

  Köpeğinizin cinsiyeti de sigorta primlerinin maliyetini etkiler. Dişi köpekler genellikle daha az sağlık sorunu yaşar , ve yaptıklarında, daha esnek olma eğilimindedirler. Ayrıca, birçok erkek köpek daha hırçındır ve bu da onları yaralanmalara daha yatkın hale getirir.

  Konum

  Yaşadığınız bölge ayrıca veteriner tedavisi için ne kadar ödeyeceğinizi de belirler. Genellikle, şehir yaşamı daha yüksek maliyetlere hükmediyor daha kırsal bir bölgede yaşamaya kıyasla. Bu, çoğu kentsel alanda daha yüksek sigorta primleri anlamına gelir.


  Farklı Planlar Nelerdir?

  Veterinerde köpek yavrusu

  Poliçe seçeneklerinizin kapsama ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olun.

  Seçtiğiniz plan, sigorta poliçesi seçerken yapacağınız en önemli seçimlerden biridir.Her plan türünün birkaç kapsam düzeyi vardır, ve şirketler onları farklı şekillerde kategorize ederek bir seçimi daha da zorlaştırıyor. Ancak genel olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz üç tür evcil hayvan sigortası planı vardır:

  • Sadece kaza– Göründüğü gibi, bu plan sadece kazaları kapsıyor. Uygun kapsama olaylarına örnekler arasında yabancı cisimlerin yutulması, zehirlenme ve bir arabanın çarpması sayılabilir.
  • Kaza ve Hastalık– Bu plan, hem kaza hem de hastalıklarla ilgili beklenmedik maliyetleri karşıladığı için evcil hayvan sahipleri arasında en popüler seçimdir. Bazı hastalıklar idrar yolu enfeksiyonları, kanser ve alerjileri içerir. Bazı hastalıkların kapsanmaya uygun olmadığı istisnalar olabilir. Ayrıca, önceden var olan koşullar kapsanmamaktadır.
  • Kaza, Hastalık ve Sağlık– Bu plan genellikle en maliyetli olanıdır çünkü yukarıdakilerin tümünü ve koruyucu sağlık hizmetleriyle (diğer adıyla sağlık sigortası) ilgili masrafları kapsar. Koruyucu sağlık bakımı örnekleri arasında kalp kurdu ve pire/kene önleme, diş temizliği, aşılar ve rutin kontroller yer alır.

  İndirilebilir, Geri Ödeme ve Ödeme Seçenekleri

  Seçtiğiniz sigorta planı türüne ek olarak, indirilebilir, geri ödeme ve talep ödemeleriniz için maliyet düzeyini de seçmeniz gerekir.

  bu düşülebilir, ödemeniz gereken tutardır sigorta poliçeniz devreye girmeden önce. Bazı planlar, muafiyeti yıllık olarak ödemenizi, bazıları ise olay başına ödenmesini gerektirir. Tipik indirilebilir seçenekler 250 $, 500 $ ve 750 $'dır, ancak bazı şirketler mali durumunuza uygun başka miktarlar belirlemenize izin verir. Muafiyet ne kadar yüksek olursa, priminiz o kadar düşük olur.

  Bir plana kaydolurken geri ödeme düzeyinizi de ayarlamanız gerekir.Tipik geri ödeme seçenekleri %70, %80 ve %90'dır.Bu, muafiyeti ödedikten sonra, belirlediğiniz yüzdeye göre geri ödeme talebinde bulunabileceğiniz anlamına gelir. Geri ödeme seviyesi ne kadar düşükse, prim de o kadar düşük olmalıdır.

  Birçok sigorta planı, yapabileceğiniz iddiaların ödemesini sınırlar. Bu nedenle, ödeme limitinize ulaştığınızda, sağlayıcınız başka masrafları karşılamaz. Bu kapaklar takvim yılı başına, olay başına veya yavrularınızın ömrü boyunca olabilir, bu nedenle ne için kaydolduğunuzu anladığınızdan emin olun.Ortalama limitler 5.000 $ ile sınırsız arasında değişmektedir.Seçilen ödeme (sınırsız en yüksek olan) ne kadar yüksekse, o kadar yüksek prim fiyatı beklemeniz gerekir.


  Hangi Şirket Köpekler İçin En İyi Evcil Hayvan Sigortasını Sunuyor?

  İnsan elinde köpek pençeleri

  Evcil hayvan sigortası, zor kararları vermenize yardımcı olur ve bunun için nasıl ödeme yapacağınızı değil, köpeğinizin sağlığını öncelik haline getirir.

  Şimdi en iyi evcil hayvan sigortası sağlayıcılarını inceleyelim. Bu şirketleri seçtik. kapsamlı kapsama dayalı , esnek primler, kesintiler ve geri ödeme seviyeleri , ayrıca şeffaf şartlar ve koşullar. Çeşitli indirimler, koruyucu bakım kapsamı ve diğer eklentiler de mevcuttur.

