Dev Irk Köpekler İçin En İyi Köpek Maması: Oylar, İncelemeler ve En Çok Tercih edilenler

Dev Irk Köpekler İçin En İyi Köpek Maması: Oylar, İncelemeler ve En Çok Tercih edilenler

Dev cins yetişkin köpeğiniz için en iyi köpek mamasını mı arıyorsunuz? Bu kılavuz, muhteşem bir Danimarkalı, muhteşem bir Mastiff veya başka bir yüksek kuyruk sallayıcınız olsun, tüm büyük köpek ebeveynleri için mutlaka okunması gereken bir kitaptır. Beslenme, hayatlarının en kritik yönlerinden biridir ve sağlıklı ve çok sağlıklı olmayan bir köpek arasındaki fark olabilir.

Ancak yetişkin köpeğiniz için en iyi mamayı seçmenin zor olabileceğini anlıyoruz. Sadece hepsi en iyisi olduğunu iddia eden binlerce ürün değil, aynı zamanda diğer büyüklükteki doggolara kıyasla muazzam ırkların neye ihtiyacı olduğu hakkında fazla bilgi yok.Dev köpek maması rehberimiz, ihtiyaç duydukları besinleri ve nedenlerini size sunar. En iyi seçimleri belirlemek için gıda pazarını taradık. Diyet ihtiyaçları ve farklı bütçeler için hazırlanmış tarifler nedeniyle seçenekler çeşitlilik gösterir. Öyleyse, büyük dostunuzun neye ihtiyacı olduğuna dair muazzam bir kepçe alalım.

Bir Bakışta: Dev Irk Köpekler İçin En Sevdiğimiz Yiyecekler

Derecelendirmemiz

En İyi Kuru Gıda

Blue Buffalo Wilderness Büyük IrkChewy.com'da görüntüle Çiftçi Derecelendirmemiz

En İyi Islak YemekÇiftçinin Köpeği

TheFamersDog.com'da görüntüleyin Nutro Büyük Irk Sağlıklı Ağırlık Derecelendirmemiz

En İyi Kilo YönetimiNutro Büyük Irk

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri yorumları alabileceğiniz Chewy.com'a götürür. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerDev Köpeklerin Özel Yeme İhtiyacı Var mı?

Küçük köpeğin yanında büyük köpek

Köpek anne ya da baba olmak, özellikle dev ırklar için büyük bir sorumluluktur.

İhtiyaçları var evde (ve sandıkta) ekstra alan , XXL ürünleri ve genellikle sigorta ve tımar için daha pahalıdır. Ve kesin olan bir şey var; önemli bir aylık yemek faturası biriktiriyorlar. Dev bir ırkı neyin oluşturduğuna dair belirlenmiş bir boyut olmamasına rağmen, yaygın olarak kabul edilmektedir.vade sonunda 100 poundun üzerinde tartın.

Eğer arıyorsanız dev cins köpek yavruları için en iyi mama , sadece onlara adanmış bir rehberimiz var. Tüm köpekler farklı olsa da, daha büyük köpek ırklarının çoğu 12 ila 18 ay arasında olgunluğa ulaşır. Bu yüzden onları köpek yavrusu ve yetişkin maması arasında yavaşça değiştirmenin zamanı geldi.

Dev Köpek Irkının Beslenme İhtiyaçları

Etli dev köpek

Her köpeğin beslenme ihtiyaçlarının farklı olduğunu anlamak önemlidir.ingiliz kremalı retriever

temel alırsan iyi olurköpeğinizin özel beslenme ihtiyaçlarıyla ilgili beslenme seçiminiz. Bazılarının belirli besinleri gerektiren özel sağlık koşulları olabilir ve diğerleri tahılsız veya tahıl içeren diyetler gerektirir. Artı, ister inanın ister inanmayın, bazı dev doggolar tatlar konusunda düpedüz telaşlıdır. Neyse ki, muhtemelen yetişkinlik döneminde neye ihtiyaç duyduklarını veya neyi sevdiklerini biliyorsunuzdur, bu da seçiminizi daha basit hale getirir.

