Golden Retriever-Newfoundland Karışım Bilgileri: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Hem Golden Retriever hem de Newfoundlands, her tür insana karşı tatlı eğilimleri ve yakınlıkları ile bilinir. Bu iki ırkın karışımı bir istisna değildir. Bu cins, ağır ağırlık çekmek veya suda yüzmek için çalışan bir köpektir.

Her iki ebeveyn ırkının zekası ve itaati göz önüne alındığında, Golden Retriever-Newfoundland Mix hızlı bir şekilde eğitime başlar. Bu nazik dev, olumlu pekiştirmeye ve uygun sosyalleşmeye iyi yanıt verir. Bu melez, günlük egzersize ihtiyaç duyan aktif bir köpektir. Yürüyüşleri, uzun yürüyüşleri, yüzmeyi veya ağırlık çekmeyi düşünün. Bu cins içeride vakit geçirmeyi sevse de, açık hava aktiviteleri onu mutlu ve sağlıklı bir köpek yapar.Her iki ebeveyn ırkının da büyük köpekler olduğu göz önüne alındığında, deneyimsiz işleyiciler, 150 pound ağırlığındaki Newfoundland ile sorun yaşayabilir. Ne kadar güçlü olursanız olun, sizi sürüklemek isteyen bir Golden Retriever-Newfoundland kesinlikle yapabilir. Çok küçük yaşlardan itibaren tasma ve itaat eğitimine başlayan deneyimli bir işleyici şarttır.

Genel olarak, ne yaptığınızı biliyorsanız, bu köpek iki cinsin harika bir karışımıdır ve harika bir aile arkadaşıdır.

Golden Retriever-İrlandalı Setter Karışımına Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık75-150 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik21-29 inç
  • ömür simgesiÖmür8-12 yıl
  • renk simgesiRenklerAltın, Sarı, Kahverengi, Siyah, Gri, bazen beyaz lekeler
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz yapmak
 • Köpek Maliyetleri

İçindekilerIrk Tarihi

Herhangi bir melez ırkın izini sürmek neredeyse imkansızdır. Newfie-Golden'ın tarihini anlamanın en iyi yolu, ebeveyn ırklarının kökenlerine bakmaktır.Golden Retriever

Golden Retriever Suyun Yanında Duruyor

Golden, Amerika'daki en popüler ırklardan biri haline geldi.

bu Golden Retriever tarih, 1800'lerde İskoçya'nın Dudley Coutts Marjoribanks'i ile başlar. Marjoribanks'ın üreme köpeklerini belgeleme konusunda ne kadar titiz davrandığından dolayı bugün bu cins hakkında çok şey biliniyor.Üst sınıfta büyümüş olan Marjoribanks, bir zamanlar seçkinlerin ve zenginlerin eğlencesi olarak kabul edilen köpek yetiştirmeye her zaman tutkuyla bağlıydı.

1865 yılında Marjoribanks oğluyla yürüyüşe çıkarken sokakta Nous adında bir köpek gördü. Nous altın rengindeydi ve siyah köpekler üstün kabul edildiğinden ve geri kalanı tipik olarak atıldığından, o zamanlar için alışılmadık bir şeydi.

Nous'u kendisi için satın aldıktan sonra, Marjoribanks onu üç yıl sonra artık soyu tükenmiş Tweed Water Spaniel'e yetiştirdi. Nous ve arkadaşı Belle, karada ve suda avlanabilen, suyu seven bir av köpeği üretti. 1868'de doğan bu ilk çöp, var olan ilk Golden Retriever'lardı.Marjoribanks, ölene kadar Golden'ları yetiştirmeye devam etti ve son çöp 1890'daydı. Ancak, mirası ölümünden sonra da devam etti ve Golden Retriever'lar var olan en popüler köpek ırklarından biri oldu.

Newfoundland

Newfoundland Köpeği Sahibinin Yanında

Newfie aslen Kanada'nın Newfoundland eyaletinden geliyor.

Bu köpek, balıkçılara yardım eden, boğulan kurbanları kurtaran veya ağır yükleri taşıyan mükemmel bir çalışan köpek olarak yetiştirildi.

