Alaskan Malamute Sibirya Husky Mix: Alusky Irk Bilgisi

Alaskan Malamute Sibirya Husky Mix: Alusky Irk Bilgisi

Alaskan Malamute ve Sibirya kurdu birçok yönden benzer köpeklerdir, ancak aralarında birkaç fark da vardır. Çünkü bu ırklar genellikle birbirleriyle karşılaştırılır Alaskan Malamute Sibirya Kurdu karışımını yaratarak tasarımcı köpek çılgınlığının en popüler eklentilerinden biri haline geldiler.

Alusky, hem sakinliğin hem de oyunculuğun bir karışımına sahip, hayranlık uyandıran tüylü bir yavru olan ve koruyucu ama aptal olan Malamute ve Husky karışık köpek. Aile evinin hem içinde hem de dışında bolca alana ihtiyacı olan büyük bir köpektir ve çok fazla zihinsel uyarıma ve egzersize ihtiyaç duyan zeki ve enerjik bir yavrudur. Alusky, iki ebeveyni arasında karar veremeyen aileler için harika bir seçenektir, bu yüzden onun sizin için uygun olup olmadığını öğrenelim!Ebeveyn Irkları

Alusky'yi tüm kabarık ihtişamıyla anlamak için ebeveynleri hakkında daha fazla şey öğrenmek önemlidir. Bunu yaparken, enerjisi, mizacı ve büyüklüğü açısından ondan neler bekleyebileceğiniz hakkında daha çok şey anlayabilirsiniz.

Alaska Kurdu

Alaska Kurdu Köpeği

Alaskan Malamute, Alaska'dan geliyor ve aslen eski bir köpek ırkı. kaba gücü ve gücü için yetiştirildi ve ağır yüklü kızakları buzun üzerinde çekmek için kullanıldı. 2020 yılında, Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC), Malamute'ye 58. cins olarak sahiptir. toplam sahiplik ve popülerlik .Alaskan Malamute standları 23-25 ​​inç boyunda pençeden omuza ve aralarında ağırlık 75 ve 85 pound . Bu adam Sibirya Kurdu'ndan çok daha korumacı ve aile vasisi rolünü ciddiye alır ve ailesini çok seviyor.Sibirya kurdu

Sibirya kurdu

Sibirya kurdu Sibirya'dan geliyor ve aynı zamanda Malamute'den biraz daha küçük ve daha atletik olan eski bir köpek ırkıdır ve bu nedenle hızı ve dayanıklılığı için kullanıldı hafif malları ve kişileri geniş buz alanları boyunca taşımak için. Bu, en popüler aile köpek ırklarından biridir. tam olarak ilk 15 içinde değil . ABD'de ve aynı zamanda çok popüler bir ebeveyn türü birçok farklı husky karışımı .

Arasında duruyor 20 ve 23 inç boyunda ve arasında tartıyor 35 ve 60 pound. Husky, köpek krallığındaki en aptal hayvanlardan biridir ve her zaman oynamayı ve arkadaş edinmeyi sever. O olarak tanımlanırken giden, yaramaz ve sadık özellikle korumacı değildir ve yabancıları ikinci bir düşünce olmadan aile evine kabul eder. Husky’nin çarpıcı mavi gözleri ve çarpıcı güzelliği nedeniyle, diğer tasarımcı köpekleri yaratmak için genellikle diğer ırklarla karıştırılırlar. Bunun örnekleri Pomsky dahil ve Dobsky .Husky Malamute Karışımı

Alusky Karışımı

Bir Goldendoodle'a (orijinal tasarımcı köpeği) kıyasla sahnede nispeten yeni olan bir tasarımcı köpeği olarak, her iki ebeveynden de hangi özellikleri miras alabileceğinden her zaman emin olamazsınız. İken her iki ebeveynle de yaşayabileceğinden emin olmalısın , tipik bir Alusky'den bekleyebilecekleriniz aşağıdadır.

