Shiba Inu Sibirya Husky Mix: Husky Inu Irk Bilgisi

Shiba Inu Sibirya Husky Mix: Husky Inu Irk Bilgisi

Shiba Inu ve Sibirya Husky karma yavru, aynı zamanda Shiba Husky olarak da bilinir, nispeten yenidir. Shiba Inu ebeveyni olan tasarımcı köpek ve bir Sibirya Husky ebeveyni. Ebeveynleri kabarık paltoları ve vahşi görünümleriyle biraz benzer görünse de, kişilikleri çok farklı. Ama tıpkı tebeşir ve peynir gibi, karşıtlar çeker. Shiba ve Husky'nin köpek yavrusu ürünü gerçekten çok çekici bir köpektir.

Husky Inu sevimli olsa da, herkes için değil. Onun hakkında ve ne beklemeniz gerektiğini öğrenmek önemlidir. Sevimli, sevgi dolu, şefkatli ve eğlenceli Husky Inu'yu iyi tanımlar. Ancak yoğun, enerjik ve inatla zor da olabilirler. Bu, en azını söylemek için zor bir yavru olabilir, ancak onları uygun şekilde eğitebilirseniz buna çok değer.

Diğer pek çok sevimli Shiba Inu ve Sibirya Husky karışımı var. Shiba Corgi ve Pomsky , ancak Shiba Husky, sevimlilik ve kişilik rekabetinde üst sıralarda yer alıyor, bu yüzden bu popüler melez yavruya daha yakından bakalım.Aileler İçin Önerilir
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostluğu
 • Eğitim Zorluğu
 • Bakım Bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Shiba Husky'den ne bekleneceğini daha iyi anlamak için, her iki ebeveyn köpeği de anlamak önemlidir. Karışık cins bir köpek söz konusu olduğunda bu özellikle önemlidir. Karışımlarla, hangi özellikleri miras alacaklarından asla emin olamazsınız, işte kısa bir özet.

Shiba Inu

Shiba Inu Çimlerde

Shiba Ina 1950'lere kadar bir iyi korunan Ulusal hazine Japonya'nın ancak 1954'te askeri bir aile tarafından Birleşik Devletler'e ithal edildi ve Shiba Inu'ya olan sevgimiz, pençeleri Amerikan topraklarına iner inmez başladı. O, M.Ö. 300'den geldiğine inanılan eski bir cinstir ve başlangıçta kuşları ve avı temizlemek için yetiştirilmişken ve bazen de cesur hissettiğinde yaban domuzu avı , o şimdi daha çok bir köpek arkadaşı olarak yetiştiriliyor.2020 yılında şu şekilde sıralanır: 44inci Amerika'daki en popüler köpek ve o uyanık, aktif ve dikkatli olarak tanımlanır. Cesur bir kişiliği var ve bu kurnaz herif mahallede eşyalarını dolaşıyor. Çok zeki, ancak çok bağımsız ve inatçı, bu yüzden eğitilmesi oldukça zor bir yavru. Harika bir aile hayvanı olurken, çok sahiplenici olabilir. Aşırı korumacı davranışlardan kaçınmak için onları çok küçük yaşlardan itibaren sosyalleştirmek önemlidir.Sibirya kurdu

Sibirya kurdu karda yürümek

Sibirya kurdu aynı zamanda kişiliğe de sahiptir, ancak daha çok çılgın bir palyaço Shiba Inu ile karşılaştırıldığında. Aynı zamanda Sibirya'dan gelen eski bir köpektir. Huskies başlangıçta Rusya'nın arktik koşullarında kabileden kabileye ağır yükleri taşımak için yetiştirildi. Hız için tasarlanan Husky, çekirdek dolu ve enerjik bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekiyor.

2020 yılında şu şekilde sıralanır: 14inci Amerika'daki en popüler köpek ve sadık, dışa dönük ve yaramaz olarak tanımlanır ve bir aile arkadaşı olarak sevilir. Sibirya kurdu aynı zamanda çok bağımsız olarak bilinir ve inatçı olabilir. Huskies genellikle bir eğitim oturumuna katılmak yerine oyun oynamayı tercih eder. Zihinlerinin olabilmesine yardımcı olmuyor vücutları kadar enerjik. Huskies, şu kadar popülerdir: birçok tasarımcı köpeğin ebeveyn ırkı , benzeri Husky Shepherd karışımı ya da Husky Lab karışımı .Shiba Inu Sibirya Husky Mix

Sibirya Husky Shiba Inu Mix

Shiba Husky’nin ebeveynleri mizaçları açısından çok farklı Bu nedenle, kimin kişiliğini miras alacağını garanti edemeyeceğinizi anlamak önemlidir. Aşağıdaki kılavuz, bir Shiba Husky'den tipik olarak neler bekleyebileceğinizi açıklayacaktır. Dikkat edin, Husky Inular bir sonraki aile yavrunuz için ciddi bir rakip olabilir! Neden kontrol etmiyorsun Kevin veya Arki's Bu Shiba Huskies'i takip edebileceğiniz ve ne kadar yaramazlık yaptıklarını görebileceğiniz Instagram hesabı.

