Acana Köpek Maması İncelemesi: En İyi Formüller, Hatırlama Tarihi ve Daha Fazlası

Acana Köpek Maması İncelemesi: En İyi Formüller, Hatırlama Tarihi ve Daha Fazlası

Acana'nın sahibi Şampiyon Evcil Hayvan Yemi aynı zamanda daha pahalı markayı üreten Orijen . Acana, 1979'dan beri üstün ürünleri için çok sayıda ödül almıştır. 'Tüm yaşam evreleri' için birden fazla köpek ve kedi mamasının yanı sıra yavru ve yaşlılar. Ayrıca, farklı cins boyutları için seçkin diyet seçeneklerine ve ürünlere sahiptirler.

Acana popüler bir köpek maması markasıdır 60'tan fazla ülkede mevcuttur dünya çapında. Hem tahıl içermeyen hem de tahıl içermeyen seçeneklerinin yanı sıra sınırlı içerik tariflerine sahip oldukları için evcil hayvanınızın özel ihtiyaçlarını karşılayan bir ürün bulacağınızdan emin olabilirsiniz. Hem kuru mama hem de harika bir eğitim yardımı olan ikramlar üretirler. İkramlar, gerçek hayvan etlerinden yapılan, lezzet ve besinleri kilitlemek için dondurularak kurutulmuş çiğ hayvan etleridir.Acana, tüm cins türleri için tasarlanmış 'tüm yaşam evreleri' formüllerinin birden çok çeşidine sahiptir. rakiplerine benzer . Ancak yavru köpek mamaları da var. küçük köpek yavrularına yönelik formüller Hem de büyük cins yavru köpekler için yapılmış yiyecek . Küçük ırkların, daha küçük bir tane boyutu da dahil olmak üzere, büyük köpeklerden farklı ihtiyaçları vardır. Üst düzey bir formülleri bile var. Köpeğinizin üzerinde tutabileceksiniz. Yavrudan yaşlılığa kadar aynı köpek maması markası . Kullandıkları malzemeler, tarifler ve favori seçimler dahil olmak üzere Acana hakkında bilgi edinmek için okumaya devam edin. İşte başlıyoruz!

Bir Bakışta Gıda İncelemesi: Acana Formülleri

Acana Yavrusu
Bizim Puanımız

Yavru Köpekler İçin En İyisi

Acana Puppy FormülüAmazon.com'da görüntüleyin
Acana Yetişkin
Bizim Puanımız

Yetişkinler İçin En İyisi

Acana Yüksek Protein

Amazon.com'da görüntüleyin
Acana Limited
Bizim Puanımız

Sınırlı İçerikAcana Sınırlı Malzemeli Tarif

Amazon.com'da görüntüleyin

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Marka Tarihi

Acana Kuru Köpek Maması Tarihi

Acana'nın ana şirketi olan Champion Petfoods 1979'dan beri faaliyet göstermektedir. Alberta, Kanada'da kurulmuş olup, şu anda Kanada ve Amerika'da fabrikalar var . Makul fiyatlı hem Acana ve Orijen , daha pahalı olan versiyon, onlarca yıldır üretimde. Mevcut en iyi evcil hayvan maması üreticileri arasında bir ün kazandılar.

Acana genel merkezi, üretim fabrikası gibi hala Edmonton, Alberta, Kanada'dadır NorthStar Mutfaklar sadece üretimi içindir Acana ve Orijen köpek maması ürünleri . Kentucky, Auburn'de DogStar Kitchens adında bir ofis ve fabrikaya sahip olacak şekilde genişlediler. Ürünleri nereden geliyor? yerel çiftlikler ve sular, bu nedenle tüm bileşenler güvenlidir ve güvenilir kaynaklardan alınır.

