Alman Çobanları için En İyi Kuşaklar: Derecelendirmeler, İncelemeler ve Seçtiklerimiz

Alman Çobanları için En İyi Kuşaklar: Derecelendirmeler, İncelemeler ve Seçtiklerimiz

Alman Çobanları genellikle gezegendeki en eğitilebilir köpeklerden biri olarak kabul edilir, ancak herhangi bir köpek sahibi, iki köpeğin eşit yaratılmadığını bilir. Bazıları kayışlarını sonsuza kadar çekmeyi severler, bu yüzden bir koşum takımı kullanmak işe yarar.

Bu ürünler sadece eğitime yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda köpeğinizin boğazındaki ve iskelet sistemindeki gerilimi çekme baskısından da ortadan kaldırır. Kuşaklar genel olarak 'herkese uyan tek bir çözüm' değildir, bu nedenle dev bir cins için koşum takımı ihtiyaçları farklı olacak bir beagle'ın neye ihtiyacı var ya da orta büyüklükte bir köpeğin koşum takımından neye ihtiyacı var.Peki, Alman Çobanları için en iyi emniyet kemerlerini nasıl bulursunuz? Buraya bak! Bu tür için piyasadaki en iyi ürünler olduğunu düşündüğümüz ürünlerin bir listesini hazırladık. Ayrıca, sizin ve köpeğiniz için en iyi kararı vermenize yardımcı olmak için bu makaleye bir alıcı kılavuzu da ekledik.

Bir Bakışta: GSD’ler İçin Favori Kablo Gruplarımız

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Alıcı Rehberi

Bunun için birçok neden var her köpek cinsi için bir koşum takımı kullanın ancak Alman Çobanların (çoğu cins gibi) kendilerine ait bir fayda listesi vardır. İlk olarak, koşum takımları, trakea, boyun ve omurgaya zarar gelmesini önlerken, tasmalarını çekmekten caydırır.

İkincisi, tıbbi bir durumu olan herhangi bir GSD, bu faydaları on katına çıkarır. Öksürük ve öğürmeyi ortadan kaldırmak, konjestif kalp yetmezliği, akciğer sorunları ve göreceli iskelet ağrısı için hayati önem taşır. Özellikle bu cins için, zıplamayı da büyük ölçüde caydırır. Köpeğiniz için en iyi koşum takımını bulmak kolay değildir, ancak bu kılavuz, aranacak bazı özellikleri ve dikkate alınması gereken hususları vurgular.

Harness Türleri

Köpeğiniz için bir tane satın alırken seçebileceğiniz dört tür emniyet kemeri vardır. Her biri farklı bir amaç ve fayda sunar, ancak hepsi aynı korumayı sağlar. Aralarında seçim yapmak, köpeğinizi eğitirken veya yürürken köpeğiniz ve kendiniz için en iyi olan şeydir.Ön Klip: Ön klipsler bir antrenörün en iyi arkadaşıdır. Siz onlara yanınızda nasıl yürüyeceklerini ve dikkat dağıtıcı şeyleri görmezden gelmeyi öğretirken, köpeğiniz üzerinde en fazla kontrolü sağlarlar. Tasma, köpeğin göğsüne klipslenir, çekmeyi ve tüm vücuda eşit bir şekilde basınç dağıtmayı ortadan kaldırır.

Alman çoban köpeğiniz bir tavşan veya sincap gördüğünde kendiliğinden çizgi çekmeye eğilimliyse, öndeki klips en iyi seçenek olmayabilir. Köpeği kontrol etme yeteneğinize bağlı olarak, kendilerini ters çevirebilirler. Bu, bu cinsin bilindiği güç seviyelerine bağlı olarak zarar verebilir.

