Beagle ve Fransız Bulldog: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

Beagle ve Fransız Bulldog: Irk Farklılıkları ve Benzerlikleri

Beagle ve Fransız Bulldogların ikisi de popüler küçük ırklardır. Daha küçük bir köpek sahiplenmeyi düşünüyorsanız, bu türlerin listenizin başında olması şaşırtıcı değil. İkisi de bilinir sevecen ve zeki . Her iki cins de çocuklar için mükemmeldir ve hemen hemen her yaşam koşuluna son derece uyarlanabilir.

Ancak, iki ırka sahip olmak, iki çok farklı deneyim s. Bu, bir cinsin bir aile için diğerinden daha iyi olabileceği anlamına gelir. Sadece mizaçlarına değil, aynı zamanda özel sağlık ihtiyaçlarına, davranışlarına ve daha fazlasına da bağlıdır.peki nasıl bu iki köpek ırkı karşılaştırır ? Her iki yavruyu da evinize kabul etmeye karar vermeden önce, neler bekleyebileceğinizin farkında olmalısınız. Hadi gelin ve bu sevgi dolu arkadaşlık köpeklerinin tüm farklılıklarına ve benzerliklerine bir göz atalım.

Irk Karşılaştırması

beagle

 • Yükseklik 13-15 inç
 • Ağırlık 18-30 Pound
 • Mizaç sevgi dolu
 • Enerji Yüksek
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 10-15 Yıl
 • Fiyat 1.000 ABD Doları ve Yukarısı

Fransız Bulldog • Yükseklik 11-12 inç
 • Ağırlık 16-24 Pound
 • Mizaç sevecen
 • Enerji Düşük
 • Sağlık Ortalama
 • Ömür 10-14 Yaş
 • Fiyat 1.000 $ ve üstü

İçindekilerIrk Tarihi

Beagle'lar biri olarak kaldı en popüler köpekler 1800'lerde ortaya çıktıklarından beri. Zeki ve sosyaldirler ancak doğalarının daha inatçı kısımlarını evcilleştirmek için sıkı bir eğitime ihtiyaçları vardır. Sahipleri, yaramaz ve sürekli başları belada olduklarını, aynı zamanda sevecen ve eğlenceli olduklarını söylüyor.

Fransız Bulldogları, 1890'ların Paris'indeki başlangıcından beri sevilen evcil hayvanlardır. O zamanlar şehrin arka sokaklarında sohbet başlatıcılardı. Ama yakında, bu küçük kalkık burunlu köpekler Avrupa kraliyetlerinin favorileri .Sonunda Atlantik Okyanusu üzerinden Amerika Birleşik Devletleri'ne göç ettiler. İngiliz Bulldog'dan yetiştirilen bu küçücük köpekler dünya çapında sevilmeye başlandı.

beagle

Çimlerde Yürüyen Siyah, Kahverengi ve Beyaz Köpek

Beagle'lar, zekaları ve sosyal davranışları nedeniyle popüler bir cins seçimidir.

Beagle'lar çok uzun zamandır etrafta , uzmanlar ne zaman başladıklarından bile emin değiller. Antik Yunanistan'dan kayıtlar benzer ırkları tarif et avlar sırasında yardımcı oldu. 8. yüzyıl İngiltere'sindeki açıklamalar, kraliyetlerin ava getirdiği “tazılardan” bahseder. Ancak, türün eski ataları olabilecek bu köpekler hızlı koşucular değildi.Modern Beagle ortaya çıktı. İngiltere'de 19. yüzyıl . Avcılık popüler bir faaliyet haline gelmişti ve köpek yetiştiricileri avlanabilecek bir cins arıyorlardı. Başarılı melezleme, Beagle ile sonuçlandı. O zamandan beri popülaritesi neredeyse hiç azalmadı.

Fransız Bulldog

Siyah Namlu Ayakta Duran Kahverengi Köpek

Cinsin uzun ve büyüleyici bir geçmişi vardır.

1800'lerde Bulldog, İngiltere'de sevilen bir cinsti. Sanayi Devrimi'nin yükselişiyle birlikte İngiliz dantelciler Fransa'ya gitti ve Bulldog'larını da yanlarına aldı. Onlar Fransız Bulldog'u yetiştirdi , bugün bilindiği gibi Frenchie olarak da bilinir. Bodur, düz yüzlü ve yarasa kulaklıdırlar.

Soy kalabalık şehirlerde büyüdü küçük boyutu ve düşük egzersiz ihtiyaçları nedeniyle. Bütün bunların yanı sıra, onları Fransızlara daha da sevdiren haşarat yakalamada mükemmeldirler.Zaman geçtikçe, gezginler cinsi Avrupa'ya ve sonunda Amerika Birleşik Devletleri'ne getirdi. Hızla sevilen aile hayvanları oldular. Bu günlerde, onlar da popüler gösteri köpekleri.

