Afrika Köpek Irkları: Afrika'dan Gelen 11 Köpek

Afrika Köpek Irkları: Afrika'dan Gelen 11 Köpek

Afrika köpeği ırkı mı arıyorsunuz? kalabalığın arasından sıyrılmak ? Küçükten deve kabarık tüysüz, işte hepsi kendi tarzlarında muhteşem olan 11 Afrika köpek ırkı.

Çoğu insan Afrika'yı düşündüğünde, safari, vahşi hayvanlar, çöller, harika barbekü ve kavurucu sıcağı düşünüyorlar. Afrika'nın yerli köpek ırkları nadiren listeye girer , ancak Afrika'da sunulan bir avuç köpek cinsi çeşidi vardır. 8 pound ile 200 pound arasında, bu Afrika köpek ırklarının her biri farklıdır, ancak hem içten hem dıştan eşit derecede güzeldir.Öyleyse, ister çocukken birlikte büyüdüğünüz Afrika köpek ırklarını özlüyor olun, ister ondan farklı bir şey hayal edin. tüm zamanların favorileri burada bir şey var herkes . Her birini resimlerle birlikte gözden geçireceğiz, böylece bir yüze bir isim koyabilirsiniz. Arkanıza yaslanın, rahatlayın ve köpek cinsi safarimizde bize katılın!

Basenji

Tarlada Basenji

Basenji, en ünlü üç Afrika köpeği ırkından biri olan küçük boyutlu bir köpektir. 16 ila 17 inç boyunda ve 22 ila 24 kilo ağırlığında. Hepsi beyazla karıştırılmış siyah, ten rengi, brindle veya kırmızı rengi alan kısa ve ışıltılı bir paltoları var. Her zaman dikkat çeken büyük kulakları vardır ve kaş kırışıklıkları badem şeklindeki gözlerini çerçeveler.Basenji, Afrika'nın havlamayan köpeği olarak bilinir. Bunun yerine, sevdiği kişiyle yalnızca çığlık olarak tanımlanabilecek bir sesle iletişim kurar. Birçoğu Basenji'yi köpeklerden daha kedi olarak tanımlar. O titizdir ve tıpkı bir kedinin yaptığı gibi kendini tımar eder. Bağımsız, zeki ve dengeli olarak tanımlanıyor ve ailesinin genç üyeleriyle sıkı sıkıya sarılmayı seviyor.

shih tzu karışımı

Basenjiler, ticaretle tavşan avcısı olan ve aktif bir aileye ihtiyaç duyan çok enerjik köpeklerdir. Kongo'dan geliyor, bu yüzden aynı zamanda Kongo Teriyeri . Gezegendeki en eski köpek türlerinden biridir ve Mısır Firavunlarına hediye olarak verilmiştir. Basenji severlere göre, bir Basenji sahibi olduğunuzda, kendinizi ömür boyu bu cinse adamış olacaksınız.


Boerboel

Çimlerde Boerboel

Boerboel (buor-bul olarak telaffuz edilir), Güney Afrika çiftliklerini vahşi ve vahşi avcılardan korumak için yetiştirilen Afrika'nın büyük aslan köpeğidir. Boerboels, ailesini ve mülkünü korumaya ihtiyaç duyarsa bir aslanı indirebilir. 27 inç boyunda ve 150 ila 200 pound ağırlığında . Güçlü bir çene ve kaslarındaki kaslarla, onun yanlış tarafına geçmek istemezsiniz. Molosser köpek soyundan geliyor. Bu o demek soyunu Cane Corso ile paylaşıyor , herşey Pitbull cinsleri , Kafkas çoban ve sayısız diğerleri.Ama ailesine sadık ve sevgi dolu. O nazik bir dev, süper tatlı ve çocuklara düşkün olduğu biliniyor. Eğitilebilirliği ve itaatiyle birleşen büyük köpek cazibesi, onu bir terapi köpeği olarak da başarılı kıldı. Dışarıda tek gözü açık uyuklamayı sever ve etrafta tehlike olmadığından emin olur.

İnanılmaz gücü nedeniyle, Boerboels genellikle dünyadaki tehlikeli cins listelerinde bulunur. Öyleyse, evinize bir Boerboel alıyorsanız, yapmanız gerekenler yerel yasalarınıza bakın ilk. Etrafta bu muhteşem çocuk varken kimsenin seninle ya da ailenle uğraşmayacağından emin olabilirsin. Ama onu hizada tutacak sağlam bir lider olmalısın.