Bununla birlikte, öndeki klip ülke çapındaki eğitmenler tarafından onaylanan Alman Çoban Köpeğidir (kanun yaptırımı dahil). Yavru oldukları andan başlarsanız, boyutları büyüdükçe yukarıdaki senaryodan kaçınmak için davranışlarını kolayca engelleyebilirsiniz.Arka Klip: Sırt klipsi çeşitleri daha az kontrol sağlar, ancak köpek için konfor seviyesini artırır. Bunlar genellikle heyecanlandıklarında zaman zaman tasmalarını çeken eğitimli köpekler için ayrılmıştır. Bu modellerin tasarımı, daha küçük ırklar için hayati önem taşıyan boğaz üzerindeki baskıyı azaltır.

parlayan hatırlama

Ancak Alman Çoban Köpeği için arka klips iyi eğitilmiş bir köpek için saklanmalıdır. Bu cins, göğüs parçasının basıncına karşı daha sert çekmelerine neden olan bir içgüdü olan karşıt refleksine eğilimlidir. Bu, saldırganlıklarını artırabilir, hamle yapma davranışlarını teşvik edebilir veya o anda komutlarınızı dinlemelerini durdurabilir.

Çift Klip: Çift klipsli modeller, önde ve arkada birer klipsle her iki dünyanın en iyisini sunar. Bu, çeşitli durumlar için lider pozisyonları arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmanızı sağlar ve genellikle köpeğinizin eğitim sırasında ve sonrasında kullanabileceği uygun maliyetli bir yatırımdır (koşum takımını aşmamaları koşuluyla).

Yelekler: Yelekler, rahatlık ve tam oturması için ekstra dolgusu sayesinde lüks koşum takımlarıdır. Endişeli Alman Kurdu, bir yeleğin vücutlarını sararak sakinleştirici bir etki yaratmasından yararlanır. Yaşlı köpekler ve omurga veya diğer sorunları olanlar da bir yeleğin sağladığı ek destekten yararlanır.Bir polis köpeği giydiğinde görebileceğiniz gibi yüksek kaliteli yelekler de Alman Çoban Köpeği için faydalıdır. Bu modeller inanılmaz derecede dayanıklı malzemelere sahiptir ve bazı eğitmenlerin, özellikle de kolluk kuvvetlerindekilerin ihtiyaç duyduğu daha yüksek düzeyde kontrol sağlar.

Kulplar

Daha büyük ırklar için koşum takımları genellikle arka kısımda takviye edilmiş veya ürünün yastıklı alanlarından daha güçlü bir malzemeden yapılmış bir sapa sahiptir. Bu tutamak, üzerinde tam kontrol elde etmek için hayati önem taşır. GSD'niz kontrolden çıktıklarında.

Agresif köpekler, güvenlikleri ve etrafındakiler için bu özelliğe ihtiyaç duyar. Tüm Alman Çobanları saldırgan olmasa da, ırkın ham gücü, eğitimsiz veya hala eğitimdeyken oyun süresini tehlikeli hale getirmek için yeterlidir.

Bu tutamaç ayrıca, daha sert bir kayışa sahip olmasına rağmen, onları trafikten veya saldırgan bir hayvandan uzak tutmasına rağmen sizi çekmekten alıkoymanıza yardımcı olur. Bu kolların konumlandırılması, köpeğin vücuduna aşırı basınç uygulamadan sertçe çekmenize olanak tanır. Gücünüz, koşum takımına eşit olarak dağıtılır ve duruma dahil olan herkes ve her hayvan için olağanüstü bir güvenlik özelliği oluşturur.Alman Çobanlar için Favori Kuşamlarımız

Dikkatli bir inceleme ve araştırmadan sonra, bunların Alman Çobanlar için bulabileceğiniz en iyi koşum takımı olduğunu düşünüyoruz. Her liste, her ürünün arkasındaki artıları ve eksileri açıklarken aynı zamanda cins için faydalarını da vurgular.

Bunun hiçbir şekilde kapsamlı bir liste olmadığını unutmayın. GSD'niz için planlarınızın ne olduğuna bağlı olarak ihtiyaçlarınız değişebilir. Köpeğiniz eğitimli bir hizmet köpeğiyse, yeleğe olan ihtiyaç, basit bir çekmesiz koşum takımından daha yüksek olacaktır.

