Büyük Köpek İsimleri: Erkek ve Dişi Dev Irkları İçin 200 Farklı İsim

Büyük Köpek İsimleri: Erkek ve Dişi Dev Irkları İçin 200 Farklı İsim

Yeni dev tüylü arkadaşınız için mükemmel büyük köpek ismini mi arıyorsunuz? Dev bir cins köpeğe sahip olmak, başka hiçbir şeye benzemeyen bir deneyimdir. Sıkı oynayabilir, çok sevebilir ve büyük kişiliklere sahip olabilirler. Pek çok insan bunun farkında değil doğayı sevmek bu nazik devlerin Gibi büyük köpekler Kafkas Çobanları , Anadolu Çobanları , Mastiffs, Great Danes ve diğer dev ırklar, bulacağınız en sevimli yavrulardan bazılarıdır.

Birçok insan büyük bir köpek görür ve agresif veya tehlikeli . Ancak çoğu durumda bu olamaz gerçeğin ötesinde . Büyük boy evcil hayvanınız için seçtiğiniz isim, diğer insanların onları nasıl algıladıkları konusunda da büyük bir fark yaratabilir.Dev cins köpeğiniz bir isme ihtiyacı var fiziksel yapısına, tavrına ve kişiliğine uygun. Ancak, daha büyük bir köpek ırkına sahip olmadıysanız, Mükemmel ismi bulmak için mücadele etmek . Nazik deviniz için favori isimlerimizin kapsamlı bir listesini aşağıda bir araya getirdik.

Popüler Büyük Köpek İsimleri

Birçok evcil hayvan sahibi, evcil hayvanlarına anlamı olan bir isim vermeyi seçer. Arkasında anlamı olan bir isim, sosyal bir ortamda harika bir sohbet başlatıcı olabilir. Benzersiz bir ad seçerseniz, insanlar size adın ne anlama geldiğini soracaktır, bu da ilk kez tanıştığınız biriyle buzları kırmanın harika bir yoludur.pomeranyalılar ve chihuahualar

Erkek

Kadın

Arvin Manfred Akira Kimin
Attila Palmer Bailey Ay
Kalın Taşımak Güzel kitle
Chong Randall Betsey Matilda
Clovis Sampson Beyaz Petra
Everett Saul Chiyo Sahra
Fred Şeyh Elsa Sasha
Hugo Sultan Başka Talulah
Jack Taro Frieda Vallah
Leopold Güç Ida Vera
Luther Walter Katsu Zelda

Güçlü Büyük Köpek İsimleri

Bazı büyük köpek sahipleri, evcil hayvanlarına göz korkutucu bir şey demek ister. Bu tipik olarak Cane Corso gibi daha büyük korkutucu ırklar için geçerlidir. Amerikan Mastiff . Evlat edinmiş olduğunuz köpek türü buysa, bizde varız! Aşağıda, köpeğiniz daha büyük bir köpek yavrusu olsa bile, insanların köpeğinizin her zaman tetikte olduğunu düşünmesini sağlayacak bazı harika isimler var.

Erkek

Kadın

Adonis Yasa Alexandra Raya
Baron Leopold Barones İsyancı
Fedai Milton Bonnie Kraliçe
Bruiser Oscar Clementine Roxy
Butch Panter Düşes Sasha
Cesaret Polk İmparatoriçe İzci
tarafından Ralph Gracie Gölge
genel Rocko Harley Shelby
Nişancı tabut Kod Güç
Harold Atıcı Kylie Skye
Avcı kuvvetli Mackey Sigara içmek
Kojak Kaplan Kraliçe Tek başına
Kujo Tonka Raija Trixie
Kumar Tetikleyici Raiana Valerie
Loren Asker Raika Zafer
Lars Değer Kral Zafer

Filmden Esinlenen Büyük Köpek İsimleri

Kurgusal karakterler ve ünlüler, mükemmel köpek ismini ararken size büyük ilham verir. Big Dogs için harika isimler, 90'ların Sandlot gibi klasik filmlerinden veya Game of Thrones gibi son TV şovlarından gelebilir. Aşağıda, dev yavru köpeğiniz için doğru adı geçmek için ilham kaynağına bakıyoruz.

