West Highland Beyaz Teriyerleri İçin En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

West Highland Beyaz Teriyerleri İçin En İyi Köpek Maması: Yavrular, Yetişkinler ve Yaşlılar

West Highland White Terrier'in gururlu sahibi olarak, onlara hayatın sunduğu en iyisini vermek istersiniz. Sağlıklarını ve mutluluklarını sağlamak için sevimli köpek arkadaşınız için en kaliteli beslenmeye yatırım yapın. Beslenme, köpekler dahil tüm canlılar için sağlığın temeli olduğundan, içine ne girdiğini anlamamız gerekir.

Kürk bebeğiniz için bilinçli bir seçim yapmak istemeniz doğru. Ancak piyasada o kadar çok farklı köpek maması seçeneği var ki bu da Westie'nizi neyle besleyeceğinize karar vermeyi zorlaştırıyor. West Highland White Terrier'inizin en iyi beslenmesi hakkında bilmeniz gereken her şeyi keşfedelim. Piyasadaki en iyi mama markalarından bazıları olduğuna karar verdiğimiz ürünler hakkında size önerilerde bulunuyoruz, böylece köpeğiniz yavrularından sonraki yaşam evrelerine kadar beslenir. Ayrıca aşırı kilolu Westies'i ne besleyeceğimizi de gözden geçiriyoruz.Westie'nizin, köpek yavrusu, yetişkin veya yaşlı olsun, yaşamı boyunca farklı beslenme ihtiyaçları vardır. Evcil hayvan ebeveynleri olarak, bu ihtiyaçları anlamak bizim sorumluluğumuzdur, bu yüzden dikkat ettiğinizden emin olun. West Highland White Terrier'ınız için iyi bir diyete neyin girdiğine daha yakından bakalım.

Bir Bakışta: West Highland White Teriyerleri İçin En Sevdiğimiz Yiyecekler

Blue Buffalo Wilderness Köpek Yavrusu Derecelendirmemiz

Yavru Köpekler İçin En İyisi

Blue Buffalo Wilderness Köpek YavrusuChewy.com'da görüntüle Çiftçi Derecelendirmemiz

Yetişkinler İçin En İyisi

Çiftçinin Köpeği

TheFarmersDog.com'da görüntüleyin Nutro Ultra Kıdemli Derecelendirmemiz

Yaşlılar İçin En İyisiNutro Ultra Kıdemli

Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi Chewy.com veya TheFarmersDogs.com'a götürür ve burada ek ürün bilgileri ve müşteri yorumları alabilirsiniz. Bir satın alma yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden bir komisyon kazanırız.

İçindekilerBeslenme alışkanlıkları

Westie bir kase köpek maması yiyor

Yaşam evrelerine uygun miktarda yemle beslenmeleri gelişimleri için önemlidir.

Her köpek bir birey olduğundan, özellikle yaşam evrelerinden geçerken hepsinin kendine özgü yeme alışkanlıkları vardır. Westie'nizin çalışan bir köpek olmaması veya gösterilere katılmaması koşuluyla, o kadar çok kalori almasına gerek yoktur. Genel konuşma, daha aktif köpekler, sadece aile hayvanları olan köpeklerden daha fazla kalori gerektirir. Köpeğinizin ne kadar yemesi gerektiği, boyut, yaş ve aktivite seviyesi gibi birçok faktöre bağlıdır. Eğer bu, akılda tutulması önemlidir. West Highland Beyaz Teriyer biraz fazla iştahla biter.

Porsiyon boyutlarını bulmak veterinerinizle yapılabilir. Çoğu gıda markası, köpeğinizin günlük olarak ne kadar yemesi gerektiği konusunda paketin arkasında bilgi içerir. Westie'niz çok gençken, köpekliklerinin başlarında, onu günde dört öğün beslemeye çalışın ve yaşlandıkça üçe kadar azaltın. Yaklaşık 12 aylık olduklarında yetişkinliğe ulaştıklarında, onları günde iki öğüne geçirmelisiniz. Kıdemli Westies, genç meslektaşlarından daha az yer.

İlginç bir şekilde, West Highland White Terrier obeziteye yatkındır, ancak aynı zamanda en seçici ırklar arasında da olabilir. Köpeğinizin yemek zamanında işbirliği yapmadığını fark ederseniz, daha lezzetli olması için mama taneleriyle karıştırılmış ıslak mamaları karıştırmayı tercih edebilirsiniz. Ancak aşırıya kaçmayın çünkü bu kilo almanıza neden olabilir. Obezite, önlenebilir birçok hastalığın kapısıdır ve köpeğinizin yaşam kalitesini ciddi şekilde etkileyebilir.Her Yaşam Aşaması İçin Diyet İhtiyaçları

Köpeğinizin beslenme ihtiyaçları ömrü boyunca değişir ve bunlar birkaç farklı faktöre bağlıdır. Bu bölüm, köpek yavrusu, yetişkin veya yaşlı olsun, her yaşam evresinin neye ihtiyacı olduğunu ele alır. Westie'nizin en iyi sağlık kalitesini koruması için iyi bir diyet şarttır. Westies alerjiye eğilimli olduğundan, özel bir diyete ihtiyaç duyup duymadıklarını veterinerinize danışmak her zaman iyi bir fikirdir.

yavru köpekler

Westie köpek yavrusu yemek

Yavru porsiyon boyutları oldukça küçük olmalıdır.

West Highland White Teriyerleri daha küçük bir cins olduğundan, özellikle köpek yavrusu aşamasında, cins boyutlarına uygun yiyecekler yemelidirler. . Uygun büyüme ve gelişmeyi sağlamak için doğru türde köpek mamasını doğru miktarda yemeleri gerekir. Bu nedenle, 'tüm yaşam evreleri' için pazarlanan gıdalardan kaçınmak her zaman en iyisidir.

