Doxiepoo: Dachshund Kaniş Karışımı Özellikleri, Bakımı ve Daha Fazlası

Doxiepoo: Dachshund Kaniş Karışımı Özellikleri, Bakımı ve Daha Fazlası

Sevimli Doxiepoo, Dachshund ile Minyatür veya Oyuncak Kaniş arasında bir tasarımcı karışımıdır. Keyifli cins, ikisini birlikte üreterek veya daha az yaygın durumlarda iki Dachshund Kaniş karışımının birlikte üremesiyle ortaya çıkabilir. Hepsi aynı görünmüyor ama çok tatlılar ve unutulmaz evcil hayvanlar oluyorlar.

Karışık ırklar biraz tahmin edilemez, bu yüzden küçük Doxiepoo'nun tam olarak nasıl görüneceğini söylemek zor. Bu küçük adamlara Dachshunddoodle, Doodle, Doxiedoodle, Dachdoodle, Doxiepoodle veya Dachshundpoo da denir. Bu, etraftaki en öngörülemeyen karışık ırklardan biri olabilir. Genellikle gürültülü ve biraz sinirlidirler, bu nedenle çok anlayışlı sahiplere ihtiyaçları vardır.Kanişler, öncelikle zekaları, görünümleri ve büyüklükleri ve hipoalerjenik olmaları nedeniyle karıştırmak için çok popüler bir türdür. Bunlar apartmanlar ve küçük evler için harika köpeklerdir ve doğru sahiplerle harika arkadaş olabilirler.

Yaklaşık 20 pound olan Falkor adında bir Kaniş karışımım var. Beagle ile karıştırılır. Ancak, Doxiepoo ile pek çok benzerliği var. Kaniş karışımları oldukça sevecen ve benim durumumda 20 pound ile mükemmel boyut. Ceketinin bakımı kolaydır, ancak incedir ve düzenli olarak kırpılması gerekir. Kaniş karışımlarını şiddetle tavsiye ederim; eğlenceli, zeki, sadık yoldaşlar olurlar.

Bu karışık yavruların geçmişleri, mizaçları ve bakımları ile ilgili olarak neye ihtiyaç duyduklarının ayrıntılarına girelim.doxiepoo
  • Ağırlık 10-30 pound
  • Yükseklik 5-15 İnç
  • Ömür 10-15 Yıl
  • Renkler Beyaz, Siyah, Kahverengi, Çikolata, Ciğer, Gri, Kırmızı, Krem
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri
İçindekiler
 1. Tarih
 2. Ebeveyn Irkları
 3. Mizaç
 4. Boyut ve Görünüm
 5. Ceket ve Renkler
 6. Egzersiz Gereksinimleri
 7. Yaşam koşulları
 8. Eğitim
 9. Sağlık
 10. Beslenme
 11. Evcil Hayvan Sigortası
 12. bakım
 13. Yetiştiriciler ve Köpek Yavrusu Maliyetleri
 14. Kurtarma ve Barınaklar
 15. Aile Evcil Hayvanları Olarak
 16. Son düşünceler

Tarih

Bu eşsiz karışık yavru, iki çok sevimli ama farklı köpek ırkını birleştiriyor. Hem Mini hem de oyuncak kaniş ve Dachshund'lar küçüktür, farklı bakım ihtiyaçları ve farklı kişilikleri, görünümleri ve yapıları vardır. Doxiepoo, iki ebeveyn ırkın arzu edilen özellikleri nedeniyle özel olarak yapılmış bir cins olan daha yeni bir tasarım köpeğidir. Yetiştiriciler, bu iki türün en iyi özelliklerini birleştirerek, sadece sevimli değil, aynı zamanda zeki, sevecen ve az tüy döken bir köpek yaratmayı umuyorlardı.

Tasarımcı köpekler 1980'lerde popüler oldu ve Kaniş karışımları özellikle çok çekicidir. Düşük tüy bırakmayan, hipoalerjenik kürk, köpek alerjisi olan birçok kişiye hitap eder. Doxiepoo'nun kesin tarihi iyi belgelenmemiş olsa da, ilk Doxiepoo yavrularının 2000'li yılların başında Amerika Birleşik Devletleri'nde doğduğuna inanılıyor. Cins, bir aile hayvanı olarak popülaritesini artırmaya devam ediyor.

en aptal köpek ırkları

Ebeveyn Irkları

Karışık bir ırkı düşünürken, her iki ebeveyn ırkı hakkında biraz bilgi sahibi olmak en iyisidir.Kaniş

 Havuzda güneş gözlüklü kaniş
Kaniş terimi Almanca Pudel kelimesinden gelir. Bu su seven köpeğe yakışan su birikintisi veya sıçraması anlamına gelir.

