West Highland White Terrier Dog Irk Bilgileri: Gerçekler, Resimler ve Daha Fazlası

West Highland Beyaz Teriyer, sevgiyle Westie denir , büyük şeylerin küçük paketlerde gelebileceğinin kanıtıdır. Bu köpek küçük olabilir, ancak oyun oynama ve kendine güven konusunda hiçbir sıkıntısı yoktur. Westies, gittikleri her yere yanlarında neşe getirir ve nedenini görmek zor değil! Siluetleri ve beyaz önlükleri tek kelimeyle ikonik ve sevimli. Devasa kişilikleri, nerede olurlarsa olsunlar dikkat çekiyor.

Evinizi paylaşacak bir Westie arıyorsanız, bilmekten memnun olacaksınız. mükemmel aile arkadaşları olurlar . Son derece sevecendirler ve sürülerinin üyeleriyle vakit geçirmeyi severler. Cesur doğalarında hüküm sürmek biraz zor olabilir. Gerçek Teriyerler olarak Westies de oldukça meraklıdır, bu yüzden mahallede yürüyüşlerinizde bu merakı giderebildiğinizden emin olun.



Eve kendi West Highland Beyaz Teriyerinizi getirmek istiyorsanız, evinizde doğru bir şekilde yetiştirmek için gerekli bilgilerle kendinizi donatmanız gerekir. Bu yazıda, tüm temel bilgileri ayrıntılı olarak Bu inanılmaz derecede eşsiz köpek ırkı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekecek. Tarihleri, nasıl göründükleri ve davrandıkları hakkında ve ayrıca bakımlarının en önemli alanları hakkında bilgiler hakkında konuşacağız. Westie'yi bu kadar sevimli bir köpek arkadaşı yapan şeyin ne olduğuna bir dalış yapalım!

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık15-20 Pound
  • yükseklik simgesiYükseklik10-15 inç
  • ömür simgesiÖmür11-15 Yaş
  • renk simgesiRenklerBeyaz
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Irk Tarihi

Çimenlerden Çıkan Sevimli Beyaz Köpek

Westies aslen İskoçya'da haşarat avlamak için yetiştirildi.



Cins adından da anlaşılacağı gibi, Westies Teriyer ailesinin üyeleri . İskoç, Skye ile birlikte İskoçya Teriyerlerinin bir kolu olarak kabul edilirler. Cairn ve Dandie Dinmont Teriyerleri. Terrier kelimesi, muazzam avlanma ve haşarat öldürme yeteneklerine atıfta bulunarak 'dünya köpeği' anlamına gelir.

West Highland White Teriyerleri, muhtemelen daha önce İskoçya'nın Argyll ilçesi olan Poltalloch'tan gelen İskoç West Highlands'den gelmektedir. Geçmişte bu yavrular İskoç ve Cairn Teriyerlerinin yavruları olarak kabul edildi , ama artık kendi tanınabilir cins standartlarına sahipler.

kökenler

Bunlar küçük beyaz köpekler sahip olmak 100 yılı aşan köklü bir geçmiş , ancak bazı kaynaklar İskoç beyaz Teriyerlerinin 16. Yüzyıl kadar erken bir tarihte var olduğunu öne sürüyor! İskoçya Kralı VI. James, Fransa Krallığı'na Argyll'den beyaz Teriyerler hediye etmek istedi; altı köpek temin etmek için Edinburgh'a yazdı. Westie cinsinin modern şeklini almaya başladığı 1800'lere kadar olmadığı için, tarihleri ​​büyük ölçüde belirsizdir.



cins bir zamanlar Poltalloch Teriyeri olarak bilinen , bazen Roseneath Teriyeri olarak da bilinir. Bu isimler Westies'in yetiştirildiği mülklerden geldi. Westie irfanına bakarak, diyen bir efsane var Poltalloch'tan Albay Edward Malcolm, 1800'lerin sonlarında sevgili buğday rengi Cairn Teriyerleri ile ava çıktı. Albay, oyunlarının izinde, çalıların arasında bir tavşan ya da tilki olduğunu düşündüğü bir şey gördü. Hızlıca ateş etti, sadece Cairns'lerinden birini vurduğunu bulmak için yanlışlıkla!

