Samoyed Köpek Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Samoyed, köpek krallığının yer bulutudur ve giderek daha popüler hale geliyor bir aile hayvanı olarak. Göksel görünüşü ve çekici kişiliği onu sosyal medyada bir süperstar yapıyor! Ama o, kutup ayısının göründüğünden daha fazlası!

Paltosu biraz tımar (ve sabır!) çok fazla zihinsel ve fiziksel uyarıma ihtiyacı var . Bu yavruyu sahiplenmeyi düşünüyorsanız, onun ailenize uyacağından emin olmalısınız.Bu kapsamlı cins genel bakışında, bu beyaz hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz ve kabarık köpek yavrusu . Onun kişiliğini de öğreneceksiniz. ne tür bir ev için en uygun . Ayrıca onun tımar rejimi, egzersiz gereksinimleri ve bir köpek yavrusu bulma konusunda neler yapabileceğinizi de öğreneceksiniz. Hadi gelin ve Samoyed'in aileniz için mükemmel bir yavru olup olmadığını öğrenelim!

Samoyed'e Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık35-65 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik19-24 inç
  • ömür simgesiÖmür12-14 yıl
  • renk simgesiRenklerBeyaz, Krem & Bisküvi
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Dışarıda Yetişkin Beyaz Köpek

Cins, Sibirya'da ortaya çıkar ve daha soğuk iklimler için inşa edilmiştir.Samoyed, tıpkı diğer tüylü köpekler gibi Sibirya'dan geliyor. Sibirya kurdu . Binlerce yıl önce Samoyed halkı, dünyanın sert dondurucu koşullarında çalışmak için köpek yetiştirdi. dünyanın en soğuk yeri . Ve geceleri onları çadırlarda sıcak tutmak için.

Bu cins iyi bilinmektedir. soğuk havalarda çok iyi işlev görür . Sammy'nin geldiği yerde eksi 60 derece yaygındır! Gün içindeki ilk rolleri, kabileler arasında ağır yüklü kızakları çekmekti ve kendi ağırlıklarının bir buçuk katına kadar çekebiliyorlardı.

Onlar da çok Ren geyiği avlamada yetenekli yiyecek, deri ve kürk için. Kabileleri yırtıcılardan korumanın yanı sıra. Yavaş yavaş, Samoyed halkı ren geyiklerinden para kazanılabileceğini fark etti, bu yüzden Sammy yeteneklerini onları otlatmaya ve korumaya yöneltti. Sammy tüm esnafların ustasıydı! İngiliz arktik kaşifleri o kadar etkilendiler ki onları eve geri götürdüler.18'in sonlarındainciYüzyılda Kraliçe Alexandra bu türe aşık oldu ve onları dünyanın görmesi için gösterdi. Amerika'ya gitti ve Amerikan Kennel Kulübü (AKC) 1906'da ilk Sammy'yi kaydetti.

1911'de, ünlü Norveçli kaşif Roald Amundsen, kendisine katılmak için birkaç Samoyed'i seçti. güney kutbuna ilk başarılı sefer . Sosyal medyada rastlamış olabileceğiniz daha yakın zamanda ünlü bir Samoyed Sammy Maya . 2,1 milyon takipçisi ile şu anda dünyanın en ünlü köpeklerinden biridir.

anadolu çoban köpeği özellikleri

Mizaç

Beyaz Köpek Tarlada

Bu cins, Spitz akrabaları gibi aktif ve heyecanlıdır.Sammy'nin en iyi kişilik özelliği, hayata karşı gerçek bir sevgiye sahip olmasıdır. Her zaman mutlu, her zaman gülümsüyor (daha sonra ünlü Sammy gülümsemesi hakkında daha fazla bilgi!) ve her zaman insanların gününü sevgiyle dolduruyor. Yüzlerce, muhtemelen binlerce yıl, ailesiyle dondurucu soğuk çadırlarda toplandıktan sonra, Samoyedlerin her zaman insanlarıyla yakın bağlar kurar . Bulaşıcı yaşam sevgisi ve insanlar, onu bir aile hayvanı olarak en iyi seçim haline getiriyor.

