Border Collie Beagle Mix: Border Beagle Cinsi Bilgileri

Border Collie Beagle Mix: Border Beagle Cinsi Bilgileri

Border Collie beagle karışımı meraklı bir yavru enerjik Border Collie'yi karıştırır eğlenceyi seven dost Beagle . Bu tasarımcı köpeğe genellikle 'Border Beagle' adı verilir. Yaratıcı bir girişimdir. enerji seviyesini düşürmek Beagle cinsi köpeklerin rahat doğasını eklerken Border Collie'nin

Border Beagle, genellikle bilinçli olarak yetiştirilen aile dostu bir köpektir. Bu ikisi her zaman istemeden eşleşebilse de, genellikle yetiştiriciler tarafından yetiştirilirler. Bununla birlikte, bir yavru satın almadan önce her zaman cinse özgü yerel kurtarmaları kontrol etmelisiniz! Bir Border Collie kurtarmasında veya Beagle kurtarmasında bir Border Beagle'ın ortaya çıkması ve size şansı verme şansı vardır. muhtaç bir yavrunun hayatını kurtarmak .pomeranya yavruları

Border Collie Beagle karışımının bağımsız bir serisi var. Eğitilmeleri zor olabilir ve her iki ebeveynden de kırılması zor olabilecek bazı kalıtsal eğilimler olabilir. Yine de harika köpekler ve hemen hemen her aile ile iyi iş çıkaracaklar. Bu, ilk kez köpek sahiplerini içerir . Bu yavruyu evlat edindiğinizde ve onları eve getirdiğinizde neler bekleyebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Aileler İçin Önerilir
  • Çocuk Dostu
  • Köpek Dostluğu
  • Eğitim Zorluğu
  • Bakım Bakımı
  • Irk Sağlığı
  • Egzersiz İhtiyaçları
  • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Bir karışımı benimsemek her zaman bir belirsizlik duygusu getirebilir. Safkan bir Beagle evlat edindiğinizde, av arkadaşı olarak hizmet edebilecek aile dostu bir köpek aldığınızı bilirsiniz. Safkan bir Border Collie evlat edindiğinizde, bunu yapacak enerjik ve alıngan bir köpeğe sahip olduğunuzu bilirsiniz. komutları çok hızlı öğren .İkisini karıştırmak karışık bir çanta oluşturabilir, ancak genellikle her cinsin daha iyi özelliklerini elde edersiniz. Sınır Beagle'ından neler bekleyebileceğinizi daha iyi anlamak için, öncelikle her bir ebeveyne ve her birinin taşıdığı olumlu ve algılanan olumsuz özelliklere ayrıntılı olarak bakmamız gerekiyor.

Beagle

Beagle Köpek Havayı Kokluyor

Beagle, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler ırklardan biridir. Bazılarına sahipler en iyi kokulu yetenekler herhangi bir cinsten ve sadık av arkadaşlarıdır. Avlanmayı sevdikleri kadar yemekten de zevk alırlar, bu nedenle kilo yönetimi ve daha yüksek aktivite seviyeleri Beagle'lar için bir zorunluluktur. Boyut açısından, Beagle olacak ölçmek yaklaşık 15 inç boyunda ve 20 pound ağırlığında. Eğilimli oldukları gibi aşırı yemek yerlerse bu ağırlığı aşabilirler. Ayrıca 'Cep Böceği' olarak adlandırılan daha küçük yetiştirilmiş tüyler de vardır, ancak bunlar AKC tarafından tanınan cins standardı değildir.

Beagle'lar, sağlık sorunları söz konusu olduğunda oldukça az bakım gerektirir. Onlar sorun yaşamazlar neredeyse diğer türler kadar, bu da onları birçok melez ırkın popüler ebeveyni yapan şeydir. Beagle'lar arkadaş canlısıdır, çocuklarla ve diğer köpeklerle iyi geçinir ve çoğunlukla mükemmel bir aile arkadaşıdır. İnsanlar olmuştur Beagle'lar yıllardır ve diğer dikkate değer karışımlar Beagle Labrador karışımı ya da Beagle Golden Retriever karışımı .Border Collie

Karda Oynayan Border Collie

Border Collies, sahip olabileceğiniz en popüler çoban köpeklerinden biridir. Bu enerjik cins İskoçya'da başladı ve son derece aktif özellikle yavru köpekler olarak. Bir apartman ortamında hayatta kalabildikleri halde, Border Collies en iyisini daha büyük bir bahçede veya dönümlük bir çiftlikte yapacak. Yapmak için yetiştirildikleri şeyi yaparken koşmayı ve bağımsız bir kişiliğe sahip olmayı severler. Sosyal etkileşim için ailelerine güveniyorlar ve fırsat verilirse kucağınıza sarılmaları hızlı olacak.

