42 Dachshund Karışımları: Bilgi: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

42 Dachshund Karışımları: Bilgi: Gerçekler, Özellikler ve Daha Fazlası

Dachshunds tüm dünyada sevilir. Neredeyse herkes en az bir Doxie tanıyor. 1950'lerden beri ünlü bir cins olmuştur ve genellikle Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler 15 köpek arasındadır. Uzun gövdeleri, kısa bacakları ve sarkık kulakları ile ikonik bir görünüme sahiptirler.

dachshund'lar son derece sevimli bir gruptur, parlak ve canlı mizaçlarıyla daha da sevimli hale gelirler. Her zaman oynamaya ve bir sonraki maceralarına atılmaya hazır olduklarından kişilikleri gerçekten bir yumruk atıyor. Bu muhtemelen av köpekleri olarak geçmişlerinden kaynaklanmaktadır. Doxies oldukça akıllı olabilir, ancak inatçı çizgilerine dikkat edin. Neyse ki, sıkı bir talimat verildiği takdirde onları eğitmek hala oldukça kolaydır.Dachshund'un sevimli görünümü, canlı kişiliği ve atletizmi, onları diğer ırklarla karıştırmak için harika bir seçim haline getiriyor. Bu, size özel bir köpek edinmenin harika bir yoludur. Çoğu, diğer ebeveyn farklı bir şekilde inşa edilmiş olsa bile, Doxie'nin uzun vücudunu korur.

İçindekiler

Liman işçisi

Liman işçisi

Docker, Cocker Spaniel ve Dachshund'un melezidir.Irklar: Cocker Spaniel ve Dachshund

Bu listeye kesinlikle muhteşem bir karışımla başlıyoruz. Docker'ın çok güzel ebeveynleri var, bu yüzden kendilerinin de çok güzel oldukları neredeyse kesin. Bu karışım muhtemelen Doxie ebeveynlerinin kısa, düz olanına kıyasla daha dalgalı bir kaplamaya sahiptir. Her iki ebeveynin de canlandırıcı kişilikleri var, bu nedenle Docker'ınızın sizi gülümsetme konusunda çok yetenekli olmasını bekleyin. Yine de onlara karşı biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Liman işçileri zekidir ancak eğitim sürecinde oldukça inatçı olabilirler. Onları eğitirken güçlü ama nazik bir liderlik sergilemek, özellikle olumlu pekiştirmeyle desteklendiğinde daha iyi sonuçlara yol açar. Bu karışıma bol bol ikram, oyuncak ve övgü verin – bu onları iyi performans göstermeye çok daha istekli hale getirir.

Cocker Spaniel, Dachshund'dan daha enerjik bir cins olduğu için, muhtemelen Docker'ınızı sıradan bir Doxie'den daha fazla çalıştırmanız gerekir. Birçok köpekten daha küçük oldukları için yürüyüşe çıkarken onları yıpratmamaya özen göstermelisiniz. Bu nedenle, 60 dakikalık bir yürüyüş yerine her gün yaklaşık 30 dakikalık iki kısa yürüyüşle daha başarılı olursunuz. Docker'ınız oynamayı seviyor, bu yüzden onlara bir geniş oyuncak yelpazesi ve sizinle yürüyüşe çıkmadıklarında eğlenecekleri aktiviteler. Bu onların tatmin olmalarına ve can sıkıntısından uzak kalmalarına yardımcı olur.

Porsuk

Porsuk

Labrador Retriever, Amerika'daki en popüler cinstir, bu nedenle hayatınızın bir noktasında bir Dachsador'a rastlamak çok zor değildir.Irklar: Labrador Retriever ve Dachshund

Kombinasyon garip olabilir: porsuk normal Dachshund'lardan daha büyüktür, ancak daha büyük ebeveynleri kadar büyük değildir. Yine de, bu melezin ebeveynlerinin kişilikleri harika bir şekilde dengeleniyor. Dachsadors zeki, enerjik ve ağzına kadar çekicilik ile doludur. Labrador'un daha nazik kişiliği, Dachshund'un evdeki Alfa olma arzusunu yumuşatır. Bu karışımın çok daha uysal, ancak yine de çok yüksek ruhlu olmasını bekleyin. Bu onları çocuklu aileler için iyi bir seçim yapar. Daha neşeli bir ev onlara çok yakışıyor.