Görünüm

Çimlerde Oturan İki Mutlu Köpek

Konu nasıl göründüklerine gelince, bu iki ırkın neredeyse hiçbir benzerliği yoktur.

Beagle olabilir herhangi bir renk veya desen , ancak çoğu siyah, kahverengi ve beyazın birleşimidir. Onların en belirgin işareti beyaz kuyruklarıdır , bir zamanlar avcıların onları çimenlerde bulmasına yardımcı oldu. Sarkık kulakları, sağlam ama ince bir çerçeveleri ve güçlü, kaslı bacakları var. Farklı çeşitler, omuzda 13 veya 15 inç durabilir.

Frenchie, geleneksel İngiliz Bulldog'un minyatür bir versiyonuna benziyor. Aralarındaki en belirgin fark, büyük kulaklar , genellikle 'yarasa kulakları' olarak tanımlanır. Kalın kasları ve kemikleri olan sağlam, tıknaz vücutları vardır.Derileri kalın kırışıklıklar halinde düşer. Yüzleri, özellikle burunları belirgin şekilde düzdür, bu da karakteristik burunlarına neden olur.

avustralya çoban border collie karışımı

Mizaç

İki Köpek Birbirini Kokluyor

Her iki köpek ırkının da sevecen köpekler olduğu iyi bilinmektedir.

Beagle'lar harika sosyal ve arkadaş canlısı. Onlar aile üyelerine karşı sevecen ve son derece zeki, yani eğitilebilirler. Bununla birlikte, Beagle'ların da inatçı bir kişiliği olduğu için eğitim tam olarak kolay değildir. Başını belaya sokmayı severler.Mükemmel aile köpekleridir. Güçlü sürü içgüdüleri onları çocuklu evler için mükemmel ve diğer evcil hayvanlar. Çoğu Beagle, yoldaşları olmasını tercih eder. Buna rağmen, erken sosyalleşme, onlara nazikçe oynamayı öğretmek için hayati önem taşır.

Fransızlar sevecen, yaramaz köpeklerdir. sosyalleşmenin ve arkadaşlığın tadını çıkarın . Antrenman yeteneklerini etkileyebilecek inatçı bir çizgileri var. Ama onlar da son derece sadık ve sevgi dolu köpekler aile hayatına iyi uyum sağlar.

Yoğun sosyalleşme ihtiyaçları, uzun süre yalnız bırakılmamaları gerektiği anlamına gelir.

Fransızlar küçük alanlarda gelişirler, yani apartman yaşamı için ideal evcil hayvanlar . Tetikte olmak ve olağandışı davranışları izlemek için doğal bir eğilimleri vardır. Bu içgüdüye rağmen, genellikle havlamazlar, sessizce devriye gezmeyi tercih ederler.Egzersiz yapmak

Mutlu Görünen Köpekleri Koşturmak

Beagle'lar daha enerjiktir ve iki cins için daha fazla egzersiz gerektirir.

Beagle'ların çok fazla enerjisi vardır ve tatmin olmak için sık, yoğun egzersize ihtiyaç duyarlar. Onlar koşulara veya yürüyüşlere çıkmak için mükemmel köpek , güçlü bir dayanıklılığa sahip oldukları ve hareket etmeyi sevdikleri için. Bununla birlikte, bir Beagle'ı asla dışarıdayken gözetimsiz bırakmayın. İçgüdüleri seslerin veya kokuların ardından dolaşmaya eğilimli olmalarına neden olur.

Beagle'lar yaşlandıkça daha uyuşuk hale gelir ve gençliklerinde sahip oldukları hızlı enerjiyi kaybederler. Sahipler, onlara bir hizmet sunmayı hala bir öncelik haline getirmelidir. düzenli fitness rutini . Cins, diğer sağlık sorunlarını şiddetlendirebilecek, egzersiz yapmadan obez olmaya yatkındır.

Fransızlar yüksek egzersiz ihtiyaçları yok . Evde devriye gezmeyi ve genellikle mobilyaların üzerinden atlamayı içeren “Frenchie 500”ü yapmalarıyla tanınırlar. Sahipleri, sağlıklı ve formda kalmalarını sağlamak için onları her gün kısa bir yürüyüşe çıkarmalıdır.

Ancak, Frenchie'nizi uzun bir yürüyüşe veya yürüyüşe çıkarmayın. Cins, sıcak çarpması ve yorgunluğa karşı oldukça hassastır, bu nedenle egzersizi ılımlı bir rutinde tutun.

