Köpekler Hindistan Cevizi Yiyebilir mi? Hindistan cevizi sütü veya yağı ne olacak?

Köpekler Hindistan Cevizi Yiyebilir mi? Hindistan cevizi sütü veya yağı ne olacak?

Hindistan cevizi, biz insanların diyetimize tropikal bir tat katmayı sevdiğimiz lezzetli ve ferahlatıcı bir ikramdır.

Fırında, içeceklerde ve atıştırmalık olarak onu seviyoruz, peki ya köpeklerimiz?Sağladığını bildiğimiz büyük sağlık yararları ile, hindistan cevizinin birçok köpek mamasında ve bakım ürününde bir bileşen olarak ortaya çıktığını görüyoruz, bu nedenle birçok evcil hayvan ebeveyni şu soruyu soruyor: köpekler hindistancevizi yiyebilir mi?

içindekiler

Kısa cevap evet - köpekler kesinlikle hindistancevizi yiyebilir. Bu lezzetli meyve, dört ayaklı aile üyelerimizle paylaşmak için güvenli ve toksik değildir.Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Bununla ilgili yayınlanmış çok az kanıt olmasına veya hiç olmamasına rağmen, hindistan cevizinin insanlara sağladığı sağlık yararlarının köpeklerimizle de paylaşılabileceğini varsayıyoruz. Hindistan cevizi adı verilen özel bir yağ türü içerir. orta zincirli trigliseritler (MCT'ler) büyük bir enerji kaynağıdır. Hindistan cevizi yağı, cildi sağlıklı ve nemli tutmasıyla iyi bilinir, ancak aynı zamanda güçlü anti-inflamatuar ve bağışıklığı güçlendirici özelliklere de sahiptir. onu bile görüyoruz köpek mamasına eklendi son yıllarda içerik listeleri.

Ancak hindistancevizi tüm bu harika faydalara sahip olsa da, farkında olmanız gereken bazı riskler de taşıyabilir. Tüm mamalarda olduğu gibi, köpeğinizin diyetinde herhangi bir değişiklik yapmadan önce her zamanki veterinerinizle konuşmanız çok önemlidir.

Hindistan Cevizi Köpekler İçin Güvenli mi?

 Çimenlerin üzerinde hindistan cevizi yiyen sevimli zencefilli küçük köpek
Hindistan cevizi lezzetlidir ve köpekler için toksik değildir.

Etli kısım köpeğinize yedirmek için güvenlidir ve ayrıca köpeğinizi hindistancevizi yağı ile beslemek de güvenlidir. Ancak büyük miktarlarda sorunlara neden olabilir. Hindistan cevizi çok yağlıdır ve kalorisi yüksektir, bu yüzden çok fazlası kilo alımına ve obeziteye yol açabilir. Yüksek yağ içeriği aynı zamanda mide rahatsızlıklarına veya tetik pankreatit . Hindistan cevizinin kabuğu veya hindistan cevizinin derisi köpekler için güvenli değildir. Toksik olmasa da boğulma tehlikesi vardır, bu yüzden bu parçayı çıkardığınızdan emin olun.Tek istisna, köpeğinizin ağaç yemişlerine alerjisi olup olmadığıdır. Diğer ağaç yemişlerine karşı hassaslarsa, köpeğinizin hindistan cevizine de alerjisi olma ihtimali yüksektir ve bu nedenle diyetinde onlardan kaçınmalıdır.

Köpekler Hindistan Cevizi Yağı Yiyebilir mi?

Hindistan cevizi yağı köpekler için toksik değildir. Aslında, hindistancevizi yağı genellikle köpek mamasında ve ödül mamalarında küçük miktarlarda kullanılır. Ancak yine de yalnızca ölçülü olarak güvenlidir. Çoğu fındık gibi , çok fazlası şişmanlatır ve kilo alımına yol açabilir ve ayrıca sindirim sorunlarına neden olabilir.

Köpekler Hindistan Cevizi Sütü Yiyebilir mi?