Deva özel köpek ırkı maması için geniş bir seçenek yok. Ayrıca, büyük ırk köpekler için tasarlanmış bir mama ile büyük ırkınızı beslemenin kabul edilebilir olduğunu bilmelisiniz. AAFCO Köpek Maması Besin Profilleri . Yetişkin köpeklerin sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek için minimum %18 ham protein ve %5.5 yağa ihtiyacı vardır.

Daha büyük köpekler eklemlerini, kalp sistemlerini ve daha fazlasını etkileyen çok fazla ağırlık taşırlar ve aynı zamanda aşırı kilo almaya eğilimli .Büyük ve dev köpek ırkı mamaları, tüm beslenme ihtiyaçlarını dikkate alır.Bu nedenle, onları kalitesiz veya jenerik yiyecekler yerine bu yiyeceklerle beslemek önemlidir. Özellikle büyük veya dev köpek ırkları için olmayan ya da yaşam tarzlarına göre uyarlanmış bir seçenek seçerseniz, onların beslenme gereksinimlerini karşılamanız pek olası değildir.

Aranacak Malzemeler

Köpeğinizin özel beslenme ihtiyaçları ne olursa olsun,tüm köpekler dengeli bir diyete ihtiyacı var. Bunu başarmak için kalitesiz veya mağaza markalı yiyecekler yerine yüksek kaliteli bir yiyecek seçeneği seçmelisiniz. Yüksek kaliteli şirketler, köpeğinizin sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu besinleri sağlayan daha kaliteli malzemeler kullanır.Ne yazık ki, birçok gıda etiketi yanıltıcıdır, bu nedenle bir ürünün besin değeri hakkında size gerçeği söylemek için etiketlere güvenemezsiniz. İster kuru mama, ister ıslak mama ya da kişiye özel yemek abonelik hizmetini seçin,içerik etiketini okumalıve ne arayacağınızı anlayın. İşte sağlıklı bir köpek diyetinin ana bileşenleri ve bunları sağlayan bileşenler.

Bütün Etler

Bir masada çiğ etler

Protein, bir köpeğin diyetinin en önemli besin bileşenidir.

buherhangi bir içerik listesindeki ilk bileşen her zaman et olmalıdır, tercihen tavuk, sığır eti veya kemiği çıkarılmış somon gibi bütün et. Protein, bir köpeğin diyetinin en önemli besin bileşenidir. Bunun nedeni, sağlıklı bir vücut için enerji ve temel yapı taşlarının yanı sıra katı yağlar, yağlar, vitaminler, mineraller ve nefis bir tat sağlamasıdır.Et yemekleri harika bir konsantre protein kaynağıdır ve örneğin tavuk yemeği veya sığır eti yemeği olarak listelenir. kadar var protein miktarının dört katı bütün et bileşenlerinden daha fazla. Et, örneğin et türevleri veya kümes hayvanları unu olarak adlandırılmalı ve listelenmemelidir. Adsız bileşenler, intoleransı olanlar için risk oluşturur. Yüksek kaliteli ürünler genellikle hangi etleri kullandıkları konusunda şeffaftır.

Sağlıklı Karbonhidratlar

Çeşitli Tahıl Türleri

Pirinçte köpekler için faydalı olabilecek birçok vitamin, lif ve diğer besin maddeleri vardır.

Bir köpeğin beslenmesi için sağlıklı karbonhidratlar gereklidir,ek enerji ve besin sağlamaket tek başına yapamaz. Sağlıklı karbonhidratlar arasında tatlı patates, mercimek ve bezelye gibi sebzeler bulunur. Alternatif olarak, kahverengi pirinç, yulaf ezmesi ve arpa dahil olmak üzere tahıllar da kullanılır. Hepsi uygundur ve köpeğinizin ihtiyaç duyduğu besinleri sağlar, ancak tahıl ve tahılsız köpek diyetleri eğer daha önce yapmadıysanız.

