Yunan Köpek İsimleri: Yunanistan'dan Esinlenen 200+ Köpek İsmi

Yunan Köpek İsimleri: Yunanistan'dan Esinlenen 200+ Köpek İsmi

Yeni bir köpek yavrusunun gelişini sabırsızlıkla mı bekliyorsunuz? Tebrikler, eğlence başlamak üzere. Evinizi köpek yavrularına karşı korumanın yanı sıra, bir isim düşünmeye başlamanın zamanı geldi. Evcil hayvan sahipleri genellikle isimlendirme fikirleri için hayran oldukları veya değer verdikleri yerlere ve kültürlere başvururlar. Dünya çapında milyonlarca kişinin saygı duyduğu kültür ve yerlerden biri, güzel, efsanevi, tarih yüklü bir yer olan Yunanistan ülkesi ve kültürüdür. Dil akıyor, plajlar nefes kesici ve tarih ve irfan çok eskilere dayanıyor. Yunan köpek isimleri güçlü, güzel, eşsiz, ve unutulmaz.

Yeni bir yavru köpeğe isim verme Heyecan verici bir dönemdir ve ailenizin dört ayaklı yeni üyesi için mükemmel ismi bulmak, köpek sahibi olmanın en unutulmaz kısımlarından biridir. Ad, basit bir tanımlayıcıdan daha fazlasıdır. Sahibinin kişiliğini, fikirlerini, beğenilerini ve tutkularını temsil eder ama aynı zamanda hayvanın da temsilidir. Sahipler isimlerini söylemekten mutlu olmalı ancak yavrularının kolayca tepki vereceği bir şey seçmelidir.Yunan dili güzel ve geniştir. Kültürü, tarihi, sanatı ve güzelliği bizzat görebilecek kadar şanslı olanlar asla unutamayacaklar. Dünyanın her yerinde, nesiller boyunca insanlar Yunan kültürüne hayran kalmışlardır. Evcil hayvan ismi fikirleri için bu güzel yere başvurmak, sıra dışı bir yere saygı duruşunda bulunmanın ve yavru köpeğinizin diğerlerinden öne çıkmasını sağlayacak bir isim seçmenin harika bir yoludur. Bu 200'den fazla muhteşem Yunan köpek ismini keşfederken bizimle gelin.

İçindekiler
 1. Yunan Köpek Irkları
 2. Yunan Mitolojisinde Köpekler
 3. Yunan Mitolojisinde Köpekler
 4. Tanrılar ve Tanrıçalardan Esinlenen Yunan Köpek İsimleri
 5. Efsanevi Yunan Köpek İsimleri
 6. Yunan Yemeklerinden Esinlenen Köpek İsimleri
 7. Yerden Esinlenen Yunan Köpek İsimleri
 8. Yunan Filozofundan Esinlenen Köpek İsimleri
 9. Köpek Adlandırma Trendleri
 10. Köpek Adlandırma İpuçları
 11. Son düşünceler

Yunan Köpek Irkları

Birçok köpek türü Yunanistan'dan gelmektedir ancak başka yerlerdeki insanlar tarafından pek tanınmamaktadır.

 1. Alopesi
 2. Girit Tazısı
 3. Yunan Tazısı
 4. Yunan Harehound
 5. Yunan Çoban
 6. Koza
 7. Molossus
 8. Epir'in Molossus'u
 9. Suliot Köpeği
 10. Beyaz Çoban

Yunan Mitolojisinde Köpekler

 Yunanistan'da köpek çıkıntıda oturuyor ve arkasında adam var
Köpekler sadık, sevgi dolu, koruyucudur ve Yunan Adaları dahil yaşadıkları her yerde oynamaya her zaman hazırdırlar.

