Gazlı Köpekler İçin En İyi Köpek Maması: Derecelendirmeler, İncelemeler ve En Çok Talepler

Gazlı Köpekler İçin En İyi Köpek Maması: Derecelendirmeler, İncelemeler ve En Çok Talepler

Osuran bir köpekten daha kötü ne olabilir? Bir odayı kötü bir köpek gazı dalgası gibi boşaltabilecek çok fazla koku yoktur! Ne yazık ki köpek gazı köpek sahibi kursunun bir parçası ve bu gerçeklerden kaçış yok. Sonunda bıktığın zaman pis kokulu , gazlı köpeğiniz için en iyi köpek mamasını bulmanın zamanı geldi. Bütün köpekler osurur ve tıpkı biz insanlar gibi, bazıları diğerlerinden daha fazla! Neyse ki, gazlı eğilimini azaltmak için yapabileceğiniz bazı şeyler var.

Bu rehber size köpeğinizin neden rahatsız edici bir gaz yaşıyor olabileceği, gazının nasıl azaltılacağı ve hangi maddeler hakkında bilgi verecektir. temel neden olabilir ve aranacak daha iyi alternatifler. Ayrıca, gazının azalmasına katkıda bulunacağını umduğumuz en iyi kibbles için pazarı da araştırdık.Aşağıda tek tek seçtiğimiz yiyeceklerin her biri, aynı zamanda köpeklerinin gazından bıkmış birçok köpek sahibi arasında da popülerdir. Öyleyse, gaz azaltıcı keşfimizde bize katılın ve umarım köpeğiniz ve ailenizin geri kalanı sonsuza kadar minnettar olacaktır!

Bir Bakışta: Favori Yemeklerimiz Gazlı Köpekler

En İyi Genel: Yabani Somonun Tadı
Bütçe Seçimi: Nutro Limited Bileşen
Yavru Köpekler için: Blue Buffalo Puppy Limited İçindekilerNot: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.Köpekler Neden Gaz Alır?

Gazlı Fransız Bulldog

Tamam, tekrar edeyim, bu rehber köpeğinizi kötü gazdan kurtarmaz, çünkü bu mümkün değildir ve sağlıklı da olmazdı! Tüm köpekler osurur, bazıları diğerlerinden daha fazla ve bazıları diğerlerinden daha fazla kokar. Sadece nasıl azaltılacağını bulman gerekiyor.Sevgili köpeğiniz normalden daha fazla gazlıysa veya diğer köpek kardeşlerine kıyasla korkunç ve kesintisiz gazdan muzdaripse, bunun bir nedeni olabilir:

Yutulan Hava

Bu kulağa çok kötü bir bahane gibi geliyor (ve muhtemelen kocamın da şimdi kullanmaya çalışacağı!), Ama aslında bir gaz nedeni olabilir ve Aerophagia olarak bilinir. Ne zaman köpekler yemeklerini çok hızlı yiyorlar ve çok fazla hava alıyorlar, ki bir yere gitmeli. Bu tür gaz özellikle kokmasa da kulağa korkunç gelebilir ve sizi yemeğinizden uzaklaştırabilir.

Köpeğinizin gazının nedeni bu olabilirse, deneyin Yavaş besleme kabı satın almak Bu, köpeğinizin daha yavaş yemesini sağlamak için tasarlanmıştır ve bu da yutacağı hava miktarını önler.Hava yutma da düz yüzlü ırklarda daha yaygındır İngiliz Bulldog veya Pug gibi. Pugların köpek mamasına ihtiyacı var beslenme ihtiyaçlarına göre tasarlanmış, İngiliz Bulldog'un yaptığı gibi sonuç olarak. Bunun nedeni, genellikle daha hızlı nefes almaları ve yiyeceklerini yemekte daha fazla sorun yaşamaları ve dolayısıyla daha fazla hava yemeleridir. Düz yüzlü köpekler de yavaş beslenen kaselerle mücadele eder, bu nedenle Brachycephalic ırkınız varsa bunu kabul etmeniz gerekebilir.

french bulldog vs pug

Kötü beslenme

Düşük kaliteli bir diyet, ya düşük bütçeli mağaza markalı mama mamaları ya da insan sofra artıklarıyla dolu bir diyet de başka bir faktördür. Birinci olarak, Bütçe markaları daha fazla dolgu içerir ve lifleri sindirmesi daha zor olur Bağırsağa ulaştıklarında, vücudunun onu parçalamak için daha çok çalışmasını gerektiren, esasen daha kokulu osuruklara neden oluyor. Külün listelendiği bir kuru mama aynı zamanda kötü bir ürünün işaretidir.