Geri Çağırma Geçmişi

Acana Geri Çağırma Geçmişi

We’ve yüksek ve alçak arandı ve olduğunu öğrenmekten heyecan duyduk sıfır hatırlama herhangi bir Acana ürünü için. Sadece bu da değil, aynı zamanda kardeş ürünleri Orijen için sadece bir geri çağırma oldu. Kırk yılı aşkın üretim süresiyle, ürünleri için hiçbir zaman ceza almamış olmalarına hayranlık duyuyoruz. Ancak bu ödül, bize bunun yüksek kaliteli bir marka olduğuna dair güven veriyor.

FDA Uyarısı

FDA'nın Acana'yı listelediğini belirtmekte fayda var on beş diğer köpek maması markasıyla birlikte gelişen birden fazla evcil hayvanla bağlantılı DCM - dilate kardiyomiyopati - şiddetli kalp rahatsızlığı. Ancak, markaların hastalığa neden olduğunu kanıtlayan kesin bir şey yok. Sorun, markanın kendisiyle değil, çoğunlukla tahılsız ürünlerle ilgilidir.Aktif Davalar

Söylemeye değer başka bir şey de, 2018 yılında açılan dava Şampiyon Petfoods'a karşı, ihmalkar, umursamaz uygulamalar, yanlış reklamlar ve ağır metaller ve toksinler iddia ediyor.

çay fincanı teriyer köpekler

Gıda Maddeleri

Acana Köpek Maması Malzemeleri

Malzemeler söz konusu olduğunda, Acana köşeleri kesmez. Yerel kaynaklı malzemeler kullanırlar ve asla istenmeyen maddeler içermezler. yan ürün etler buğday, mısır veya soya. Her zaman birinci bileşen olarak listelenen yüksek kaliteli bir et proteini vardır. Acana'nın evcil hayvanlarda DCM'ye neden olma olasılığına dair uyarıları vardır, ancak hiçbir şey tam olarak kanıtlanmamıştır, bu nedenle Acana'yı evcil hayvanınızın hazır köpek maması olarak kullanırken güvende olmanız gerekir.

Acana temel amino asitleri sağlar Doğal olarak ihtiyacınız olan tüm besinleri içeren WholePrey kas eti, organları ve kıkırdağı kullanarak yağlar, vitaminler ve mineraller. Bu nedenle, içerik listesine takviye eklemeye gerek yoktur. Bezelye, fasulye ve mercimek dahil olmak üzere tüm meyve ve sebzeler, doğal lif, mineral ve vitamin sağlayan GDO içermeyen bileşenlerdir.

Acana Köpek Maması Yorumları

Acana Food Köpek Bekliyor

Şimdi, çeşitli seçenekler de dahil olmak üzere Acana’nın farklı seçeneklerini gözden geçireceğiz. yaşam aşaması seçenekleri . Acana'nın mamalarının çoğu 'tüm yaşam evreleri' içindir, yani bu tarifleri her yaş ve büyüklükteki köpeklere besleyebilir ve köpeğinizin ihtiyaçlarını kilosuna göre ayarlayabilirsiniz. Bunlar yavru köpeklere bile verilebilir. Yavru köpeklerinden başlayarak farklı seçenekleri ele alacağız.
Köpek Formülleri

Acana Puppy Formülü

Acana Puppy Formülü
 • Yüksek protein% 50 -% 75 hayvansal içerik
 • Tahılsız
 • Taze meyve ve sebzeler yetiştirin
 • Dört hayvansal protein kaynağı.
 • Acana mutfaklarında kendi bünyesinde üretilir
 • Kupa başına 408 kalori.
 • % 33 Protein,% 20 Yağ,% 5 Lif.
Amazon.com'da görüntüleyin

Acana, biri küçük cins yavrular ve diğeri büyük cins yavrular için tasarlanmış ve ayrıca yavru köpekler ve genç köpekler için formüle edilmiş üç farklı köpek formülü üretir. Her üç tarif de tahılsızdır ve protein açısından zengin bir diyet oluşturmak için biyolojik olarak uygun taze çiğ et ve yerel meyve ve sebzelerden oluşan WholePrey oranıyla yapılır. Farklı cins formülleri, yavru köpeğinizin bedenine uygun beslenmeyi aldığından emin olmanıza yardımcı olur.