Yunan Mitolojisinde Köpekler

İçinde Yunan kültürü ve mitolojide köpeklere çağlar boyunca büyük saygı duyulmuştur. • Bir tanrıça olan Hekate'nin diğer şeylerin yanı sıra kavşakların, girişlerin ve köpeklerin koruyucusu olduğu söylenir. Genellikle köpeklerin yanında görülür ve bazı yerlerde üç köpek kafası vardır.
 • Bir diğer Üç başlı köpek Cerberus, Hades'in bekçiliğini yapıyor Yeraltı Dünyasına kimin erişim sağladığını dikkatle izliyoruz.
 • Yunan kültüründe hayvanların tanrıçası Artemis, Zeus'un kızı. Köpekler onun için kutsaldı.
 • Savaş tanrısı Ares, köpeklere büyük saygı duyuyordu. Graegus, Savaş Köpeği , onun en sevdiği evcil hayvanı ve kutsal hayvanlarından biriydi.
 • Anubis, defin hakları tanrısı, mezarların koruyucusu ve yeraltı dünyası rehberi genellikle köpek kafasıyla tasvir edilir.
 • kudretli Zeus'un kendisi de bebekken Altın Köpek tarafından korunuyordu , Kuon'un Khryseos'u.
 • Yunan dilinin köpeklere atıfta bulunmanın çeşitli yolları vardır; bunlar arasında terimler de vardır. skylos ve cyno .

Tanrılar ve Tanrıçalardan Esinlenen Yunan Köpek İsimleri

irfan Yunan mitolojisi birçok kişiyi büyülüyor. Karmaşık hikayeler, kahramanlar, kadın kahramanlar ve bilgi katmanlarıyla dolu olan Yunan mitolojisi, eski zamanlarda ortaya çıktı. Onlar Antik Yunanlılar tanrıların ve tanrıçaların hayatlarında ve kaderlerinde karmaşık bir rol oynadığına inanıyordu. Köpekler hayatımızın büyük bir bölümünü oluşturuyor, bu yüzden onlara Yunan tanrılarının ve tanrıçalarının adını vermek uygun olur.

Abraxas Elektron
Adonis Afrodit
eter Athena
Alastor Çin tarçını
Apollon Sirke
Atlas Kibele
Boreas Demeter
Kronos Eos
Clio Gaia
Dionysos Sahip olmak
Erebus Hemera
Eros Hera
Euro Hestia
Helios İris
Hermes Pound
Hipnoz Maia
Kratos Çılgınlık
Taşınmak Düşman
Morpheus Nike
bilinen Nyx
Şamandıra Olimpiyat
Poseidon Paitha
Tartarus Pheme
titan Rhea
Tritan Selene
Typhon Thea
Kıskançlık Tyche

Efsanevi Yunan Köpek İsimleri

 Grecian'ın yanında köpek olan eski yeşil heykel
Efsanevi takma adlar, köpek ailesi üyelerimiz için inanılmaz derecede eğlenceli ve benzersiz isimler sağlar.

Yunan mitolojisi tanrı ve tanrıçaların yanı sıra başka karakterler, yerler ve öğelerle doludur. Bu isimler daha önce duyduğunuz veya tamamen yeni olan isimler olabilir. Burada listelenemeyecek kadar çok isim var, ancak Yunan mitleri ve hikayeleri dünyasından ilham alan güzel isimlendirme fikirlerinin sadece bir tadına baktık.

Aşil Acantha
Ajax'ın Althea
Argus Andromeda
Cadmus Arachne
Sentor Arete
Charon Ariadne
Kronos Astrea
Tepegöz Kalliope
Damon Kassandra
Eriks Kibele
Evander Delfi
Gorgon Eko
Grifon Harpi
Hektor Sahip olmak
Homeros Helen
İkarus Hesperus
Leander Ianthe
Aslan Irene
Luka Hiçbiri
Şarkı sözü Yol göstermek
Magnus Yeterli
Maksimum Lea
Menelaos Lyra
Midas Medea
Mil Medusa
Milos Megara
Minolar Megara
Minotor Melina
Nico İlham perisi
Doğu Siyahlar
Otis Pandora
Perseus Pegasus
Anka kuşu Siren
Pigme Sfenks
Satir Ksanthe

Yunan Yemeklerinden Esinlenen Köpek İsimleri

 bir Yunan restoranında ağzında kebap olan köpek
Yunan yemekleri lezzetlidir ve taze Akdeniz lezzetleri ve yetenekleriyle doludur.