Kesin soyları belirsiz olsa da, baskın teori, Büyük Pireneler ve siyah alıcılardan evrimleştiklerini öne sürüyor.Sir Joseph Banks adında bir İngiliz botanikçi, 1700'lerde pek çok Newfie'yi evlat edindi. Lewis ve Clark keşif gezisinde Seaman adında bir Newfie bile vardı. 1800'lere gelindiğinde, Newfoundlands İngiltere'de çok popüler oldu ve sonunda Amerika Birleşik Devletleri'ne gitti. 1879'da Amerikan Kennel Kulübü (AKC) cinsi tanıdı.

Mizaç

Siyah bir golden retriever ve Newfoundland melez köpek, Kanada kazlarını rıhtımdan kovalıyor.

Golden Newfies olağanüstü mizaçlara sahiptir.

Karışık ırkınızın kesin eğilimi değişse de, kişiliklerinin güvenebileceğiniz bazı kısımları vardır. İlk olarak, bu cins sadıktır. Newfoundlands, Nanny Dog'un sevecen takma adını taşır ve Goldens'in çocuklar arasında harika olduğu da bilinir. Bu melez, sabırlı ve çocuklara karşı hoşgörülüdür, ancak onlara köpeğinizle nasıl doğru bir şekilde etkileşime gireceklerini öğretmek yine de çok önemlidir.

Bu cins, ailesini koruyan, insanları memnun eden bir cinstir. . Bu köpekler, sizi bir yabancının varlığı konusunda uyarmak için alçak sesle hırlayabilir. Bununla birlikte, uygun sosyalleşmeyle, bu köpek ne zaman oynaması gerektiğini bilir ve yabancıları karşılar.Bu karışım agresif değil, ancak dikkatli olmazsanız boyutu sizi alt edebilir. Acemiler büyük yükleri taşımak için yetiştirildi, bu nedenle bu karışım ağırlığını vermekten korkmayacak. Sınırları belirlemeye ve uygun tasma görgü kurallarını erkenden oluşturmaya başlayın, böylece bu köpeğin boyutundan zarar görmezsiniz.

Bunlar, olumlu pekiştirmeye iyi yanıt veren zeki köpeklerdir, ancak elbette sabırlı olmanız gerekecek. Herhangi bir köpekte olduğu gibi, eğitim hemen başlamalıdır. Otur, kal, yat, gel, bırak veya tasmalı yürüme gibi temel komutlar sekiz hafta gibi erken bir sürede öğrenilebilir. İtaat eğitimi, köpeğiniz için mükemmel bir zihinsel egzersizdir ve ihmal edilmemelidir.

Her iki ebeveyn ırkı da su için yetiştirilmiştir. bu yüzden Golden Newfie'niz muhtemelen doğal olarak yüzmeye gidecektir. Köpeğinizi dört aylıktan önce yavaşça suyla tanıştırmalısınız. Yüzmeyi iyi şeylerle ilişkilendirin ve yakında köpeğiniz havuzda tur atmaya başlayacak. Bu, Golden Newfie'nizi çalıştırmanın harika, düşük etkili bir yoludur.Genel olarak, bu tatlı, nazik ve güvenilir karışım, mükemmel bir aile arkadaşıdır.

Boyut ve Görünüm

Karla kaplı siyah bir Newfoundland ve Golden Retriever, kar fırtınası sırasında bir iskelede köpek alarmını karıştırıyor.

Golden Retriever-Newfoundland Mix'inizin görünümü, köpeğinizin hangi ebeveyn cinsine sahip olduğuna bağlı olarak önemli ölçüde değişir.

Kesin olan bir şey var: bu köpek büyük. Newfoundlands 150 pound'a kadar çıkabilir ve Golden Retriever'lar 80 pound ağırlığında olabilir, bu yüzden ağır bir köpeğe hazırlanın. Başları büyük ve geniştir, siyah burunlu ve kahverengi gözlüdür. Bu gözler hafif sarkık ve çok etkileyici. Kulakları sarkık, kuyrukları uzun ve tüylüdür. Golden Newfie'nin gövdesi sağlam ve kaslı, sağlam ön ayakları ve perdeli patileri var.

Ceket ve Renkler

Yeşil ormanda şirin yavru köpek, yıldız köpek, bal köpeğim, süper sevimli evcil köpek, sevgi dolu evcil hayvanım, çok sevimli köpek yavrusu, süper karışık köpekler, doğa köpekleri, av başı, evcil hayvan avı, evcil hayvanım bir şey avlıyor

Golden Newfie, sık fırçalamaya ihtiyaç duyan uzun, yoğun, dalgalı bir cekete sahiptir.Tabii ki Golden Retriever-Newfoundland karışımı çok çeşitli renklerde gelen geniş ve kabarık bir ceketi vardır, siyahtan griye, kahverengiye veya Golden Retriever ve Newfoundland renklerinin herhangi bir kombinasyonuna. Tüylü kuyruklarının harika bir tozluk oluşturduğuna ve masaları temizleyebileceğine dikkat edin. Böyle uzun bir köpek aldığınızda bölgeyle birlikte gelir.