Köpek arkadaşının ölümüyle o kadar yıkılmıştı ki sadece beyaz köpekler yetiştirmeye yemin etti , vahşi oyun için fark edilmesi kolay ve hata yapılması zordu. Böylece üreme çabaları yoğunlaştı. Roseneath'in Campbell Klanı da aynı zamanda beyaz Teriyer yetiştirmeye başlamıştı. Bu iki köpek, bugün bildiğimiz şekliyle Westie cinsini yaratmak için birleştirildi.

AKC Tanıma

1896'da Westie, İskoç köpek gösterilerinde gösterildi. Daha sonra, dünyanın başka yerlerine getirilmeleri için yeterince popülerlik kazandılar. İngiltere'deki 1907 Crufts köpek gösterisinde, cins resmen tanındı West Highland Beyaz Teriyer olarak. Amerika'ya ihraç edildiler ve AKC tarafından 1908'de tanındı Westie adı altında. o zamandan beri inanılmaz derecede önemli bir köpek olarak kaldı Amerikan kültüründe.



Westies'i görmüş olabilirsin modelleme işinde çalışıyor . Pek çok Westie, ürünleri satmak için kullanıldı, ne kadar sevimli oldukları düşünüldüğünde bu hiç de şaşırtıcı değil! Köpek maması markasından sevimli, geniş gözlü Westie'yi muhtemelen tanıyacaksınız. dur . Şaşırtıcı bir şekilde Westies, biz insanlar için mal satan büyük markaları modelledi. Bu reklamlara göz atın sulu moda , ve Siyah Beyaz İskoç Viski .

Mizaç

Çimenlerde Oynayan Küçük Beyaz Köpek

Westies son derece sosyal olabilir, ancak bazen çok inatçı olabilir.

Westie'nin küçük boyutunu hafife almak kolaydır, ancak kanmayın. Gerçek bir Teriyerdirler, vücutları için biraz fazla büyük olan ve Teriyer-tory ile birlikte gelen kişilikleri vardır. Onlar cesur, kendinden emin ve yorulmaz ; bu birçok insan için biraz fazla olabilir.

labrador mix özellikleri

Yine de onlar ele alınması en kolay Terrier ırkları arasında . Westies, ünlü arkadaş canlısı ve sevecen köpeklerdir. Birkaç tane daha göbek ovma anlamına geliyorsa, egolarını bir kenara bırakmaktan mutlular. Parlak yapıları, güneş ışığını eve getirir ve onları neşeyi kullanabilen aileler için harika bir arkadaş yapar!



Westies harika bir şekilde giden köpeklerdir ve tanıştıkları herkesi kolayca cezbederler. Onlar eğlenceli aşk ve sırf gülmek için palyaçoluk yapacak; bu köpekler övgüyle gelişiyor! Westie'nin samimiyeti göz önüne alındığında, çocukların ve diğer evcil hayvanların bulunduğu evlere uygun olduklarını bilmekten mutluluk duyacaksınız.

Özellikle daha küçük hayvanlarla onları sosyalleştirmek önemlidir. Batılılar yüksek av sürüşlerini koru av günlerinden kalma ve kendilerinden daha küçük yaratıkları kovalamak için yola çıkıyorlar. Bu onları büyük bir belaya sokabilir!

Evin İçinde

Westie hem sevecen hem de zeki olsa da, ayrılık kaygısına pek meyilli değiller . Bunun anlamı onları uzun süre yalnız bırakabilirsin ihtiyaçları karşılanmak şartıyla çok üzülmeden. Onlar sahiplerine sarılmak ve sürekli şefkat ister.

Köpeğinizle iyi sınırlar koymak, onların daha güvenli olmalarına ve yıkıcı davranışları azaltmalarına yardımcı olabilir. Yüksek zekaları, hala çok fazla zihinsel ve fiziksel uyarıma ihtiyaç duyacakları anlamına gelir, bu yüzden onlarla evde olduğunuzda bunun üzerinde çalışmaya özen gösterin.



Cinsin küçük boyutu, yeterli bir bekçi köpeği olmalarını engeller, bu kadarı kesin. Bununla birlikte, nesiller boyu avda gelişen keskin duyuları, onları harika bekçiler yap . Westies son derece meraklı ve uyanıktır ve ziyaretçiler geldiğinde, hoş geldiniz veya başka bir şekilde size haber verecektir!

