Sibirya Husky Corgi Mix: Horgi Irk Bilgisi, Mizaç ve Daha Fazlası

Sibirya Husky Corgi Mix: Horgi Irk Bilgisi, Mizaç ve Daha Fazlası

Karışık cins köpekler binlerce yıldır etrafta. Mutts süper evcil hayvanlar yapabilir. Son zamanlarda, melez 'tasarımcı' köpekler üretmek için belirli ırkları karıştırmaya yönelik bir eğilim var. Husky Corgi Mix böyle bir eşleştirmedir.

Bazen Corgskis, Horgis veya Siborgis olarak da anılırlar. Bu karışım harika bir evcil hayvan oluşturabilirken, özellikle yetiştiriciler söz konusu olduğunda araştırmanızı yapmaya devam etmeli ve bekleyebileceğiniz mizaç ve sağlık sorunlarının farkında olduğunuzdan emin olmalısınız.Her iki cins de iyi huylu, corgi ile daha küçük tarafta olmak ve husky biraz daha büyük. Bu güzel yavrulardan birini evlat edinirseniz ve onları evinize getirirseniz neler bekleyebileceğinize bir göz atalım.

Husky Corgi Mix Kişilik

Belirli ırkların belirli kişilik özelliklerini sergileme olasılığı daha yüksek olsa da, her köpeğin bir birey olduğunu ve mizaç konusunda hiçbir garanti bulunmadığını hatırlamak önemlidir. Aynısı Husky Corgi Mix gibi melez bir köpek için de geçerlidir.Normalde hem Husky'den hem de Corgi'den mizaç açısından neler bekleyebileceğinizi anlamak ve ardından her ikisinden de ışıldayan özelliklere sahip olmaya hazır olmak yararlıdır.

Köpeğinizin mizacını oluşturmada genetik bir rol oynasa da, erken ve uygun sosyalleşme ve eğitim, sahip olacağınız köpek türünü şekillendirmeye yardımcı olmak için en az o kadar önemlidir.

Corgi Mizaç

Corgi'nin iki ayrı ırkı vardır; Pembroke ve Hırka. Her ikisi de Büyük Britanya'daki Galler kökenlidir ve her ikisi de genellikle biraz 'tilki benzeri' olarak anılsa da ve her ikisi de başlangıçta sürüleri ve bekçi köpeği yetenekleri için yetiştirilmiş olsalar da, görünüm ve kişilik açısından orta derecede farklıdırlar.Pembroke Corgi, çoğu insanın aşina olacağı bir modeldir. Kraliçe II. Elizabeth'in en sevdiği türdür ve yaşamı boyunca çok sayıda Corgis'e sahip olmuştur ve genellikle aile fotoğrafları ve video çekimlerinde bir grup tarafından çevrelenmiştir.

Pembroke aynı zamanda daha sevecen, aile odaklı bir kişiliğe sahip olarak kabul edilirken, Cardigan daha fazla bekçi köpeği ve güçlü çoban içgüdülerini elinde tuttu.

Her iki Corgis'in de çok zeki olduğu ve aktif olmaktan hoşlandığı biliniyor, ancak bazı çalışan ırklar gibi aşırı miktarda egzersize ihtiyaç duyma eğiliminde değiller. Aynı zamanda, makul derecede sesli bir tür olabilirler, genellikle uyanık havlarlar ve yabancılara karşı ihtiyatlı olabilirler, bu nedenle uygun pozitif sosyalleşme ve tanıtımlar erken bir aşamadan itibaren yapılmalıdır.Husky Mizaç

Sibirya kurdu başlangıçta lapa için yetiştirildi (kızakları çekmek) ve pratik ve rekabetçi ortamlarda bunun için kullanılmaya devam ediyorlar. Azimli çalışan kişilikleri nedeniyle, aktif olmaktan hoşlanan çok yüksek enerjili bir türdür ve sahipleri ile güçlü bir bağ geliştirebilirler. Oldukça bağımsız bir köpek de olabilirler, ancak genellikle arkadaş canlısı ve sosyaldirler. Oldukça yoğun oldukları biliniyor ve oldukça sert oynayabiliyorlar, bu da diğer köpeklerle her zaman iyi gitmiyor.

Özgür ruhlu doğaları, zaman zaman arsız ve istekli olabildikleri anlamına gelir ve çok parlak olsalar da, bu, bazı ırklara göre sınırları daha sık zorlayabilecekleri anlamına gelebilir. Acemi, ilk kez köpek sahiplerine uygun bir cins olarak sıklıkla tavsiye edilmezler.