Egzersiz İhtiyaçları ve Yaşam Gereksinimleri

Bir gölde yüzen siyah bir Newfoundland ve Golden Retriever melez köpek.

Golden Newfies, yüzme, yürüyüş, itaat ve aile ile oynama dahil her türlü aktiviteyi sever.

Bu devasa köpekler Etrafta dolaşmaları için çitle çevrili bir avluya sahip daha büyük bir eve ihtiyacınız var. Golden Retriever'lar son derece yüksek enerjilidir, Newfoundlands orta enerjilidir, bu nedenle köpeğiniz bunun bir çeşidi olmalıdır.

Golden Newfie'nizin enerji seviyesinden bağımsız olarak mutlu ve sağlıklı olması için günlük egzersize ihtiyacı vardır. Günde en az 30-60 dakika yürüyüş planlayın. Köpeğinize ne kadar çok egzersiz çeşitliliği sağlarsanız o kadar iyidir. Hatta köpeğinizi ağırlık kaldırma aktivitelerine yazdırabilir veya çocuklarınızı bir arabada çekmesini sağlayabilirsiniz.

Çoğu köpekte olduğu gibi, Yetersiz miktarda egzersiz, evin çevresinde yıkıcı davranışlara yol açar. Köpeğinizin hareket ettiğini fark ederseniz, ona daha fazla aktivite verin. Onu fiziksel olarak yeterince zorladığınızı düşünüyorsanız, ancak yine de sinirleniyorsa, zihinsel uyarıma dönme zamanı gelmiş olabilir.

Bir köpeğin zihnini çalıştırmak, genellikle vücudunu çalıştırmaktan daha yorucudur. Zihinsel egzersiz için bazı harika seçenekler arasında yapılandırılmış itaat seansları, yapboz besleyicileri, yapboz oyuncakları veya saklambaç oyunu . Özellikle köpekler gençken zihinsel egzersizler bilişsel gelişimlerine yardımcı olur. Büyüdüklerinde, bu tür oyunlar onları keskin tutar.

Eğitim

Siyah bir golden retriever ve Newfoundland melez köpek, geri dönen kuklasıyla sabah güneşi tarafından aydınlatıldı.

Altın Çaylaklar akıllı ve güvenilirdir, bu nedenle itaat etmeye yatkındırlar.

Köpeğinizi eve gelir gelmez eğitmeye başlayın. Her yaştan yeni bir köpekle, bir rutin oluşturmak çok önemlidir. Rejimi anladıktan sonra, köpeğiniz kuralları ve belirli aktiviteler gerçekleştiğinde öğrenmeye gelir.

İlk günden itibaren lazımlık, yürüyüş ve beslenme rutinleri oluşturun. Bu aktiviteleri her gün yaklaşık olarak aynı saatte tutmak, yeni köpeğinizin uyum sağlamasına yardımcı olur. Yavru köpekler için bu özellikle lazımlık eğitimi ve evin diğer kurallarını öğrenirken önemlidir.

Bu karışım memnun etmeye hevesli, bu yüzden bol miktarda olumlu pekiştirme kullanın. Köpeğe bağlı olarak, bu, ikramlar, oyuncaklar, oyun veya sadece seslendirme şeklinde olabilir. Hangi ödülü seçerseniz seçin, köpeğinizi istediğinizi yaptığı anda övün. Yavaşça başlayın ve oradan inşa edin.

Köpekler istediğinizi yapmak isterler, ancak çok hızlı hareket ederseniz, kafaları karışır ve ortalık karışır. Her görevi basit adımlara bölün. Tasma eğitimi için bu, tasmayı koklamalarına, tasmayı takmalarına, tasma takılıyken etrafta dolaşmalarına, yavaşça kaldırmalarına, biraz baskı uygulamalarına ve onları övmelerine ve ardından yürümelerine izin vermek gibi görünüyor. Köpeğiniz ipucunuzu anlamıyorsa, onu daha basit adımlara ayırmanın zamanı geldi.

