Mastiff Lab Mix: Mastador Irk Bilgisi, Yavru Köpekler, Fiyatlar ve Daha Fazlası

Mastiff Lab Mix: Mastador Irk Bilgisi, Yavru Köpekler, Fiyatlar ve Daha Fazlası

Karışık ırklar Evcil hayvan sahipliği alanına her zaman bir heyecan ve gizem unsuru getirin. Karışımı oluşturan iki cins hakkında dünyadaki tüm bilgilere sahip olsanız da, yavrularından ne alacağınıza dair hiçbir zaman kesin bir cevap yoktur.

Mastadors olarak da bilinen Mastiff Lab karışımları farklı değildir. Bu sarkık, sevimli köpekler, bir Labrador Retriever ile karıştırılmış bir Mastiff'in sonucudur. American Mastiff gibi başka Mastiff karışımları da var hangisi ortaya çıktı Anadolu Çobanının yıllar önce çizgiye girdiği zaman.Karışık bir ırka sahip olmanın getirdiği soru işaretlerinden memnunsanız, o zaman elbette yavru köpek ebeveynliğine dalın. Bununla birlikte, bu karışımı oluşturan iki safkan hakkında daha fazla bilgi edinmek, evcil hayvanınıza doğru şekilde bakmanıza kesinlikle yardımcı olabilir.

Gelin bu melez ırka, onu yaratan ebeveynlere bir göz atalım.

Tarih

Mastadors, bahsettiğimiz gibi, Mastiff ve Labrador Retriever'in bir melezidir. Sarkık kulakları ve iri gözleri olan bu karışım, sevimli bir cins ve popüler bir aile hayvanıdır. Büyük, arkadaş canlısı yüzleri muhtemelen herkesi kendine çeker ve aktif doğaları onları dışarıda harika arkadaşlıklar yapar.

pitbull doberman mix

Daha büyük boyutları yeni gelenler için biraz korkutucu olsa da, Mastadorlar herkesin bildiği gibi tatlıdır. Uyumlu ve eğlenceyi seven iyi bir aile, bu melez ırkı çok mutlu edebilir.

Mastiff Lab karışımı hakkında kesinlikle daha fazla şey öğrenecek olsak da, yavruların hangi özellikleri benimseyebileceği konusunda daha iyi bir fikir edinmek için genellikle safkan ebeveynlerle başlamak en iyisidir.Mastiff

Mastiff cinsi çok uzun zamandır etrafta. Birçok uzman inanıyor Amerika'ya Asya üzerinden İngiltere'den getirildi. İsmin aynı zamanda bekçi anlamına gelen Fransızca Mastin kelimesinden geldiğine inanılıyor.

Bu uygun isim, hem çiftlik hayvanlarını hem de çiftlik evlerini vahşi yaşamdan ve hırsızlardan korumak için sıklıkla kullanılan bu büyük köpeklere verildi. Sadakatleri eşsizdi, bu da onları arkadaşlık ve koruma için mükemmel evcil hayvanlar haline getirdi.

Mastiff'ler kesinlikle daha büyük boyut. En azından, bir Mastiff genellikle omuzda yaklaşık 30 inç boyunda gelir. Ağırlıkları 130 ila 220 pound arasında olabilir. Büyük boyutları ve güçleri, onları korunmaya ihtiyacı olanlar için çok çekici kılan şeydi.Bu cins, yoğun ve hatta daha kısa bir astarın eşlik ettiği kısa, düz bir dış kürke sahiptir. Renkleri açık kahverengi ile kayısı arasında değişir ve bu varyasyonlardan bazıları koyu şeritler içerebilir. Mastiff'in en dikkat çekici özelliği koyu kahverengi veya siyah burunları, kulakları ve göz kenarlarıdır.

Çoğu mastifin kısa tüyü vardır ancak onlar da uzun saçlara sahip olabilirler . Sonuç olarak, Mastiffler dökülme eğilimindedir ve biraz tımar ve fırçalama gerektirir.

Mastiffler, cesaret, sadakat ve koruyuculuk kişiliklerine sahiptir. Yabancılara karşı harika olmalarına ve herkese dostça yaklaşmalarına rağmen, tehlikeleri ve tehditleri sezme konusunda doğal yetenekleri vardır. Bir şeyin doğru olmadığını hissederlerse, efendilerini korumaktan çekinmezler.