Özellikle havlayan köpekler değiller, bu yüzden aşırı gürültü konusunda endişelenmenize gerek yok. Yüksek zekaları onların yardım etme arzusu . Westies, ne zaman yardıma ihtiyacınız olduğunu bilir ve zor zamanlarda varlıklarını sunmaktan mutluluk duyarlar. Parıldayan kişilikleri onları bir bir terapi köpeği için harika bir seçim .

Boyut ve Görünüm

Bir Kütük Üzerinde Oturan Üç Küçük Beyaz Köpek

11 inç civarında duran bu küçük köpekler, en fazla sadece 20 kilo ağırlığındadır.



West Highland White Teriyerleri, sivri kuyruklarının her sallantısında belirgin olan devasa kişilikleri olan küçük köpeklerdir. Cinsiyetten bağımsız olarak çok büyük büyümezler, ancak onlar oyuncak köpekler değil herhangi biri. Erkekler ideal olarak omuzda 11 inç, dişiler ise 10 inç civarında durur. Genellikle 15 ila 20 pound arasında bir ağırlıktadırlar. Avlanma gezileri için yeterince sağlam gövdeli kompakt köpeklerdir. bu AKC onları anlatıyor “küçük, oyun, dengeli ve dayanıklı” olarak.

Westies'in kafaları, genellikle saç kesimlerinden yuvarlaktır ve vücutlarıyla iyi orantılıdır. Onlar sahip orta boy, derin yerleşimli, badem şekilli gözler meraklı bir ifade vermek için birbirinden geniş olarak ayrılmıştır. Bu gözler koyu kahverengi olmalı, göz çevresinde siyah çerçeveli olmalıdır. Küçük, dolgun veya açık renkli gözler AKC tarafından kusur olarak kabul edilir.

Bir Westie'nin kulakları da birbirinden ayrıdır; küçük, sivri ve başın üzerinde taşınırlar. Ağızları, düz ve güçlü çeneleri ile kafataslarından biraz daha kısadır. Onların burunlar her zaman büyük ve siyahtır ve dudakları da siyahtır.

Geniş ve sağlam bir vücuda sahip olan bu köpekler, kaslı ve yapılı . Boyunları güçlüdür ve rahat omuzlara geçiş yapar. Hareket halindeyken bile sırtları düzdür. Dirseklerinin çevresine kadar uzanan derin göğüsleri vardır ve bu da oldukça tıknaz bir görünüm verir.



Westie'nin kuyruğu havuç şeklindedir ve nispeten kısadır; düzdür ve neşeyle taşınır. Westies'in bacakları iyi kaslara sahiptir, en yüksek hızlarda koşmalarına izin vermek avlarını kovalarken. Bunlar yuvarlak, kalın dolgulu ayaklarla biter.

Ceket ve Renkler

Küçük Beyaz Köpek Kameraya Bakıyor

Beyaz, AKC tarafından Westies için kabul edilen tek renktir.

AKC'nin cins standart kaplama için birçok gereksinimi vardır; Westie paltosunun “nadiren mükemmel görüldüğünü” belirtiyorlar. Bu nedenle, kendi köpeğinizin paltosunu gözlemlerken kilometreniz değişebilir. Onlar için bir zorunluluktur çift ​​kat var , rağmen. Bununla ilgili merak edilen bir şey, çift katlı olmasına rağmen, Westies'in çok fazla dökülmemesidir. Bunun gibi, onlar hipoalerjenik olarak kabul edilir , ile alerjisi olanlar için harika bir seçenek !

AKC cins standardı, Westie'nin ceketinin sert ve düz , dış kaplama yaklaşık 2 inç uzunluğundadır. Kabarıklık ve hatta yumuşak bukleler kusur olarak kabul edilir, bu nedenle bu özellikleri gösteri köpeklerinde sık sık görmezsiniz. Tek kat ve daha kısa kürk de kusurlardır. Standart, Westie'nin saçının yuvarlak bir görünüme sahip olmasını gerektirir.

West Highland White Terrier'in tüy rengini tahmin etmişsinizdir. bu AKC beyazdan başka rengi kabul etmez , ancak bazen sert kürk dokusu üzerinde buğday uçlarına izin verirler.

Egzersiz Gereksinimleri

Sahilde Çalışan Küçük Beyaz Köpek

Westies'in sadece bir saatlik günlük egzersize ihtiyacı var.