Ek olarak, antrenman seanslarını kısa tutun. Özellikle yavru köpeklerde seanslarınız beş dakikayı geçmemelidir. Köpeğinizin sınırlarını zorlarsanız, kısa dikkat süreleri sinirli bir köpek ve sahibine neden olabilir. Kısa ve tatlı, ikinizin de daha fazlasını istemesi anlamına gelir ve bir sonraki antrenman seansı daha da eğlenceli ve üretken olur.

Golden Newfie'nizi hemen sosyalleştirmeye başlayın. Sosyalleşme, köpeğinizi hem gürültülü hem de sessiz farklı ortamlara götürmeyi ve birçok yeni insan, köpek ve hayvanla tanışmayı içerir. Her türlü duruma maruz kalmak, Golden Newfie'nizin dünyadan korkmayan dengeli bir köpek olmasını sağlar.

Kötü davranışı ele almak için en iyi zaman, ortaya çıkmadan önceki zamandır. . Fobileri, evdeki kazaları, çiğnenmesini istemediğiniz eşyaları köpeğinizin çiğnemesine izin vermek vb. önlemek için elinizden gelenin en iyisini yapın. Proaktif olun.

Sağlık

Siyah bir Newfoundland ve Golden Retriever melezi köpek, bir güneş ışığı huzmesiyle halının üzerinde duruyor.

Genel olarak sağlıklı olmasına rağmen, Golden Retriever-Newfoundland Karışımlarının bazı ortak sağlık sorunları vardır.

kalça displazisi

Bu iskelet durumu, Golden Newfie'nizin bir kombinasyonu olduğu büyük ve dev cins köpeklerde yaygındır. Kalça displazisi varsa, köpeğinizin kalçasının topu ve yuvası düzgün şekilde oluşmaz, yani düzgün çalışmak yerine birlikte ezilirler. Bu bir köpek için dayanılmaz derecede acı vericidir.

Kalça displazisi ağırlıklı olarak doğuştandır. Golden Newfie almadan önce araştırma yapmak, bu sorunun olasılığını azaltır. Ek olarak, kalça displazisi gibi eklem sorunları, Altınların eğilimli olduğu obezite tarafından daha da kötüleşir. İkramlarla tasarruflu olun ve köpeğinizi uygun, dengeli bir diyette tutun.

Bu rahatsızlığın belirtileri arasında topallık ve yürüme zorluğu yer alır. Kalça displazisinin teşhisi için röntgen gerekir ve tedavi genellikle maliyetli cerrahi gerektirir. Bu acı verici hastalığı önlemek için elinizden gelen her şeyi yapın.

subaortik stenoz

Bu, hem Golden Retriever'larda hem de Newfoundlands'da yaygın olarak bulunan doğuştan gelen bir kalp kusurudur. Kalbi tıkayan aort kapağının altındaki anormal dokudan kaynaklanır. Bu, kalbin normalden daha fazla çalışmasına ihtiyaç duymasına neden olur ve kalp kalınlaşmaya başlar.

Subaortik stenozun belirtileri arasında uyuşukluk, bayılma veya egzersiz sonrası güçsüzlük bulunur. Ne yazık ki, hafif vakaları olan köpekler herhangi bir klinik semptom göstermeyebilir. Tanı için ekokardiyogram gereklidir.

Ciddiyetine bağlı olarak, subaortik stenozu tedavi etmek için ilaç tedavisi, sınırlı egzersiz ve/veya cerrahi kullanılabilir.

von Willebrand Hastalığı

Bu, kanı pıhtılaştıran trombositlerin birbirine yapışmasına yardımcı olmak için gereken proteinlerdeki bir eksiklik ile karakterize edilen köpeklerde bir kanama bozukluğudur. Von Willebrand Hastalığı (VWD) olan köpeklerin çoğu hiçbir zaman dışa dönük belirtiler göstermez, ancak bazı semptomlar burun, vajina veya idrar kesesinde spontan kanamayı içerebilir. Diğer bir semptom, invaziv cerrahi sonrası kanamanın durdurulamamasıdır.

Veterineriniz, VWD olup olmadığını belirlemek için köpeğinizde bir test yapabilir.

entropiyon

Entropiyondan muzdarip köpeklerin göz kapakları içe doğru katlanır. Bu bir köpek için çok rahatsız edicidir çünkü göz kapağındaki tüyler korneayı çizer. Bu, göz enfeksiyonlarından kornea ülserlerine kadar birçok soruna yol açabilir.