Westie köpek yavrusu, diyetlerinde yaklaşık %22 protein ve %8 yağa ihtiyaç duyar. Bu miktar, sağlıklı, sağlam yetişkinlere dönüşmelerine yardımcı olur. Yavru köpekler, yetişkinlere göre daha yoğun beslenmeye ihtiyaç duyduğundan, onları köpek maması mamasıyla beslediğinizden emin olun.Çok küçük yavru köpeğinize günde yaklaşık dört öğün yemek yemeye başlamalı ve yaklaşık altı aylık olduklarında onları üçe indirmelisiniz. Son olarak, yetişkinliğe ulaştıklarında günde iki öğüne ayarlayın. Köpeğinizin mama paketinin arkasında genellikle bir porsiyon boyutlandırma kılavuzu bulunur. Bununla birlikte, gerekirse bir veterinerden ekstra yardım almalısınız.

husky corgi karışımı

yetişkinler

Westie

Köpek maması formüllerini değiştirirken, bunu birkaç gün içinde yapmak en iyisidir.

Westies yaklaşık 12 aylıkken yetişkin olur , bu noktada günde iki öğün yemek yemeleri gerekir. Bu aynı zamanda onları yetişkin formülü yemeye dönüştürmek için en iyi zamandır. Yavru mamasına yavaş yavaş yetişkin mamasını ekleyin ve yeni diyetlerine geçene kadar oranı yavaşça artırın. Yavaş bir tempo, bu değişim döneminde mide hassasiyetlerinden ve mide bulantısından kaçınmaya yardımcı olacaktır.Yetişkin Westies artık daha büyük porsiyonlar yiyorlar. Ancak, bu mama, yavru mamaları kadar kalorili değildir. Artık odak, sağlıklı bir vücut geliştirmekten bu vücudu korumaya, genel güç ve sağlığı korumaya kayıyor. Bu, köpeğinize bol miktarda yüksek kaliteli protein vererek yapılır. Protein, kas oluşumunu hızlandırmaya yardımcı olur ve West Highland White Terrier'inizi işte veya oyunda aktif tutmak için enerji sağlar. Köpeğinizin diyetinde yaklaşık %23 protein hedefleyin. Bunu akılda tutarak, yetişkin Westies, köpeklik döneminde yediklerinden daha az yağa ihtiyaç duyar. %6 hedeflenmek için iyi bir rakam.

Kalori ihtiyacı tamamen Westie'nizin ne kadar aktif olduğuna bağlıdır. , ancak cinslerinin enerji seviyeleri nedeniyle benzer büyüklükteki diğer köpeklerden daha fazlasına ihtiyaç duymaları muhtemeldir. Köpeğinizi aşırı beslememeyi unutmayın, çünkü bu, her ikisi de potansiyel olarak ölümcül olan mide burulması ve obezite gibi durumlara yol açabilir.

yaşlılar

kıdemli Westie yemek

Tüm hayvanlar gibi, yaşlılar da eskisinden daha az aktif.

West Highland Beyaz Teriyeriniz 8 yaşında kıdemli olur. Bununla birlikte, tüm köpekler farklı bir hızda olgunlaşır ve kıdemli yiyeceklere ne zaman geçmenin en iyi olduğunu belirlemek için bir veterinerin yardımına ihtiyacınız olabilir. Veterineriniz, köpeğinizin genel sağlık durumunu inceler ve üst düzey yaşam aşamasına ulaşıp ulaşmadığını görmek için aktivite seviyelerini dikkate alır.Yaşlı köpekler daha az aktif olduğundan, Daha az sıklıkta hareket etmeyi akılda tutarak kalori ihtiyaçlarını ayarlamanız gerekir. Köpeğiniz yaşlandıkça metabolizması yavaşlar, bu da eskisi kadar fazla yemek yiyemeyecekleri anlamına gelir - köpeğinizin porsiyon boyutunu yetişkinliktekiyle aynı tutmak hızlı bir şekilde aşırı kilolu olmasına neden olabilir. Obezite, neden olduğu hastalıklar hayatlarını tehlikeye attığından, son yıllarda daha önemli bir sorundur. Köpeğinizin kilosunu izlemek bu aşamada her zamankinden daha önemlidir.

Yaşlı köpeklerin daha az yedikleri için daha az proteine ​​​​ihtiyaç duyduğu yanlış bir kanıdır. Aslında, Westie'niz kas kütlesini korumak için yaşlılıklarında daha fazla protein tüketmelidir. Kıdemli Westie'nin diyetinde yaklaşık %28 ila 32 protein hedefleyin. Yaşamlarının bu noktasında, özellikle de kilo vermek zorundalarsa, köpeğinizin diyetinin birincil odak noktası yüksek miktarda üstün kaliteli protein olmalıdır. Proteinin ötesinde, köpeğinizin eklemlerinin akıcı bir şekilde hareket etmesini sağlamak ve artrit ve diğer hastalıklardan kaynaklanan ağrıları yönetmek için Glukozamin ve Kondroitin içeren yiyecekleri arayın. Zayıflamış bağışıklık sistemini güçlendirmek için gerekli olan vitaminler, mineraller ve antioksidanlar içerdiklerinden, süper yiyecekler köpeğinizin diyetine harika bir katkı sağlar.

Mide Hassasiyetleri

Ne yazık ki, West Highland White Terrier'ınız çoğu türe göre gıda hassasiyetlerine daha yatkındır. Alerji veya mide rahatsızlığı geliştirdiğini fark ederseniz, Sınırlı içerikli bir diyete bakmak iyi bir fikir olabilir. Köpeğinizin sindirim sağlığını en iyi durumda tutmak için her zaman minimum düzeyde işlenmiş yiyecekleri seçin.

Yüksek kaliteli mama, köpeğinizin beslenme açısından ihtiyaç duyduğu her şeyi sağlar ve ayrıca obeziteyi uzak tutmaya yardımcı olur. Tutarlı ve basit beslenme, köpeğinize verebileceğiniz en iyi şeydir , bu yüzden hassasiyetleri tetikleme ihtimaline karşı ikramları minimumda tutmaya çalışın.

