Avustralya Çoban Mavi Heeler Mix: Irk Bilgileri ve Daha Fazlası

Avustralya Çoban Mavi Heeler Mix: Irk Bilgileri ve Daha Fazlası

Avustralya Çoban Köpeği ve Mavi Heeler iki çalışkan ve güzel köpektir. Birlikte çok sevimli bazı tasarımcı yavruları yapıyorlar! Avustralya Çoban Mavi Heeler karışımı genellikle Avustralya Heeler olarak anılır. Ayrıca Texas Heeler veya Queensland Heeler Avustralya Çoban karışımı olarak anıldığını da duyabilirsiniz.

Ona ne derseniz deyin, Avustralyalı Heeler ideal olarak onları bir çiftlikte çalıştıracak bir ailenin yanına yerleştirilmesi gereken enerjik ve iş odaklı bir köpektir veya onu her gün en az 60 ila 90 dakika boyunca hatasız egzersiz yapabilen aktif bir aile.Bir Avustralyalı Heeler'ı evinize kabul etmek istiyorsanız, egzersiz ana şarttır. Onu evinize davet etmeden önce bilmeniz gereken diğer birçok yönle, bu harika yavru hakkında daha fazla şey öğrenmeniz gerekiyor. Bu yüzden, daha fazla uzatmadan, bu dostça karışıma daha yakından bakalım.

Ebeveyn Irkları

Tasarımcı bir köpeği hayatınıza davet etmeyi düşünürken, her iki ebeveyni de araştır . İdeal olarak, yavru köpeğinizin hangi özelliklere sahip olacağı konusunda iyi bir fikriniz olacaktır. Burada hem Avustralya Çoban Köpeğinin hem de Mavi Heeler’in geçmişine, kişiliğine ve boyutuna bakacağız. Bu, hem ebeveyni hem de bir ebeveyn sahibi olurken neler bekleyebileceğinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.Avustralya çoban

Avustralya çoban

2020 yılında American Kennel Club (AKC), Avustralyalı sıralandı 17 gibiinci Amerika'daki en popüler köpek. Bu kovboy arkadaşı arasında duruyor 18 ve 23 inç uzun boylu. Ayrıca sağlam 45 ila 60 pound. Bu yavru orta boy bir köpek olacak.

İronik olarak, Avustralya Çoban köpeği aslında Avustralya'dan gelmiyor. Bunun yerine, bu karışım Avustralya'dan geçen gezici çiftçilerin ve çiftçilerin yaratılmasıdır. Cins standardı Kuzey Amerika'da son halini aldı ve bir çoban köpeği olarak kullanılmak üzere yetiştirildi.

Cins olarak tanımlanır akıllı, iş odaklı ve coşkulu. Bunu yüksek enerjisiyle birleştirmek, yoğun bir köpek yapar. Bir köpek gölgesi aramıyorsanız, bu yavru alınmamalıdır. Sevecen doğası nedeniyle, Avustralya Çoban köpeği çoğu zaman ebeveyn cinsi olarak seçilir. Avustralyalı karışık cins köpekler . Daha popüler karışımlardan bazıları şunları içerir: Aussiedor , Aussiedoodle karışımı ya da Sibirya Husky Aussie karışımı .Mavi Heeler

Mavi Heeler Köpek

Blue Heeler, bu türün gerçek adı değil. Bu, Avustralya Sığır Köpeği için yaygın olarak kullanılan takma addır. 2020'de AKC, Mavi Heeler 55 gibiinci Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. Olarak tanımlanırlar tetikte, meraklı ve hoş.

Blue Heeler, 17 ve 20 inç. Pençeden omuza, bu köpek aralarında bir yerdedir 35 ila 50 pound . Kısa ila orta uzunlukta, ancak bakımı kolay yoğun katlara sahiptirler. Teknik olarak mavi renkte olmasa da siyah, gri ve beyaz lekelere sahip olacak. Bu genellikle ona kırmızı kardeşine kıyasla mavi bir görünüm verir.

Blue Heeler, Avustralya Çoban köpeğinin aksine, Avustralya kökenlidir. Yerli bir adam Scottish Collies ve Smithfield köpeğini ithal etti ve onları evcil dingolarıyla yetiştirdi . Dalmaçyalılar, Black and Tan Kelpies ve Bull Terriers gibi diğer köpekler karışıma atıldı. Sonuç olarak, Avustralya Sığır Köpeği doğdu. Collie geni sayesinde, kendisi de sadık ve koruyucu olmanın yanı sıra fantastik bir çoban. Ayrıca diğer Blue Heeler karışımları için ebeveyn olarak popülerdirler ve dikkate değer bir tanesi de Labraheeler .Aussie Blue Heeler Mix

Aussie Blue Heeler Mix

Tasarımcı köpekler fikrini ister sevin ister nefret edin, giderek daha popüler hale geliyorlar. Bu karışım bir istisna değildir. Avustralyalı Heeler eşit derecede çarpıcı iki çoban köpeğinin kombinasyonu, ama birbirinden biraz farklı olanlar. Aşağıda tipik bir Avustralyalı Heeler'den bekleyebileceğiniz şeyler var.