İkincisi, insan yiyecek artıkları köpek bağırsağı dostu olacak şekilde tasarlanmamıştır, ve yine parçalanması daha zordur, bu da yine daha fazla gaza neden olur. Yani, diyeti yağlı insan atıştırmalıkları ve düşük kaliteli kuru mama ile doluysa, kasesine koyduğunuz şeyi yükseltmeyi düşünmelisiniz. Bu sadece osuruklarını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda genel sağlığını ve mutluluğunu da iyileştirir!

Çok Fazla Protein

Öte yandan, köpeğiniz, yüksek protein içeriğine sahip çok kaliteli bir diyet yiyebilecek kadar şanslıysa, bu da kötü gaza neden olabilir. Et, kükürt içerir, kırmızı etler kümes hayvanları veya balıktan daha çok kırmızı et içerir ve kükürt bağırsakta parçalandığında süper kokulu gaza neden olabilir.Yani, yavrularınız yüksek proteinli bir diyetten hoşlanıyorsa, bulmaya çalışın. % 25 civarında protein içeriği sunan bir kuru mama, ya da onun yerine balık veya beyaz etli mama koyun.

Laktoz intoleransı

Bir yavru köpeğin diyeti, annesinin sütünden oluşur ve yavru köpekler, esasen laktoz olarak bilinen sütteki şekeri parçalayan laktaz adlı bir enzim üretir. Onlar gibi yaşlanmak laktaz üretimi çok sınırlı hale gelir ve bu nedenle bir zamanlar yaptıkları gibi sütü parçalayamazlar. Parçalamak için mücadele ettikleri için, kalın bağırsakları çok daha fazla çalışmalı ve bu da daha fazla gaza neden olur. Yaşlı köpeklerin kendi köpek maması vardır ihtiyaç duyar, ancak sınırlı bir içerik diyetini de göz ardı etmeyin.

Birçok birinci sınıf mama, süt ürünlerini içeriklerinde listelemezken, içerik listesini kendiniz için iki kez kontrol etmelisiniz. Ona süt, peynir, yoğurt veya başka bir süt ürünü vermeyin.

Hassas Mide

Yine, tıpkı biz insanlar gibi, bazı köpeklerin, belirli yiyecekleri parçalamak için çok daha fazla çalışması gereken hassas bir mideleri vardır ve bu, kötü gazın ana nedenidir. Köpeğinizin kötü gazının tetikleyicisi olarak belirli yiyecekleri saptayabileceğinizi düşünüyorsanız, ona bu yiyecekleri yemeyin.Eğer tam olarak belirleyemiyorsanız o zaman onu sınırlı bir mama mamasıyla beslemeyi dene . Onu başka bir muamele veya yiyecekle beslemeyin ve birkaç hafta sonra şişkinliğinin azaldığını fark etmelisiniz. Bu noktada, yiyecekleri diyetine yavaşça yeniden dahil edebilirsiniz ve eğer gaz geri dönerse, kötü gazının nedenini tam olarak saptamak için daha iyi bir konumda olacaksınız.

Hastalık

Bir köpekte kötü şişkinliğe neden olabilecek bazı hastalıklar vardır. Bu hastalıklardan bazıları İnflamatuar Bağırsak Hastalığı, Neoplazi, Parazitler, GI yolu enfeksiyonu, Pankreatit ve ince bağırsakta Bakterileri içerir.

Bunun gibi hastalıklar da kusma, ishal, iştah değişikliği, uyuşukluk ve kilo kaybı gibi başka semptomlarla birlikte gelir. Bu semptomlardan herhangi birini fark ederseniz, kendinizi ve köpeğinizi mümkün olan en kısa sürede bir kontrol için Veterinerinize götürmenin zamanı gelmiştir.Dahası, bağışıklık sisteminin% 80'i bağırsağından etkilenir, bu nedenle bağışıklığını güçlü tutmak, genel sağlığını artırmak ve diğer hastalıklardan korunmak için bağırsağı için doğru beslenmeyi bulmak önemlidir.