Favori yiyecekler ve yemekler genellikle evcil hayvan sahiplerinin isimlendirme fikirlerini bulabileceği yerlerdir. Yunan yemekleri, üzüm yaprağı dolmasının enfes ısırmasından tatlı hamur işlerine ve bol miktarda lezzetli, etli yemeklere kadar oldukça lezzetlidir. Yeni yavru köpeğinize en sevdiğiniz yemeğin adını vermek bu renkli tatlara saygı duruşunda bulunmanın ve parktaki herkesin öğleden sonra atıştırmalıklarına acıkmasını sağlamanın eğlenceli bir yoludur. Yiyecek isimleri erkek ve kız köpekler için olabilir, ancak bazıları uzundur ve yavrularınızın anlaması için biraz kısaltılması gerekebilir.Onun üzerinde Hasta
komşu Gemi
baklava Musakka
Brian zeytin
Dolmade pide
Elia Ravani
Fava Retsina
Geçmek Pirinç
Sıra Özellikler
Fourno Dirsek
Vurmak Sen olacaksın
Gala Taverna
Jiroskop Saymak
sebze bahçesi Cacık
Humus Vissino
Gittiler su
Kafes Vrasto
Karpon Kışın
Lathera yakınlaştıracak

Yerden Esinlenen Yunan Köpek İsimleri

 Yunan adalarında suya bakan köpek
Antik çağlardan günümüze Yunanistan doğal güzellikleriyle ünlüdür.

Pırıl pırıl mavi denizler, muhteşem plajlar, rengarenk kır çiçekleri, zarif mimari, antik tapınaklar ve modern dokunuşlar onu dünyanın en güzel yerlerinden biri haline getiriyor. Bazıları Yunanistan'da bir kumsalda gün batımını izlemek gibi bir şey olmadığını söylüyor. Bu toprakların doğal güzelliğini ilk elden görecek kadar şanslı olanlar asla unutamayacaklar. Yavru köpeğinize Yunanistan'ın doğal, muhteşem güzelliğinden sonra isim vermek, orayı kalbinize yakın tutmanın bir yoludur.

Abila Maliyet
Atina Lamia
Attika Meteor
Aytos Naxos
Dağlar Güzel
Burgaz Nysa
Kazan başyapıt
Sakız Adası Pydna
Korfu Rodos
Korint Santorini
Dipylon Skyros
Kimera Thebes
Isparta Truva
Şimdi Truva
Ithaca Saf
Knossos Yanıyor

Yunan Filozofundan Esinlenen Köpek İsimleri

Yunanistan güzelliği, antik kültürü ve mitolojisiyle tanınır, ancak aynı zamanda Antik filozoflarıyla ünlüdür. Antik Yunan'dan çıkan fikir ve düşünceler olmasaydı dünya çok farklı olabilirdi. Köpeğinize, insanların kendilerinin veya sizin dünya, evren ve yaşamın kendisi hakkında derin düşüncelerle dolu olduğunu düşündürecek bir tanımlayıcı vermek istiyorsanız, Yunan filozoflarından ilham alan bu isimlerden biri yeni yavru köpeğiniz için işe yarayabilir. Ancak bunlardan bazıları uzundur ve kullanışlı olması için biraz kısaltmaya veya takma isme ihtiyaç duyabilir.

Anaksagoras Leukippos
Anaksimandros Parmenides
Aristippos Tabak
Aristo Pisagor
Demokritos Sokrates
Diyojen Thales
Empedokles Ksenofon
Epikuros Zenon

Köpek Adlandırma Trendleri

Köpek isimlendirme trendleri, evcil hayvan takma adları için fikir bulmanın popüler bir yoludur. Trendler yanıltıcıdır. Bazıları uzun süre popüler kalır, bazıları ise çok çabuk gelip gider. Trendler, beyin fırtınası yaparken bize bir başlangıç ​​noktası sağladıklarından birçok nedenden dolayı faydalıdır. Yavru köpeğinize benzersiz bir isim vermek istiyorsanız, trendler fikir edinmenin veya başkalarının evcil hayvanlarına ne isim verdiğini görmenin bir yolu olabilir, böylece neyden kaçınmanız gerektiğini bilirsiniz.Trendler dünyada ve kültürde olup bitenleri takip eder. T Renler aşağıdaki gibi popüler eğlence serilerini takip edebilir: Harry Potter'ın , hayret , Disney veya popüler çocuk çizgi filmleri . Moda, müzik, diğer kültürler ve belirli zamanlarda manşetlere çıkan farklı insanlar, sahiplerine isimlendirme fikirleri konusunda beyin fırtınası yapma konusunda ilham verir.

