Border Collie Pitbull Mix: Borderbull Irk Bilgisi

Border Collie Pitbull Mix: Borderbull Irk Bilgisi

Border Collie Pitbull karışımı ilginç bir köpektir! O Amerikan Pitbull Terrier'i birleştirir ve onu bir yapan Border Collie çok enerjik yavru , eğer düzgün bir şekilde kullanılmazlarsa, bu muhtemelen kendilerini büyük bir belaya sokar. Bu, tesadüfen ortaya çıkabilecek bir karışımdır, aynı zamanda benzersiz bir karışım oluşturmak için iki safkan yavruyu birlikte planlayarak ve üreterek de ortaya çıkabilir.

Border Collie Pitbull karışımı genellikle Borderbull veya Border Pit olarak adlandırılır. Border Pit'i üreten birçok yetiştirici vardır, ancak onları bir barınakta da bulmanız muhtemeldir. yeterince uzun bak ! Her zaman alışveriş yapmadan önce evlat edinmenizi tavsiye ederiz. Yerel bir Pitbull kurtarmasında veya bir Border Collie kurtarmasında bir Border Pit bulmanız olasıdır.Borderbull çok bağımsız olacak ve eğitmek zor olabilir . Borderbull'ların günlerce enerjisi var. Evinize bir tane getirmeyi planlıyorsanız, koşmaları için bolca yeriniz olduğundan emin olun. Ayrıca onları eğitmek için bolca zamana ihtiyacınız olacak. Bu yavrular, zaman geçtikçe daha popüler hale geliyor, bu yüzden gelin bu harika karışıma bir göz atalım!

Aileler İçin Önerilir
  • Çocuk Dostu
  • Köpek Dostluğu
  • Eğitim Zorluğu
  • Bakım Bakımı
  • Irk Sağlığı
  • Egzersiz İhtiyaçları
  • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Borderbull hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için gerçekten daha fazlasını bil ebeveyn ırkları hakkında. Tüm melez köpeklerde olduğu gibi, nasıl ortaya çıktıklarına gelince, karışık bir çanta olabilirler. Ancak çoğu durumda, yavrularınız muhtemelen ebeveyn ırklarından birinin diğerinden daha fazlasını alacaktır. Aşağıda hem Pitbull hem de Border Collie'ye daha derinlemesine bakıyoruz.Pitbull Teriyeri

Erkek Pitbull Teriyeri

Amerikan Pitbull Terrier maalesef bir oldukça zayıf itibar olduğu gibi agresif köpekler . Bu itibarı, yıllardır vicdansız sahiplerinden alıyorlar. onları it dalaşı için eğitmek onları ihmal ederken ve düpedüz taciz ederken. Pitbull'lar daha sonra, çiftçilerin onları çiftlikte zararlıları uzak tutmak için kullanmaları için popüler hale geldi. Ayrıca II.Dünya Savaşı sırasında pek çok farklı nedenle kullanılmışlardır ve genellikle sevgiyle 'dadı köpeği' olarak adlandırılırlar.

Var aslında dört farklı köpek türü 'Amerikan Pitbull Teriyeri' kategorisine giriyor. Cinsin kendisi, yalnızca Staffordshire Terrier'i tanıyan AKC tarafından tanınmıyor. Pitbull Terrier kesinlikle aktif bir köpektir ve yıkıcı hale gelmemeleri için kendi başlarına bol miktarda egzersiz gerektirir. Aileleriyle geçirdikleri zamanın tadını çıkarırlar ve yaşlandıkça ve yavaşlamaya başladıkça kucak köpeği olmaları oldukça yaygındır.

Border Collie

Border Collie koşuyor

Border Collie, İskoçya'dan gelir ve bir çoban köpeğidir. Pek çok insan aslında Border Collie'den 'çoban köpeklerinin kralı' olarak söz eder. Bu yavru ÇOK aktif, özellikle ilk birkaç yıl hayatlarının. Yapmaları gereken bir işe ihtiyaçları vardır, bu nedenle onları evlat edinmeyi planlıyorsanız her zaman büyük bir bahçeniz ve etrafta koşturmaları için bol miktarda alanınız olması önerilir.Border Collie, yaşayan en zeki köpeklerden biridir. Çevikliği eğitebilirler ve çoğu zaman belirli bir görevin tamamen ustalaşmadan önce birkaç tekrarından fazlasını gerektirmezler. Bu yavrular çocuklarla harikadır ve çok evcil hayvan evlerinde gayet iyi. Eğer erken düzeltilmezse, doğal içgüdülerinden ötürü çocuklarınızın topuklarını kıstıracaklarından, onları erkenden itaat etme konusunda eğitmeniz tavsiye edilir. Bir ebeveyn ırkı olarak, Border Collie yaygın bir karışımdır rahat tavırları ve arkadaş canlısı doğaları nedeniyle.

