En İyi Taze Köpek Maması: Yararları, Riskleri ve Sık Sorulan Sorular

En İyi Taze Köpek Maması: Yararları, Riskleri ve Sık Sorulan Sorular

Taze gıdaların işlenmiş gıdalardan daha lezzetli olduğu bir sır değil. Taze yiyecekler sadece insanlara fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda taze köpek maması da evcil hayvan ebeveynleri arasında büyüyen bir trenddir. Taze mamanın pek çok faydası vardır ve köpekler sadece tadını sever.

Taze yiyecekler, yüksek kaliteli, insan sınıfı bileşenlerden yapılır. Bazı köpek ebeveynleri için taze mama tercih edilen bir seçimdir. Diğerleri konsept için oldukça yeni olabilir. Tüm köpek diyetlerinde olduğu gibi, taze köpek maması kafa karıştırıcı bir manzara olabilir.Köpeğiniz için en iyi mamayı seçmek küçük bir karar değildir. Beslenme, bir köpeğin gelişimi, büyümesi ve uzun vadeli sağlığındaki en önemli faktörlerden biridir. Sahiplerin bilinçli bir seçim yapmasına yardımcı olmak için mevcut en iyi taze beslenme seçeneklerinden bazılarını inceledik.

Bir Bakışta En İyi Taze Yiyecekler

 Çiftçi's Dog Food Products (3 flavors)

Çiftçinin Köpeği

THEARMERSDOG.COM'DAN GÖRÜNTÜLE
 Ollie Köpek Maması Tavuk Tarifi

OllieMYOLLIE.COM'DAN GÖRÜNTÜLE

Spot & Tango

ZİYARET SPOT & TANGO

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi Chewy.com, Amazon.com ve ek ürün bilgileri ve müşteri yorumları alabileceğiniz diğer sitelere götürür. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerTaze Köpek Maması Nedir?

Taze köpek maması yapılır insan sınıfı bileşenler ve özellikle köpeklerin yemesi için hazırlanmıştır. Çok daha az koruyucu ve katkı maddesi içerir. Taze yiyecekler buzdolabında saklanmalı ve mağazalardan ve ayrıca abonelik yoluyla temin edilebilir. Bazı sahipler, tüylü bebeklerinin yemeklerini evde hazırlama görevini üstlenirken, diğerleri ticari olarak üretilmiş taze yiyecekler almayı seçecektir.

dişi alman kurdu isimleri

Amerikan Yem Kontrol Memurları Birliği'ne (AAFCO) göre, 'insan seviyesinde gıda', insanların yemesi için güvenli olan gıdadır. Bu, bu diyetteki yavruların bizim için yaptığımızdan fazladan bir porsiyonla beslenmesi gerektiği anlamına gelmez. akşam yemeği . Teknik olarak bu ürünler insanların tüketmesi için güvenli olabilir, ancak çok daha az çeşni ile yapılacağından insan damak tadına uygun olmayabilir. Köpekler, sıklıkla kullandığımız ağır baharatları, yağları ve tatlandırıcıları sindiremez. Aslında, bunların çoğu onlar için zehirlidir.

Taze yemek gerçek, tamamen doğal malzemelerle yapılır ve et, sebze, meyve ve tahıl içerir. Glutensiz ve tahılsız yapılabilir. Bu seçenek köpekler için birçok faydası olabilir ve mevcut en lezzetli diyettir. Tariflerin çoğu, ideal bir köpek diyetine uyacak şekilde formüle edilir ve bir besin ve mineral karışımı içerir.Taze Köpek Mamasının Faydaları

 Meraklı Basenji köpek yavrusu evde mutfakta taze sebzelerle masaya tırmanıyor.
Taze mamanın köpek sağlığına birçok faydası vardır.

BEN Diğer köpek mamalarında kullanılan aşırı işlenmiş bileşenlerin çoğunu ortadan kaldırır. Bu ürünler genellikle kurul onaylı hayvan besleme uzmanları tarafından formüle edilir. Taze gıdalar daha düşük sıcaklıklarda hazırlanır ve pişirilir, çiğ diyetlerin riskleri ortadan kaldırılırken besin değeri daha yüksek tutulur. Taze yiyecekler, genellikle %75 veya daha fazla yüksek bir nem içeriğine sahiptir. Bu sade mamalardan çok daha iyi hatta konserve. Kalın, yağlı sos veya soslar olmadan gelir.

Taze bir diyetle beslenen köpekler, kuru mama veya yüksek yağlı önceden paketlenmiş konserve yemek yiyenlere göre daha fazla enerjiye sahip olma eğilimindedir. Taze malzemeler sindirim sistemlerinin parçalanması için daha kolaydır ve besinler hala tazedir ve fazla pişirilmemiş veya parçalanmamıştır. Köpekler, taze bir diyetten mümkün olduğunca fazla enerji alabilirler.