Gaz Önleyici Köpek Maması İpuçları

Köpek Yiyen Gaz Azaltıcı Yiyecek

Bu nedenle, kötü gaza neden olan belirli yiyecekler ve diyetler hakkında konuştuk, ancak biraz daha spesifik olalım ve gazı azaltan bir mamada nelerin aranacağından bahsedelim. Yavru köpeğiniz için ne tür yiyeceklerin en iyi olacağını düşünürken aşağıdaki tüm noktalar önemlidir. Hiçbir yiyecek tüm sorunları çözemez, bu nedenle yavrularınız için neyin en iyi olduğunu görmek için birkaç farklı formülü test etmek gerekebilir.

Doğal En İyidir

Tüm doğal gıdalar, her zaman gaz azaltmada aranacak ilk şeydir. Yapay koruyucuların, tatların ve renklerin hasara yol açtığı biliniyor köpek sindirim sistemi ile. Butillenmiş hidroksianisol, butillenmiş hidroksitoluen ve etoksikin gibi zararlı koruyuculardan ne pahasına olursa olsun kaçınılmalı ve bunun yerine biberiye özü veya karışık tokoferoller listelenmelidir.

Sınırlı Malzemeli Tarifler

Köpeğinizin midesini neyin rahatsız edebileceğini anlamaya çalışıyorsanız, cevabınız sınırlı bir mama maması olabilir. Bazı sınırlı içerikli mama taneleri, 4 bileşen kadar az listelenir. vitaminler, mineraller ve probiyotiklerle güçlendirilmiş genel zindeliği unutmadan sağlıklı bağırsak florasını desteklemek için.Sindirilebilir Lifler ve Karbonhidratlar

Bazı köpekler bunu bulurken yüksek lifli köpek maması ve / veya diyetler sindirim sistemine yardımcı olur ve gazı azaltır, bazıları bunu çok fazla bulur. Yani, yüksek lifli bir diyet denediyseniz ama işe yaramadıysa, orta derecede lif içeriğine sahip bir mama yemeyi deneyin ,% 3 ile% 5,5 arasında. Yulaf ezmesi ve esmer pirinç gibi yumuşak tahıllar da kullanan daha düşük glisemik bir diyet deneyin ve mısır veya buğday gibi sindirimi zor olanlardan kaçının.

Ek olarak, düzenli bir sindirim sistemini desteklemeye yardımcı olabilecekleri için tatlı patates ve balkabağı gibi sebzeleri de arayın. Soya fasulyesinin sindirimi de zordur, bu yüzden bunu listeleyen tanelerden uzak durun.

Omega Yağ Asitleri

Zengin bir diyet Omega yağ asitlerinin çok sayıda sağlık yararı vardır . Beslenmiş cilt ve parlak tüylerden sağlıklı beyin ve göz işlevine kadar, omega yağ asitleri, olması gerektiği gibi işlev görmesini destekleyerek bağırsak için harikalar yaratır. Tavuk yağı ve et yemeklerinde bulunan somon ve balık yağları, keten tohumu, kanola yağı ve linoleik asit gibi omega yağlarını arayın.

Prebiyotikler ve Probiyotikler

Prebiyotik lifler ve probiyotiklerle güçlendirilmiş mama taneleri da hassas mideleri destekler. Lactobacillus casei veya lactobacillus acidophilus gibi probiyotikler Potansiyelini korumak için pişirme işleminden sonra eklenir, sağlıklı bir bağırsağı destekler. Canlı kültürler sağladıklarını söyleyen kibbles, sindirim sistemi için de bu küçük ekstra desteği artıracak. Hindiba kökü gibi prebiyotik lifler de bağırsak yolunu destekler.


Gazlı Köpekler için En İyi Yiyecekler

Köpek Gazı Önleyen Köpek Maması

Öyleyse, şimdi köpeğinizin kötü gazını azaltmak için ihtiyacınız olan tüm bilgilerle donanmış durumdasınız. Tüm bu bilgileri kullanarak, etrafındaki en iyi gaz azaltıcı mama parçalarını bulmak için piyasayı araştırdık ve yavru köpekler, küçük ve büyük cins yetişkinler ve her bütçeye uygun mama maması da dahil olmak üzere tüm köpeklere uygun mama bulduk.