Corgi gibi, çok yüksek bir av sürüşüne sahip olabilirler ve bir şans verildiğinde genellikle küçük tüyleri kovalarlar. Ayrıca oyuncakla sürülürler ve oynamayı severler çok sayıda oyuncakla dikkatlerini çekmek için.

Geleneksel olarak geçici ve göçebe bir yaşam tarzı yaşamaya alışkın, uyarlanabilir bir cins olma eğilimindedirler ve bu, genellikle doğal olarak meraklı oldukları ve yeni maceralar ve ortamlardan zevk aldıkları anlamına gelir. Huskies, son derece popüler tasarımcı köpeklerdir. Sibirya Husky Shiba Inu karışımı aynı zamanda yeni bir popüler melez ırk olmak.tlpo

Mont, Renkler ve Görünüm

Huskies orta ila büyük bir cinstir ve Corgis küçük ila orta büyüklüktedir, bu, Husky Corgi karışımının boyut olarak önemli ölçüde değişebileceği anlamına gelir. Genellikle hafif çömelmiş bir görünüme sahip olmakla birlikte, genellikle corgi boyutuna daha yakın olma eğilimindedirler.

Husky'nin çok atletik bir fiziği vardır ve Corgi hala aktif bir cins olsa da, daha uzun bir vücut ve daha kısa bacaklarla daha tıknaz olma eğilimindedirler.

Karışımın bir parçası olarak hangi Corgi çeşidinin yetiştirildiğine bağlı olarak, biraz farklı başka özellikler de olabilir. Pembroke'un dalgalı bir kuyruğu var Oysa Cardigan'da tam bir tane var. Pembroke ayrıca biraz daha küçüktür, daha sivri kulakları vardır ve ayakları düz otururken, Cardigans ayakları dışa doğru döner.

Her iki köpeğin de daha kalın, çift ceketi olduğu bilinmektedir. Ceket renkleri de büyük ölçüde değişebilir. Huskies genellikle gri-siyah renk kombinasyonudur, ancak aynı zamanda ten rengi, benekli ve pinto olarak da gelirler. Corgis ceket renkleri genellikle beyaz ile siyah, ten rengi, kırmızı, samur veya açık kahverengi kombinasyonudur. Bu, bir çöpün içinde gerçekten çok farklı renk kombinasyonlarına sahip olabileceğiniz anlamına gelir. Husky Corgi Mix'in tek bir tek renk olması nadirdir.Bakım Gereksinimleri

Çift katları olacağı için asla kırpılmamalıdır. Çift kaplamalı bir köpeğin kırpılması, tüylerinin farklı şekilde büyüyebileceği ve önemli yalıtım ve soğutma özelliklerini kaybedebileceği anlamına gelir.

Her iki köpeğin de tüy döktüğü bilinmektedir ve özellikle Husky çok aşırı bir tüy dökücüdür, bu nedenle ölü tüyü çıkarmak için düzenli tüy alma seanslarına hazırlıklı olun. Köpek tüylerini toplamada etkili olan iyi bir elektrikli süpürge aynı zamanda mantıklı bir yatırım olacaktır.

Muhtemelen her yıl ceketlerinde iki büyük patlama olacak. Bu noktada fırçalar ve elektrikli süpürge ile hazırlanın. Muhtemelen temizlenmesi gereken çok sayıda gevşek tüy olacaktır. Yılın geri kalanında, dökülme çok daha az aşırı olacaktır ve haftalık fırçalama yeterli olabilir.Kaplama bakımı dışında Corgski'nin başka önemli tımarlama gereksinimleri yoktur. Diğer tüm ırklar gibi tırnaklarının da uygun uzunlukta tutulmasını sağlamalısınız; aşırı büyümüş tırnaklar ağrıya ve rahatsızlığa neden olabilir ve hatta bir köpeğin yürüyüşünü etkilediği için kas-iskelet sistemi sorunlarına yol açabilir.

Huskies, özellikle temiz bir cins olarak bilinirler, tüyleri diğer bazı cinsler gibi çamur, kir ve parazitleri emmez, bu yüzden umarım sadece ara sıra banyo yapmak gerekir.

Husky Corgi Mix Eğitimi

Eğitime önemli miktarda yatırım yapılması gerekebileceğinin farkında olmalısınız. Her iki cins de çok zeki, geleneksel olarak çalışan köpeklerdir ve yaramaz ve istekli bir çizgiye sahip olabilirler.