Bu aynı zamanda onun olabileceği anlamına da gelir. son derece muhtaç bir köpek . Yalnız bırakılmaktan nefret eder ve siz dönene kadar sürekli uluyacaktır. Muhtaç köpekleri seviyorsanız, bu adam tüm bu kutuları işaretleyecektir. Ancak, rahat ve daha az bağımlı bir doggoyu tercih ediyorsanız, tamamen başka bir köpek ırkını düşünmelisiniz. Zamanının çoğunu onunla geçirebilecek bir aileye ihtiyacı var.

o çok eğlenceli bir köpek kim her zaman iyi bir zaman arıyor. Oturup gün boyu tembellik edecek biri değil. Bir Samoyed ile her zaman yaşanacak bir macera vardır. Siz ve aileniz köpek eğlencesi arıyorsanız, bu tüylü adamdan başkasını aramayın. Bu nedenle çocuklar onu (ve kutup ayısı görünümünü) severler çünkü onunla oynamaya istekli bir kardeş olarak her zaman güvenebilirler.

Samoyed harika bir bekçi köpeği Bu, Sibirya'da kabilesini koruduğu zamanına dayanıyor. Mülküne giren herkese ve her şeye havlayacak, bu yüzden havlayan köpeklere aldırış etmeyeceğinizi umuyoruz. Gürültüye duyarlı komşuların yanında yaşıyorsanız, bu üzerinde düşünmeniz gereken bir şey. Ama sevimli, kabarık görünümü ve gülen yüzü bekçi köpeği diye bağırmıyor - sadece bir köpek kapı zili.Bazı Sammy köpek sahipleri bunu öğrendiklerinde şaşırdılar. yüksek bir av sürüşüne sahip olmak . Genellikle, ayaklarının yerden kesilmesini en az bekledikleri zaman, zor yoldan. Ve kovalamayı sevdikleri sadece ren geyiği değil. Köpek olmayan her şey kovalanacak bir oyundur. Bu, parkta tasmasını serbest bırakacağımız bir köpek değil, orası kesin.

Boyut ve Görünüm

Karda Beyaz Köpek

Samoyed, orta boy bir cins olup, büyük boydadır.

Sammy orta ila büyük boy bir köpek . 35 ila 65 pound ağırlığında ve pençeden omuza 19,5 ila 23,5 inç arasında ölçüyor. Orta boylu olması, çoğu ev için fazla büyük olmadığı anlamına gelir, ancak isterse büyük köpeklerle oynayacak kadar sağlamdır. Tüm köpek ırkları gibi, erkekler de dişi meslektaşlarından daha büyük olma eğilimindedir. Bazen kadınların sırtları erkeklerden biraz daha uzundur.

Sammy olduğunu görmek kolay Spitz köpek ailesinin bir parçası . Kabarık ceketi, dik üçgen tilki kulakları ve sırtını yukarı doğru kıvıran kuyruğuyla onu açıkça sıcak tutuyor. Cins standardı, onu güzelliğe, uyanıklığa ve güce sahip olarak tanımlar. Göz alıcı ama çok çalışabilen. Burnu gibi gözleri de koyu renkli olmalıdır. Sammy'nizi konformasyon halkasında göstermek isterseniz, yavru köpeğinizin cins standardı .onun hakkında konuşalım ünlü Sammy gülümsemesi . Samoyed'in ağzının köşesi yukarı kalkıyor, bu yüzden sürekli gülümsüyor gibi görünüyor. Bu akıllı tasarım, Sammy'nin salyasını da engeller. Bu Sibirya'da önemliydi çünkü aksi takdirde salyası buz sarkıtlarına dönüşecekti. Ve muhtemelen sizinle bu kadar dondurucu koşullarda yaşamayacak olsa da, bu onun köpekler krallığındaki en az salyası olan köpeklerden biri olduğu anlamına geliyor!

Ceket ve Renkler

Açık Havada Beyaz Kaplamalı Köpek Yavrusu

Cins, muhteşem beyaz önlüğü ile tanınır.

