Köpekler Kabak Yiyebilir mi? Evet, Başlıca Sağlık Faydaları ile!

Köpekler Kabak Yiyebilir mi? Evet, Başlıca Sağlık Faydaları ile!

Aşağıdakileri öğrenmek için bu sayfaya geldiniz köpekler kabak yiyebilir . Kısa cevap Evet, köpeğinize alerjisi olmadığı sürece Kabak köpekler için oldukça sağlıklı bir atıştırmalıktır. Kabak, dünyanın bazı yerlerinde bilindiği şekliyle 'kemik iliği' veya 'kabak', iyi beslenmeyle dolu lezzetli, yetiştirmesi kolay bir sebzedir. Biliyoruz tatlı patates gibi sebzeler Köpekler için iyidir, ancak Kabak bizim için olduğu kadar köpekler için de iyi midir?

Kabak, kuzey ikliminde kolayca yetişen bir tür kabaktır (salatalık, kavun ve kabak içeren bir aile). Genellikle benekli yeşil renktedirler, ancak biberlere benzer , düz yeşil veya sarı da olabilirler. Kabağın kabuğu da çok incedir, kabağın içi etli ve yumuşaktır. Genellikle uzun ve incedirler, ancak yuvarlak çeşitler de mevcuttur. Dünyanın İngilizce konuşulan diğer bölgelerinde kemik iliği, bebek iliği ve kabak olarak bilinirler.Kabak kabul edilir genellikle güvenli kabakgil ailesinin diğer üyeleri gibi köpeklerin de yemesi için. Çok fazla kabak verildiği yerler veya tek bir köpeğin kabağı hoşgörüsüz olması dışında pek çok yan etkiye neden olmazlar. Hemen hemen tüm köpekler kabağı mutlu bir şekilde yiyebilir. Köpeğinizin diyetine ekleyebileceği besin maddelerinin yanı sıra bu antioksidan dolu sebzeye bazı ek ayrıntılara bakalım.

Kabak Beslenme Faydaları

Kabak Beslenme Yemekleri

Kabak, kalori bakımından çok düşüktür, sadece 17 kalori bir fincan pişmiş kabak içinde. Aynı zamanda bir fincanda sadece bir gram içeren yağ oranı düşüktür. Bu, onu, kilo vermesi gereken köpeklerin diyetleri diğerlerinin yerine daha şişman ikramlar. Örneğin, büyük bir süt kemiğini (115 kalori) bir parça kabak (5 kalori) ile değiştirmek, köpeğinizin 110 daha az kalori aldığı anlamına gelirken, yine de özel bir muamele gördüğünü hissediyor.Düşük kalorili sayısının yanı sıra kabak, köpeğiniz için en önemli vitaminlerden biri olan A vitamini bakımından da yüksektir. Kabak ayrıca köpeğinizin günlük ihtiyaçlarının büyük bir kısmını, birçok sebzede bulunması zor olabilen bir mineral olan manganez içerir.

USDA'ya göre, C vitamini, K ve B6, magnezyum, potasyum, folat, fosfor ve bakır içerirler. köpeğinizin vücudunun ihtiyacı olan her şey küçük miktarlarda. Ayrıca, kan şekeri ve insülin seviyeleri üzerindeki etkileri için araştırılan önemli bir antioksidan olan karotenoidler içerirler. Kabak tohumlarının prostat sorunları üzerinde etkisi olabileceğini ve prostatın boyutunu azaltabileceğini öne süren bazı araştırmalar da vardır, ancak bu araştırmanın kesin sonuçlara varılmadan önce daha fazla araştırılması gerekir.