Bu cinse sahip olmak, yüksek enerji ihtiyaçları nedeniyle zor olabilir. Tüm Teriyerler gibi, Westies neredeyse sınırsız enerjiye sahip ; Onlardan çok daha çabuk yorulacaksınız! Bu nedenle karlı köpek arkadaşınıza yetişmek zor olabilir.

Neyse ki, oldukça küçük olduklarından, her gün bir saatten fazla egzersize ihtiyaç duymazlar. Ancak, onları hem mecazi hem de gerçek anlamda diken üstünde tutan çeşitli bir rutine sahip olduklarından emin olmalısınız! Westies çok fazla zihinsel uyarım gerektirir.

Bu köpekler çok akıllı oldukları için birçok şey düşünmeniz gerekecek. entelektüel olarak uyarıcı faaliyetler hem birlikte hem de ayrı yapmak. Köpeğinizin tasması üzerinde hüküm sürmesini sağlamanız şartıyla, mahallede yürüyüşler her zaman eğlencelidir.

Westies manzaraları, sesleri ve kokuları araştırmayı sever. Onları yolda tutmak ve meraklarını gidermelerine izin vermek arasında bir denge kurmaya çalışın. Oynaklıkları göz önüne alındığında, oyunlar harika bir seçenek Westies için. Getirme, frizbi veya flyball oynamak, özellikle de köpek parkında diğer tüylü arkadaşlarla oynayabiliyorsa, Westie'yi her zaman mutlu edecektir!

Westies, içerideyken her zaman kullanabilecekleri oyuncaklara sahip olmalıdır. Bunlar aileleriyle veya kendi başlarına oynamak için iyi olmalıdır. Onlara yardımla oynamaları için oyuncaklar vermek beyinlerini meşgul et ve her türlü yıkıcı davranışı engeller. Westies'in oynayabilecekleri çitle çevrili bir avlusu olmalı, ancak kaçmaları için güvenli olmasına dikkat edin!

Yaşam koşulları

Bir çift insan bacağının üzerinde yatan iki beyaz köpek

Westies esnektir ve yaşam koşulları söz konusu olduğunda seçici değildir.

West Highland White Teriyerleri, apartman daireleri gibi daha küçük evlerde yaşamakta iyi olacaklardır. iyi egzersiz yaptıkları sürece . Ancak, yakınlaştırmaları almaları durumunda kırılabilir nesneleri onlardan uzak tutmak muhtemelen en iyisi olacaktır.

Bu köpek çoğu yerde iyi yaşamak Havanın çok sıcak veya soğuk olmaması şartıyla. Astarları soğuğa sıcaktan daha iyi dayanmalarını sağlar, ancak yine de onları kışın sıcak tutmak önemlidir. Yaz aylarında bol suya erişimi olan serin bir yerde muhafaza etmeye özen gösterin.

Eğitim

Arka Ayakları Üzerinde Duran Küçük Beyaz Köpek

Westie'nizi eğitmenin en ideal yolu, olumlu pekiştirmedir.

Westies hızlı zekalı köpeklerdir ve olduğu sürece çok kolay eğitim alırlar. hayatlarında yeterince erken yapıldı . Yavru köpekler sizi dinlemeye yaşlı köpeklerden çok daha isteklidir. bu Westie'nin inatçılığı gerçekten gelebilir, bu sinir bozucu olabilir! Sizinle eve ilk geldiklerinde eğitimlerine başlayın. Rolünüzü derhal paket lideri olarak kurmak, komutlarınızı daha kolay dinlemelerini ve bunlara uymalarını sağlayacaktır.

Westie'nize asla kaba davranmamaya dikkat etmelisiniz, özellikle de onları eğitirken. Bu köpekler için kolay üstlerine karşı küskünlük geliştirmek eğer onlara iyi davranılmazsa. Hayal kırıklığına teslim olmak yerine, kararlı olun ve dinlemeleri gerektiğini pekiştirin.

Evcil hayvanlar, ikramlar ve övgü şeklindeki olumlu pekiştirmeler de sizi düşündüğünüzden çok daha ileriye götürecektir! Westie'nizi başarılı bir şekilde eğitmek için tutarlı pozitif takviye esastır. Bu türün kendileri için düşünmesini ve kendi işini yapmasını engellemek zor olabilir, ama kesinlikle imkansız değil!