Sınır Çukuru

Border Pitbull Mix

Sınır Çukuru, Pitbull'un sadakati ile genellikle her iki ebeveynin enerjisini miras alacak son derece enerjik bir karışımdır. Enerjileri nedeniyle, erken yaşta uygun şekilde eğitilmesi önerilir. Sınır Çukuru, enerji seviyelerinin dışında nispeten iyi dengelenmiş bir köpektir ve üstüne ve ötesine git efendilerini memnun etmek için. Son derece sağlıklıdırlar ve çoğu sahibi için genellikle düşük maliyetli bir köpek olacaktır.

Mizaç

Border Collie rahatlatıcı

Border Collie Pitbull karışımı son derece sosyal bir köpektir! Bu yavru, olabildiğince sahiplerinin yanında olması gerekecek. Border Collies ve Pitbull'ların her ikisi de bilinir ayrılık kaygısından muzdarip bu nedenle bu yavruların uzun süre yalnız bırakılması önerilmez. Sınır Çukurları sarılmayı sever ve mükemmel bir koltuk arkadaşı olur.Bu yavru, her iki ebeveynin enerjisiyle Pitbull'un fiziksel kararlılığına sahiptir, bu nedenle yavrularınızı zihinsel olarak uyarmak için etrafta bazı köpek oyuncakları bulundurmak önemlidir. Bu karışım neredeyse her zaman bir oyun için hazır . Onlara sahip olmak için büyük bir bahçeye sahip olmak gerekli olmasa da, sadece enerji çıktıları nedeniyle tavsiye edilir.

Boyut ve Görünüm

Orta Boy Bordür Çukuru

Border Collie Pitbull karışımı orta büyüklükte bir köpek ırkı olacaktır. Tipik olarak 50 pound'dan daha büyük olmayacaklar ve yaklaşık olduğundan daha uzun olmayacaklar. Omuzda 15-16 inç . Küçük ve kaslıdırlar ve bu, cinsin aktivite seviyesinden dolayı tipiktir.

25-50 pound taşıdıkları çok sağlam olacak ve Pitbull ebeveynlerinin peşine düşerlerse, hangi cins olduklarını bilmeyen insanlara biraz korkutucu görünebilirler. Bu karışım muhtemelen her iki cinsin güzel bir karışımı ve buna çok iyi görünen bir karışım gibi görünecek!

Ceket ve Renkler

Border Collie Pitbull Mix

Bordür Çukuru çok çeşitli farklı renklerde olabilir. Pitbull genlerini miras alıp almadıklarına bağlı olarak, mavi veya mavi olabilirler. bakırımsı kırmızı ceket . Ayrıca brindle, merle, beyaz, siyah veya hemen hemen başka herhangi bir renk tonu arasında. Border Pits, muhtemelen Border Collie ebeveynleri gibi kabarık saçlara sahip olmayacak ve Pitbull ebeveynlerinin kısa saçlarına sahip olmayacaklar. Muhtemelen arada bir yerde olacaklar ve olmayacaklar Border Collies kadar dökülür yapmak.Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Pitbull Border Collie karışımı çalışıyor

Sınır Çukurları SON DERECE aktif köpeklerdir! Köpeğinizi gezdirebilmek için günde en az bir tam saat oymak isteyeceksiniz. Onları parka götürmenizi veya diğer açık hava etkinliklerine katılmanızı öneririz. Bunu yapamazsanız, daha büyük bir bahçeniz olmalıdır. Dışarı çıkıp topu fırlatma, halat çekme veya köpeğinizle başka şekillerde etkileşime girme yeteneğine sahip olmak istiyorsunuz. enerjiyi yak .

Bu köpekler, günlük olarak uygun şekilde kullanılmazlarsa, yıkıma dönüşeceklerdir. Öneririz en güçlü köpek oyuncaklarını bulmak Sınır Çukurunuzun onlara atabileceği suistimale dayanabilmeleri için yapabilirsiniz. Süre bir apartmanda yaşayabilirler , köpeğinizi her gün bahsettiğimiz zaman taahhüdü için çalıştırmadığınız sürece bunu önermiyoruz.

Eğitim

Eğitimde Borderbull

Sınır Çukuru ile itaat eğitimine erkenden başlayın. Bu cins, eğitimi sever ve ister. Oldukça eğitilebilirler ve Purebred Border Collie ebeveynleri kadar neredeyse eşit derecede başarılı olabilirler. çevikliğe gelir ve temel itaat eğitimi. Ayrıca, hileleri öğrenmeye çok açık olacaklar. Borderbull'lar muhtemelen rüşvet lazım yine de, onların dikkatini çekmek için ödüllerden yararlanmak isteyeceksiniz. Sınır Çukurları, meyve ve sebzelerle eğitilmeye iyi yanıt verir. Ananas parçaları veya pişmiş kabak onları motive etmek için.