Köpeğinize Kabak Tanıtımı

Kabak Köpeği ile tanışın

Köpeğinizin diyetine kabak eklemek istediğinizi düşünüyorsanız, onu yavaş yavaş tanıtmanız önemlidir. Herhangi bir köpek herhangi bir yiyeceğe tahammülsüz olabilir, bu nedenle köpeğinizin bir sorunu olabileceğini varsaymak en güvenlisidir ve dikkatli ol . Köpeğinize, yaklaşık bir parça mama tanesi büyüklüğünde küçük bir kabak parçası vererek başlayın. 24 saatin sonunda sorun olmazsa, onlara biraz daha verebilirsin. 24 saat sonra, yine de herhangi bir yan etki göstermediyse (genellikle ishal, iştahsızlık, kusma veya kaşıntı şeklinde tezahür eden), muhtemelen kabak yemek için güvenlidir.Çoğu insan köpeğinin diyetine kabak ekler ara sıra hazine olarak t. Köpeğinizin diyetinin, ihtiyaç duydukları her şeye sahip olacak şekilde dikkatle dengelendiğini ve bu dengeyi bozmanın sorunlara neden olabileceğini unutmayın. Bazı mineraller için daha fazlası her zaman daha iyi değildir, bu nedenle köpeğinizin mama mamasının diyetlerinin çoğunu oluşturmasına dikkat etmek önemlidir.

Evcil hayvanınızın kalori ödeneğinin% 10'una kadarını ikramlarda dengeyi bozmadan verebilirsiniz, ancak genel olarak aynı toplam kaloriye sahip olmaları için normal diyetlerinden bazı kalorileri çıkarmayı unutmamalısınız. Örneğin, sağlıklı bir kiloda ve ortalama egzersizde 15 kg'lık bir köpek yaklaşık olarak Günde 75 kalori ikram ve ekstralar ancak günlük mama rasyonunda 75 kaloriye ihtiyaç duyar. Yerel veteriner kliniğiniz, köpeğinizi fazla beslememenizi sağlamak için bu hesaplamalara yardımcı olabilir.

Köpeğinizin diyetine daha sık kabak eklemek istiyorsanız, dengeli bileşenlerinin bir parçası olarak zaten kabak içeren bir diyet araştırmak daha kolay olabilir. Her zaman olduğu gibi, yeni bir yiyecek almadan önce şirkete yakından bakmanızı ve güvenilirliklerini değerlendirmenizi öneririz. WSAVA (Dünya Küçük Hayvan Veterinerleri Birliği), bu belgeyi üretti evcil hayvan sahiplerine yardım etmek için.Unutma, her zaman yapmalısın köpeğinizin diyetini yavaşça değiştirin Yeni diyet miktarını dikkatlice artırarak ve eski diyet miktarını en az bir hafta boyunca azaltarak - mide rahatsızlıklarına yatkın köpekler için iki hafta. Ayrıca her yiyeceğin farklı bir kalori içeriğine sahip olduğunu da unutmamalısınız, bu nedenle, yiyeceği değiştirirseniz, köpeğinizin ne kadar ihtiyacı olduğunu kontrol etmek için yeni mamanın beslenme kurallarını okumalısınız.

Kuru Köpek Mamalarında Kabak

Kabaklı Kuru Köpek Maması

Kabak olmasına rağmen ortak bir bileşen değil köpek mamasında, belki de kısmen yılın çoğu için pahalı olan çok mevsimlik bir sebze olması nedeniyle, birkaç köpek mamasında bulunur. Bazı hızlı web araştırmaları bize kabak içeren yaklaşık 30 köpek maması çeşidi verdi.

Formüllerinde kabak kullanan markalardan bazıları Canidae ve Orijen'dir. Bunlar, geçmişte karşılaştırdığımız ve incelediğimiz markalardır. Kabak içeren bir kuru mama isterseniz, onu Orijen’in Six Fish formülünde bulabilirsiniz. Golden Retriever'lar için tavsiye ve ayrıca Alman Çobanlar için tavsiye . Canidae ayrıca, içerik olarak Kabak içeren formüllere sahiptir ve Canidae, Daha büyük yavru köpekler için favori tarifler Hem de daha küçük ırklar için .