Bu seçimlerin çoğu, benzer boyuttaki GSD karışımları ile değiştirilebilir olacaktır. laboratuvar / GSD karışımı gibi , ya da GSD / husky karışımı . Çünkü boyut benzerliklerden biridir Belçikalı Malinois ve GSD arasında, bunların o cinsle de değiştirilebilir olduğunu düşünebilirsiniz.
Rabbitgoo Çekmesiz Hayvan Koşum Takımı

rabbitgoo Dog Harness, Çekmesiz Hayvan Koşum Takımı…
 • 【BÜYÜK KÖPEK DONANIMI】 - ★ Boyun Çevresi Ölçümü: 16.1 '-…
 • 【ÇEKME YOK, BOĞULMA YOK pull - Çekmeyen köpek koşumumuz…
 • 【KULLANIMI KOLAY】 - Bu sorunsuz baş üstü kayışının kullanımı kolaydır ...
 • 【TAMAMEN AYARLANABİLİR】 - Bu ayarlanabilir kayış, 4 kolay ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Rabbitgoo, koşum takımının üst ve alt parçalarını birbirine bağlayan kayışlarla tamamen ayarlanabilir bir tasarım sunar. Her iki taraftaki yastıklı hava ağı, köpeğinizin serin kalması için nefes alabilen ve rahat bir uyum sağlarken, çekmeden kaynaklanan basıncı azaltır.

Su geçirmez tasarım tüm yıl boyunca kullanım için harikadır, parlak yansıtıcı şeritler bunu mükemmel bir gece yürüyüşü seçeneği haline getirir. Muhalefet refleksi yaratacak göğüs parçası yoktur ki bu, bu cins için çok önemlidir. Son olarak, arka klips ve eklenen tutma yeri bol miktarda kontrol sunar.

Severiz Bu koşum takımı tamamen ayarlanabilir, son derece yansıtıcı ve ek kontrol için bir arka tutamağa sahip. Herhangi bir durumda veya durumda güvenli bir şekilde çıkarılması için hızlı açılan tokalar da vardır.
WINSEE Çekmesiz Hayvan Koşum Takımı

WINSEE Köpek Koşum Takımı Çekmesiz, Evcil Hayvan Koşum Takımları ...
 • 【Kilitlenebilir Yakalı Büyük Köpek Koşum Takımı】 Ayarlanabilir Boyun ...
 • 【Yansıtıcı Kayışlar ve Sağlam Sap】 Bunun yansıtıcı kayışları ...
 • 【Ayarlanabilir ve Özelleştirilebilir Boyun ve Göğüs Çevresi Uyumu】 Uyum ...
 • 【Çekme ve Boğulma Yok】 WINSEE turuncu köpek koşum takımı ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Bu modeldeki iki sağlam metal halka, çekmeden kaynaklanan basıncı azaltırken, köpeğiniz üzerinde dayanıklılık ve ek kontrol sağlar. Çabuk geçmeli tokalar, kolay çıkarılmasına izin verir, 1680D Oxford kumaş neredeyse yırtılmaya karşı dayanıklıdır ve arkadaki deri sap, ihtiyacınız olduğunda size tam kontrol sağlar.

Göğüs parçası, boğulmayı önlemek için boyunda eğitim için metal bir D halkası ve kepçe içerir. Kendi D halkasına sahip olan arka kısımdan ayrı olarak, bu koşum takımını mükemmel uyum için tamamen ayarlayabilirsiniz. Ayrıca çift tasma eğitimi için bir tasma ile birlikte gelir. Ayrıca, bu kayış fazlasıyla yansıtıcıdır.

Severiz bu kayış tamamen ayarlanabilir ve kumaş inanılmaz derecede dayanıklıdır. Bu koşum ayrıca daha fazla kontrol için bir arka tutamağa sahiptir. Ayrıca tokalı bir kilitleme çıtasına sahiptir ve sahip olduğunuz ilk yıl için garantilidir.


Büyük Köpek Çekmesiz Kablo Demeti

BABYLTRL Big Dog Harness Çekmesiz Ayarlanabilir ...
 • Büyük Boy: Göğüs Çevresi 22-32 inç. Büyükler için mükemmel emniyet askısı ...
 • Çekme Tasarımı Yok: Çekme basıncı eşit olarak ...
 • Kolay Takılır ve Kilitlenir Güvenlik: Bu evcil hayvan koşum takımı basit ...
 • Sağlam Kullanışlı Sap: Evcil köpek koşumumuz sağlam D halkasıyla birlikte gelir ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

WINSEE gibi, bu model de en sert tasma çekicisi için bile kilitleme mekanizmasına sahip hızlı açılan geçmeli tokalara sahiptir. Oxford naylon, bunu oldukça dayanıklı bir model haline getirirken, yansıtıcı yüzeyler bunu gece kullanımı için mükemmel kılar.