Mizaç

Husky Inu açık havada

Shiba Husky, tıpkı ailesi gibi, herhangi bir kişi için zorlu bir köpek olacak ve birçok kişi şunu söylüyor: acemi bir köpek sahibine uygun değil veya uysal ve yumuşak başlı biri. Efendisinin sınırlar koyması ve bunlara bağlı kalması gerekir. Shiba Husky aşırı korumacı özellikler sergilerse, efendisinin itaat eğitimi ile bunları derhal düzeltmesi gerekir. Eğitimi daha ayrıntılı olarak tartışacağız, ancak Shiba Husky’nin eğitiminin ömür boyu sürecek bir taahhüt olması muhtemeldir.

Ancak, bu taahhüt edebileceğiniz ve başarılı olabileceğiniz bir şeyse, Shiba Husky sevgi dolu ve sadık bir aile köpeği Her aile üyesinin kalbini kim kazanacak. Husky Inu çok sevecen. Eğer enerji seviyelerini dışarı atabilirseniz, sonunda bir koltuğa sarılmak için kolunuzun köşesine yerleşeceklerdir. Seçici değildir ve ona bir göbek çizmesi yapmaya istekli olan kişi en yakın arkadaşı olacaktır. Sosyalliği, diğer aile hayvanlarına da uzanıyor. tıpkı bir yavru kadar iyi sosyalleştiği sürece, bu yüzden mükemmel bir çok yönlüdür.Muhtemelen olacak eğlenceli ve beceriksiz bir enerji karışımı, tıpkı Husky ailesi gibi ve büyük savurganlık Shiba ailesinden miras kaldı. Husky Inu, size ve tüm ailenize saatlerce eğlence sağlayacak eğlenceli bir köpektir. Yüksek ruhu herkesi mutlu etmesiyle ünlüdür! O çok meraklı bir köpek Her zaman bir maceraya hazırdır ve bu bazen başını belaya sokabilir, bu yüzden onu tasmalı tuttuğunuzdan ve arka bahçenizi koruduğunuzdan emin olun.

Boyut ve Görünüm

Siyah Husky Inu Köpek

Her iki ebeveyni de görünüşte vahşi kurt gibi ve kurnaz görünüyor , bu yüzden kesinlikle bir kurt tilki karışımı gibi görünmesini bekleyebilirsiniz. Dikkate dayanacak üçgen şekilli kulakları spor yapacak. Husky Inu ayrıca etli kare burunlu uzun bir ağza sahip olacak. Onun gözler ya koyu, kehribar olacak veya parlak mavi renkli ve ayrıca Husky'nin farklı renkli gözlerini miras alma olasılığı da var.

Genellikle aralarında tartılır 25 ve 50 pound ve arasını ölçecek 15 ve 20 inç pençeden omuza, bu nedenle bu orta boy yavru, ortalama büyüklükteki aile evine uyacaktır. O kaslı ve orantılı bir köpektir ve tipik olarak her iki ebeveyninin de mükemmel karışımı gibi görünecektir.

Ceket ve Renkler

Husky Inu Coat Renkleri

Shiba Husky, kabarık bir kürke sahip olma garantisi Hangi ebeveyne bakarsa baksın, bu onu çok sıcak tutacak ve efendisinin kıyafetlerini çok kıllı tutacaktır! Paltosunun iki katı olacak, yoğun bir astar ve daha yumuşak bir dış kaplama. Tımar rutininiz söz konusu olduğunda dış ceketin ekstra dikkat göstermesi gerekecektir. Ayrıca bakmak isteyeceksiniz. Huskies için özel olarak formüle edilmiş şampuanlar banyo zamanı geldiğinde.Paltosu da gelecek çok çeşitli renkler siyah ve ten rengi, kırmızı, krem, kırmızı susam, agouti ve beyaz, samur ve beyaz, siyah ve beyaz, gri ve beyaz ve kahverengi ve beyaz gibi. Ayrıca işaretleri veya ebeveynlerinden birini alması muhtemeldir, ancak aynı zamanda tek bir düz renk olma olasılığı da vardır.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Husky Inu ile yürüyüş

Shiba Husky'nin ihtiyacı olacak her gün en az 60 dakika şiddetli egzersiz ve Husky'nin enerjisini miras alırsa, her gün yaklaşık 90 dakikaya ihtiyaç duyması daha olasıdır, bu nedenle bu adamın hareketsiz bir aileye uygun olmadığından ve yalnızca enerjik birinin yapacağından emin olabilirsiniz. Sıkılırsa, sevgili mobilyalarınızı çabucak açacaktır, bu yüzden egzersiz gereksinimlerini küçümsemeyin.