Omega Yağ Asitleri

Omega 3 haplarının yanında bir kase balık

Balıklarda bulunan omega-3 yağları, sağlıklı bir tüy, sindirim sistemi ve daha fazlasını korumak için hayati yağlar sağlar.Yağlar genellikle hem insan hem de hayvan diyetlerinde düşman olarak görülür. Ancak, onlarzengin beslenme yararları sağlamak. Yüksek kaliteli ürünler, et yemekleri, balık, balık yağları, yumurta, bitkisel yağlar ve keten tohumu gibi sağlıklı omega yağ asitlerini kullanır. Omega yağ asitleri cilt, tüy, kemik, organ, göz, sindirim, vitamin emilimi, genel Sağlık ve daha fazlasının sağlığını destekler. Bu nedenle, onları atlamamak önemlidir.

Dev Fido'nuz sizi ikna edebilir, çizburger ve patates kızartması sağlıklı yağlar olarak sayılmaz.Büyük köpekler kilo almaya eğilimlidir. Ek kilo alımı, daha fazla sağlık sorunlarına, ağrılı eklemlere, gergin bir kalp sistemine ve daha kısa bir ömre neden olabilir. Bu yüzden lütfen onları sadece köpek maması ile besleyin ve sofra artıkları vermeyin. Veterineriniz aksini söylemediği sürece, yüksek kaliteli bir gıda ürünü, köpeğinizin ihtiyaç duyduğu tüm sağlıklı yağları sağlar.

köpek isim önerileri

Meyve ve sebzeler

Havuç yiyen köpek

Sebzeler ve meyveler, yavrularınız için sağlıklı alternatiflerdir.

Meyve ve sebzeler, köpek diyetlerinin diğer temel bileşenleridir. Onlarvitaminler, mineraller ve antioksidanlar sağlarbağışıklık sistemlerini sağlıklı ve sağlam tutmak, hastalık ve hastalıklarla savaşmalarını sağlamak. Ayrıca, daha iyi bir oksidatif durum sayesinde daha sağlıklı hissetmelerini sağlar. Dikkat edilmesi gereken besin açısından zengin meyve ve sebzeler arasında yaban mersini, kızılcık, yosun, havuç ve brokoli bulunur.

Meyve ve sebzeler desindirim desteği için hayati önem taşıyan lif sağlamakve daha iyi dışkı sağlığı. Lif, yiyecek arayışında olan açgözlü devler için çok önemlidir, çünkü onları daha uzun süre tok hissettirir. Büyük lif kaynakları arasında tatlı patates, balkabağı ve pancar küspesi bulunur.

glukozamin

Glukozamin dev köpekler için çok önemlidir çünküeklem sağlığını destekler. Çoğu yüksek kaliteli köpek maması, glukozamin içeriği dev ırklar için, çünkü buna küçük köpeklerden daha fazla ihtiyaçları var. Bunun nedeni, eklemlerinin ekstra ağırlıktan artan baskı altında olmasıdır. Et yemekleri, balık yağı, yumurta, yeşil dudaklı midye veya ek glukozamin takviyeleri gibi malzemeleri arayın.

Doğal Koruyucular

Yüksek kaliteli ürünler tipik olaraksadece doğal gıdaya odaklanmış, en iyi arkadaşlarımız için her zaman en iyisidir. Gıdaları taze, besin açısından zengin ve yenilebilir tutmak için genellikle koruyuculara ihtiyaç vardır. Askorbik asit (C vitamini) ve karışık tokoferoller (E vitamini) gibi bileşenler, doğal koruyuculara örnektir. Nane ve biberiye özü gibi bitkisel yağların yanı sıra. Yapay koruyucuların köpeğinizin sindirim sistemini tahriş etme olasılığı daha yüksektir.