Erkek

Kadın

Beethoven Herkül Arya Okoye
Mavi Hooch Athena Kayıp
Clifford Marley Daenerys Değerli
Edison Mozart Hanım Ridley
Franklin Thor Lassie Shiloh

Ek Büyük Köpek İsimleri

Aşağıdaki köpek isimlerinin dev cins köpekler için harika olduğunu düşünüyoruz. Daha önce ele aldığımız diğerleri kadar popüler veya tanınabilir olmasalar da, dev yavrularınız için hala mükemmel seçeneklerdir. Favorilerimizden birkaçına bir göz atalım.Erkek

Kadın

As Maynard Kehribar okumak
Apollo Mitchell Ava Zambak
Archie Kanada geyiği Bailey Lola
Arnold Neptün Yanmak Lucy
Atlas Nixon Charlene Maggie
Carter Odin Kakao Margo
Duey Omar Papatya Maxine
Franklin başyapıt Delilah Deniz anası
Gerald Orion ikizler burcu Mildred
Jeffers Palisades mücevher MOcha
Jericho Sulh Gertrude Nina
Jüpiter Plüton Goldie Oniks
Kramer önemli Gretchen Opal
Aslan Reggie Harper Paisley
Maddox Kayalık Hollie Pearlette
Magnus Roosevelt Kot Penelope
Malik Stanley Mücevher Petunya
Malt kuvvetli Josie Haşhaş
Marlow Fırtına Judith Gül
Maximus Tank Julie Sabre
Maxwell Gök gürültüsü Layla Zoe

Köpek Adlandırma İpuçları

Köpeğinize ne dediğinize karar verirken, sevdiğiniz bir ismi seçmenin ötesinde göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır. İster inanın ister inanmayın, gelecekte bazı isimler sizin için sorun yaratabilir. Bu yüzden, zaman ayırmak ve yıllarca seveceğiniz bir şey seçmek en iyisidir.

İpucu 1: Bir Komut Gibi Görünen Bir İsim Seçmeyin.

Köpeğinize öğretmek temel itaat becerileri başarılı bir evcil hayvan sahibi olmanın en kritik adımlarından biridir. Yani, seçtiğiniz ismin köpeğinizin kafasını karıştırmadığından emin olmak istersiniz. 'Hayır' gibi görünen bir şey veya başka bir standart komut seçmek sizin ve köpeğinizin gereksiz strese neden olabilir.2. İpucu: Ailenize Ne Düşündüklerini Sorun.

Evcil hayvan sahibi olmak genellikle bir aile meselesidir. Köpek bir aile üyesine ait olsa bile, ailenin geri kalanı genellikle evcil hayvanla etkileşime girer ve onunla ilgilenir. Bu nedenle, bir isim seçerken onların fikirlerini almak kötü bir fikir değildir.

Herkesin görüşlerini almanın harika bir yolu, birlikte yaşadığınız her kişinin sevdiği bir isim seçmesidir; o zaman son seçimi yapabilirsiniz. Ya da ailenizin geri kalanı tarafından en çok sevdiğiniz isimleri çalıştırarak her biri hakkında nasıl hissettiklerini görebilirsiniz.

3. İpucu: Genelde Rahat Kullanabileceğiniz Bir İsim SeçinKöpeğinizin adını herkesin önünde kullanmanız gereken birçok durum vardır. Dolayısıyla, başkalarının önünde rahatça söyleyebileceğiniz bir şey seçmek isteyeceksiniz. Sen yapmasan bile sık köpek parkları veya evcil hayvan dostu açık hava restoranları, orada

Çoğu zaman, örneğin, onu veterinere götürdüğünüzde veya evcil hayvanınız kaybolduğunda ve asmak için işaretler koymanız gerektiğinde, halka açık yerlerde kullanmanız gerekecek. Köpeğinizin saldırgan veya korkutucu bir adı varsa, insanların köpeğinize yaklaşma veya evcil hayvanınızı bulurlarsa sizinle iletişime geçme olasılıkları azalabilir.

