Kötü Nefes İçin En İyi Köpek Mamaları: Derecelendirmeler, İncelemeler ve En Çok Talepler

Kötü Nefes İçin En İyi Köpek Mamaları: Derecelendirmeler, İncelemeler ve En Çok Talepler

Köpeğinizin nefesi gözlerinizi sulandırıyor mu? Sinekleri korkutması o kadar kötü mü? Pekala, o vücutta ya da yavrunuzun ağzında bir şeyler olma ihtimali vardır! Annesi veya babası olarak, biraz araştırma yapmak ve ona geri dönmesine yardım etmek size kalmıştır. daha taze nefes. Bu, durumu düzeltmek için ağız kokusu için en iyi köpek mamasını aramak anlamına gelebilir. Şimdi bunu okuduğunuz gerçeği, yavru köpeğinizin kokmuş nefesi için bir çare bulmak için ilk adımları attığınız anlamına gelir!

İnsanlar gibi bazı köpeklerin de ağızları kokuyor. Köpeğiniz sadece bir kaç şanssız azınlıktan biri olabilir. iğrenç koku gerçek bir sebep yok. Diğerlerine göre diş hastalıklarına daha yatkın olan bazı ırklar da vardır. Yavru köpeğinizin durumu ne olursa olsun, burada bu kılavuzda mide bulandırıcı ağız kokusunu tartışacağız. Buna neyin sebep olabileceğine ve diş çürümesini önlemeye veya geciktirmeye yardımcı olabilecek veteriner reçetesi olsun veya olmasın en iyi kuru köpek mamalarına bakacağız.Bu, okumak için en keyifli konular olmayabilir! Ama eğer yavrunuzu seviyor ama nefesini sevmiyorsanız, bu yapmanız gereken bir şeydir! Önce ağız kokusunun nedenlerine bakarız. İkinci olarak, analizimizi takip ediyoruz. ağız kokusu için en iyi köpek mamaları hem ailesini hem de arkadaşlarını selamlarken yavru köpeğinizin biraz daha taze kokmasını sağlamak için. Başlayalım!

Bir Bakışta: Ağız Kokusu İçin En Sevdiğimiz Yiyecek

Science Diet Ağız Bakımı Yiyecekleri
Bizim Puanımız

Reçeteye Gerek Yok

Science Diet Ağız BakımıChewy.com'da görüntüle
Vahşi Sierra Dağı
Bizim Puanımız

Reçeteye Gerek YokTOTW Sierra Dağı

Chewy.com'da görüntüle
Bilim Diyeti Diş Bakımı
Bizim Puanımız

Reçete GerekliBilim Diyeti Diş Bakımı

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Kötü Köpek Nefesine Ne Sebep Olur?

Köpeklerde Ağız Kokusu Nedenleri

Köpeklerin tıp dünyasında, ağız kokusu resmen ağız kokusu olarak bilinir. Ancak, köpeğinizin kötü nefesi için hangi beslenmenin en iyi olduğunu düşünmeden önce, buna neyin sebep olduğunu anlamak önemlidir. Çünkü çok sayıda tıbbi durum var yavrularının kokulu nefesinin arkasında olabilir, yiyecekleri değiştirmeden önce bir şeyin tıbbi müdahaleye ihtiyaç duymadığından emin olmak için daha derinlemesine bir inceleme yapmak istiyoruz.

Yavru köpeğiniz sağlıkla ilgili herhangi bir sorun sergiliyorsa, her zaman size hemen veterinerinizi görün. Daha fazla analiz gerektirebilecek ciddi sorunları teşhis etmek için en iyi donanıma sahip olacaklardır. Köpeklerde ağız kokusuna neden olabilecek birkaç faktör vardır ve sevgili köpeğiniz acı çekiyorsa, muhtemelen aşağıdaki nedenlerden biri olabilir:

Kötü Ağız Hijyeni

Tıpkı biz insanlar gibi, köpeğinizin dişleri değilse düzenli olarak fırçalanmış, o zaman kötü kokulu bir nefes bekleyin. Yavru köpeğinizin nefesi, sadece bir plak ve tartar birikmesi nedeniyle kokmaya başlayacak. Gerçekten roket bilimi değil! Çoğu köpek sahibi, kokulu köpek nefesinin yolculuğun sadece bir parçası olduğunu düşünür. Olmak zorunda değil! Kötü bir köpek nefesi, altta yatan bir neden ve dikkate almanız gereken başka sağlık sorunları olabileceğinin bir işareti olabilir. Plak ve tartar sadece kokulu nefes almakla kalmaz, aynı zamanda yavrularınızın diş etlerini parçalamaya da başlar. Bu, sinir bozucu bakterilerin gelişmesi için daha fazla yer açabilir. Bu hızla iltihaplı diş etlerine, çürüklere, enfeksiyonlara ve diş kaybına neden olur.