Taze yemler, tüylerini parlak ve yumuşak tutan yüksek düzeyde doğal yağlar ve esansiyel yağlar sağlar. Ayrıca cilt sağlığını da desteklerler ve bazen alerjisi veya cilt rahatsızlığı olan yavrular için önerilirler. B vitamini, çinko ve yağ asitleri gibi yüksek düzeyde besinler, vücutlarının cilt tahriş edici veya enfeksiyonlarını iyileştirmesine yardımcı olmada çok faydalıdır. Ek olarak, taze gıda diyetleri genellikle göz sağlığını ve görünümünü destekleyen A vitamini açısından yüksektir.

Taze gıda diyetleri, yavruların sindirimini kolaylaştırır ve mide-bağırsak sağlıkları için çok iyi olabilir. Bu, daha düzenli bağırsak hareketlerine ve daha sağlıklı dışkılara yol açabilir. Köpekler mümkün olduğu kadar çok besini kullanabilir, böylece daha az atık ve yan ürün geçebilir.Yüksek kaliteli beslenmeyle beslenen köpekler genel olarak daha sağlıklıdır ve veterinere daha az yolculuk yapacaklardır. Daha fazla enerjiye sahip olacaklar ve bu da daha iyi bir yaşam kalitesine yol açacaktır. Bir evcil hayvanı taze mamayla beslemek en pahalı seçeneklerden biridir, bu da bazı sahiplerin yavrularına her öğünü vermesini pratik yapmaz. Para sorun olmasaydı, bu muhtemelen çoğu köpek sahibinin yapacağı seçimdi.

Taze Besinlerde Neler Aranmalı?

 İki kase taze et ve sebzenin yanında oturan köpek
Yavru köpeğiniz için en iyi markayı seçmek zaman alır ve köpeğinizin neyi sevdiğini görmek için birkaçını deneme süreci olabilir.

Ürün etiketlerinin okunması her zaman tavsiye edilir. Yüksek oranda işlenmiş bileşenlere dikkat edin . Beslenme içeriğinin yanı sıra, bir markanın itibarı ve uygulamaları, sahibinin belirli bir marka hakkında ne hissettiğini de etkiler. Besin değeri ve kalitesi her zaman ilk sırada yer alırken, ürünün nasıl yapıldığı ve hangi yöntemlerin kullanıldığı hemen hemen ikinci plandadır.

Marka Tarihi

Bir markanın geçmişine ve itibarına bakmak, sahiplerine şirketin neyi temsil ettiği hakkında bir fikir verebilir. Firmayı biraz araştırın, malzemelerini nereden aldıklarına, neleri desteklediklerine bakın. Bu, bir şirketin sahip olabileceği geri çağırmalar veya davalar hakkında bilgi edinmenin mükemmel bir yoludur. Yorumları okuyarak, arkadaşlarınıza sorarak veya veterinerinizle konuşarak diğer insanların ne söylediğini öğrenin. AAFCO beyanına ve bir markanın hangi malzemeleri dışarıdan temin ettiğine bakın. Saygın şirketler, seçeneklerin en yüksek kalitede olmasını ve bir köpeğin tüm ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamak için evcil hayvan beslenme uzmanları ve veteriner hekimlerle birlikte çalışacaktır.

İçindekiler

Belirli bir köpek ürününün yapımında neler olduğunu görmek için daima beslenme etiketlerini okuyun. Evcil hayvan mamalarındaki içerikler ağırlıklarına göre listelenmiştir. Bu, en öne çıkan bileşenlerin ilk sırada listelendiği anlamına gelir. Köpek mamasının içindekiler hakkında gerçeği söylediklerinden, her zaman bu ilk malzemeleri kontrol edin. Bir etiket, bir malzemenin taze olduğunu iddia etse bile, ilk bileşen kurutulmuş tavuk ise, durum kesinlikle böyle değildir. Marka iddialarının doğru olduğundan emin olmak için etiketleri okumak her zaman tavsiye edilir. Bazı AAFCO beslenme yönergeleri akılda tutmak: • arginin - Yavru köpekler için 0,62. Yetişkinler için 0,51.
 • Protein – Köpek yavruları için %22. Yetişkinler için %18.
 • Yağ – Köpek yavruları için %8. Yetişkinler için %5.
 • Kalsiyum – Köpek yavruları için %1. Yetişkinler için %0,6.
 • Fosfor – Köpek yavruları için %0,8. Yetişkinler için %0,5.
 • Sodyum – Köpek yavruları için %0,3. Yetişkinler için %0,06.
 • Lizin – Yavru köpekler için %0,77. Yetişkinler için %0,63.
 • lösin Köpek yavruları için %0,72. Yetişkinler için 0,59.
 • klorür – Bir köpek yavrusu için %0,45. Yetişkinler için 0,095.
 • (Bu tam bir liste değildir)

Sahiplerin, yavru köpeklerin yetişkin köpeklerden farklı beslenme gereksinimleri olduğunu hatırlamaları gerekir. Bazı yiyecekler her ikisi için de uygun olsa da, yavru köpeklerin yetişkinlere göre daha fazla yağa, proteine, minerale ve kaloriye ihtiyacı vardır. Bunun nedeni, ilk yıl boyunca hızlı bir büyüme döneminde olmalarıdır. Yetişkin köpeklerin yağ ve kalori dolu yiyeceklere ihtiyacı yoktur. Aşırı yemek kilo alımına neden olabilir, obezite riski , kalp hastalığı ve diğer uzun vadeli sağlık sorunları için yüksek risk . Yetişkin formüle edilmiş mamaları yiyen köpek yavruları, hızlı büyümelerini ve yüksek enerji kullanımlarını desteklemek için ihtiyaç duydukları kadar hayati besinleri alamazlar. Endişeleriniz varsa daima veterinerinizle görüşün. yavru köpeğinizin yemeği ihtiyaçlarını karşılamıyor .

