Minyatür ve Standart Dachshund'lar için En İyi Kuşaklar: Derecelendirmeler ve İncelemeler

Minyatür ve Standart Dachshund'lar için En İyi Kuşaklar: Derecelendirmeler ve İncelemeler

Sosisli şekli ve hayranlık uyandıran güdük bacaklarıyla Dachshunds eşsiz bir cins ! Sevimli olsalar da vücut şekilleri, insanlarıyla güvenli ve rahat maceralar söz konusu olduğunda ekstra zorluklar olduğu anlamına gelir.

Dachshunds, sözde 'tasarımcı köpekler' söz konusu olduğunda da popüler yavrulardır, bu da farklı ailelerden iki safkan köpeğin 'yeni' bir karma cins köpek yapmak için bir araya getirildiği anlamına gelir. Klasik bir dachshund örneği Dorgi . Doxies, diğer türlerle karıştırıldığında boy olarak daha küçük Corgi gibi, standart boyutlu dachshund'lar için özel olarak tasarlanmış koşum takımları hala çoğu zaman takılabilir.Dachshunds için en iyi emniyet kemerleri hakkında bilmeniz gereken her şey ve bunları nasıl bulacağınız burada. Daha küçük bir köpeğiniz varsa, favorilerimizden bazılarına bir göz atın daha küçük ırklar için .

Bir Bakışta: Favori Dachshund Kuşamlarımız

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Alıcı Rehberi

Uzun ve alçak gövde tipleriyle, Dachshund'lar için koşum takımı ve diğer ekipman alışverişi göz korkutucu görünebilir. Ancak doğru özellikleri aramak, seçenekleri daraltmanıza ve yavrularınız için uygun olanı bulmanıza ve onların da harika görünmelerine ve hissetmelerine yardımcı olabilir.

Çekmesiz Özellikler

Dachshund'ların cinsleri nedeniyle sırt sorunları olması muhtemel olduğundan, bir koşum takımı satın alırken konfor bir önceliktir. Purebreed doxies sırt yaralanmalarına dayanabilir Genetikleri nedeniyle diğer köpeklerden daha kolaydır, ancak hipotiroidizm gibi diğer hastalıklar da yaygındır.

Köpeğinizin yaşına ve iskelet yapısına bağlı olarak, atlama ve tırmanma gibi düzenli aktivitelerden disk sorunları geliştirebilir. Yavru köpeğinizin zaten bir sağlık sorunu olup olmadığına bakılmaksızın, sırtını tahriş eden bir koşum takımı satın almak, sorun geliştirme olasılığını artırır.Çekmesiz bir tasma, özellikle yavru köpekler için idealdir, çünkü tasma yürüyüşünün küçük yavrularınız için olabildiğince yumuşak olmasını istersiniz.

köpekler neden ayaklarını yalar?

Dolgu ve Aşınma Önleyici Malzemeler

Dachshund'ların hepsi olmasa da kısa saçlara sahip olma eğilimindedir, bu nedenle hafif dolgulu ve sürtünmeyi önleyici koşum takımları aramak iyi bir fikirdir. Yavru köpeğinizin ceketine bağlı olarak, biraz yastıklama rahat bir yürüyüş ile haftalarca süren yaralar arasındaki farkı yaratabilir.

Ve bir çekmesiz stil omurga sorunlarının önlenmesine yardımcı olur, eğer yavrunuz yürürken itaat etmemeye karar verirse dolgu yardımcı olacaktır. Köpeğinizin istediği her şeyden kurtulmasına izin vermek istemezsiniz, ancak onu güvende tutmaya çalışırken vücuduna daha fazla baskı uygulamak istemezsiniz.Ayarlanabilirlik

Dachshund'unuz uzun ve zayıftır, bu da köpeklerde nispeten nadir bir vücut tipidir. Bir Dakhund için yüksek derecede ayarlanabilir kayışların yönetimi daha kolaydır, bu nedenle tek boyutlu boyun ölçüleri veya tek askılı tasarımlar yerine kolay ayarlamalara sahip birden fazla kayış arayın.