Bir köpek yavrusu formülü seçmeye çalışırken, en iyisi ırkınızın ihtiyaçlarına uygun olanı bulmaktır. Büyük cins yavrular, küçük ırklara göre farklı beslenmeye ihtiyaç duyar. Yavru köpeğinizin özel ihtiyaçları için formüle edilmiş bir tarif seçmek, tüylü bebeğinizin sağlıklı büyümesine yardımcı olur.Acana'nın yiyecekleri yüksek et oranına sahiptir ve çoğu besini hayvan organları, kıkırdak ve et yoluyla doğal olarak sağlar. Hayvansal protein her zaman ilk bileşendir. Her üç köpek maması için de listelenen ilk şey taze tavuk eti. Bu formüllerde% 60 et,% 40 sebze bulunur ve tahıl, et yan ürünü, glüten, patates veya tapyoka içermez.


Yetişkin Yüksek Protein

Acana Yüksek Proteinli Tahıl İçermeyen Yetişkin Karışımı

Acana Yetişkin Formülü
 • Aktif köpekler için daha yüksek protein.
 • Ekstra enerji ve yağsız kaslar için daha yüksek yağ.
 • Tüm yaşam evreleri ve ırklar.
 • Yan ürün veya dolgu maddesi yok.
 • Yerel kaynaklı ürünler.
 • Kupa başına 388 kalori.
 • % 29 Protein,% 17 Yağ,% 6 Lif.
Amazon.com'da görüntüleyin

Aktif bir cinse sahip olmak, yüksek kaliteli köpek maması sağlamanız gerektiği anlamına gelir protein açısından daha yüksek , yavrularınız enerjisini bu şekilde alır. Sağlıklı kasları korumak için bol miktarda karbonhidrat ve yağa da ihtiyacı olacak. Glukozamin gibi önemli amino asitleri içeren bir köpek maması bulmak da tavsiye edilir çünkü bu besin sağlıklı kemikleri, eklemleri ve kıkırdağı destekler.

Daha yüksek protein nedeniyle, yüksek çeviklik için formüle edilmiş köpek maması ile bir yaşın altındaki yavru ve köpeklere yem verilmesi tavsiye edilmez. Çok fazla protein, büyüyen bir yavru köpeğin organlarına zarar verebilir. Köpeğiniz köpek mamasından yetişkin köpek mamasına geçtikten sonra, onları çalışan ve yüksek aktiviteye sahip köpekler için tasarlanmış bu tür köpek mamasını güvenle besleyebilirsiniz.Acana, tavuk ve hindi de dahil olmak üzere birçok hayvanın organları, etleri, kıkırdakları ve kemikleri gibi hayvansal içeriklerden elde edilen tüm proteinler sayesinde evcil hayvanınızın bol miktarda enerjiye sahip olmasını sağlar. Kırmızı et, köpekler için mükemmel bir protein kaynağıdır kırmızı etten daha yumuşak olduğu ve mide ve sindirimi daha kolay olduğu için hassas sindirim sağlar. Ayrıca yerel çiftliklerden ve sulardan elde edilen çok sayıda lezzetli meyve ve sebze de vardır.


Yetişkin Tahıl Dahil

Acana Taneli Amerikan Suları

Acana Amerikan Suları
 • Yüksek protein karışımı.
 • Sağlıklı tahıllar.
 • Biyolojik olarak uygun diyet.
 • Dolgu maddesi veya hayvansal yan ürün yok.
 • Taze yöresel malzemeler.
 • Kupa başına 371 kalori.
 • % 31 Protein,% 17 Yağ,% 6 Lif.
Amazon.com'da görüntüleyin

Acana, sağlıklı tahıllar ve taze veya çiğ hayvan etleriyle yapılan birçok yetişkin tarifine sahiptir. Bu formüller 'tüm yaşam evreleri'dir, yani onları bir yaşın üzerindeki yetişkin köpeğinize besleyebilirsiniz, ancak çoğu yavru ve yaşlı köpek için de işe yarayabilir. Bununla birlikte, bunun yerine köpek yavrusu ve yaşlı yiyecekleri kullanmanızı öneririz. Çoğu köpek, tahıl içeren tariflerde başarılı olur ve tahıl içermeyen bir diyet gerektirmez . Ancak veterineriniz, köpeğinizin tahıllara ihtiyacı olup olmadığını bilmenin en iyi yoludur.