Dev Irklar İçin Kuru Köpek Mamaları

Artık dev dostunuz için yüksek kaliteli bir üründe nelere dikkat etmeniz gerektiğini bildiğinize göre, bu bölümde, dev ırklar için en iyi kuru köpek maması için en iyi seçimlerimizden bahsedeceğiz. Her ürün dev köpek ırkları için uygundur, AAFCO uyumlu, yüksek kaliteli ve iyi derecelendirilmiştir. Her ürün incelemesini okuyarak köpeğiniz için en iyi seçeneği kolaylıkla seçebilirsiniz. Hadi daha yakından bakalım.


Blue Buffalo Wilderness Büyük Irk Tahılsız

Blue Buffalo Wilderness Kırmızı Etli Rocky Mountain Tarifi Büyük Irk Tahılsız Kuru Köpek Maması
 • Tavuk ve kümes hayvanları içermeyen formül.
 • Kırmızı et çeşitleri bakımından zengindir.
 • Yüksek glukozamin içeriği.
 • Yüksek omega yağ içeriği.
 • Vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiştir.
 • Tahılsız seçenek.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, Blue Buffalo yüksek proteinli Wilderness serisinden. Ancak tavuk ve kümes hayvanları gibi yaygın et malzemeleri kullanmak yerine sadece kırmızı et ve deniz ürünleri kullanır. Tarife bağlı olarak, kullanılan proteinler kemiği alınmış dana eti, balık unu, dana unu, kemiği alınmış kuzu ve kemiği çıkarılmış geyik etidir. Protein içeriği %28'dir, bu da köpeğinizi memnun etmeye yetecek kadardır.

Bu tahılsız tarif, tahıl yerine bezelye, tapyoka ve patates kullanır. Keten tohumu, balık yağı ve et yemekleri sayesinde sağlıklı omega yağ asitleri açısından da zengindir. Yonca unu, tatlı patates, kızılcık ve kuru yosun gibi besin açısından zengin içerikler, köpeğinizin bağışıklık sistemini güçlü ve sağlıklı tutar. Ve 700mg/kg'da bu mama tanesi diğerlerinden daha yüksek bir glukozamin içeriğine sahiptir.

SeverizBu büyük cins formülün tavuk ve kümes hayvanları içermemesi, onu yaygın olarak kullanılan bu et kaynaklarına karşı toleransı olmayan dev köpek ırkları için en iyi seçim haline getirir.


Hill's Science Diet Yetişkin Büyük Irk

 • Veteriner onaylı marka.
 • Tavuk ilk malzemedir.
 • Tahıl dahil seçenek.
 • Vitamin ve mineral takviyeleri ile aşılanmıştır.
 • Omega yağ asitleri eklendi.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
Chewy.com'da görüntüle

Hill's Science Diet, genellikle tahıllarla yapılan basit tarifleriyle ünlüdür ve bu seçenek de bir istisna değildir. Köpek beslenme uzmanları, tariflerini büyük köpek ırklarının bilimsel gözlemlerine ve beslenme gereksinimlerine dayandırır. Bu nedenle, önemli bileşenler ve takviyeler sayesinde nazik devinizin ihtiyaç duyduğu her şeyi sağladığından emin olabilirsiniz.

%20 ile seçeneklerimiz arasında en düşük protein içeriğine sahiptir. Ancak bu bazen bazı büyük köpeklere ve onların hassas midelerine fayda sağlar ve yine de AAFCO uyumludur. Tavuk, aşağıda listelenen tavuk yemeği ile ilk bileşendir. Elmalar, brokoli ve havuçlar, bağışıklık sistemlerinin güçlü kalmasını ve savaşmalarını sağlamak için ek takviyelerle birlikte listelenmiştir.

SeverizBu tarifin tahılları bir enerji ve sağlıklı karbonhidrat kaynağı olarak kullanması, onu tahıl bazlı bir diyette daha başarılı olan dev köpekler için mükemmel bir seçenek haline getiriyor. Veya tahılsız beslenmekten kaçınmak isteyen ebeveynler.