Dachsador'ların Doxies'ten daha yüksek enerji ihtiyaçları vardır, bu nedenle onlara her gün bol miktarda orta yoğunlukta egzersiz yaptığınızdan emin olun. Onları her gün yaklaşık 45 ila 60 dakika yürümek idealdir. Dachsador'unuz iyi bir oyun seansı için hazır, bu nedenle onları bir oyun için köpek parkına getirmek, birlikte yürüyüşlerinize harika bir ektir. Onlara etrafta dolaşmaları için çitle çevrili bir bahçe ve tadını çıkarabilecekleri birçok oyuncak vermek, eğlenmelerine ve memnun kalmalarına yardımcı olur.

Altın Dox

Altın Dox

Golden Dox, başka bir Retriever ebeveyninden gelen bu listedeki başka bir büyücü.Irklar: Golden Retriever ve Dachshund

Her zaman oynamaya istekli çok enerjik köpekler olabilirler, ancak aynı zamanda insan duygularına karşı çok hassastırlar. Golden Dox'lar nasıl davranacaklarını bilmekte ustadırlar, bu da onları daha büyük aileler için daha tepetaklak olabilecek en iyi köpeklerden biri yapar. Bu aynı zamanda, bu listedeki diğer birçok karışımdan daha kolay eğitilmelerini sağlar. Bu nedenle, yüksek egzersiz ve oyun ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri koşuluyla, deneyimsiz köpek sahipleri için iyi bir seçimdir.

Bu köpek her gün en az 60 dakika aktivite gerektirir. Bunun büyük bir kısmını güzel, tempolu bir yürüyüşe, kalan zamanı ise daha yoğun egzersizlere harcayabilirsiniz. Eğitim seansları, bu parlak karışımı yormanın, onları can sıkıntısından ve olası yıkıcı eğilimlerden uzak tutmanın iyi bir yoludur. Golden Dox'unuz, boş zamanlarında oynaması için oyuncaklar verildiğinde çok mutludur, bu nedenle maksimum keyif için onlara iyi bir çeşitlilik vermeye özen gösterin.

dorgi

Dachshund Corgi Karışık Irk Köpek - Dorgi

Dorgiler çok özel çünkü ikisi de uzun, kısa bacakları olan ebeveynlerden geliyorlar.

Irklar: Corgi ve Dachshund

Küçük olabilirler, ancak bu karışım son derece sevimli. Dorgi'nin kişiliği olumlu bir şekilde parlıyor. Her zaman canlılık ve neşeyle doludurlar, bu da onları fazladan pep kullanabilecek insanlar için refakatçi köpekler olarak harika kılar. Her iki ebeveyni de inatçı köpekler olduğundan, sahiplerinin Dorgis'lerine karşı sabırlı olmaları gerekir. Bu, itaat eğitiminin ve sosyalleşmenin başarısını engelleyebilir. Ancak, Dorgi'nin hayatında yeterince erken yapılırsa, onlara doğru davranışı fazla güçlük çekmeden öğretmek mümkündür. Sadık yapıları, onları sevgiye ihtiyaç duyanlar için iyi bir seçim haline getirir. Bu karışım sizi ne kadar sevdiklerini göstermekten asla çekinmez.bu dorgi normal Dachshund'lardan daha fazla enerji ihtiyacı vardır, ancak çok fazla değil. Her gün yaklaşık 45 dakikalık egzersiz onlar için iyi bir seçimdir. Daha kısa bacakları olmasına rağmen, Dorgi'nin ebeveynleri avlanmakta ve köpek gütmektedir. Bu, oldukça hızlı koşmak için doğal bir yeteneğe sahip oldukları anlamına gelir. Onları yürüyüşe çıkarmak iyidir, ancak aynı zamanda parkın etrafında koşmalarını sağlayarak enerjilerini harcamalarına da yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca serbestçe zıplayabilecekleri geniş, güvenli bir avluya ihtiyaçları var.