Mizaç

Yavru olarak iyi eğitim almış Alusky, dengeli ve kibar bir köpek Koruyucu bir çizgiyi miras alacak, ancak efendisi onları aile evinde karşıladığında ziyaretçilerle hemen en iyi arkadaşlıklarını yapacak. O yapacak harika bir bekçi köpeği yapmak Doğal şüphesi ve Husky ebeveyninin konuşkan yapısı sayesinde, onun emlak köpek alarmı olacağına güvenebilirsiniz.

O olacak çok fazla enerjiye sahip ciddi zeki bir köpek bunun yakılması gerekecek. Bu nedenle, ona zihnini harekete geçirecek çok sayıda interaktif oyun süresi ve yapboz oyuncakları gibi zeka oyunları sağlamanız gerekecektir. Alusky sıkıldığında, arka bahçede delikler kazmak veya kanepenizi yemek şeklinde yaramaz ve yıkıcı hale gelecektir. ne kadar egzersize ihtiyacı olduğunu küçümseme senden.Bu adam yalnız zaman geçirmek için kendini kaldırmayacak, senin sürekli dikkatini ve oyun zamanını talep edecek, bu yüzden onunla çok zaman geçirebilecek bir aileye yerleştirilmeli. Her ikisi de ailesi sevecen köpekler, ve böylece Alusky'nin de olacağından emin olabilirsiniz, iki katı değilse bile! Ve çalışarak veya oyun oynayarak geçen uzun bir günün ardından kucaklaşarak geçireceğiniz bir gece için içeride olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Boyut ve Görünüm

Alaska Kurdu Husky Karışımı

Çoğu köpek sever, Malamute'un mu yoksa Husky kurtla ilgilidir vahşi görünümleri nedeniyle ve ebeveynleri birbirine çok benziyor, genellikle birbirleriyle karıştırılıyorlar. Ağzı uzun, iri gözleri badem şeklinde, ya parlak mavi ya da kehribar renginde, hatta belki her ikisinden biri olacak.

Arasını ölçecek 21 ve 24 inç boyunda, ve arasında herhangi bir yerde tartın 45 ve 75 pound ve orta ila büyük boyutlu bir köpek olacak.

Ceket ve Renkler

Ceket ve Renkler Alusky

Alusky’nin ceketi BÜYÜK ve kabarıktır ve saçından kaçmak yok! Hipoalerjenik veya tüy dökmeyen bir köpek arıyorsanız, o zaman bu adam kesinlikle size göre değil!Ebeveynlerinin ikisi de Dünya gezegeninin en soğuk iklimlerinden geldiği için, çift ​​ceketi kalın ve yoğundur , suya ve buza dayanıklıdır ve yıl boyunca orta derecede dökülür. Daha sıcak eyaletlerde veya ülkelerde yaşayabilse de, bundan zevk almayacağı için ikliminizi göz önünde bulundurmanız gerekir.

Ebeveynlerinin her ikisinin de benzer renkleri ve kürk işaretleri var, bu nedenle büyük olasılıkla paltosu beyaz, gri, gümüş, samur, kırmızı veya mavi karışıma atılmış olacak . Aynı zamanda hem ebeveynlerinin yüz maskesine hem de yaygın olan garip göz yamalarına sahip olma ihtimali yüksektir. Renk ve ceket modeli piyango, Alusky genlerinin oynamayı sevdiği bir oyundur!

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Alusky Yaşam Koşulları

Alusky olacak her gün yaklaşık 90 dakika egzersize ihtiyaç duyar büyük bedenini sağlıklı tutmak ve zeki zihnini harekete geçirmek için. Bu, mahallede uzun bir yürüyüşle sınırlı olmamalıdır, egzersiz rutinini yürüyüş, eğitim seansları, yüzme, yerel köpek parkınızda getirme ve çeviklik kursları gibi etkileşimli oyunlarla karıştırmalısınız.