Yulaf, sorgum ve darı gibi sağlıklı tahıllara sahip akana, altı nefis tat . Tahıllı tariflerin, tahıl içermeyen formüllere göre daha yüksek maliyeti vardır. Köpeğiniz herhangi bir sindirim rahatsızlığı yaşamadığı sürece, tahıl içermeyen yerine tahıl içermeyenleri seçmeniz için bir neden yoktur. Pek çok ebeveyn, tahıl içeren köpek mamasının ekstra güvenliği için küçük bir fiyat artışı ödemeye isteklidir.

Tahıllarla birlikte, bu tarifin WholePrey oranları gerçek hayvansal proteinler evcil hayvanınızın vahşi doğada alacağı diyet türünü taklit eder. Acana, doğal besinler sağlamak için hayvan organlarını, kıkırdağı, kemikleri ve eti içerir, bu nedenle glukozamin, vitaminler veya önemli amino asitler gibi takviyelere gerek yoktur. Sıfır dolgu maddesi vardır ve patates, tapyoka veya glüten gibi yaygın alerjenler yoktur.


Yetişkin Tahılsız

Acana Regionals Appalachian Çiftliği

Acana Appalachian Çiftliği
 • Patates, glüten, tapyoka veya tahıl yok.
 • Yüksek proteinli formül.
 • WholePrey Süper Gıda Maddeleri.
 • Beyin gelişimi için zengin DHA.
 • % 70 et,% 30 sebze.
 • Kupa başına 388 kalori.
 • % 33 Protein,% 17 Yağ,% 6 Lif.
Amazon.com'da görüntüleyin

Acana tahıl içermeyen formülleri, 'tüm yaşam evreleri' dir ve vahşi doğada elde edeceklerine benzer bir diyet sağlayan çeşitli nefis tatlar içerir. Köpeğinizin ne tür bir tadı olursa olsun, Acana, yavrularınızın sevdiği bir tada sahip olacak . Ve tüm yaşam evreleri, dengeli, besleyici bir diyet sağlamak için bu formülü her yaş ve cins için kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Tahılsız, genellikle tahıllar gibi yaygın alerjenlere duyarlılığı olan köpekler için önerilir. Ancak tahıl içermeyen evcil hayvan mamaları ile ilgili uyarılar göz önüne alındığında, veterinerinizin onayı ve tavsiyesi olmadan evcil hayvanınızı tahılsız köpek mamasına geçirmemelisiniz. Köpeğinizi tahıldan arındırmayın arkadaşlarınız veya aileniz bunun harika bir fikir olduğunu söylediği için. Köpeklerin çoğu tahıl içeren ürünlerle gayet iyi.

Acana’nın tahıl içermeyen ürün grubu, en az onlarınki kadar popüler ve kalitelidir. tahıl içeren markalar . Köpeğinize en yüksek performans için dengeli bir diyet sağlamak için karbonhidratları sınırlarken yiyeceklerini tonlarca hayvansal protein ile yüklerler. Besinlerin çoğu, Omega 3 ve 6 yağ asitleri, glukozamin ve çoklu vitaminler dahil olmak üzere% 70 hayvansal proteinden gelir. Beyin ve göz gelişimi için mükemmel olan DHA ve EPA da vardır. Yetişkin köpek mamalarının çoğu, köpek mamalarında daha yaygın olduğu için DHA içermez.