Periodontal Hastalıklar

Periodontal hastalık, köpeğinizin dişlerini çevreleyen yapılardaki enfeksiyonları tanımlamak için kullanılan toplu bir terimdir. Bu yapılar arasında diş etleri, periodontal bağ ve diş yuvalarını içeren çenesinin etrafındaki kemik çıkıntısı bulunur. Köpeklerde periodontal hastalığın dört aşaması vardır. Önce diş eti iltihabı olarak bilinen iltihaplı diş etleri ve lekeli dişlerle başlar. Sonunda, bağ yapışma dokularının ve diş etlerinin% 50'den fazlasının çürümüş olduğu ileri aşamalara ulaşacaktır. Sonra dişlerinin kökleri görünmeye başlayacak. Periodontal hastalığın erken belirtileri diş eti kanamasıdır (veya çiğneme oyuncaklarında kan bulunması), ağız kokusu ve lekeli dişler.Hoş olmayan Alışkanlıklar

Bazı köpekler çöpü karıştırmayı sever ve çürük artıkları ye. Diğer köpekler yürüyüşe çıktıklarında çürük hayvan leşlerini veya kemiklerini yemeyi severler. Bazı köpekler kaka yemeyi sever. Bazıları huysuzdur ve sadece tilki veya kedi kakası yerken, bazı köpekler her türlü kakayı yerken, bazı köpekler kendi yemeklerini bile yiyecek! Köpeğiniz hangi nefis inceliği tercih ederse etsin, muhtemelen nefesini kokutacak! Korkmayın, köpeğiniz yalnız değil. Araştırmalar, köpeklerin% 24'ünün bu köpek inceliğini yaşamları boyunca en az bir kez deneyeceğini buldu. Sadece% 16'sı var olmaya devam edecek seri kaka çiğneyiciler.

Böbrek ve Karaciğer Hastalığı

Köpekler sadece kaka yemiyorlar, bazen idrar da içerler. Öyleyse, köpeğinizin nefesi idrar gibi kokuyorsa, bu köpeğinizin sahip olabileceğinin bir işaretidir. böbrek hastalığı. Böbrek hastalığı sıklıkla bir başka bir büyük sorunun belirtisiyani çiş içtiğini veya nefesinin çiş gibi koktuğunu fark ederseniz, onu hemen veterinere götürün. Kokulu nefese ek olarak, köpeğinizin dişeti hafif sarı renkteyse ve kusuyorsa, bu aynı zamanda karaciğer hastalığının bir işareti olabilir. Bu aynı derecede yıkıcı olabilir ve daha uğursuz bir şeyin işareti de olabilir.

Şeker hastalığı

Köpeğinizin nefesi tatlı gibi kokuyorsa veya meyveli bir aromaya sahipse, o zaman çekici koksa da, aslında sahip olduğunun bir işareti olabilir. Şeker hastalığı. Bu ciddi bir durum olsa da, teşhis edilip ilaç verildiğinde kolaylıkla yönetilebilen bir durumdur. Bu nedenle, tatlı bir koku fark ederseniz veya köpeğiniz çok miktarda su içiyorsa ve çok idrara çıkıyorsa, hemen onun için bir Veteriner randevusu alın.

Ağız Kokusuna Eğilimli Irklar

Ağız Kokusu ile Tazı

Bazı köpekler daha yatkındır periodontal hastalıklar ve ağız kokusu. Köpeğinizin diş hijyeni söz konusu olduğunda göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer önemli faktör de budur. Bununla birlikte, burada, köpeğinizin aşağıdaki kategorilerden herhangi birine girmemesinin, kötü nefes ve ilişkili hastalıkların tehlikelerinden kurtulacağı anlamına gelmediğini belirtmek önemlidir.Küçük köpek ırkları, özellikle oyuncak köpekler, periodontal hastalıklara daha yatkındır. Küçük ağızları büyük köpeklerden çok daha küçüktür. Yine de aynı miktarda dişe sığmaları gerekir, böylece çok daha kompakt hale gelirler. Bu sadece uzamsal sorunlara neden olmakla kalmaz, aynı zamanda plak ve tartar birikmesi, diş eti çekilmesi, diş kaybı ve tabii ki ağız kokusundan muzdarip olma olasılıkları daha yüksektir.