Mizaç

Avustralya Heeler Köpeği

Avustralyalı Heeler doğal olarak harika bir çoban olacak. Komşunuzun köpeklerinden farklı bir çoban köpeği arıyorsanız, başka yere bakmanıza gerek yok! Bir sporcunun dayanıklılığına sahip olacak ve onu ihtiyaç duyduğun sürece çalıştırabilirsin. Bu yavru, hepsini yüzünde bir gülümseme ile yapacak! Şimdiye kadar istihdam edeceğiniz en zor işçilerden biri, ve ona sadece ikramlar ve karın çizikleri için ödeme yapmanız gerekecek. Yabancıları, küçük çocukları veya diğer evcil hayvanları gütmeye çalışabileceği konusunda uyarılmalıdır. Böyle bir durumda, bu davranışın derhal caydırılması gerekecektir.

Avustralyalı Heeler sadık ve sevgi dolu bir köpek. Size yapıştırıcı gibi yapışacağından ve sizi köpek öpücüklerinde yıkayacağından emin olabilirsiniz. O büyükanne ya da torun olsun, ailenin her üyesini sevecek. Tüm enerjisini dışarı attığında, mutlu bir şekilde kanepeye sarılın .

Yabancılarla uzaklaşacak doğal bir şüphe Heeler ebeveyninden. Bu yavru, ailesinin tehlikede olduğunu hissederse, onları savunmak için zarar verecek şekilde adım atacaktır. Bu yavru durumu değerlendirdikten ve güvenli olduğuna karar verdikten sonra, misafirlerin onlara biraz dikkat etmeleri tamamen uygundur. Bu yabancılarla süper sosyal olması muhtemel değil , sadece hafifçe öyle. Bazı insanlar bunu ürkek ve muhtaç bir köpek yerine tercih edebilir.Bundan sonra o da harika bir bekçi köpeği yapar. Bu yavru, pek doğru olmayan şeyler konusunda sizi uyaracaktır. Bir bekçi köpeğine sahip olmak, köpek kontrol listenizin bir parçasıysa harikadır, hassas komşularınız veya gürültü seviyesi kısıtlamalarınız varsa o kadar da iyi değildir.

Boyut ve Görünüm

Avustralya Çoban Mavi Heeler Mix Görünümü

Avustralyalı Heeler 18 ila 22 inç boyunda ölçün, pençeden omuza. Yapacaklar 40 ila 55 pound arasında herhangi bir yerde tartılır . Her iki ebeveyn de boyut olarak benzerdir ve Blue Heeler biraz daha küçüktür. Hangi ebeveyni daha fazla alırsa alsın, orta büyüklükte bir köpekten emin olabilirsiniz.

Belirli bir ebeveynden belirli bir şekli miras alan bazı tasarımcı köpeklerin aksine, Avustralya Heeler görünüm söz konusu olduğunda genellikle 50/50 bölünme . Dik durabilen veya aşağı düşebilen büyük kulakları ve koyu renkli olabilen yuvarlak gözleri olacak, açık mavi veya her ikisinin karışımı.

Ceket ve Renkler

Aussie Blue Heeler Ceket

Avustralyalı Heeler’s kürk kuşkusuz en ayırt edici özelliğidir. Her iki ebeveyn gibi, paltoları da düzensiz olacak. sivilceli ve benekli . Ebeveynlerden biri Red Heeler'den ziyade Blue Heeler olduğu için, paltoları muhtemelen siyah, beyaz ve gri renkli kırmızılar veya kahverengiler yerine. Bununla birlikte, ebeveynleri kırmızı ve kahverengi renkli genleri taşıyabilir, bu nedenle bu renkler daha az miktarlarda da olsa ortaya çıkabilir.Sahip olacak çift ​​kat bu onu çiftliklerde sıcak tutacak ve muhtemelen Sığır Köpeğinin paltosu gibi daha yoğun, ancak Avustralya Çobanlarından daha kısa. Shepherds ceketinden daha kısa olduğu için, daha az tımar gerekli olacaktır ve bunu bu kılavuzda daha ayrıntılı olarak ele alacağız.

labrador pitbull kırması

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Avustralya Çoban Heeler Mix Egzersiz İhtiyaçları

Daha önce ele aldığımız gibi, Avustralyalı Heeler, her gün 60 ila 90 dakika yoğun egzersize ihtiyaç duyuyorsanız zihinlerini mutlu ve sağlıklı tutmak için. Bu yüksek seviyedeki aktiviteye bağlanamazsanız, o zaman tamamen farklı bir pooch düşünmeniz gerekir.