Mavi Buffalo YavrusuBeyaz Küçük IrkNutro Büyük IrkKatı AltınSağlıklı Yaşam BasitVahşi Tadı
Protein % 26 % 24 % 22 % 26 % 26 % 25
Yağlar % on beş % 12.5 % 13 % on beş % 12 % on beş
Lif % 5 % 4 % 3,5 % 4 % 5.5 % 3
Nem % 10 % 10 % 10 % 10 % on bir % 10
Kcal / Kupa 394 525 434 388 430 360

Yavru Köpekler için Blue Buffalo Limited Malzemesi

Blue Buffalo Basics Limited İçerik Diyeti, ...
 • GERÇEK TÜRKİYE İLE BAŞLAR: Gerçek türkiye ile başlayan bir tarif ...
 • SINIRLI İÇERİK YAVRU GIDA: MAVİ Temeller sınırlıdır…
 • LIFESOURCE BITS İLE: Bu formül BLUE’ya özel…
 • DOĞAL KÖPEK MAMASI: MAVİ kuru köpek maması sağlık için formüle edilmiştir ...
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Mide hassasiyeti olan yavru köpekler için özel olarak tasarlanan içerikler, etin tek protein kaynağı olan kemiksiz hindi ve hindi yemeği ile başlar. DHA ve ARA, gelişimi için önemli olan yumurta ürünlerinden değil balık yağlarından sağlanır. LifeSource Uçları, tüm yavruların ihtiyaç duyduğu optimize edilmiş besinlerle doludur ve güçlü bir bağışıklık sistemi için vitaminler, mineraller ve antioksidanlarla doludur.

Bu tarif bezelye ve balkabağı listeler, böylece liflerin yumuşak ve sindirilebilir olduğundan emin olabilirsiniz. Yumuşak yulaf ezmesi ve esmer pirinç kullanan tahıl içeren bir diyettir ve mısır, soya veya buğday içermez. Lactobacillus acidophilus gibi önemli probiyotiklerin listelenmesi, kötü kokulu gazını sınırlamak için enzim desteğini de sağlar.

Severiz Bu tarifin özellikle yavru köpekler için tasarlandığını, yani sınırlı bir içerik diyetinde bile ihtiyaç duydukları tüm yavru büyütme gücünü elde ettikleri anlamına geliyor.


Canidae Pure Limited Hammadde Tarif

Canidae Saf Petite Ham Kaplamalı Somon Köpeği ...
 • Kolayca tanınabilir 8 anahtar kullanarak sınırlı içerik diyeti…
 • Küçük mama boyutu titiz küçük cins köpekler için ideal
 • Tahılsız; asla buğday, mısır veya soya
 • Güzel cildi ve tüyleri güçlendirmek için Omega 6 ve 3 yağ asitleri
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Bu tarif, somon tek protein kaynağı olmak üzere, taze bütün Somon, Somon küspesi ve dondurularak kurutulmuş çiğ Somon şeklinde sadece 8 sınırlı malzemeden yapılmıştır, bu nedenle küçük ırkınız Somonu seviyorsa, bu tarifi beğenebileceğini düşünüyoruz! Bezelye, mercimek ve nohut fasulyesi, bazı köpekler için önemli olan tahıl ihtiyacının yerini alır.

Her bir mama parçasına lactobacillus casei ve acidophilus içeren probiyotik bir çözelti eklenir, böylece sindirim sisteminin her ısırıkta desteklendiğinden ve kötü gazı azaltmaya yardımcı olduğundan emin olabilirsiniz. Somon ve kanola yağı bol miktarda omega yağ asidi sağlar, bu nedenle genel sağlığı korunur ve ekstra vitamin ve mineral takviyeleri ile bağışıklığı da artar.

Severiz Bu tarifin, daha küçük ağızları için daha küçük mama parçalarına ihtiyaç duyan küçük ırklar için harika olduğunu.


Nutro Sınırlı Malzemeli Tarif

NUTRO Sınırlı Madde Diyeti Yetişkin Büyük ...
 • Bir (1) 22 lb. NUTRO Sınırlı İçerik Diyeti torbası içerir…
 • Her Zaman 10 veya Daha Az Temel Malzemeyle Üretilir, Artı Doğal…
 • Nutro Sınırlı Malzemeli Diyet Tarifleri Tahıl İçermez Ve Kaçının ...
 • Kuzu 1 Numaralı Malzemedir
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Özellikle büyük ırklar için yapılmış olan bu tarifte, çiğnemeyi tercih edecekleri daha büyük mama parçaları var. 10 veya daha az sınırlı bileşenle yapılan ana protein kaynağı Kuzu'dur, bu da onu kümes hayvanları veya balık proteini ile mücadele eden köpekler için harika bir alternatif haline getirir.

