Shih Tzu Köpek İsimleri: Renk, Boyut, Trendler ve Daha Fazlası İçin 200'den Fazla İsim

Shih Tzu Köpek İsimleri: Renk, Boyut, Trendler ve Daha Fazlası İçin 200'den Fazla İsim

Eve yeni bir köpek getirmek heyecan verici ve olaylı bir zamandır. Ailenizin yeni üyesinin rahat hissetmesini ve iyi bir şekilde yerleşmesini sağlamaya yardımcı olmak için dikkate alınması gereken pek çok faktör ve kontrol edilmesi gereken kutular vardır.

Yeni bir köpeği evlat edinmenin en önemli ve çoğu zaman gözden kaçan kısımlarından biri, ona isim vermektir. Shakespeare, 'İsmin nesi var?' diye sormuştur. ve cevap köpekler için oldukça fazladır. Bir köpeğin adı, siz ve aileniz yıllarca kullanacağından, onun benzersiz özelliklerine ve kişiliğine uygun olmalıdır.söz konusu olduğunda Shih Tzus , büyük kişiliklere sahip bu küçük köpekler çoğu eve hoş bir katkı sağlayabilir. Küçük köpekler genellikle en uzun ömre sahiptir, bu nedenle uzun süre seveceğiniz bir isim seçtiğinizden emin olmak istersiniz.

İçindekiler

Popüler Köpek İsimleri

  Pembe arka planda tavşan kulakları ve papyon takan Shih Tzu yavrusu

Çünkü Shih Tzu'lar küçük, tüylü ve genellikle alıngan küçük köpekler , insanları tarafından seçilen isimler genellikle eşit miktarda kişiliğe sahiptir. İşte ailenizin yeni üyesine isim vermeyi düşünebileceğiniz en popüler Shih Tzu köpek isimleri.haydut Bailey
Ayı Bella
güzel Hindistan cevizi
Benji Kurabiye
Ahbap Papatya
Charlie Diş
Dexter Zencefil
Gizmo Gracie
Gus lola
kriko Lucy
aslan lulu
Louie Ay
maks. Minnie
milo Molly
Murphy Biber
Oliver kavalcı
Ollie Prenses
Oscar Rosie
Kayalık Yakut
oyuncak Sophie
Buna göre yıldız
Tucker Zoe

Bu köpek isimlerinin çoğunun geri dönüştürülmüş insan isimleri olduğunu fark ettiniz mi? Shih Tzu'lar mutlu, dışa dönük, sevecen küçük köpekler sadece insan arkadaşlığı amacıyla yetiştirilenler.

Bu nedenle, genellikle favori olarak seçtikleri bir kişiye kilitlenirler ve gelişebilirler. cırt cırtlı köpek ya da en sevdiği kişinin yanında durmayı tercih eden bir köpek. Belki de bu kadar iyi bir arkadaşlık sağladıkları ve hayatımızdaki o boşluğu doldurdukları için, onları insan isimleri vererek insana yakın mertebeye yükseltmek kolaydır.


Ceket Rengine Dayalı Köpek İsimleri

Shih Tzu'nuzu adlandırmak için bir başka ilham kaynağı da ceket rengi olabilir. Shih Tzu'lar var çok fazla özen ve dikkat gerektiren uzun, kalın tüyler ve birkaç farklı stilde bakılabilir ve kesilebilir. Ayrıca birçok farklı renk kombinasyonuna sahip olabilirler.kopekler bisküvi yer mi

Tam dolu sırt ve beyaz önlükler ile birlikte oldukça yaygındır. altın kaplama ve siyah maske kombinasyonu, kırmızı veya kırmızı benekli, derin çikolata, gümüş veya lavanta ve bunların herhangi bir kombinasyonu. Mevcut tüm renk kombinasyonları ile köpeğinizin rengi benzersizdir ve ondan ilham alan isim de öyle olmalıdır.