Samoyed'in ceketi, onun en belirgin özelliği ve çoğu insanın bayıldığı bir şey. Onların beyaz önlük onları potansiyel köpek sahipleri tarafından çok aranır hale getirin. Ancak paltolarının bakımı da zaman alıcı olabilir ve biz de onun tımarına bütün bir bölümü ayırdık. sadece var dört kabul edilen Sammy rengi . Bunlar beyaz, krema, bisküvi ve beyaz ile bisküvi karışımıdır. Saçları gümüşi bir inci parlaklığında parlamalı.onun ceketi kalın ve çift kaplamalı onu sıcak tutmak ve elementlere karşı korumak için. Astar yumuşak ve yünlü bir dokuya sahiptir. Kısadır ve vücut ısısını yalıtmak için vücuduna yakın durur. Dış kaplama daha uzun, daha düzdür ve astarın ıslanmasını önler. Erkeklerde daha çok boyun çevresinde bir fırfır oluşturmalıdır. Sammy tüm yıl boyunca ılımlı bir tüy dökücüdür ve tüy dökme mevsimlerinde yoğun tüy döker.

Egzersiz Gereksinimleri

Sahilde Çalışan Samoyed Köpek

Bu, yakın insan arkadaşlığına ihtiyaç duyan son derece aktif bir ırktır.

Samoyed çok aktif bir yavrudur ve insanların düşündüğünden çok daha fazla egzersize ihtiyacı vardır. Bu yavru aktif bir aileye yerleştirilmelidir. Ve her gün en az bir saat yoğun egzersiz yapmayı garanti edebilecek biri. Çok çalışmak için yetiştirildi ve hala bu çalışma enerjisini koruyor. Ne yazık ki, pek çok aile, onun sadece kucakta tembellik etmeyi seven güzel bir köpek yavrusu olduğunu düşünerek bu adamı benimsiyor. Ama o yüksek enerjili bir köpek Orada Labradorlar ve Dobermanlarla birlikte.

O da meraklı ve zeki bir adam çok fazla zihinsel uyarıma ihtiyacı var Gün boyunca. Hem etkileşimli hem de solo oyun süresi için çeşitli farklı köpek oyuncakları isteyeceksiniz. Gün boyunca yeterli egzersiz ve eğlence olmadan, bahçenizi kazacak, görünen her şeyi çiğneyecek ve her türlü yaramazlığın üstesinden gelecektir. Neden onu tasmasız kaçabileceği bir yere götürmüyorsun? Güvenli köpek parkları veya kapalı alanlar, buharı yakmak için idealdir.Yaşam koşulları

çimenlerde yatan beyaz köpek

Daha küçük alanlarda yaşayabilseler de, Samoyed, tamamen çitle çevrili geniş bir avlu ile en iyisini yapar.

Samoyed nispeten uyumlu bir yavrudur, ancak hayatını en iyi şekilde yaşamak için ihtiyaç duyduğu birkaç şey vardır. Bir apartman dairesinde, büyük bir evde ya da arada herhangi bir yerde mutlu bir şekilde yaşayabilirdi. Özel bir bahçeye girmek istiyor, ancak egzersiz ihtiyaçları karşılanıyorsa bu gerekli değildir. En önemli şey, onun ailesi ona eşlik etmek için orada günün çoğu için. Soğuk iklimleri de çok sever.

Daha büyük, özel bir bahçeniz varsa, güvenli olması gerekir. kaçmasını engelle . Meleksi bakışlarının sizi aldatmasına izin vermeyin; Yapabilirse kaçacak arsız bir adam. Koşmak onun kanında var ve bir şeyleri kovalamak da öyle. Komşunun kedisi, kuşları ve kelebekleri, onun alanına girmeye çalıştıkları güne pişman olacaklar.

Çok havlasa da çoğu insanı çekinmeden evine kabul eder. Arkadaş edinmeyi seven arkadaş canlısı bir köpektir. o çocuklara çok düşkün ve kanepede kiminle yatacağına dair bir seçeneği olduğunda, genellikle onlara doğru çekilir. Ve o da çocuklar için doğru beden. Ancak güvenli tarafta olmak için her zaman köpekleri ve çocukları denetleyin.

