Alman Çoban Köpeği İsimleri: 200 Farklı Erkek ve Kadın İsimleri

Alman Çoban Köpeği İsimleri: 200 Farklı Erkek ve Kadın İsimleri

Bir Alman Kurdu sahibi olmak tüm aile için heyecan verici olabilir, ancak aynı zamanda çok iş gerektirir! En iyi ikramları seçmeniz gerekecek ve yemek , cinsin mizacını araştırın, köpek eğitim sınıflarına bakın ve doğru Alman Çoban oyuncaklarını seçin . Yeni bir köpek edinmenin en zor kısmı ise adını vermek . Alman Çobanları isimlendirmek için daha da aldatıcı olabilir!

malamute vs husky

Alman Köpek ismiyle mi gidiyorsun? Yoksa sadece Benzersiz bir Köpek Adı mı? Belki edebi veya müzikal açıdan ilham alan bir şey? Ya da belki en sevdiğiniz aktör veya filmden sonra? Belki de fiziksel özelliklerinden sonra adlandırırsınız. daha uzun ceket , ya da eğer ceket renkleri tamamen siyah veya olarak kar gibi beyaz ? Bunların hepsi harika seçenekler olabilir, ancak Alman Çobanınızın ismini kişiliğiyle eşleştirmek bir zorunluluktur.Alman Çobanları, dünyadaki en popüler köpek ırklarından biridir. Ünlü olarak bilinirler polis köpekleri , ve onların sadakatleri efsanelerin malzemesidir . Tüm bu birikim, bu köpek ırkını adlandırmayı diğerlerinden daha da zorlaştırıyor. Dilinden yuvarlanan ama aynı zamanda miraslarını gururlandıracak bir isim istiyorsun. Her ikisini de başarmak zor ama heyecan verici.

Popüler Alman Çoban İsimleri

Almancanız için doğru ismi bulmanın basit bir yolu, Alman Çobanları için en popüler isimlere bakmaktır. Biraz ilham almak için hem erkek hem de dişi yavrular için bazı Alman Çobanlarına göz atalım. Bu isimler eşit derecede iyi olabilir Alman Çoban karışımları safkan yerine bir karışım kullanmaya karar verdiyseniz.Erkek

Kadın

Ajax Max Güzel Dişi aslan
Blitz Ragnar Güzel Ay
Dostum Ranger Charlie Mya
Madde işareti Rex Cora Nala
Dizel Kayalık Hindistan cevizi Roxy
tarafından Kraliyet Dixie Biber
Üstesinden gelmek Gölge Ellie Sadie
Nişancı Fırtına Kod Sasha
Jax Thor Kona İzci
Loki Tetikleyici Layla Zoe

Filmden Esinlenen İsimler

Adlandırma konusunda daha az gelenekselseniz, o zaman belki de en popüler Alman Çoban isimleri size göre değildir. Köpek isminden ilham almak için bakabileceğiniz birçok başka kaynak var. En sevdiğiniz filmler adlar için birçok seçenek sunabilir. İnsan isimleri de köpekler için daha popüler hale geliyor, bu da bebek kitaplarının harika bir kaynak olduğu anlamına geliyor. İşte popülerlere göre favori isimlerimizden bazıları filmler ve TV şovları :

Erkek

Kadın

Archie Frodo Arya Kuruş
Bruiser Hazne Astrid Piper
Cosmo T'challa Güzel Quinn
Çiğneme Neo Eowyn Kral
Armürlü Maximus Matilda Ripley

Edebiyattan Esinlenen İsimler

Alman Çoban köpeğiniz için diğer insanların alabileceği veya alamayacağı benzersiz bir köpek adı mı arıyorsunuz? Edebiyat klasikleri, bazı köpek sahiplerinin aklına gelmemiş isim fikirleri sunabilir. Modern edebi eserleri düşünebilir veya bazılarının daha aşina olabileceği klasikleri seçebilirsiniz. Köpeğiniz için edebi esintili en sevdiğimiz Alman Kurdu isimlerimizden bazılarına bakalım.