Beyaz Melek
bordo ariel
Çay sarışın
Charlie kahverengi düğün çiçeği
Dama Kahve
Bakır Nerede
İnsan Tozlu
Tilki Elvira
ayaz Geyik yavrusu
Hayalet Godiva
sağlık Bal
Hersey Yasemin
Jet java
miki Çift
Fare Zambak
kara Merlot
Oreo Sisli
Kırmızı Moka
Redford Panda
rol inci
Gölge naneli börek
Snickers Martı
Kar yağışlı kuzgun
Sterlin Gül
Güneşli sienna
Kış Fırtınalı
Kurt Çılgın

Bu isimlerin birçoğu da gıda bazlı - fark ettiniz mi? belki bir renk uyumlu, tatlı ikram bazlı isim mükemmel olurdu Ayaklarınızın dibinde yalvarmayı veya ne yerseniz yiyin bir ısırık için etrafta dans etmeyi seven sevimli bir Shih Tzu arkadaşı için.

Cins Büyüklüğü Köpek İsimleri

  Köpeğe taç takan kadının yakın çekimi's head while preparing for Mardi Gras carnival at home

11 inç uzunluğa kadar büyüyebilirler ve 16 pound kadar büyük olabilirler. Eğlenceli maskaralıkları ve arkadaş canlısı yüzleriyle, minicik boyları, yardımcı olabilecek diğer bir tanımlayıcı özelliktir. benzersiz bir isme ilham ver .Fasulye Bebek
cin Bitty
yarım litre Düğme
hobbit civciv
Lokma kek
kızarmış tavuk koyarak
afyon Jöle fasulye şekerleme
İşemek çiş Biraz
pip Mini
Etrafında Fıstık
Kısa Çakıl Taşları
patates kızartması Biraz
Fışkırtma Pixie
Daha sonra ufacık
Minik küçük parmak

Bu küçük köpek isimleri, değerli yeni yavru köpeğinizi veya minik arkadaşınızı ilk kez gördüğünüzde ilginizi çekecektir. Ancak, eğer mizah anlayışı daha çok alaycı tarafta, küçük bir köpek için boyuta dayalı bir isim seçerken tam tersi yönde gidebilirsiniz. Kim arada sırada biraz ironi yapmaktan hoşlanmaz ki?

Patron Alaska
kasap Andromeda
Sezar Kleopatra
Şef Elektra
Kimin Freya
Dizel harley
Golyat Şahin
Herkül Hecuba
Hulk Joplin
geyik Killa
Rambo punky
İsyancı piro
Rex haydut
Kayalık Roxy
Çavuş samur
Başak Bakmak
tankı tinkerbell
Kaplan Kereste
Zeus zeyna

Bu büyük köpek ve ironik isimlerin çoğu aynı zamanda bir çağrışıma sahiptir. büyük, sert kişilik. Bu, genellikle büyük bekçi köpekleri gibi inanma ve hareket etme eğiliminde oldukları için küçük köpeklere iyi uyabilir.

Shih Tzus çok olabilir koruyucu, bölgesel ve uyanık. Ve birçok küçük köpek gibi, havlamaları ısırmalarından gerçekten daha kötüdür. Sinirlendiklerinde çok gürültü yapabilirler ve bu genellikle davetsiz misafirleri caydırabilir. Bu nedenle, ironik bir büyük köpek adıyla gitmeyi seçseniz bile, zamanla yeni Shih Tzu aile üyenize başlangıçta beklediğinizden daha iyi uyduğunu görebilirsiniz.