Bütün Etlerden Elde Edilen Protein

Yüksek kaliteli protein her zaman köpek mamasının ilk bileşeni olmalıdır. Protein, bir köpeğin genel sağlığı ve gelişimi için inanılmaz derecede önemlidir. Büyüme, kas gelişimi, enerji, bağışıklık sistemi fonksiyonu, cilt ve tırnak sağlığında önemli bir rol oynar. Tüm yüksek kaliteli ürünler, ilk bileşen olarak listelenmiş bütün ete sahip olmalıdır. Tavuk, balık , sığır eti ve kuzu eti popüler seçeneklerdir. Taze yemekler yüksek oranda et yemeği, toz et veya et türevleri içermemelidir.

Sağlıklı Karbonhidratlar

Karbonhidratlar, köpeklere hayvansal proteinlerden alamadıkları ekstra enerji ve destek sağlar. Sağlıklı karbonhidratlar, sindirime yardımcı olan güvenilir bir vitamin, mineral, antioksidan ve lif kaynağıdır. Yararlı karbonhidratlar bitkilerde ve tahıllarda bulunur. Bazı sağlıklı şekerlerin yanı sıra bir enerji artışı sağlarlar. Elma, havuç, yeşil fasulye, ıspanak, tatlı patates ve hatta çilek, köpeklere fayda sağlayabilecek sağlıklı karbonhidratlar sunar. Tariflerin çoğu, sağlıklı bir doz içerecektir. meyve ve sebzeler . Taze meyve ve sebzeler, bağışıklık sistemi desteğine yardımcı olan bir besin takviyesidir.Omega Yağ Asitleri

Omega yağ asitleri, bir köpeğin genel sağlığında önemli bir rol oynar. Bu sağlıklı yağlar, yavru köpeklerin gelişimi için gereklidir ve göz ve beyin gelişimi ile cilt ve tüy sağlığına yardımcı olur. Sağlıklı yağlar ayrıca sindirim, kemik ve eklem sağlığı için çok önemlidir. Bu sağlıklı yağlar genellikle yumurta, balık, balık yağları ve bazı bitki yağlarında bulunur.

glukozamin

Glukozamin, köpek diyetinde önemli bir unsurdur. Bu bileşik deniz ürünleri, balık ve tavuk kıkırdağında bulunur. Sağlıklı, güçlü eklemler, kaslar ve kemikler geliştirmede ayrılmaz bir rol oynar. Glukozamin, köpekler, özellikle yaşlı yavrular, daha büyük ırklar ve çok aktif yavru köpekler için çok önemli bir bileşendir.

Doğal Koruyucular

Doğal koruyucular kullanan yiyecekler, birçok yapay içerik kullanan yiyeceklerden her zaman daha iyidir. Doğal, sürdürülebilir kaynaklı, bütün gıdalar köpek beslenmesi için en sağlıklı seçenektir. Yapay koruyucular, köpekler için sindirimi zor olabilir ve tahrişe veya rahatsızlığa neden olabilir. Bazı koruyucular, yiyeceklerin taze kalmasını ve yenilmesi güvenli olmasını sağlamak için gereklidir. Bazı doğal koruyucular arasında C vitamini, E vitamini ve Biberiye ve nane gibi bitkisel yağlar bulunur. Her zaman gıda boyası kullanan markalardan kaçının. Hiçbir kaliteli taze ürün yapay koruyucu veya gıda boyası kullanmamalıdır. Bu büyük bir kırmızı bayrak.

En İyi 10 En İyi Taze Köpek Maması

Taze köpek mamasının popülaritesi yalnızca son birkaç yılda arttı. Bir niş pazar olarak başlayan şey, şimdi birçok köpek sahibi için tercih edilen bir seçimdir. Taze mama bir köpek için en pahalı seçenek olsa da aynı zamanda en sağlıklı olanıdır. Bu mamalar, bir köpeğin özel beslenme ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapılır, ancak bunu başarmak için köşeleri kısmayın veya lezzetten ödün vermeyin. Her yavru için doğru beslenmeyi bulmak kolay bir iş değildir. Tüm köpekler farklı olduğu için herkese uyan tek bir seçenek yoktur. Seçimi biraz daha kolaylaştırmak için en sevdiğimiz 10 taze ürünü inceledik.En İyi Genel