Rodezya Ridgeback

Rodezya Ridgeback Açık Havada

Rodezya Ridgeback, daha önce Rodezya olarak bilinen Zimbabve'dendir. Eskiden Afrika Aslan Köpeği olarak biliniyordu çünkü aslanlarla yüzleşmede harika ve onları efendisinden uzaklaştırıyor. Ridgeback'ler o akşamki akşam yemeğini bulmak için saflardan ayrıldı ve antilop en sevdiği et seçimiydi. Onu mutlu etmek için çok fazla egzersize ihtiyaç duyan enerjik bir köpek.O, 70 ila 85 pound ağırlığında ve 24 ila 27 inç boyunda olan büyük bir köpektir. En ayırt edici özelliği, omurgasının uzunluğu boyunca uzanan meşhur sırtıdır - ceketinin geri kalanından farklı bir yönde uzanan sert saçları. Uzun sarkık kulakları ve büyük yuvarlak gözleri ona sevimli bir görünüm veriyor. O çok popüler ve birçok Ridgeback karışımı Rodezya Retriever da popüler hale geliyor.

Korkunç ve ciddi görünümlü görünümüne rağmen, akşamları ailesiyle kucaklaşmayı seven şefkatli ve hatta huylu bir köpektir. Yabancılara karşı uzak ve ailesini koruyor. O, iradeli bir karaktere sahip baskın bir köpektir ve eşit derecede iradeli bir efendiye ihtiyacı vardır.


Afrikalılar

Afrika köpekleri

Afrikalı Güney Afrika'nın tüm yerli köpekleri için bir şemsiye adı . 1990'lardan önce, Afrikalılar vahşi melezler olarak görülüyordu. Africanis Derneği, yerel halkla yorulmadan çalışarak bu köpeklerin saygınlığı için çok çaba sarf etti. Hala o kadar popüler olmasalar da, birçok Afrikalı aile onları tanımaya ve saygı duymaya başlıyor.

Genellikle 50 ila 100 pound ağırlığında olan orta ila büyük boy köpeklerdir. Haftada bir fırçaya ihtiyaç duyan kısa tüyleri vardır. Bir yerden bir yere değişen bir vahşi köpek ırkı olarak, görünüşleri çoğundan daha fazla farklılık gösterir ve herhangi bir cins standardı yoktur. Ancak genellikle büyük kulakları, uzun bacakları ve derin bir göğüsleri vardır ve kesinlikle çekici görünümlü köpeklerdir.Onlar becerikli av köpekleridir ve eğer birine sahip olacak kadar şanslıysanız, onun olacağını anlamanız gerekir. doğası gereği bir av köpeği . Bu, her zaman tasmalı olmak ve köpek olmayan aile hayvanları olmamak anlamına gelir. Bağımsız bir sokak köpeği olan bu köpekler aşırı şefkatli değildir ve kendi alanlarına ihtiyaçları olacaktır. Afrika dışında çok nadirdirler.


Aidi

Aidi Köpek Tarlada

Aidi, koyun sürülerini koruduğu Kuzey Afrika'dan, yani Atlas dağlarından geliyor. Yine de çoban köpeği değil. Bunun yerine, tehlikeyi hissettiğinde koruyarak olabildiğince yüksek sesle havlar ve sürüyü kaçması için uyarır. Aidi yapar harika bir bekçi köpeği Bu nedenle, bir köpek alarm sistemi arıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok.

jack russell terrier karışımı

Birçok Afrikalı aile, bu listedeki bir sonraki köpek olan Sloughi ile birlikte Aidis'i av köpeği olarak tutacak. Kombine becerileri, onları birçok aile yemeği sağlayan harika bir av ekibi yapar. Aidis, 50 ila 60 pound ağırlığındaki orta boy köpeklerdir. Diğer birçok Afrika köpek ırkının aksine, dağlarda onu sıcak tutmak için kalın ve kabarık bir çift ceketi var. Her gün fırçalanması gerekiyor.