Erkek

Kadın

Aslan Hyde Adelea Katniss
Bul Rhett Okçu Lucy
Gandalf Sherlock Edna Matilda
Gatsby kuvvetli Zaten Primm
Holden Watson Juliet Winnie

Müzikal İlham Veren İsimler

Belki okuma tipi değilsin ya da filmler sana göre değil. Alman Çobanınız için müzikten ilham alan bir isme ne dersiniz? Bu sadece onların aktif kişilikleriyle eşleşmekle kalmaz, aynı zamanda köpeğinizin adını en sevdiğiniz sanatçının veya hatta en sevdiğiniz şarkılardan birinin ardından eşleştirerek kapsamınızı genişletebilirsiniz. Aşağıda Alman çoban köpeğiniz için müzikten ilham alan favori isimlerimizden bazıları var.Erkek

Kadın

Bond Jagger Abba Melodi
Bowie Ozzy Adele Pembe
Elvis Prens Aretha Yaz
Frank Ringo Sarışın Taylor
Çile Zeplin Fleetwood Whitney

Almanca Dil İsimleri

Köpeğinizi mirasına göre adlandırmak istiyorsanız, ilham almak için geleneksel Alman isimlerine veya Alman efsanelerine ve masallarına da bakabilirsiniz. Bu kaynaklar heyecan vericidir çünkü köpeğinize verdiğiniz isme dair benzersiz bir arka plana sahip olmanıza izin verir.

aziz bernard karışımları

Erkek

Kadın

Adalwolf Felix Var Petra
Kartal Hamlin Annika Sigrid
aks Kaiser Freida Birtanem
Bernard Ugo Hulda Vala
ben Zelig Nadja Vera

İnsandan Esinlenen Köpek İsimleri

Geleneksel olarak insanlar için ayırdığımız isimleri köpeklere vermek giderek daha popüler hale geliyor. Fido, Rex ve Spot adında birçok köpek görmemize rağmen, pek çok Norman, Henry ve Molly ile karşılaşmanız muhtemeldir. Bu, muhtemelen evcil hayvanların bir aile olduğu şeklindeki modern toplumsal görüşümüzden gelen eğlenceli bir geçiş. Kürklü bebeğinize kişiliğine uygun bir insan adı vermek isterseniz, bazı önerilerimiz var.

Erkek

Kadın

Bob Jackson Charlie Lucy
Chuck Roger Zarafet Maggie
Cody Steve Katie inci
Henry Toby Louise Peyton
Jack Todd Lola Thelma

Diğer Alman Çoban Köpeği İsimleri

Şimdiye kadar önerdiğimiz isimlerden hiçbirine aşkı bulamadıysanız, hala umut var. Pek çok insan, sevdikleri şeylere veya cinslerine göre evcil hayvanları için isim seçer. Örneğin, Alman Çobanları sıradan polis köpekleri olduğundan, birçok mal sahibi isimleri silaha göre seçer.Diğer Alman Çoban sahipleri, en sevdikleri içeceklere göre isimleri seçerler. Yine de, diğerleri köpeklerinin adı için spor takımlarını veya spor kahramanlarını seçerler. Alman Çobanınız büyükse, fiziksel boyutuna göre adlandırmayı düşünün. daha büyük bir köpek için mükemmel bir isim . Size uygun olanı seçebilirsiniz, ancak size yardımcı olmak için aşağıda listelenen ek isimlerimiz var.

Erkek

Kadın

Yay Miller Bebeğim Minnie
cıvata Mulligan Billie Nana
Teklif ver Nutter Papatya Yeni
Kaptan Sekiz Dory Noel
Cobb Taşımak Evie Nora
Griffey Remington Flo Havalandırma
Gretzky Shaq Diş Pandora
Hulk Sig Izzy Parker
Jack Smith Lacey Siri
Ürdün agresif Lulu Tess
Yasa Wesson Maddie Winnie
Lebron Wrigley Benim Venüs

Alman Kurdu Adlandırma İpuçları

Yeni tüylü arkadaşınız için potansiyel Alman Çoban isimleri listenizi daralttınız, ama nasıl sadece birini seçersiniz? Köpek uzmanlarına göre, bir isim seçmenin arkasında bilim var.

1. İpucu: İki Hece veya Daha Azını Kullanın

Köpek davranış uzmanları şu konuda hemfikirdir: iki heceli isimler Tek heceli adlardan daha iyidir çünkü iki veya daha fazla hece kullanarak zevkinizi veya hoşnutsuzluğunuzu ifade etmek daha kolaydır. Örneğin, birinci heceye ve ikinci heceye vurgu yaparak iki heceli bir ad konuşuyorsanız, bu genellikle şefkat taşır.