4. İpucu: Çok Uzun Yapmayın.

beyaz pitbul yavrusu

Uzun bir isim seçerseniz, muhtemelen köpeğinize isimlerinin bir çeşidi olarak hitap edeceksiniz. Bunu yapmak evcil hayvanınızın kafasını da karıştırabilir. Bu nedenle, köpeğinize sürekli olarak kısaltılmış versiyon demek daha iyidir.İpucu 5 Sizi ve Köpeğinizi Temsil Eden Bir İsim Seçin.

Yavru köpeğinize isim verme konusunda pek çok seçeneğiniz var. Ancak, seçtiğiniz isim ne olursa olsun hem sizi hem de köpeğinizi temsil etmelidir. Bahçeyi seviyorsanız dişi bir köpek için 'Petunia' gibi bir çiçek adı seçebilirsiniz. Veya kahveyi seviyorsanız, 'Mocha' uygun bir seçenek olabilir.

Ayrıca cinsinizin menşe bölgesini temsil eden bir ad da seçebilirsiniz. Öyleyse, eğer bir Alman çoban köpeğine sahipsin , Eğer olabilir bir Alman ismi seçmek istiyorum 'Kaiser' gibi. Yeni evcil hayvanınız bir Alaskan Malamute ise, iyi bir isim 'Nanuq' olabilir. Köpeğinizin fiziksel özelliklerini tanımlayan bir isim seçme seçeneğiniz de vardır. Dişi bir Sibirya kurdu varsa mavi gözlü , ona 'mavi' demek isteyebilirsiniz.İpucu 6: Bir İsim Seçerken Eğlenin

Yeni tüylü dostunuz için bir isim seçmenin en önemli kısmı onunla eğlenmektir. Ailenizin yeni bir üyesinin adını her gün alamazsınız. Öyleyse, köpeğinize ne diyeceğinize karar vermenin keyfini çıkarın.

Köpeğinize isim vermek çok fazla derin düşünme gerektirmemelidir. Köpeğinize yanlışlıkla başkalarına saldırgan bir şey veya köpeğinizin kafasını karıştıran bir isim demediğinizden emin olmak isterken, bir isim seçmekten zevk almak istersiniz.

7. İpucu: Bir İsim Seçmeden Önce Evcil Hayvanınızla Zaman Geçirin.köpek isimleri

Yeni yavru köpeğinizle biraz zaman geçirdikten sonra, mükemmel büyük köpek ismine karar vermek için daha kolay bir zaman geçireceksiniz. Genellikle evcil hayvan sahipleri yeni köpeklerini eve getirmeden önce bir isim seçerler ancak daha sonra seçtikleri ismin köpeklerine uymadığını fark ederler.

Son düşünceler

Daha büyük bir köpeği adlandırmaya gelince, gördüğünüz gibi, birçok seçeneğiniz var. Komik olmak istiyorsanız, Rottweiler'ınıza 'Küçük' adını bile verebilirsiniz. Hangi adı seçerseniz seçin, bir şey olduğundan emin olun köpeğini aramayı seviyorsun ve hem kişiliğinize hem de yavrularınızınkine uyar.

Aynı zamanda gayet iyi köpeğine benzersiz bir isim ver hiç kimsenin duymadığı. Bir Uhtred adlı kabarık İngiliz Mastiff muhtemelen daha önce karşılaştığınız bir şey değil! Evet, insanlar sizden kendinizi birkaç kez tekrarlamanızı isteyebilir, ancak nihayetinde yavru köpeğinizle yaşayan siz olacaksınız, bu nedenle önümüzdeki 8 ila 10 yıl boyunca birlikte yaşayabileceğiniz bir isim seçin!

Ingografiyi Sitenizde Aşağıda Paylaşın

Lütfen bu grafikle LoveYourDog.com'a atıf ekleyin.

Büyük Köpek İsimleri Bilgi Grafiği

Yorumlar