Kanişler genellikle Fransızlarla ilişkilendirilir, ancak aslında Alman kökenlidir. Uzun zamandır popüler evcil hayvanlar oldular, ancak tarihsel olarak av köpekleri olarak çalıştılar. Kanişler, genellikle ördek avında kullanılan harika su avcılarıdır. Kanişler, üç farklı boyutta gelen oldukça zeki ve çok yönlü bir türdür: Standart, Minyatür ve Oyuncak.

Kanişler, hipoalerjenik, tek katmanlı bir kürke sahip oldukları ve çok az tüy döktükleri için oldukça popülerdir. Hiçbir köpek %100 hipoalerjenik değildir veya tüy dökmez, ancak Kanişler diğer cinslerin çoğundan çok daha az tüy döker . Poodles karıştırmak için çok popüler bir türdür minimum dökülmeleri nedeniyle. Onlar ayrıca en zeki köpeklerden biri etrafında ve çok sayıda şey yapmak için eğitilebilir. Doğal avlanma içgüdülerini ve geri alma becerilerini korurlar.

Dachshund'lar

 bir bankta birlikte poz veren iki sevimli daksund yavrusu
'Dachshund' adı Almanca'da 'porsuk köpek' anlamına gelir.

bu Dachshund aslen Almanya'dan gelen başka bir küçük köpek. Dachshund'lar, belirgin uzun gövdeleri ve kısa bacakları olan küçük av köpekleridir. Bu cins porsuk avlamak için geliştirildi ve diğer oyuk hayvanları. Ayrıca sevgiyle 'sosis köpekleri' olarak anılırlar ve oldukça sevimlidirler. Doxies çok inatçıdır ve onlara karşı koyabilecek sahiplere ihtiyaç duyar.Dachshunds, karışık veya safkan herhangi bir yavrunun boyutunu etkileyen Standart ve Minyatür olmak üzere iki boyutta gelir. Standart boyutlu Doxies 16 ila 32 pound'a ulaşırken, Mini'ler tam boyda sadece 11 pound'a ulaşır. Onlar popüler köpek ırklarıdır. daireler için ve fazla alana ihtiyaç duymadıkları için küçük evler. Doxies pürüzsüz veya tel kaplı olabilir.

Mizaç

Doxiepoodles, arkadaş canlısı, sevecen ve eğlenceli doğasıyla bilinir ve bu da onları aileler, bekarlar ve benzer şekilde yaşlılar için mükemmel bir arkadaş yapar. Zekidirler ve memnun etmeye heveslidirler. Dachshund ebeveynlerinin inatçılığını ve inatçılığını da miras alsalar da, bu adamları eğitmek nispeten kolay olabilir.

Bu köpekler genellikle çocuklarla ve diğer evcil hayvanlarla arası iyidir , ancak başkalarıyla iyi geçinmelerini sağlamak için erken sosyalleşme hayati öneme sahiptir. Doxiepoo'nun enerji seviyesi değişebilir, ancak çoğu orta derecede enerjiktir ve düzenli yürüyüşler ve oyun seanslarından hoşlanır. Bazıları Dachshund'un avlanma içgüdülerini de miras alabilir, bu nedenle küçük hayvanlar ve çocuklar arasında onlara göz kulak olmak çok önemlidir. Sahipler, onları eğlendirmek için bol miktarda zihinsel uyarı sağladığından emin olmalıdır.

Boyut ve Görünüm

 Dachshund Poodle Mix siyah yakından
Bu köpekler, Dachshund'un uzun, alçak gövdesi ve Poodle'ın kıvırcık, düşük alerjenli tüylerinin bir kombinasyonuna sahiptir.

