Nutro Köpek Maması İncelemesi: Sağlıklı, Ultra ve Sınırlı İçerik

Nutro Köpek Maması İncelemesi: Sağlıklı, Ultra ve Sınırlı İçerik

Nutro Köpek Maması, yavrularınız için doğru marka mı? Bununla derinlemesine Nutro Köpek Maması incelemesi Nutro’nun yiyecek serilerinin birçok farklı yönüne bakıyoruz. Ayrıca yavru köpeğiniz, yetişkinleriniz veya yaşlılarınız için en uygun olup olmayacağını da analiz ediyoruz. Nutro aslında en sevdiğimiz köpek maması markalarından biridir. Biz onları Blue Buffalo ile karşılaştırdı başka bir popüler marka ve Nutro kendine has bir yer tutuyor.

Nutro köpek maması üretiyor her yaştan köpek için . Bu önemlidir çünkü köpeğiniz yaşlandıkça beslenme ihtiyaçları da değişir. 6 aylık yavru köpeğiniz, 8 yaşındaki bir köpeğe göre tamamen farklı bir beslenme ihtiyaçları setine sahip olacaktır. Nutro, her biri için yaşa özel tarifler yapar.



Nutro ayrıca köpek boyutuna özel formüllere sahiptir. küçük cins yavrulara yemek servisi , orta boy köpekler ve büyük cins köpek maması formülleri . Cinslere özel yiyeceklere girmezken Royal Canin gibi , birkaç farklı formülleri var köpeğinizin ihtiyaçlarına bağlı olarak . Öncelikle, en sevdiğimiz Nutro Köpek Maması formüllerine bakacağız, ardından Nutro markasının çok daha derinlemesine ve detaylı bir analizini yapacağız.

Bir Bakışta Gıda İncelemesi: Nutro Formülleri

Nutro Sağlıklı Temeller
Bizim Puanımız

En İyi Seçim

Nutro Sağlıklı Temeller



shilo alman çoban
Chewy.com'da görüntüle
Nutro Ultra Köpek Maması
Bizim Puanımız

Bütçe Seçimi

Nutro Ultra

Chewy.com'da görüntüle
Nutro Limited Bileşen
Bizim Puanımız

Tahılsız



Nutro Limited Bileşen

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Marka Tarihi

Nutro aslında Mars Incorporated'a aittir Amerika Birleşik Devletleri'nde büyük bir gıda markası olan. Nutro 1933'te başladı ve tilkileri için kendi yiyeceklerini yaratan yerel bir çiftlik olarak başladı. 70'lerde el değiştirdikten sonra bile büyümeye devam etti. Nutro başladı agresif pazarlama 80'lerin ortalarında kedi ve köpekler için beslenme. Şirket, 2007 yılında Mars tarafından satın alındı ​​ve Mars genel merkezi Franklin Tennessee'de bulunuyor.

Nutro birçok farklı türde hayvan yemi geliştirir. Köpeklere ve kedilere özel bir önem verirler. Fabrikaları yumuşak ve sert taneler üretir. Farklı beslenme ihtiyaçları olan farklı hayvanlar için birkaç farklı yiyecek dizisi vardır. Nutro var popülaritede büyüdü son on yılda. Bir marka olarak, genellikle Blue Buffalo, Science Diet ve diğer büyük markalarla karşılaştırıldıkları için oldukça düşünülürler.

Köpek Maması Malzemeleri

Nutro, köpek mamalarını birçok farklı içerikle yapar. Ayrıca gıda hattına bağlı olarak birçok farklı lezzet üretirler. Et, köpek mamalarının tamamında son derece önemli olan birincil bileşendir. Yapay yan ürünler kullanmazlar ve Wholesome Essentials serisi, GDO'suz malzemelerle yapılmıştır. Doğal köpek maması olarak sınıflandırıyorlar. Etiketlerine hızlı bir bakış, etlerini sağlamak için yerel kaynaklı çiftçilerle ilişkileri olduğunu gösteriyor.

Nutro et yan ürünleri kullanmaz ve yapay tatlar veya renkler kullanmaz. Yapay koruyucular, mısır, buğday veya soya proteini kullanmazlar. Yiyecek formüllerinin çoğu Glucosamine ve Chondroitin ile güçlendirilmiştir Köpeğinizin eklemlerinin sağlıklı kalmasına yardımcı olacak kullanılan et yemekleri nedeniyle. Çoğu formüle eklenmiş vitamin ve mineraller vardır. köpeğinizin bağışıklık sistemine yardımcı olun güçlü kal. Ayrıca kullanırlar tatlı patates gibi sebzeler ve bezelye. Aynı zamanda, köpeğinizin kaslı ve zayıf kalmasına yardımcı olmak için daha düşük GI yanan bir karbonhidrat olan kahverengi pirinç formunda tam tahıl içerir.