Sammy diğer köpeklerle iyi geçinir eğer iyi sosyalleşirse Yani çok köpekli bir evde başarılı olması gerekir. Ancak, yüksek bir av sürüşü vardır, bu nedenle diğer hayvanlarla arası iyi olmayabilir. Bir yavru olarak büyürse, oMayıs ayıonları ailenin bir parçası olarak kabul et. Ama sonra tekrar, olmayabilir. Bu nedenle, çok evcil hayvanlı bir evdeyseniz buna güvenmemek en iyisidir.

Eğitim

Açık Havada Eğitimde Beyaz Köpek

Bu cins hassas olabilir, bu nedenle daha nazik bir yaklaşımla eğitime ihtiyaç vardır.

Sammy oldukça zeki bir köpek ırkıdır. O hiçbir şekilde aptal bir köpek değil! Ancak biraz inatçı olabilir ve çoğu zaman dinleyemeyecek kadar meşgul olabilir. Hangisi yapabilir onu zor bir iş için eğitmek . Bu nedenle, ilk kez köpek sahipleri için en kolay köpek seçimi değildir. İnatçı köpekleri eğitmenin püf noktası, mümkün olduğunca erken başlamak ve tüm seansları kısa ve eğlenceli hale getirmektir. Aksi takdirde canı sıkılacaktır.

Sammy'nin ihtiyaçları sağlam ama nazik bir eğitim rejimi . Olumlu pekiştirme eğitimi, bu cins için tercih edilen eğitim yöntemidir. Sammy'nizi neyin motive ettiğini öğrenin ve bunu kendi yararınıza kullanın. Eğer oyuncaklarsa, ilgisini çekmek için birkaç çeşit yatırım yapın. Ve eğer davranırsa, onları orta derecede kullanın. Her deneyimi olumlu, eğlenceli ve mümkün hale getirin ve omuhtemelenTekrar yap. Ona bağırırsan, kesinlikle somurtacaktır.

Sammy ne kadar arkadaş canlısı ve sevecen olursa olsun, onun kibar ve hoş olmasını istiyorsanız bir köpek yavrusu olarak sosyalleşmesi gerekir. Yüksek kaliteli bir yetiştirici köpeğiniz gençken sosyalleşme sürecine başlayın , ama sıkı çalışmaya devam etmek senin işin olacak. Bunu yapma yeteneğiniz varsa, onu diğer yavrularla ve insanlarla karıştırın. Ve güvenini artırmak için onu farklı ortamlara ve senaryolara maruz bırakın.

Bildiğiniz gibi, birçok Sammy ayrılık kaygısından muzdariptir. Normal hale gelmesi için yavruyken kısa süreliğine onları yalnız bırakmak önemlidir. Ancak, onları da kasaya koymanız önerilir çünkü kasalar barınak ve konfor sağlar bu onların kaygılarını azaltacaktır. Kasaları köpek hapishanesi olarak düşünmeyin. Kasaların kaygıyı azalttığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ayrıca, ondan ayrılmanız gerektiğinde yaramazlık yapamayacağı anlamına da gelir.

Geri çağırma eğitimi de Sammy için gerçekten önemlidir. Doğuştan gelen yüksek av sürüşünü asla eğitmeyecek olsanız da, ne kadar çok pratik yaparsanız, kaçması durumunda size geri dönmesi o kadar olasıdır. Çoğu Samoyed sahibi köpeklerini salma çünkü onları bir daha görmeme ihtimalin yüksek. Daha kötüsünün olması ihtimaline karşı, her zaman iletişim bilgilerini takmalı ve mikroçip bilgilerini düzenli olarak güncellemelidir.

Sağlık

Dışarıda Egzersiz Yapan Samoyed Köpek

Cinsin daha uzun bir ömrü vardır ve genellikle sağlıklıdır.