Genellikle büyük kişilikleri olan küçük boylardır.Doxiepoo'nun boyutu, büyük ölçüde Kaniş ebeveyninin boyutuna bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir. , bazı köpeklerin ağırlığı 10 pound kadar az ve diğerleri 30 poundun üzerinde. Pençe omuza, 5 ila 15 inç boyunda herhangi bir yerde durabilirler. Boyutları ne olursa olsun, bu köpekler arkadaş canlısı ve dışa dönük yapıları ile tanınırlar, bu da onları çok çeşitli hane halkı ve aileler için mükemmel evcil hayvanlar yapar.

Kahverengi ve ela tonları da dahil olmak üzere açık veya koyu renkli gözlere sahip olabilirler. . Burunlar siyah veya kahverengi olabilir. Herhangi bir melez cinste olduğu gibi, bu adamların görünüşü önemli ölçüde değişebilir ve cins standardı yoktur. Bir yavrunun her bir ebeveynden hangi özellikleri miras alacağını tahmin etmek zordur. Bazen sadece bir ebeveyn gibi, ikisinin karışımı veya her ikisinden de tamamen farklı görünebilirler.

Ceket ve Renkler

Doxiepoo'nun kürkü, Kanişin kıvırcık, yumuşak kürkünü Dachshund'un kısa, pürüzsüz kürküyle birleştirdiği için en ayırt edici özelliklerinden biridir. Bu sonuçlanır çok çeşitli ceket türleri , kısa ve dalgalıdan uzun ve kıvırcıka. Ebeveynlerine dayanarak bile hangi tüy tipine sahip olacaklarını tahmin etmek zor.

Renkler siyah, kahverengi, ciğer, çikolata, gri, kırmızı, beyaz ve krem ​​içerebilir. Ayrıca, farklı işaretlere ve alaca, benekli ve samur gibi ince desenlere sahip birden fazla renkte kürkleri olabilir. Karışık ırklar tahmin edilemez olduğundan, tüm karışımlar Kanişin daha düşük tüy döken, hipoalerjenik tüylerini miras almaz.teriyer kulübesi

Egzersiz Gereksinimleri

Doxiepoos, onları mutlu ve sağlıklı tutmak için düzenli olarak günlük zihinsel ve fiziksel uyarıma ihtiyaç duyan zeki ve enerjik köpeklerdir. Can sıkıntısını ve yıkıcı davranışları önlemek ve sağlıklı bir kiloyu ve genel refahı korumak için bol miktarda fiziksel egzersiz gereklidir. Küçük boyutlarının sizi aldatmasına izin vermeyin. T Bu yavruların bir ton enerjisi var. Her biri yaklaşık yarım saat olmak üzere günde iki kısa yürüyüşe ihtiyaçları var.

Günlük yürüyüşler, oyun zamanı ve etkileşimli oyunlar Doxiepoo'nuz için egzersiz ve zihinsel uyarım sağlamanın mükemmel yollarıdır. Köpek sporları yapmanın yanı sıra, çeviklik çalışması , veya hile öğrenmek hem siz hem de köpeğiniz için eğlenceli ve ödüllendirici bir meydan okuma sunabilir.

Yaşam koşulları

 Bir köpek yatağında oturan Dachshund Poodle Mix
Doxiepoos, evde olan ve onlara bolca ilgi, yürüyüş ve sevgi verebilecek sahiplere ihtiyaç duyar.

Doxidoodle, birçok aile türüne mükemmel uyum sağlayabilen bir yavrudur. Yaşlılar için mükemmel bir arkadaştırlar, ayrıca ailelerle ve diğer evcil hayvanların olduğu evlerde de iyi geçinirler. Biraz gürültülü olabilirler, bu yüzden yakın çevrede yaşıyorsanız, sessiz kalmanız gerekiyorsa veya başka havlayan köpeklere sahipseniz bunu aklınızda bulundurun.Bu yavruların koşabilmeleri için odası olan evlere ihtiyaçları vardır, ancak küçük ila orta boy oldukları için apartman dairelerinde, apartman dairelerinde ve daha küçük evlerde başarılı olurlar. Güvenli bir avluya ve kendilerinin diyebileceği güzel bir yere ihtiyaçları var. Bu yavruları gözetimsiz dışarıda bırakmayın. Küçük köpekler kaçış yollarını kolayca bulabilir.

Sandık eğitimi, çok uzun süre yalnız bırakıldıklarında ayrılık kaygısı geliştirmeye eğilimli olduklarından, Doxiedoodle için umut verici bir yaklaşımdır. Yüksek seslerden hoşlanmazlar, bu yüzden yalnız kaldıklarında onları sakin ve güvenli bir alanda tutmak şarttır. Aksi takdirde, çok sinirli hale gelebilirler.