Onları İyi Besleyin

Biz sadece en kaliteli yiyecekleri tanıtıyoruz, doğal içeriklere özel bir vurgu yaparak. Veterinerler ve köpek beslenme uzmanları, köpeğinizi en iyi mamayla beslemenin, herhangi bir tahminde bulunmadan eksiksiz, dengeli besinler sağladığı konusunda hemfikirdir.

Önerdiğimiz tüm markalar Bununla Tanış Amerikan Yem Kontrol Yetkilileri Birliği (AAFCO) tarafından belirlenen titiz standartlar , yaşam evresi ne olursa olsun, iyi köpek mamasının ne olması gerektiğine dair beklentileri karşılamak.

West Highland White Terrier'ınız için en iyi köpek maması seçimlerimize geçmeden önce, Westie'nizin mamasını seçerken aramanız gereken malzemeleri ve kaçınmanız gerekenleri gözden geçirelim.

Westie'nizi Ne Beslersiniz?

Westie'nizi dengeli bir diyetle beslemek, sağlığı ve yaşam kalitesi için çok önemlidir. Bu, öncelik vermeniz gereken önemli bileşenleri içerir. İşte köpeğinizin en iyi sağlığı için her iyi diyetin ihtiyaç duyduğu bileşenlerden bazıları.

Köpek Kasesinden Et ve Sebze Yiyen Küçük Beyaz Köpek

Yumuşak ve düşük kalorili köpekler için güvenli sebzeler iyi bir seçenektir.

Protein

Protein, şüphesiz köpeğinizin beslenmesinin en önemli parçasıdır. Köpeğinizin en yüksek kalitede protein için gerçek et içeren yiyecekler yediğinden emin olun. Westie'niz sınırlı içerikli bir diyette değilse, birden fazla protein kaynağı içeren yiyecekler bulmaya çalışın. Kümes hayvanları, balıklar ve otlaklarda yaşayan hayvanlardan oluşan birçok iyi seçenek var. Et, köpeğinizin mamasından ilk bileşen olarak listelenmeli ve bunun birincil bileşenlerden biri olduğunu size bildirmelidir.

Meyve ve sebzeler

Köpekler eti sever ve protein kesinlikle diyetlerinin en önemli parçasıdır. Ancak yine de onları beslemelisiniz. meyve ve sebze içeren yiyecekler . Bunlar köpeğinize vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve lif sağlar; bunların tümü, onlara dengeli beslenme sağlamak için gereklidir. Birçok premium köpek maması, daha kapsamlı bir diyet için gerçek süper gıdalar içerir. Birçok farklı köpek mamasında bulunan bitkisel lifler, köpeğinizin bağırsak sağlığını desteklemek için prebiyotik olarak işlev görür.

Sağlıklı yağlar

Westie sağlıklı yağınızı beslemek de genel sağlıklarının önemli bir parçasıdır. Yağ beyin için iyidir ve proteinin sağlayamadığı yerlerde ekstra enerji verir. Tavuk yağı ve keten tohumu yağı, köpeğinize ihtiyaç duyduğu yağı vermeye yardımcı olacak iyi bileşenlerdir. Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri, yavru köpeğinizin bilişsel ve retina gelişimine yardımcı olur . Bunlar aynı zamanda deri ve tüy sağlığı için de iyidir.

brindle jack russell

Hangi Gıdalardan Uzak Durmalısınız?

Artık Westie'niz için yiyecek seçerken hangi malzemelere öncelik vereceğinizi bildiğinize göre, kaçınmanız gereken bazı malzemeler burada. Bu bileşenlerin besin değeri çok azdır ve hatta köpeğinizin sağlığına zararlı olabilir.

Günlük

Köpekler laktozu işlemede güçlük çekerler, bu nedenle seçtiğiniz mamanın içeriğindeki süt ürünlerinden kaçınmak en iyisidir. Süt bazlı bileşenler mide rahatsızlığını tetikleyebilir. Bu, gaz veya gevşek dışkılara neden olabilir. Yağsız süt tozu ve peynir altı suyu tozu gibi süt yan ürünlerinden de kaçınılmalıdır, çünkü bunlar ayrıca sindirim sorunlarına ve alerjilere neden olabilir.

Buğday, Gluten ve Diğer Tahıllar

Tüm tahıllar kötü olmasa da, birçoğunun köpeğinizin sindirimi zordur ve hatta mide hassasiyetlerine neden olabilir. Mısır, buğday ve glüten içeren tahıllar, düşük kaliteli köpek mamalarında çok yaygın olarak bulunur. Bunlar çok az besin değeri sağlar ve ayrıca diyabetik köpekler için kötü bir haber olan köpeğinizin kan şekerini artırabilir. Bunların yerine tatlı patates ve esmer pirinç gibi iyi karbonhidratları tercih edin. Bu bileşenler besinlerle doludur ve önyükleme yapmak için düşük bir glisemik indekse sahiptir.

Katkılar ve Dolgular

Dolgu maddeleri, bir içerik listesini doldurmak veya bir şeyin gerçekte olduğundan daha besleyici görünmesini sağlamak için eklenen gereksiz malzemelerdir. Yapay koruyucular tam olarak kötü değildir, ancak mümkünse bunlardan kaçınılmalıdır. Bununla birlikte, Westie'nizin yemeklerinde yapay tatlar ve renklendirmeler bulunmamalıdır. 'Et' kelimesini tek başına görmek de 'et yemeği' tabiri gibi kötüye işarettir. Bu bize ilgili etin gerçekte ne olduğunu söylemez ve bu nedenle, bileşenin kesin besin değeri hakkında tahminde bulunmamıza izin verir.