Hem ön hem de arkadaki D halkaları, eğitimden rahatça yürümeye kolayca geçmenizi sağlar ve tasarım, yukarıdaki diğer modeller gibi tamamen ayarlanabilir. Arka tarafa eklenen bir tutamaçla, Alman Çoban köpeğiniz üzerinde istediğiniz zaman tam kontrol sahibi olabilirsiniz.

Severiz Bu kayış tamamen ayarlanabilir ve kilitli tokalarla birlikte gelir. Son derece yansıtıcıdır ve% 100 para iadesi memnuniyet garantisine sahiptir, bu nedenle üründen memnun kalmazsanız, geri göndermeniz yeterlidir.


Friends Forever No-Pull Harness

Friends Forever No Pull Dog Harness Büyük ...
 • Sürtünmeden üstün konfor
 • Çekme basıncı vücuda eşit olarak dağıtılır ...
 • Yaş aralığı açıklaması: Tüm Yaşam Evreleri
 • İçerdiği bileşenler: 1 L Yansıtıcı Kablo Demeti
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Friends Forever koşum takımı yalnızca büyük ve çok büyük köpekler için tasarlanmıştır, bu da onu yetişkin Alman Çoban Köpeği için ideal kılar. Ayarlanabilir kayışlar ve yalnızca bir arka parçanın dahil edilmesi, bunu herhangi bir köpek için kolay bir hale getirirken, bir göğüs parçasının olmaması muhalefet refleksini engeller.

Ön kayış kalın ve alçaktır, köpeğinizin çekme isteği üzerinde hassas bir kontrol sağlar. Ağır hizmet tipi D halkaları ve güçlendirilmiş dikiş, bu ürünün dayanıklılığına katkıda bulunurken, yüksek dayanma kolu anında kontrol sağlar. Son olarak, bu kayış, geceleri mükemmel görünürlük için üç metre yansıtıcı malzeme kullanır.

Severiz Friends Forever koşum takımında, muhalefet refleksini ortadan kaldıran bir göğüs kapağı olmaması. D Halkaları ve tutma yeri geniş kontrol sunar. Aynı zamanda tamamen ayarlanabilir ve son derece yansıtıcı olması onu gece yürüyüşü için harikadır.


Eagloo Çekmesiz Kablo Demeti

Eagloo Dog Harness Çekme Yok, Yürüyen Hayvan ...
 • En Uygun Bedeninizi Bulun: Büyük beden Göğüs Çevresi…
 • Çekme Yok Tasarımı ve Daha İyi Kontrol: 2…
 • Daha Güvenli ve Daha Rahat: Yansıtıcı ile naylon dokuma…
 • Giymesi ve Ayarlaması Kolay: Bu, çekmesiz köpek koşum takımı ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Göğsünde ve sırtında iki çinko alaşımlı halka bulunan bu dayanıklı kayış, egzersiz yapmanın yanı sıra yavaş yürüyüşlere de olanak tanır. Bu dayanıklılığa ek olarak, köpeğiniz çekmeye karar verdiğinde esneyen naylon dokuma. Bu ağ aynı zamanda oldukça nefes alabilir ve yaz günleri için mükemmeldir.

Bu modelde, rahat bir uyum için birden çok ayar noktasının yanı sıra çok sayıda yansıtıcı yüzey vardır. Eklenen dolgu, köpeğinizi tasmayı çekip çekerken daha da fazla korur. Son olarak, satın alma işleminizin yerini alan veya tamamen geri ödeyen% 100 Kalite Garantisi vardır.

Severiz Bu koşum takımının arka klipsinde çift zing alaşımı halkaları ve birden çok ayar noktası vardır. Son derece dayanıklı naylon ağ, daha fazla rahatlık için esner ve köpeğinizin rahat ama rahat bir şekilde tutulmasını sağlar.