Sınırlı içeriğe rağmen eklenen takviyeler sayesinde vitamin ve minerallerle doludur, kanola yağı ve kuzu unu ihtiyacı olan tüm omega yağ asitlerini sağlar, geniş kemiklerini ve eklemlerini glukozamin ile destekler. Bu da tahıl içermez ve bunun yerine nohut, patates, tatlı patates ve mercimek kullanır.

corgi yavru fiyat

Severiz Bu tarifin, sindirim desteği ihtiyacını korurken, daha büyük ırkların beslenme ihtiyaçları için özel olarak tasarlandığını. Diğer büyük markalarla aynı seviyede maliyeti karşılaştırırken .


Katı Altın Duyarlı Mide

Solid Gold - Soğuk Suyla Sıçrayan Sular ...
 • GERÇEK SOMON 1. İÇERİK: Sindirimi kolay soğuk su somon balığı ve ...
 • DOĞAL VE TAHIL İÇERMEZ: Bütünsel karışımımız aşağıdakileri sağlamak için hazırlanmıştır ...
 • SAĞLIKLI KABAN GELİŞTİRİR: Omega 3 gibi bol besinlerle dolu ...
 • KORUNAN PROBİYOTİKLER: Lif açısından zengin prebiyotiklerle birleştiğinde ...
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Bu tahıl ve glütensiz bir seçenektir ve bunun yerine lif ve enerji için nohut, mercimek ve bezelye gibi bileşenlerin yanı sıra yumuşak balkabağı kullanır. Kurutulmuş hindiba kökü, birlikte şişkinliği azaltmaya yardımcı olan enzim desteği için probiyotikler lactobacillus acidophilus ve casei olarak listelenmiştir. Biberiye özü ile doğal olarak korunur.

Kümes hayvanları veya kırmızı et içeriği içermeyen bu listede somon ve balık unu ilk iki malzemedir, bu nedenle hassas mide dostu ve lezzetlidir! Omega yağ asitleriyle dolu, sindirim sistemi sorunsuz çalışmalı ve ceketi de parlak olacaktır! Bu tarif, güçlü bir bağışıklık sistemi için vitaminler, mineraller, yaban mersini ve yaban mersini ile güçlendirilmiştir.

Severiz Bu tarifin, hassas mideleri olan yetişkinler için listedeki en yüksek protein içeriğinden birine sahip olması, bu da daha önce hafifçe azaltılması gereken daha yüksek proteinli bir mama yemişlerse harika bir seçenek haline getiriyor.


Wellness Limited Hammadde Diyeti

Wellness Simple Natural Grain Free Limited…
 • SINIRLI MALZEME KÖPEK MAMASI: Doğal, tahılsız, sınırlı ...
 • SAĞLIKLI BİR YAŞAM: Doğal prebiyotikler sağlıklı ...
 • BÜTÜN VÜCUT SAĞLIĞI: Omega yağ asitleri, antioksidanlar, ...
 • DOĞRU YEMEKLERİ BULUN: Wellness,…
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Wellness, minimum malzeme kullanır, ancak maksimum beslenmeyi hedeflerken, tariflerinin hassas midesi olanlara özen göstermesini sağlar. Kemiksiz hindi ve hindi küspesi ilk iki bileşen olup, kısa süre sonra omega yağ asidi ihtiyacı için keten tohumu ve kanola yağı izlemektedir.

Buğday, soya, mısır, süt ürünleri, yumurta ürünleri veya kimyasal katkı maddeleri veya koruyucular içermediğinden, bunun gazı azaltmak için harika bir seçenek olduğundan emin olabilirsiniz. Kurutulmuş lactobacillus casei ve acidophilus sindirim sistemini destekler ve hindiba kökü kolayca sindirilebilir prebiyotik lifler sunar. Bu tarif aynı zamanda vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiştir.

Severiz Bu tarifin tek protein kaynağı olarak Türkiye ile yapıldığını ve bu listedeki diğer balık bazlı seçeneklere harika bir alternatif olmasını sağlıyor.