Köpeğinizin gözlerini kısmasını veya gözünün gözle görülür şekilde rahatsız olduğunu gözlemlerseniz, onu hemen veterinere götürün. Entropiyondan mı yoksa başka bir göz rahatsızlığından mı muzdarip olduğunu söyleyebilecekler.

Bu başka bir kalıtsal bozukluktur, bu nedenle köpeğinizin ebeveynlerinin uygun şekilde taranması yardımcı olur. Tedavi, düzeltici cerrahiyi, ardından bazen küçük ikincil cerrahiyi içerir.

Beslenme

Siyah bir Golden Retriever ve Newfoundland melez bir köpek, bir sopayı çiğnedikten sonra tetikte görünüyor.

Bunlar büyük, aktif köpeklerdir, bu yüzden çok fazla yiyeceğe ihtiyaçları vardır.

Golden Newfie'nizin tam diyet ihtiyaçları Hangi ebeveyn ırkına, yaşına, cinsiyetine ve aktivite düzeyine bağlıdır. Hem Golden Retriever'ların hem de Newfoundlands'ın beslenme ihtiyaçlarını özetleyeceğiz - oradan en iyi kararınızı kullanın.

Golden Retriever Diyeti

Her köpekte olduğu gibi, Golden Retriever'ların da protein açısından zengin, yüksek kaliteli bir diyete ihtiyacı vardır. Bu cinsin obeziteye meyilli olduğunu unutmayın, bu nedenle tam gıdalara bağlı kalın ve yağlı yiyecekleri bırakın.

İşte temel bir beslenme rehberi:

 • İki ay : Günde 1 ½ bardak
 • Üç ay: günde 2 bardak
 • Dört ay: günde 2 ½ bardak
 • Beş ila Altı Ay: günde 3 bardak
 • Altı ila Yedi Ay + (sadece erkek yavrular): Günde 3 ½ ila 4 bardak (dişiler günde 3 bardak kalmalıdır)

Altınınız altı aylık olana kadar onu günde üç kez besleyin.

Newfoundland Diyeti

Tıpkı Goldenlar gibi, Newfoundlands'ın da yüksek kaliteli bir diyete ihtiyacı var.

İşte temel bir beslenme rehberi:

 • iki buçuk ay : ½ fincan
 • üç buçuk ay : ¾ fincan
 • Beş ay : 1 fincan
 • Yedi ay : 1 ¼ bardak
 • On ay : 2 bardak
 • On iki ay : 2 ¼ bardak

Newfie'niz yedi aylıktan büyük olana kadar onu günde üç kez besleyin.

Bazı Köpek Maması Önerileri

Daha önce de belirtildiği gibi, seçtiğiniz yiyeceğin protein açısından zengin ve kaliteli olduğundan emin olun. Köpeğinizin mamasından herhangi bir yapay içerik veya dolgu maddesi olmamalıdır. İşte dikkate alınması gereken bazı seçenekler:

Golden Newfie'niz, bir köpek çok hızlı yediğinde ortaya çıkabilecek şişkinlik riski altında olabilir. Yavru köpeğinizin yemeğini soluduğunu fark ederseniz, ona yavaş bir mama alın. Bu aynı zamanda zihnini çalıştırmanın harika bir yoludur - bire iki.

tımar

Siyah bir Newfoundland ve Golden Retriever melezi köpeği kafasından su sallıyor.

Hem Golden Retriever hem de Newfoundlands, bolca dökülen kalın tüyleri olan uzun tüylü köpeklerdir.

Bu katlar paslanmaya eğilimlidir, bu nedenle Günlük fırçalama önemlidir. Ek olarak, herhangi bir köpek için düzenli tırnak kırpma ve diş fırçalama çok önemlidir. Ayrıca, Golden Newfies'in kulakları sarkık olduğundan, kulakların düzenli olarak kontrol edilmesi ve temizlenmesi gerekir.