Orta ila büyük boy bir köpeğe yer olan bir eve yerleştirilmesi gerekiyor, bu nedenle ideal olarak eviniz veya daireniz ortalamadan biraz daha büyük olmalı ve ihtiyacı var. Dolaşabileceği ve kalbinin içeriğiyle oynayabileceği kendi dış mekanına erişim. Çitlerin de güçlendirilmesi gerekiyor, çünkü her iki ebeveyninin de özellikle sıkıldıklarında 6 metrelik çitlerden atladıkları ve muhafazalardan çıktıkları biliniyor.Bu adam bir sürü hayvanı ve diğer hayvanlarla birlikte olmayı sevse de, Malamute genetiği bazen diğer köpeklere karşı daha az toleranslı olduğu anlamına gelebilir. Bununla birlikte, etkili sosyalleşme ve sosyal Husky etkisiyle, çoğu zaman diğer evcil hayvanlarla mutlu bir şekilde bir arada var olur.

Küçük çocuklu ailelere uygundur, ancak boyutu nedeniyle çocukların yanındayken onu her zaman denetlemelisiniz. Gücüne ve fırtınalı enerjisine karşı dikkatli olun, ancak küçük çocukları çok sever ve harika bir köpek kardeş yapar!

Eğitim

Alaskan Malamute Sibirya Husky Mix

Alusky'nin çok erken bir zamanda sosyalleşmesi gerekiyor, çünkü sürü hayvan ebeveynliğinden gelmesine rağmen, bazen bölgesel olabilir ve diğer köpeklerin yanında emin olmayabilir. Ancak sen olduğu sürece onu her şekil ve büyüklükteki köpeklerle sosyalleştirin Evinin hem içinde hem de dışında herhangi bir sorun yaşamazsınız.Çünkü o sürü hayvan ebeveyninden geliyor, güçlü bir sürü lideri arzulayacak mutlu hissetmek için. Efendisi olarak bu rolü üstlenmelisiniz, aksi takdirde bu rolü kendisi yerine getirme ihtiyacı hissedecek ve bu da çoğu kez bir sürü davranış problemine yol açacaktır.

Bu olasıdır o inatçı bir köpek olacak ve bu nedenle engebeli bir eğitim yolculuğuna hazırlıklı olmanız gerekir, ancak tutarlı olun ve tüm ailenin eğitim sürecine dahil olmasını sağlayın ve pes etmeyin! Kalıcılık anahtardır ve güçlü bir köpek ise onu köpek yavrusu itaat eğitimine kaydettiğinizden emin olun.

Sağlık

Alusky Sağlık

Alusky çok sağlıklı bir köpek ve o 10 ila 14 yıllık bir ömre sahip olmalı, Bu büyük bedenine göre harika. Her iki ebeveynin de sağlık endişelerini miras alabilir, bu nedenle şu yaygın sağlık sorunlarına dikkat ettiğinizden emin olun:

Kalça Displazisi: Bunun nedeni, ya ebeveynlerinden miras kalan ya da yavru köpek olarak hızlı kemik büyümesi ile tetiklenen kalça ekleminin anormal oluşumudur. Ağrılıdır ve daha sonraki yaşamda felce neden olabilir.Göz koşulları: Her iki ebeveyni de Katarakt, Korneal Distrofi ve Progresif Retinal Atrofi gibi çeşitli göz sorunlarından muzdariptir.

Polinöropati: Bu, tüm vücudundaki periferik sinirleri etkileyen ve zayıf uzuvlar, egzersiz intoleransı ve nefes almada güçlük ile karakterize bir sinir bozukluğudur.

Beslenme

Alusky Beslenme

Alusky olmalı yüksek kaliteli mama ile beslendi yüksek protein ve kalori içeriği ile enerjik günü boyunca onu ayakta tutacak. O yapacak her gün yaklaşık 3 ila 3 ½ bardak yemek tüketin , enerji seviyelerine bağlı.

Ona küçük bir mama yedirdiğinizden emin olun. özellikle büyük köpekler için tasarlanmıştır çünkü bu, hızlı kemik büyümesini kontrol etmeye yardımcı olacaktır. Bu karışım var Sibirya kurdu için benzer yiyecek ihtiyacı , bu yüzden bu cinsin beslenme profiline uyması muhtemelen iyi bir şeydir.

Bakım

Alusky Bakım

Alusky olmalı 6 ila 8 haftada bir banyo yapılır ve ebeveynlerinden iyi hijyen ritüelleri almış nispeten temiz bir cins olduğu için, doğal kürk yağlarına zarar vermemek için onu bundan daha fazla yıkamaktan kaçınmalısınız.