En İyisi Nasıl Seçilir

Sevgili West Highland White Terrier'ınız için köpek maması seçmek çok fazla araştırma gerektirir, bu yüzden sizin için varsayımı ortadan kaldırmaya karar verdik. Dünya çapında sevilen markaların sunduğu en iyi köpek maması ürünlerinden bazılarını listeledik. Bunlar, köpeğinize her yaşam evresi boyunca optimum beslenmeyi sağlayacağından emin olabilirsiniz. Her biri bir köpek yavrusu, yetişkin ve yaşlı Westies için beş farklı ürün seçtik. Fazla kilolu olmaları durumunda Westie'niz için seçenekler de ekledik. Seçtiğimiz her ürünün köpeğinizin sağlıklı bir yaşam sürmesi için gerekli besinleri içerdiğinden emin olabilirsiniz.

Yavru Köpekler İçin En İyi Köpek Maması

Yavru köpeğiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri, onu en iyi beslenmeyle başlatmaktır. West Highland White Terrier yavru köpeğiniz için özel olarak formüle edilmiş yoğun besleyici mama, onlara hayata harika bir başlangıç ​​sağlar. Bu, keşfetmek, büyümek ve oynamak için gereken enerjiyi sağlar.


Blue Buffalo Wilderness Köpek Yavrusu

Blue Buffalo Wilderness Köpek Maması
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Gerçek tavuk içerir.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Mısır, soya veya buğday yok.
 • Dolgu maddesi veya yan ürün yok.
 • Kupa başına 423 Kalori.
 • %36 Protein, %16 Yağ, %5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo, West Highland White Terrier yavru köpeğiniz için mükemmel olan bu özel mamayı yarattı. Bu, en kaliteli beslenmeyi sağlamak ve yavru köpeğinizin doyumsuz iştahını tatmin etmek için gerçek tavuk içeren yüksek proteinli bir formüldür. Bu aynı zamanda güçlü ve yağsız kasların büyümesine yardımcı olur. DHA, ARA ve Taurin, beyin ve göz gelişimini desteklemeye yardımcı olmak için birlikte çalışır.

Severiz formül tahılsızdır ve yavru köpeğinizin hassas midesini tahriş etmemelidir. Yavru köpeğinizin gelişen bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olmak için vitaminler, mineraller ve antioksidanların hassas bir karışımı olan LifeSource Bits içerir.


Nutro Doğal Seçim Köpek Yavrusu

Nutro Köpek Formülü
 • GDO olmayan maddeler.
 • Gerçek tavuktan yapılmıştır.
 • Yan ürün, mısır, buğday veya soya yok.
 • Beyin gelişimi için DHA.
 • Kupa başına 390 Kalori.
 • %28 Protein, %16 Yağ, %3 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

İlk malzeme olarak tavuk içeren bir başka harika ürün de Nutro's Wholesome Essentials yavru mamasıdır. Bu son derece lezzetli mama tanesi, yavru köpeğinizin sağlığı için ihtiyaç duyduğu her şeyi içerir. Bu formül GDO'lu maddeler, mısır, buğday, soya veya tavuk yan ürünü unu içermediğinden Westie yavrularınız için güvenlikten emin olabilirsiniz. Nutro ayrıca beyin ve görme gelişimine yardımcı olmak için Omega-3 yağ asitlerini içerir.

Severiz güçlü ve sağlıklı kalabilmeleri için yavru köpeğinizin bağışıklık sistemini güçlü ve sağlıklı tutan temel antioksidanlar. Kalsiyum, ileride aktif bir yaşam için sağlam kemiklerin ve eklemlerin büyümesine yardımcı olur.


FirstMate Puppy Tahılsız

FirstMate Puppy Tahılsız
 • Tek kaynak, yeni protein.
 • Yabani ringa balığı ile tahılsız tarif.
 • Omega-3 ve -6 yağ asitleri açısından zengindir.
 • Isırık büyüklüğünde mama tanesi ve optimal protein ve yağ seviyeleri.
 • Yüksek kaliteli malzemelerle Kanada'da üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

FirstMate, Westie yavru köpeğinize hayatlarının en önemli gelişim aşamasında maksimum beslenmeyi sağlamak amacıyla bu özel, sınırlı içerikli formülü yarattı. Bu formül, optimal protein seviyelerinin yanı sıra sağlıklı büyüme hızı için köpek yavrusu için uygun ısırık büyüklüğünde parçalar içerir. Bu tarif, köpeğinize lezzetli ve besleyici yeni protein vermek için Pasifik Okyanusu'ndan gelen yabani ringa balığı içerir.

Severiz tek kaynaklı protein, daha az alerji riski anlamına gelir, bu da bunu harika bir hipoalerjenik formül haline getirir. Bu tarifte tahıl yoktur, bu nedenle kolayca sindirilebilir. Aynı zamanda sağlıklı deri ve tüyler ile doğru beyin ve göz gelişimi için Omega yağ asitleri açısından da zengindir.


Doğal Denge L.I.D. Sınırlı İçerikli Diyetler Tahılsız Köpek Yavrusu

Doğal Denge Köpek Maması
 • Sınırlı içerikli yiyecek.
 • Bezelye ve mercimek ücretsiz.
 • Çiftlikte yetiştirilen ördek ilk malzemedir.
 • Mısır, buğday veya soya yok.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde yapılmıştır.
 • Kupa başına 395 Kalori.
 • %25 Protein, %12 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Natural Balance'ın sınırlı içerikli formülü, yüksek kaliteli protein için birincil bileşen olarak çiftlikte yetiştirilen ördek içerir. Ayrıca sindirim kolaylığı için patates ve ayrıca iyi bir sağlıklı karbonhidrat kaynağı içerir. Deniz kaynaklarından elde edilen DHA, sinirsel ve retinal gelişimi artırır. Mama şekli özellikle daha küçük çeneler için yapılmıştır ve Westie yavru köpeğinizin maksimum besin emilimi elde etmesi için akşam yemeğini iyi çiğnemesine yardımcı olur.

Severiz Bu mamanın veterinerler, köpek beslenme uzmanları, araştırma bilimciler, tasarım mühendisleri ve evcil hayvan besleme analistleri tarafından 125 yılı aşkın bir deneyime sahip olarak formüle edildiğini, böylece en iyi bilimin köpeğinizin akşam yemeğini desteklediğini bilirsiniz.