Jackshund

Siyah Jackshund Açık Havada

Bir Jackshund köpek yavrusu ararken, alışverişe çıkmadan önce sahiplendiğinizden emin olun.

Irklar: Jack Russell Teriyer ve Dachshund

bu Jackshund avcı ebeveynlerden geliyor, bu yüzden muhtemelen onlar da bu konuda yeteneğe sahip olacaklar. Bu onları av hobisi olan insanlar için mükemmel bir seçim haline getirir. Ayrıca, Jackshund'larının açık havada çok fazla zaman geçirdikleri için en iyi şekilde geliştiği anlamına gelir. Jack Russell Terrier (JRT) ve Dachshund, hem cesur, hem enerjik hem de inatçı oldukları için benzer mizaçlara sahiptir. Bu köpeklerin güçlü kişilikleri vardır, bu nedenle sahiplerinin hakimiyetlerini sürdürmek ve sürdürmek için çok çalışması gerekir. Onları eğitmek zor olsa da, ödül her zaman buna değer. Daha büyük çocuklarla aktif bir evde mükemmel bir şekilde yaşayan çok sevecen köpeklerdir.

Bu karışım oldukça yüksek enerjili bir türdür, bu nedenle egzersizlerine iyi bir zaman ayırmaya hazır olun. Kimseyi ilgilendirmiyormuş gibi etrafta koşuşturuyorlar, bu yüzden onları çok uzun süre dar bir alanda tutmak akıllıca değil. Jackshunds, oynayabilecekleri bahçeleri olan daha büyük evlerde en iyi şekilde gelişir. Ancak, bahçenin güvenli olduğundan emin olun. Evinizin içinde ve çevresinde daha küçük evcil hayvanlar ve diğer hayvanlar için tehlikeli olabileceğini kanıtlayabilecek yüksek bir av sürüşüne sahiptirler.karanlık

karanlık

Duskies, arkadaş canlısı ve giden kişilikleri olan harika bir şekilde coşkulu evcil hayvanlardır.

Irklar: Sibirya Husky ve Dachshund

Duskies oynamayı sever ve insanlarının yüzlerine bir gülümseme getirmeye heveslidir. Onlar oldukları gibi çok iyi köpeklerdir, ancak yine de en iyi davranışları sergilemek için eğitime ve sosyalleşmeye ihtiyaçları vardır. Ne yazık ki, Duskies çok istekli olabilir ve faaliyetinizi dikkatlerine değer görmezlerse genellikle sizi dinlemezler. Bu nedenle, daha önce köpek yetiştirme deneyimi olan sahipler, özellikle de yüksek enerji ihtiyacı olanlar için daha uygundurlar.

Yüksek enerji ihtiyacından bahsetmişken, Dusky'nizin egzersizi için kesinlikle çok çaba sarf etmeniz gerekiyor. Dachshund'ların kendilerinin egzersiz için yalnızca orta düzeyde ihtiyaçları vardır, ancak Sibirya Huski'leri ünlüdür. Köpeğinizin ne sıklıkta huzursuzlandığını gözlemlemek her zaman iyi bir fikirdir, böylece günlük yürüyüş veya iyi bir oyun seansının ne zaman olduğunu ölçebilirsiniz. Bununla birlikte, çoğu zaman, bu karışıma her gün yaklaşık 60 dakikalık aktivite vermeniz gerekir. Bu onları verimli bir şekilde yorar, böylece eşyalarınızı yok edecek ve değerli çiçek tarhlarınızı parçalayacak kadar hüsrana uğramazlar.doxiepit

Irklar: Amerikan Pitbull Teriyeri ve Dachshund

Köpek karışımları hakkındaki makalelerimizi düzenli olarak okursanız, Pitbull karışımlarının uygun şekilde işlenmesini şiddetle savunduğumuzu bileceksiniz. Düzgün bir şekilde ele alınmadıkları için kötü bir üne kavuşurlar. Bu nedenle, yerel poundda evlat edinmek için bir Doxiepit bulabilirsiniz. Doxiepit'ler, daha kısa bacakları tutmalarına rağmen, onları Dachshund'lardan daha sağlam yapan, sevimli bir şekilde tıknazdır. Sevgiye karşı büyük bir eğilimleri vardır. İyi eğitildiklerinde ve sosyalleştiklerinde ideal aile köpekleri olurlar. İnatçı dış görünüşlerini kırmak biraz zaman alabilir, ancak Doxiepits, özellikle olumlu pekiştirme verildiğinde memnun etmeye isteklidir.