Aslında, Mastiff'in, kardeşler veya eşler arasındaki herhangi bir tırmanma arasında adım attığı biliniyor. Söylemeye gerek yok, bu tür çatışmayı sevmiyor. Bullmastiffler, İngiliz mastiffleriyle karşılaştırıldığında biraz daha iddialı ve bölgesel olabilir.Bununla birlikte, koruyucu olmasına rağmen, bu köpeğin, uygun şekilde eğitilmediği, sevilmediği ve tedavi edilmediği takdirde utangaçlık, korku veya saldırganlık özellikleri üretebilen hassas bir iç mekanı vardır. Ancak, iyi aileler, bol miktarda egzersiz ve sosyalleşme, Mastiff'leri ölümsüz sadakate ve eğlenceyi seven ruhlara sahip harika aile hayvanları ve koruyucuları yapar.

Labrador Retriever

Labrador Retriever Amerika’nın en popüler köpek ırkı ve iyi bir nedenle. Adına uygun olan Labrador, başlangıçta ve hala avcılık . Onlar emirleri iyi alan çok akıllı köpekler , kuşları temizlemek ve almak için efendileriyle birlikte çalışıyorlar.

Pratik olarak yararlı olsalar da, cins uzun zamandır nazik ve sevgi dolu mizacı ve sadakati ile biliniyor. Bu cinsin samimiyeti eşsizdir, bu da onları yeni veya eski köpek sahipleri için harika kılar. Aileler, mükemmel arkadaşlıkları nedeniyle Labs'ı sever.

Emekçiler sosyal kelebeklerdir. Sadece sizi, ailenizi ve ailenizin arkadaşlarını sevmeyecekler, aynı zamanda diğer köpeklerde de harikalar yaratacaklar. Oynamayı severler ve bol miktarda egzersize ihtiyaçları vardır. Koşmayı, getirmeyi, yüzmeyi ve bulabileceğiniz diğer oyunları seven doğal sporcular oldukları için kesinlikle yüksek enerji seviyelerine sahiptirler.Labrador Retriever'lar tipik olarak 21-25 inç uzun boylu. Sağlıklarına ve cinsiyetlerine bağlı olarak genellikle 55 ila 80 pound ağırlığındadırlar. Sarıdan siyaha ve çikolataya kadar çeşitli renklerde gelen kalın, sert kaplamaları vardır. Onları uzun, kalın, sallanan kuyruklarından da tanıyabilirsiniz.

Özellikler

Karışık bir ırkla uğraşırken, ebeveynleri hakkında bilgi edinmek her zaman faydalı olacaktır. Safkan ırkların bazı temellerini öğrendiğimize göre artık Mastiff Lab karışımına geçebiliriz.

Bir Mastiff Laboratuvarı, Mastiff yarısı veya daha çok Lab yarısı gibi görünebilir. Aynı şekilde, boyut olarak da büyük ölçüde değişebilir. Mastiff Labs, 50 ila 130 pound arasında büyüyebilir. Bu, yetişkin boyutlarını şansa bıraktığından, bu cinste bilinmeyenlerle iyi durumda olduğunuzdan emin olmak iyidir.Karışık yavrunuzun yetişkin kilosu hakkında daha iyi bir fikir edinmenin iyi bir yolu, her iki ebeveyninin de ne kadar büyük olduğuna bakmaktır. Bununla birlikte, her iki türün de orta büyüklükte veya daha büyük olduğu göz önüne alındığında, köpeğinizin genel olarak oldukça büyük olma ihtimali yüksektir.

Renklendirildikleri sürece, bu büyük ölçüde Labrador yarı rengine bağlı olacaktır. Mastiff Lab'ınız rengini her iki ebeveynden de miras alacak olsa da, Lab tipik olarak daha geniş bir yelpazeye sahiptir ve bu nedenle karma yavruların neye benzeyeceği üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Bununla birlikte, yavru köpeğiniz bir Mastiff'in karanlık yüzüne sahip olabilir veya Lab gibi tamamen siyah olabilir.