Dünyada olup bitenlere dikkat etmek, evcil hayvanlarımıza isim verme konusunda bize harika fikirler verebilir. Trendler faydalıdır çünkü yaratıcı fikirlerin akmasına yardımcı olur ve diğer insanların ne seçtiğini bize bildirir. Başka hangi isimlerin popüler olduğunu bilmek faydalıdır, çünkü özellikle sahipleri köpeklerine oldukça yaygın bir isim vermekten kaçınabilirler. Kimse “İşte!” diye seslenmek istemiyor. Köpek parkında şampiyon olun ve 15 köpeğin yanıt vermesini sağlayın. Bu yüzden, trendleri adlandırmak hem bize ilham veren hem de neyden kaçınmamız gerektiğini bilmemize yardımcı olan yararlı bir araçtır.

Köpek Adlandırma İpuçları

Yeni yavru köpeğinizi hayatının geri kalanında tanımlayacak mükemmel kelimeyi seçmek, sahipler için heyecan verici bir süreçtir, ancak aynı zamanda çok önemli bir zamandır. İster basit ister süslü olsun, bu terim yavru köpeğinizi temsil edecek ve ilişkide sahip olacağınız en önemli iletişim aracıdır.

Köpekler dilimizi konuşmuyorlar ama bazı kelime ve cümleleri anlamayı öğrenebilirler. Her şey o mükemmel ismi seçmekle başlar. İlhamınız ister Yunanistan gibi muhteşem bir kültürden ve ülkeden gelsin, ister eğlenceden, kişisel ilgi alanlarınızdan ilham alsın, ister duygusal bir anlam taşısın, bu isim sizinle köpek arkadaşınız arasında ömür boyu sürecek bir bağ başlatır.pitbul maması

Mükemmel köpeğin adını biraz daha sorunsuz bulmanıza yardımcı olacak birkaç adlandırma ipucumuz var.

 1. Bir terim seçerseniz İtalya'da belirli bir yer veya Japon Kültürü Yunanistan gibi burada da kendinizi eğitmek akıllıca olacaktır. Kültürü araştırın ve ciddi olarak düşündüğünüz herhangi bir başlığın anlamına ve tarihine bakın. Uygunsuz olan veya o kültüre saldırgan olabilecek bir şeyi seçmek istemezsiniz.
 2. İlhamınızı nerede bulursanız bulun, Evcil hayvan takma adlarını seçerken her zaman saygılı olun. Unutmayın, bu kelimeyi kullanacak tek kişi siz değilsiniz. Veteriner hekimler, veteriner teknisyenleri, bakıcılar, evcil hayvan gezdiricileri, evcil hayvan bakıcıları ve arkadaşlar ve aile bu kelimeyi kullanacak. Evcil hayvanınızı, kendinizi veya başkasını utandırmak istemezsiniz, bu yüzden her şeyi şık tutmaya çalışın.
 3. Köpekler kısa kelimelere daha iyi tepki verirler. Bir veya iki heceli olanlara bağlı kalmaya çalışın. Bundan daha uzun bir kelime seçerseniz onu kısaltmak veya kısaltılmış bir versiyonunu bulmak iyi bir fikirdir. Yavru köpeğinizin kolayca duyacağı ve yanıt vereceği bir şey bulmak istiyorsunuz. Son derece uzun kelimeler arka plandaki gürültüde kaybolma eğilimindedir. Yani, eğer yeni yavru köpeğinize Aristoteles Xeno Cyclops Puppy Prince the Third adını verirseniz, bunu köpeğinizin kolayca anlayabileceği bir şekilde kısaltmanız gerekecektir.
 4. Yaygın komutlara veya diğer evcil hayvanların veya insanların isimlerine benzeyen kelime ve terimlerden kaçınmaya çalışın. Bu sadece kafa karışıklığına ve kaosa neden olacaktır.
 5. İsimler sahibinin ilgi alanlarını ve kişiliğini temsil eder ancak aynı zamanda hayvanı da temsil etmelidir. göz önünde bulundurun bir isme göre köpeğin büyüklüğü Adlandırma fikirlerini tartışırken renk, cins, kişilik ve görünüm. Bazı renkler şöyle siyah , kahverengi , kırmızı veya beyaz bazı eğlenceli ve benzersiz adlandırma fikirlerine kendilerini ödünç veriyorlar.
 6. Sahipler, bir fikrin kendileri için derin, önemli bir anlamı ve bağlantısı olsa da, yavrularının bunu asla anlamayacağını unutmamalıdır. Köpekler için isimler bir sinyaldir; yemek yeme zamanının geldiğini, dışarı çıkma zamanının geldiğini, kucaklaşma zamanının geldiğini veya sadece sahibinin ilgiye ihtiyacı olduğunu belirten bir mesajdır. Ancak balayınız için Girit adasını ziyaret etmenin onlara ilham verdiğini anlamayacaklar. Yani bu isim sizin için çok daha fazla anlam taşısa da evcil hayvanınızın bunu anlamasını beklemeyin.
 7. Takma adlar önemlidir . Sahipler bu mükemmel unvanı seçmek için ne kadar zaman, enerji ve düşünce harcarsa harcasın, kaçınılmaz olarak evcil hayvanlara çoğu zaman takma adlar veriliyor. Düşündüğünüz her fikir için birkaç farklı takma ad deneyin ve bunların uygun, anlaşılması kolay ve hoşunuza giden bir şey olduğundan emin olun.
 8. Son olarak, yeni bir isim öğrenmenin hem köpek yavrusu hem de sahibi için bir süreç olduğunu unutmayın. Yaşlı bir köpeğin adını değiştirmek imkansız olmasa da zordur ve bu çok farklı bir süreçtir. Yeni yavru köpeklerle birlikte büyük bir dünyayı keşfediyorlar ve her gün yeni, heyecan verici şeyler görüyorlar. Sahiplerin sabırlı ve ısrarcı olması gerekir. Köpeğiniz bu yeni başlığa hemen yanıt vermese bile devam edin. Uygun şekilde yanıt verdiklerinde onları ikramlarla ve kucaklamalarla eğitmek ve ödüllendirmek için adımlar atın. Uygun şekilde sosyalleşme ve pratik yaptığınızda, yavru köpeğiniz sonunda adının bu olduğunu anlayacak ve bu, tüylü aile üyenizle aranızdaki bağın sağlamlaşmasına yardımcı olacaktır.