Çiftçinin Köpeği

 Çiftçi's Dog Food Products (3 flavors)
 • Yüksek kaliteli etler, tavuk, hindi, sığır eti ve kuzu eti.
 • Bütün etler ve taze ürünlerle tahılsız formüller.
 • Abonelik bazlı, kapınıza kadar teslim.
 • Taze pişirilmiş, hızlı dondurulmuş, suni koruyucular olmadan.
 • USDA onaylı et tedarikçileri ve mutfaklar.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde ücretsiz gönderim.
THEFARMERSDOG.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Çiftçinin Köpeği 2014'ten beri var olan, çok incelenen bir markadır. Bu şirket, bir sahibinin köpeğinin ciddi sindirim sorunlarını çözmeye yardımcı olma ihtiyacı üzerine kurulduğu için öne çıkıyor. Veterinerinin tavsiyesi üzerine ev yapımı köpek mamaları formüle ettikten sonra The Farmer's Dog markası doğdu. Bu abonelik tabanlı bir hizmettir.

Bu şirket, sahiplerinin oluşturacağı evcil hayvan profillerine dayalı olarak özel olarak oluşturulmuş köpek beslenme planları sunar. Yiyecekler, yüksek kaliteli bir USDA mutfağında pişirilir ve doğrudan ev sahibinin kapılarına kadar teslim edilir. Gıdalar asla derin dondurulmaz ve servise hazır olarak teslim edilir. Bu markayla ilgili en sevdiğimiz şeylerden biri, türe özgü beslenme yönergeleri oluşturmalarıdır. pek çok şirkette görülmeyen . Şu anda yalnızca tahılsız seçenekler sunuyorlar. Köpeğiniz tahıl içeren bir beslenmeyi tercih ediyorsa, evde pirinç yapıp karıştırarak biraz tasarruf edebilirsiniz.

Gıda, tüm yaşam yaşları ve aşamaları için formüle edilmiştir. Yavru köpekler veya yaşlanan köpekler için hiçbir mama doğrudan formüle edilmese de, profil sahipleri bir köpeğin ağırlığı, ideal ağırlığı, aktivite düzeyi, cinsi ve yaşı hakkında ayrıntılar içerir. Farmer's Dog daha sonra her yavru için mükemmel porsiyon boyutunu hesaplayacak ve hangi tariflerin en iyi sonucu vereceğini önerecektir.

Şu anda, yiyecekler tavuk, sığır eti, hindi ve domuz eti tariflerinde sunulmaktadır. Her lezzet, özenle seçilmiş sebze ve meyveler, tescilli bir besin karışımı, balık yağları ve yüksek kaliteli taze etler içerir. Bu şirket ayrıca iki haftalık bir tat denemesi sunuyor, böylece sahipler ve köpekler bu mamanın Buddy için işe yarayıp yaramayacağına dair gerçekçi bir fikir edinebilirler. Şu anda, bu yemeği abonelik hizmeti dışında satın almanın bir yolu yoktur. Teslimatlar, ilk iki haftalık deneme süresinden sonra düzenli olarak sekiz haftada bir gelecek.

En İyi Tahılsız

Ollie

 Ollie Köpek Maması Tavuk Tarifi
 • Her yaştan ve yaşam evresindeki köpekleri destekler.
 • Serbest dolaşan, yüksek kaliteli proteinler.
 • İlk bileşen olarak doğal et içeren bir et tarifi.
 • 5 – yıldız derecelendirmesi.
 • Taze pişmiş ve hızlı dondurulmuş.
 • Kuzu, hindi, tavuk ve sığır eti tarifleri.
MYOLLIE.COM'DAN GÖRÜNTÜLE

Ollie abonelik planıyla yüksek kaliteli yemekler sunan bir şirkettir. The Farmer's Dog gibi, bir köpeğin yaşına, aktivite düzeyine ve kilosuna uygun kişiselleştirilmiş planlar sunarlar. Kullanılan her bileşen insan kalitesindedir ve koruyucu maddeler ve yapay dolgu maddeleri içermez. Bu tariflerde kullanılan tüm etler, Amerika Birleşik Devletleri veya Avustralya çiftliklerinden temin edilmektedir. Et proteini serbest menzildir. Yiyecekler taze pişirilir ve anında dondurulur.

Ollie hem tahıl içermeyen hem de tahıl içeren tarifler sunar , böylece herhangi bir köpeğin diyetinin ihtiyaçlarını karşılayabilir. Tüm tarifler, glütensiz bir tahıl olan öğütülmüş chia tohumunu içerir. . Ollie dört çeşide sahiptir: kuzu eti, hindi, tavuk ve sığır eti. Her tarif yalnızca bir et kaynağı içerir. Bu, sığır eti tarifinin yalnızca sığır eti içerdiği, tavuk unu veya diğer et yan ürünlerini eklemediği anlamına gelir. Gerçek et, her tarifin ilk maddesidir.

Tarifler, veteriner beslenme uzmanları tarafından hazırlanmıştır ve köpekleri yaşamın her aşamasında desteklemek için tasarlanmıştır. Ollie müşterilerden ve sektör uzmanlarından beş yıldız aldı. Beş yıldızlı bir inceleme kazandılar Köpek Maması Danışmanı tarafından desteklenmektedir ve Amerikan Kulübesi Kulübü .