  Genel olarak en iyisi: Figo

  figür

  Figo Pet Insurance logosu
  • Para için mükemmel değer
  • %100 geri ödeme ve sınırsız yıllık ödeme seçenekleri sunar
  • Her yıl 50$'a kadar azalan indirilebilir düşüşler, poliçe sahibi 0$ olana kadar talepte bulunmaz
  • Kapsam, yaş ve kilo ile ilgili endişeleri ve kalıtsal ve kronik durumları içerir
  figopetinsurance.com'u ziyaret edin

  Plan Seçenekleri

  • Yıllık Ödemeler:5.000 ABD Doları, 10.000 ABD Doları veya sınırsız
  • Yıllık Muafiyetler:100 ABD Doları, 200 ABD Doları, 250 ABD Doları, 500 ABD Doları, 750 ABD Doları, 1000 ABD Doları veya 1.500 ABD Doları
  • Geri ödemeler:%70, %80, %90 veya %100
  ArtılarıEksileri
  %100 geri ödeme sunan birkaç evcil hayvan sigorta şirketinden biri15$ yönetim ücreti ve aylık 2$ işlem ücreti
  Olay başına değil, yıllık düşülebilirKöpeğiniz altı aylık bekleme süresinde diz yaralanmasından muzdarip olursa, her iki dizi de otomatik olarak kapsam dışı bırakılır.
  Köpeklerin sekiz haftadan büyük olması gerekmesine rağmen üst yaş sınırı yoktur
  Dişlere, yüze ve çeneye rutin olmayan diş tedavisini kapsar
  İsteğe bağlı eklentiler arasında sağlık planları, veteriner muayene ücreti kapsamı ve ekstra bakım paketi bulunur
  Çoğu talep dört gün içinde ele alınır, ancak %50'si bir gün içinde çözülür
  %5 çoklu evcil hayvan indirimi mevcuttur
  Evcil hayvanınız dünyanın her yerinde kaplıdır

  Yaşlı Köpekler İçin En İyisi: En İyi Evcil Hayvanlar

  Evcil Hayvanlar En İyisi

  Evcil Hayvanlar En İyi Evcil Hayvan Sağlık Sigortası Logosu
  • Yaş sınırı veya kısıtlaması yok
  • Kapsamlı kapsama
  • Sektördeki en düşük fiyatlardan bazıları
  • Yalnızca Kazaya yönelik bir plan sunar
  PetsBest.com'u ziyaret edin

  Plan Seçenekleri

  • Yıllık Ödemeler:5.000 $ veya sınırsız
  • Yıllık Muafiyetler:50 ABD Doları, 100 ABD Doları, 200 ABD Doları, 250 ABD Doları, 500 ABD Doları veya 1.000 ABD Doları
  • Geri ödemeler:%70, %80 veya %90
  ArtılarıEksileri
  Herhangi bir planda ömür sınırı yokSon zamanlarda geri ödemeler için ortalamadan daha uzun bekleme süreleri olmuştur.
  Diğer şirketlere kıyasla sürekli olarak daha düşük fiyatlıdır ve aynı zamanda harika bir kapsama alanı sunarYıllık olarak ödendiğinde feragat ettikleri 2 dolarlık bir işlem ücreti vardır.
  Telefon, canlı sohbet ve e-posta dahil olmak üzere çok sayıda müşteri desteği yolu sunarAlternatif veya bütünsel tedavileri kapsamaz
  Hesabınız aracılığıyla ihtiyaç duyduğunuzda bir veterinere erişin
  Yavrular en az yedi haftalık olmalıdır, ancak üst yaş sınırı yoktur.
  Mevcut iki sağlıklı yaşam planı ve çeşitli indirilebilir ve geri ödeme seçenekleri
  Çok evcil hayvanlı haneler için %5, askeri personel ve aileleri için %5 indirim sunar.

  İkili Koşullar İçin En İyisi: Trupanion

  Trupanion

  Trupanion logosu
  • İkili istisnası olmayan tek şirketlerden biri
  • Hak talepleri Trupanion Express ile 5 dakikadan daha kısa sürede ödenebilir
  • Tüm planlar için %90 geri ödeme ve sınırsız ödeme
  • Doğumdan itibaren kayıt imkanı sunar
  Trupanion.com'u ziyaret edin

  Plan Seçenekleri

  • Yıllık Ödemeler:sadece sınırsız
  • Yıllık Muafiyetler:$0-$1,000
  • Geri ödemeler:sadece %90
  ArtılarıEksileri
  İki taraflı koşulları (vücudun her iki tarafını da etkileyen bir durum) hariç tutmayan tek evcil hayvan sigortası sağlayıcılarından biriSağlıklı yaşam planı seçeneği yoktur ve veteriner muayene ücretlerini kapsamaz
  Ödeme limiti olmaksızın %90'a kadar geri ödeme yaparTrupanion'dan yapılan alıntılar, diğer şirketlere kıyasla daha pahalı olma eğilimindedir.
  Kayıt, doğumdan 14 yaşına kadar mevcutturHastalık bekleme süresi, 14 günlük piyasa ortalamasına göre 30 gündür.
  Fizik tedavi, akupunktur, hidroterapi ve davranış değişikliği eğitimi gibi alternatif tedavilerden kaynaklanan ek masraflar için teminat sunarSektördeki en yüksek ücretlerden biri olan 35 ABD doları tutarında bir kerelik yönetici ücreti vardır.
  Yavrunuz ABD, Kanada ve Porto Riko'da kaplıdır.Olay başına indirilebilir, bu da evcil hayvanınızın maruz kaldığı her acil durum için indirilebilir tutarı ödemeniz gerektiği anlamına gelir.