Sosyalleşme bu cins için inanılmaz derecede önemlidir. Batılılar genellikle son derece dışa dönük ama özgüvenli olmaları, agresif olmamaları ve başkalarıyla iyi oynamayı bilmeleri önemlidir. Onları nazikçe yeni insanlara, hayvanlara, yerlere ve durumlara maruz bırakmak onların çok yönlü yavrular olmalarına yardımcı olacaktır. AKC köpek yavrusu anaokulu sınıfları önerir köpeğinize diğer köpeklerin yanında davranmayı öğretmeye yardımcı olmak için. Bunun özellikle çok köpekli evlerde yaşayacak olan Westies için harika bir seçenek olduğunu düşünüyoruz.

Sağlık

Ağzına Baktıran Küçük Beyaz Köpek

Westies'te dikkat edilmesi gereken birkaç genetik sağlık sorunu vardır.

Daha küçük bir köpek olan bu yavrular yaklaşık 12 ila 16 yıl yaşayabilir. Genel olarak, sorumlu bir yetiştiriciden satın alma köpeğiniz için daha iyi sağlık sağlayın . O zaman bile, tüm köpekler gibi, Westies'in de yatkın oldukları birkaç hastalığı vardır.

İyi yetiştiriciler, köpeğinizin geliştirebileceği potansiyel sağlık koşulları hakkında size bilgi verecektir. Tüm Westies bu koşulları geliştirmeyecek olsa da, Bu koşulların nasıl tespit edileceğini anlamak Veterinerinizle birlikte iyi bir tedavi planı geliştirmek için gereklidir. Westie'nizin sağlığını ve yaşam kalitesini korumak için veterinerinizle düzenli kontroller planladığınızdan emin olun.

Westie Armadillo Sendromu

Westies ne yazık ki çeşitli cilt hastalıkları hayatlarının herhangi bir döneminde ortaya çıkabilen. Özellikle Westie ırkını rahatsız eden bir hastalık vardır. Buna epidermal displazi denir, aksi halde Westie Armadillo Sendromu . Bu, köpeğinizin karnını, başını ve ayaklarını çok kaşındırabilen acı verici bir durumdur. Bu genellikle 3 ila 12 ay arasında herhangi bir yerde başlar ve köpeğinizin vücudunun her yerinde saç dökülmesine ve maya enfeksiyonlarına neden olur.

Bu durum ne yazık ki ömür boyu sürer ve semptomlar kontrol altına alınabilse de tedavi edilemez. Yönetim genellikle kullanılarak yapılır steroidler veya diğer geleneksel ilaçlar . Köpeğinizin diyetini veterinerinizin tavsiyelerine göre ayarlamak da rahatsızlığın bir kısmını hafifletebilir. Veterinerinizden Westie'nizin paltosunu ve rahatını korumaya yardımcı olacak tedavi planları hakkında bilgi isteyin.

Kemik ve Eklem Sorunları

Westies eğilimlidir ortopedik problemler, bunlardan biri patellar lüks veya gevşemiş diz kapağı. Bu, Westie dahil, daha küçük köpeklerde yaygın olarak görülen bir durumdur. Patellar lüks, diz kapağı, Westie'nizin uyluk kemiğinin oluğundaki normal yerinden gevşediğinde meydana gelir. Köpeğinize rahatsızlık vermedikçe, bu durumu tespit etmek genellikle zordur.

Arka bacak topallığı yaygındır veya Westie'nizin dizkapaklarını tekrar yerine 'açmaya' çalıştığını görmek. Derhal müdahale edilmezse, bu durum ilerleyebilir dejeneratif artrit için. Veterineriniz bir tedavi planı hakkında iyi bir fikre sahip olacaktır; Ameliyat genellikle daha aşırı durumlarda önerilir.

Kalça ve dirsek displazisi de bu cinsin gelişebileceği durumlardır. İyi yetiştiriciler genellikle ebeveyn köpeklerde bunu tarar. böylece koşulları altlıklarına aktarmazlar. Bu durumlar, kemikler eklem yuvasına doğru şekilde oturmadığında ortaya çıkar.

White Shaker Köpek Sendromu

Westie gibi beyaz köpekler de White Shaker Dog Sendromu denilen bir durumdan muzdarip olabilir. Bu bir kalıtsal sinir sistemi bozukluğu Bu, tipik olarak yaklaşık altı ay ila üç yaşlarında ortaya çıkan titremelere neden olur. Belirtiler gönüllü aktivite sırasında en şiddetli şekilde ortaya çıkar ; köpek dinlendiğinde semptomlar kaybolur. Bu çok aktif Westie'niz için zor olabilir.