Victor Amaçlı Aktif Köpek Yavrusu Formülü

Victor Tahılsız Köpek Maması
 • %77 et proteininden yapılmıştır.
 • Tahıl içermeyen formül.
 • Sindirilebilirliği ve bağırsak sağlığını destekler.
 • Bağışıklık sağlığı için antioksidanlar.
 • Aktif köpekler için yapılmıştır.
 • Kupa başına 384 Kalori.
 • %33 Protein, %16 Yağ, %3.8 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Yavru köpeğiniz aktif bir hayat yaşayacağından, her gününün amaçlarla dolu olduğundan emin olun. VICTOR's Purpose formülü, bu tahılsız, çok proteinli diyetle bu ihtiyaca cevap veriyor. Westie'nizin güçlü büyümesine yardımcı olmak için konsantre protein almasını sağlamak için en yüksek kalitede sığır eti, domuz eti ve balık yemeklerinden yapılır.

Severiz Bu formül köpeğinizin gelişen bağışıklık sistemini güçlü tutmak için vitamin ve minerallerle güçlendirilmiştir. Bu tarif tahıl içermediği için, köpeğinizin tahıl içeren formüllerdeki mide rahatsızlığını yaşamayacağına emin olabilirsiniz.


Yetişkinler İçin En İyi Köpek Maması

Köpeğiniz yetişkinliğe ulaştığında, yetişkinlik yılları boyunca onları beslemenin zamanı gelmiştir. Bu, işte veya oyun oynarken sağlıklı ve aktif olmalarını sağlar. Obezite gerçek bir sorun olmaya başladığından, kalori ihtiyaçlarını anlamak bu yaşta özellikle önemlidir. Onlara formda kalmaları ve hayatlarının tadını çıkarmaları için ihtiyaç duydukları her şeyi veren bir köpek maması seçin.


çiftçinin köpeği

Çiftçi
 • Taze pişirilir, şoklanır ve size gönderilir.
 • Kişiye özel yemek planları.
 • Veteriner tarafından tasarlanmış 4 sağlıklı seçenek: sığır eti, tavuk, hindi veya domuz eti.
 • İnsan sınıfı bileşenlerle yapılmıştır (dolgu maddesi veya koruyucu içermez).
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
 • Kalori ve besin değerleri tarife göre değişir.
TheFarmersDog.com'da görüntüleyin

Farmer's Dog'un tarifleri, insan kalitesinde taze malzemeler sayesinde doğal olarak sağlıklıdır. Tarifleri, köpeğinize sağlıklı cilt, tüy ve bilişsel işlev için protein ve zengin besinler veren ilk bileşen olarak eti listeler. Sağlıklı sebzeler bağışıklık sistemine antioksidan sağlarken protein kemikleri ve dişleri güçlü tutar. Bu yiyecek tahılsızdır, bu nedenle taze pişmiş pirinç veya kuru mama ile karıştırmak, yavrularınızın beslenmesi ve cüzdanınız için sağlıklı bir dengeyi desteklerken bazı ek karbonhidrat ve lif eklemenin harika bir yoludur.

Severiz bu ürünle ilgili her şey. Yetişkin aşaması için bu, Westie'niz için en iyi köpek mamasından biridir. İnsan sınıfı bileşenleri ve AAFCO destekli tarifleri o kadar iyidir ki, acıktığınızda bile yiyebilirsiniz.


CANIDAE Tahılsız PURE Sınırlı İçerik

 • Somon ilk malzemedir.
 • Tahılsız tarif.
 • Bütün sebzeleri içerir.
 • Sadece sekiz gerçek gıda maddesi.
 • Probiyotikler ve antioksidanların özel karışımı.
 • Omega-3 ve omega-6 yağ asitlerini içerir.
 • Yapay tatlar, renkler veya koruyucular yok.
Chewy.com'da görüntüle

CANIDAE'nin bu sınırlı içerikli diyeti, yetişkin West Highland White Terrier'inizin tam ve dengeli beslenme için ihtiyaç duyduğu her şeye sahiptir. Bu formül, lezzetli bir yemek zamanı için somon balığı içerir ve köpeğinize balıklardan elde edilen Omega yağ asitlerinin tüm faydalarını verir. Bu, cildinin yumuşak kalmasına yardımcı olur ve ayrıca ceket parlaklığını artırır. Ayrıca daha iyi ve daha kolay sindirim için özel bir probiyotik karışımı ve ayrıca bağışıklık sistemini iyi durumda tutmak için antioksidanlar içerir.

Severiz Bu formül tahılsızdır ve soya, buğday, mısır veya diğer dolgu maddeleri içermez, bu da onu hassas mideli Westie'niz için harika kılar.


American Journey Limited İçeriği Tahılsız

Tahılsız Sınırlı İçerikli American Journey Köpek Maması
 • Tahılsız Formül.
 • Kısa içerik listesi.
 • Hayvansal proteinin tek formu.
 • Omega 3 tüyleri ve cildi besler.
 • Lif için keten tohumu içerir.
 • Tatlı patates ve bezelye ile yapılır.
 • Hassas mideler için harika.
Chewy.com'da görüntüle

American Journey, sağlıklı beslenmeyle dolu bu sınırlı içerikli diyetle köpeğinizi sağlıklı ve aktif bir yaşam için hazırlar. Gerçek, kemiği çıkarılmış somon balığı, sağlıklı kasları korumak için köpeğinize tek bir konsantre protein kaynağı sağlayan ilk bileşendir. Hassas bir mide veya kaşıntılı cilt olmadan lezzetli bir lezzet sağlar. Bu formül, barış ve tatlı patatesler de dahil olmak üzere kolayca sindirilebilir karbonhidratlarla yapılır, bu da onu buğday ve diğer tahıllara duyarlı köpekler için harika kılar.

Severiz keten tohumu, köpeğinize sağlıklı bir miktarda yağ ve ayrıca köpeğinizin kürkünü ve cildini beslemeye yardımcı olan Omega yağ asitleri verir.