  Kucaklamak

  Kucaklamak

  Embrace Pet Insurance logosu
  • Herhangi bir talepte bulunulmazsa, prim yılda 50 ABD doları azalır
  • Değerlendirmeye bağlı olarak tedavi edilebilir önceden var olan koşulları kapsar
  • Tüm politikalara dahil olan sınav ücretleri
  • Davranışçı terapi ve eğitim için kapsam sunar
  • Diş tedavisi dahil
  Embracepetinsurance.com'u ziyaret edin

  Plan Seçenekleri

  • Yıllık Ödemeler:5.000 ABD Doları, 8.000 ABD Doları, 10.000 ABD Doları, 15.000 ABD Doları, 30.000 ABD Doları veya telefonla sınırsız kullanılabilir
  • Yıllık Muafiyetler:200 ABD Doları, 300 ABD Doları, 500 ABD Doları, 750 ABD Doları veya 1.000 ABD Doları
  • Geri ödemeler:%70, %80 veya %90
  ArtılarıEksileri
  Bir hak talebinde bulunulmadığı takdirde yıllık muafiyetin her yıl 50 ABD doları azaldığı durumlarda azalan muafiyet özelliği25$ kayıt ücreti ve 1$ aylık işlem ücreti
  Kaza yardımları iki günlük bir bekleme süresinden hemen sonra başlarSadece 14 yaşına kadar olan kayıtlı evcil hayvanları kaza ve hastalık için kapsar
  Yıllık indirilebilir bir tutar kullandıklarından ömür boyu sınır ve olay başına sınır yokturİki taraflı durumları (vücudun her iki tarafını da etkileyen durumlar veya hastalıklar) hariç tutar.
  İsteğe bağlı sağlıklı yaşam planı eklentisi
  Çoğu eyalette %10'a varan çoklu evcil hayvan indirimi, %5 askeri indirim (NY ve TN'de değil) ve %15 USAA indirimi sunar
  Değerlendirmeye bağlı olarak, bazı tedavi edilebilir önceden var olan koşullar kapsanır

  Sağlıklı Pençeler

  Sağlıklı Pençeler

  • Tüm planlar için sınırsız yıllık ve ömür boyu ödeme
  • Diğerlerine kıyasla ortalama olarak en hızlı tazminat ödemesi
  • Mükemmel değer ve rekabetçi fiyat
  • Yüksek müşteri memnuniyeti derecelendirmeleri
  Healthypawspetinsurance.com'u ziyaret edin

  Plan Seçenekleri

  • Yıllık Ödemeler:sadece sınırsız
  • Yıllık Muafiyetler:100$, 250$, 500$, 750$ veya 1.000$
  • Geri ödemeler:%50, %60,%70, %80 veya %90
  ArtılarıEksileri
  Ödemeler, olay başına üst sınır, yıllık üst sınır veya ömür boyu üst sınır konusunda herhangi bir sınırlama yokturSağlıklı yaşam planları sunmuyor
  Taleplerin %99'unu iki gün içinde sektördeki en hızlı çözüme kavuştururBazı eyaletlerde bir defaya mahsus 25 ABD doları ücret
  Müşteri memnuniyeti ile ünlüdür ve sektördeki en iyi müşteri hizmetleri itibarlarından birine sahiptir.Çok evcil hayvanlı evlerde indirim yok
  Diğerlerinden çok daha kısa olan CCL endişeleri için yalnızca 15 günlük bir bekleme süresi vardırAltı yaşından sonra kayıt yaptıran köpekler kalça displazisi kapsamı dışındadır.
  Bazı planlar, kayropraktik, hidroterapi ve akupunktur gibi alternatif bakımları içerir.Yalnızca sınırsız ödeme sağlar, yani aylık primlerinizi düşüremezsiniz

  Limonata

  Limonata

  limonata logosu
  • AI güdümlü talep süreci
  • Her ABD eyaletinde mevcut değildir
  • Ev sahipleri veya kiracılar sigorta poliçeleri ile paketleyebilme
  • İsteğe bağlı sağlıklı yaşam kapsamı
  Lemonade.com'u ziyaret edin

  Plan Seçenekleri

  • Yıllık Ödemeler:5.000 ABD Doları, 10.000 ABD Doları, 20.000 ABD Doları, 50.000 ABD Doları veya 100.000 ABD Doları
  • Yıllık Muafiyetler:100$, 250$ veya 500$
  • Geri ödemeler:%70, %80 veya %90
  ArtılarıEksileri
  Herhangi bir planda ömür sınırı yokYalnızca 34 ABD eyaleti ve DC'nin sakinlerini sigortalar
  Sürekli olarak ortalamanın altında fiyat teklifleri sunarİkili koşullar için istisnalar
  8 haftadan 20+ yıla kadar (cinsine bağlı olarak) her yaş için mükemmel kapsama alanı sunarDijital tabanlı bir şirket olarak, müşteri hizmetlerini yapay zeka güdümlü bir sohbet robotu veya e-posta ile sınırlandırıyorlar (telefon hattı yalnızca acil durumlarla sınırlıdır)
  Olay başına değil, yıllık kesintilerABD dışında evcil hayvanınızı kapsamayan tek evcil hayvan sigorta şirketlerinden biri.
  Eklenti olarak isteğe bağlı sağlıklı yaşam planı

  Evcil Hayvan Sigortası Buna Değer mi?