İşten veya meydan okumadan başka hiçbir şeyi sevmeyen zeki bir köpek olmak, çeşitli egzersiz aktivitelerine ve beyin oyunlarına ihtiyacı olacak . Eğer huzursuz olursa, kesinlikle mobilyalarınızı çiğneyecektir, bu yüzden, yavru köpeğinizi herkesin akıl sağlığı için egzersiz yapmaya adamak akıllıca olacaktır!Çift çalışma ve çoban ebeveynlik sahibi Avustralyalı Heeler, orta ve büyük ölçekli bir evde daha iyi iş çıkarırdı. Bu yavrunun ihtiyacı olacak geniş açık alana erişim . Bu alanın güçlendirildiğinden emin olun, aksi takdirde kaçıp sürü için sığır bulabilir, ancak temiz hava Avustralya Heeler'ı başka hiçbir şeye benzemeyecek şekilde memnun edecektir.

Avustralyalı Heeler, çoban eğilimleri göstermediği sürece, küçük çocukların ve diğer evcil hayvanların bulunduğu bir eve uygun olacaktır. Bu, uygun sosyalleşme ve eğitimden büyük ölçüde etkilenir, ancak bununla, ailenin her üyesini memnun etmek isteyen şefkatli ve nazik bir köpek olacaktır.

Eğitim

Aussie Heeler Eğitim İhtiyaçları

Avustralyalı Heeler diğer köpekler, hayvanlar ve tanıdık olmayan insanlarla sosyalleştirilmesi gerekiyor Böylece kendinden emin ve iyi huylu bir köpek haline gelir. Bu aynı zamanda aşırı korumacı olmamasını da sağlayacaktır. Tüm eğitimini hoş bir deneyim haline getirdiğinizden emin olun ve olumlu pekiştirme eğitiminden yararlanın.

Evin içinde güttüğünü fark ederseniz, o zaman emin olmanız gerekir. bu adımlarla davranıştan vazgeçin . Bu yavrular son derece zeki oldukları için, umarım eğitimlerini çabucak aldıklarını göreceksiniz. Değilse, sadece kalıcı ve tutarlı olun onunla ve yakında sonuçları göreceksiniz.Sağlık

Mavi Heeler Avustralya Çoban Karışımı Sağlık

Avustralyalı Heeler 12 ila 16 yıl arası bir ömre sahiptir, ve nispeten sağlıklı bir köpektir. İki farklı köpek ırkından gelen genleri miras aldığından, her iki tarafın da sağlık sorunlarına duyarlıdır, bu yüzden miras alabileceklerine daha yakından bakalım:

Kalça ve Dirsek Displazisi : Her iki ebeveyn de Kalça Displazisine eğilimlidir ve Sığır Köpeği de Dirsek Displazisine eğilimlidir. Bu, birçok köpekte yaygın bir durum olsa da, etkilenen eklemlerin yıpranması ve aşınmasıyla daha sonraki yaşamda ağrı ve felce yol açabilir.

Göz Doktoru Değerlendirmesi : Her iki ebeveyn de Progressive Retinal Atrophy, Collie Eye ve Primary Lens Luxation gibi çeşitli göz sorunlarından muzdariptir ve bunlardan sadece birkaçıdır ve genellikle göz sağlığı fazla mesai kötüleşir.

Sağırlık: Çift taraflı veya tek taraflı olabilen sağırlığı, Sığır Köpeği ebeveyninden miras alma şansı vardır. Bu bir BAER testi ile test edilir ve sağırlıktan muzdarip herhangi bir köpek yetiştirilmemelidir.

Beslenme

Beslenme İhtiyaçları Aussie Heeler

Avustralyalı Heeler olmalı yüksek kaliteli mama ile beslendi bu onu gün boyunca enerjik tutacak ve protein, enerji ve kalori açısından zengin olmalıdır. Bu, özellikle çalışan bir köpek ise geçerlidir. Çalışan köpekler için tasarlanmış kibbles Vücudunu enerjilendirmek ve kasları güçlü ve sağlıklı tutmak için yağlar için optimum protein seviyelerine sahiptir.

Tipik bir Avustralyalı Heeler'ın etrafa ihtiyacı olacak Her gün 2 ½ fincan mama , enerji seviyelerine bağlıdır. Avustralyalılar herkesin bildiği gibi seçici yiyiciler olabilir, bu yüzden emin olun bir yemek seç ne yedikleri konusunda biraz seçici olabilecek yavrular için uygundur.