Hindistan cevizi sütü güvenlidir ve köpekler için toksik değildir. Y Yine de, köpeğinize hindistancevizi sütü verecekseniz dikkatli olmanız gerekir, çünkü birçok ürün sindirim sorunlarına neden olabilecek ve hatta evcil hayvanınız için toksik olabilecek başka katkı maddeleri içerir. Bu nedenle veterinerler genellikle köpekler için hindistancevizi sütü önermezler.Hindistan Cevizi Köpekler İçin İyi mi?

 Taze hindistancevizi yağı ve ahşap masa üzerinde fındık yarısı ile plaka
Hindistan cevizinin cilt ve bağışıklık sistemi için iyi olduğu ve iltihap önleyici özelliklere sahip olduğu düşünülmektedir.

Hindistan cevizinin insanlar için inanılmaz sağlık yararları olduğunu biliyoruz. Peki ya köpekler için? İnsanlara kıyasla hindistan cevizinin köpekler için sağlık yararları söz konusu olduğunda çok az yayınlanmış kanıt ve bilgi var, ancak aynı şeyin evcil hayvanlarımız için de geçerli olduğunu varsayıyoruz.

Hindistan cevizi lif, vitamin ve minerallerle doludur. Ancak, köpeğinizi tam ve dengeli bir diyetle beslerseniz, ihtiyaç duyduğu tüm besinleri alacağını unutmayın. Başka bir şey ekstradır. Ancak evcil hayvanımızın diyetini çeşitli ve ilgi çekici tutmak çok önemlidir ve evcil hayvan ebeveynleri olarak, evcil hayvanımızın mamasına ara sıra hangi malzemeleri ekleyebileceğimizi bilmek iyidir.

Hindistan ceviziyle ilgili sağlık iddialarının çoğu, içerdiği orta zincirli trigliseritlerin (bir tür yağ) etkilerine dayanmaktadır. Orta zincirli trigliseritler (MCT'ler), vücut onları hemen emip kullanabildiği için çok verimli bir enerji kaynağıdır. Ancak MCT'lerin miktarı, farklı hindistancevizi ürünleri arasında büyük farklılıklar gösterir, bu nedenle köpeğiniz için her zaman bu besinlerin güvenilir bir kaynağı değildir.

köpek mamaları

Antiinflamatuar Özellikler

Hindistan cevizinin etli kısmı, orta zincirli bir yağ asidi olan laurik asitle doludur. Vücut bunu doğrudan bir enerji kaynağı olarak kullanabilir. Ancak laurik asit ayrıca güçlü anti-enflamatuar özelliklere sahiptir ve virüsler, maya enfeksiyonları, saçkıran ve giardia ile savaşmaya yardımcı olduğu düşünülmektedir. Vücuttaki iltihaplanmayı azaltmak, yaraların iyileşmesini hızlandırmaya yardımcı olur ve ağrıyan kasları ve eklemleri yatıştırır. Artritli köpekler için hindistancevizi kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı olabilir.Destekler ve Sağlıklı Bağışıklık Sistemi

Hindistan cevizi, vücudun serbest radikallerle savaşmasına ve hücre hasarını önlemesine yardımcı olan çok miktarda antioksidan içerir. Bu, bağışıklık sisteminin enfeksiyonla savaşmasına ve köpeğinizin bağışıklık sisteminin sağlıklı çalışmasını desteklemesine yardımcı olabilir.

Cildin Sağlıklı Kalmasına Yardımcı Olur

Muhtemelen hindistancevizi yağının en bilinen özelliği cildi sağlıklı tutabilmesidir. Yağlı yapısıyla birleşen antibakteriyel ve antienflamatuar özellikleri, onu ağrılı veya kuru cilde uygulamak veya kesik ve yaraların iyileşmesini hızlandırmak için harika kılar. Topikal olarak uygulandığında nemlendirici görevi görür ve tüylerin pürüzsüz ve parlak kalmasına yardımcı olur. Hindistan cevizi yağı, bu nedenlerle köpek şampuanlarında ve saç kremlerinde sıklıkla bulunur. Hindistan cevizi yağı özellikle şu durumlarda yardımcı olabilir: cilt alerjisi olan köpekler .