  Vet

  Beklenmedik veteriner faturalarını karşılayamayan aileler için cüzdanınızı ve en önemlisi evcil hayvanınızı korumak için bir sigorta poliçesi almak akıllıca olacaktır.

  2020 yılında, bir kaza ve hastalık planı için aylık ortalama prim maliyeti 49,51 dolardı . Elbette, birçok aile bunu gereksiz bir fatura olarak görebilir, ancak bunu düşündüğünüzdebazı veteriner faturaları on binlerce dolara çıkıyor, bazen daha fazla, buna değebilir. Zaten stresli bir zamanda hiç kimse sevgili evcil hayvanının hayatı ile cüzdanı arasında karar vermek istemez.

  Kalça displazisi ameliyatına ihtiyaç duyan bir köpek örneğine bakalım. Bir kalça için ameliyat için ortalama maliyet, 1.500 ila 7.000 $ arasında herhangi bir yere düşer. Toplam veteriner faturasının 3.500$ olduğunu, seçtiğiniz kesinti tutarının %90 geri ödeme düzeyiyle birlikte 500$ olduğunu varsayalım. Bu örnek, evcil hayvan sigortası sağlayıcısının geri ödeme yöntemine bağlı olarak 800$ veya 850$ ödemeniz gerektiği anlamına gelir.

  Şirketler iki geri ödeme yönteminden birini kullanma eğilimindedir:

  • “İndirilebilir, sonra ortak ödeme” – Bu geri ödeme yöntemi, gerçek veteriner faturası tutarı eksi kalan yıllık indirilebilir tutardan ek ödemeyi alır.
   • 3.500$ – 500$ (indirilebilir) – 300$ (3000$'ın %10'u) = 2.700$ geri ödeme
  • “Copay daha sonra düşülebilir” – Bu geri ödeme yöntemi, gerçek veteriner faturası tutarı eksi copay eksi kalan yıllık indirilebilir tutarı alır.
   • 3.500$ – 350$ (3.500$'ın %10'u) – 500$ (muafiyet)= 2.650$ geri ödeme

  Her iki durumda da, ilk veteriner faturasına kıyasla veteriner faturasının yalnızca küçük bir kısmını ödemekle sorumlusunuz. Ancak payınız, hesaplama modeline ve poliçenizde belirtilen indirilebilir ve ortak ödeme seçeneklerine göre değişecektir.

  Tüm aileler evcil hayvan sigortası seçmez. Bazıları her ay bir tasarruf hesabında bir miktar ayırıyor. Fakat Köpeğiniz tasarruf ettikten sonraki birkaç ay içinde bir sorunla karşılaşırsa, fazla destek almadan yine de yüksek bir faturayla karşı karşıya kalırsınız. Evcil hayvan sigortası, finansal olarak güvende olduğunuza ve ortaya çıkan acil durum ne olursa olsun karşılayabileceğinize dair gönül rahatlığı sağlar.


  İndirim Alabilir miyim?

  Her şeyden önce, en az 2-3 saygın şirketten teklif almanızı öneririz ( yukarıda incelendi ) poliçe kapsamının ve fiyatının rekabetçi olduğundan ve ihtiyaçlarınızı tam olarak karşıladığından emin olmak için.

  Bazı şirketler evcil hayvan sigortası indirimleri sunar. Uygunsanız, tasarruf etmenin harika bir yolu. İşte sunulan en popüler indirimlerden bazıları:

  • Çoklu evcil hayvan indirimi– Birden fazla evcil hayvanınız varsa, bazı şirketler yanlarında ek evcil hayvanlar için sigorta yaptırırsanız küçük bir indirim sunar.
  • Yıllık ücret indirimi– Sigorta poliçenizi önceden ödemek, genellikle aylık primlere eklenen ek ücretlerden tasarruf etmenizi sağlar.
  • Spay/nötr indirim– Bazı şirketler, evcil hayvanlarını kısırlaştıran veya kısırlaştıran ebeveynler için indirimler sunar.
  • askeri indirim– Şu anda Ordu, Hava Kuvvetleri, Deniz Piyadeleri, Deniz Kuvvetleri veya Sahil Güvenlik'te çalışıyorsanız veya daha önce görev yaptıysanız, tasarruf için uygun olabilirsiniz.
  • istihdam indirimi– Size bir anlaşma yapma hakkı verebilecek evcil hayvan sigortası avantajları sunuyorlarsa işvereninizle görüşmenizde fayda var. Ancak, benzersiz evcil hayvanınız ve mali durumunuz için en iyi evcil hayvan sigortası poliçesini aldığınızdan emin olmak için ortak oldukları şirketi araştırdığınızdan emin olun.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Ebeveynler ve kağıt ile masada köpek

  Sizin ve köpeğinizin sorularınız mı var? Cevaplarımız var!