Sammy cinsi genellikle çok sağlıklıdır. Onun tipik yaşam süresi 12 ila 14 yıl . Anne veya baba olarak Sammy'nizi olabildiğince sağlıklı tutmak sizin sorumluluğunuzdadır. Mümkün olan en sağlıklı hayatı yaşayabilmesi için yapmanız gereken birkaç şey var. Veteriner sağlık kontrollerini takip edin, yeterince egzersiz yaptığından emin olun ve onu karşılayabileceğiniz en iyi diyetle besleyin.

cocker golden kırması

Tüm safkan köpek ırkları gibi, Sammy de belirli sağlık sorunlarına eğilimli diğerlerinden daha fazla. Tüm köpekler farklıdır ve Sammy'niz ortak Sammy sağlık sorunlarının hiçbirinden, bir kısmından veya tamamından muzdarip olabilir. Aşağıdaki liste ayrıntılı değildir, ancak başlamak için harika bir yerdir. Belirtileri tanımak için bunları araştırdığınızdan emin olun.

kalça displazisi

Kalça displazisi, orta ila büyük boy köpek ırkları için yaygın bir sağlık sorunudur. Bu hastalık, kalçaları çok hızlı veya anormal şekilde geliştiğinde ortaya çıkar. Bu hızlı (veya düzensiz) büyüme, ek aşınma ve yıpranmaya neden olur ve hareketlilik sorunlarına ve artrite yol açabilir. Genetik de bir rol oynar, bu nedenle iyi sağlık puanları için test yapan bir yetiştiriciden bir yavru aldığınızdan emin olmalısınız. Ayağa kalkmak, uzanmak veya merdiven çıkmak gibi belirtiler kalça displazisinin belirtileridir. Genel egzersiz intoleransının yanı sıra.

Göz Koşulları

Sammy cinsi birkaç göz rahatsızlığına eğilimlidir. En yaygın olanı ilerleyici retinal atrofi ve retina displazisidir. Bu koşulların her ikisi de kalıcı görme kaybına neden olabilir. Gözlerinin görünümünde herhangi bir değişiklik, görme bozukluğu, ışık hassasiyeti veya aşırı sürtünme fark ederseniz, veterineri ziyaret edin.

Subvalvüler Aort Stenozu

Bu, aort ile sol ventrikül arasındaki dar bağlantının neden olduğu bir kalp rahatsızlığıdır. Bayılmaya ve ne yazık ki bazen ani ölüme neden olabilir. Veterineriniz bunu kalp üfürümlerini tespit ederek tespit etmelidir, bu nedenle düzenli sağlık kontrollerinden geçmeniz önemlidir.

Samoyed Kalıtsal Glomerülopati

Bu genetik bir böbrek hastalığıdır ve esas olarak erkek Sammy'leri etkiler. Semptomlar yaşamın ilk birkaç ayında ortaya çıkar ve 15 aylıkken tam böbrek yetmezliği yaygındır. Ne yazık ki, bunun için mevcut bir test yok, ancak sizinle konuşabilecek olan yetiştiricinizle konuşun.

Beslenme

Beyaz Köpek Yemi

Sammies, yetişkin olarak günde 2 ila 3 bardak arasında yemek yer.

Tipik bir yetişkin Samoyed 2 ila 3 bardak yiyecek tüketin her gün. Bu tamamen yaşına, aktivite seviyelerine, yaşam tarzına ve kullandığınız gıda markasına bağlı olacaktır. Bu nedenle, özel tavsiyeler için daima paket talimatlarını okuyun. Sammy'nizi asla aşırı beslemeyin. Paltosunun altında herhangi bir kilo artışı fark etmek zor olacaktır, bu nedenle sağlıklı olduğundan emin olmak için onu düzenli olarak tartıya koyun.

Her zaman köpeğini besle kaliteli bir kibrit . Yüksek kaliteli mama taneleri, köpeğinizin dengeli beslenmesini sağlar. Ve nadiren köpek sindirim sistemlerini tahriş edebilecek ucuz dolgu maddeleri veya kötü koruyucular içerirler. Sammy'nizi yaşına uygun bir diyetle beslemek her zaman önemlidir, yani köpek maması, yetişkin maması veya yaşlı maması. Et yemekleri, balık, balık yağları ve keten tohumu gibi bol miktarda sağlıklı omega-üç içerikli mama taneleri arayın. Bunlar, ceketinin en iyi şekilde görünmesini ve hissetmesini sağlayacaktır.

tımar

Küvette Beyaz Köpek

Tüy dökme mevsimi boyunca günlük fırçalama ile Sammy'nizi sekiz haftada bir yıkamayı bekleyin.