Bir köpek yetiştirmek istiyorsanız, Border Collies eğitilmesi en kolay köpeklerden biridir. Doğru sıralanırlar listenin başı zeka söz konusu olduğunda, asla hata yapma onları aptal olmak için . Dikkat etmiyor gibi görünüyorlarsa, bunun nedeni muhtemelen bağımsızlıklarını benimsememeyi seçmeleridir.

Border Collie cinsi köpekler genellikle agresif değildir ve onlarla birlikte vakit geçirmeniz şartıyla bir aile hayvanı olarak son derece başarılıdır. Olabilirler ayrılırsa endişeli Aileden çok uzun süre uzak kalmayacağınız için, Border Beagle'ın taşıyabileceği potansiyel bir özellik olduğunu aklınızda bulundurun. Zekaları nedeniyle, aynı zamanda en yaygın olanı olan birçok tasarımcı köpeğin ebeveynidirler. Borgi karışımı ya da Borador karışımı .Sınır Beagle

Karda sınır Beagle

Sadece birisinin en sonunda yaşayan en zeki köpeklerden birini üreterek onu en iyi av köpeği ırklarından biriyle karıştırması mantıklıydı. Sonunda elde ettiğin şey oldukça eğitilebilir , Border Collie ebeveynlerinden biraz daha az enerjiye sahip arkadaş canlısı bir arkadaş. Orta büyüklükte bir köpektir ve çoğu zaman 25 kilodan fazla kilo almazlar. Ardından, Border Beagle'ın neden bu kadar harika bir aile arkadaşı olduğunu öğreneceksiniz.

Mizaç

Sınır Beagle Yatıyor

Bu iki cinsi karıştırmanın en iyi yanı, her iki ebeveynin de en iyi kişilik özelliklerini elde etmektir! Bilmeniz gereken tek kişilik özelliği, Border Beagle'ın yavru olduklarında enerjiye sahip olmasıdır. Moreso diğer ırklardan daha fazla, ancak daha az enerji safkan bir Border Collie'den. Dolayısıyla bu, daha yüksek enerji gereksinimleri olan bir yavruya sahip olmaya zaten hazır olan ancak safkan bir Border Collie ile gelen aşırı enerjiyi almak istemeyen potansiyel sahipler için bir avantaj olabilir.

Genel olarak, Border Beagle, ailelerinin yanında olmayı kesinlikle seven son derece arkadaş canlısı bir karışımdır. Oldukça kolay gidiyorlar ve sıkı bir şekilde eğitilmeleri gerekmiyor. Sınır Beagle'larının tutarlılığa ihtiyacı vardır, ancak itaat eğitimi sırasında temel komutları çok hızlı öğreneceklerdir. Yapabilirler eğilimi olmak Border Collie ebeveynlerinden miras kalan genleri nedeniyle oyun süresi boyunca 'kıstırmak' ve 'sürmek'.

Bu son derece eğitilebilir köpekler ve daha karmaşık numaraları göreceli kolaylıkla yapmayı öğrenecekler. Çok evcil hayvanlı evlerde erken sosyalleşirlerse harikadırlar ve ilgi odağı olmayı severler. Yabancıların gelmesiyle havlayacaklar, ancak aşırı sesli oldukları bilinmemektedir. Bu, onların da iyi bekçiler olabileceği anlamına gelir.Boyut ve Görünüm

Sınır Beagle bakıyor

Border Collie Beagle karışımı genellikle 15-16 inçten uzun değil . Her iki ebeveyn de orta büyüklükte köpeklerdir, ancak her ikisi de ağırlık olarak daha küçüktür ve genellikle 25 pound'u geçmez. Border Beagle cinsi köpek, safkan bir tazıdan daha ince bir çerçeveye sahip olacak, zayıf ve kaslı bir yapıya sahip olacak ve muhtemelen daha az tıknaz olacak.

Bu karışım, yetişkinlikte bile çok aktif kalacaktır, bu nedenle uygun şekilde uygulandıklarında fazla kilo alma olasılıkları düşüktür. Genellikle border collie ebeveynlerinden miras kalan kıvrımlı bir kuyruğa sahip olurlar. Paltolarının uzunluğu nedeniyle gerçekte olduklarından daha büyük görünecekler. Gözleri de daha sıkı olacak ve daha az olasılıkla Hiçbir köpek sahibine görsel olarak çekici gelmeyen Beagle ebeveynlerinden daha iyi görünmek.

Ceket ve Renkler

Border Beagle Karma Kaban

Border Beagle cinsi köpekler, çoğu melez ırkta olduğu gibi, genellikle her iki ebeveynin de hoş bir karışımı gibi görünecektir. Kürk renkleri her yerde değişebilir. Genelde, bir kombinasyon olacaklar siyah, beyaz ve ten rengi. Siyah ve beyaz, en yaygın Border Collie renklerinden ikisidir ve neredeyse tüm Beagle'lar bu tonları ceketlerinde safkan olarak taşır. Tan hemen hemen her Beagle'ın ceketinin içindedir ve Border Collie'de daha az yaygın olsa da, zaman zaman ortaya çıkar.

