En İyi Kuru Köpek Maması: Derecelendirmeler, İncelemeler ve En Çok Talepler

En İyi Kuru Köpek Maması: Derecelendirmeler, İncelemeler ve En Çok Talepler

Kuru köpek maması, kibble, chow ve vittles olarak da adlandırılır, birçok köpek diyetinin bir parçasıdır. Köpekler, uygun büyüme ve gelişmeyi ve kalıcı sağlığı desteklemek için yüksek kaliteli içeriklerle dolu diyetlere ihtiyaç duyar. Doğru beslenme, yaşam boyu sağlığın temel taşıdır.

Kuru köpek maması lezzetli olabilir ve köpekler için birçok faydası vardır. Tek başına kullanılabilir, ancak genellikle dönüşümlü olarak veya konserve veya ıslak yiyeceklerle karıştırılır. Kuru mamalar, belirli ırklara, yaşlara, boyutlara ve tıbbi ihtiyaçlara uyacak şekilde formüle edilebilir. Yiyecekler köpeklere enerji verir, kas inşa eder ve vücudu güçlü tutar.Kibble büyük bir iştir ve geniş bir ürün yelpazesi mevcuttur. Sahipleri için köpekleri için doğru olanı bulmak korkutucu olabilir. Neyse ki, günümüzün en iyi markalarının birçoğunu araştırmak için zaman harcadık. Rehberimiz, kuru mamanın ne olduğunu, hangi malzemelere bakılacağını açıklayacak ve bugün mevcut olan en iyi kuru köpek mamalarından bazılarının incelemelerini sağlayacaktır.

Bir Bakışta: Favori Kuru Köpek Mamalarımız

 Wellness Komple Küçük Irk Köpek Maması

Sağlık Tamamlandı

AMAZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE
 Orijen Orijinal Köpek Maması

Orijen Kuru OrijinalAMAZON'DA GÖRÜNTÜLE
 Wild Pacific Stream Yetişkininin Tadı

Vahşi Lezzet
Pasifik Akışı

CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com ve Chewy.com'a götürür. Bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

çikolata köpeklere zararlımı

İçindekilerKuru Köpek Maması Nedir?

Kuru köpek maması, çoğu ıslak ve taze mamalarda kullanılanların aynısı olan bir içerik karışımı kullanır. Bu malzemelerin hepsi bir hamur yapmak için karıştırılır. Hamur oluştuktan sonra basınç altında ısıtılır. Pişirildikten sonra, farklı boyut ve şekillerde kibble elde etmek için bir kalıp makinesinden ve ardından bir döner kesiciye itilir. Bundan sonra, kuru mama kurutulur ve soğutulur. Bazı üreticiler kuru mamayı soğuduktan sonra püskürtür veya kaplar.

kuru köpek maması iyi bir beslenme kaynağıdır ve çeşitli faydaları vardır . Çok kullanışlıdır ve genellikle ıslak veya taze yiyeceklerden daha az maliyetlidir. Kibble, birçok yavru köpeğin ihtiyaç duyduğu bulmaca besleyicilerinde ve yavaş besleyicilerde daha iyi çalışır. Aynı zamanda diş sağlığını geliştirmek için çalışır. Köpeklerin yiyeceklerini çiğnemelerini sağlar, bu da tartar oluşumunu temizlemeye ve önlemeye yardımcı olur. Pek çok işletme sahibi kuru ve ıslak mamayı karıştırarak kuru mama ve aroma, lezzet ve eklenen maddeler ıslak mama vardır .

Marka Tarihi

Bir markanın geçmişi ve itibarı, sahiplerine şirketin neyi temsil ettiği ve itibarının nasıl olduğu hakkında bir fikir verebilir. Ne yaptıklarını öğrenmek için şirketi biraz araştırın. Onları diğerlerinden ayıran nedir? İçeriklerini nereden aldıklarına ve neyi desteklediklerine bakın. Bir şirketin sahip olabileceği geri çağırmalar, yeniden markalama veya davalar hakkında bilgi edinin. Diğer müşteri yorumlarını okuyun. Saygın şirketler, seçeneklerin en yüksek kalitede olmasını ve bir köpeğin tüm ihtiyaçlarını karşılamasını sağlamak için evcil hayvan beslenme uzmanları ve veteriner hekimlerle birlikte çalışacaktır.Aranacak Malzemeler

 Kemik maması ve iki kase doğal içerikli ıslak ve kuru evcil hayvan maması
Köpeklerin tüm yaşamları boyunca formda kalmaları için dengeli ve sağlıklı beslenmeleri gerekir.