Yavru köpeğinizi çok fazla kayışla bir koşum takımına sokmak da sinir bozucu olabilir, bu nedenle ayarlanabilirlik ve kullanım kolaylığı arasındaki denge yararlıdır. Daha sakin köpekler için adım atabilen bir koşum takımı daha kolay olabilir, ancak sırtlarının üzerinden geçen çoğu Dachshunds için daha kolay olabilir.

Koşum Takımları Neden Harika

Çoğu köpek, kendilerinin (ve sahiplerinin) kimlik bilgilerinin bir etikette yazılı olduğu sıkı tasmalar takar. Ancak safkan Dachshund'unuzla, onları içeride ve güvende tutmak için bir tasma yeterli olmayabilir ve mevcut sağlık sorunlarına da katkıda bulunabilir. İşte, Dachshund yavrularınız için bir tasma üzerinde bir koşum takımı düşünmenizin nedeni.

Basıncı Yeniden Dağıtırlar

Bir tasmanın yapacağı gibi köpeğinizin boynunda bir baskı noktası oluşturmak yerine, gücü köpeğinizin vücuduna yeniden dağıtan bir koşum takımı . Köpeğin sırtına daha fazla baskı uygulamak ideal olmasa da, kuvveti göğüslerine yaymak, genel olarak vücutlarındaki stres miktarını azaltmaya yardımcı olur.Tam kapsamlı bir kayışla, kuvveti her tarafa yaymak için daha da fazla yüzey vardır, böylece köpeğiniz güvende olur ancak baskı noktalarında stres hissetmez. Köpeğinizin boğazına takılıp potansiyel olarak ona zarar vermek yerine, bir koşum takımı köpeği yakalandığı yerde tutacaktır.

Daha Güvenli Olabilirler

Tasmalardan (veya bahçelerden) kaçmak söz konusu olduğunda pratikte bir Houdini olan bir köpek, bir koşum takımı takmaya gelince de size sorun çıkarabilir. Ancak genel olarak, bir koşum takımından kaçmak, bir tasmadan daha zordur ve çitlere veya diğer engellere takılma açısından daha az tehlikelidir.

Dachshund'unuz yakasından kayma eğilimindeyse, sıkı oturan bir kayış bu sorunu ortadan kaldırabilir. Artı, eğer rahatsa, yürüyüşten döndüğünüzde hala taktığını fark etmeyebilir.

Çok Yönlülük (ve Güvenlik) Sağlarlar

Birçok koşum, hem yaşlı veya yaralı köpeklere yardım etmek için hem de köpeğinizi tehlikeli bir durumdan çıkarmanız gerektiğinde acil durumlar için bir tutamak içerir. Aynı zamanda, bir tutacak, siz sürüş sırasında yavrularınızı araçta sabitlemenin bir yolunu da sağlayabilir.Emniyet kemerini köpeğinizin emniyet kemerinden geçirmeniz, herkes için daha güvenli bir araba yolculuğu sağlar ve onun aracın etrafında dolaşmasını önlemede etkili olabilir. Ve birçok köpek uzmanının tavsiyesini alırsanız, köpeğinizin merdivenleri kullanmasına veya yüksek yerlerden ağrı veya yaralanma olmadan inmesine yardımcı olmak için sapı kullanabilirsiniz.

Ameliyat Sonrası Yaralanmayı Önleyebilir

Yavru köpeğiniz omurga sorunları için ameliyat geçirme konusunda talihsiz bir deneyime sahipse, ameliyat sonrası bölgeyi strese sokabilecek tasmalardan uzak durmak isteyeceksiniz. Köpeğiniz iyileştikten ve veterinerinizden onay aldıktan sonra, bir koşum takımı, köpeğinizin omurgasının herhangi bir bölümünü zorlamadan yürürken rahat hissetmesine yardımcı olabilir.