Wellness Core Büyük Irk Tahılsız

Büyük Irk Sağlık Çekirdeği
 • Kuru listemizdeki en yüksek protein içeriği.
 • İlk üç malzeme et.
 • Eklem desteği için en yüksek glukozamin içeriği.
 • Besin değeri yüksek meyve ve sebzelerden üretilmiştir.
 • Lif içeriği iştahı tatmin edecek kadar yüksektir.
 • Daha yumuşak sindirim için eklenen probiyotik bileşenler.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, dev köpek ırkları için daha kaliteli kuru mama seçeneğimizdir ve Wellness'ın %34 protein sunan yüksek protein aralığıdır. Et kaynakları ve ilk üç bileşen, kemiksiz tavuk, tavuk unu, hindi unu içerir. Bunlar amino asitler, enerji, glukozamin ve lezzet bakımından zengindir. Bu tarif, tahıl yerine mercimek ve bezelyeye dayanan tahılsız bir seçenektir.

Ispanak, brokoli, havuç, elma, yaban mersini ve lahana, onları sağlam tutmak için çok önemli vitaminleri, mineralleri ve antioksidanları sağlar. %6'da lif içeriği yüksektir, bu da aç köpeğinizin daha uzun süre tok hissedeceği ve kilo alımını engellemeye yardımcı olacağı anlamına gelir. Glukozamin içeriği 750mg/kg'dır, yani bu seçenek eklemlere en fazla desteği sunar. Kibble parçaları normalden daha büyüktür ve yemeyi kolaylaştırır.

SeverizBu tarifin yüksek protein seviyesine sahip olması, onu telaşlı veya et takıntılı dev doggolar için ideal bir seçenek haline getiriyor.


Dev Irklar İçin Yaş Köpek Mamaları

Tek başına kuru mama, her köpek veya sahibi için her zaman doğru seçim değildir. Bazı köpekler kuru bisküvi parçalarını yemeyi reddediyor ve bazı köpek sahipleri köpeklerinin beslenmesine daha taze bir yaklaşım getirmeyi tercih ediyor. İster sadece ıslak mamayla besleyin, ister kuru mama ile karıştırın, işte dev ırklar için sevdiğimiz üç seçenek.


çiftçinin köpeği

Çiftçi
 • Taze pişirilir, şoklanır ve size gönderilir.
 • Kişiye özel yemek planları.
 • Veteriner tarafından tasarlanmış 4 sağlıklı seçenek: sığır eti, tavuk, hindi veya domuz eti.
 • İnsan sınıfı bileşenlerle yapılmıştır (dolgu maddesi veya koruyucu içermez).
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kalori ve besin değerleri tarife göre değişir.
TheFarmersDog.com'da görüntüleyin

The Farmer's Dog, kişiselleştirilmiş yemekleri doğrudan kapınıza getiren taze gıda aboneliğine dayalı bir hizmettir. Bir devle ilgilenmek yeterince zor bir iştir, bu yüzden bu adamlar sizin için yemek hazırlama ve yemek orantılarını üstlenirler. Verdiğiniz bilgilere bağlı olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz dört tarif seçeneği vardır (hindi, tavuk, sığır eti ve domuz eti), tamamı tahılsız.

Ortalama protein içeriği %40'tır, kibble seçeneklerinden çok daha yüksektir. İlk bileşen olarak gerçek et, son derece besleyici hayvan organlarının bir karışımı ve ekstra eklem desteği için balık yağı kullanır. Yavrularınızın bağışıklık sisteminin desteklenmesini sağlamak için tariflerini benzersiz bir besin karışımıyla karıştırırlar. Yalnızca insan kalitesinde bileşenler kullanılır, bu da neden yemek için yeterince güzel koktuğunu açıklar.

SeverizBu tarifin en iyi, insan kalitesinde malzemelerle yapıldığını, yani sevgili dev köpeğiniz için birinci sınıf beslenme sunduğu anlamına gelir.