Border Beagle'ınız her yere dağılmış bir palto uzunluğuna sahip olabilir. Yavru köpeğinizi Beagle'a daha yakın saçlı veya daha uzun tüylü bir paltoyla bulabilirsiniz. Border Collie ebeveynlerine daha yakın . Genellikle, arada bir karışım olacak ve yavrularınıza safkan bir Border Collie'den daha az tüy bırakacaktır. Bu iyi çünkü Sınırlar aşırı derecede döküldü , bu yüzden uygun tımar bir zorunluluktur. Border Beagle'ınızı düzenli olarak tımar etmeniz gerekse de, neredeyse o kadar tüy dökmemeleri gerekir.Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Açık Sınır Beagle

Border Beagle, yetişkinlikte bile düzenli egzersiz yapmalıdır. Yaşlandıkça biraz yavaşlasa da, gençken yine de bol miktarda enerjiye sahip olurlar. Bir apartman dairesinde gayet iyi yaşayabilirler, ancak en azından orta büyüklükte bir avluya sahip olmanızı öneririz. Border Beagle'ınızın sahip olmasını istiyorsunuz bol bol yer koşmak için.

boksör renkleri açık kahverengi

Bir bahçeye erişiminiz yoksa, yavrularınızla günde en az 45-60 dakika dışarıda geçirmek isteyeceksiniz. Bu, enerjileri için yeterli egzersiz ve uygun zihinsel uyarıma sahip olmalarını sağlar. Border Beagle'ın inatçı bir çizgisi var, bu yüzden zihinsel olarak uyarılmazlarsa, onları evin veya bahçenin etrafında yıkıcı bulabilirsin.

Eğitim

Sınır Beagle Oturuyor

Bu, Beagle Border Collie karışımının mükemmel olduğu bir alandır! Temel itaat emirlerini öğrenmeye gelince mükemmeldirler ve memnun etmeye son derece heveslidirler. Size odaklanmalarını sağlamak bir zorluk değil ve onlar son derece motive olmuş yavrular . Border Beagle'ınızı temel itaat derslerine kaydettirmenizi veya hatta biraz çeviklik eğitimi yapmak . Çeviklik olayları için hem enerjiye hem de odağa sahipler. Bu yavru, yiyecekleri oldukça motive ediyor ve besleyici atıştırmalıklar kullanılması tavsiye ediliyor. Uzak dur Graham Crackers gibi işlenmiş gıdalar veya eğitim ödülleri olarak cips.Sağlık

Sağlıklı Sınır Beagle

Border Collie Beagle karışımınız büyük olasılıkla çok sağlıklı bir köpek olacak! Her iki ebeveyn türünün de sadece hafif sağlık sorunları geçmişi vardır. Bu, Border Beagle'ınızın muhtemelen çok azına sahip olacağı anlamına gelir. Birçok insan melez bir köpeği sahiplenmeyi tercih ediyor çünkü genellikle daha sağlıklı safkanların çoğundan. Daha geniş bir gen Poole'a sahip olmak, genellikle herhangi bir köpek türü için iyidir. Bu, soy içi çiftleşmeden kaynaklanabilecek olası sağlık etkilerinin çeşitlendirilmesine yardımcı olur. Sağlıklı bir Border Beagle'ı 10 ila 13 yıl arasında herhangi bir yerde yaşayacak, bu da veterinere daha az seyahat anlamına gelir!

Beslenme

Rocks Oynayan Sınır Beagle

Beslenme nispeten kolaydır. Çoğu Bordo Böceği, tahıl içermeyen veya tren dahil geleneksel kuru köpek maması üzerinde başarılı olabilir. Kuru köpek maması seçenekleri gibi Nutro'nun kibbles iyi yapacak ve Amerikan Yolculuğu çok yönlü bir seçime sahiptir. American Journey'in yiyecek seçenekleri, formüle göre değil köpeğinizin ağırlığına göre idare etmenize olanak tanır.

Çoğu orta boy köpekte olduğu gibi, köpeğinizin aktivite düzeyine ve genel sağlığına bağlı olarak günde 2,5 ila 3,5 fincan arasında herhangi bir yere bakacaksınız. Sınır Beagle'lar hassas mideleri olduğu bilinmemektedir Bu nedenle onları tahıl içeren yiyeceklerle başlatmak, özellikle cüzdanınız için muhtemelen en iyi yoldur. Yavru köpeğinizin tahılla iyi bir performans göstermediğini fark ederseniz, her zaman tahıl içermeyen bir tarife geçebilirsiniz.