Yetişkin Sınırlı İçerik

Acana Limited Bileşen Formülü

Acana Limited Bileşen Formülü
 • % 65 tek hayvansal protein.
 • WholePrey oranları.
 • Sınırlı içerikler.
 • Sıfır dolgu maddeleri, glüten, bezelye, patates, tapyoka veya pirinç.
 • Sağlıklı sindirim için süper yiyeceklerle dolu.
 • Kupa başına 388 kalori.
 • % 31 Protein,% 17 Yağ,% 5 Lif.
Amazon.com'da görüntüleyin

Sınırlı içerikli köpek mamaları, yapay içerikli ve yaygın alerjenli köpek mamalarından kaçınmaya çalışan evcil hayvan ebeveynleri için mükemmel bir seçenektir. Hassas mideleri olan evcil hayvanlar için mükemmel bir seçenektir. Bu tür köpek mamaları, geleneksel köpek mamalarından daha az içeriğe sahiptir.

Acana hakkında sevdiğimiz şey, diğer şirketler gibi sınırlı içerikli ürün serileri için fiyatlarını yükseltmemeleri. Yaklaşık olarak aynı miktarda harcamayı bekleyebilirsiniz. Tipik olarak şirketler sınırlı bir içerik tarifi için daha fazla ücret alın . Acana, sınırlı malzemelerle seçim yapabileceğiniz beş farklı tada sahiptir.

Sınırlı içerik tariflerinin çoğu, aşağıdakilerle aynı yiyecekleri içerir: geleneksel markalar Bu nedenle, evcil hayvanınızın tahıl içermeyen veya tahıl içermeyen bir diyetten sınırlı içerikli bir diyete geçişi, evcil hayvanınızın sindirimi üzerinde çok daha kolay olabilir. Tipik olarak, evcil hayvanlar yeni bir yemeğe geçmek yeni malzemelerle ilgili ani bir giriş varsa. Bu sorunlar genellikle birkaç hafta içinde kendiliğinden çözülür. Bir ay sonra hala sorun yaşıyorlarsa, bir veteriner hekime danışmak isteyebilirsiniz.


Kıdemli Formüller

Acana Senior Köpek Maması

Acana Senior
 • Daha yüksek protein.
 • Dondurularak kurutulmuş karaciğeri içerir.
 • Hayvansal içeriklerin% 65'i.
 • Düşük glisemik meyve ve sebzeler.
 • Sıfır tahıl, tapyoka, bezelye, patates, glüten.
 • Kupa başına 399 kalori.
 • % 33 Protein,% 14 Yağ,% 6 Lif.
Amazon.com'da görüntüleyin

Acana'nın tahıl içermeyen yalnızca bir üst düzey formülü vardır. Evcil hayvan ebeveynlerinden bir sürü harika yorum aldı ve yaşlı köpek maması için popüler bir seçim gibi görünüyor. Yaşlı köpek mamalarının çoğu pahalıdır, ancak Acana'nın maliyeti daha düşük Bu sevdiğimiz belirleyici bir faktördür.

Evcil hayvanınızı normal bir yetişkin köpek mamasından geçirirken yaşlı köpek mamasına , köpeğinizin yaşlanan vücudunu desteklemek için ekstra mineraller ve vitaminler ve sağlıklı kemikler ve eklemler için glukozamin içeren üst düzey bir diyet seçtiğinizden emin olun. Ayrıca dengeli karbonhidratlar istersiniz, böylece yaşlı evcil hayvanınız çok fazla kilo almaz. Acana Senior, en iyi yaşlı yemekleri için zorlu rakipler arasında yer alıyor, ancak çoğu kişi için favori.