Huskies genellikle son derece yüksek bir av sürüşüne sahiptir ve çiftlik hayvanları ve küçük tüylü hayvanların etrafındaki alanlarda tasmalı olduklarından emin olmak ve aynı zamanda sağlam bir geri çağırma elde etmek için çalışmak için özen gösterilmesi gerekir.Bir husky ile iyi bir hatırlama elde etmek çoğu zaman diğer birçok ırktan çok başarılması gereken bir zorluk olarak kabul edilir, bu nedenle erken başlamak ve olumlu pekiştirme yöntemleri ve bol miktarda lezzetli ödüller kullanarak çalışmak faydalı olacaktır.

Bazı Huskies, hatırlamaları çok güvenilmezse, nadiren tasmadan kurtulurlar ve daha sonra enerjileri için başka prizler almaları da önemlidir.

Corgski'nizle geri çağırmada ustalaşmak için mücadele ediyorsanız, uzun bir çizgide koşma fırsatı bulduklarından emin olmanız, onlara bir güç yürüyüşünden daha zengin olabileceğinden, onlara çok yavaş ve hızlı yürüyüşler vermeniz gerekecektir. ve canicross gibi köpek sporlarını düşünün (Huskies doğaldır) veya rekabetçi veya hobi çevikliği .

Corgi'nin sürü içgüdüleri de parlayabilir ve bu onların bisikletleri, arabaları, küçük koşan çocukları vb. Kovalamaya meyilli oldukları anlamına gelebilir.

Huskies de oldukça sesli bir ırk olarak bilinir ve şampiyon uluyan olabilirler. Corgski'niz bu özelliği miras aldıysa, köpek yavrusu günlerinde ne kadar sevimli görünürse görünsün, bunu teşvik etmemek önemli olacaktır. Bu teşvik edilirse, hızla kontrolden çıkabilir ve komşuların şikayet etmesini veya genç aile üyelerinin gece boyunca heyecanlı bir uluyan tarafından uyandırılmasını istemezsiniz. Eğer ulumaya başlarlarsa, duruncaya kadar onları sürekli olarak görmezden geldiğinizden emin olun ve bunun yerine istenen sessiz davranış için onları ödüllendirin.

Corgi her zaman bir Husky kadar sosyal bir cins değildir ve eğer köpeğiniz yabancılara ve diğer köpeklere karşı daha ihtiyatlıysa, o zaman her zaman olumlu ve kontrollü girişi teşvik ettiğinizden emin olmaya odaklanmalı ve köpeğinize yeni insanların ve köpeklerin ne anlama geldiğini öğretmelisiniz. iyi şeyler, özellikle onları nazikçe ve sessizce selamlarlarsa.

Ev çevresi

Bunların çoğu, Husky Corgi Mix'inizde hangi cins özelliklerinin öne çıktığına bağlı olacaktır.

Genellikle, tanıtımlar doğru yapılırsa mükemmel aile hayvanları olurlar. Acemi bir köpek sahibi için en iyi seçenek olmayabilir. Husky'nin yüksek av sürüşü ve enerjisi ve Corgi'nin sürü içgüdüleriyle, ihtiyaç duyabilecekleri ek eğitim gereksinimlerini karşılayabilecek birine ihtiyaçları olacaktır.

Bir Husky'nin enerji gereksinimlerine sahiplerse, bu enerji için bir çıkışa olan gereksinimlerini uygun şekilde karşılayabilecek bir eve de ihtiyaçları olacaktır. Günde birden fazla hızlı yerel yürüyüşe ihtiyaçları olacak. Harika dış mekanların tadını çıkaran bir eve uygun olacaklardı. Günlük yürüyüş fırsatı bulabilirlerse ve koşmaktan veya diğer köpek sporlarına katılmaktan hoşlanan biriyle yaşarlarsa, bu büyük olasılıkla onlara uygun olacaktır.

Corgis daha az yüksek enerjiye sahip olsa da, yine de yeterli miktarda egzersizin tadını çıkarırlar.

Parlak, güdümlü çalışma doğaları nedeniyle, günlük egzersizlerinin yanı sıra, onları uyarmak için evde ek zenginleştirmeye ihtiyaç duymaları muhtemeldir. Doldurulmuş Kongs ve diğerleri gibi bazı iyi etkileşimli oyuncaklara erişimleri olduğundan emin olmak beyin tren oyunları mantıklı bir yatırım olur.