Blue Buffalo Büyük Irk Tarifi

Blue Buffalo Homestyle Tarifi Büyük Irk Bahçe Sebzeli Tavuk Yemeği Konserve Köpek Maması
 • İlk malzeme tavuk.
 • Pate tarzı ıslak yemek.
 • Tahıl dahil yaş mama.
 • Eklem sağlığı için balık yağı ve glukozamin ile aşılanmıştır.
 • Büyük ırk köpekler için özel olarak tasarlanmıştır.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo, bu ev tarzı tarifi özellikle büyük cins köpekler için yarattı. Ekstra eklem desteği için glukozamin kaynakları ile aşılanmıştır. Bazı köpeklerin daha taze, daha nemli yiyeceklere tercih ettiği ezme tarzı bir yaş mamadır. Malzemeler listesi bütün tavukla başlar, ardından ekstra lezzet için lezzetli tavuk suyu gelir.

Havuç, bezelye ve tatlı patates, yaban mersini ve kızılcık gibi köpeğinizin sindirim sistemi ve bağışıklığı için lif ve mineral iyiliği sağlar. Bu tahıl içeren seçenek, kahverengi pirinç, arpa ve yulaf ezmesini listeleyerek Fido'nun gün için ekstra enerjiye sahip olmasını sağlar. Balık yağı ve keten tohumu, parlak tüy, eklem desteği ve genel sağlık için gerekli olan sağlıklı omega yağlarını sağlar.

SeverizBu tarifin, ıslak mamaya can atan dev köpekler için bütçeye uygun seçimimiz olduğunu biliyoruz.


Doğal Denge L.I.D. Sınırlı İçerik Tahılsız

Natural Balance Sınırlı İçerikli Yaş Mama
 • Hassas mideler için sınırlı içerikli formül.
 • Tek et kaynağı olarak ördek ile yapılmıştır.
 • Tahıl ve tavuk içermeyen seçenek.
 • Vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiştir.
 • Kanola yağı, sağlıklı kilo için doymuş yağda düşüktür.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
Chewy.com'da görüntüle

Natural Balance, hassas köpeklerin sevdiği sınırlı içerikli formülleriyle bilinir. Sadece bir et ve bir karbonhidrat kaynağı kullanır, ardından temel mikro bileşenler gelir, bu da sindirimi kolaylaştırır. Mikro bileşenler, sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek için gerekli olan önemli vitaminleri, mineralleri ve diğer takviyeleri içerir.

Ördek ilk malzemedir, ardından ördek suyu ve bir parça ördek yemeği de gelir. Bu tarif en düşük protein içeriğini sunsa da, yine de AAFCO uyumludur ve bazen et açısından zengin formülleri sindiremeyen köpekler için daha iyidir. Aynı zamanda tahılsız ve tavuksuz bir reçetedir, bu da onu tahıllara veya yaygın olarak kullanılan bu et kaynağına karşı toleransı olmayan dev köpekler için ideal kılar.

shiba corgi karışımı

SeverizBu tarifin sadece bir et ve bir karbonhidrat içermesi, onu hassas sindirim sistemine sahip büyük köpekler için bir rüya haline getiriyor.


Sağlıklı Kilo Seçenekleri

Dev köpek ırkları, zaten çok yüklü olan eklemlerine baskı yaptığı için fazla kilo almamalıdır. Aşırı kilo ayrıca diğer sağlık sorunlarına yol açar ve kalp sistemini zorlar, bu da ömrün kısalmasına neden olur. Ve zaten bildiğimiz gibi, dev köpeklerin yaşamları zaten çok kısa. Bu nedenle, sağlıklı bir kiloyu korumak zorunludur.

Burada dev köpek ırkları için iki sağlıklı kilo seçeneğimiz var. Yavru köpeğinizin fazla kilo aldığını fark ederseniz, kilo yönetimi mamalarına geçmek ve onları daha fazla hareket ettirmek çok önemlidir. Ayrıca, fazla kilolardan hiçbir temel koşulun sorumlu olmadığından emin olmak için veterinerinizi ziyaret etmeniz önerilir. En iyi kilo yönetimi seçeneklerimize bir göz atalım.