Westie'niz titreme yaşarsa, bir köpek nöroloğu bunun WSDS olup olmadığını veya tamamen başka bir şeyden kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemeye çalışacaktır. Bu genellikle benzodiazepin ilaçları ile yönetilir alprazolam veya kortikosteroidler gibi. İlaç tedavisi genellikle tüm semptomları hafifletirken, bazı köpekler yaşamları boyunca semptomlarını yönetmek için düşük bir doza ihtiyaç duyacaktır. Veterinerinizden Westie'niz için en iyi seçenekleri bir aktiviteye girerken titreme göstermeleri durumunda isteyin.

Beslenme

Küçük Beyaz Köpek Köpek Kasesinden Yeme

Westies yaşınız için özel olarak formüle edilmiş yüksek kaliteli mama tanesi sağlığı için en iyisidir.

Doğru beslenme, köpeğinizin yaşam kalitesinin en önemli yönlerinden biridir. West Highland White Terrier'inizi bir diyetle beslemek besinlerde tam ve dengeli mümkün olduğunca sağlıklı kalmalarını sağlar. bu Westie'nizi beslemek için en iyi yiyecek yüksek kaliteli, kuru mama tanesidir; Bu onlara verilecek en basit yiyecek olmakla kalmaz, aynı zamanda diğer diyetlerden daha kapsamlıdır.

Bir mama tanesi seçerken, şu özelliklere sahip markaları seçin: yapay renkler ve tatlar kullanmayın , çünkü bunlar herhangi bir besin değeri eklemez ve hatta köpeğinizin sağlığına zararlı olabilir. Westie mamasını yaşam evrelerine uygun olarak beslemelisiniz. Küçük Irk Yavruları daha besleyici olarak yoğun köpek mamasına ihtiyaç duyar yetişkinlerden daha büyük porsiyonlara ihtiyaç duyarlar ve yaşlılar yetişkinlerden daha az yemek yerler.

Porsiyon boyutlarını bulmak zor olabilir, çünkü bu, Westie'nize bağlı olacaktır. yaş, boyut ve aktivite seviyesi . Yine de, Westies kendi boyutlarındaki çoğu ırktan daha fazla yer. Yüksek enerjili bir köpek olan Westies, diğer birçok ırktan daha fazla enerji yaktıkları için daha fazla yiyeceğe ihtiyaç duyar. Bu, özellikle daha atletik bir Westie dikkate alındığında geçerlidir.

Köpeğinizin yaşamı boyunca kalori ve besin ihtiyaçları değiştiği için, yaşamlarında bulundukları yere uygun yiyecekleri yemeleri gerekir. Bu, özellikle alerjileri veya yukarıda belirtilen epidermal displazileri varsa. Veterineriniz size yardımcı olacaktır. Köpeğinizin birçok yaşam değişikliğinden geçerken neye ihtiyacı olduğunu tam olarak anlayın.

Westie'niz de çok fazla yememelidir, çünkü bu obeziteye yol açabilir. Köpek obezitesi, bir dizi önlenebilir hastalığa kapı açar. Hatta olabilir köpeğinizin ömrünü büyük ölçüde kısaltın . Ortalama Westie'nin 550 kalori civarında bir yere ihtiyacı var; aktif köpeklerin daha fazlasına ihtiyacı var ve aktif olmayan köpeklerin daha az ihtiyacı var.

tımar

Küçük Beyaz Köpek Saçını Kesiyor

Westie'nizi tımar etmek oldukça zor olabilir, ancak profesyonel damat kullanmanıza gerek yoktur.

Profesyonel bir kuaförün yardımına başvurmak iyi bir fikir olsa da, Westie'nizi kendiniz tımar etmek zor bir iş olmak zorunda değildir. Önemlidir onları mümkün olduğunca genç başlat Onları sürece alıştırmak için. Westie'niz direnebilir, ancak onları nazikçe davranmaya ikna etmek rahatlamalarına yardımcı olabilir. Tımar daha sonra ikiniz için de eğlenceli bir bağ kurma etkinliği haline gelir. Westie'nizi tımar etmek için neler olduğuna bir bakalım.