Seçici Yiyenler İçin En İyisi

Spot & Tango

 Spot ve Tango Köpek Maması UnKibble Tavuk
 • Taze yiyecek ve taze mama seçenekleri.
 • Geniş tarif yelpazesi.
 • Tahılsız ve tahıl içeren tarifler.
 • Kişiselleştirilmiş abonelik hizmeti.
 • Yüksek proteinli formüller.
 • Gerçek et, ilk malzemedir.
SPOT&TANGO.COM'DAN İNCELE

Spot & Tango başka bir abonelik tabanlı beslenme hizmetidir. Hem “köpüksüz” kuru mama hem de taze bir sıra sunuyorlar. Her iki seri de hiçbir katkı maddesi, suni koruyucu veya dolgu maddesi içermeyen insan kalitesinde, her zaman taze malzemeler kullanır. Tarifler protein açısından yüksektir ve sağlıklı seviyelerde iyi yağ içerir.

Kişiselleştirilmiş planlar, sahiplerinin sevgili evcil hayvanları için mümkün olan en iyi beslenmeyi sağlamak için sahiplerle yakın çalışmasına olanak tanır. Bu şirket hem tahıl içermeyen hem de tahıl içeren seçenekler sunuyor. Aboneliğe dayalı diğer birçok hizmet, Spot & Tango kadar geniş bir ürün yelpazesi sunmaz.

Her şey hızlı dondurulur ve çevre dostu ambalajlarda paketlenir. Et, her tarifin ilk maddesidir. Tüm tarifler ayrıca ilave protein için yumurta içerir. Tarifler ayrıca elma, kızılcık, yaban mersini ve tatlı patates, havuç ve ıspanak gibi GDO'suz meyve ve sebzelerin bir karışımını içerir. Tarifler, düzgün sindirime yardımcı olmak için geliştirilmiştir ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için vitamin ve mineral takviyeleri içerir.

Spot & Tango, tahıl ve glütensiz seçenekler de dahil olmak üzere diğer bazı şirketlerden daha fazla çeşniye sahiptir. Taze lezzet çeşitleri arasında Hindi ve Kırmızı Kinoa, Sığır Eti ve Darı ve Kuzu ve Kahverengi Pirinç bulunur. 'Kıbble olmayan' mama hattı, düşük sıcaklıkta yavaş pişirilen ve ardından kurutularak 'taze' bir mama oluşturan taze gıdadır. Ürünler üç veya dört hafta içerisinde kullanılmalıdır. Yemekler teslim edildiğinde dondurulmalıdır.

En İyi Abonelik Olmayan Taze Köpek Mamaları

Tüm seçenekler değil abonelik esasına göre gel . Gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalarda olduğu kadar Chewy.com ve Amazon gibi çevrimiçi sitelerde de pek çok şey var. En çok oy alan abonelik dışı seçeneklerden birkaçını inceledik.

SadeceKöpekler İçin Yiyecek

 SadeceKöpekler İçin Yiyecek
 • Yüksek proteinli tarifler.
 • Geyik eti gibi geniş protein yelpazesi.
 • Dondurulmuş gemiler bir yıl süreyle saklanabilir.
 • Yüksek besleyici, düşük kalorili tarifler.
 • Telaşlı yiyiciler için uygundur.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

JustFoodForDogs geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Renal destek, eklem ve cilt desteği seçenekleri ve bir veterinerlik ve yoğun bakım diyet hattı sunarlar. Ayrıca rafa dayanıklı taze bir çizgileri var. Tarifler besin değeri yüksek ve kalorisi düşüktür. Ürün ve lezzet seçimi söz konusu olduğunda, JustFoodForDogs'un mükemmel bir seçimi var. Chewy.com'da çok çeşitli ürünleri mevcuttur.

Bu şirket, çok yönlü hayvan proteinleri de dahil olmak üzere çok çeşitli taze insan sınıfı içerikler sunmaktadır. Örneğin geyik eti ve kabak tarifi, diğer markalarda sıklıkla bulunan bir şey değildir. Bu özel tarif, öğütülmüş geyik eti, balkabagi, tatlı patates, Brüksel lahanası ve kızılcık içerir. Geyik eti, hassas mideleri ve cilt sağlığını desteklemeye yardımcı olan yeni bir proteindir. Kabak gibi yüksek lifli bileşenler sindirime yardımcı olur. Bu tarifler ayrıca, omega yağ asitleri açısından yüksek balık yağı içeren tescilli bir Omega Plus veteriner takviyesi içerir.

beagle kırması

Bu marka hakkında sevdiğimiz bir şey, çok çeşitli lezzetli proteinler sunmalarıdır. Bunlara kuzu eti, geyik eti, tavuk, sığır eti, hindi, somon ve daha fazlası dahildir.