Küçük çocuklu bir evde iseler, yönetim konusunda büyük özen gösterilmesi gerekir. Küçük bir köpek olmayacaklar ve özellikle dış yapraklar heyecanlı olabilir ve küçük bir çocuğu devirebilir.

Herhangi bir köpeğin çocuklarla etkileşime girmesine izin verirken gözetim ve özen gereklidir. Çocuklara her zaman köpek alanına karşı saygılı olmaları öğretilmeli ve asla uygunsuz bir şekilde dalga geçmeleri veya başa çıkmaları teşvik edilmemelidir.

Bir Corgi'nin özelliklerine sahiplerse, bu çok daha önemli olacaktır, daha az toleranslı olabilirler ve güdü içgüdüleri güçlüyse, muhtemelen küçük ayak bileklerini kıstıran küçük koşan çocukları gütmeye çalışabilirler.

Huskies aynı zamanda usta kaçış sanatçıları olarak bilinir. Kazmayı severler ve aynı zamanda ölçeklendirme konusunda da uzmandırlar. Bu, yüksek çitli çok güvenli bir bahçenin gerekli olabileceği anlamına gelir.

Corgis bölgesel olabilir ve yeni köpekler veya insanlar geçerken onların koruyucu ve kabadayı olmalarını en aza indirmek için özen gösterilmesi gerekir.

Huskies'in etkinlik ve zenginleştirme açısından gereksinimleri ve Corgis'in koruyucu ve sadık doğası nedeniyle, günün çoğunda onlara eşlik edecek bir ev için en uygun olanıdır. Uzun süre bırakılırsa yıkıcı, gürültülü veya sıkıntılı hale gelebilirler.

Yazları kavurucu bir bölgede yaşıyorsanız, bu cins en iyi seçim olmayabilir. Husky, çok aşırı soğuk sıcaklıklara dayanacak şekilde yetiştirildi ve uzun süre bunaltıcı hava koşullarına sahip bir iklimde yaşamak onlar için biraz fazla olabilir.

Kalın kürkleri ile sıcak havalarda aşırı sıcaklıklarda çok uzun süre kullanılmamaları ve serin, gölgeli noktalara ve tatlı suya bolca erişimleri için ekstra özen gösterilmelidir.

Sağlık

Her iki cinsin de genetik bir yatkınlığa sahip olabilecekleri kendi ayrı koşulları vardır. Bu, Husky Corgi karışımınızın her iki cinsi de etkileyen rahatsızlıklara duyarlı olabileceği anlamına gelir. Uygun sağlık kontrollerini gerçekleştirmiş sorumlu bir yetiştiricinin seçilmesi, herhangi bir riski en aza indirmeye yardımcı olabilir, ancak duyarlı olabilecekleri bazı koşulların farkında olmak yararlıdır.

Husky Sağlık Koşulları

Huskies genellikle sağlıklı bir cins olarak bilinir, ancak geliştirebilecekleri bazı koşullar şunları içerir:

Kalça Displazisi: Bu, köpeklerin kalça eklemlerinden birinin veya ikisinin düzensiz gelişimi ile ilgilidir. Bu zamanla kötüleşecek dejeneratif bir durumdur ve şiddetli hale gelirse ameliyat gerekebilir. Bu duruma eğilimli ırklar için, sorumlu yetiştiriciler, onları bir çöp için kullanmaya karar vermeden önce genellikle ebeveynleri sağlık taraması yapar.

Göz problemleri: Katarakt ve Progresif Retinal Atrofi PRA dahil). PRA, köpeğinizin görüşünün kademeli olarak bozulması ve sonunda körlüğe yol açar. Bu hastalığın yaygın bir tedavisi yoktur.

Corgi dachshund karışımı

Hipotiroidizm: Az aktif tiroid olarak da bilinen bu, metabolizmanın azalmasına neden olabilir, bu nedenle köpek eskisinden aynı veya daha az yiyor olsalar bile kilo alıyor olabilir. Ayrıca saç dökülmesine ve tüy durumunun değişmesine neden olabilir. Köpek uyuşuk ve enerjisiz olabilir. Hastalığın tedavisi olmamakla birlikte, teşhis edildikten sonra ilaçla iyi yönetilebilen bir hastalıktır.