Doxiepits oynamaktan her zaman mutludur. Dachshund'lardan daha aktifler, bu yüzden bahçede eski moda bir koşu veya parkta yürüyüş yapmak için harika dış mekanlara gitmeye daha hevesliler. Onlara her gün 45 dakika aktivite verin. Bu onları memnun etmek için yeterlidir. Doxiepit'inizle etkileşim içinde olmadığınızda, onları dışarıda, havanın müsait olduğu, çitle çevrili bir bahçede tutmak iyi bir fikirdir. Bu, bu karışımın içerik hissetmesi için önemli olan kendi şartlarında keşfetmelerini ve oynamalarını sağlar.

doxie-çene

Irklar: Japon Çene ve Dachshund

Doxie-Chin harika bir refakatçi köpektir. Onları ortalama Dachshund'unuzdan çok daha gevşek yapan kolay giden bir kişiliğe sahipler. Bu onları daha yoğun bir ortama kıyasla zamanlarının çoğunu dinlenerek geçiren aileler için iyi bir seçim yapar. Ayrıca çok sevecen ve naziktirler, bu nedenle iyi sosyalleşmeleri koşuluyla çocukların yanında iyidirler. Bu karışım çok iyi ayarlanmış, bu yüzden çok inatçı olmadan akıllılar. Daha deneyimsiz sahipler, Doxie-Chin'i yaşam tarzlarına asimile etmekte pek sorun yaşamazlar.

Doxie-Chin'in rahat mizacı, birçok farklı yaşam tarzına uyarlanabilecekleri anlamına gelir. Hem daha büyük evlerde hem de daha küçük apartman dairelerinde iyidirler. Dachshund'lardan daha düşük enerji ihtiyaçları vardır, bu nedenle her gün gerçekten sadece 30 dakikalık egzersize ihtiyaçları vardır. Kendi zamanlarında oynayacakları kadar oyuncak verilirse, daha azıyla bile kurtulabilirsiniz. Bu, zihinsel olarak uyarılmalarına ve yıkıcı olmalarına yol açabilecek hayal kırıklıklarından uzak kalmalarına yardımcı olur.Doxie-Pin

Irklar: Mini Pinscher ve Dachshund

Doxie-Pins, bu listedeki diğerlerinden biraz daha hassas köpeklerdir. Bu onları utangaç yapabilir, bu yüzden kabuklarından çıkmalarına yardımcı olmak için çok fazla nazik ve sevgi dolu iknaya ihtiyaçları vardır. İnsanlarıyla daha rahat hissettiklerinde, verecekleri şefkatten yoksundurlar. Duygusal olarak zeki, sessiz bir arkadaş arıyorsanız, Doxie-Pin mükemmel bir seçimdir. Onları dikkatli bir şekilde takdir edebilen insanlarla sessiz haneler için çok uygundurlar, tıpkı diğerlerine baktıklarında olduğu kadar dikkatli bir şekilde. Bu nedenle, bir Doxie-Pin'in genç, başıboş çocukların olduğu bir evde kendini evinde hissetmesi zor olabilir.

Utangaç doğalarına rağmen, Doxie-Pin'ler zeki ve meraklı yaratıklardır. Gerçekten oyun için güçlü bir istekleri yoktur, ancak birlikte günlük yürüyüşlerinizde sizinle birlikte dışarıyı keşfetmeye heveslidirler. Küçük bacaklarını çok fazla yormadan uzatmaları için onlara bolca zaman verdiğinizden emin olun. Çevrelerindeki dünyanın manzaralarını, kokularını ve seslerini tanıma lüksüne izin verin. Bu karışım dikkatle ele alınmalıdır. Hem egzersizlerinden hem de duygusal olarak tatmin olmalarını sağlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın.