Samoyed en çok paltosu ile tanınır ve cennet gibi ceketi çok fazla sorumluluk getirir. Kulağa ürkütücü geliyor, değil mi? Endişelenme, zor değil. Sadece zaman alıcı. Bu yüzden ona ayak uyduracak zamanı ve sabrı olan bir aile ile yaşaması gerekiyor.

Onun ihtiyacı var gün aşırı fırçalamak yıl boyunca ve dökülme mevsimi boyunca günlük. Onu ne zaman daha fazla fırçalaman gerektiğini anlayacaksın çünkü ceketi bolca düşecek. A Deshedding fırçası çok önemli bir araçtır Sammy için.

ihtiyacı olacak sekiz haftada bir banyo yapmak ya da öyle, ama asla ayda bir kereden fazla değil. Banyo zamanı geldiğinde, derinlemesine bir temizlik elde etmek için onu iyice durulamanız ve sabunlamanız gerekir. Ayrıca onu da iyice kurutmanız gerekecek. Nemli bir ceket cilt sorunlarına ve hatta küf oluşumuna neden olabilir. Birçok Sammy sahibi onu bu işlem için bir kuaföre götürür.

Sammy'nin ona ihtiyacı var dişler haftada iki kez fırçalanır periodontal hastalık riskini azaltmak için. Paslanmayı önlemek için her yürüyüşten veya maceradan sonra ceketinde gizlenmiş dal veya yaprak olmadığından da emin olmanız gerekir. Veterinerleri ziyaret etmeyi gerektirebilecek topaklar, çarpmalar, göz sorunları veya diğer sorunlar için onu kontrol edin. Neyse ki, bir yavru olarak bakım rejimine maruz kalırsa, Sammy tüm ilgiyi sevecektir!

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Samoyed Yavruları Açık Havada

Safkan bir köpek yavrusu için 1000 dolar ve üzeri ödemeyi bekleyin.

Sammy nispeten nadir bir köpek ırkı ve genellikle kendini ilk 60 köpek ırkında bulur. Bu, saygın bir Samoyed yetiştiricisi bulmak için muhtemelen seyahat etmeniz gerekeceği anlamına gelir. Sammy aramanıza başlamak için harika bir yer, AKC'nin Samoyed damızlık listesi . Bir Samoyed yavrusunun ortalama fiyatı yaklaşık 1.000 dolardan başlar. Ancak ödüllü bir soydan bir köpek yavrusu için çok daha fazlasını ödemeyi bekleyebilirsiniz.

Seçtiğiniz yetiştiriciyi her zaman saygın ve sorumlu olduklarından emin olmak için araştırın. Onlara ebeveynleri hakkında sorular sorduğunuzdan ve ilgili sağlık sertifikalarını talep ettiğinizden emin olun. Yavru köpeklerle ve anneyle ev ortamlarında tanışmanızı memnuniyetle karşılıyorlarsa ve bilgiliyse, bu iyiye işarettir. için biraz fazladan ödeme kaliteli bir yetiştirici muhtemelen daha sağlıklı bir yavru alacağınız anlamına gelir.

Asla itibarsız bir yetiştiriciyle çalışmayın veya yavruların sağlığı ile ilgilenmeyen biri. Ne yazık ki, sağlıklı yavrular üretmek yerine cüzdanınızdaki parayla daha fazla ilgilenen yetiştiriciler var. Ve daha düşük köpek yavrusu fiyatlarıyla sizi cezbedecekler. Bilgi konusunda çekingen görünüyorlarsa veya tam ödeme yapmadan önce yavrularla şahsen tanışmanıza izin vermezlerse, uzaklaşın. Riske değmez.