Kuru mama sahiplerinin tercihi mükemmel kalitede ve beslenme açısından dengeli olmalıdır. Kuru mama yüksek kaliteli malzemelerden yapılmalı ve köpeklerin güçlü büyümeleri ve sağlıklı kalmaları için ihtiyaç duydukları doğru seviyelerde vitamin, mineral ve diğer besinleri içermelidir. Biraz var genel bileşenler aramak. danışmak iyi bir ipucudur. Amerikalı Ortak Ben Yem Kontrol Yetkilileri Bir ürünün doğru seviyede besin sağlayıp sağlamadığını görmek için (AAFCO) yönergeleri köpekler için önerilir. Evcil hayvan mamalarının üretimini ve satışını izleyen bir dernektir.

 1. arginin - Yavru köpekler için 0,62. Yetişkinler için 0,51.
 2. Protein – Köpek yavruları için %22. Yetişkinler için %18.
 3. Yağ – Köpek yavruları için %8. Yetişkinler için %5.
 4. Kalsiyum – Köpek yavruları için %1. Yetişkinler için %0,6.
 5. Fosfor – Köpek yavruları için %0,8. Yetişkinler için %0,5.
 6. Sodyum – Köpek yavruları için %0,3. Yetişkinler için %0,06.
 7. Lizin – Yavru köpekler için %0,77. Yetişkinler için %0,63.
 8. lösin – Köpek yavruları için %0,72. Yetişkinler için 0,59.
 9. klorür – Bir köpek yavrusu için %0,45. Yetişkinler için 0,095.
 10. (Bu tam bir liste değildir.

Belirli bir ürünün yapımında neler olduğunu görmek için beslenme etiketlerini okuduğunuzdan emin olun. Evcil hayvan gıda ürünlerindeki içerikler ağırlıklarına göre listelenmiştir ve en öne çıkanlar ilk sırada listelenir . Ürünün içinde ne olduğu hakkında iyi bilgiler ortaya koyduklarından, her zaman bu ilk bileşenleri görmek için kontrol edin. Marka iddialarının geçerli olduğundan emin olmak için etiketleri incelemek her zaman faydalıdır. Sevimli bir resim veya slogan sizi etkilemesin. Yemeğin içinde ne olduğu önemli.

Protein

Protein, kaslardan kemiklere, deriden tırnaklara ve bağışıklık sistemine kadar her şeyi geliştirmek için hayati önem taşır. Köpekler fazla proteini vücutlarında depolayamazlar , bu yüzden her zaman yeniden stoklanmak için buna ihtiyaç duyarlar. Yüksek kaliteli protein her zaman köpek mamasının ilk bileşeni olmalıdır. Protein, bir köpeğin genel sağlığı için inanılmaz derecede değerlidir ve büyüme, kas gelişimi, enerji, bağışıklık sistemi işlevi ve cilt ve tırnak sağlığında önemli bir rol oynar. Tüm yüksek kaliteli kuru mamaların ilk bileşeni tam et veya et yemeği olmalıdır.

Köpekler, vücutlarının yarısını yapamadığı 22 amino aside ihtiyaç duyar. Bu esansiyel amino asitler diyetlerinden gelmelidir. Bazı yaygın protein seçenekleri, tavuk, sığır eti, balık, kuzu eti ve ördek gibi bütün etlerdir. Köpekler etin tadını sever, bu nedenle yüksek kaliteli hayvansal proteinler kullanan mamalarla yanlış gidemezsiniz.Sağlıklı Karbonhidratlar

köpek ihtiyacı sağlıklı karbonhidratlar glikoz sağlamak ve onları enerji ile yönlendirmek için diyetlerinin bir parçası olarak. Besleyici tahıllar, meyveler ve sebzelerden elde edilen sağlıklı karbonhidratlar, etin vermediği bazı besinlerle birlikte köpeğinize enerji verir. Listede patates, bezelye, mercimek, tahıl, pirinç ve tatlı patates bulunur.