Westie'nizi her gün değilse de haftada birkaç kez fırçalamalısınız. Bu yardımcı olur fazla kürkü paltolarından çıkarın olarak döktüler. Westie'nizin kürkünün ne kadar ince veya kaba olduğuna bağlı olarak, farklı türde fırçalar denemeniz gerekebilir. Eski kürk mantoyu soymak için özel bir bakım eldiveni de kullanabilirsiniz.

Westie'ni ne sıklıkla yıkıyorsun? tamamen ne kadar kirli olduklarına bağlı . Onları eski kürklerinden sıyırdığınızda, kısa ve kaba tüylerinde biriken kirlerin dökülmesine de yardımcı olursunuz. Ancak, tüm köpekler gibi Westies de pislik içinde eğlenmeyi sever. Dışarıda ne kadar oynadıkları, ne kadar kirlendikleri ile orantılıdır.

Westie'nizi yıkarken, cildini tahriş etmemek için ılık su ve yumuşak bir sabun veya şampuan kullanın. Westie'nizin alerjisi varsa, veterineriniz size bir reçete yazacaktır. ilaçlı şampuan yönlendirildiği şekilde kullanılacaktır. Her banyodan sonra köpeğinizi serin bir ortamda saç kurutma makinesiyle kurutun.

AKC, Westie'nin görünümünün önemli bir bölümünün başının önden yuvarlaklığı olduğunu söylüyor. Özel saç kesimlerini yaptırmak için onları bir kuaföre götürmek akıllıca olsa da, asi olduğunda köpeğinizin kürkünü kırpmak tımarhaneye yapılan geziler arasında temiz ve düzenli görünmelerine yardımcı olabilir.

Veterinerinizden bir pamuklu ped ve kulak temizleyici ile Westie'nizin kulaklarını temiz tutun. Nazikçe birikmiş kiri silin , ancak yalnızca görebileceğiniz alanlarda. Bu, kulak enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olacaktır. En iyi ağız sağlığı için dişlerini haftada birkaç kez fırçaladığınızdan emin olun. Tırnaklarını düzenli olarak kesmek de yaralanmayı önlemeye yardımcı olacaktır.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Üç Küçük Beyaz Köpek Yavrusu

Safkan bir Westie köpek yavrusu için 1.200 dolar ve üzeri ödemeyi bekleyin.

Eve getirmek için kendi West Highland White Terrier'inizi aramak, genellikle bir köpek yavrusu satın almak için bir yetiştiriciyi kontrol etmenizi sağlar. sürece bu harika bir seçenek olabilir saygın birinden satın almak . Köpeklerine çok az saygı duyan köpek değirmenlerini işleten birçok vicdansız yetiştirici var.

Bu operasyonların odak noktası, mümkün olduğu kadar çok köpek üreterek mümkün olduğunca fazla kar elde etmektir. Yaşam koşulları sert, kirli ve güvensiz , az yiyecek veya su ile. Bir yetiştirici seçmeden önce araştırmanızı yapmanızı öneririz. Bu operasyonlardan birinden bir köpek yavrusu satın almak, türün azalmasına katkıda bulunur.

Öte yandan, birçok yetiştirici köpeklerine etik olarak, çok özen ve saygıyla davranır. Bu yetiştiriciler, köpeklerinin nerede yaşadığını size göstermekten mutluluk duyacaktır; olmak için bu yerleri bulacaksınız temiz ve rahat . Ayrıca, ev hayatına daha kolay geçiş için onları daha iyi tanımak için, onları eve getirmeden önceki haftalarda sizi ziyaret etmeye teşvik edeceklerdir.

Sorumlu yetiştiriciler, yeni Westie'niz hakkında bilmeniz gereken her şeyi size anlatacak ve ayrıca cins veya köpek yavrusu hakkında sahip olabileceğiniz tüm soruları yanıtlayacaktır. Onlar da size veterinerlik sertifikası sağlamak yaptıkları herhangi bir testte, ayrıca aşılama ve solucanları gidermede.

Yetiştiricinizi bulmak zor değil. İlki veterineriniz olması gereken olası satışları kontrol edebileceğiniz birçok farklı yer var. Bunun yanı sıra, gitmeyi tercih edebilirsiniz yerel köpek gösterileri ve köpek severlere, özellikle de bir Westie'leri varsa, saygın birini nerede bulabileceklerini sorun!