Bu küçük ama güçlü, Karışık köpekler, bekçi köpeği ve bekçi köpeği olarak oldukça iyidir. Dikkatlidirler, koruyucudurlar ve çok yüksek sesle konuşmaktan korkmazlar. Beş alarmlı bir yangın karşılaması olmadan hiçbir yabancı evinize yaklaşmayacaktır.

Eğitim

Doxiepoo'lar genellikle hızlı öğrenirler ve olumlu pekiştirme yöntemlerine iyi yanıt verirler. Erken sosyalleşme ve tutarlı, ödüle dayalı eğitim yaklaşımları, iyi huylu bir yavru geliştirmek için en iyi sonucu verir.Doxiepoos zeki ve memnun etmeye heveslidir , bu nedenle genellikle ikramlar, kucaklamalar ve oyuncaklar gibi olumlu pekiştirme eğitimi yöntemlerine iyi yanıt verirler. Bazıları Dachshund ebeveynlerinin inatçılığını miras alabileceğinden, tutarlılık ve sabır çok önemlidir. Dachshund Kaniş karışımınızın yeni insanlar, hayvanlar ve yeni ortamlarda rahat olmasını sağlamak için gençken erken eğitim ve sosyalleşme önemlidir.

Sağlık

Bu cesur küçük yavrular, 10 ila 15 yıl veya daha uzun bir süre yaşayabilirler. Herhangi bir melez ırkta olduğu gibi, Doxiepoo da ebeveyn ırklarında bazı yaygın sağlık sorunlarına eğilimli olabilir. Bununla birlikte, kanıtlanmıştır ki karışık ırklar genellikle daha sağlıklı olma eğilimindedir ve ebeveynlerinden daha uzun yaşarlar. Dachshunddoodle aşağıdaki koşulları geliştirebilir. Bunun tam bir liste olmadığını unutmayın.

obezite

Bu cins aşırı yemeye eğilimli ve hızla aşırı kilolu hale gelebilir. Köpek obezitesi büyük bir endişedir. Yüksek kaliteli bir diyetle beslenmeleri ve sağlıklı bir kiloda kalmaları için aktif tutulmaları gerekir. Obezite, diyabet de dahil olmak üzere diğer sağlık sorunlarına yol açabilir. Ek olarak, ekstra ağırlık, küçük çerçevelerinde aşırı aşınma ve yıpranmaya neden olur.

İntervertebral Disk Hastalığı (IVDD)

Bu karışık yavrular şişkin, fıtıklaşmış ve yırtılmış diskler dahil olmak üzere omurga sorunları geliştirebilir . Durum zamanla yavaş yavaş gelişir ve denir İntervertebral Disk Hastalığı (IVDD). Sonunda ağrıya, hareketlilik sorunlarına ve hatta kan akışı kısıtlamasına neden olabilir. IVDD, Dachshund'larda uzun sırtları nedeniyle yaygın bir sorundur. Omurgadaki diskler dejenere olduğunda ağrı, halsizlik ve potansiyel felce yol açtığında ortaya çıkar. Sağlıklı bir kiloyu korumak ve düzenli egzersiz yapmak, IVDD riskini azaltmaya yardımcı olabilir.

Kalça Displazisi

Kalça displazisi genetik olabilir ve kalça ekleminin şekil bozukluğu T. Durum hareketliliği etkileyebilir, ayrıca kıkırdak ve artrite zarar verebilir. Daha ileri evrelerde arka bacaklarda topallığa yol açabilir.

Kabartmak

Mide distorsiyonu olarak da adlandırılan şişkinlik , köpekler çok hızlı yiyip içtiğinde midenin burkulmasına neden olabilir. Gastrik torsiyon ağrılıdır ve ciddi vakalarda ölümcül olabilir. Çoğunlukla daha büyük ve dev ırkları etkilemesine rağmen, yaşlı küçük ırklarda yaygın olabilir.