Dachshunds İçin Favori Kuşamlarımız

Piyasadaki düzinelerce köpek koşum takımı ile hangilerinin Dachshund'lar için en iyisi olduğunu bilmek zor olabilir. Başlamanıza yardımcı olacak en iyi seçeneklerimize göz atın.
RUFFWEAR Web Master Çok Amaçlı Destek Köpek Koşum Takımı

RUFFWEAR, Web Master, Çok Amaçlı Destek Köpeği…
 • SÜPER GÜVENLİ: Anatomik olarak köpek arkadaşları için tasarlanmış ...
 • KALDIRMA VE YARDIM: Manevra yapmak için üretildi, yastıklı, güçlendirilmiş ...
 • ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR UYUM: Tam kullanım için 5 uygun ayar noktası ...
 • SONA KADAR İNŞA EDİLDİ: Yüksek performans için dayanıklı yapı, ...
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Daha fazla arka kaplama ve üç ayarlanabilir kayış ile RUFFWEAR’ın Web Master koşum takımı, sırt problemlerini önlemeye yardımcı olmak için Doxies'e basınç dağılımı sağlar. Köpeğinizin boynunu veya sırtını çekiştirmek yerine, tüm vücudunu nazikçe yeniden yönlendirerek nereye gittiğini kontrol edebilirsiniz.

Yerleşik bir tutamak, yaralı veya yaşlı yavru köpeğinize yardım etmenizi veya sürüş sırasında onu aracınızda sabitlemenizi sağlar. Güçlendirilmiş kayışlar güvenliği korurken, bol miktarda dolgu köpeğinizin rahat etmesini sağlar - sürtünmeyi önlemek ve tüm gün giymeyi mümkün kılmak için göbek kayışları boyunca bile dolgu vardır.

Bu seçenek, listemizdeki alternatiflerden biraz daha pahalı olsa da, yürürken (veya evin içinde yardım) daha fazla rehberliğe ihtiyaç duyan köpekler için tam kapsamlı bir seçenektir. Köpeğiniz bir hizmet yavrusuysa veya takacak başka yamaları varsa, bu profesyonel görünümlü koşum takımı ile onları sabitlemek için birçok alan vardır.Severiz bu koşum takımının özel bir oturuma izin vermek için beş ayar noktasına sahip olması. Köpeğinizin engelleri aşmasına (ve arabada kemerini takmasına) yardımcı olan güçlendirilmiş bir tutacağı vardır. Yavru köpeğinizi karanlık koşullarda görünür kılan yansıtıcı bir kesime sahiptir ve ek göbek kayışı kaçmaları önlemeye yardımcı olur.


RUFFWEAR Doubleback Belay Köpek Koşum Takımı

RUFFWEAR, Doubleback, Dayanıklılık Belay…
 • ROCK CLIMB READY: Köpeğinizin maceralarını güvenle getirmek için tasarlandı ...
 • GÜÇLÜ: Denenmiş ve gerçek bir macera ekipmanı parçası, ...
 • ASANSÖR İÇİN YAPILDI: Arka merkezde birincil bağlantı noktası ...
 • GÜVENLİ VE GÜVENLİ: Arttırılmış anodize alüminyum tokalar ...
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Başlık, RUFFWEAR’ın koşum takımının dolaşmak ve yürüyüş yapmak için olduğunu ve bu nedenle diğerlerinden biraz daha pahalı olduğunu belirtiyor. Ancak Dakhund'unuz için destek ve rahatlık açısından ekstra güvenli koşum, tırmanma veya zıplama konusunda yardıma ihtiyaç duyan köpekler için idealdir.

Macerayı çok seviyor ancak Doxie'nizin fiziksel sınırlarının onu eğlenmekten alıkoyduğunu fark ediyorsanız, bu koşum takımı harika bir çözüm olabilir. Yedi ayar noktası, uyumu tamamen özelleştirmenize olanak tanır ve tokalar, dayanıklı anodize alüminyumdur.