Ağzı dar olan köpekler, örneğin Tazı veya tazı bir çifte isim vermek, aynı zamanda çeşitli diş hastalıkları. Bunun nedeni ağızlarında boşluk olmamasıdır. Dar ağızlıklı köpeklerin de eksik dişlerle doğması giderek yaygınlaşmaktadır. Bu yüzden, bu köpek ırklarının biraz diş hekimliği ilgisine ihtiyacı var.


Ağız Kokusu İçin En İyi Yiyecekler

Kokmuş Nefes İçin En İyi Köpek Mamaları

Tümü sahip olmaya katkıda bulunan en iyi kuru köpek maması için pazarı araştırdık. daha sağlıklı ve temiz dişler. Aşağıdaki seçimlerin her biri fark edilir şekilde yavrularınızın nefesini tazeleyin. Unutmayın, aşağıda ele aldığımız iki farklı diş sağlığı maması türü vardır. Bazı formüller reçeteye ihtiyacım var, ve bazıları olmayacak. Reçeteye ihtiyaç duymayan yiyecekler önce gelir ve bu şekilde etiketlenir.Köpeğinizin dişlerinin mevcut sağlığına bağlı olarak burada birkaç seçenek vardır. Gingivitis veya periodontal hastalık aşamalarına tam olarak ulaşmamış daha genç köpekler için, o zaman bir yüksek lifli mama oluşan tartar ve plağın parçalanmasına yardımcı olur. Nihayetinde bu olacak köpeğinizin nefesini tazeleyin. Köpeğiniz orta büyüklükte veya daha büyükse, o zaman bir seçenek de vardır. onu daha büyük olan mama ile besleyin. Bu, onu daha fazla çiğnemeye ve çırpmaya teşvik eder, bu da dişlerindeki ve diş etlerindeki bakterileri parçalayıp yok etmeye yardımcı olur. Elbette bu, daha küçük ırklar için bir seçenek değildir.

Ayrıca teşhis konmuş kişiler için daha gelişmiş seçenekler de vardır. periodontal hastalıklar. Özellikle, Veteriner hekiminiz özel bir diş bakımı diyeti verdiyse. Listemizin sonunda bu mama mamalarından üçünü listeledik, ancak bunları sipariş etmek için siparişinizin onaylanması için Veteriner reçetenizi göndermeniz gerektiğini unutmayın.

Bu diyetler Veterinerler ve Beslenme Uzmanları tarafından tasarlanmıştır. Bu yiyecekler, dişler kötü durumda. Profesyonel temizlik ve potansiyel ameliyat geçiren köpekler için özel olarak üretilmiştir. Yine, bu tarifler nefesini gözle görülür şekilde ferahlatacak. Bu yüzden, belirli bir sıra olmadan, işte, yavrularınızın ağız kokusu için özel olarak tasarlanmış, piyasadaki en iyi kuru köpek maması mamalarımız!


Hill's Science Diet Ağız Bakımı

Science Diet Ağız Bakımı Köpek Maması
 • Reçeteye gerek yok.
 • Ağız bakımı için özel olarak tasarlanmıştır.
 • Birbirine bağlı fiber teknolojisi.
 • Antioksidan güçlendirme.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 375 kalori.
 • % 20 Protein,% 13 Yağ,% 12 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Hill's Science Diet Ağız Bakımı, özellikle nefes darlığı için tasarlanmıştır. Yapıldı olmadan Veteriner hekim reçetesine duyulan ihtiyaç. Sadece her bir mama tekstüre değil, aynı zamanda yavrularınızın nefesini daha taze hale getirir. Doğal bileşenlere ek olarak, kızılcık ve elma gibi antioksidanlar da eklenmiştir.Ayrıca, hepsi sağlıklı bir bağışıklık sistemine ve hastalıklarla savaşma yeteneğine katkıda bulunan C & E vitamini içerir.Hill's, mama boyutlarını büyük olarak tanımlar ve bu da köpeğinizi tartarı daha da fazla kırmaya ve sıyırmaya teşvik eder. Birçok Veteriner Hekim, Hill's Science Diet'in 1 numaralı kibble özel diyet ihtiyaçları. Bilim diyeti bizim İngiliz Bulldogları için favori markalar ve diğer birçok cins.