Tüm tarifler %100 insan kalitesinde malzemelerden yapılır ve protein açısından yüksektir. Formüller dolgu maddeleri, koruyucular, büyüme hormonları veya yapay renkler içermez. Ürünler donmuş olarak gönderilir ve dondurucuda bir yıla kadar saklanabilir. Balık bazlı tarifler, buzları çözüldükten sonraki üç gün içinde beslenmelidir. Diğer protein bazlı tarifler dört içinde sunulmalıdır.

Taze Pet Hayati

 Taze Pet Hayati
 • Özellikle küçük ırklar için geliştirilmiştir.
 • Seçici yiyiciler için harika.
 • GDO onaylı olmayan tarifler.
 • %100 çiftlikte yetiştirilmiş proteinler.
 • ABD üretimi artırdı.
 • Karışık et ve tek proteinli tarifler.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Freshpet, lezzetli ve uygun fiyatlı çeşitli seçimler yapar. Bunlar, karışık et tariflerinin yanı sıra köpek ikramlarını içerir. Tarifler GDO onaylı değildir ve koruyucular, et yan ürünleri veya işlenmiş yemekler içermez. Tarifler tahılsız ve tahıl içerir. Tüm tariflerde %100 çiftlikte yetiştirilmiş tavuk, sığır eti veya balık kullanılır ve burada ABD'de yetiştirilen tamamen doğal meyve ve sebzeler bulunur.

Freshpet'in küçük ırklar için tahıl içermeyen Freshpet Vital Tavuk Tarifi gibi daha spesifik ürünler sunmasını gerçekten seviyoruz. Özellikle büyük veya büyük şirketler için formüle edilmiş seçenekler bulmak zordur. küçük köpekler , bu nedenle bu ürün bizim için öne çıkıyor. Bu tahılsız tavuk tarifi, özellikle küçük köpekler ve yemek konusunda seçici olduğu bilinen köpekler için formüle edilmiştir. Sindirimi iyileştirmek ve sağlıklı bir kiloyu teşvik etmek için tasarlanmıştır.

Taze et ve sebzelerden yapılan bu marka lezzet, çeşitlilik ve beslenmeyi çok iyi dengeliyor. Taze yiyecek söz konusu olduğunda, çok çeşitli ve makul bir fiyat aralığına sahipler. Ürünler dondurulmuş olarak satılır ve gönderilir ve buzdolabında saklanabilir. Açıldıktan sonra yedi gün içinde servis edilmelidir. Bu yemekler bireysel olarak servis edilebilir ve tam beslenme sağlar. Ayrıca yemek kabı olarak kullanmak için çok lezzetlidirler.

Tylee'nin İnsan Sınıfı

 Tylee's Human-Grade
 • İnsan sınıfı proteinler.
 • Yüksek proteinli, tahılsız tarifler.
 • Yüksek kaliteli meyve ve sebzeler.
 • Minimum düzeyde işlenmiş.
 • Dondurulmuş, çözüldükten sonra servise hazırdır.
 • İkramlar ve köpek maması mevcuttur.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Tylee's, insan sınıfı köpek maması ve insan sınıfı köpek maması yapar. Diğer bazı markalar kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip değiller, ancak birçok lezzetli seçeneğe sahipler. Proteinler arasında tavuk, hindi, balık ve domuz eti bulunur. Tüm etler USDA onaylıdır.

İnsan sınıfı malzemelerle yapılan bu taze yemekler inanılmaz derecede lezzetli, lezzet ve besin dolu. Mısır, buğday, soya, yan ürün yemekleri veya suni tatlar içermezler. Yapay renkler veya koruyucular kullanılmaz. Ürünler dondurulmuş olarak gönderilir ve buzları çözüldükten sonra servise hazır hale gelir.

Tarifler, lahana, brokoli, havuç, balkabagi, ananas ve daha fazlası gibi yüksek kaliteli taze meyve ve sebzeleri içerecek şekilde formüle edilmiştir. Meyve ve sebzeler, mümkün olduğunca doğal liflerini, vitaminlerini, minerallerini ve antioksidanlarını korumak için minimum düzeyde işlenir. Yiyecek hazırlandıktan hemen sonra, mümkün olduğu kadar tazeliğini korumak için dondurulur.

rottweiler pitbull mix

Sağlıklı Yaşam Kasesi Arttırıcılar Taze

 Sağlıklı Yaşam Kasesi Arttırıcılar Taze
 • Bir yavru köpeğin beslenme ihtiyaçları için özel olarak formüle edilmiştir.
 • Enerji, bağışıklık sağlığı ve sindirimi destekler.
 • 'Burundan kuyruğa' sağlıklı yaşam için formüle edilmiştir.
 • Yalın, yüksek kaliteli gerçek proteinler.
 • Sağlıklı büyüme ve gelişmeyi destekler.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Wellness, az yağlı, sindirimi kolay yemekleri doğrudan buzdolabından servise hazır hale getirir. Tam bir yemek olarak yenebilir veya kuru mama ile Topper veya karıştırıcı olarak kullanılabilirler. Besinleri ve lezzeti korumak için taze hazırlanmış ve hızlı bir şekilde dondurulmuş olan bu yemeklerin servis edilmesi kolay ve oldukça lezzetlidir.