Bakım

Aussie Heeler Bakım

Avustralyalı Heeler, muhtemelen Avustralya Çoban köpeğinden daha az tımar gerektirecek, ancak Avustralya Sığır Köpeğinden biraz daha fazla bakıma ihtiyaç duyacak kısa ve orta uzunlukta bir ceket geliştirecektir. Bakacaksın Her hafta 2 ila 3 fırçalama seansı . Bu, köpeğinizin sağlıklı görünmesini sağlayacak ve tüylerinin tozlu çiftliklerde topladığı kiri temizleyecektir.

Bu yavrunun büyük kulaklarının her hafta temizlenmesi gerekecek, çünkü işteyken çok fazla kir de alacak ve her 6 ila 8 haftada bir banyo onun zinde hissetmesini sağlayacaktır. Emin olun her iki gözün durumunu izle göz hastalıklarından muzdarip olabilirler. Sağlıkları hakkında herhangi bir şüpheniz varsa, Veterinerinizi ziyaret ettiğinizden emin olun.

Yavru köpekler

Mavi Heeler Avustralya Çoban Yavruları

Avustralyalı Heeler'ın başlangıç ​​fiyatı yaklaşık 800 $ 'dan başlayın , daha yüksek bir fiyat emrini veren farklı renk gözleri ile, soy ve görünüme bağlı olarak fiyatta artış.

Saygın yetiştiricilerle çalıştığınızdan emin olun ve bu fiyattan çok daha az veya çok daha fazla satılan bir Avustralyalı Heeler bulursanız, bu, yetiştiricide bir şeylerin doğru olmadığına dair bir uyarı işareti olmalıdır.

Aile Hayvanları Olarak

 • Avustralyalı Heeler, çalışma enerjisi ve zeka ile doludur.
 • Bu cins, ciddi şekilde aktif olan bir aileye yerleştirilmelidir.
 • Bu cinsi her gün en az 60 dakika egzersiz yapmalısınız.
 • Ailelerinin güvenliğini her zaman sağlayan koruyucu köpeklerdir.
 • İlk başta uzaktırlar, ancak sosyal olarak alışıldıklarında iyi olacaklardır.
 • Bu cins doğal olarak sürü olacaktır çünkü her iki ebeveyn de çobandır.
 • Sosyalleşme, eğitimin önemli bir parçasıdır.
 • Uygun sosyalleşme olmadan, bu yavru yabancılara karşı savaşabilir.
 • Evin içinde ve dışında boşluğa ihtiyacı var.
 • Bu cins, çocuklar ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir.
 • Tüylerinin haftada birkaç kez fırçalanması gerekir.

Yetiştirici Bulmak

Aussie Heeler Mix Köpek

Bir Avustralyalı Heeler bulmak için dedektif şapkanızı takmanız gerekir. Bu yavru çoğu tasarımcı köpekten daha nadir, ve ayrıca saygın ve ebeveynlerinin Kırmızı Topukçu değil Mavi Topuklu olduğunu gösterebilen bir yetiştiriciyi bulmanız gerekecek.

Emin olun onlarla ve köpekleriyle yüz yüze tanışın, köpeğin sağlık sertifikalarını görmeyi isteyin, sosyal medya sayfalarını isteyin veya diğer müşterilerin yorumlarını bulmak için çevrimiçi olarak kontrol edin.

Kurtarma ve Sığınaklar

Avustralya Heeler Yavrusu

Bir Avustralyalı Heeler'ı kurtarmayı düşünüyorsanız, o zaman bu özel cins kurtarma web sitelerine göz attığınızdan emin olun, çünkü aynı zamanda cins karışımlarına da bakarlar ve bu, bu güzel yavrulardan birini bulma şansınızın en yüksek olduğu yerdir.

Avustralya Sığır Köpeği Kurtarma web sitesi ile birlikte Avustralya Çoban Kurtarma web sitesi, evlat edinilebilir köpekleri eyaletlere göre listeler ve genellikle kurtarma temsilcilerinin iletişim bilgilerini de listeler, bu yüzden iyi şanslar!

Son düşünceler

Avustralya Heeler, en iyisini hak eden güzel bir çoban köpeğidir ve bu kılavuzu okuduktan sonra, sağlıklı ve mutlu olmak için iyice egzersiz yapılması gerektiğini anladığınızı umuyoruz.

husky kaniş karışımı

Bu ona sunabileceğin bir şeyse, o zaman yeni bulunan köpek ilişkiniz bulabileceğiniz en ödüllendirici ilişkilerden biri olacak, öyleyse ne bekliyorsunuz ?!

Yorumlar