Sırt çantalı gezginlere ve yürüyüşçülere (yavrular dahil) yönelik ağır hizmet tipi bir koşum takımı olmasına rağmen, Doubleback koşum takımının göbek desteği boyunca dolgusu ve sürtünmeyi ve sıkışmayı önlemek için bacak halkaları vardır. Birden fazla bağlantı noktası, gerçek kaya tırmanışı senaryoları için mükemmeldir, ancak aynı zamanda arabaya bağlama ve bükme seçenekleri sunar.

Severiz yedi ayar noktasının mükemmel bir doxie uyumu elde etmenize izin verdiğini. Ağır hizmet malzemeleri ve tokaları yırtılmayı ve çiğnemeyi önler. Yastıklı göbek desteği, yavru kedinizin rahat etmesine yardımcı olur ve yerleşik saklama paketi, kullanılmadığında bacak kayışlarını kaldırır.


Wellver Köpek Halter Koşum

2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

french pug

Daha uzun gövdeli yavrular için ideal olan üçüncü bir kayışla Wellver koşum takımı, Doxie uyum gereksinimlerinin çoğunu karşılar. En uzun köpeklerin bile sırtları tam olarak örtülür ve polyester malzeme, bazı alternatifler kadar büyük değildir.

Çift D halkaları, tasma oturması ve etiket tutturma sağlar ve yerleşik tutamak, size yavru köpeğinizi kolayca tutmanın bir yolunu sunar. Göbek ve göğüs kayışlarında dolgu eksikliği biraz kafa karıştırıcıdır, ancak koşumun gövdesi uzun süreli kullanımda rahat kalacak kadar yumuşaktır.

Velcro bölümleri, köpeğinize uyacak şekilde ayarladığınızda kayışları sabitler, böylece sıkı bir oturuşa ihtiyaç duyan bir tüylü yavrunuz varsa sürükleme veya takılma olmaz. Ve bütçe dostu seçeneklerden biri olan Wellver’in koşum takımı, yavru köpekler ve büyümeye devam eden Doxiler için de harika bir seçimdir.

Severiz göbek boyunca üçüncü kayış köpeklerin kıpırdamasını önlemeye yardımcı olur. Geniş ayarlanabilirlik aralığı, farklı beden ve vücut tiplerine uyum sağlamaya yardımcı olur. Yerleşik tutamak, özellikle kolay tokalı kayışları kullanırken köpeğinizin engellerin üzerinden geçmesine yardımcı olmak ve arabada kemerini bağlamak için idealdir.


Gooby Perfect Fit X Kablo Demeti

Gooby Dog Harness - Siyah, Küçük - Comfort X…
 • KÜÇÜK KÖPEKLER İÇİN KÖPEK KOŞULLARI - Gooby's Comfort X Step-In ...
 • KOLAY. EASY-OFF - Köpek Koşum takımındaki Adım tasarımımız bunu ...
 • AYARLANABİLİRLİK - Küçük köpekler için koşum takımı adımı 4…
 • PATENTLİ TASARIM - Patentli bobinsiz koşum takımı X çerçevemiz (ABD ...
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Gooby, Perfect Fit X kayışlarıyla rahatlığa (ve stile) odaklanıyor. Tasma ile başarılı olan ve ekstra desteğe ihtiyaç duymayan küçük köpekler için (burada tutma yeri yoktur) Perfect Fit X rahat ve moderndir.

Köpeğinizin yalnızca göğüs bölgesine (ekstra kayış veya göbek kapatması yok) X şeklinde sığar ve basit boyut ayarlamalarına ve bir kapatma tokasına sahiptir. En küçük boyut, göğüs çevresi 12 inç olan köpekleri barındırır, bu nedenle Doxie'niz çok küçükse, bu iyi bir seçim olabilir.