Wellness'ın taze evcil hayvan maması seçeneklerinde sevdiğimiz şey, yavru köpekler için özel olarak formüle edilmiş bir seçenek sunmasıdır. (JustFoodForDogs da yapar). Piyasada bulunan seçeneklerin çoğu, her yaş ve aşama için tasarlanmıştır ve beslenme ihtiyaçlarını karşılar. Bununla birlikte, özel olarak formüle edilmiş bir köpek yavrusu beslemek her zaman daha iyidir. P etli yemek . Wellness Kaseleri, enerji, deri ve tüy sağlığı, bağışıklık sağlığı, sindirim sağlığı ve güçlü dişler ve kemikleri desteklemek için formüle edilmiştir.

Her tarif, doğal proteinlere sahip yüksek kaliteli, sağlıklı içerikler içerir. Burada bahsettiğimiz köpek yavrusu çeşidi, dondurulmuş taze Hindi & Rice aromasıdır; Yine de, Wellness başka çeşitler de yapar Sığır Eti ve Havuç, Tavuk ve Balkabagi ve Hindi ve Tatlı Patates dahil.

Freshpet Select Hassas Mide

 Freshpet Select Hassas Mide
 • Mide sorunları, zayıf sindirimi ve hassasiyeti olan köpekler için özel olarak formüle edilmiştir.
 • Tamamen doğal.
 • Sindirime yardımcı olmak için lif açısından zengin formül.
 • Buzdolabı taze, asla donmamış.
 • Çok uygun
AMAZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Freshpet'ten Select Sensitive Mide, hassas sindirim sistemi olan köpekler için en iyi seçimimizdir. Bu yemek donmuş değil. Soğutulmuş taze rulo halinde servis edilir. Ayrıca cilt sorunları olan köpekler için formüle edilmiştir ve lif bakımından zengin kabak, kahverengi pirinç ve sindirimi kolay proteinler içerir.

Bu yemek tamamen doğal tavuk, tavuk ciğeri, et suyu, yumurta, kabak püresi, havuç ve tatlı patates ile yapılır. . Hayati besinlerle doludur ve sindirimi kolayken lezzetini korur. Bu, tüm köpekler için mükemmel bir seçim olmasa da, hassas mideleri olan veya bir süreliğine taze, tamamen doğal bir diyete ihtiyaç duyan köpekler için mükemmel bir seçenektir.

Doğanın Mantığı Hafif Pişmiş Dondurulmuş

 Doğanın Mantığı Hafif Pişmiş Dondurulmuş
 • Kısık ateşte hafif pişirilir.
 • %95 hayvansal proteinler.
 • Serbest gezinen, otla beslenen et.
 • Yüksek protein formülü.
 • İki hafta boyunca çözülmüş olarak saklanabilir.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Bu yiyecek, düşük ısı kullanılarak hafifçe pişirilir ve ardından besinleri ve tatları korumak için dondurulur. Yiyecekler servis edilmeden önce dondurulup çözdürülür. Çözüldükten sonra buzdolabında iki haftaya kadar saklanabilir. Bu seçenek listemizdeki diğerleri kadar taze olmasa da oldukça besleyici ve lezzetli bir seçimdir.

Bu tarifteki proteinin %95'i hayvansal içeriklerden gelir. Proteinler serbest gezinen ve otlarla beslenir ve tüm yiyecekler minimum işleme prosedürleri kullanılarak yapılır. Bu tarifler bezelye, patates veya baklagil içermez. Köpeklere son derece besleyici, inanılmaz lezzetli bir yemek sunan bu mamadaki bir numaralı bileşen serbest gezinen kuzudur. Bunun gibi rulo yiyecek taze, yüksek proteinli ve listemizdeki diğer bazı taze yiyecek seçeneklerinden daha uygun fiyatlı.

Ben ve Seviyorum Ve Sen Irresist-A-Bowls

 Ben ve Seviyorum Ve Sen Irresist-A-Bowls
 • Yüksek protein formülü.
 • Kafessiz et ve tamamen doğal malzemeler.
 • Tarifler, holistik bir veterinerle ortaklaşa formüle edilir.
 • Servise hazır.
 • Küçük şirket, olağanüstü lezzet ve kalite.
 • Sürdürülebilirliğe adanmış ambalajlar %100 geri dönüştürülebilir.
AMAZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Bu yemeğin bir numaralı malzemesi gerçek tavuktur. Bu yüksek proteinli formül, probiyotikler, protein, amino asitler ve Omega 6 yağ asitleri ile doludur. Bu yiyecekler, tüm tahıl içermeyen formüller, buğday, pirinç, çavdar, arpa veya yulaf kullanır. Tüm tarifler tahılsızdır. Kafessiz, doğal olarak yetiştirilen tavuklar, birincil protein kaynağı olarak kullanılır.