Omega Yağ Asitleri

Köpekler yemeklerinde yağ asitlerine ihtiyaç duyarlar. Yağ asitleri enerji gibi temel unsurları sağlar, sağlıklı büyümeyi uyarır, beyin gelişimini, göz sağlığını ve deri ve tüy sağlığını destekler. Yağ asitleri ayrıca kemiği ve eklemleri güçlendirir ve bir köpeğin genel sağlığı için gereklidir. Yağda çözünen vitamin emiliminde rol oynarlar, iltihaplanmayı düzenlemeye yardımcı olurlar ve hücre zarlarının yapısında kritik bir rol oynarlar. Omega-6 ve omega-3 yağ asitleri en önemlilerinden bazılarıdır ve balık, kümes hayvanları ve ette bulunabilir.

Meyveler sebzeler

Meyve ve sebzeler, bir köpeğin sindirim sistemi için gerekli olan lifi sağlar. Ayrıca bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalık ve enfeksiyonla savaşmaya yardımcı olurlar. Bunlar bazen bir köpeğin diyetinin bir parçası olarak dahil edilir veya güzel bir ödül olarak eklenebilir. Tatlı patates, ananas, kızılcık ve yaban mersini Bunlar, genellikle bir köpeği beslemek için düşünülmeyebilecek yiyeceklerdir, ancak besin açısından büyük faydaları vardır.

glukozamin

Glukozamin, kıkırdakta önemli bir bileşiktir ve köpeklerde eklem sağlığının çok önemli bir bileşenidir. Köpek mamalarının farklı seviyeleri vardır ve bazı üreticiler bunu mamalara ekleyebilir. Yavrular yaşlandıkça, belirli tıbbi durumlar için veya daha büyük gövdeli bir cins iseler takviyeye ihtiyaç duyabilirler. Takviyeleri bir köpeğin diyetiyle birleştirmeden önce daima veterinerinizle görüşün.Vitaminler ve Mineraller

Vitaminler ve mineraller, köpekleri birçok yönden destekleyen mamadaki kritik unsurlardır. En önemlilerinden sadece birkaçı aşağıda listelenmiştir.

 1. A vitamini bağışıklık sistemini güçlendirmeye çalışır.
 2. B12 vitamini sinir sistemini güçlendirmede önemlidir.
 3. D vitamini kalsiyum ve fosfor gibi şeyleri düzenler.
 4. C ve E vitaminleri antioksidanlardır ve tüm sağlığı destekler.
 5. K vitamini Kalsiyumu metabolize etmek için çalışır ve kan pıhtılarını önlemeye yardımcı olur.
 6. Ütü Kalsiyumu vücutta taşır.
 7. Kalsiyum ve fosfor kemik yapısında önemlidir.
 8. Çinko iyileşmeyi teşvik etmek için çalışır.

su

Kuru mama yediklerinde evcil hayvanlara bolca su verdiğinizden emin olun. Yaş veya taze mamaya göre daha az neme sahiptir. Su, dehidrasyonu ve düşük enerjiyi önlemek için gereklidir. Kuru mama, gerekirse nem eklemek için suya veya et suyuna batırılabilir.

En İyi Kuru Köpek Mamaları

Farklı ırklar ve yaşam yaşları için çok çeşitli yiyecekleri gözden geçiriyoruz. Yavru köpekler, yetişkinler ve yaşlı köpeklerin hepsinin benzersiz beslenme ihtiyaçları vardır. Köpeğinizi hayatın hangi aşamasında olursa olsun destekleyecek bir şey almak çok önemlidir. Belirli bir sırayla, etraftaki en iyi kuru köpek maması seçeneklerinden bazıları burada.Sağlık Tamamlandı