  İşte evcil hayvan sigortasıyla ilgili en sık sorulan sorulardan bazıları.

  Evcil hayvan sigortası nasıl çalışır?

  İhtiyaçlarınıza en uygun poliçeyi seçtikten sonra aylık veya yıllık prim ödersiniz. Ödemeleri takip ettiğiniz sürece, devam eden teminat alırsınız. Köpeğinizin üzerini örtmeden önce neredeyse her zaman bekleme süreleri vardır, bu nedenle kaydolmadan önce bunları gözden geçirdiğinizden emin olun.

  Yavrunuz hastalanır veya yaralanırsa, veteriner veya hayvan hastanesini ziyaret edin. Sigorta poliçeniz, tazminat taleplerinin nasıl ödeneceğini ince baskıda belirtir. Genellikle dikkat edilmesi gereken talep teslim tarihleri ​​de vardır (çoğu yaklaşık 180 gündür).

  Tipik olarak iki seçenek vardır. En yaygın seçenek, veteriner faturasını önceden ödemeniz ve ardından taleplerinizi sigorta şirketine iletmenizdir. İkinci seçenek, yalnızca doğrudan ödemeyi kabul etmek için ortak olan evcil hayvan sigorta şirketleri ve veterinerlik ofisleri için geçerlidir. Bu durumda veteriner sigorta bilgilerinizi alır ve doğrudan sigorta şirketinden ödeme talep eder.

  Evcil hayvan sigorta şirketleri önceden var olan koşulları nasıl biliyor?

  Önceden var olan koşullar, sigorta poliçeniz satın alınmadan önce veya bekleme süresi sırasında başlayan hastalıkları veya yaralanmaları içerir. Pek çok şirket, sigorta kapsamı başlamadan önce güncel tıbbi kayıtlara veya veteriner muayenesine ihtiyaç duyar, bu da önceden var olan bilinmeyen koşulların riskini en aza indirir.

  Bazı şirketler, kulak enfeksiyonu veya idrar yolu enfeksiyonu gibi tedavi edilebilir önceden var olan durumları kapsar. Örneğin, belirli bir süre içinde (genellikle 180 gün) yeniden ortaya çıkmadıysa, koşulu kapsayabilir, ancak ayrıntılar için poliçenizi kontrol edin. Bu durumda, önceden var olan bir durum olarak sınıflandırmazlar ve gelecekteki kulak veya idrar yolu enfeksiyonlarını kapsayabilir.

  Evcil hayvan sigortası vergisi düşülebilir mi?

  Vakaların büyük çoğunluğunda, evcil hayvan sigortası vergiden düşülebilir değildir. Ancak, duygusal destek hayvanları dahil değil, bir engellilik için bir hizmete veya rehber köpeğe güvenmek de dahil olmak üzere istisnalar vardır. IRS yayın 502'ye göre, böyle bir hayvanın satın alınması, eğitilmesi ve bakımını içeren tıbbi harcamaları düşebilirsiniz. Bakım genellikle yiyecek, tımarlamayı kapsar ve veteriner bakımına katkıda bulunan sigorta poliçelerini kapsayabilir.


  Son düşünceler

  Köpeğiniz için evcil hayvan sigortasının buna değip değmeyeceğine ve hangi sigorta şirketi ve poliçesinin seçileceğine karar verirken göz önünde bulundurulması gereken birçok şey vardır. Evcil hayvan sigortası 101 kılavuzumuzu kullanarak doğru kararı vermek için ihtiyaç duyduğunuz bilgilerle kendinizi silahlanmış hissettiğinizi umuyoruz. Yukarıdaki evcil hayvan sigortası sağlayıcılarının her biri mükemmel kapsama alanı sunar. Yine de, her biri sizin için bir seçeneği diğerine göre daha iyi hale getirebilecek farklı pozitifler sunar. Daima size ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin.

  Sonuç olarak, evcil hayvan sigortası yaptırmadan önce yapılacak en hayati şeylerden biri küçük yazıları okumaktır. Sıkıcı olabilir, ancak ihtiyacınız olduğunda ihtiyacınız olanı karşıladığından emin olmak çok önemlidir. Anlamadığınız bir sigorta jargonu varsa, veterinerinizle konuşan veya veterinerinizle konuşan birine sorduğunuzdan emin olun. Bunu size açıklamaktan mutlu olmalılar.