Süper kalın ve kabarık olan paltosu, haftada 2 ila 3 kez fırçalanır Kir ve dolaşmasını önlemek için. Bakteri birikimini önlemek için büyük kulaklarının haftada bir temizlenmesi gerekecektir. Bu karışımı yıkamak iyi bir fikir dökülme önleyici şampuanla ve onları düzenli olarak kurutmak .

Yavru köpekler

Alusky Puppies

Alusky yavrularının ortalama fiyatı tipik olarak yaklaşık 1000 $ ve üstü . Bu tasarımcı köpek tipik olarak biraz daha nadir olduğu için, bundan daha da pahalı olabilirler. Bununla birlikte, sahiplerinin herhangi bir nedenle onları ellerinde tutamaması durumunda, bu karışımın görünüşleri nedeniyle oraya gitmesi çok muhtemel olduğundan, yerel husky kurtarmalarını kontrol ettiğinizden emin olun.

Aile Hayvanları Olarak

 • Alusky, son derece enerjik bir köpektir.
 • Bu karışımın günlük 60-90 dakika uygulanması gerekecektir.
 • Sıkılırsa veya uygulanmazsa yıkıcı hale gelecektir.
 • Bu karışım, dolaşacak alanı olan bir avlu ile gelişecek.
 • Auskies harika bekçi köpeği yapar ve sizi daima tehlikeye karşı uyarır.
 • Çok eğlenceli olacak ama aynı zamanda yalnız zamanın da tadını çıkaracak.
 • Bağımsızdırlar ve muhtaç veya endişeli bir köpek olmamalıdır.
 • Büyüklüğüne rağmen genç ailelere çok uygundur.
 • Bu karışım, genç aile üyeleriyle vakit geçirmeyi seviyor.
 • Daha sonra davranış sorunlarından kaçınmak için onu bir yavru olarak sosyalleştirmek önemlidir.
 • Bu cins son derece inatçı olabilir.
 • Bu, sahiplerinin sağlam ancak eğitim konusunda tutarlı olması gerektiği anlamına gelir.

Alusky Yetiştiricisi Bulmak

Alusky’nin tasarımcı bir köpek olarak popülaritesi giderek artıyor ve hala nispeten nadir olmasına rağmen, orada hem iyi hem de kötü yetiştiriciler olduğundan emin olabilirsiniz.

Bu nedenle, araştırmanızı çevrimiçi yaptığınızdan, diğer müşterilerden gelen incelemeleri aradığınızdan ve yavrularla, ebeveynleriyle tanışın ve sağlık sertifikalarını görün . Saygın bir yetiştirici size göstermekten mutlu olacaktır, oysa kötü bir yetiştirici bunu yapmayacaktır.

Kurtarma ve Sığınaklar

Hem Huskies hem de Malamutes kendilerini genellikle kurtarma merkezlerinde bulurlar, çünkü sahipleri ne kadar egzersiz ve zamana ihtiyaç duyduklarını hafife alıyor , bu yüzden yerel kurtarma merkezinizde bu adamlardan birini bulma şansınız daha yüksek olabilir.

Değilse, kontrol edin Sibirya Husky Kurtarma Sitesi ve Alaskan Malamute Yardım Ligi Web sitesi, aynı zamanda cins karışımlarını da önemsedikleri için. Web siteleri, özel cins kurtarma merkezlerini eyalete göre iletişim bilgileriyle birlikte listeler.

Son düşünceler

Ausky, ebeveynlerinin güzel bir karışımıdır; bu, iki cins arasında seçim yapamıyorsanız harikadır çünkü artık mecbur değilsiniz! Her aileye uygun değildir ve ne yaparsanız yapın, aktivite ihtiyaçlarını küçümsemeyin, ona ihtiyacı olanı sunabileceğinizi düşünüyorsanız, en yeni paket ekinizi bulmuş olabilirsiniz!

Yorumlar

David A Jeffrey
Roxi bir Wowdog
Kelly Wilson
Harika bir köpek David'e benziyor! Yorum yapmak için uğradığınız için teşekkürler!