İçgüdü Sınırlı Bileşen Diyet Tahılsız Dondurularak Kurutulmuş Ham

Gerçek Kuzu Dondurularak Kurutulmuş Ham ile İçgüdü Sınırlı İçerik Diyet Tahılsız Tarif
 • Sadece bir hayvansal protein ve bir sebze içerir.
 • Otla beslenmiş kuzu etinden yapılmıştır.
 • Garantili doğal omega ve antioksidan seviyeleri.
 • ABD'de birinci sınıf malzemeler kullanılarak yapılmıştır.
 • Tahıl, mandıra, yumurta, tavuk, sığır eti, balık, tatlı patates, patates, nohut, mısır, buğday, soya, yapay renkler veya koruyucular yok.
Chewy.com'da görüntüle

İçgüdü, bu tahıl içermeyen sınırlı içerikli diyetle köpeğinizin temel beslenmesini akılda tutar. Otla beslenmiş kuzu, köpeğinize sağlıklı kaslar ve bol miktarda enerji için en fazla beslenmeyi sağlamak için bu tarifin tek hayvan proteinidir. Bu, tıpkı Westie'niz gibi, gıda hassasiyeti olan köpekler için mükemmeldir. Bağışıklık sağlığı için garantili seviyelerde antioksidanlar ve sağlıklı cilt ve tüy için Omega yağ asitleri içerir.

Severiz Bu tarif, köpeğinizin hassasiyetlerini önemser ve tahıl veya süt ürünleri içermez. Alerjileri önler ve köpeğinize aktif bir yaşam sürmesi için ihtiyaç duyduğu her şeyi verir.


Yabani Tahılsız Lezzet

Yabani Yüksek Çayır Yavrusu Mamasının Tadı
 • Kavrulmuş bizon ve geyik eti eti ana malzemelerdir.
 • Yüksek protein (%32).
 • Gerçek meyvelerden, süper yiyeceklerden, omega yağ asitlerinden elde edilen vitamin ve minerallerle hazırlanmıştır.
 • Antioksidanlar ve prebiyotikler ile birlikte türe özgü K9 Suşu Tescilli Probiyotikler içerir.
 • ABD'de bir aile şirketi tarafından yapılmıştır.
 • Sürdürülebilir yerel ve küresel kaynaklar.
 • Tahıl, mısır, buğday, yapay tatlar veya yapay renkler olmadan yapılmıştır.
Chewy.com'da görüntüle

Taste of the Wild, tıpkı Westie'niz gibi seçici köpekler için mükemmel olan, lezzetliliği vurgulayan dengeli beslenmeye öncelik verir. Bu formül, manda ve bizon gibi yeni proteinlerin yanı sıra kavrulmuş geyik eti ve sığır eti içerir ve köpeğinize yaşam tarzını desteklemek için ihtiyaç duyduğu besin ve enerjiyi verir. Bu tarif, köpeğinizin tam sağlığını desteklemeye yardımcı olmak için gerçek meyve ve sebzelerden ilave vitaminler ve güçlü antioksidanlar içerir.

Severiz Köpeğinizin derisinin ve tüylerinin harika görünmesine yardımcı olan omega-3 ve omega-6 yağ asitleri, böylece hissettikleri kadar sağlıklı görünebilirler. Bu formül, alerjisi olan köpekler için harika olan tahıl içermez.


Elmas Naturals Yetişkin

Diamond Naturals Kuzu Unu ve Pirinç
 • İlk malzeme olarak gerçek merada yetiştirilen kuzu eti.
 • Omega yağ asitleri ve süper gıdalardan gelen vitamin ve mineralleri içerir.
 • Her porsiyon, türe özgü K9 suşu tescilli probiyotikleri içerir.
 • Mısır, buğday, yapay tatlar veya renkler kullanılmadan yapılmıştır.
 • ABD'de bir aile şirketi tarafından yapılmıştır.
 • Güvenilir yerel ve küresel kaynaklardan kaliteli malzemeler.
Chewy.com'da görüntüle

Diamond Naturals, köpeğinize hak ettiği üstün beslenmeyi sağlamak için bu lezzetli formülü yarattı. Hayati bir protein kaynağı için gerçek kuzu unu ve pirinç ve optimal enerji için karbonhidratlar içerir. Hindistan cevizi, yaban mersini ve lahana gibi süper yiyecekler, köpeğinize genel sağlık için gereken vitamin ve mineralleri verir. Bu tarif ayrıca güzel bir tüy ve cilt için omega yağ asitleri içerir. Antioksidanlar, tüylü arkadaşınızın bağışıklık sistemini hastalıkları uzak tutmak için güçlendirmeye yardımcı olur.

Severiz Westie'nizin en iyi bağırsak sağlığı için tescilli probiyotik karışımı ile bu son derece sindirilebilir tarif. Bu ürün mısır, buğday, dolgu maddesi veya yapay içerik içermez.


Yaşlılar için En İyi Köpek Maması

West Highland Beyaz Teriyeriniz üst yıllarına ulaştığında, yeni ihtiyaçların ortaya çıkması muhtemeldir. Bu ihtiyaçlar her şeyden önce doğru beslenme ile giderilmelidir. Yiyeceklerini bu ihtiyaçları karşılayacak şekilde seçmek, uzun ve sağlıklı bir yaşam için zorunludur. Bu aynı zamanda daha az sıklıkta hareket etmek için diyetlerini ayarlama zamanıdır. Glukozamin ve Kondroitin, bu yaşta en büyük hareket kolaylığı için gereklidir.