Nutro Büyük Irk Sağlıklı Ağırlık

 • Tavuk ve tavuk yemeği ilk iki malzemedir.
 • Tahıl içeren tarif.
 • Bardak başına düşük kalori sayısı.
 • Besin açısından yoğun, GDO olmayan bileşenler açısından zengindir.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
Chewy.com'da görüntüle

Tavuk ve tavuk unu, bu tarifin ilk iki bileşenidir ve %22 protein içeriği sağlar. Tavuk unu, köpeğinizin zayıflamış veya yavaşlayan eklemleri için de gerekli olan glukozamin sağlar. Bu tarif tahıl içerir ve yavaş salınan enerji sağlamak için çeşitli karışık tahıllar kullanır. Yağ içeriği %7 ile %10 arasında düşer ve fincan başına kalori sayısı 245'tir.

Nutro, chia tohumu, hindistancevizi, balkabağı, lahana ve ıspanak gibi birçok besleyici maddeyi listeler ve vitamin ve mineral takviyeleri ile zenginleştirilmiştir. Bu bileşenler, yavrularınızın sağlıklı bir oksidatif durumu ve güçlü bir bağışıklık sistemini korumasını sağlar. Ayrıca çok fazla lif ekleyerek açgözlü devlerin yemekten hemen sonra bir sonraki atıştırmalarını yakalamasını engellerler.

SeverizBu tarifin kilo yönetimi bölümünde bütçeye uygun seçimimiz olmasına rağmen yine de kaliteli ve sağlıklı bir seçim olduğunu.


Hill's Science Diet Yetişkin Büyük Irk Işık

Tepe
 • Yetişkin Büyük formülüne göre %18 daha az kalori içerir.
 • Glukozamin ve kondroitin, sağlıklı eklemleri ve kıkırdağı korumak için çalışır.
 • Antioksidanlar artı E ve C vitaminleri.
 • Yapay renkler, tatlar veya koruyucular yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
Chewy.com'da görüntüle

İlk bileşen ve tek hayvansal protein, tavuk unu olup, sindirimi kolay formüllere ihtiyaç duyan dev köpekler için en iyi seçimdir. Kalorisi (fincan başına 271) ve yağı (%5.5) düşüktür, yani köpeğinizin bu seçenekle kilo vermesi nispeten basit olmalıdır. Lif içeriği %14'tür, bu süper yüksektir ve yavrularınızın daha uzun süre tok hissetmesini sağlar.

Yağ ve kalori bakımından düşük olmasına rağmen, köpeğinizin genel beslenme ihtiyaçları için yine de dengeli bir diyet sağlar. Köpek metabolizmalarını uyaran ve ekstra kalori yakmalarına yardımcı olan L-karnitin listelenmiştir. Glukozamin eklemleri destekleyerek aşırı kilodan gelen baskıyı önlemeye yardımcı olur.

SeverizBu tarifin çok düşük yağ içeriğine sahip olduğunu. Yani kocanızın çok kilo vermesi gerekiyorsa, bu en iyi seçenektir.


Son düşünceler

Büyük köpek besleniyor

İster kuru mama, ister ıslak mama veya taze abonelik tabanlı bir hizmet seçin, her köpek ve ebeveyn için bir seçenek vardır.

Seçtiklerimizin her biri yüksek kaliteli, AAFCO uyumlu, büyük ırkların ihtiyaçlarına odaklanmış ve diğer dev köpek sahipleri tarafından yüksek puanlandırılmıştır. Ayrıca diyet ihtiyaçlarına ve bütçelerine göre çeşitlilik sunarlar. Umarım, incelemelerimizi faydalı bulmuşsunuzdur ve yavrularınız için en iyi seçeneği seçmenizi sağlar.

Dev köpeklerin, daha küçük köpeklere kıyasla özel beslenme ihtiyaçları vardır. Bu, özellikle büyük ve dev köpekler için tasarlanmış veya bireysel ihtiyaçlarına göre hazırlanmış köpek mamasını seçmenin çok önemli olduğu anlamına gelir. Her köpek benzersizdir, bu nedenle onlar için yiyecek seçerken beslenme ihtiyaçlarını ve tat tercihlerini göz önünde bulundurmak gerekir.

Yorumlar