Kişiliğe Dayalı Köpek İsimleri

  ofiste çalışan köpek yavrusu Shih Tzu

Bu sevenler küçük köpekler Çin'de yetiştirildi ve başlangıçta 'aslan köpekleri' olarak adlandırılıyorlardı. aslan benzeri yüz hatları . Çin imparatorunun sarayı için, biri yaklaştığında havlayan sözel bir bekçi köpeği olarak yetiştirildiler. Bu nedenle, bir tür kasaba tellalıydılar. Tabii ki, refakatçi statüleri kısa süre sonra pekişti.Kişilikleri alıngan olmakla birlikte aynı zamanda sevgi dolu ve arkadaş canlısı. En sevdikleri insanları odadan odaya takip etmeyi severler ve eğlenceli ve zekidirler, dikkat çekmek ve ailelerini güldürmek için her zaman bir maskaralık yapmaya hazırdırlar.

köpeğin boğazına kemik takılırsa nasıl çıkarılır

Buna ek olarak, Shih Tzu'lar da zekidir, ancak inatçılıkları bazen eğitim başarısını azaltabilir. Ancak bu küçük köpekler aynı zamanda son derece sadık ve dışa dönük, hem arkadaş edinmeye hem de çevrelerini korumaya hazır.

Köpeğinizin benzersiz kişiliğinden ilham alan isimler genellikle uzun vadede en iyisine uyuyor gibi görünür. Elbette , yeni yavru köpeğinizin kişiliğinin ortaya çıktığını görmeye başlamak biraz zaman alabilir. O zamana kadar, köpeğinizin benzersiz özelliklerine hangisinin uyabileceğine karar vermenize yardımcı olması için bu kişiliğe dayalı köpek isimleri listesine göz atın.

Albert Amelia
Alcott Nimet
Andretti Mutluluk
Bingo kabarcıklar
cıvata Cayenne
Bongo Cha Cha
Beyin çita
Mermi Konfeti
Muziplik Curie
Öğütücü Parti
Kıkırdamalar Gevşetmek
Palyaço Git git
Da Vinci Hillary
Disk Çember
Başı dönmek Jitterbug
şapşal Jive
merhaba Neşe
Şanslı Lisa
Manyak Şeyler
Nötron Şen
nitro Yeni
öfke kısa roman
Sekme Oprah
rubik Porsche
skedaddle Adaçayı
cesur Daldırma
Tabasko Çılgınlık
gıdıklar Şeker
Kasırga Kaldırmak
Turbo Fırtına
Urkel tesla
Volt tsunami
Vroom Heves
Watsons Vahşi şey
vızıltı Bilgelik
çılgın Zenia

Köpeğinizin bir sprinter, zeki veya sınıf palyaçosu olduğu ortaya çıkarsa, sizi koruruz. Bu özelliklerden herhangi biri ve daha pek çoğu, köpek parkında sohbet başlatan ama aynı zamanda özel tüylü arkadaşınız için özel olarak hazırlanmış gibi görünen benzersiz ve kişiselleştirilmiş isimlere ilham verebilir.
Köpek Adı Trendleri

  Shih Tzu İçin En İyi Koşum

Köpek adlandırma dünyasında, birkaç ilginç trend evcil hayvan ebeveynlerinin son birkaç yılda sürdürdükleri. 2020'den bu yana, birkaç önemli köpek adlandırma trendi, popüler kültür ve pişirme kültüründen ilham almıştır. Birçok evcil hayvan ebeveyni, yeni en iyi arkadaşlarına en sevdikleri aktör veya müzisyenin adını vermeye karar verdi.

İlham aldığı tüm çeşitli evcil hayvan isimlerini de unutmayın. Taylor Swift, Lizzo ve Lady Gaga gibi müzisyenler . Bu isimler ve müzikalden ilham alan isimler arasında Hamilton , son yıllarda birçok evcil hayvan yeni aileleriyle bir müzik notasıyla hayata başladı.