Bolux Çekmesiz Kablo Demeti

Bolux Köpek Koşum Takımı, Çekme Önleyici Yansıtıcı…
 • EKSTRA KÜÇÜK KÖPEK DONANIMI: ★ Yaklaşık Ağırlık: 5-10 lbs. Boyun Çevresi:…
 • SÜPER KONFORLU: Çekme basıncı eşit olarak ...
 • SAĞLAM TUTAMAK: Sağlam naylon sap, ...
 • DIŞ MEKAN GÜVENLİĞİ: Köpeğinizin son derece iyi olmasını sağlamak için yansıtıcı kayışlar ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Yüksek kaliteli, su geçirmez Oxford naylondan yapılmış, muazzam bir yansıtıcı şeritle donatılmış olan Bolux'un bu dayanıklı ürünü, aynı zamanda mükemmel bir gece arkadaşıdır. Basınç, göğüs parçası yerine göğüs kayışına eşit olarak dağıtılır ve karşı refleks ortadan kaldırılır. Naylon yapı ayrıca nefes alabilir.

Arkadaki ağır hizmet kolu anında ve tam kontrol sağlarken, arkadaki D halkası aksi takdirde bol miktarda kontrol sağlar. Performans mühendisliği ürünü plastik tokasıyla Alman Çoban köpeğiniz gitmesini istemediğiniz hiçbir yere gitmez. Ayrıca% 100 Memnuniyet Garantisi vardır.

Severiz bu koşum takımının kullandığı Oxford naylondan D-Ring boyunca delicesine dayanıklı bir yapıya sahip olduğunu. Alman Çoban Köpeği gibi mükemmel güce sahip köpekler için mükemmel bir arka tutacağı vardır. Yansıtıcıdır ve tamamen ayarlanabilirdir ve% 100 memnuniyet garantisine sahiptir.


Lifepul Köpek Yelek Demeti

Lifepul Çekmesiz Köpek Yelek Kemeri - Köpek Gövdesi ...
 • ▶ KULLANIMI KOLAY - Bütünsel bir bütün için köpek yelek koşum takımı ...
 • ▶ FONKSİYONEL ÖZELLİKLER -Köpek yelek demeti tasma konnektörü D…
 • ▶ MÜKEMMEL KALİTE - Tüm köpek yelekleri en yüksek ...
 • ▶ EŞSİZ TASARIM - Ayarlanabilir kilit tokası serbest anahtarı vardır ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Arkadaki bir D halkası, Lifepul üzerinde bol miktarda dayanıklılık ve kontrol sağlarken, yüksek kaliteli naylon yapı bu dayanıklılığı destekler. Nikel kaplama donanım, kayışların basınç altında kopmasını önler, yumuşak dolgu, bunu evcil hayvanınız için rahat hale getirir ve ayarlanabilir kilitler, bunu basit bir uyum sağlar.

Muhalefet refleksini ortadan kaldıran göğüs parçası yoktur, bunun yerine dolgulu daha büyük bir ön kayış gelir. Bu yeleğin arkasındaki bir tutamak, ihtiyacınız olduğunda size tam kontrol sağlar.

Severiz bu koşum takımı, çünkü kucaklayan yelek tasarımı endişeli köpekler için mükemmeldir. Dayanıklı naylon, yatırımınızı korur ve nikel kaplama, yürüyüşlerde taviz vermeyen en sert çektirmelerin bile üstesinden gelir.

çoban köpek isimleri

Sıkça Sorulan Sorular

Köpekleri için koşum takımı arayan insanlardan gelen birçok soru alıyoruz, bu nedenle en sık sorulan bazı soruların kapsamlı bir listesini bir araya getirdik. Köpek koşum takımları hakkında yanıtlanmamış sorularınız varsa, bu size rehberlik etmelidir. Gelin ve Alman Çobanları için koşum takımları hakkındaki bazı SSS'lere göz atalım.

S: Alman Çobanımın bir koşum takımına ihtiyacı var mı?

C: Hiçbir köpeğin üzerinde yürürken bir koşum takımı gerekmez, ancak bu ürünler çeşitli faydalar sağlar. Sadece köpeğinizin omurgasını ve boğazını korumakla kalmaz, aynı zamanda sahibi olarak size daha fazla kontrol sunarlar. Bu, köpeğinizi hayvanların peşinden koşmaması veya insanların üzerine atlamaması için eğitirken kullanışlı bir avantajdır. Koşum takımları olan köpeklerin de tasmalarına dolanma olasılığı daha düşüktür. Yaşlı köpekler, tıbbi sorunları olanlar gibi neredeyse her zaman bir koşum takımı gerektirir.