Köpek Maması Formülleri

Nutro'nun üç farklı köpek maması formülü vardır ve her formülün farklı bir odak noktası vardır. Her formülde, her birinin yaşa ve köpek boyutuna göre ayrıldığını da görebilirsiniz. Wholesome Essentials serisi, Limited Ingredient Line ve Ultra Line'da küçük cins, orta büyüklükte ve büyük cins yiyecekler bulabilirsiniz. Aynı bölümü köpek yavrusu, yetişkin ve kıdemli gıda formülleri . Var ayrıca farklı tatlar her satırda da.

Nutro Sağlıklı Temeller

Nutro Sağlıklı Temel Gıda
 • Tavuk ilk malzemedir.
 • Doğal antioksidanlar içerir.
 • Glukozamin ve Kondroitin artışı.
 • GDO içermeyen bileşenler.
 • Tatlı patates gibi sebzeleri içerir.
 • Yan ürün içermez.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Nutro’nun Wholesome Essentials serisi, markanın amiral gemisidir. Nutro'nun sunduğu en popüler yiyecek, Tavuk, Kahverengi Pirinç ve Tatlı Patates Besleyici Temelleri formülüdür. Küçük, orta ve büyük ırk yavrular için sunulan bu mamayı bulabilirsiniz. en popüler seçenek Büyük Irk Formülü, ardından küçük cins kuru mama. Eğer sen kilo kontrolü yemeğine ihtiyacım var , Wholesome Essentials Yetişkin Kuzu ve Pirinç tariflerini, kilo yönetimi için biraz daha popüler olduğu için Nutro Ultra serisi ile karşılaştırın.

Tavuk ve Kahverengi Pirinç formülü ise çoğu tüketici tarafından en yüksek puan alan Yetişkin Kuzu ve Pirinç formülü 2007'de tadı için mavi bir kurdele aldı ve bu da onu o yılki en lezzetli köpek mamalarından biri haline getirdi. Sağlıklı Temeller Köpek Maması serisi, yavrularınız için en iyi seçeneklerden biridir. Eksik olan tek şey bir uygun Bizon Yemek tarifi . Yine de bazı formüllerde geyik eti var, bu da yakın bir saniye.

Nutro Ultra

Nutro Ultra Gıda
 • Bütçe dostu köpek maması.
 • Yan ürün veya dolgu içermez.
 • Formüllerde GDO kullanılmaz.
 • Antioksidanlar ve mineraller içerir.
 • Formüller boyuta ve yaşam aşamasına göre değişir.
 • Mera yetiştirilmiş malzemeler.
 • İyi bir kilo yönetimi formülü.
Chewy.com'da görüntüle

Nutro Ultra, Nutro'dan daha düşük maliyetli bir üründür. Wholesome Essentials serisine kıyasla biraz daha az güçlendirilmiş vitamin ve besin içerir. Nutro Ultra içermiyor Diğer hatlarıyla karşılaştırıldığında aynı Omega 3 seviyesi. Bununla birlikte, birkaç vitamin ve mineral eksik olmasına rağmen hala çok sağlam bir içerik listesine sahiptir.



Nutro Ultra hala GDO'suz odaklıdır ve yüksek kaliteli etler ve sebzeler . Aynı zamanda ırka ve yaşama özgüdür. Ultra serisi ile Wholesome Essentials serisi arasındaki temel fark Fiyattır. Nutro Ultra, Nutro Wholesome Essentials'tan kesinlikle pound başına daha ucuzdur.

Köpeğinizin daha güçlü bir bağışıklık sistemi ve beyin sağlığı geliştirmesine yardımcı olabilecek bazı malzemeleri aktaracaksınız, ancak Nutro Ultra iyi bir alternatif Iams veya Pedigree gibi diğer bütçe dostu köpek maması markalarına. Nutro Ultra formülü, biraz kilo vermesi gereken köpekler için de iyi bir seçenektir. Kilo Yönetimi formülü, köpeğinizin kilo vermesinde etkilidir. Aynı zamanda Wholesome Essentials serisinden biraz daha ucuzdur.