Diğer bir önemli trend, evcil hayvanlara şu isimlerin verilmesidir: rahat yiyecek ve içecekler. Kruvasan, Brownie ve Kurabiye gibi unlu mamuller evcil hayvan takma adları olarak kullanımda bir artış gördü. Ama elbette, birçok eyalet esrarı yasal hale getirmek için harekete geçtikçe, bununla birlikte kahve, alkol ve hatta köpekler için esrarla ilgili isimlerde artışlar oldu.İlginçtir ki, birçok kişi yeni tüylü arkadaşları için koronavirüs ile ilgili isimler seçti. Covi, Rona, Corona ve hatta Dr. Fauci artık Amerika'nın evlerindeki tüylü arkadaşlar arasında temsil edilen isimler.


Köpek Adlandırma İpuçları

  Shih Tzu

Bugün epeyce içinden geçtik ve umarız listemizdeki isimlerden biri gözünüze çarpar ve yeni arkadaşınız için mükemmel bir isim olarak yerleşir. Ancak bazen trendleri takip etmek ya da listeden bir isim seçmek yeterli olmuyor. Ne de olsa, yavru köpeğinizi uzun, mutlu yıllar boyunca yanınızda bulundurmayı planlıyorsunuz ve hangi ismi seçerseniz seçin mükemmel bir uyum olması gerekiyor.

Ailenize yeni bir köpek yavrusu ekliyorsanız, başlamak için temiz bir sayfanız var demektir. Kişiliklerini, renklerini, boyutlarını ve bahsettiğimiz diğer faktörleri göz önünde bulundurmak, onlar için mükemmel bir isim bulmanıza yardımcı olabilir. Yine de, mükemmel isim hemen aklınıza gelmeyebilir. Bu, özellikle eğitim söz konusu olduğunda, genç bir köpek için kafa karıştırıcı olabilir. Çoğu zaman, köpeğinizin kişiliğini tam olarak bilmeden önceden bir isim seçmeniz gerekebilir.

fransız pug

Bu olduğunda, bir temaya karar vermek ve beğendiğiniz isimler için araştırma yapmak en iyisidir. . Farklı bir kültürden veya dilden hoşlanıyorsanız, o dildeki köpeklerin isimlerini araştırın. Belirli bir spordan hoşlanıyorsanız, bir yavru köpek için isim olarak kullanılabilecek terminolojiyi araştırın.Ama bir kurtarmadan bir köpek evlat ediniyorsanız, Biliyorsanız, önceki adlarını akılda tutmak önemlidir. Onlara aynı adla hitap etmeye devam etmeniz gerekmese de, hece uzunluğu veya daha önce sahip oldukları ada benzer harflerle ses çıkaran bir ad seçmeyi düşünün. Bu, köpeğinizin yeni adına daha kolay alışmasına yardımcı olur ve eğitime yardımcı olur ve çok sarsılmadan yeni hayatlarına iyi bir şekilde yerleşmelerine yardımcı olur. Mümkünse, onları eve götürürken, yeni adlarının eski adlarıyla birlikte kullanıldığını duyuncaya kadar bir süre eski ve yeni adlarını birlikte kullanın.


Son düşünceler

İster bir köpek yavrusu sahipleniyor olun, ister yetişkin bir köpeği kurtarılan yerden eve götürüyor olun, hayatınıza yeni bir tüylü arkadaş getirmek heyecan verici ve yoğun bir zamandır. Her şeyi önceden hazırladığınızdan emin olmak akıllıca olacaktır: sandıkları, yiyecek , onların oyuncaklar ve özellikle isimleri.

İsimler pek çok anlam taşır ve bir şekilde kim olduğumuzu tanımlayabilir. Köpeklerimiz için, gelecek yıllarda onlara günde birkaç kez adlarıyla atıfta bulunacağız, bu yüzden köpeğin sadece onlara iyi uyduğundan değil, aynı zamanda sesinden de keyif alabileceğimizden emin olmak istiyoruz.

Kişiliğinden, boyutundan, renginden veya başka bir faktörden ilham almanıza bakılmaksızın, birlikte harika, uzun bir hayata başlamanıza yardımcı olacak yeni Shih Tzu'nuz için mükemmel ismi bulacağınızı biliyoruz.

Yorumlar