Doxie-Chon

doxie chon

Doxie Chon, Dachshund ve Bichon Frise'ı karıştırıyor.

Irklar: Bichon Frise ve Dachshund

Dışa dönük, kendine güvenen ve kesinlikle sevimli bir köpek arıyorsanız, Doxie-Chon ile yanlış gidemezsiniz. Doxie-Chon'un ebeveynleri hem enerjik hem de biraz arsız, canlı köpeklerdir. Doxie-Chon, büyük ve sorumlu bir kişiliğe sahiptir, bu nedenle onları topraklamaya özen gösterin. Yüksek zekaları, hileler göstermeye istekli oldukları anlamına gelir, ancak bu komutları öğrenme noktasına gelmek zor olabilir. Diğer birçok Doxie karışımı gibi, Doxie-Chon da inatçıdır. Çok fazla sabır ve hayranlık gerektirirler. Egoları kolayca yaralanabileceğinden, onlara çok sert davranmamaya çalışın. Bunun yerine onlara olumlu pekiştirme verin.

Doxie-Chon'unuz uyanıkken saatlerce oyun oynamak istediğinden, onları tatmin etmek için yeterli aktiviteyi almalarını sağlamalısınız. Bu sosyal köpekler, köpek parkında geçit töreni yapmayı severler, bu yüzden onları olabildiğince sık almanız önerilir. Getirme oynamak ve pistte koşmak, bu köpeği daha iyi davranmaları ve yaramazlıklardan uzak durmaları için yormanın harika yollarıdır. Bastırılmış enerjiye sahip sıkılmış Doxie-Chon'lar yıkıcı davranışlar sergilemeye çok yatkındır, bu nedenle tüylü arkadaşınızın eşyalarınızı çiğnememesine özen gösterin.

Doxie Cairn

Irklar: Cairn Terrier ve Dachshund

Doxie-Cairn, her ikisi de cesur kişilikleri olduğu bilinen ve tehlike karşısında korkusuz olan Cairn Terrier ve Dachshund'dan geliyor. Cairn Terrier'in Dachshund'dan daha enerjik olduğu göz önüne alındığında, bu harika bir macera arkadaşı olabilir. İkiniz de evde olduğunuzda, Doxie-Cairn'iniz size iyi bir kucaklama ile en mutlu şekilde sona erer. Onları iyi eğitip sosyalleştirebilmeniz koşuluyla, küçük çocuklar için harika oyun arkadaşları olan çok sevecen hayvanlardır. Doxie-Cairn'in ebeveynlerinin oldukça inatçı olduğu bilindiği için bu zor olabilir. Eğitime erken başlarsanız ve iyi davranışları için onları iyi bir şekilde ödüllendirirseniz, daha kolay zaman geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Hem Cairn Terrier hem de Dachshund'un gürültülü köpekler olduğu biliniyor, bu nedenle Doxie-Cairn'inizin ciddi bir boru seti olmasını bekleyin. Bu nedenle, çok fazla komşunun olmadığı daha kırsal bir bölgede yaşıyorsanız, bir Doxie-Cairn bulundurmak daha iyidir. Bu, mutlu kalmak için ihtiyaç duydukları tüm oyun süresi ve egzersiz için iyi bir mekan olduğunu kanıtlıyor. Doxie-Cairn enerjik bir köpektir, bu yüzden onları her gün yürüyüşe çıkardığınızdan, onlarla oyun oynadığınızdan ve eğlenmeleri için oyuncaklar verdiğinizden emin olun.