Addison Hastalığı

Daha nadir bir durum olsa da, Addison Hastalığı bu karma yavruyu etkileyebilir. Addison Hastalığı, düşük kortizol seviyelerinin neden olduğu bir durumdur. adrenal bezlerin ürettiği hormonlar. Dişi köpekler daha yüksek risk altındadır, ancak her iki cinsi de etkileyebilir. Daha çok genç ve orta yaşlı yavrularda görülür.

Legg-Calve Perthes Hastalığı

Bu durum Kanişleri ve diğer küçük ırkları etkiler. Nekroz şu şekilde oluşur: femur başına kan akışı engellenir.

Von Willebrand Hastalığı

Bu kalıtsal bir kanama bozukluğudur. Köpeklerin sahip olduğu pıhtılaşma yeteneğini etkiler. Durum, köpeklerde en yaygın kalıtsal kanama bozukluğudur. Protein eksikliği nedeniyle oluşur.

patellar luksasyon

Patellar luksasyon, diz kapağı çıkıkları , ağrıya ve olası topallığa neden olur. Kilo yönetimi, egzersiz ve ciddi vakalarda ameliyatla yönetilebilir.

Göz Sorunları

Dachshunds ve Poodles vardır ilerleyici retina atrofisi ve katarakt gibi belirli göz sorunlarına eğilimli . Düzenli göz muayeneleri, herhangi bir sorunun erken fark edilmesine yardımcı olur ve Doxiepoo'nuzun ömür boyu iyi bir görüşe sahip olmasını sağlar.

Beslenme

Doxiepoos, orta ve büyük boylar için formüle edilmiş gıdalarda en iyisini yapar. küçük ırklar . Tabii ki, yavrunuzun büyüklüğüne göre değişir. Gerçek hayvansal proteinlere ve doğal içeriklere bağlı kalın. Karışımı kuru mama ve yaş mama en iyisidir. Bazı sahipler yavrularını beslemeyi seçebilir taze yemekler . Enerji sağlamak için güvenilir, doğal et proteini kaynağı olan yiyecekleri seçtiğinizden emin olun. Sağlıklı iyi yağ seviyelerine sadık kalın.

Bu adamlar aşırı yemeye eğilimli olduklarından, onları serbest beslemeyin. Sadece birkaç ikram vermeye çalışın ve küçük porsiyonlar sağlayın. Büyüklüklerine bağlı olarak, günde bir ila iki bardak yiyecek yerler.

Evcil Hayvan Sigortası

Sahipleri düşünmek isteyebilir evcil hayvan sigortası melez köpekleri için. Çoğu acil durumda yardımcı olabilir. Bazı sağlayıcılar, yavru köpeğinizi sağlıklı tutma masraflarına yardımcı olan Sağlık Planları da sunar. Herhangi bir cins için bir gereklilik olmasa da, çoğu plan önceden var olan koşulları kapsamayacağından, özellikle yavru köpeğiniz gençken evcil hayvan sigortası dikkate alınmaya değer.

bakım

Doxiepoo'nun ana avantajlarından biri, düşük tüy bırakma özelliği sayesinde alerjisi olan veya minimum düzeyde tüy döken bir evcil hayvanı tercih edenler için ideal bir seçimdir. Fakat, bakım gerektirmediği anlamına gelmez , kürklerini sağlıklı ve dolaşmayan tutmak için düzenli bakım hala gerekli olduğundan.

Doxiepoos haftada en az bir veya iki kez fırçalanmalıdır. , ceketlerinin uzunluğuna ve dokusuna bağlı olarak. Düzenli fırçalama gevşek tüyleri, kiri ve birikintileri gidermeye yardımcı olur ve matlaşmayı önler. Ek olarak, Doxiepoos, kürklerini kırpılmış ve bakımlı tutmak için birkaç ayda bir profesyonel bakım gerektirebilir. Ceket ne kadar kıvrıksa bakım da o kadar fazladır. Ayrıca ara sıra banyo yapmayı da gerektirebilirler.

Kulaklara çok dikkat edin. Onları kuru tutun. Kulakları temiz ve kalıntı ve bakterilerden uzak tutmak için haftada bir kez hafif bir kulak temizleyici veya mendil kullanın.

Doxiepoos için diğer temel bakım görevleri şunları içerir: düzenli diş fırçalama , kulak temizleme ve tırnak kesme . Diş bakımı özellikle önemlidir, çünkü periodontal hastalık küçük ırklarda oldukça yaygındır. Tutarlı bir bakım rutini oluşturmak, potansiyel sağlık sorunlarını önlemeye ve Doxiepoo'nuzun en iyi şekilde görünmesini ve hissetmesini sağlamaya yardımcı olabilir.