Eğitim

Dışarıda Oturan Uslu Köpekler

Her biri inatçı bir kişiliğe sahip olduğundan, bu ırkların her biri için eğitim zor olabilir.

Beagle'lar bir eğitmek için meydan okuma , çünkü onların doğal inatçılığı onların inat etmesine neden olabilir. Ancak eğitim önemlidir, çünkü insanlarla işbirliği yapmayı ve aile içindeki yerlerini öğrenmelerine yardımcı olur.

Bir Beagle'ı iyi eğitmek için süreci ilginç ve eğlenceli tutun. seviyorlar oyun oyna ve bulmaca çöz . Olumlu pekiştirmeye öncelik verin, çünkü ceza genellikle isyan etmelerine neden olur.

Fransızlar da biraz olabilir eğitmek zor . Onlar bir .. sahip inatçı kişilik ve özellikle ev eğitimi, herkesin bildiği gibi zor bir süreçtir. Daha işbirlikçi olmalarına yardımcı olmak için itaat eğitimi köpeklik döneminde başlamalıdır. Sandık eğitimi etkili bir yöntemdir ve zekalarını zorlayan eğitim oyunları da öyle.

Her iki cins de tasma yerine koşum takımı üzerinde yürümek için eğitilmelidir. Bu, boyunlarındaki baskıyı hafifletecek ve daha özgürce nefes almalarını sağlayacaktır. Fransızlar nefes alma sorunlarıyla ünlüdür, bu yüzden onları bir yerde yürümeleri için eğitin. Fransız boy koşum takımı yaşam kalitelerinin artmasına yardımcı olacaktır. Beagle'lar antrenman yapabilir herhangi bir koşum takımı ile orta boy köpekler için uygundur.

Sağlık

Veterinerde Kontrol Edilen İki Köpek

Her iki köpek ırkı da genetik sağlık sorunlarına karşı hassastır.

Safkan köpekler, sınırlı gen havuzları nedeniyle daha yüksek sağlık koşullarına sahiptir. Her iki cins de bazı sağlık sorunları geliştirmeye eğilimli . Bunlardan bazılarının ilaçla tedavisi kolaydır, bazılarında ise ciddi sonuçlardan kaçınmak için ameliyat gerekir.

Beagle Sağlık Endişeleri

Beagle'ların bir yüksek duyarlılık çeşitli hastalıklara ve sağlık koşullarına. Bununla birlikte, safkan bir köpeğe sahip olmak, yavrularınızın otomatik olarak hastalanacağı anlamına gelmez. Bu, köpeğinizin bu koşullardan birini geliştirme şansının daha yüksek olduğu anlamına gelir.

büyük pirenler için en iyi köpek maması

Beagle'ların karşılaştığı ana sorunlar şunlardır:

 • Göz koşulları
 • Kemik ve eklem koşulları
 • nörolojik durumlar
 • hipotiroidizm

Fransız Sağlık Endişeleri

Fransızlar ayrıca genetik olarak belirli sağlık sorunlarına eğilimlidir. Düz yüzleri bunu yapar nefes almaları zor , bu onların karakteristik horlamalarına ve homurdanmalarına neden olur.

Cins, artrite neden olabilen kalça displazisi geliştirmeye eğilimlidir. Bununla birlikte, geliştirebilecekleri başka koşullar da vardır. Bunlar şunları içerir:

 • Brakisefalik Sendrom
 • Omurga veya bacak kemiği sorunları
 • pıhtılaşma bozuklukları
 • damak sorunları

Yaşam süreleri

Her iki köpek de daha küçüktür, bu da genellikle yaşamın eklemleri ve organları üzerinde daha büyük köpekler kadar zor olmadığı anlamına gelir. Bu cinslerin her ikisi de 10-15 yıllık ömürlerin tadını çıkarın küçük yaştan itibaren iyi bakılırsa. Bu, bu yavruların çok uzun bir taahhüt olduğu anlamına gelir, bu yüzden onları diğer ırklarla karşılaştırırken bunu aklınızda bulundurun!

Beslenme

Kırmızı ve Yeşil Bir Kaseden Yemek Yiyen Köpekler

Çoğu köpek gibi, her iki ırkın da diyetleri bireysel sağlık ihtiyaçlarına bağlıdır.

Veterineriniz size hangi yiyeceğin ne kadar olduğu konusunda talimat vermelidir. Beagle'ınızı beslemek için yiyecek . Uygun bir diyet onların boyutlarına, yaşlarına ve fiziksel uygunluklarına bağlıdır. Beagle'lar sofra artıkları için dilenmekle ünlüdür, ancak onları sık sık almamaları gerekir. onlar obez olma riski yüksek , özellikle yaşlandıkça. Daha sağlıklı bir diyet, makul miktarlarda yüksek kaliteli köpek mamasından oluşur.