Bakım

Laboratuar yarısı biraz dökülmeye neden olsa da, bir Mastador tipik olarak kısa saçlara ve yağlı bir cilde sahiptir, bu da türün kendi kendini temizlemesini kolaylaştırır. Kendi tüylerine bakma yetenekleri hayatı sizin için kolaylaştırır; ancak yine de Mastiff Lab'ınız için bakım açısından yapmanız gereken birkaç şey var.Ustalar suda oynamayı severler ve bu yüzden biraz bakıma ihtiyaç duyarlar. Kendi kendini temizlemeleri, banyoları ayda bir kez ile sınırlamanıza izin verir, ancak kulakları çok daha fazla dikkat gerektirir. Enfeksiyonlardan kaçınmak için, Mastador'unuzun kulaklarını düzenli olarak temizlemeli ve kontrol etmelisiniz.

Ek olarak, bu cinsin tüylerini haftada bir fırçalamak akıllıca olacaktır. Bunu yapmak, doğal yağlarının yayılmasına ve yeni saç büyümesini teşvik etmek için gevşek tüylerin alınmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca oldukça aktif oldukları için pençelerini de düzenli olarak temizlemelisiniz.

Egzersiz yapmak

Mastifflerin mutlu kalmak için sadece biraz egzersize ihtiyacı olsa da, Labradorlar çok aktif ve atletiktir. Orta ila yüksek enerji seviyelerinin karışımı muhtemelen size oldukça aktif bir karışım verecektir.

Mastiff Labs ile eğitim ve oyun süresi çok önemlidir. Yavru köpeğinizin sadece mutlu değil, aynı zamanda iyi huylu olmasını istiyorsanız, onları meşgul etmek ve hareket ettirmek için yeterli zaman ayırdığınızdan emin olmalısınız.

Mastador'unuzu günlük yürüyüşler için götürmelisiniz ya da en azından köpek parkı veya büyük bir avlu gibi açık bir alanda koşmalarına izin vermelisiniz. Ayrıca koşuya, oyun oynamaya ve uzun antrenman seanslarına seninle gitmeyi çok sevecekler.

Uygun egzersiz eksikliği, Mastador'unuzdaki saldırganlık düzeylerini artırmayabilir, ancak uysal Mastiff tarafı devralacağı için, olumsuz etkilemek genel sağlık ve zindelikleri.

Beslenme

Mastadorlar aktif köpekler olduklarından, bol miktarda besin gerektirirler. Normal mastiflerden daha aktifler, ancak labradorlar kadar aktif değiller. Boyutlarından dolayı, özellikle büyük ırklar için yapılmış bir köpek mamasına ihtiyaçları olacak. burada seçtiğimiz mastifler için en sevdiğimiz yiyecekler . Sadece tüm gün etrafta çok fazla kalori yakmakla kalmazlar, aynı zamanda daha büyük taraftalar, bu nedenle küçük ırklardan daha fazla yiyecekler.

Bir Mastiff Laboratuvarı, yüksek kaliteli kuru köpek maması yemeyi en iyi şekilde yapar. Günde üç fincana kadar yiyebilirler. Bununla birlikte, Labradorların görünürdeki herhangi bir şeyi yediği bilinmektedir. Bu özellik nedeniyle, Mastadorunuz da aynı şeyi yapabilir. Sağlıklı kalmaları için yeterince yediklerinden emin olmanız gerekse de, çok fazla yemediklerinden de emin olmalısınız.

Sağlık

Karışık bir cins oldukları için, Mastiff Laboratuvarı, safkanın sahip olabileceği genetik sağlık sorunlarını ele alma olasılığı daha düşüktür. Ancak bu onları hastalık veya yaralanmalardan muaf kılmaz.

Mastadorlar büyük köpekler olduğundan, hayatlarının ilerleyen dönemlerinde kalp problemleri ve kalça displazisi gibi büyük köpek sorunlarına eğilimlidirler. Ek olarak, büyük, sarkık kulaklara sahip herhangi bir köpek, kulak enfeksiyonları ve kötü koku alma olasılıkları daha yüksek olduğu için düzenli temizlik gerektirir.

İşçiler doyumsuz iştahları ve gördükleri her şeyi yeme ihtiyaçları nedeniyle obeziteye daha yatkındır. Mastador’un iştahıyla bahsettiğimiz gibi, yalnızca yeterli besin aldıklarından emin olmak değil, aynı zamanda çok fazla yemediklerinden de emin olmak önemlidir.

bernedoodle vs goldendoodle

Kişilik

Her karışık köpekte olduğu gibi, Mastiff Laboratuarınızın kişiliği ve mizacı bir sonraki Mastiff Laboratuarından farklı olacaktır. Bu, melezlerde çok yaygındır.