Severiz bu tarif özellikle ağız bakımı düşünülerek tasarlandı. Mama maması dokusu, köpeğiniz çiğnerken diş fırçası görevi görür, bu da dişlerini kazımaya ve nefesini tazelemesine yardımcı olur. Listelediğimiz gıdalardan, bu bizim en iyi genel seçimimiz.


Vahşi Sierra Dağı'nın Tadı

TOTW Sierra Dağı
 • Reçeteye gerek yok.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Cilt ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Tahıl, mısır, buğday veya dolgu maddesi yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kupa başına 338 kalori.
 • % 25 Protien,% 15 Yağ,% 5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Gerçek Kuzu, listedeki ilk içeriktir ve onu Wild’in en popüler formüllerinin tadı. Bu sadece onun için değil protein ihtiyacıama aynı zamanda yavrularınızın Glucosamine ve Chondroitin ihtiyaçları için. Bu besinler daha güçlü dişlere ve kemiklere katkıda bulunur. Köpeğinizin antioksidan ihtiyaçları için ekstra vitamin ve mineraller içerir. Bu bileşenler, köpek bağışıklık sistemlerini desteklemeye ve sağlıklı bir oksidatif durumu teşvik etmeye yardımcı olacaktır.

Tatlı patates, bezelye, elma, havuç ve kuru pancar posası bu tarifin lif bileşenlerinden birkaçıdır. Her bir malzeme, mama parçasını çıtırdarken ağzındaki plak birikimini aşındırmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca sağlıklı bir sindirim sistemine katkıda bulunurlar. Bu yiyecek özel olarak ağız kokusu için yapılmamış olsa da, ona neden olabilecek bileşenlerden oluşmayarak onu hafifletmeye yardımcı olur.

Severiz bu tarifin yüksek lifli bir diyet tarifi olduğu. Bir plak ve tartar oluşumunun parçalanmasına yardımcı olur. Bu, henüz periodontal hastalığı olmayan ancak ağız sağlığı için iyi bir başlangıca ihtiyaç duyan genç ırklar için harika bir seçimdir. Bu, nispeten normal bir formül olduğu ve bütçeye uygun olduğu için ağız kokusu için en sevdiğimiz köpek mamalarından biridir.


Hill's Reçeteli Diyet Diş Bakımı

Science Diet reçete diş bakımı
 • Reçete gerekli.
 • Ağız hijyeni için özel olarak formüle edilmiştir.
 • Köpek dişlerini temizlemek için benzersiz şekillendirilmiş.
 • Standart gıdalardan daha fazla plakla savaşır.
 • Özel elyaf matrisi.
 • Kupa başına 348 kalori.
 • % 15 Protein,% 12 Yağ,% 12,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, oluşumunu azaltmaya yardımcı olduğu için Veteriner Ağız Sağlığı Konseyi (VOHC) kabul mührü ile ödüllendirilmiştir. tartar ve plak birikiminefesini tazelemeye daha da yardımcı olur. Özel lif tasarımı aynı zamanda mama tanesinin ağzındaki bakterileri aktif olarak azalttığı ve bu listedeki en yüksek lif miktarına sahip olduğu anlamına gelir.

Bu sadece ağız sağlığı için değil, aynı zamanda sindirim sağlığı için yardıma ihtiyacı olan yavrular için de harikadır. Ayrıca, sağlıklı bağışıklık sistemini desteklemeye ve genel sağlığını iyileştirmeye yardımcı olan antioksidanlar ve vitaminler de ekledi.

Severiz o bu mama maması daha küçük ırklar için tasarlanmıştır, bu nedenle küçük ağızlarına sığacak kadar küçüktür. Bu yiyeceği satın almak için bir veterinerden reçete alınması gerektiğini belirtmek gerekir.