doxiepoo

Irklar: Kaniş ve Dachshund

Evinize hoşgeldin demek için zarif, zeki, arsız bir köpek arıyorsanız, büyük olasılıkla Doxiepoo ile eşleşmenizi bulabilirsiniz. Hem Poodles hem de Dachshunds, oyun zamanına derin bir sevgi ile canlandırılmış kişiliklere sahiptir. Etkileyici zekaları sayesinde onları eğitmek oldukça kolaydır - ara sıra ortaya çıkan yaramazlık nöbetlerini atlatabilmeniz şartıyla. Doxiepoos, sahiplerini eşitleri olarak görür, bu yüzden istediklerini almakta ısrar ettiklerinde onlarla uğraşmak zor olabilir. Bununla birlikte, sevgi ve dikkatle şımartılmaktan hoşlanırlar, bu nedenle yeterli hayranlık, onlara ihtiyacınız olanı yapacak kadar memnun olmalarını sağlamalıdır. Fino köpeğinin sevimli kişiliği sayesinde, Doxiepoo muhtemelen geniş bir aile yelpazesi için iyi bir arkadaştır. Tek ihtiyacınız olan onları mümkün olan en kısa sürede yeni insanlarla ve evcil hayvanlarla sosyalleştirmek.

Doxiepoo'nuzun Kaniş tarafı, onları Dachshund ebeveynlerinden daha enerjik yapacak. Bu, hem bedenlerini hem de zihinlerini sağlıklı tutmak için her gün iyi miktarda egzersiz yapmaları gerektiği anlamına gelir. Yaklaşık 45 dakika süren günlük yürüyüşlerin ötesinde, kesinlikle Doxiepoo'nuzu eğlendirmeniz gerekiyor. Yüksek zekaları, çok kolay sıkıldıkları anlamına gelir. Antrenman yapmak, oyun oynamak veya bir görevi tamamlamak gibi her gün yapacakları kadar aktivite verin. Bu onların yıkıcı olmasını engeller.

Minyatür Schnoxie

Minyatür Schnoxie

Bu sağlam köpek, alıngan Dachshund ile birleştirilmiş keyifli Minyatür Schnauzer'den geliyor.

Irklar: Mini Schnauzer ve Dachshund

Kişilikleri birbirine çok yakışıyor. Minyatür Schnoxie, Dachshund'dan daha dengeli, iyi ayarlanmış bir karışımdır. Schnauzer ebeveynleri şovun yıldızı olmayı sevdiği için sahiplerinin dikkatini çekiyorlar. Ancak, Dachshund ebeveynlerinin daha rahat doğasını takip ederek bunu talep ediyorlar. Minyatür Schnoxie'niz bu nedenle, büyük kişiliğini ne zaman sergilemenin uygun olduğunu iyi bir şekilde kavrayan arkadaş canlısı bir arkadaştır. Bu köpeğin çok akıllı olmasını bekleyin, ancak inatçılığını ele alırken dikkatli olmanız gerekir. Schnoxie'nin ebeveyn ırklarının ikisi de kolayca dikkati dağılır ve genellikle kendi işlerini yapmayı tercih eder. Eğitimlerini sağlam bir talimatla halledebilecek, ancak akılları kaçınılmaz olarak kaybolduğunda hala sabrı olan birine ihtiyaçları var.

Eve Minyatür Schnoxie getirmeyi düşünüyorsanız, her iki ebeveyn ırkının da gürültülü olduğu bilindiğini unutmayın. Çırpınma eğilimleri, komşularının gürültüyü önemsediği bir yerde onlarla uyumlu bir şekilde yaşamayı zorlaştırabilir. Bir apartman kompleksi bu köpekler için iyi bir yer değil. Etrafı çitle çevrili daha büyük bir ev onlara daha çok yakışıyor. Onlara her gün oyun oynamaları ve egzersiz yapmaları için bolca zaman verin. 30 dakikalık oyun süresi ile 45 dakikalık bir yürüyüş bu karışımı tatmin etmek için yeterli olmalıdır.