Nutro Ultra Kıdemli

Nutro Ultra Kıdemli
 • Sınırlı içerikli yiyecek.
 • Yağsız hayvansal proteinlerden yapılmıştır.
 • Yaşlılar için glukozamin takviyesi içerir.
 • Yapay renkler veya tatlar yok.
 • Deri ve tüy sağlığı için Omega yağ asitleri.
 • Bardak başına 316 Kalori.
 • %26 Protein, %11 Yağ, %4 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Nutro Ultra, Westie kıdemliniz için bu lezzetli süper yiyecek karışımını yarattı. Yaşlı köpeğinize yaşlılıkta bile formda kalmak için ihtiyaç duyduğu amino asitleri vermek için tavuk, kuzu ve somondan elde edilen üç yağsız hayvan proteini içerir. Tam tahıllar eklenir, bu da kolayca sindirilebilen besleyici yoğun bir gıda oluşturur. Bu formül kesin miktarda protein, yağ ve karbonhidrat içerir. Ayrıca köpeğinizin güçlü ve genç hissetmesini sağlamak için en iyi eklem sağlığı için Glukozamin ve Kondroitin içerir.

Severiz Bu formülde yapay içerik yoktur. Bunun yerine köpeğiniz vitamin ve mineralleri kabak, ıspanak ve elma gibi harika kaynaklardan alır.


Blue Buffalo Basics Sınırlı Malzeme

Blue Buffalo Basics Sınırlı Malzeme
 • Sınırlı içerik tarifi.
 • Tavuk, sığır eti, mısır, buğday ve soya içermez.
 • Doğal gıda, yan ürün yemekleri yok.
 • Kalp sağlığı için taurin.
 • Eklem sağlığı için Glukozamin ve Kondroitin.
 • Kupa başına 348 Kalori.
 • %18 Protein, %10 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

Blue Buffalo'nun bu sınırlı içerikli diyeti, özellikle Westie'niz gibi kıdemli köpekler için yapılmıştır. Lezzetlidir ve kas bakımını desteklemek için gerçek hindiden elde edilen harika proteinlerle doludur. Ayrıca sağlıklı sindirim için balkabağı, patates ve bezelye gibi sağlıklı maddeler ve birçok besin içerir. Daha az bileşen içerdiğinden, köpeğinizin hassas midesini tahriş etmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Bu formül aynı zamanda LifeSource Bits içerir, böylece köpeğiniz bağışıklık sağlığını güçlendirmek ve onları hastalıklardan korumak için tüm antioksidanları, vitaminleri ve mineralleri alır.

Severiz Bu formül, suni bileşenler veya kümes hayvanı yan ürünü unu içermez.

avustralya çoban border collie karışımı

Victor Kıdemli Sağlıklı Kilo

Victor Kıdemli Sağlıklı Kilo
 • Yaşlanan köpekler için besin açısından yoğun.
 • eklem sağlığı için glukozamin takviyesi içerir.
 • Vitamin ve minerallerle güçlendirilmiştir.
 • Kas tutulması için L-Carnitine.
 • Optimum sindirim için formüle edilmiştir.
 • Bardak başına 360 Kalori.
 • %27 Protein, %11,5 Yağ, %4,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

VICTOR's Purpose, bu sefer yaşlı köpekler için harika bir ürünle geri dönüyor. Bu formül, konsantre protein için üstün kaliteli sığır eti, tavuk ve balık unu ile yapılır. Besin açısından yoğundur ve son yıllarda eklem sağlığını desteklemek için bol miktarda Glukozamin ve Kondroitin içerir. Tam sağlık için vitaminler, mineraller, yağ asitleri ve amino asitlerin eklendiğini göreceksiniz. Bu mama aynı zamanda köpeğinizin hayatının bu noktasında çok önemli olan sağlıklı bir kiloda kalmasına yardımcı olur.

Severiz L-Carnitine, yağın enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olur, böylece köpeğiniz her zaman güçlü ve zayıf kalır.


CANIDAE Tahılsız PURE Kıdemli Sınırlı Bileşen

 • Sadece 9 gerçek gıda maddesi ile yapılmıştır.
 • Tahıl içermez ve mısır, buğday veya soya içermez.
 • Yapay tatlar, renkler veya koruyucular içermez.
 • Canidae HealthPLUS probiyotikleri, antioksidanları ve omega-3 ve 6 yağ asitleri ile güçlendirilmiştir.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Bu, kıdemli Westie'nizin en iyi şekilde hissetmesini sağlamak için sadece dokuz bileşenle yapılan CANIDAE'nin başka bir harika sınırlı içerik formülüdür. Köpeğinizin kesinlikle seveceği nefis bir akşam yemeği için bol miktarda tavuk ve hindi içerir. Bu formül tahılsızdır ve özellikle yaşlılıkta rahatsız edici olabilecek mide rahatsızlığını ve alerjileri önlemek için mısır, buğday veya soya içermez. Eski dostunuzun sindirim sistemi eskisi gibi çalışmadığından, uygun sindirim için harika bir probiyotik karışımı içerir. Antioksidanlar, bağışıklık sağlığını güçlendirmeye yardımcı olur ve Taurin, kalbi güçlü tutmaya ve gözleri açık tutmaya yardımcı olur.

Severiz İyi beslenmiş tüy ve deri ile köpeğinizin sağlıklı görünmesini sağlayan Omega-3 ve Omega-6 yağ asitleri.


FirstMate Ağırlık Kontrolü Sınırlı Bileşen Kıdemli Tahılsız

 • Tek yeni protein ve tek kaynaklı karbonhidrat.
 • Hipoalerjenik formül.
 • Azaltılmış kalori formülü.
 • Tahılsız tarif.
 • Glukozamin ve Omega 3 ve 6 yağ asitleri.
 • Mevcut en iyi içerik kalitesiyle Kanada'da üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

FirstMate bize tek kaynaklı yeni bir protein olan vahşi pasifik okyanus balığı ile yapılan bu üst düzey formülü veriyor. Bu sadece lezzetli olmakla kalmaz, aynı zamanda tavuktan kaynaklanan alerji olasılığını da ortadan kaldırır. Bu formül aynı zamanda köpeğinizin yaşlılık yıllarında formda kalmasına ve formda kalmasına yardımcı olmak için daha az kaloriye sahiptir. Ağızlarının çiğnemesini kolaylaştıran ideal bir ısırık büyüklüğündedir. Ayrıca yaşlanan Westie'nizde eklem sağlığını korumak için Glukozamin içerir. FirstMate, iyi miktarda sağlıklı karbonhidrat için patates ekledi, bu da bunu basit, kolay sindirilebilir bir tarif haline getirdi.