Beagle etrafta tüketecek 1,5 ila 3 bardak günde köpek maması tüketirken, Fransızlar daha az tüketecek. Fransızlar genellikle yemek yer 0,5 ila 1,5 bardak günde kuru köpek maması.

İLE Fransız bulldogunun diyeti ayrıca benzersiz sağlık gereksinimlerine, kilosuna, yaşına ve zindelik düzeyine de bağlıdır. Veterineriniz, köpeğiniz için ne tür yiyecek ve ne kadarının uygun olduğu konusunda size bir rehber verebilir.

Fransızların aşırı kilolu olma eğiliminde olduklarını unutmayın, bu da sağlık sorunlarını ve nefes alma zorluklarını şiddetlendirir . Bu nedenle, ölçülü besleyin ve sadece ara sıra ödül verin. Sofra artıklarını nadir bir muamele haline getirin ve yağlı yiyeceklerden uzak durun.

tımar

İki Köpek İçin Banyo Zamanı

Beagle'ların tımar için buruşuk Fransızlardan daha az ihtiyacı vardır.

Beagle'ların sadece basit bir bakım rutinine ihtiyacı vardır. Kısa katları çift kaplamalıdır ve mevsimsel dökülmeye yatkın . Çok fazla kir veya kalıntı taşımaları olası değildir. Onların sarkık kulaklarının ihtiyacı var bakterilere neden olan birikimi önlemek için düzenli temizlik . Ayrıca ara sıra diş temizliğine ve tırnak bakımına ihtiyaçları vardır.

Öte yandan Fransızların bazı önemli bakım ihtiyaçları var. Bu ihtiyaçlar çoğunlukla karakteristik cilt kırışıklıklarından kaynaklanmaktadır. Kırışıklıklar bir bakteri üreme alanı , enfeksiyonlara neden olabilir.

Sahipler, Frenchie'nin kürkünü her gün fırçalamalı ve temizlemelidir. Kırışıklıkları temizlemek şampuanlamanız gereken miktarı azaltır. Ayrıca her gün arka kısımlarını ıslak mendille silmek de iyi bir fikirdir.

Fransızların da tırnaklarının haftalık olarak kesilmesi gerekiyor. Sahipleri onları her gün fırçalarsa, banyo sadece ayda bir kez gereklidir. Artık yok veya cilt yağlarını kaybetmekten kaynaklanan sorunlar geliştirebilirler.

köpek fiyatları

Ayakta İki Köpek Yavrusu

Beagle yavruları tipik olarak iki köpek ırkından daha ucuz olacaktır.

Safkan bir Beagle köpek yavrusu fiyat aralığı daha geniş . Soylarına, yaşlarına, kayıtlarına ve kullandığınız yetiştiriciye bağlıdır. Bununla birlikte, ortalama olarak, muhtemelen harcamayı planlayabilirsiniz 1.000 ile 1500 $ arasında bir Beagle köpek yavrusu üzerinde.

Fransız yavruları önemli ölçüde daha pahalı . Ayrıca, ceket modelinden soy, yaş, sağlık kaydı ve daha fazlasına kadar her şeye bağlı olan daha geniş bir fiyat aralığına sahiptirler. harcamayı bekleyebilirsiniz en az 1.000$ maliyetleri olan bir Fransız Bulldog köpek yavrusu üzerinde 8.000 dolara kadar tırmanıyor .

Son düşünceler

Bu köpek ırklarının ikisi de harika aile köpekleridir. Bununla birlikte, her bir türün eviniz için daha iyi hale getirebilecek artıları ve eksileri vardır.

Beagle'lar dik başlıdır ve eğitilmesi zordur, ancak sonunda uyum sağlar ve itaatkar ve işbirlikçi köpekler haline gelir. Fransızlar eğitim açısından biraz daha zorlayıcıdır. Fransızların ayrıca daha düşük egzersiz ihtiyaçları vardır ve apartmanlarda ve küçük evlerde gelişirken, Beagle'ların sık ve kuvvetli egzersize ihtiyacı vardır.

Bu arada, Fransız Bulldogları daha pahalı olabilecek sağlık sorunlarına eğilimlidir. Ancak genetik bir yatkınlık, mutlaka bu sorunların gelişeceği anlamına gelmez.

Her iki cinsi de benimsemeye karar vermeden önce tüm bu gerçekleri göz önünde bulundurun. Her yönüyle düşünmek, aileniz için mükemmel seçimi yapmanızı sağlayacaktır.

Yorumlar