  -,000
 • Geri ödemeler:sadece %90
ArtılarıEksileri
İki taraflı koşulları (vücudun her iki tarafını da etkileyen bir durum) hariç tutmayan tek evcil hayvan sigortası sağlayıcılarından biriSağlıklı yaşam planı seçeneği yoktur ve veteriner muayene ücretlerini kapsamaz
Ödeme limiti olmaksızın %90'a kadar geri ödeme yaparTrupanion'dan yapılan alıntılar, diğer şirketlere kıyasla daha pahalı olma eğilimindedir.
Kayıt, doğumdan 14 yaşına kadar mevcutturHastalık bekleme süresi, 14 günlük piyasa ortalamasına göre 30 gündür.
Fizik tedavi, akupunktur, hidroterapi ve davranış değişikliği eğitimi gibi alternatif tedavilerden kaynaklanan ek masraflar için teminat sunarSektördeki en yüksek ücretlerden biri olan 35 ABD doları tutarında bir kerelik yönetici ücreti vardır.
Yavrunuz ABD, Kanada ve Porto Riko'da kaplıdır.Olay başına indirilebilir, bu da evcil hayvanınızın maruz kaldığı her acil durum için indirilebilir tutarı ödemeniz gerektiği anlamına gelir.

Kucaklamak

Kucaklamak

Embrace Pet Insurance logosu
 • Herhangi bir talepte bulunulmazsa, prim yılda 50 ABD doları azalır
 • Değerlendirmeye bağlı olarak tedavi edilebilir önceden var olan koşulları kapsar
 • Tüm politikalara dahil olan sınav ücretleri
 • Davranışçı terapi ve eğitim için kapsam sunar
 • Diş tedavisi dahil
Embracepetinsurance.com'u ziyaret edin

Plan Seçenekleri

 • Yıllık Ödemeler:5.000 ABD Doları, 8.000 ABD Doları, 10.000 ABD Doları, 15.000 ABD Doları, 30.000 ABD Doları veya telefonla sınırsız kullanılabilir
 • Yıllık Muafiyetler:200 ABD Doları, 300 ABD Doları, 500 ABD Doları, 750 ABD Doları veya 1.000 ABD Doları
 • Geri ödemeler:%70, %80 veya %90
ArtılarıEksileri
Bir hak talebinde bulunulmadığı takdirde yıllık muafiyetin her yıl 50 ABD doları azaldığı durumlarda azalan muafiyet özelliği25$ kayıt ücreti ve 1$ aylık işlem ücreti
Kaza yardımları iki günlük bir bekleme süresinden hemen sonra başlarSadece 14 yaşına kadar olan kayıtlı evcil hayvanları kaza ve hastalık için kapsar
Yıllık indirilebilir bir tutar kullandıklarından ömür boyu sınır ve olay başına sınır yokturİki taraflı durumları (vücudun her iki tarafını da etkileyen durumlar veya hastalıklar) hariç tutar.
İsteğe bağlı sağlıklı yaşam planı eklentisi
Çoğu eyalette %10'a varan çoklu evcil hayvan indirimi, %5 askeri indirim (NY ve TN'de değil) ve %15 USAA indirimi sunar
Değerlendirmeye bağlı olarak, bazı tedavi edilebilir önceden var olan koşullar kapsanır

Sağlıklı Pençeler

Sağlıklı Pençeler

 • Tüm planlar için sınırsız yıllık ve ömür boyu ödeme
 • Diğerlerine kıyasla ortalama olarak en hızlı tazminat ödemesi
 • Mükemmel değer ve rekabetçi fiyat
 • Yüksek müşteri memnuniyeti derecelendirmeleri
Healthypawspetinsurance.com'u ziyaret edin

Plan Seçenekleri

 • Yıllık Ödemeler:sadece sınırsız
 • Yıllık Muafiyetler:100$, 250$, 500$, 750$ veya 1.000$
 • Geri ödemeler:%50, %60,%70, %80 veya %90
ArtılarıEksileri
Ödemeler, olay başına üst sınır, yıllık üst sınır veya ömür boyu üst sınır konusunda herhangi bir sınırlama yokturSağlıklı yaşam planları sunmuyor
Taleplerin %99'unu iki gün içinde sektördeki en hızlı çözüme kavuştururBazı eyaletlerde bir defaya mahsus 25 ABD doları ücret
Müşteri memnuniyeti ile ünlüdür ve sektördeki en iyi müşteri hizmetleri itibarlarından birine sahiptir.Çok evcil hayvanlı evlerde indirim yok
Diğerlerinden çok daha kısa olan CCL endişeleri için yalnızca 15 günlük bir bekleme süresi vardırAltı yaşından sonra kayıt yaptıran köpekler kalça displazisi kapsamı dışındadır.
Bazı planlar, kayropraktik, hidroterapi ve akupunktur gibi alternatif bakımları içerir.Yalnızca sınırsız ödeme sağlar, yani aylık primlerinizi düşüremezsiniz

Limonata

Limonata

limonata logosu
 • AI güdümlü talep süreci
 • Her ABD eyaletinde mevcut değildir
 • Ev sahipleri veya kiracılar sigorta poliçeleri ile paketleyebilme
 • İsteğe bağlı sağlıklı yaşam kapsamı
Lemonade.com'u ziyaret edin