İngilizce Bulldach

Irklar: İngiliz Bulldog ve Dachshund

İngiliz Bulldach, daha gergin, normal Doxie'den çok daha rahat bir köpektir. Bu beklenmelidir. Buldoglar, oradaki en kaygısız köpeklerden bazılarıdır. Daha sakin bir yaşam tarzı yaşıyorsanız, bu karışım sizin için iyi bir seçim olabilir. Bu köpekler fazla bir şey yapmaktan hoşlanmasalar da, en iyi kucaklaşma arkadaşlarıdırlar - eğer salyalara bulaşmak sizin için sakıncası yoksa. Bu listedeki en sevecen karışımlardan biridir. Bulldach'ın evcil hayvan ebeveynlerine tapmak dışında pek fazla ilgisi yoktur. Ne yazık ki, onları eğitmek biraz daha zor olabilir. İngiliz Bulldach çok inatçı olabilir ve komutları öğrenmekten hoşlanmazlar. Bu nedenle, yalnızca daha önce köpek sahibi olduysanız ve çok sabırlı olmaya hazırsanız, bir Bulldach tutmanızı öneririz.

Eğitilmeleri zor olsa da, İngiliz Bulldach çok iyi huyludur. Dachshund ailelerinden dolayı başkaları hakkında bir merakları vardır, ancak genel olarak arkadaş canlısı ve iyi huyludurlar. Normal bir Dachshund'dan çok daha az olsa da, oynamaya eğilimleri var. Bu nedenle, bu listedeki diğer köpeklere kıyasla daha düşük enerji ihtiyaçları vardır ve her gün sadece 20 ila 30 dakika aktiviteye ihtiyaçları vardır. Bu, onları kilo almaya yatkın hale getirebilir, bu nedenle onları boyutlarına, ağırlıklarına ve aktivite seviyelerine uygun yiyeceklerle beslediğinizden emin olun.

Doxle

Doxle

Av köpeği ebeveynlerden gelen Doxle'ınız, vahşi doğada yapacağınız girişimlerde size yardımcı olmak konusunda doğaldır.

Irklar: Beagle ve Dachshund

Avlarını kovalamaktan hoşlanan çok oyuncu ve aktif köpeklerdir. Bu, özellikle onları daha küçük evcil hayvanların yanında tutmayı planlıyorsanız, onları sosyalleştirmeye ekstra özen göstermeniz gerektiği anlamına gelir. Bu köpeklerin ne kadar zeki oldukları göz önüne alındığında, onlara nasıl davranacaklarını öğretmek sizin için gerçekten zor değil. Sadece eğitimlerine gençken başlamanız gerekiyor. Çok sayıda olumlu takviye ile en iyi şekilde gelişirler. Güzel oynamayı öğrenmelerini sağlamak, farklı aile türleriyle uyumluluk için birçok olanak sunar. Bu çabaya değer çünkü Doxles süper tatlı köpeklerdir.

Sizin Doxle çok aktif olacak, normal Dachshund'lardan biraz daha fazla. Küçük bacaklarını çok çabuk yorabilecek uzun bir egzersiz yerine, her gün birkaç egzersizle en iyisini yaparlar. Onlara gün boyunca yapacakları bol miktarda şey verin. Yürümek iyidir, ancak antrenman seansları, oyun oynamak ve onlara oyuncak vermek de iyidir. Yeterli stimülasyon, Doxle'ınızı tüm kullanım ömrü boyunca mutlu ve sağlıklı tutmaya yardımcı olur.

Shiba Dox

Irklar: Shiba Inu ve Dachshund

Shiba Dox'un, birçok insanın oldukça güçlü olduğunu söyleyeceği kişilikleri olan ebeveynleri var. Yeterince doğru, bu karışım kendine güvenen, uyanık ve cesur ebeveynlerden geliyor. Sonunda benzer şekilde davrandıklarını söylemeye gerek yok. Bu, onları evi korumak için iyi seçimler haline getirebilse de, bu karışımın gerçekten parladığı yoldaşlık içindedir. Ancak, Shiba Inu'dan gelebilecek herhangi bir uzaklığı yumuşatmanız gerekir. Her iki ebeveynin de oldukça zeki olması nedeniyle Shiba Dox'un eğitilmesinin kolay olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir. Ailenizde başka evcil hayvanlarınız varsa, Shiba Dox'unuzu mümkün olan en kısa sürede sosyalleştirmeniz bir zorunluluktur. Daha fazla ilgi görebilecekleri daha küçük ailelerde daha başarılı olurlar. Potansiyel kürk kardeşleriyle ilgi odağını paylaşmaktan hoşlanmazlar.