Purina Pro Diş Sağlığı Formülü

Purina Pro Veteriner Diyetleri
 • Reçete gerekli.
 • Diş Sağlığı için benzersiz bir şekilde tasarlanmıştır.
 • Köpek dişlerini temizlemek için gevrek doku.
 • Tartar oluşumunu azaltmak için formüle edilmiştir.
 • Veteriner hekimlerle işbirliği içinde hazırlanmıştır.
 • Kupa başına 290 kalori.
 • % 25 Protein,% 14 Yağ,% 5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif, köpeğinizin seveceği gerçek et lezzetleriyle yapılır. Bu bir Veterinerlik diyeti olmasına rağmen, onu diğerleri kadar sevecektir. Dünyanın dört bir yanındaki veteriner hekimler, bilim adamları ve beslenme uzmanları bu tarifi, akılda kötü ağız hijyeni. Kibble ayrıca dişlerindeki boşluklara girecek özel bir doku ile tasarlanmıştır.

Ayrıca ihtiyacı olan diğer alanları desteklemek için antioksidan ve vitaminlerle doludur. Bu, sağlıklı bir bağışıklık sistemini ve sağlıklı bir tüyü desteklemeyi içerir. Lif dolu değildir, bu da bu tarifi, lifli bir diyette iyi olmayan köpekler için harika bir alternatif haline getirir. Purina Pro bizim Sibirya kurdu için favori gıda markaları, Hem de diğer ırklar.

Severiz Bu tarifin, dokulu kibble sayesinde sadece tartar oluşumunu azalttığı klinik olarak kanıtlanmış değil, aynı zamanda bu listedeki en yüksek protein içeriklerinden birini sunuyor.


Royal Canin Diş Bakımı

Royal Canin Veteriner Diş Bakımı
 • Reçete Gerekli.
 • Plak oluşumunu kontrol eder.
 • Tartar oluşumunu azaltır.
 • Beyin sağlığı için DHA.
 • Özel dokusu dişleri temizler.
 • Kupa başına 315 kalori.
 • % 20 Protein,% 14 Yağ,% 5,3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Bu eksiksiz ve dengeli köpek maması, özellikle plak ve tartar oluşumunu kontrol etmeknefesini tazelemenin yanı sıra. Bağışıklık sistemini güçlü tutması ve genel sağlığını iyileştirmesi için ihtiyaç duyduğu dengeli beslenme ve vitaminleri de sağlar.

Ayrıca kemiklerini ve eklem sağlığını güçlendirmeye yardımcı olan optimum omega 3 yağ asitleri dengesine ve göz sağlığını ve bilişsel sağlığını destekleyen DHA bileşenlerine sahiptir. Bu yine başka bir formül Royal Canin ve Science Diet bebeği en iyi yemek için dışarı çıktı.

Severiz Bu tarifin sadece ağız kokusunu gidermekle kalmadığını, aynı zamanda fincan başına en yüksek kaloriye sahip olduğunu ve bu da onu gün boyunca devam ettirmek için fazladan enerjiye ihtiyaç duyan köpekler için daha iyi bir seçenek haline getirdiğini söylüyor.


Son düşünceler

Öyleyse, işin 'dişi', köpeğinizin ağız hijyenine dikkat etmeniz gerektiğidir. Sadece bu değil köpeğinizin nefesini tazeleyinama aynı zamanda periodontal hastalık riskini de azaltacaktır. Diğer ciddi sağlık etkileri potansiyelini de ortadan kaldıracaksınız. Pek çok insan köpeklerin ağızlarının biz insanlardan çok daha temiz olduğunu düşünse de, bu onların kendi kendilerini temizledikleri anlamına gelmez. Her köpek ağzının hala biraz daha yardıma ihtiyacı var!

Doğru ağız kokusu kolayca tazelenebilir yüksek kaliteli kuru köpek maması. Yine de dişlerini fırçalamanız ve ona günlük diş çiğnemeleri yapmanız gerekecek olsa da, yanlış köpek maması, diğer tüm adımlardan sonra bile nefesini koklayabilir.

Yukarıdaki önerilerimizden birini seçerek, köpeğinize diğer tüm ihtiyaçlarına hizmet edecek en kaliteli doğal gıdalardan birini vermiş olacaksınız. Bu, yağsız protein ve antioksidan süper yiyecekleri içerir. Ancak, köpeğinizin ağzını temizlemeye ve bu dişleri bir kez daha inci beyazına çevirmeye yardımcı olacak ek faydayı da elde edersiniz. Seçimlerimizden birine sadık kalın ve yavrularınız için en iyi kötü nefes köpek mamasını bulacağınızdan emin olun!

Yorumlar