 Wellness Komple Küçük Köpek Maması
 • Geniş ürün yelpazesi.
 • Tavuk, hindi, kuzu eti, somon ve beyaz balık gibi yüksek kaliteli proteinler.
 • Her cins ve büyüklükteki köpekler için iyidir.
 • Tahılsız ve tahıl içeren seçenekler.
 • Vitamin ve besin takviyesi için sağlıklı bir meyve ve sebze seçimi.
AMAZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Wellness Complete Health mükemmel bir genel seçimdir. Bu marka, tavuk, hindi, kuzu eti, somon ve alabalık ile kuru mama yapar. Yavru, yaşlı, küçük ve büyük ırklar için birçok seçeneğe sahiptirler. Tarifler, tüm köpek sağlığını desteklemek için formüle edilmiştir.

Wellness, hem tahıl içeren hem de tahıl içermeyen seçeneklere sahiptir ve sahiplerine birçok seçenek sunar. Yulaf ezmesi gibi malzemeler, evcil hayvan mamalarında pek bulunmadığı için öne çıkıyor. Ana hayvansal protein kaynağı olarak tavuk ve tavuk yemekleri vardır. Öğütülmüş arpa, bezelye, kahverengi pirinç, tavuk yağı ve havuç bu lezzetli kuru mamanın tüm malzemeleridir.

Bu seçeneğin çok çeşitli seçeneklere sahip olmasını seviyoruz. Bu, aynı markada kalmayı ancak farklı şeyler denemeyi kolaylaştırır. Sürekli olarak iyi incelenirler ve yavrular tadı sever. Köpekler için harika bir bütünsel sağlık seçimi.

Orijen Kuru Orijinal

 ORIJEN Orijinal Kuru Köpek Maması
 • %85 hayvansal protein.
 • Bölgesel kaynaklı malzemeler.
 • Tüm üretim kendi bünyesinde yapılır.
 • Bütün hayvan içerikleri.
 • Hatırlatma yok, asla.
 • İlk beş bileşen gerçek hayvansal proteinlerdir.
AMAZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Menşei Kuru Köpek Maması Orijinal tarifin popüler olmasının iyi bir nedeni var. Şirket çok incelendi ve hiçbir zaman geri çağırma olmadı. Doğal et bazlı diyet yavrularının ihtiyacı doğrultusunda biyolojik olarak uygun tarifler sağlamak için çalışırlar. Malzemeler bölgesel olarak tedarik edilir ve üretimin tamamı şirket içinde yapılır. %85 hayvansal protein ve %15 meyve, sebze ve bitkilerden elde edilmiştir.Not: Köpeğinizi bunun gibi yüksek proteinli bir mamayla beslemeden önce, beslenmeyi sürdürmek için onu pirinç veya başka bir tahılla karıştırmanıza gerek olmadığından emin olmak için veterinerinize danışın, ancak mümkün olan her şeyi azaltın. yüksek protein riski köpeğinizin böbreklerine, ağırlığına, veya diğer sağlık sorunları.

Proteinler, serbest dolaşan tavuklardan ve hindilerden, serbest avlanan balıklardan ve kafessiz yumurtalardan elde edilen tüm hayvansal bileşenleri içerir. Tarifler tahılsızdır ve yüksek protein dahil olmak üzere çeşitli seçenekler sunar. Tüm meyve ve sebzelerin yanı sıra antioksidanlar için doğal otlar ve kökler. İlk beş bileşen, yüksek kaliteli, doğal hayvansal proteinlerdir.

Origen'in yüksek kaliteli malzemeler kullanmasını seviyoruz, geniş bir seçim sunar ve çoğu gelir seviyesi için uygun fiyatlıdır. Seçim ve tat çok iyi karşılandı ve evcil hayvanlar bu kuru mamayı seviyor.