Aidi, gerekirse son derece koruyucu bir köpektir. Ama aynı zamanda oldukça hassastır ve sertçe söylenmekten veya çok uzun süre yalnız bırakılmaktan hoşlanmaz. Onu çok fazla egzersiz yapabilecek ve günün çoğunda ona eşlik edebilecek düşünceli bir aileye ihtiyacı var.
Sloughi

Sloughi Köpek

Sloughi, En popüler 200 köpek ırkı Amerika'da ne kadar nadir olduğunu gösteriyor. Ancak Kuzey Afrika'da, özellikle Fas'ın dağlık bölgelerinde çok popüler. O bir sighthound ve daha iyi bilinen Greyhound'a çok benzer görünüyor ve davranıyor. Bu yüzden aynı zamanda Arap Tazı .

29 inç'e kadar ölçüyor ve 45 ila 70 pound ağırlığında. Onunki uzun bacaklı ve sıska bir köpek, ama avını yakalayacak güçlü kaslara sahip. Sonunda kıvrılan uzun ve daracık bir kuyruğu var. Göğsü derin, yüzü uzun ve kendini gurur ve zarafetle taşıyor.

Patlayıcı enerjisini yakmak için çok fazla, tercihen yoğun egzersize ihtiyacı var. Yüksek av sürüşü nedeniyle, onu daima tasmalı tutmalısınız. Evde tatlı, sevgi dolu ve zariftir ve ailesiyle çok şefkatlidir.
Azawakh

Azawakh Köpek

Azawakh, Amerika'daki Sloughi'den bile daha nadirdir ve o Amerika'da popülerlik açısından en sıradışı köpek ırkı . Tıpkı Sloughi gibi, bu zayıf çocuk da binlerce yıldır Sahra çölünde ceylanı kovalayan fantastik bir keşif aracıdır. Yine, bu çocuğu hayatınıza kabul edecek kadar şanslıysanız, onu tasmalı tuttuğunuzdan emin olun.

Evde tatlı ve derinden sevecen yani, bir arkadaş köpeğin peşindeyseniz, Azawakh faturaya uyuyor. Sadık ama bağımsızdır ve eğitim konusunda inatçı olabilir. Ailesiyle eğlenceli ve şakacıdır, ancak esas olarak yabancılara karşı utangaçtır. Azawakh adı 'özgür insanların keşifleri' anlamına gelir ve memleketinde çok popülerdir.

Sloughi'ye çok benziyor ve aynı boyda olmasına rağmen, 35 ila 55 pound arasında çok daha hafif. Doğal olarak çok zayıftır, bu yüzden kilosu için fazla endişelenmeyin. En popüler renk brindle kahverengi, kumlu ve kırmızı gibi diğer toprak tonları ile beyaz. Kulakları her zaman sarkıktır ve sevimli yüzünün uzunluğunu oluştururlar.


Firavun Tazısı

Firavun Tazısı

Firavun Tazısı başka bir nadir köpek ırkı Amerika'da, ancak Sloughi ve Azawakh'tan biraz daha popüler. Amerika'ya ilk olarak 1970'lerde geldi. Mısır'dan geliyor ve Firavun'un tercih ettiği köpek . Firavun Hounds, tarihteki en eski evcil köpeklerden biridir. 'Malta'nın yüzü kızaran köpeği' ismine rağmen Malta'dan değil.O, 21 ila 25 inç boyunda ve 45 ila 55 pound ağırlığında orta boy bir köpektir. Tıpkı bu listedeki birçok köpek gibi, kafası için çok büyük görünen hayattan daha büyük kulakları var, ancak bu onun asil çekiciliğine katkıda bulunuyor. Paltosu kısadır ve kırmızı veya altın tonları vardır. Çok az tımar gerektirir ve bakımı genellikle kolaydır.

O zarif bir köpektir, ancak gücünü küçümsemeyin. Firavun tazıları, cezalandırıcı ortamlarda acımasızca avını kovalamak için yetiştirilir ve kazanana kadar pes etmez. Arkadaş canlısı ve harika arkadaş köpekler yapıyorlar. Firavun tazı, ailesiyle birlikte palyaço oynamayı seven, girişken ve eğlenceyi seven bir köpektir. O çok kolay davranır ve bu yüzden harika bir bekçi köpeği olamaz. Daha uzun süre yalnız bırakılmayı sevmezler.