Çoğu Dachshunds'ta, uyum trakea bölgesinin çok altındadır ve köpeğinizin tasmasını çekse bile kendi kendine boğulmamasını veya solunum sorunları yaşamamasını sağlar. Çift D halkaları ve sap yok, tasarım kaplamasını korur, ancak emniyet kemeri için bir ek satın almadığınız sürece köpeğinizi arabada bükmekte sorun yaşayabilirsiniz.

Severiz tam oturması için sentetik kuzu derisi kayış malzemesi. 13 inç kadar küçük göğüsleri olan köpekleri barındırır ve görünürlük için bir dizi renk seçeneğine sahiptir. Basamaklı tasarım, kolayca devam etmesini sağlar ve trakea hassasiyetini önlemek için boynun altında uzanır.


Voyager Step-In Air Dog Koşum Takımı

Voyager Step-in Air Dog Harness - Tüm Hava ...
 • DİKKAT: Boyutlandırma, doğrudan evcil hayvanınızınkiyle aynı DEĞİLDİR…
 • TÜM HAVA DURUMUNDA MESH: Yumuşak, nefes alabilen bir hava ağından yapılmıştır, bu ...
 • YANSITICI BANTLAR: Bunun yanlarında iki yansıtıcı bant…
 • ÜÇ GÜVENLİK ÖZELLİĞİ: Kanca ve halka tutturucumuz, toka ve ...
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Voyager’ın her mevsim kullanıma uygun, hafif bir koşum takımı olan Step-In Air, en küçük Dachshund'lara (13 inç göğüs boyutunda) bile uyar ve neredeyse hiç rahatlık sağlamaz. Velcro kapatma ve toka kaplaması nedeniyle boyut ayarlamaları minimum düzeydedir, bu nedenle bu Houdini Doxies için doğru koşum takımı olmayabilir.

Ancak Dachshund'unuzun hassas cildini veya solunum yollarını tahriş etmeyecek uygun fiyatlı bir emniyet kemeri seçeneği arıyorsanız, bu yere yakın emniyet kemeri mükemmel bir seçim olabilir. File kumaş hava akışını artırır ve yavrularınızın her mevsim rahat etmesini sağlar, ancak tabii ki çiğnemeye de duyarlıdır.

Basamaklı tasarım, köpeğinize binmek için basittir ve bükmek veya ovalamak için karmaşık kayışlar yoktur. Çift D halkaları yürüyüşlere çıkarken daha fazla güvenlik sağlar, ancak bu emniyet kemeri çok çeken Dakhundlar için işe yaramayabilir; birçok alanda takviye eksiktir. Ayrıca ekstra şımartılmış evcil hayvanlar için peluş Voyager Step-In seçeneği de vardır.

Severiz Bu bütçe dostu seçim, bu moda koşum takımının güzel görünmesini sağlayan bir dizi renk seçeneğine sahip. Modern yapısı, köpeğinizi ağırlaştırabilecek istenmeyen yığınları veya özellikleri saklar. Ayrıca soluk borusunun altında yer aldığından nefes almayı etkilemez.


Sıkça Sorulan Sorular

Dachshunds için koşum takımı alışverişi hakkında sıkça sorulan sorular.

pug vs fransız bulldog

S: Tam Büyümüş Bir Dachshund Ne Kadar Büyük?

C: Çoğu Dachshunds, tüm yaşamları boyunca köpek boyutunda kalır, ancak Dakhund boyutunda bazı farklılıklar vardır. Tam yetişkin bir Standart Dachshund, 16 ila 32 pound arasında bir ağırlıkta olabilirken, Minyatür Dachshund bir yetişkin olarak genellikle 11 pound'u geçmez.

Köpeğiniz yaklaşık bir ila bir buçuk yaşına geldiğinde, muhtemelen büyümeyi bırakmış ve yetişkinlikte de bu boyutta kalacaktır. Dachshund'unuz yaklaşık 15 yaşına kadar yaşayabilir, ancak diğer safkan yavrularda olduğu gibi, yaşlandıkça sağlık sorunları yaşama olasılıkları artar.