Vahşi Pasifik Akıntısının Tadı

Vahşi Pasifik Akıntısı Köpeğinin Tadı ...
 • Vahşi antik derenin tadı; füme somon ile; gerçek balık ...
 • Tahıl sorgum gibi eski, tam tahılların bir kombinasyonu ...
 • AAFCO ve FDA gerekliliklerine göre formüle edilmiş ve ...
 • Dünyanın her yerinden GÜVENİLİR, SÜRDÜRÜLEBİLİR kaynaklardan içerikler; ...
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Somon ve balık unu ilk iki malzemedir, ardından Somon yemeği ve somon füme, bu nedenle genel sağlığı için omega yağ asitleri ve yağlar açısından zengin olduğundan emin olabilirsiniz. Başka hiçbir protein kullanılmadığından, sınırlı içerikli bir tarif kadar etkilidir. Lactobacillus acidophilus da listelenmiştir ve hiçbir kötü katkı maddesi olmadan doğal olarak korunmuştur.

Kurutulmuş hindiba kökü ve tatlı patates prebiyotik ve yumuşak lifler sağlar ve her bir kilo kuru mama sağlıklı bir bağırsak florasını desteklemek için canlı mikroorganizmalar içerir. Antioksidanlar yaban mersini ve ahududu ile vitamin ve mineral takviyelerinde bulunur.

Severiz Bu tarifin bu listedeki en düşük lif içeriğine sahip olması, önceki diyetlerinde daha yüksek lif içeriği nedeniyle gazlı köpekler için en iyi seçenek olmasını sağlıyor.


Sıkça Sorulan Sorular

S: Köpeğimin gazını nasıl azaltabilirim?
C: Yavru köpeğinizin sağlıklı bir yaşam tarzına sahip olmasını sağlayarak, bir yerine birden çok besleme yaparak ve köpeğinizin yediği her şeyi izleyerek köpeğinizin gazla ilgili sorunlarını azaltabilirsiniz. Bazı köpekler kaka yer ve bu tek başına yapabilir aşırı şişkinliğe neden olmak . Bu davranışsaldır ve yiyecekleri değiştirmeden ele alınabilir.

S: Gazlı olmak ciddi bir sağlık sorunu mu?
Y: Bu soruyu yalnızca veteriner hekiminiz yanıtlayabilir, ancak genel olarak konuşursak, bir köpek olarak gaza sahip olmamak hiç de zararlı değildir. Aslında, çoğu köpek tıpkı insanlar gibi gaz çıkarır, ancak koku faktörü çoğunlukla diyetlerine bağlı olan şeydir. Yapabilirsin bezelye veya mercimeksiz köpek maması düşünün eğer bu yavrularını rahatsız ediyor gibi görünüyorsa.

S: Köpeğim ilaç tedavisi görmeli mi?
C: Tipik olarak hayır, ancak bu veterineriniz için iyi bir sorudur çünkü her köpeğin durumu farklı olacaktır.

S: Ot yemek köpeklerde gaza neden olur mu?
C: Evet olabilir. Sizin köpek ot yiyebilir Bir dizi nedenden dolayı da, bu sık sık oluyorsa bir veterinere danışmak önemlidir.

S: Probiyotikler köpeğime gaz verecek mi?
C: Olabilir, evet. Genellikle köpeğiniz yiyeceklerinde probiyotik bulundurmaya alıştıktan sonra duracaktır.

S: Kabaklar, havuçlar veya diğer sebzeler köpeğime gaz verecek mi?
C: Bu yiyecekleri diyetlerine ilk kez ekliyorsanız, evet, muhtemelen köpeğinizin midesinde biraz gazlanma olabilir. Bu tamamen normaldir ve sürekli olmadıkça endişelenecek bir şey yoktur.

Son düşünceler

Artık köpek şişkinliğini azaltmak için yapabileceğiniz birçok şey olduğunu biliyorsunuz. Etkilenmeleri birkaç hafta sürebilirken, Fido'nun midesi için neyin işe yarayıp neyin yaramadığını anlamak için sabırlı olmak önemlidir.

Gaz azaltıcı ipuçlarımızı denediğinizden ve yukarıdaki kuru mama listemizden seçim yaptığınızdan emin olun ve umarız eviniz hiçbir zaman (neredeyse) gazsız olacaktır! Ve unutmayın, eğer hiçbiri işe yaramazsa, o zaman Veterinerinizi ziyaret etmeniz gerekir.

Yorumlar