Bakım

Sınır Beagle Kısa Saçlı

Etrafta yol yok. Bir Border Collie ile karıştırılmış herhangi bir cins, normal bir kısa tüylü cinse göre muhtemelen daha fazla bakıma ihtiyaç duyacaktır. Sınırların uzun saçları var ve çift ​​kaplamalılar yani yılda en az iki kez bol miktarda tüy dökecekler. Bu, saç dökülmesini önlemek için bir dökülme aleti kullanmak isteyeceğiniz ve bir dökülmeyi önleyen köpek şampuanı saçı kontrol altında tutmak için. Kaliteli bir köpek fırçası ile haftada 3 kez fırçalama tavsiye edilir.Yavru ve Yetiştiriciler

Beagle Border Collie karışımı oturma

Border Beagle yavruları genellikle 700 dolardan başlar ve ebeveynlere bağlı olarak bu rakamın kuzeyine gidebilir. Bundan daha ucuza listelenen herhangi bir köpek yavrusu sorgulanmalıdır. Daha ucuza satarlarsa, muhtemelen bir arka bahçe veya hafta sonu yetiştiricisidir. Bu, ebeveyn yavruların kayıtlı belgeleri veya sağlık sertifikaları olmayabileceği anlamına gelir.

Her zaman mümkün olduğunda orijinal AKC'ye kayıtlı ebeveynlerin belgelerini görmeyi istemelisiniz. Bu sizi temin edecek sağlık açısından tam olarak ne elde ettiğinizi bilin . Saygın yerel yetiştiriciler bulmak için, önce bölgenizdeki yerel topluluk gruplarını çevrimiçi olarak kontrol etmenizi ve ardından internet araştırmasını yapmanızı öneririz. Bir köpek yavrusu satın almadan önce her zaman birkaç yetiştirici ile görüşmeniz önerilir.

Kurtarma ve Sığınaklar

Çimlerde Sınır Beagle

Alışveriş yapmadan önce evlat edinmenizi her zaman teşvik ediyoruz! Kurtarma köpekleri en iyi arkadaşlardan bazılarını yapabilir ve genel olarak daha az pahalı bir yetiştiriciden evlat edinmek yerine. Yerel Beagle veya Border Collie kurtarma merkezlerine / acentelerine bakmanızı tavsiye ederiz. Çoğu acente sadece safkan köpekleri değil, karma cinsleri de taşıyacak. Öyleyse, önce buradan başlayın, ardından tek seçeneğiniz buysa, köpek yavrusu satın almaya geri dönün. Şanslı olabilir, bir kurtarma merkezinde 6 aylık bir köpek yavrusu bulabilir ve ısırma ve kıstırma aşamasını atlayabilirsiniz (ki bu herkes sevmez!).

Aile Hayvanları Olarak

Sınır Beagle oynuyor

Genel olarak, Border Beagle'lar son derece çok yönlü aile hayvanlarıdır. Çok evcil hayvan evlerinde başarılı olurlar ve genç yaşta uygun şekilde sosyalleştiklerinde çocuklarla mükemmelleşirler. Ortalama büyüklükleri nedeniyle, siz endişelenmene gerek yok büyük cins bir köpek gibi küçük çocukların üzerinden koşturuyorlar. Öğrenme konusunda büyük bir yetenekleri olduğu için eğitimi çok daha kolay hale getirecektir. Ayrıca bunu yapmak için daha az zaman harcarsınız, bu da aile yükümlülükleriniz varsa önemlidir.

Son düşünceler

Border Beagle, herhangi bir aile için mükemmel bir melezdir. Bu karışımın bol miktarda enerjisi var ama yine de çocuklar ve komşularla iyi anlaşıyor. Yabancılar eve kabul edildikten sonra, onlara da aile gibi davranılacaktır. Border Collie Beagle karışımı canlı, sağlıklı, uygun fiyatlı ve sevimli bir karışım arıyorsanız mükemmel bir köpek yavrusu.

Yorumlar

cindy stowers
Geçenlerde eve bit pazarından sevimli bir Lil 'yavrusu getirdim. 0 $ ödedi. O bir Beagle ile karıştırılmış bir Border Collie. çok güzel. Benim büyük Pirenelerim / Çobanım onun doğum yaptığını düşünüyor ve bu ONUN bebeğidir! Yogi ve boo boo gibi çok komik. Anında yavru, meraklı kardeşlerimizi değil, civcivlerimizi ve ördeklerimizi fark ederken? Hemen çiftliğe gitti ve tüm alanı kontrol etti. Korkusu yok. Diğer iki canavar köpeği seviyor. Sadece
Kelly Wilson (Yazar)
Cindy'ye yorum yaptığınız için teşekkürler! Harika bir yavru seçmişsin gibi görünüyor!