İşte ihtiyacınız olacak araçlar:

 • madde
 • Tarak
 • Deshedder
 • Tırnak makası
 • kulak temizleyici

Banyolara çok sık ihtiyaç duyulmaz. Köpeğiniz gözle görülür şekilde kirli göründüğünde veya koktuğunda, küvete gitme zamanı gelmiştir. . Golden Retriever-Newfoundland Mix'inizi profesyonel bir kuaföre götürmeniz de faydalı olabilir. Köpeğinize, tüy dökülmesine yardımcı olması ve harika görünmesini sağlamak için profesyonel bir klips verebilirler. Bu, özellikle dökülmenin yaygın olduğu sıcak yaz aylarında yararlıdır.

pitbull can yeleği

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Çimlerin üzerinde yatan safkan siyah newfoundland köpek yavrusu

En iyi seçeneğiniz, Golden Newfie'yi satın almak değil kurtarmaktır.

Hızlı bir Google araması, Golden Newfie yetiştiricisi için sonuç vermiyor. Bu, çok özel bir karışık cins köpekten beklenebilir. Ne yazık ki, Bulduğunuz hemen hemen tüm kasıtlı olarak yetiştirilmiş Golden Newfie, ideal koşullardan daha azından gelir.

Ne yazık ki, yavru değirmenleri genellikle sorumsuzca yetiştirilmiş, sığır gibi muamele gören ve korkunç, sağlıksız koşullarda tutulan köpekleri çalkalıyor. Yavru değirmenlerinden gelen köpekler, hayatlarının geri kalanında onları takip eden ciddi fiziksel ve davranışsal problemlerle gelir. Ne yazık ki, buna her zaman bu gibi koşullardan satın alınan evcil hayvan dükkanı yavruları dahildir.

Kurtarma ve Barınaklar

köpek Altın Siyah

Bir sonraki aile üyenizde hangi yaş, mizaç, davranış ve tercihleri ​​istediğinizi düşünün.

Bu yeni bir melez olduğundan, yalnızca Golden Newfies'e adanmış kurtarmalar son derece nadirdir. Bunun yerine, bu kuruluşlar genellikle karışık ırkları aldığından, ebeveyn ırkları için kurtarmalara bakmak en iyisidir.

İşte bazı Golden Retriever kurtarmaları:

Alternatif olarak, işte bazı Newfoundland kurtarmaları:

Ayrıca barınağa gidebilir ve orada bir melez arayabilirsiniz. Ancak barınaktan rastgele bir köpek seçmek risklidir. Harika görünse de, bu köpek, onu aileniz için çok kötü bir eşleşme haline getirebilecek ciddi davranış sorunları ile gelebilir. Bunun nedeni, barınakların köpeklerle dolup taşması ve her köpeği bir ev ortamına yerleştirmek ve değerlendirmek için zaman ayıramamaları.

Bununla birlikte, doğrulanmış bir kurtarma organizasyonu, köpeklerini uygun evlere uygun şekilde yerleştirebilmeleri için tanımayı vurgular. Kurtarma ekibine köpeğiniz için bir tercih listesi sağlamak, sizi uygun arkadaşla eşleştirmelerine yardımcı olur.

Aile Hayvanları Olarak

Siyah bir golden retriever ve Newfoundland melez köpek, kırmızı sardunya çiçeklerinin arkasındaki veranda basamaklarında uzanıyor.

Golden Retriever-Newfoundland Karışımları, olağanüstü aile arkadaşlarıdır.

İşte ne bekleniyor. Onlar:

 • Çocukları sevin.
 • Ailelerini korurlar.
 • Günlük egzersiz gerektirir.
 • Diğer köpeklerle ve insanlarla iyi geçin.
 • Bahçesi çitle çevrili büyük evleri tercih edin ve apartmanlar için uygun değildir.
 • Büyük bedenlerini düzgün bir şekilde idare edebilecek deneyimli bir sahibine ihtiyacınız var.

Son düşünceler

Genel olarak, Golden Newfies, iki nazik, sevgi dolu köpeğin harika bir karışımı. Sizi memnun etmekten ve en iyi arkadaşınız olmaktan başka bir şey istemiyorlar. Bu köpekler 150 pound'a yakın olabilir, bu nedenle küçük olduklarında boyutlarını yönetmek için onları eğitmek çok önemlidir. Acemi köpek sahipleri için uygun değildirler.

Bu köpeklerin düzenli fiziksel ve zihinsel egzersize ve günlük bakıma ihtiyaçları vardır, çünkü bunlar ağır tüy dökücülerdir. Golden Newfies, diğer köpekler de dahil olmak üzere hemen hemen herkesle arkadaş olur. Bu istisnai şekilde düzenlenmiş köpekler, deneyimli bir köpek sahibi hane halkına mükemmel bir katkı sağlar.

Yorumlar