Severiz ayrıca köpeğinizin derisinin ve tüylerinin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için Omega-3 ve -6 yağ asitleri içerir.


Kilolu Westies için En İyi Yiyecek

Westie'niz biraz fazla kilo aldıysa, hızlı hareket etme zamanı. Kilo yönetimi, köpeğinizin sağlığını korumak için son derece önemlidir. Köpeğinizin kilo vermesine yardımcı olmak, onları güvenliğe geri getirir. Fazla kilolu köpeklerin yaşam beklentisi daha düşüktür ve aksi takdirde kaçınabilecekleri çeşitli hastalıklara eğilimlidir. Westie'niz çok uzun süre fazla kilolu kalırsa kalp hastalığı, eklem ağrısı, cilt rahatsızlıkları, solunum problemleri ve dolaşım sorunları geliştirebilir.

Westie'nizin kilo vermesine yardımcı olmak, yiyecek tüketimini izleyerek başlar. Kilo vermeye başladıklarını görene kadar yavaş yavaş daha az yiyecek verin. Veterineriniz, hassas porsiyon boyutlarının belirlenmesine yardımcı olur. Daha az kalori alsalar bile, bu kilo verme döneminde onları besleyen ve sağlıklı tutan yiyecekler sağlamak çok önemlidir. Onlara enerji vermek ve kas inşa etmek için daha az yağa, ancak yine de bol miktarda proteine ​​ihtiyaçları vardır. Köpeğinizin kilo kaybına olumsuz katkıda bulunduğundan, dolgu malzemelerinden artık kaçınmak özellikle önemlidir.


Merrick Tahılsız Sağlıklı Kilo

 • Evcil hayvanınızın sağlıklı kilosunu korumasına yardımcı olmak için formüle edilmiştir.
 • Gerçek kemiksiz sığır eti birincil bileşendir.
 • %55 protein ve sağlıklı yağ ve %45 ürün, lif, vitamin, mineral ve diğer doğal maddeler içerir.
 • Proteinin %80'i hayvan kaynaklıdır.
 • Glukozamin ve kondroitin.
Chewy.com'da görüntüle

Merrick, köpeğinizin sağlıklı kilosunu korumasına yardımcı olmak için bu tahılsız tarifi yarattı. Kemiksiz sığır eti, köpeğinizi aktif tutmak ve kilo verirken kaslarını geliştirmek için ilk bileşen olarak hizmet eder. Bu tarifin şaşırtıcı bir şekilde %55'i protein ve iyi yağa ayrılmıştır, geri kalanı ise köpeğinize ek kaloriler olmadan ihtiyaç duyduğu dengeli beslenmeyi sağlamak için ürün, lif ve besinler içerir. Westie eklemlerindeki stresi uzak tutmak için Glukozamin ve Kondroitin de eklenir, böylece ekstra kiloları atmaya yardımcı olmak için oynamaya ve eğlenmeye odaklanabilirler.

Severiz Bu formül, yüksek kaliteli bütün gıdalara odaklanır ve mısır, buğday, soya, glüten veya yapay içerik içermez.


Doğal Dengeli Şişman Köpekler Düşük Kalorili

Doğal Dengeli Şişman Köpekler Düşük Kalorili
 • Lif oranı yüksek ve sağlıklı sindirimi destekleyen düşük kalorili bir formül.
 • Son derece lezzetli.
 • Protein karışımı, sağlıklı kilonun korunmasına ve yağsız kasların korunmasına yardımcı olur.
 • Dengeli omegalar.
 • Aşırı dilenmeyi önlemek için tok hissetmeye yardımcı olur.
Chewy.com'da görüntüle

Köpeğinizi doğal, dengeli bir diyette tutmaya odaklanmak, kilo verme başarısının anahtarıdır. Natural Balance, köpeğinizin sağlığına kavuşması için bu formülü yarattı. Bu düşük kalorili mama tanesi, köpeğinizin yiyeceklerini düzgün bir şekilde sindirmesine ve alabileceği tüm besin maddelerini emmesine yardımcı olmak için lif bakımından yüksektir. Oldukça lezzetli, bu yüzden Westie'niz yemek zamanını dört gözle bekliyor. Diyette olduklarını bile bilmeyecekler. Tavuk ve somonun protein karışımı, köpeğinize sağlıklı bir yaşam sürmesi için gereken tüm enerjiyi ve kas geliştirme gücünü verir.

Severiz bu onların daha uzun süre tok kalmalarına yardımcı olur ve dilenmeyi azaltır. Dengeli Omega yağ asitleri, köpeğinize sağlıklı bir tüy ve deri sağlar.


Son düşünceler

West Highland White Terrier'ınız eğlence, heyecan ve sevgi dolu bir köpektir. Ömürleri boyunca mutlu olmayı hak ediyorlar. En iyi mutlulukları, en iyi sağlıklarına bağlıdır. Bu nedenle, evcil hayvan ebeveynleri olarak köpeklerimize en mutlu, en doyurucu yaşamları için ihtiyaç duydukları besini vermek için çok çalışmalıyız.

Westie'nizin diyet ihtiyaçlarını iyi anlamak, vücutlarını sağlıklı tutmak için bilmeniz gerekenlerin çoğunu size söyler. Bu, uygun organ işlevine, keskin zihinlere, net gözlere ve parlak tüylere yol açar. Köpeklerimizin sağlığını korumak, bize verdikleri tüm özveri için yapabileceğimiz en az şey. Evcil hayvanlarımızla uzun ve mutlu bir hayat yaşamak istiyorsak, onların sağlığını her zaman aklımızda tutmalıyız. En iyi pençe ileri mükemmel beslenmedir.

Yorumlar