Vahşi Pasifik Akıntısının Tadı

 Wild Pacific Stream Köpek Mamasının Tadı
 • Lezzetli füme somon aroması.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Bağırsak sağlığı için probiyotikler.
 • Tahıl ve mısır içermez.
 • Fincan başına 360 Kalori.
 • %25 Protein, %15 Yağ, %3 Lif.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Seçici yiyiciler, Taste of the Wild Pacific Stream formülünün bu lezzetli kuru mamasına bayılacak. Lezzetli, duman aromalı bir somondan yapılır. Gerçek balık ilk malzemedir. Bu, %25 protein içerir ve kemikleri, eklemleri ve güçlü, sağlıklı kasları desteklemek için formüle edilmiştir. Marka çeşitli çeşitler ve tatlar üretir. Somon bazlı seçeneğe odaklanıyoruz. Kuru mama tanesinin çiğnenmesi kolaydır ve enerji için tatlı patates gibi sağlıklı karbonhidratların yanı sıra yaban mersini, ahududu ve domates kullanır.

Bu yiyeceğin iyi protein ve omega yağ asitleri açısından çok yüksek olmasını seviyoruz. Mısır, buğday veya tahıl içermez. Bu, yemek yemeyi seçen, tahıllara duyarlılığı olan veya hassas sindirim sistemlerine sahip köpekler için mükemmel bir seçenektir. Sağlıklı sindirimi desteklemek için probiyotik ve antioksidan takviyesine sahiptir.

Diğer Önemli Kuru Gıdalar

Doğal Denge

 Natural Balance Sınırlı İçerik Tahılsız
 • Gerçek bizondan yapılmış, temel amino asitleri sağlar.
 • Sağlıklı sindirimi desteklemeye yardımcı olan basit bileşenlerle yapılmıştır.
 • Köpeğinizin kalp sağlığını desteklemeye yardımcı olmak için ilave taurin ile formüle edilmiştir.
 • Hassas mideler için harika.
 • İlave dolgu maddesi veya koruyucu yok.
AMAZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE

bizon tabanlı köpek maması pazarında büyüyen bir trend. Egzotik bir protein olarak kabul edilir ve birçok köpek sahibi, yavrularının bundan gerçekten zevk aldığını fark eder. Bizon, sığır eti, domuz eti ve tavuğa göre protein bakımından yüksek, yağ oranı düşük ve B12 Vitamini bakımından daha yüksektir. Natural Balance Dry Dog Tatlı Patates ve Bison en iyi seçimdir. Sağlıklı sindirimi teşvik etmek ve kalp sağlığını desteklemek için çok basit doğal bileşenlerle yapılmıştır. Kalp sağlığını artırmak için taurin eklendi.

Her parti kalite ve güvenlik açısından test edilir. Hiçbir dolgu maddesi veya ilave koruyucu kullanılmaz. Bu yemek, genel sağlığı desteklemek için ekstra vitamin ve minerallere sahiptir. Tatlı patates ve bizon ilk iki bileşendir. Omega-3 ve 6 yağ asitlerini artırmak için somon yağı eklenir. Bu seçenek sağlıklı bir kürkü destekler ve sindirimi kolaydır.

Bu tarifin en kaliteli, sınırlı içeriklere sahip olmasını seviyoruz. Bu, sahiplerine köpeklerini neyle besledikleri konusunda daha fazla girdi sağlar ve yüksek bir besinsel faydası vardır. Her yaştan yavru için seçenekler, orijinal formül yavru ve yetişkinler için kullanılabilir.

american staff pitbull

Hill's Bilim Diyeti

 Tepe's Science Diet Adult Large Breed Chicken Barley Recipe Dry Dog Food
 • Tüy sağlığı için Omega 6 asitleri.
 • Glukozamin eklem sağlığını artırır.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidan karışım.
 • Tavuk ilk malzemedir
 • Bardak başına 363 kalori.
 • %20 Protein, %11,5 Yağ, %4 Lif.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Hill's Science Diet, ilk bileşen olarak tavuğu kullanır. Bu formül, Alman Çoban Köpeği, Great Dane veya Cane Corso gibi büyük bir türün ihtiyaç duyabileceği her şeyle doludur. Doğal glukozamin ve kondroitin kaynakları, ideal hareketlilik için sağlıklı kıkırdak ve eklemleri destekler. C ve E gibi eklenen vitaminler, mineraller ve besinler klinik olarak kanıtlanmış antioksidan faydalar sağlar. Yapay renkler, tatlar veya koruyucular yok.