Her büyüklükteki evde orta büyüklükte bir köpek olmak, egzersiz ihtiyaçları günlük olarak karşılandığı sürece yeterli olacaktır. Çok enerjik ve zıplayan olma ihtimali göz önüne alındığında, bu adam daha büyük çocukları olan bir aileye en uygun . Shiba Husky ayrıca oyuncaklara ve yiyeceklere sahip olmak , ancak küçük yaştan itibaren diğer evcil hayvanlarla iyi sosyalleştiği sürece, diğer evcil hayvanlarla da yaşayabilir.

Eğitim

Eğitim sırasında Husky Inu

Shiba Husky, eğitilmesi zor bir köpek ve bu nedenle tüm köpek sahiplerine, özellikle daha önce hiç köpeği olmayanlara uygun değildir. Onun yüzünden eğilimleri ve sahiplenici doğayı korumak Shiba Inu'dan miras kaldı, olması gerekiyor mümkün olan en kısa sürede sosyalleşmek böylece diğer köpeklere ve hayvanlara karşı kendine güvenir ve evde oyuncakları, yiyecekleri ve insanları paylaşmaya alışmasını sağlar.

Husky ebeveynlerinin mizacını miras alırsa, eğitim dışında her şeyi yapmakla çok meşgulse, o zaman eğitmek zor olacaktır veya Shiba ebeveyninin mizacını miras alırsa, o zaman herhangi bir eğitimde yer alamayacak kadar bağımsız ve inatçı olacaktır. durumda Her iki durumda da zor zamanlar içindesin iki kat zahmetle!Ancak korkmayın, ısrar ve tutarlılıkla birçok Shiba Husky sahibi, yavrularını temel komutları dinleyecek ve çoğu zaman onları dinleyecek kadar eğittiklerini söylüyor. Olumlu ödüle dayalı eğitim burada bol miktarda sözlü övgü ile birlikte önemlidir, ancak tutarlılık anahtardır , çünkü ona bir kez teslim olursanız, sistemi tam olarak nasıl oynayacağını bilecektir.

Sağlık

Sağlıklı Shiba Inu Husky Karışımı

Shiba Husky, nispeten sağlıklı bir köpektir. 12 ila 16 yıllık uzun bir ömre sahiptir , tüm aşıları ve düzenli veteriner muayenelerini takip ettiğinizden emin olun. Shiba Husky’nin her iki ebeveyni de çok sağlıklı köpekler olsa da, tüm Shiba Husky sahiplerinin bilmesi gereken kendi sağlık sorunları vardır:

Kalça Displazisi: buna kalça ekleminin anormal oluşumundan kaynaklanır, bu da eklemlerin artan ve ağrılı gıcırdatmasına neden olur ve bu da sonunda hareketliliğin azalmasına ve ağrılı artrite yol açar.Glokom: bu, anormal sıvı drenajına neden olan göze basıncın uygulandığı bir durumdur ve tedavi edilmezse bu tamamen körlüğe yol açabilir.

Patellar Lüks : Bu, diz kapağının uyluk kemiği üzerindeki normal konumundan çıktığı yerdir ve hareket kabiliyetini etkileyecek ve oldukça ağrılı olabilir.

Beslenme

Shiba Inu Sibirya Husky Karışık Beslenme

Shiba Husky, sürekli hareket halinde olan atletik ve kaslı bir köpektir. yüksek proteinli diyette iyi iş çıkar orta ila büyük köpekler için tasarlanmıştır, yavrularınız hangi ağırlık kategorisine girerse girsin.

Tipik olarak, aralarında yer Her gün 2 ve 2 ½ bardak yemek ve her zaman olduğu gibi, onu üstün kalitede, yaşına uygun yiyeceklerle beslediğinizden emin olun. İçindeki Shiba Inu ikramları arzulayacaktır, bu yüzden onları eğitimde kullandığınızdan emin olun, ancak günlük alımını da izleyin.