S: Hangi klips stilini satın alacağımı nasıl anlayabilirim?

C: Doğru klip stili köpeğe, birlikte yaptığınız aktivitelere ve ihtiyaç duydukları sağlık konularına bağlıdır. Alman Çobanlar için ön klips eğitim için idealdir. Bu, özellikle bir yelek ile kombine edildiğinde geçerlidir. Köpeğinizin dikkate alması gereken sağlık sorunları varsa, bu koşulların ne olduğuna bağlı olarak en iyi seçenek bir arka klips olabilir. Bununla birlikte, yelek ve ön klips, bu cinsi herhangi bir seviyede eğitirken en iyi sonucu verir.

S: Alman Çoban Köpeğimi doğru uyum için nasıl boyutlandırabilirim?

C: Bir koşum takımı için bir köpeği boyutlandırmak zordur, ancak işarete mümkün olduğunca yaklaşmanın kesin bir yolu vardır. Bir kumaş ölçüm bandı ile köpeğinizin boynunu ve göğsünü ölçerek başlayın. Göğüs ölçümü omuzların hemen üzerinden boynun etrafından ve yine bacakların hemen arkasından ve sırt çevresinden yapılır. Markalar arasında büyüme ve boyutlandırma farklılıklarına yer açmak için ölçümü gevşek tutun. Çok sıkı bir şeyden daha büyük bir şey seçmek her zaman daha iyidir.

S: Emniyet kemerinin çok sıkı mı yoksa çok gevşek mi olduğunu nasıl anlayabilirim?

C: Taşıma askısının destek ve kontrol için tam oturmasını istiyorsunuz, ancak çok gevşek olan herhangi bir şey ürünün faydalarını ortadan kaldırır. Bu mutlu ortamı bulmak, köpeğinizin kesin ölçülerini bulmaktan genellikle daha zordur, ancak izlenecek basit bir kural vardır.

Kayışları ayarladıktan sonra, iki parmağınızı köpeğiniz ile koşum arasına yerleştirin. Bunları koşumun altına sığdıramazsanız veya dolaşımınızı kaybetmeye başlarsanız, o zaman çok sıkıdır. Altına üç veya daha fazla parmağınızı sığdırabilirseniz, kayış çok gevşektir ve yeniden ayarlamanız gerekir.

Alman Çobanları ile, koşum takımının köpeğinize herhangi bir rahatsızlık vermeden mümkün olduğunca sıkı oturmasını istersiniz. Bu, size onları yönetmeniz ve istenmeyen davranışları sorun haline gelmeden engellemeniz için gereken kontrolü sağlar.

S: Emniyet kemerimde bir tutacağa ihtiyacım var mı?

C: Köpeğiniz uysal ise buna ihtiyacınız olmayabilir, ancak seçtiğiniz koşum takımının bu cins ile bir tutacağı olması şiddetle tavsiye edilir. Bir Alman Çoban köpeğinin gücü, çoğu zaman sahiplerini alt etmek için yeterlidir. Bu nedenle, herhangi bir anda eylemlerini tam olarak kontrol etme yeteneği, eğitim sırasında ve sonrasında hayati önem taşır.

Son düşünceler

Alman Çobanları, gezegendeki en sadık, eğitilebilir köpeklerden bazılarıdır. Ayrıca, herhangi bir mal sahibinin kontrol etmesi için gerekli olan saf güce sahiptirler. Bu nedenle, bir koşum takımı, bu türün sahibi olan herkes için mükemmel bir seçenektir. Alman Çobanları için en iyi koşum takımları söz konusu olduğunda, Büyük Köpeği öneriyoruz. Tamamen ayarlanabilir, kilitleme çıtçıt tokaları ve yüksek derecede yansıtıcıdır. Daha da iyisi, arkadaki tutamak inanılmaz derecede güçlü.

Bu sizin ara sokağınızda değilse, Friends Forever koşum takımını öneriyoruz. Bu kadar dayanıklı olmayabilir, ancak aynı faydaları sunar. Muhalefet refleksi yaratacak göğüs parçası yoktur ve D halkaları bol miktarda kontrol sunar. Unutmayın, en iyi emniyet kemeri sizin ve köpeğinizin ihtiyaçlarını aynı anda karşılayandır.

Yorumlar