Bunun için özel olarak formüle edilmiş olmasını seviyoruz büyük ve dev ırklar , kaliteden veya bileşenlerden ödün vermeden bir lezzet patlaması sağlar. 55 kilo ve üzeri köpekler için yapılmıştır. Tamamen Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir ve sıkı kalite standartlarına uygundur.

mavi manda

 Blue Buffalo Life Protection Küçük Irk
 • Et ilk malzemedir.
 • 30 pound'a kadar küçük ırk formülü.
 • Daha küçük tane boyutu.
 • Kanatlı yan ürünleri yok.
 • Küçük ırkların sağlığını ve enerjisini desteklemek için yüksek protein ve karbonhidrat içeriğine sahiptir.
 • Yapay koruyucular veya tatlar yok.
AMAZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Blue Buffalo, çocuklar için mükemmel, lezzetli bir kuru mama yapar. küçük- yavrulamak köpekler . İlk malzeme olarak her zaman eti kullanırlar. Küçük ırk formülü, çoğu küçük ırkın sahip olduğu yüksek enerjiyi ve eforu desteklemek için ekstra protein ve karbonhidrat içerir. 30 pound'a kadar olan köpekler için tasarlanmıştır.

Kümes hayvanları, mısır, soya, buğday, yapay tatlandırıcılar veya koruyucular gibi hiçbir tavuk veya kümes hayvanı yan ürünü kullanılmaz. Kuru mama tanesi, küçük ırkların ağızlarına daha iyi oturması için daha küçüktür. Antioksidan açısından zengin, holistik veteriner hekimlerin girdileriyle tasarlandı ve beslenme uzmanları. Tüm yaşam evreleri için kullanılabilir.

Bunun büyük bir beslenme ve lezzet yumruğu içermesine, ancak daha küçük ırklar için formüle edilmesine bayılıyoruz. Gerçek etler, bahçe sebzeleri ve meyveleri ile antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve yağ asitlerinin karışımı, bunu lezzetli ve destekleyici bir seçim haline getirir.

Purina Pro Planı Yavru Köpek

 Purina Pro Plan Köpek Hassas Cilt
 • Yavru köpekler için formüle edilmiştir.
 • Bağışıklık ve sindirim sağlığı için probiyotikler ve antioksidanlar.
 • Cilt sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Kupa başına 468 Kalori.
 • %28 Protein, %18 Yağ, %3 Lif.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Purina pro köpek yavrusu formüle edilmiş mamalardan geniş bir seçim yapar. Bunlar yüksek protein formülleri, %28, %18 yağ ve %3 lif. Tüm ırklardan yavru köpekler için %100 dengeli beslenme sunar. Tavuk, diğer yüksek kaliteli protein kaynaklarıyla birlikte bir numaralı bileşendir. Ayrıca somon tadında gelir.

Omega açısından zengin balık yağından elde edilen DHA, beyni ve görme gelişimini besler. Kalsiyum, fosfor ve diğer mineraller güçlü dişler ve kemikler oluşturur. Canlı probiyotikler bağışıklık ve sindirim sağlığını destekler.

Bunun, yavru köpeklerin ihtiyaç duyduğu tüm desteği içerecek şekilde özel olarak formüle edilmiş olmasını seviyoruz. DHA, antioksidanlar, kalsiyum ve Omega-6 yağ asitleri gibi. Protein ve kalorisi yüksektir ve lezzetten ödün vermez.

Mavi Buffalo Wilderness

 Blue Buffalo Wilderness Yetişkin Tahılsız
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Yan ürün yemekleri yok.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Yapay koruyucular değil.
 • Antioksidanlar ve sağlıklı karbonhidratlar açısından zengin.
 • Bardak başına 409 kalori.
 • %34 Protein, %15 Yağ, %6 Lif.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

mavi manda birkaç sıra yüksek kaliteli köpek maması yapar. Şirketin ahlakı, 'onları aile gibi sev, aile gibi besle.' Yetişkin köpekler için favori seçeneğimiz Blue Buffalo Wilderness serisidir. Tavuk, ördek ve somon seçenekleriyle gelir. Bu tarif, aktif yetişkin köpeklerin kas kütlesini ve enerji ihtiyaçlarını desteklemek için yüksek protein içerir.