Plan Seçenekleri

 • Yıllık Ödemeler:5.000 ABD Doları, 10.000 ABD Doları, 20.000 ABD Doları, 50.000 ABD Doları veya 100.000 ABD Doları
 • Yıllık Muafiyetler:100$, 250$ veya 500$
 • Geri ödemeler:%70, %80 veya %90
ArtılarıEksileri
Herhangi bir planda ömür sınırı yokYalnızca 34 ABD eyaleti ve DC'nin sakinlerini sigortalar
Sürekli olarak ortalamanın altında fiyat teklifleri sunarİkili koşullar için istisnalar
8 haftadan 20+ yıla kadar (cinsine bağlı olarak) her yaş için mükemmel kapsama alanı sunarDijital tabanlı bir şirket olarak, müşteri hizmetlerini yapay zeka güdümlü bir sohbet robotu veya e-posta ile sınırlandırıyorlar (telefon hattı yalnızca acil durumlarla sınırlıdır)
Olay başına değil, yıllık kesintilerABD dışında evcil hayvanınızı kapsamayan tek evcil hayvan sigorta şirketlerinden biri.
Eklenti olarak isteğe bağlı sağlıklı yaşam planı

Evcil Hayvan Sigortası Buna Değer mi?

Vet

Beklenmedik veteriner faturalarını karşılayamayan aileler için cüzdanınızı ve en önemlisi evcil hayvanınızı korumak için bir sigorta poliçesi almak akıllıca olacaktır.

2020 yılında, bir kaza ve hastalık planı için aylık ortalama prim maliyeti 49,51 dolardı . Elbette, birçok aile bunu gereksiz bir fatura olarak görebilir, ancak bunu düşündüğünüzdebazı veteriner faturaları on binlerce dolara çıkıyor, bazen daha fazla, buna değebilir. Zaten stresli bir zamanda hiç kimse sevgili evcil hayvanının hayatı ile cüzdanı arasında karar vermek istemez.

Kalça displazisi ameliyatına ihtiyaç duyan bir köpek örneğine bakalım. Bir kalça için ameliyat için ortalama maliyet, 1.500 ila 7.000 $ arasında herhangi bir yere düşer. Toplam veteriner faturasının 3.500$ olduğunu, seçtiğiniz kesinti tutarının %90 geri ödeme düzeyiyle birlikte 500$ olduğunu varsayalım. Bu örnek, evcil hayvan sigortası sağlayıcısının geri ödeme yöntemine bağlı olarak 800$ veya 850$ ödemeniz gerektiği anlamına gelir.

Şirketler iki geri ödeme yönteminden birini kullanma eğilimindedir:

 • “İndirilebilir, sonra ortak ödeme” – Bu geri ödeme yöntemi, gerçek veteriner faturası tutarı eksi kalan yıllık indirilebilir tutardan ek ödemeyi alır.
  • 3.500$ – 500$ (indirilebilir) – 300$ (3000$'ın %10'u) = 2.700$ geri ödeme
 • “Copay daha sonra düşülebilir” – Bu geri ödeme yöntemi, gerçek veteriner faturası tutarı eksi copay eksi kalan yıllık indirilebilir tutarı alır.
  • 3.500$ – 350$ (3.500$'ın %10'u) – 500$ (muafiyet)= 2.650$ geri ödeme

Her iki durumda da, ilk veteriner faturasına kıyasla veteriner faturasının yalnızca küçük bir kısmını ödemekle sorumlusunuz. Ancak payınız, hesaplama modeline ve poliçenizde belirtilen indirilebilir ve ortak ödeme seçeneklerine göre değişecektir.

Tüm aileler evcil hayvan sigortası seçmez. Bazıları her ay bir tasarruf hesabında bir miktar ayırıyor. Fakat Köpeğiniz tasarruf ettikten sonraki birkaç ay içinde bir sorunla karşılaşırsa, fazla destek almadan yine de yüksek bir faturayla karşı karşıya kalırsınız. Evcil hayvan sigortası, finansal olarak güvende olduğunuza ve ortaya çıkan acil durum ne olursa olsun karşılayabileceğinize dair gönül rahatlığı sağlar.


İndirim Alabilir miyim?

Her şeyden önce, en az 2-3 saygın şirketten teklif almanızı öneririz ( yukarıda incelendi ) poliçe kapsamının ve fiyatının rekabetçi olduğundan ve ihtiyaçlarınızı tam olarak karşıladığından emin olmak için.

Bazı şirketler evcil hayvan sigortası indirimleri sunar. Uygunsanız, tasarruf etmenin harika bir yolu. İşte sunulan en popüler indirimlerden bazıları:

 • Çoklu evcil hayvan indirimi– Birden fazla evcil hayvanınız varsa, bazı şirketler yanlarında ek evcil hayvanlar için sigorta yaptırırsanız küçük bir indirim sunar.
 • Yıllık ücret indirimi– Sigorta poliçenizi önceden ödemek, genellikle aylık primlere eklenen ek ücretlerden tasarruf etmenizi sağlar.
 • Spay/nötr indirim– Bazı şirketler, evcil hayvanlarını kısırlaştıran veya kısırlaştıran ebeveynler için indirimler sunar.
 • askeri indirim– Şu anda Ordu, Hava Kuvvetleri, Deniz Piyadeleri, Deniz Kuvvetleri veya Sahil Güvenlik'te çalışıyorsanız veya daha önce görev yaptıysanız, tasarruf için uygun olabilirsiniz.
 • istihdam indirimi– Size bir anlaşma yapma hakkı verebilecek evcil hayvan sigortası avantajları sunuyorlarsa işvereninizle görüşmenizde fayda var. Ancak, benzersiz evcil hayvanınız ve mali durumunuz için en iyi evcil hayvan sigortası poliçesini aldığınızdan emin olmak için ortak oldukları şirketi araştırdığınızdan emin olun.