Tüm doğal, gerçek malzemeler, bu yiyecekleri bu kadar lezzetli yapan şeydir. Tavadan yeni çıkmış gibi tadacak şekilde tasarlanmıştır. Bu kaseler servise hazır. Bu şirket kendini sürdürülebilirliğe adamıştır ve tüm ambalajlar %100 geri dönüştürülebilirdir. Ayrıca tüm tarifler holistik bir veteriner hekim ile ortaklaşa yapılmaktadır. Tüm malzemeler elle seçilmiş, doğal ve hem lezzet hem de beslenme testinden geçecek şekilde yapılmıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

Taze köpek maması neden bu kadar pahalı?

Bu, piyasadaki köpekler için en pahalı seçenektir. Kullanılan yüksek kaliteli içerikler, gıdanın hazırlanmasında kullanılan işlemler ve ihtiyaç duyduğu yüksek saklama seviyesi nedeniyle çok pahalıdır. Taze yiyeceklerin çoğu donmuş veya taze olarak servis edilir. Bazıları dondurularak kurutulmuş olarak servis edilir. Bu saklama yöntemleri ucuz değildir ve taze yiyeceklerin de son kullanma tarihi geçebilir ve hızla bozulabilir, bu da sahiplerinin çöpe gitmesi durumunda maliyetin farkına varmalarını sağlar.

Köpeğimin diyetine taze mama ekleyip yine de onu mamayla besleyebilir miyim?

Taze mama, köpeğinizin diyetine ara sıra ödül olarak, düzenli bir takviye olarak veya kuru mama gibi diğer mamalarla birlikte eklenebilir. Bazı sahipler, köpeklerini sabahları kuru mamayla beslemeyi ve ardından akşam yemeği için taze bir yemek vermeyi tercih edebilir. Diğer sahipler, köpeklerine yalnızca taze yiyecek sağlamayı seçeceklerdir. Mama mamasını değiştirmeyi düşünürken, bir plan belirlemek için her zaman veterinerinize danışın ve köpeğinizin tüm bireysel beslenme ihtiyaçlarını karşılayan bir seçenek seçtiğinizden emin olun. Kuru mamadan tamamen taze bir diyete asla aynı anda geçiş yapmayın. Yavaş yavaş geçiş, çünkü bu sindirimde daha kolay olacaktır.

Taze köpek maması ısıtılabilir mi?

Bazı köpekler, yemeklerinin soğuk servis edilmesini sevmeyebilir ve sahipleri genellikle köpek mamasını ısıtmanın güvenli olup olmadığını merak eder. Güvenli bir şekilde yapıldığı sürece oda sıcaklığına kadar ısıtılabilir. Köpek mamasını asla mikrodalgaya koymayın, çünkü çok çabuk çok ısınabilir ve yemek yerken köpekleri içten yakabilir. Ocakta hafifçe ısıtmak, daha fazla pişirmemeye dikkat etmek veya servis yapmadan önce yemeğin daha yüksek bir sıcaklığa ulaşması için bekletmek daha iyi seçeneklerdir.

Taze köpek maması bir moda mı?

Taze köpek maması bir heves değildir. İnsanlar yüzyıllardır köpeklerini taze gıda diyetleriyle besliyorlar. Bununla birlikte, piyasada bulunan markaların çoğu daha yenidir. Bununla birlikte, bir köpeği taze gıda diyetiyle besleme kavramı yeni değildir. Bu bir heves değil ve sadece popülaritesi artıyor.

Taze köpek maması insan kalitesindedir. Bu onu yiyebileceğim anlamına mı geliyor?

Taze köpek maması, insan tüketimi için güvenli olduğu anlamına gelen insan sınıfı bileşenlerden yapılır. Bu, evcil hayvan sahiplerinin yavrularıyla yemek paylaşmayı alışkanlık haline getirmeleri gerektiği anlamına gelmez. Bu mamalar köpekler için özel olarak formüle edilmiştir ve insanlar için çok lezzetli veya iştah açıcı olmayan bazı bileşenler içerebilir. Özel olarak formüle edilmiş vitamin ve besin katkı maddeleri mutlaka insan tüketimine yönelik değildir. Atıştırmalıklarınızı Fido ile paylaşmaktan kaçının ve insan alımı için hazırlanmış sağlıklı atıştırmalıkları tercih edin.

Son düşünceler

Taze mama, köpek sağlığı ve genel esenliği için harika bir seçenek olabilir. Mevcut en pahalı mama seçeneğidir ve köpeklerini beslemek için mümkün olduğunca çok para harcamakta sorun yaşamayan sahipler için bu mükemmel bir seçimdir. Diğerleri için, köpeklerinin diyetine mükemmel bir katkı veya ara sıra bir ödül olabilir. Bu ürünler, tamamen doğal, yüksek kaliteli içeriklerle daha küçük partiler halinde üretilir. Doğal, etik olarak yetiştirilmiş proteinler kullanırlar ve evcil hayvanlara lezzetten ödün vermeden en fazla besin değerini sağlamak için tasarlanmıştır. Umarız, mevcut en iyi 10 taze köpek maması listemiz, tüylü bebeğinizi neyle besleyeceğiniz konusunda bilinçli bir seçim yapmanıza yardımcı olur.

Yorumlar