Forumlar, sosyal medya ve AKC'nin yetiştirici tavsiyeleri kaynağı gibi çevrimiçi olarak kullanılabilen birçok yetiştirici konumu kaynağı vardır. Fiyat olarak, bir evcil hayvan kalitesi Westie için 1.000 ila 1.700 $ arasında bir ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz. tipik ortalama fiyatlar 1.300 dolar civarında . Bu, evcil hayvan kalitesinde bir köpek içindir; Gösteri kalitesindeki köpekler önemli ölçüde daha pahalıya mal olacak.

Kurtarma ve Barınaklar

Açık Havada Oynayan Küçük Beyaz Köpek

Yerel kurtarma barınağınızda bir Westie bulmak çok mümkün.

Yetiştiriciden köpek yavrusu satın almak harika bir seçenek olsa da, biz her zaman okuyucularımızın benimsemesini tavsiye edin alışveriş yapmak yerine. Bu özellikle, birçok Westie'nin barınaklarda da bulunabilmesinden kaynaklanmaktadır!

purina one vs purina pro planı

Maliyet, bir yetiştiriciye ödeyeceğinizin bir kısmı olarak ortaya çıkıyor ve yeni köpeğiniz için inanılmaz derecede nazik bir şey yapıyorsunuz. Bu köpeklerin çoğu, zorlu bir geçmişe sahip olduklarından, ekstra bakıma ihtiyaç duyacak özel ihtiyaçları olan kıdemli köpekler veya köpeklerdir.

Barınağa gittiğinizde mutlaka personelden kapsamlı bir arka plan isteyin Westie'nde. Tarihlerini öğrenmek, onlara en iyi bakımı vermek için harika bir başlangıçtır. Mizaçlarından sağlık durumlarına kadar ihtiyaçlarını anlamak, birlikte yaşamınızda size çok yardımcı olacaktır.

Barınaklardan gelen Westies, bildiğimizden çok daha çekingen olabilir, ancak kendinizi güvenilir olarak kanıtlayabilirseniz, kısa sürede eski hallerine geri döneceklerdir. Onlara çokça sevgi ve ilgi gösterin , tanıdığımız ve sevdiğimiz kendine güvenen, ışıltılı Westie kişiliğini göreceksiniz!

Aile Hayvanları Olarak

 • Bu yavrular aslen avcıların yoldaşı olarak yetiştirildi.
 • Bu onları son derece enerjik yapar.
 • Westies, yüksek enerjileri nedeniyle egzersiz ihtiyaçlarında ekstra özen göstereceklerdir.
 • Westies yüksek bir av sürüşüne sahiptir.
 • Bu, evdeki daha küçük, köpek olmayan hayvanları terörize edebilecekleri anlamına gelir.
 • Ancak, onlarla birlikte büyüdüklerinde, Westies kedilerle iyi geçinebilir.
 • West Highland Teriyerleri, daha küçük boyutlarına rağmen çocuklarla harikadır.
 • Bu cins bol miktarda zihinsel uyarıma ihtiyaç duyar, bu yüzden onları meşgul ettiğinizden emin olun.
 • Bu yavrular, enerji çıktıları nedeniyle küçük, aktif ırklar için tasarlanmış köpek mamasına ihtiyaç duyar.

Son düşünceler

Bu makalenin West Highland White Terrier hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olduğunu umuyoruz. İster ilk kez bir eve getiriyor olun, ister ailenizden biri hakkında daha fazla bilgi arıyorsanız, kendinizi doğru bilgilerle donatmak her zaman iyidir. Westie'nize bakmanın zorlukları yoktur, ancak bunu en iyi şekilde nasıl yapacağınızı anlamak, sevgili köpek arkadaşınız için uzun ve mutlu bir yaşam sağlar. Bir evcil hayvan ebeveyni için en büyük ödül budur.

Westies inanılmaz derecede sevgi dolu, sıcak ve mutlu köpeklerdir. Sevgileri ve zekaları nedeniyle dünyanın her yerindeki evlerde sevilirler - ayrıca, ne kadar da sevimliler! Kendinize ait bir Westie'ye sahip olacak kadar şanslıysanız, toplayabileceğiniz tüm sevgiyi onlara gösterdiğinizden emin olun. Bu sevgiye aynı şekilde karşılık vermekten mutluluk duyarlar, tüm hayatınız boyunca değer vereceğiniz bir bağ yaratırlar.

Yorumlar