Ancak, Mastador'unuzun muhtemelen çok arkadaş canlısı ve dışa dönük olacağını söylemek güvenlidir. Ebeveyn ırklarının özelliklerine göre, bu karışım sadık, koruyucu ve sevgi dolu olacaktır. Harika aile köpekleri yaparlar ve çocuklarla arası çok iyidirler.

Bir Laboratuarın sadakatini ve bir Mastiff'in koruyucu doğasını karıştırdığınızda, mükemmel bir bekçi köpeği elde edersiniz. İnsanlara veya diğer hayvanlara karşı saldırgan olduğu bilinmese de, muhtemelen tehditleri ve tehlikeleri hissedecek ve çatışmalar arasında efendileri, aileleri ve bölgeleri lehine sıçrayacaktır.

Mastiff Lab karışımları, aktif olduklarında ve iyi sosyalleştiklerinde en iyisini yapar. Gün boyunca uzun süreler boyunca gitmiş bir aileniz varsa, bu cins muhtemelen size göre değildir. Yalnız bırakıldığında veya çok uzun süre sıkıldığında, Mastador'unuz yıkıcı hale gelebilir ve endişe belirtileri gösterebilir.

Eğitim

Mastiff Lab karışımları çok akıllı köpeklerdir, bu nedenle eğitim çok fazla sorun teşkil etmemelidir. Aslında, eğitilmeleri genellikle oldukça kolaydır. Ustalar, komutları ve püf noktalarını kolay ve hızlı bir şekilde alma yeteneğini gösterme eğilimindedir.

Mastiff Lab'inizin sağlam bir ustaya veya 'grup liderine' ihtiyacı olsa da, yalnızca ustalarını dinleyen diğer ırkların aksine, birden fazla eğitmenle iyi iş çıkaracaktır. Bu, herkesin eğitime katılabileceği ve yavrularınızı sırayla izleyebileceği aile ortamları için harikadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Karışık ırkınız hakkında asla çok fazla bilgiye sahip olamazsınız. Size zaten birçok iyi bilgi vermiş olsak da, hala bazı sorularınız olabileceğini biliyoruz. Bu sık sorulan sorulardan birkaçına ve cevaplarına göz atın.

S: Mastiff Labs ne kadar süre yaşıyor?

C: Ustalar genellikle 10 ila 15 yıl arasında yaşarlar. Bunun sağlıklı oldukları varsayımına dayandığını unutmayın. Mastador'un yaşam sürelerinden en iyi şekilde yararlanmasını sağlamak için doğru beslenme, egzersiz, veteriner ziyaretleri ve tımar işlemlerine ayak uydurmanız gerekir.

S: Mastiff Labs'ın maliyeti nedir?

C: Mastadors daha yeni bir melez ırk olduğundan ve tasarımcı bir köpek olarak kabul edildiğinden, biraz pahalı olabilirler. Yetiştiriciler bu yavru için 2.000 $ 'a kadar talep edebilir. Bu aynı zamanda Labrador Retriever'ların ne kadar popüler ve mükemmel olduğunu da düşünüyor, bu da karışımdaki rollerini çok önemli ve arzu edilir kılıyor.

S: Mastadors iyi av köpekleri midir?

A: Evet! Mastiff başlangıçta bir bekçi köpeği olarak kullanılırken, Labrador Retriever mükemmel bir av köpeği yapar. Bu türlerin her ikisi de son derece eğitilebilir ve sadıktır, bu nedenle avcılar onları kesinlikle oyunu yıkamak ve geri almak için keşif gezilerine katılmaları için eğitebilirler.

Son düşünceler

Biraz öngörülemez, büyük bir köpek fikri, yeni evcil hayvan sahipleri için biraz korkutucu olabilir, ancak ırkı biraz daha tanıdığınızda, çok daha kolay hale gelir. Mastador büyük ve sorumlu olmasına rağmen, çok sadık, sevgi dolu ve arkadaş canlısı.

Harika bir aile köpeği, yakında bu devasa canavarın şefkatli bir kalbi olduğunu ve ailesini korumaya adandığını göreceksiniz.

Biraz egzersiz, tutarlı eğitim ve çok sevgiyle, kendinize Mastiff Labrador karışımı harika bir arkadaş bulacaksınız.

Yorumlar