S: Dachshunds Çalışabilir mi?

C: Dachshund sahipliğinde yeniyseniz, yeni yavrunuzun kısa kısa bacaklarının onu uzaklara veya hızlıca koşmasına engel olup olmayacağını merak edebilirsiniz. Kısa cevap evet, Dachshund'lar koşabilir ve koşum takımları arızalanırsa sizden kaçacak kadar hızlı olabilir - ancak aynı zamanda çok fazla tırmanma veya atlama yapmamalılar.

Bu nedenle, maceralı bir yaşam tarzının tadını çıkarırken, köpeğinizin sağlığı, nazik yürüyüşlere, mobilyadan aşağı atlamakla ilgili katı kurallara ve tasmalı yürüyüş veya Dakhund'unuzu taşırken nazik tutuşa bağlıdır.

S: Dachshunds Diğer Hayvanları Kovalar mı?

C: Dachshund'unuz için bir koşum takımı satın alma nedeninizin bir kısmı, bahçenizdeki hayvanları kovalamaya eğilimlerinden kaynaklanıyor olabilir. İster sincapların peşine düşsünler, ister porsuk avlamaya çalışıyorlarsa (cinsleri aslında bunu yapıyordu!), Dachshund'ların kanlarında küçük yaratıkların peşinden gitmek var .

'Avlanma' eğilimi köpeğinizi itaat etmesi için eğitemeyeceğiniz anlamına gelmese de, yürürken küçük köpeğiniz üzerinde iyi bir kontrol sahibi olmanız gerektiği anlamına gelir. Bir koşum, köpeğinizin boynunda veya omurgasında aşırı zorlanmayı önlerken güvende olmasını sağlar, böylece bir sincap görürse onu daha etkili bir şekilde kontrol edebilirsiniz!

S: Doxie'mi Emniyet Kemeri ile Kaldırabilir miyim?

C: Pek çok emniyet kemeri, köpeğinizi kaldırmak (veya yardımcı olmak) için kulplar içerir, ancak Doxies ile, kayışlar sırtlarının tamamını desteklemediği sürece onları koşumdan tutmak istemezsiniz. Dachshund'lar için kaldırma tavsiyesi, karınlarını desteklemeyi ve ön bacaklarından / üst gövdelerinden tutmamayı içerir, bu nedenle, kaldırmadan önce kemerin orta kısımlarını yeterince sartığından emin olun.

Son düşünceler

Dachshunds, koşum takımı ve giysi gibi aksesuarlar söz konusu olduğunda satın almak zordur. Uzun gövdeleri ve dar profilleri ile bir koşum takımı takmak sinir bozucu olabilir. Yanlış tipte koşum takımı veya alışkanlıklarla omurga problemleri olasılığını düşündüğünüzde, Doxie'niz için alışveriş yapmak ciddi bir iş haline gelir.

Neyse ki, en uzun ve en sıska Dachshund'lar için bile çözümler var. Uyum açısından çoğumuz, basıncı yavru vücuduna eşit olarak dağıtmak için üçüncü bir kayış ararız. Artı, üçüncü bir kayış, ister yürüyüşte ister arabada olun, köpeğinizin sıyrılma olasılığını azaltır. Köpeğinizin omurga sorunları varsa veya ameliyat olmuşsa, herhangi bir yeni ekipman denemeden önce veterinerinize danışmalısınız - ancak çoğu Dachshund sahibi için, bir koşum bir tasma üzerinde önemli bir gelişmedir.

Hem ayarlanabilir uyum hem de kullanılabilirlik için (tokaların kullanımı basittir), Wellver's Dog Halter Harness oyumu kazanıyor. Polyester yapı, hacmi minimumda tutar, ancak aynı zamanda yavrularınızın aşırı ısınmasını önler ve yerleşik tutamak, büyük engellerin üstesinden gelmeye çalışan küçük köpekler için her zaman bekler.

Yorumlar