Sağlık

Sağlıklı Borderbull

Border Collie Pitbull karışımı son derece sağlıklı bir cins. İki ebeveynin karışımı hep birlikte ürer, ancak her iki ebeveyn ırkının masaya getirdiği neredeyse tüm sağlık sorunlarını hafifletir. Sınır Çukuru'nun yaşam beklentisi sonuna kadar uzayabilir 12+ yaş genç olduklarından itibaren besleyici gıda ile besleniyorlarsa. Yavru köpeğinizin hangi ebeveyn ırkına bağlı olarak, boyutlarını belirleyecektir. Border Pit'in yaşayacağı en yaygın sağlık rahatsızlığı kalça displazisidir.Beslenme

Suda Borderbull

Yiyecek türü, yavrunuzun hangi ebeveyne sahip olduğuna bağlı olacaktır. Yavru köpeğiniz biraz daha büyükse, onları bir Pitbull'lar için daha uygun mama , oysa yavrularınız daha küçük tarafta ise, Border Collies için formüle edilmiş kuru mama taneleri . Yavru köpeğinizi biraz beslemenizi öneririz. Tatlı Patates gibi bütün yiyecekler kuru tanelere ek olarak, sadece ek vitamin ve antioksidanlara sahip olduklarından emin olmak için. Sınır Çukuru 50 pound'dan fazla olmamalı, bu yüzden kabaca yiyecekler Günde 2 ila 2,5 bardak yemek .

Bakım

Borderbull Bakılıyor

Border Collie Pitbull karışımı bir kırıcıdır! Border Collie ebeveynleri kadar tüy dökmeseler de, hala çift tüylü bir cinstir ve düzenli olarak tüy dökeceklerdir ve ceketlerini patlat yılda iki kez. Bu nedenle, onları düzenli olarak temizlemeye ve çıkarmaya hazırlıklı olmanız gerekir. Pitbull ebeveynlerinin hassas bir cilde sahip olduğu bilindiğinden, onları bir şampuanla yıkamanızı öneririz. hassas tenli köpekler için formüle edilmiştir .

Yavru köpekler

Border Collie Pitbull Köpek Egzersizi

Ödeme yapmayı bekleyebilirsiniz 700 $ ve üstü Border Collie Pitbull karışımı için. Ancak onları bir kurtarmada bulabilirseniz, onları çok daha düşük bir maliyetle bulabilirsiniz! Bazen nesiller boyu akrabalı yetiştirme de dahil olmak üzere vicdansız üreme uygulamaları uygulayan köy yetiştiricilerinden kaçınmanızı tavsiye ederiz. Her zaman en az birkaç nesildir Sınır Çukurları yetiştiren bir yetiştirici arayın.Yetiştiriciler

Damızlıkta çalışan köpek yavrusu

Saygın bir yetiştiriciden evlat edinirseniz, en azından Border Collie ebeveynleri için evrakları olmalıdır. Pitbull Terriers'dan beri AKC tescilli bir cins değil mi Pitbull Ebeveynlerinden kağıt almayacaksınız. Bull Terrier Breed'in Staffordshire Terrier sınıfından ise onlara sahip olabilirsiniz. Sağlıklı bir yavruya sahip olmanızı sağlamak için mümkünse her iki ebeveyn ırkından sağlık sertifikalarını görmeyi isteyin.

Kurtarma ve Sığınaklar

Kurtarmada Sınır Çukuru

Bir Border Collie Pitbull karışımı bulmakta zorlanıyorsanız, her zaman yerel barınakları ve kurtarmaları kontrol etmenizi öneririz. Biraz daha fazla iş yapmaya istekli iseniz, muhtemelen bir yetiştiriciye kıyasla daha düşük bir maliyet için bir Sınır Çukuru bulabilirsiniz. Çoğu kurtarma ve ölümsüz barınak köpekleri evlat edinecek 500 dolardan az . Pitbull ve Border Collie türlerinde uzmanlaşmış yerel kurtarmalara bakmanızı öneririz.

Aile Hayvanları Olarak

Border Pit Family Pet

Sınır Çukuru bir harika aile hayvanı . Evlat edinmeden önce her zaman çok sayıda evcil hayvanın bulunduğu bir eve uygun şekilde tanıtılmasını tavsiye ederiz. Eve bir köpek yavrusu getirecekseniz, genellikle onların evinize uyum sağlamasını sağlamak daha kolay olacaktır. Bunun nedeni, istediğiniz davranışı çok erken yaşlardan itibaren eğitebilmenizdir. Sınır Çukuru, aileleri tarafından kabul edildikten sonra genellikle yabancılarla iyi geçecek.

Son düşünceler

Aile hayvanları olarak iyi sonuç verecek birçok farklı karışım var. Ancak Sınır Çukuru, özellikle dolaşmak için çok fazla alanınız ve odanız varsa BÜYÜK bir arkadaş olabilir. Bu yavru olacak çok uzun yaşa , sağlıklıdır ve muhtemelen sahip olacağınız en düşük maliyetli köpeklerden biri olacaktır. Evet, tüy dökmeye ve tüy dökmeye ayak uydurmanız gerekecek. Ancak bakımı halledebilirseniz, muhtemelen sahip olmadığınız en iyi arkadaşınız olabilecek bir köpeğiniz olacak!pitador

Yorumlar