İlk köpek yavrusu fiyatı, göz önünde bulundurmanız gereken maliyet faktörlerinden yalnızca biridir. Ayrıca bir köpeğin ihtiyaç duyduğu yataklar, kasalar, tasmalar, köpek bakımları ve daha fazlası gibi her şeyi satın almanız gerekir. Ayrıca, evinizi köpek yavrusu geçirmez hale getirmeyi unutmayın. Ayrıca orada devam eden ömür boyu maliyetler de , sigorta, yemek ve tımar gibi sadece birkaç isim. Elbette, Mastiff kadar pahalı değil! Ancak, tüm köpekler gibi, Sammy de finansal olarak ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir aileye ihtiyaç duyar.

Kurtarma ve Barınaklar

Kurtarma Köpeği Açık Havada

Daha nadir olmakla birlikte, doğru kaynaklarla temasa geçerseniz yerel kurtarmalarda safkan bulabilirsiniz.

Yeni bir köpek bulutu satın almak, özenti Sammy sahipleri için tek seçenek değil. Ayrıca birini evlat edinebilirsiniz. Ne yazık ki, yerel kurtarma barınaklarında Samoyedler nadirdir. Ve ortaya çıktıklarında, çabucak yakalanırlar. senin için dışarı çık yerel kurtarma barınağı ve sizi doğru Sammy yönüne yönlendirebilecek personelle konuşun.

Alternatif olarak, birkaç kurtarma organizasyonu, tüm zamanlarını ve çabalarını Sammy ırkını yeniden barındırmaya adadı. bu Amerika Samoyed Kulübü ülke çapındaki Sammy Kurtarma gruplarının çoğunu listeler. Birçok Sammy sonsuza kadar yuvalarını bekliyor, bu yüzden kontrol ettiğinizden emin olun. Ayrıca orada birçok yararlı Sammy bilgisi ve kaynağı da var.

Aile Hayvanları Olarak

 • Samoyed, çoğu aile için mükemmel bir aile köpeğidir.
 • Sık sık insan arkadaşlığı isterler.
 • Samoyed, yakın insan teması olmadan ayrılık kaygısı geliştirebilir.
 • Bol enerjili bir kızak köpeğidir.
 • Bu yavrular aktiftir ve en az 60 dakikalık günlük egzersize ihtiyaç duyarlar.
 • Bu, aktif bir aileye en uygun oldukları anlamına gelir.
 • Gün boyunca zihinsel olarak uyarılması gereken oyuncu bir köpektir.
 • Düzgün kullanılmazlarsa, sorun bekleyin!
 • Sevgi dolu ve sevecendir ve sarılmayı sever.
 • Sammy, yabancılarla arkadaş canlısıdır ve genellikle dışa dönüktür.
 • Samoyed, mülkünü ziyaret eden herkese ve her şeye havlayacak.
 • Çok yüksek bir av sürüşü var, bu yüzden tasmasız bırakılmamalıdır.
 • Çocuklara çok düşkündür ve her türden aileyle yaşayabilir.
 • Diğer köpeklerle mutlu bir şekilde yaşayabilirler.
 • Sammies her zaman yüzlerinde bir gülümseme var gibi görünüyor.
 • Yoğun bir bakım programlarına sahiptirler.
 • Birçok mal sahibi onu damatlara göndermeyi tercih ediyor.

Son düşünceler

Samoyed bunlardan biridir. dünyada daha güzel görünen köpekler . Ve bu nedenle hızla popülerlik kazanıyor. Ancak bu kılavuzdan da görebileceğiniz gibi, bu yavruda sadece yakışıklılığından daha fazlası var. Mutlu ve sağlıklı kalmak için çok fazla egzersiz ve uyarıma ihtiyaç duyan yüksek enerjili bir köpektir. Ayrıca çok hassas olabilir ve yalnız bırakılmaktan nefret eder.

Harika bir aile arkadaşıdır ve çocuklara düşkündür ve diğer köpekleri sever. Sadece yukarıda belirtilen tüm ihtiyaçları karşılayabileceğinizden emin olmanız gerekir. Değilse, sen ve Sammy mükemmel bir uyum olmayabilir . Ama yapabilirsen, sen ve bu ilahi köpek, cennette yapılmış bir eşleşme olmaya mahkumsunuz!

Yorumlar