Nutro Limited Bileşen

Nutro Sınırlı Malzemeli Gıda
 • Tahıl içermeyen tarif.
 • 10 malzemenin altında.
 • GDO içermeyen malzemelerle yapılmıştır.
 • İlk malzeme gerçek et.
 • Herhangi bir formülde yan ürün yok.
 • Hassas mideler için harika.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Limited Ingredient serisi, daha yüksek fiyatlı bir yiyecek grubudur. Bu satır, köpeğinizin yalnızca gerçek yiyecek alması için içerik listesini azaltmaya odaklanır. Bir etikete hızlıca bak ve daha küçük bir malzeme listesi göreceksiniz. Formül, yalnızca 10 veya daha az anahtar içeriğe sahip olacağına dair övünüyor. Bu, herhangi bir köpek maması için büyük bir kazançtır. Köpeğinizin mamasında yalnızca önemli olan malzemeleri almasını sağlar.



LImited Ingredient serisi için büyük kazanç, sadece 10 veya daha az temel bileşen değildir. Bu, tahıl içermeyen Nutro serisi olduğu gerçeğidir. Tıpkı insanlar gibi glüten intoleransı olan birçok köpek var. Bu nedenle, bir tahıl kısıtlayıcı diyet gastrointestinal sağlıklarını sağlamak bir önceliktir.

Tahılsız bir köpek maması tarifi ile gitmek, hassas mideleri olan yavrulara yardımcı olabilir. daha az gaza sahip olmak ve bağırsak hareketleriyle daha düzenli hale gelir. Ayrıca diğer seçeneklerden biraz daha fazla elyaf içerir ve daha yüksek lif içerikli kuru köpek mamaları daha düzenli olması gereken yavrular için önemlidir. Sınırlı içerikli yiyecekler bu günlerde daha popüler hale geliyor, ancak daha yüksek bir fiyat etiketi ile geliyor.

Nutro Konserve Sulu Yiyecek

Nutro Islak Yiyecek
 • Gerçek etten yapılmıştır.
 • Birinci sınıf tahıl içermeyen ıslak yiyecek.
 • GDO içermeyen malzemelerle yapılmıştır.
 • Yalnızca doğal koruyucular kullanıldı.
 • Çeşitli tariflerde gelir.
 • Kuru mamaya eklemek için harika.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Nutro ayrıca, makul bir maliyetle yüksek kaliteli malzemelerin temellerine odaklanan ıslak bir konserve köpek maması ürün grubuna da sahiptir. Satın alma biraz konserve ıslak yiyecek köpeğinizin kuru mama formülüyle karıştırmak, yalnızca bağırsaklarını daha düzenli tutmanın iyi bir yoludur, aynı zamanda köpek mamasında onlara biraz çeşitlilik kazandırır. Pahalı olduğu için sadece köpeğinizi ıslak mama ile beslemenizi önermiyoruz, aynı zamanda köpeğinizin iyi bir standart kuru mama yiyerek alacağı besinleri de kaçıracaksınız.

köpek çevikliği eğitimi

Köpek Sağlığı Etkileri

Nutro'yu köpeklerinin diyetine dahil eden birçok sahip, köpeklerinin daha fazla enerjiye, daha sağlıklı bir kürke ve daha az eklem ağrısına sahip olduğunu bildiriyor. Bunların tümü, vitamin ve mineral takviyesi köpek mamasında ve Nutro serisinin odaklandığı tamamen doğal içeriklerde. Gibi diğer markalar Amerikan Yolculuğu biraz daha yüksek bir fiyat noktasında benzer sonuçlara sahip görünüyor.



Köpek Beslenmesi söz konusu olduğunda sihirli bir değnek yoktur. Köpeğinizin kuru mama ve aynı zamanda farklı et ve sebze çeşitleri içeren dengeli bir diyete başlamasını öneririz. Birçok Nutro tarifinde tatlı patates bulunurken, ayrıca tavsiye ederiz köpeğinizin mamasına başka sebzeleri katmak, çiğ kabak gibi veya pişmiş biber . Sadece hepsini ölçülü yaptığınızdan emin olun.

Son düşünceler

Nutro, diğer büyük markalar kadar yüksek derecede düşünülen bazı harika formüllere sahiptir. Herhangi bir köpek mamasında olduğu gibi, hangi köpek maması formülünün uygun olduğunu bulmak biraz deneme yanılma gerektirebilir. köpeğin için en iyisi . Burada bahsettiğimiz Nutro formüllerinden herhangi biri, daha ucuz köpek maması hatları suni malzemeler ve et yan ürünlerini içerenler.

Köpeğinizin biraz kilo vermesi gerekiyorsa, Wholesome Essentials serisinden Kilo Yönetimi formülü veya Ultra serisi, kısa sürede normal kilosuna geri dönmesine yardımcı olacaktır. Genel olarak sen yanlış bir şey yapmayacak yavrularınız için Nutro maması seçerek. Yavru köpeğinizin sağlığı için doğru bir şey yapma yönünde bir adım atacağınızı iddia ediyoruz.

Yorumlar