Mısır, buğday veya soya ve suni koruyucular veya ilave içerikler yok . %34 protein, buna güçlü bir yumruk verir ve köpekleri gün boyunca iyi destekler. Kümes hayvanları veya tavuk yan ürünleri yemekleri kullanmaz. Bu kuru mama, yüksek kaliteli gerçek tavuk ve tatlı patates ve bezelye gibi sağlıklı karbonhidratlar kullanır.

Blue Buffalo'nun yetişkin köpekler için çok çeşitli etler ve farklı formüller sunmasına bayılıyoruz. Yiyecekleri sağlıklı ve çok lezzetli. Köpekler tadı sever ve sahipleri için fiyatı makuldür.

Diamond Naturals Kıdemli

 Diamond Naturals Kıdemli
 • Besin açısından yoğun formül.
 • Mısır, buğday veya dolgu maddesi yok.
 • Koruyucu yok.
 • Glukozamin ve Kondroitin artışı.
 • Bardak başına 318 Kalori.
 • %25 Protein, %11 Yağ, %3 Lif.
CHEWY.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Elmas Doğalları yaşlı köpeklerin ihtiyaçlarını desteklemek için lezzetli bir formül sunar. Bu besleyici yoğun formül, yaşlanan köpeklerin değişen ihtiyaçlarını destekler. Amerika Birleşik Devletleri'nde bir aile şirketi tarafından yapılmıştır. Dengeli protein ve yağ seviyeleri, tarif ayrıca cilt ve tüy sağlığı için omega yağ asitleri içerir. Lahana, bezelye, yaban mersini, portakal ve hatta gibi süper gıda meyvelerinden vitamin ve mineraller içerir. Hindistan cevizi .

Kıdemli köpeklerde sindirimi kolaydır, mısır, buğday, yapay tatlar veya ilave renkler içermez. Teşvik etmek için formüle edilmiştir burundan kuyruğa sağlık ve kıdemli köpeklerin güçlenmesini sağlayın. Gerçek kafessiz tavuk bir numaralı malzemedir.

Bu formülün sadece yaşlı köpekler için yapılmış olmasına ve tat veya kaliteden ödün vermemesine bayılıyoruz. Bu kuru mama, yaşamın her aşamasındaki yavrular için bütüncül bir sağlıklı yaşam yaklaşımının parçasıdır.

american bully yavrusu

Topraktan Bütünsel

 Earthborn Bütünsel Kilo Kontrolü
 • Tahıl, glüten ve patates içermeyen formül.
 • Düşük yağ içeriği.
 • Kas tutulması için L-Carnitine.
 • Sağlıklı sebzeler &
 • meyveler.
 • Fincan başına 325 kalori.
 • %25 Protein, %7 Yağ ve %9 Lif.
 • %100 geri dönüştürülebilir ambalaj.
AMZON.COM'DA GÖRÜNTÜLE

Earthborn Holistic, yüksek kaliteli kuru mamaların saygın bir üreticisidir. Bu özel seçim, Düşük sodyum, birçok köpeğin ihtiyaç duyduğu bir şeydir ve kilo kontrolüne ihtiyaç duyan köpekler için mükemmeldir. Tahıl, glüten ve patates içermeyen formül. Protein, yüksek protein takviyesi sağlayan birinci sınıf tavuk yemeklerinden gelir. Bezelye, elma, yaban mersini, kızılcık, havuç ve ıspanak gibi sebze ve meyvelerden elde edilen çok sayıda doğal sağlıklı lif.

Bu mama tanesi, diğer bazı seçeneklerin yüksek kalorili alımı olmadan yavruların kendilerini tok hissetmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Tavuk unu, eklem sağlığını desteklemek için konsantre bir protein ve doğal bir glukozamin kaynağıdır. Sağlıklı omega yağları, parlak ve sağlıklı bir kaplama oluşturur ve organ işlevini ve besin emilimini artırarak vücudun sodyumu en iyi şekilde düzenlemesine yardımcı olur.