Bakım

Husky Inu karda

Shiba Husky çok fazla fırçalamaya ihtiyaç duyacak , yani çoğu gününü ona güzel bir soyma aracı bu, dış ceketine veya cildine zarar vermeden yoğun astarının üstesinden gelecektir. Tipik olarak, iki günde bir tımar seansı, bu boğuk tüy yumaklarını uzak tutmak için yeterli olacaktır. Tüy dökme mevsimi boyunca Husky Inu'nun her gün fırçalanması gerekecektir. Aksi takdirde, sahip olduğunuz hemen hemen her şeyde köpek tüyü almaya hazır olun.Shiba Husky olacak çok temiz bir köpek kim ceketini sık sık temizleyecek. Husky Inu'nuzu muhtemelen 8 haftada bir veya daha fazla kez yıkamanız gerekmeyecektir. Kulak temizleme veya tırnak kesme gibi diğer bakım rutinleri, diğer köpeklerle aynı olacaktır.

Yavru köpekler

Nispeten yeni bir tasarımcı köpek olduğu için, bu adamlardan birinin fiyatlandırmasıyla ilgili çok fazla bilgi yoktur, ancak harcama yapmanız gerektiği tahmin edilmektedir. 500 ila 1.000 ABD Doları arasında herhangi bir yerde onun boyutunda bir tasarımcı yavru için.

Senin için çok önemli saygın bir yetiştirici ile çalışmak Kim sadece sağlıklı yavrular yetiştirmekle kalmayacak, aynı zamanda onları doğru eğitecek ve tedavi edecek. Husky Inu's genç yaşta zorlayıcı olabilir. Gelecekte herhangi bir davranış probleminden kaçınmak için yavrunuzun hayata çok sosyal bir başlangıç ​​yapması önemlidir.

Aile Hayvanları Olarak

 • Shiba Husky, çok sevecen ve enerjik bir köpektir, aynı zamanda sarılmayı da sever.
 • Ailenin tüm üyeleriyle çok sosyaldir ve diğer evcil hayvanlarla iyi geçinir.
 • Shiba Husky çok enerjik ve aktif bir aileye yerleştirilmesi gerekiyor.
 • Husky Inu'nun her gün en az 60 dakika şiddetli egzersize ihtiyacı vardır.
 • O, bakılması gereken yoğun bir köpektir ve her zaman itaatkar değildir.
 • İnatçı çizgisi nedeniyle ilk kez köpek sahiplerine tavsiye edilmiyor.
 • İnatçı doğaları nedeniyle sosyalleşme ve itaat eğitimi çok önemlidir.
 • Shiba Husky, tüylerinin sağlıklı görünmesini sağlamak için çoğu gün fırçalamaya ihtiyaç duyacaktır.
 • Bu yavru tüy dökmeyi sever, bu nedenle köpek tüylerini yönetmek için düzenli olarak bir tüy dökücü kullanın.
 • Büyüklüğü ve gürültülü doğası nedeniyle daha büyük çocukların yanına yerleştirilmelidir.
 • Kaçış sanatçıları olduğu bilinen Husky Inu, çitlerle çevrili bir bahçede tutulmalıdır.

Shiba Husky Yetiştiricileri

Husky Inu'nun mükemmel bir yavru olduğuna artık ikna olduysanız, bir sonraki adım bir yetiştirici bulmaktır. Bir Shiba Husky bulmak, bir Labrador Retriever bulmaktan çok daha zor bir görev olacak, ancak saygın yetiştiricileri arayarak çevrimiçi başlayın ve bir süredir üremekte.

Saygın bir yetiştirici bulmak için seyahat etmeniz gerekebilir, ancak hoşunuza giden birini bulduğunuzda onlarla şahsen tanışmak önemli yavruları ve ebeveynlerini, yaşam koşullarını ve tüm sağlık sertifikalarını görmelerini isteyin.

Kurtarma ve Sığınaklar

Shiba Husky nadir bir türdür. Yetiştiriciler o kadar yaygın değildir. Ayrıca çeşitli nedenlerle kurtarmaya da gidebilirler. Birçok insan ne kadar enerjik ve yoğun olabileceklerini küçümser, bu da mal sahibinin teslim olmasına yol açabilir. Yerel kurtarma merkezlerinizi kontrol edin ve ayrıca cins karışımları barındıran özel cins yeniden barındırma merkezlerine baktığınızdan emin olun ve bilgiler Amerika Ulusal Shiba Kulübü web sitesi ve Sibirya Husky Kurtarma Sitesi özel yerel kurtarmalarınız hakkında.

Son düşünceler

Shiba Husky çok sevimli ama aynı zamanda çok talepkar. Onu evinize kabul etmeden önce bu karışımın dikkatlice düşünülmesi gerekir. Bununla birlikte, yetişecek enerjiniz varsa, Husky Inu çok sadık ve sevgi dolu bir aile arkadaşı olabilir. Onu her gün egzersiz yapmaya vaktiniz olduğu ve onun eğitimi ve sosyalleşmesiyle tutarlı olduğu sürece, bu eğlenceli ve sevgi dolu çocuk aşkına hayal edebileceğinizden daha fazla yoldan geri dönecektir!

Yorumlar