Yetiştiriciler ve Köpek Yavrusu Maliyetleri

Dachshund Kaniş karışık yavrularının maliyeti büyük ölçüde değişebilir. 250$ ile 2000$ arası değişiyor , ebeveynlerinin kan çizgisine ve soyağacına bağlı olarak. Potansiyel sahipler, karışım üretip üretmediklerini görmek için hem Dachshund hem de Kaniş yetiştiricilerini kontrol edebilir.

Her zaman saygın yetiştiriciler arayın, bakım, ebeveyn köpekler, önceki yavrular ve hangi sağlık taramalarının yapıldığı hakkında sorular sorun. Yetiştirici maliyetlerinin yanı sıra, mal sahipleri, malzemelere ve ilk kuruluma birkaç yüz dolar yatırmak zorundadır. Birincil maliyetler şunları içerir: kasalar , yiyecek, oyuncaklar, battaniyeler, köpek yavrusu pedleri ve daha fazlası. Aşılar ve kısırlaştırma prosedürü dahil olmak üzere birinci yıl köpek yavrusu masraflarına hazırlanın.

Kurtarma ve Barınaklar

Barınaklarda ve kurtarmalarda melez bir cins bulmak oldukça olasıdır. . Bir yetiştiriciden satın alınan yavrulardan çok daha ucuz olabilirler. Saygın yerel barınaklar için veterinerinize danışın ve hem Dachshund hem de Poodle kurtarmalarına bakın. bir tercih edebilirsiniz köpek DNA testi Yavru köpeğinizin özel üremesinden emin değilseniz.

beyaz yavru köpek cinsleri

Aile Evcil Hayvanları Olarak

Bu minyon yavrular, doğru ailede harika evcil hayvanlar olurlar. Çok muhtaç olabilirler ve çok fazla ilgiye ihtiyaç duyabilirler.

Doxiepoo'nuzu evinize kabul ettikten sonra, mutlu ve keyifli bir ev ortamını teşvik etmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır:

 1. Sağlamak düzenli egzersiz ve zihinsel uyarım Doxiepoo'nuzu mutlu ve sağlıklı tutmak için.
 2. Eğitime ve sosyalleşmeye erken başlayın iyi huylu ve kendine güvenen bir yetişkin köpek sağlamak için.
 3. Bol oyuncak ve yeni oyunlarda dönüşümlü olarak kullanın Yavru köpeğinizi zihinsel olarak aktif tutmak için düzenli olarak.
 4. Tutarlı bir bakım rutini sürdürün Doxiepoo'nuzun ceketini iyi durumda tutmak ve ara sıra banyo yapmak veya profesyonel kuaföre gitmek de dahil olmak üzere paslanmayı önlemek için.
 5. Doxiepoo'nuzun ağırlığını izleyin , çünkü obezite IVDD ve kalça displazisi gibi sağlık sorunlarına katkıda bulunabilir.
 6. Düzenli veteriner kontrolleri planlayın Doxiepoo'nuzun sağlığını izlemek ve olası sorunları erkenden tespit etmek için.
 7. Diş bakımını hatırla , çünkü tüm ırklar için, özellikle daha yüksek risk taşıyan daha küçük olanlar için gereklidir.
 8. sağlamak çocukları küçük cins bir köpeği güvenli bir şekilde kullanma konusunda uygun şekilde eğitin.

Son düşünceler

Dachshund Kaniş karışımı sevimli, tahmin edilemez bir tüy yumağıdır. Bu alıngan yavrular harika aile hayvanları olabilir. Ancak, Doxiepoo herhangi bir eve sığmaz. Onlara verecek bol zamanı olan özenli sahiplere ihtiyaçları var. Ebeveyn ırklarından herhangi birinin özelliklerini miras alabilirler, bu da çok çeşitli görünüm ve kişiliklere yol açar. Sevimli Doxiepoo tam size göre olabilir. Diğer Kaniş karışımları ve bazı köpek bakımı ipuçları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bir Kaniş karışımı sahibi olarak onları şiddetle tavsiye ederim. Eğlenceli, zeki ve sadık yoldaşlar olurlar.

Yorumlar