Son seçimi yapmadan önce yavru köpeğinizi tanımak için biraz zaman ayırmanız da iyi bir fikirdir. Bir şeyin hemen seçilmesi yönünde bir baskı olsa da hiçbir kural, bir yavru köpeğe eve geldiği anda isim verilmesi gerektiğini söylemez. Aslında, sahiplerin zaten bir isim seçtiği zamanlar vardır ve bu işe yaramaz.

Bu yüzden, Orijinal seçiminizin tutmaması durumunda birkaç alternatif fikrin hazır olması akıllıca bir fikirdir . Ve evet, eğer ilk fikir işe yaramıyorsa yavru köpeğinizin adını değiştirmenizde bir sakınca yoktur. Kendinize ve yavru köpeğinize karşı sabırlı olun ve bu özel zamanın tadını çıkarın. Mükemmel takma ad eninde sonunda işe yarayacak.

Son düşünceler

Eve yeni bir köpek yavrusu getirmek keyifli bir zamandır. Bu heyecanın önemli bir kısmı isim seçmektir. Bu, ömür boyu sürecek bir bağın başlangıcını işaret eder ve çok unutulmaz bir zamandır. Sahipler, mükemmel bir ismin hazır olmaması veya sürecin biraz zaman alması durumunda stres yapmamalıdır. Bunların hepsi normaldir ve son seçiminiz ne olursa olsun, sizin ve yavrunuzun mutlu olacağı bir şey olmasını istersiniz.

Tarih açısından zengin, muhteşem Yunanistan ülkesi, yavrunuzun yeni unvanı için ilham bulmak için harika bir yer ve ülke hakkında daha fazla bilgi edinmenin eğlenceli bir yoludur. Yunanistan'dan ilham alan köpek isimleri güzel, çekici ve diğer birçok fikirden daha az tanıdık. Umarız Yunan köpek isimleri hakkında daha fazla bilgi edinmekten keyif almışsınızdır ve hatta belki de yeni küçük skylos'unuza isim vermek için mükemmel bir fikir bulmuşsunuzdur.Yorumlar