Sıkça Sorulan Sorular

Ebeveynler ve kağıt ile masada köpek

Sizin ve köpeğinizin sorularınız mı var? Cevaplarımız var!

İşte evcil hayvan sigortasıyla ilgili en sık sorulan sorulardan bazıları.

Evcil hayvan sigortası nasıl çalışır?

İhtiyaçlarınıza en uygun poliçeyi seçtikten sonra aylık veya yıllık prim ödersiniz. Ödemeleri takip ettiğiniz sürece, devam eden teminat alırsınız. Köpeğinizin üzerini örtmeden önce neredeyse her zaman bekleme süreleri vardır, bu nedenle kaydolmadan önce bunları gözden geçirdiğinizden emin olun.

Yavrunuz hastalanır veya yaralanırsa, veteriner veya hayvan hastanesini ziyaret edin. Sigorta poliçeniz, tazminat taleplerinin nasıl ödeneceğini ince baskıda belirtir. Genellikle dikkat edilmesi gereken talep teslim tarihleri ​​de vardır (çoğu yaklaşık 180 gündür).

Tipik olarak iki seçenek vardır. En yaygın seçenek, veteriner faturasını önceden ödemeniz ve ardından taleplerinizi sigorta şirketine iletmenizdir. İkinci seçenek, yalnızca doğrudan ödemeyi kabul etmek için ortak olan evcil hayvan sigorta şirketleri ve veterinerlik ofisleri için geçerlidir. Bu durumda veteriner sigorta bilgilerinizi alır ve doğrudan sigorta şirketinden ödeme talep eder.

Evcil hayvan sigorta şirketleri önceden var olan koşulları nasıl biliyor?

Önceden var olan koşullar, sigorta poliçeniz satın alınmadan önce veya bekleme süresi sırasında başlayan hastalıkları veya yaralanmaları içerir. Pek çok şirket, sigorta kapsamı başlamadan önce güncel tıbbi kayıtlara veya veteriner muayenesine ihtiyaç duyar, bu da önceden var olan bilinmeyen koşulların riskini en aza indirir.

Bazı şirketler, kulak enfeksiyonu veya idrar yolu enfeksiyonu gibi tedavi edilebilir önceden var olan durumları kapsar. Örneğin, belirli bir süre içinde (genellikle 180 gün) yeniden ortaya çıkmadıysa, koşulu kapsayabilir, ancak ayrıntılar için poliçenizi kontrol edin. Bu durumda, önceden var olan bir durum olarak sınıflandırmazlar ve gelecekteki kulak veya idrar yolu enfeksiyonlarını kapsayabilir.

Evcil hayvan sigortası vergisi düşülebilir mi?

Vakaların büyük çoğunluğunda, evcil hayvan sigortası vergiden düşülebilir değildir. Ancak, duygusal destek hayvanları dahil değil, bir engellilik için bir hizmete veya rehber köpeğe güvenmek de dahil olmak üzere istisnalar vardır. IRS yayın 502'ye göre, böyle bir hayvanın satın alınması, eğitilmesi ve bakımını içeren tıbbi harcamaları düşebilirsiniz. Bakım genellikle yiyecek, tımarlamayı kapsar ve veteriner bakımına katkıda bulunan sigorta poliçelerini kapsayabilir.


Son düşünceler

Köpeğiniz için evcil hayvan sigortasının buna değip değmeyeceğine ve hangi sigorta şirketi ve poliçesinin seçileceğine karar verirken göz önünde bulundurulması gereken birçok şey vardır. Evcil hayvan sigortası 101 kılavuzumuzu kullanarak doğru kararı vermek için ihtiyaç duyduğunuz bilgilerle kendinizi silahlanmış hissettiğinizi umuyoruz. Yukarıdaki evcil hayvan sigortası sağlayıcılarının her biri mükemmel kapsama alanı sunar. Yine de, her biri sizin için bir seçeneği diğerine göre daha iyi hale getirebilecek farklı pozitifler sunar. Daima size ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin.

Sonuç olarak, evcil hayvan sigortası yaptırmadan önce yapılacak en hayati şeylerden biri küçük yazıları okumaktır. Sıkıcı olabilir, ancak ihtiyacınız olduğunda ihtiyacınız olanı karşıladığından emin olmak çok önemlidir. Anlamadığınız bir sigorta jargonu varsa, veterinerinizle konuşan veya veterinerinizle konuşan birine sorduğunuzdan emin olun. Bunu size açıklamaktan mutlu olmalılar.

Yorumlar