Foliküler Displazi: Bu, Huskies'te nispeten yaygın bir durumdur ve köpekler yaklaşık 3 - 4 aylıkken ortaya çıkma eğilimindedir. Bu saç dökülmesine ve tüy renginde ve durumunda değişikliğe neden olabilir. Şu anda etkili bir tedavi yoktur.

laboratuarlar için en iyi çiğneme oyuncakları

Corgi Sağlık Koşulları

Husky gibi Corgis de Kalça Displazisi, Katarakt ve PRA'ya duyarlıdır. Aşağıda, geliştirebilecekleri diğer bazı koşullar ayrıntılıdır.

Von Willebrand Hastalığı: Bu durum, köpeğinizin kanının çok iyi pıhtılaşmayacağı anlamına gelir ve daha sık burun kanamalarına, daha ağır adet döngülerine, diş etlerinin kanamasına ve ameliyat veya yaralanmadan sonra daha uzun iyileşme süresine neden olabilir. Hastalığın henüz bir tedavisi olmamasına rağmen, köpeğinizin iyi bir yaşam kalitesine sahip olmasını sağlamak için yönetilebilir. Bu duruma yatkın olduğu bilinen köpekler için iyi yetiştiriciler, çekinik geni taşımadıklarından emin olmak için genellikle ebeveynleri tarayacaktır.

Omurga Sorunları: Uzun sırtı ve kısa bacakları ile Corgi'nin sırtında sorun yaşama olasılığı daha yüksektir. Irkta daha yaygın olan iki durum Intervertebral Disk Hastalığı (IDD) ve Dejeneratif Miyelopati'dir (DM).

Epilepsi: Köpek nöbetleri tanık olmak için hoş bir şey değildir, ancak köpeğinize epilepsi teşhisi konulursa, durum genellikle ilaçla iyi bir şekilde yönetilebilir ve hatta bazen diyet ve yaşam tarzındaki değişiklikler de yardımcı olabilir.

Obezite: Corgis'in kolayca kilo almaya yatkın olduğu biliniyor. Daha da dikkatli olması gereken bir Corgi karışımı için, yüksek kaliteli bir diyet besleyin, porsiyonların dikkatlice kontrol edildiğinden ve yeterli egzersiz yaptıklarından emin olun. Hiçbir köpekte obezite iyi değildir; solunum sorunlarına, kalp sorunlarına yol açabilir ve bir köpeğin daha kolay aşırı ısınabileceği anlamına gelebilir. Ayrıca eklemlerine daha fazla baskı uygular. Hem Corgi hem de Husky'nin kalçalarıyla ilgili sorunlara eğilimli olduğu göz önüne alındığında, bu dikkatle yönetilmesi gereken bir şeydir. Corgi’nin omurga sorunları da olduğundan, aşırı kilolu hale gelirlerse, bu durumu daha da kötüleştirebilir ve Corgski Corgi şeklini almışsa, bu onlar için de geçerli olacaktır.

Köy Yetiştiricileri ve Köpek Çiftlikleri

Corgskis tanınmış bir cins olmamasına ve dolayısıyla kayıtlı yetiştirici bulunmamasına rağmen, yetiştiricinin sorumlu ve itibarlı olduğundan emin olmak için araştırmanızı yapmanız yine de çok önemlidir. İdeal olarak, ürettikleri köpeklerin herhangi bir büyük sağlık veya mizaç sorunu olmadığından emin olmak için sağlık kontrolleri yapmış olacaklardır. Aynı zamanda annenin yanında besleyici bir ev ortamında yavruları büyüten biri olacaklar. Yavruların hepsi veteriner kontrolünden geçmeli ve en az sekiz haftalık ve sütten kesilene kadar yeni evlerine gitmemelidir.

'Tasarımcı' karma ırklarda artan eğilim, cahil veya fırsatçı arka bahçe yetiştiricileri ve vicdansız köpek çiftlikleri tarafından reklamı yapılan bu köpeklerin sayısında bir artış gördü. Birkaç yıl önce, ilk kasıtlı Labradoodle yaratımından sorumlu yetiştirici, alenen konuştu birçok kötü yetiştirilmiş ve köpeklere bakılmasına neden olan çılgınlığı yaratma konusundaki pişmanlığı hakkında.

Köpek çiftliklerindeki köpeklerin genellikle korkunç yaşam koşulları vardır. Hiçbir zaman sağlık ve mizaç dikkate alınarak yetiştirilmezler, anneler genellikle kendileri tam olgunluğa bile ulaşmazlar ve yavruların hayata iyi bir başlangıcı olmaz. Bulaşıcı hastalıklar yaygındır, yavru köpekler uygun erken sosyalleşmeyi almazlar ve genellikle annelerinden çok erken çıkarılırlar.