Hindistan Cevizi Kireç Mine Çiçeği ile Wahl Kuru Cilt

 Hindistan Cevizi Kireç Mine Çiçeği ile Wahl Kuru Cilt
 • pH dengeli, alkolsüz, parabensiz, PEG-80 içermez.
 • Kuru cildi nemlendirmek ve kaşıntıyı gidermek için şiddetle tavsiye edilir.
 • Hindistan cevizi misket limonu kokulu.
 • Kuru cildi nemlendirmek, kirli tüyleri temizlemek ve kaşıntıyı gidermek için idealdir.
 • Kalın köpük, temiz durulanır ve evcil hayvanınızın temiz görünmesini ve kokmasını sağlar.
 • Daha yüksek konsantrasyonda hindistancevizi türevi çimlendirme ajanına sahiptir.
 • Marka 50 yıldır var.
Köpekler İçin Hindistan Cevizi Tehlikeleri

Hindistan cevizi köpekler için toksik olmamasına rağmen, evcil hayvanınıza yedirmeden önce bilmeniz gereken bazı tehlikeleri vardır. Hindistan cevizi çok kalorilidir, bu yüzden çok fazlası kilo alımına yol açabilir ve obeziteye katkıda bulunabilir. Ölçülü olmak önemlidir, bu nedenle hindistancevizi yalnızca ara sıra bir tedavi olmalı veya ev yapımı ikramlarda kullanılan veya arada bir yiyeceğe eklenen az miktarda yağ olmalıdır.

Hindistan cevizi son derece yüksek bir yağ içeriğine sahiptir ve bu yağın sağlık açısından pek çok faydası olmasına rağmen, ayrıca birçok sağlık riski de olabilir. Çok fazla yağ genellikle köpeklerde kusma, ishal ve ağrılı bir karın dahil olmak üzere karın rahatsızlıklarına neden olur. Çok fazla yağ, pankreasın iltihaplandığı ciddi ve ağrılı bir durum olan pankreatit ataklarını da tetikleyebilir. Köpeğiniz pankreatitten muzdaripse, küçük bir miktar bile onları harekete geçirebileceğinden, onlara hindistancevizi bazlı herhangi bir ürün vermekten kaçınmalısınız.Hindistan cevizinin etli kısmı ve yağı, ölçülü olarak köpeklere güvenle yedirilebilir. Ancak çiğnenmesi oldukça zor olabileceğinden, köpekler için et her zaman çok küçük parçalara bölünmelidir. . Büyük hindistan cevizi parçaları boğulma tehlikesi oluşturabilir. Ancak en büyük boğulma tehlikesi kabuktan gelir - Parçalar yemek borusuna takılıp boğulmaya neden olabileceğinden, bu parçayı köpeğinize vermemelisiniz. veya daha aşağı sindirim sisteminde tıkanıklığa neden olur. Küçük kabuk parçaları da köpeğinizin ağzının iç kısmında kesiklere veya hasara neden olabilir.

Pişirmede kullanılanlar gibi tatlandırılmış hindistancevizi, hindistan cevizi sütü, hindistan cevizi yoğurdu ve hindistan cevizi şekerinden her zaman kaçınılmalıdır. Bu ürünler, köpeğinizi rahatsız edebilecek ek bileşenler içerebilir. Hindistan cevizi suyu bazen katkı maddeleri içerebilir, bu nedenle etiketi her zaman okumak önemlidir, ancak köpeğinizi nemli tutmak için sade su ile beslemek en iyisidir!

Köpeğinize Hindistan Cevizi Nasıl Beslenir?

 Köpek Dişleri İçin Hindistan Cevizi Yağı
Hindistan Cevizi Yağı, dişleri temiz tutmak da dahil olmak üzere köpeklerde çeşitli farklı sağlık rahatsızlıkları için kullanılabilir.