Ağırlık yönetimi

Acana Hafif ve Zinde Kilo Yönetimi

Acana Hafif ve Fit
 • Protein için% 65 taze et.
 • Düşük glisemik meyve ve sebzeler.
 • Sınırlı karbonhidrat ve kalori.
 • İnsan sınıfı malzemeler.
 • Tahılsız.
 • Kupa başına 348 kalori.
 • % 33 Protein,% 10 Yağ,% 8 Lif.
Amazon.com'da görüntüleyin

Acana'da bir kilo yönetimi seçeneği mevcuttur. Acana markasının tipik olduğu gibi, bu formüllerin ikisi de hayvansal proteinlerle dolu farklı hayvan kaynaklarından çok sayıda parça ile yapılmıştır. Tahıl içermezler ve glüten, patates, tapyoka veya dolgu maddesi içermezler. Düşük kan şekerine uygun olan düşük glisemik sebze ve meyveler nedeniyle kilo kontrolü için kullanmak harika bir üründür.

Bu kilo verme formülü tüm ırklar ve bir yaşından sonraki tüm yaşam evreleri için güvenlidir. Her gün ne kadar yiyeceğe ihtiyaç duyacağını düzenlemek için evcil hayvanınızın yaşını ve kilosunu kullanmanız gerekecektir. Şüphede kalınca, veterinerinize danışın yardım için. Evcil hayvanınız obezite ile mücadele ederken, diyetinin sıkı bir şekilde izlenmesini isteyecektir.


Dondurularak Kurutulmuş İkramlar

Acana Ördek ve Armut Formüllü Köpek İkramları

Acana Köpek İkramları
 • % 70 Dondurularak kurutulmuş gerçek hayvan eti.
 • Protein dolu.
 • % 100 ham ve doğal.
 • Sınırlı içerikler.
 • Tahıl, patates, glüten ve tapyoka içermez.
 • Biyolojik olarak uygun.
 • Taze yerel malzemelerle yapılmıştır.
Amazon.com'da görüntüleyin

Acana sadece köpek maması yapmakla kalmaz, aynı zamanda yüksek proteinli nefis yiyecekler de yapar. Bu dondurularak kurutulmuş ikramlar, uygun davranışı teşvik etmenin harika bir yoludur ve eğitimi daha başarılı hale getirin . Veya aşkı göstermek için bir ikram olarak. Atıştırmalıkları beslerken dikkatli olun çünkü çok fazla olması evcil hayvanınızın istenmeyen kilo almasına neden olabilir.

İkramlar, yavru köpeğinizi eğitirken yararlı bir araçtır, ancak aynı zamanda, daha yaşlı köpekler için yemek zamanları arasında harika atıştırmalıklar da sağlar. Köpeğinize katı yiyecekleri çiğneyebildiği anda, genellikle yaklaşık sekiz haftalıkken, ödül mamaları vermeye başlayabilirsiniz. Yaşlı köpekler bile enerjiyi artırmak için her gün birkaç sağlıklı uygulamadan yararlanabilir.

Acana dondurularak kurutulmuş evcil hayvan ikramlarında çok fazla evcil hayvan ebeveynlerinden yüksek puanlar ve bunlar sınırlı malzemelerdir, böylece evcil hayvanınız çok fazla besin veya gereksiz malzeme almaz. Acana köpek mamaları, köpek mamalarında olduğu gibi, biyolojik olarak uygun bir diyet için muazzam bir protein dozu için çeşitli yüksek kaliteli hayvansal içeriklerle doludur. Dengeli beslenme sağlamak için bol miktarda taze meyve ve sebze de vardır.


Son düşünceler

Bu köpek maması incelemesinin Acana'nın popüler ve uygun fiyatlı bir yüksek kaliteli köpek maması en iyilerinden biri olarak ün kazandı. Acana, evcil hayvanınıza doğal beslenme sağlamak için tonlarca hayvansal protein içeren, vahşi doğada yiyeceklerine benzeyen bir diyet sağlamaya inanıyor.

Her zaman kullanırlar yerel kaynaklı malzemeler ürünlerini baştan sona yerel fabrikalarında üretmektedir. Piyasada pek çok köpek maması seçeneği var, ancak Acana'yı fiyat, besin içeriği, içerik ve kaliteye göre markanız olarak denemenizi öneririz.

Yorumlar