2. İpucu: İnsan İsimleri Eğlenceli Olabilir

Bazı insanlar, bir köpek için insan adı kullanmanın tuhaf sosyal etkileşimler yaratabileceğini düşünüyor. Köpeğinize 'Kevin' adını vermeniz ve ardından insanlarla dolu bir parkta ona bağırmanız kaçınılmaz olarak en az bir insan Kevin'in yanınızda görünmesiyle sonuçlanacağı doğru olsa da, bu garip bir durum olmak zorunda değildir. Bu fırsatı şakalaşmak veya yeni arkadaşlar edinmek için kullanabilirsiniz. 'Bob' adlı bir Alman kurdu herkes için eğlenceli olabilir.3. İpucu: Uzun veya Kafa Karıştıran İsimlerden Kaçının

Köpek isimlendirmenin bir başka yaygın kuralı, komutları öğrenirken yavrunun kafasını karıştırabilecek isimlerden kaçınmaktır. Örneğin, Kit eğitimsiz bir köpeğin kulağına kolayca 'otur' gibi gelebilir ve bu da eğitimde zorluklara neden olabilir. Bazı köpek uzmanları bir isim seçmeniz gerektiğini bile söylüyor sert ünsüz çünkü köpekler bu sesleri daha yumuşak seslerden daha kolay ayırt edebilir ve bu nedenle daha hızlı tepki verir.

Bir köpeğin adının sizin için işe yarayıp yaramayacağını test etmenin denenmiş ve gerçek bir yolu, 'arka kapı testi' yapmaktır. Bu test için, kelimenin tam anlamıyla arka kapıya gidip potansiyel köpek isimlerinizi haykırırsınız. Birinin sesine dayanamıyorsanız, o zaman dışarı çıkar. Bu test, özel olarak kulağa komik veya esprili gelebilecek, ancak toplum içinde garip olabilecek isimleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

4. İpucu: İyi Yaşlanacak Bir İsim Kullanın

Zamana meydan okuyacak bir isimle gitmenizi tavsiye ederiz. Köpeğinize bir popüler kültür anından sonra isim vermek eğlenceli gelebilir, ancak an sona erdiğinde veya daha da kötüsü, pop kültürünün bu kısmı 'iptal edilirse' ne olur? Aniden uygunsuz veya nahoş hale geldiği için köpeğinizin adını değiştirmek eğlenceli olmayacaktır.

elizabeth beagle ve beagle farkı

5. İpucu: Yaygın Köpek İsimlerinden Kaçının

Bir Alman Çoban köpeği için en iyi 50 isimden birini seçmenin, diğer sahiplerle kafa karıştırıcı buluşmalara neden olabileceğini unutmamak gerekir. Köpek parkına gidip 'Buster' diye bağırmak, köpeğinizin yanınızda dört tane daha köpek görünmesi için geri gelmesini sağlamak için, muhtemelen sahiplerinin can sıkıntısına neden olacak şekilde, eğlenceli bir deneyim olmayacak.6. İpucu: Birden Fazla Köpek İçin Grup Adlarını Kullanın

Duyduğumuz mükemmel bir tavsiye, yalnızca çok köpeği olan ailelere sahip olanlar için geçerli. Uzmanlar, hepsinin aynı anda gelmesini istemeniz durumunda, yavrularınız için bir grup adı bulmanızı önerir. Hepsine 'köpek yavrusu', 'köpek' veya 'asker' diyebilirsiniz. Her ne ise, köpeklerinizin hem bireysel adlarını hem de grup adlarını erkenden bildiklerinden emin olun.

Son düşünceler

Yeni Alman Çoban köpeğiniz için bir isim seçmek büyük bir görevdir. Köpekle biraz zaman geçirip onun kişiliğini öğrendikten sonra seçenekler üzerinde düşünmek ve son kararı vermek için uygun miktarda zaman ayırdığınızdan emin olun. Her köpek benzersizdir ve köpeğiniz kişiliğine, ırkına, görünümüne ve yaşam tarzına uygun bir ismi hak eder.

İnfografikleri Sitenizde Aşağıda Paylaşın

Lütfen bu grafikle LoveYourDog.com'a atıf ekleyin.Alman Çoban Köpeği İsimleri Infographic

Yorumlar