Köpeğinizin diyetine hindistancevizi eklemeden önce her zaman veterinerinizle konuşmalısınız, böylece evcil hayvanınız için uygun olup olmadığı ve hangi ürünlerin en güvenli olabileceği konusunda size tavsiyede bulunabilirler.Köpeğinizi taze hindistancevizi ile beslemek istiyorsanız, boğulma riskini azaltmak ve çiğnemelerini kolaylaştırmak için kabuğu tamamen çıkarmanız ve çok küçük parçalara ayırmanız gerekir. . Bu parçaları bir ikram olarak kullanabilir veya yemek saatinde her zamanki yemeklerine bir çift atabilirsiniz.

Yiyeceklerine karıştırılan bir çay kaşığı hindistancevizi yağı, bu ürünün sunduğu birçok faydayı elde etmenin harika bir yoludur. . Lezzet katmak ve malzemeleri birbirine bağlamak için bazı lezzetli ev yapımı köpek ödül mamalarında bir bileşen olarak hindistancevizi yağı da kullanabilirsiniz.

Köpeğimi Ne Kadar Hindistan Cevizi Besleyebilirim?

Köpeğinizi hindistancevizi ile sadece ölçülü ve ara sıra bir ödül olarak beslemelisiniz. İzlenecek en iyi kural %10 kuralıdır - köpeğinizin günlük yiyecek alımının sadece %10'u ödül olmalıdır. ; bu, kilo alma riskini azaltmaya yardımcı olmak içindir. Köpeğinizin boyundan bağımsız olarak birkaç parça taze hindistancevizi veya bir çay kaşığı hindistancevizi yağı bol miktarda bulunur.

Köpeğime Ne Sıklıkta Hindistan Cevizi Besleyebilirim?

Hindistan cevizinde ve evcil hayvanlarımız için tüm ikramlarda ölçülü olmak çok önemlidir. . Hindistan cevizi, haftada birkaç kez taze hindistan cevizi veya yağ olarak beslenebilir. Bundan daha fazlası ve köpeğinizin sindirim sorunları yaşama veya kilo alma olasılığı daha yüksektir.Sıkça Sorulan Sorular

Hindistan cevizi köpekler için zehirli midir?

Hindistan cevizi güvenlidir ve köpekler için toksik değildir, ancak yine de ölçülü olarak beslenmelidir. . Çok fazla mide rahatsızlıklarına, pankreatite ve kilo alımına neden olabilir.

Hindistan cevizi yağı köpekler için güvenli midir?

Evet, hindistancevizi yağı köpekler için güvenlidir, ancak ölçülü olarak . Haftada birkaç kez yiyeceklere eklenen bir çay kaşığı, mide rahatsızlıklarını ve kilo alımını önlemek için yeterlidir.

Köpekler hindistan cevizi sütü içebilir mi?

Köpekler, sulu kalmaları için normal durgun su (şişe veya musluk) içmelidir. Hindistan cevizi suyunun hidrasyon için herhangi bir ekstra faydası yoktur. Arada bir biraz lezzetlidir, ancak evcil hayvanınızı rahatsız edebilecek katkı maddeleri içerebilir, bu nedenle her zaman etiketi okuyun.

shedmonster vs furminator

Son düşünceler

Hindistan cevizi, köpeğinize sunabileceğiniz lezzetli ve ferahlatıcı meyve benzeri bir yemiştir ve güvenlidir ve toksik değildir. Sağlıklı bir cilt ve parlak bir tüy korumak, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve iltihaplanmayı azaltmak gibi çeşitli büyük sağlık yararları vardır. Taze parçalarla beslenen harika bir ikram olabilir veya yağ, yiyecek veya lezzetli ev yapımı ikramlarla karıştırılabilir. Ancak, hindistancevizinin köpeğiniz için yalnızca ölçülü olarak iyi olduğunu, çok fazla mide rahatsızlığına, pankreatite ve kilo alımına neden olabileceğini ve kabuğun boğulma tehlikesi oluşturabileceğini her zaman hatırlamalısınız. Hindistan cevizi sütü ve hindistancevizi şekerinden kaçının ve köpeğinizin diyetine hindistancevizi eklemeden önce daima veterinerinizle konuşun.

Yorumlar