Kabak, 'biyolojik olarak uygun' tarzdaki köpek mamalarının ortak bir bileşenidir - kendilerini köpeğiniz için daha iyi olarak pazarlayanlar, çünkü bir kurdun yiyeceğine daha çok benziyorlar. Kuru mama mamasında çok daha az yaygın olan bir içeriktir ve konserve köpek mamasında en az yaygındır. Kabak gibi büyük olasılıkla besin profilleri için eklenirler. çok sayıda vitamin ve mineral başka yerde bulmak zor olabilir.Kabak: Çiğ ve Pişmiş

Köpekler için Çiğ ve Pişmiş Kabak

İnsanlar gibi, köpekler de kabakları çiğ veya pişmiş olarak yiyebilir, önemli değil. Köpekler, şeker içeriği daha yüksek ve tadı daha tatlı olduğu için soğuk pişmiş kabakları tercih edebilir. Çoğu köpek, bir dilim çiğ kabağı mutlu bir şekilde atıştırır ve daha besleyicidirler. Graham krakerleri gibi abur cubur ! Köpeğiniz için kabak pişirirseniz, onu yağsız pişirmek genellikle en iyi hazırlamadır. Biz insanların yediği diğer şeylerle birlikte pişirmemeye dikkat edin. Sarımsak ve yağlar genellikle kabak ile pişirilir ve her ikisi de köpekleriniz için sorunlara neden olabilir .

Sıkça Sorulan Sorular

S: Köpekler Deriyi Yiyebilir mi?
C: Köpekler, kabak meyvesinin geri kalanını yiyebilecekleri gibi kabak kabuğunu da yiyebilirler. Aslında, diğer birçok sebze gibi, cilt vitamin ve minerallerin çoğunu içerir - özellikle de oldukça sulu olabilen ete kıyasla. Yine de, cildin bir biraz keskin , sert veya gevrek ve bazı köpekler bundan hoşlanmayabilir. Cilt, aksine yenilebilir diğer meyveler .

S: Tohumları Yiyebilirler mi?
C: Pek çok kabak çeşidi, olabildiğince az tohum içerecek şekilde yetiştirilmiş olsa da, köpeğiniz bir veya iki tane yiyebilir. yemek yiyor kabak üzerinde. Neyse ki, kabak yiyen köpekler için bilinen hiçbir yan etki yoktur; diğer birçok tohumdan farklı olarak siyanür veya diğer tehlikeli kimyasallar içermezler.

S: Tüm Köpekler Onu Yiyebilir mi?
C: Kabak yememesi gereken herhangi bir köpek cinsi bilinmemektedir. Cinsiyetle ilgili bilinen bir sorun da yoktur. Son derece dikkatli bir şekilde dengeli beslenmeye ihtiyaç duydukları için, altı aydan büyük olana kadar bir yavru kabağı (küçük bir tadı dışında) beslemek iyi bir fikir değildir. büyürken . Yaşlı yavrular da dikkatli miktarlarda kabaktan keyif alabilir. Kabak yemekten etkilendiği düşünülen hastalıklar yoktur. Diğer bir deyişle, çok genç yavrular dışında tüm köpeklerde biraz kabak olabilir.rotvaydır isimleri

S: Tüm Yavrular Hoşlanır mı?
C: Pek çok köpek kabağı atıştırmalık olarak veya diyetlerine ek olarak sever, ancak bu tamamen köpeğinizin tercihlerine bağlıdır. Yeni tatları daha iyi kabul edebilmeleri için köpeğinizi erken dönemde çeşitli tatlar ve dokularla tanıştırmak iyi bir fikirdir. yaşlandıkça . Bazı köpekler kabağı deneyecek ve geri tükür - Genellikle tekrar denemek iyi bir fikirdir, çünkü bunu ikinci kez kabul edebilirler. Köpeğiniz birkaç gün denedikten sonra kabağı sevmiyorsa, muhtemelen sevmiyordur. Elbette, tadını ve dokusunu değiştirmek için pişirmeyi deneyebilirsiniz, farklı şekilde pişirilirse hoşuna gidebilir.

Son düşünceler

Ölçülü olarak alınan kabak, neredeyse tüm köpekler için sağlıklı bir ikramdır. İyi tolere edilir ve vitamin ve minerallerle doludur, ancak düşük kalorili kalır, harika bir atıştırmalık veya ikram yapar. Farklı dokular ve tatlar sağlamak, köpeğinizin beynini yaşlandıkça aktif tutmanın harika bir yoludur. Elbette her köpek farklıdır, bu yüzden onu yavaşça tanıtmanızı ve daha büyük miktarlarda vermeden önce küçük bir parça denemenizi öneririz.

Yorumlar