Evlat Edinme ve Kurtarma

Kurtarmak için sonsuza kadar sevgi dolu bir yuva arayan çok sayıda fantastik melez köpek var ve bir barınakta ailenize mükemmel bir katkı olacak bir Corgi veya Husky karışımı bulabilirsiniz.

Doggy'nin evlat edinilmesi, oldukça tatmin edici ve çok değerli bir deneyim olabilir. Kurtarma köpeğinizin kabuğundan çıktığını ve yeni ortamlarında geliştiğini görmek inanılmaz derecede iç açıcıdır.

Köpeğin geçmişini bilmeme konusunda endişeleriniz varsa, köpeğin evlat edinilmeden önce ev ortamında değerlendirileceği ev değerlendirmelerini teşvik eden bir kurtarma ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Pek çok kurtarma sığınağı, bir köpeği tanımak için tekrar ziyaretler yapmanıza da olanak tanır.

Unutmayın, bir köpek kulübenin parmaklıklarının arkasında çok sesli, aşırı heyecanlı ve hatta agresif görünse bile, daha az stresli bir açık alana çıktıklarında kişilikleri çarpıcı biçimde değişebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Böylesine sevimli bir yüzle, noktalı çizgiyi imzalamadan önce önemli soruları sormayı unutmak kolaydır. Bunu anlıyoruz ve bu nedenle, son dakika bilgilerine göz atmanız için sık sorulan birkaç soruyu ve bunların yanıtlarını bir araya getirdik.

S: Corgi Huskies ne kadar yaşıyor?

C: Ortalama olarak, bir Corgi Husky yaklaşık 12 ila 15 yıl yaşayacak. Genellikle oldukça sağlıklı köpekler olduklarından, genellikle erken ölümler için endişelenmenize gerek yoktur. Bununla birlikte, yaşam beklentisi, köpeğinizin uygun aşılarını, veteriner ziyaretlerini, diyetlerini ve egzersizlerini aldığını varsayar.

S: Corgi Huskies'in maliyeti nedir?

C: Herhangi bir yavrunun maliyeti birçok farklı faktöre bağlı olarak değişecektir. Yüksek kaliteli, özel yetiştiriciler arıyorsanız, Corgi Husky'niz muhtemelen 1.000 $ 'ın çok üzerinde olacaktır. Bununla birlikte, yerel köpek kulübelerinde ve barınaklarda karma türler daha belirgindir, bu nedenle ideal karışımınızı çok çok daha az fiyata bulma şansınız vardır.

Ortalama yetiştiriciler bu yavruları 300 ila 800 dolar arasında herhangi bir yerde satacaklar. Bu aynı zamanda yaşlarına ve yetiştiricinin kendilerine belirli aşılar yapıp yapmadığına da bağlı olabilir.

S: Corgi Huskies çok havlıyor mu?

C: Corgi Husky'nin biraz havlayan olduğu biliniyor. İyi bir bekçi köpeği yapmasalar da (davetsiz misafirlere saldırmazlar veya kötü bir adamı kovalamazlar), sizi yaklaşan postacıya karşı kesinlikle uyaracak mükemmel bekçiler yaparlar.

Corgis havlamadır, ancak Huskies de uluyan olabilir. Garip sesler çıkardıkları biliniyor - aslında, Huskies'in internetinde muhtemelen saçma ulumalarını sergileyen birkaç köpek videosu görmüşsünüzdür.

Corgi Husky oldukça sesliyse şaşırmayın!

Son düşünceler

Alışılmadık melezlere olan talebin artması, daha vicdansız yetiştiricilerle sonuçlanırken, araştırmanızı yapmanızı sağlarsa, bir Husky Corgi Mix, doğru evde harika bir evcil hayvan yapabilir. Muhtemelen daha aktif bir yaşam tarzı sunan bir aileye yakışacaklar ve onların hatırlanması ve yabancılara alışması için fazladan bir çalışma yapmanız gerekebilir, ancak şüphesiz ki iyi eğitime giden zeki bir köpek olacaklar ve sadık aile arkadaşı .

Rehberimizi okumayı unutmayın. Corgi Beagle Karışımı başka bir popüler Corgi karışımı hakkında bilgi edinmek istiyorsanız.

Yorumlar