Bunun muazzam bir tada sahip düşük sodyumlu bir kuru mama olmasına bayılıyoruz. Sağlıklı olmaları için ihtiyaç duydukları her şeyi sağlarken köpekleri tok tutar. Kilo yönetimi için iyi bir seçim. Ek olarak, ambalaj BPA içermez, yeniden kapatılabilir ve Earthborn ReBorn Programı aracılığıyla %100 geri dönüştürülebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kuru köpek maması ıslaktan daha mı iyidir?

Kuru köpek yemi, köpekler için mükemmel bir seçimdir ve eksiksiz beslenme sağlayabilir. Malzemelerin kalitesi ve pişirme süreci, bununla kuru veya ıslak olmaktan daha fazla ilgilidir. Her ikisi de faydalar sunar ve çekici olan farklı şeylere sahiptir. Kuru mama daha ucuzdur ve daha uzun süre saklanabilir, birçok sahip için popüler bir seçim haline getiriyor.

Bazı iddiaların aksine, kuru mamaların çoğu tam, gerçek ve son derece besleyici bileşenlerden yapılır. Çok fazla dolgu maddesi, yapay içerik ve boya kullanan bütçe markalarından kaçının.

Kuru köpek maması kabızlığa neden olabilir mi?

Kuru köpek maması, kaliteli değilse veya yeterli lif içermiyorsa, köpek kabızlığına neden olabilir. Kuru mama daha az su içerdiğinden dehidrasyon da bir faktör olabilir. Sahipler, seçtikleri ürünlerin yeterli lif içerdiğinden emin olarak bunu önleyebilirler. Ayrıca köpeklere ekstra su sağladıklarından emin olabilirler ve ıslak ve kuruyu karıştırabilirler.

Köpeğim kuru mama yerse yeterince su alır mı?

Köpeklere her zaman birden çok yerde tatlı su sunulmalıdır. Köpekler sadece kuru mama yedikleri için susuz kalmazlar, ancak sahipleri su alımlarına dikkat etmelidir. Kuru, yaklaşık %10 su, ıslak ise %80'e yakın sudur. Bu nedenle, sadece kuru mama yiyen yavruların, ıslak veya taze mama yiyenlere göre daha fazla tatlı suya ihtiyacı olacaktır. Bazı köpekler ıslak mamayı sever. Bu nedenle, mamaya su veya et suyu eklemek, işleri biraz renklendirebilir.

Kuru köpek maması nasıl daha çekici hale getirilir?

Kuru mamayı daha çekici hale getirmek için sahipleri birkaç yaklaşım deneyebilir. Farklı tatlar sunmak yardımcı olabilir. Kemik suyu ekleyerek, dondurularak kurutulmuş , yaş mamalar ve hatta topperlar kuru mamayı daha çekici hale getirebilir. Köpeklerin çeşitliliğe ihtiyacı vardır ve her gün aynı şeyi yerlerse sıkılırlar. İyi beslenmelerini ve yemek yemeye ilgi duymalarını sağlamak için kuru mama da dahil olmak üzere her zaman çeşitli seçenekler sunun.

Son düşünceler

Köpek maması seçenekleri söz konusu olduğunda şaşırtıcı sayıda seçenek vardır. Kuru veya kuru mama, birçok nedenden dolayı oldukça popüler bir seçimdir. Yüksek kaliteli mama tanesi lezzetlidir, besinlerle doludur ve her türden köpek tarafından çok sevilir. Her köpek, küçük, büyük, seçici yiyiciler ve daha fazlası için bir şeyler var.

Sahipleri, yavrularının ihtiyaç duydukları tüm iyi besinleri yiyeceklerden almasını sağlamaktan sorumludur. Bir köpeğin diyeti, onları doğdukları günden ileri yaşlarına kadar destekler ve sağlıklarını önemli ölçüde etkiler. Her zaman yüksek kaliteli ürünler seçin. Bir yavrunun ömür boyu sağlığını etkileyeceğinden, burası para biriktirmeye çalışılacak bir yer değil. Umarız, mevcut en iyi kuru köpek mamalarından bazılarını içeren listemiz, tatlı tüylü bebeğiniz için en lezzetli, en besleyici seçeneği seçmenize yardımcı olur.

Yorumlar