Coton de tulear

Coton de tulear

Coton De Tulear, Madagaskar adası Doğu Afrika kıyılarının 250 mil açıklarında yer alır. Önce adada vahşi bir köpekti, sonra yerel aristokratın kucağına düştü. O zamandan beri lüks bir hayat yaşadı, ancak diğer şımarık köpeklerin aksine çok iddiasız. Ortalama olarak 15 ila 19 yıl arasında çok uzun bir yaşam beklentisi olan sert küçük bir kurabiye.

O sahip bir hacimli beyaz ceket Bu pamuk kadar yumuşaktır ve Madagaskar limanından Tulear'dan geliyor, dolayısıyla adı. Coton De Tulear’ın 9 ila 11 inç uzunluğundaki standı ve yalnızca 8 ila 15 pound ağırlığında (çoğu onun ceketi). Küçük olmasına rağmen, benzer büyüklükteki hassas köpeklerden farklı olarak sağlam ve sağlamdır. Arsız sırıtışını ve kocaman düğmeli gözlerini görmek için uzun beyaz saçağı geriye bağlanmalıdır.

Komik bir kişiliği var ve efendisiyle oynamayı seviyor. Tulears, insan aileleri ile dosttur, ancak ana efendisi için kalbinde özel bir yer tutacaktır. O kadar sevimli ki Madagaskar halkı onu sıkı bir sır olarak sakladı ve 1960'lara kadar adadan ayrıldı. O da hipoalerjenik bir köpek , kabarık ceketine rağmen.


Çin Tepeli Köpek

Çin Tepeli Köpek

Popüler inanışın aksine, Çin Tepeli Köpeği Çin'den değil . Afrika'dan geliyor ve cins standardının rafine edildiği Çin'e gitti. Abyssinian Sand Terrier'in soyundan geldiği düşünülüyor, dolayısıyla çoğunlukla tüysüz vücudu. Aynı zamanda Çin Gemi Köpeği olarak da bilinir, çünkü o gemideki hastalık taşıyan haşaratları yok eden fantastik bir fare avcısıdır.

8 ila 13 kilo ağırlığında ve 11 ila 13 inç boyunda olan küçük boyutlu bir köpek. Vücudunun çoğu tüysüzdür ve sadece başının, boynunun, bacaklarının ve kuyruğunun kılları vardır. Kendine özgü görünümü de ona ismini vermiştir. Dr. Seuss Köpeği . Ünlü hikayelerdeki karakterlere benzediği için.

O küçük bir cep roketi ve sahiplerinin eğlencesine fazlasıyla hayat dolu. Çin Tepeli, ailesiyle kanepede oturmayı seven, sevecen küçük bir yavru. O da bir hipoalerjenik köpek Bu, onu hafif köpek alerjileri olan Afrika köpek ırkı sevenler için mükemmel bir seçenek haline getiriyor.


Kurma

Armant Köpek

Armant olarak da bilinir Mısırlı Çoban Köpeği ve Afrika’nın tercih ettiği çoban köpeğidir. 20'li yaş civarında doğmuş, bu listedeki en genç köpek ırklarından biridir.inci yüzyıl. Armant serttir ve sürüsünü hayatıyla koruyacaktır ve aynı şey insan ailesi için de geçerlidir.

doberman karışık yavruları

21 ila 23 inç boyunda ve 50 ila 65 pound ağırlığında. Matlaşmayı önlemek için haftada 2 ila 3 kez fırçalanması gereken kaba ve orta uzunlukta bir ceketi var. Paltosu ya siyah, gri ve açık kahverengi ve en sert kalpleri eritecek sevimli sonsuza dek köpek yavrusu gözleri var. Armant Afrika’nın oyuncak ayı köpeği .

O yüksek enerjisini yaktığından emin olmak için çok çalışılması gereken çok aktif bir köpek. Onunla çalışmayı planlamıyorsanız, her gün en az 1 saat yoğun egzersize ihtiyacı vardır. Diğer köpeklerin arkadaşlığını sever ve özellikle çocukları sever, onlara sürüsüymüş gibi bakar.


Son düşünceler

Şimdi, Afrika'yı düşündüğünüzde, bu eşsiz köpekleri ve neler sunabileceklerini de düşüneceksiniz. Küçükten büyüğe, sıskadan kaslıya, kelden kabarıka, herkesin beğenisini gıdıklayacak bir şey var burada. Umarım, köpek bilginizi de genişlettik ve sizi bu muhteşem köpek ırklarından birkaçı ile tanıştırdık.

Yorumlar