labrador için en iyi yiyecek

Shiba Dox'unuz herhangi bir konut için mükemmel bir köpektir. Küçük alanlarda bile mutlular. Onları mutlu etmek için şehirde bir apartman dairesi veya apartman dairesi yeterlidir. Ancak, sıradan Dachshund'unuzdan daha yüksek enerji ihtiyaçları olduğundan, onları her gün şehirde dolaşmak için dışarı çıkarmanız gerekir. Yaklaşık 50 dakikalık aktivite Shiba Dox'unuz için iyi bir miktardır. Yürüyüş yaparken onları farklı yerlere götürerek çeşitlendirmeye çalışın, hatta parkurda koşarak ya da dağlarda yürüyüş yaparak güçlendirin.

Shethund

Irklar: Shetland Çoban Köpeği ve Dachshund

Dachshund karışımınız için iyi bir enerji, zeka ve oyunculuk karışımı arıyorsanız, Shethund'u öneriyoruz. Ebeveynlerinin ikisi de çalışan köpek olduğundan, bu köpeğin ortaya çıkarmanız için hazır birçok yeteneği var. Shethund kendilerini faydalı kılmayı sever, bu yüzden tamamlamaları gereken bir görev verildiğinde en mutlu olurlar. Kararlılıkları onları harika bir arkadaş köpek yapar. Sürülerine sadıktırlar ve onları korumak isterler. Bununla birlikte, Dachshund'dan gelen av içgüdüleri hala mevcut olabilir, bu nedenle evinizde daha küçük evcil hayvanlarınız varsa, onları uygun şekilde sosyalleştirmeye özen gösterin.

Bu köpekler, bir Dachshund karışımı için beklediğinizden daha aktiftir, ancak çok fazla değil. Shetland Çoban Köpeği, Doxie gibi küçük bir köpektir ve bu nedenle uzun saatler süren yorucu egzersizlere ihtiyaç duymaz. Her gün onlara ayrılan yaklaşık bir saatlik aktivite, onlarla yürüyüşe çıkmanız ve oyun için yeterli zamanınız kalması için yeterli olacaktır. Bu karışım, özellikle engebeli arazide yürüyüş yapmaktan ve parkın etrafında koşmaktan hoşlanır. Sıkılmalarını önlemek için onlara bir sürü oyuncak verin. Shethund, rahat dış görünüşünün altında yaramazlık yapma kapasitesine sahiptir.

çatı grifonu

Irklar: Brüksel Griffon ve Dachshund

Dach Griffon, her iki ebeveyni de sahiplerine ve ailelerinin güvenilir üyelerine karşı son derece sevecen olan ideal bir arkadaştır. Brüksel Griffon'un oyuncak boyutu sayesinde, muhtemelen ortalama Dachshund'dan daha küçükler. Bu köpekler özellikle parlak değiller, yani eğitimleri zor olabilir. Bir Dach Griffon'u eğitirken ve sosyalleştirirken çok sabırlı olmalısınız. Ayrıca, yaramazlık kurbanı olmaya çok az tolerans gösterdikleri için küçük çocukları sevmeme eğilimindedirler. Yine de, daha yaşlı ve daha mantıklı insanlarla bir hanenin parçası olduklarında, evde ve sevimli ve neşeli kişiliklerinin gerçekten parlaması için yeterince mutlular.

Dach Griffon'unuzun ne kadar küçük oldukları ve ne kadar nadiren oynadıkları göz önüne alındığında büyük bir eve ihtiyacı yoktur. Bu onları apartman dairelerinde yaşayan ama yine de hayatlarını güzelleştirecek tüylü bir arkadaş arayan insanlar için ideal kılar. Bu köpekler oynamayı sever, ancak çok sık değil. Her gün egzersiz için biraz zaman ayırmaya çalışın, çünkü çok fazla kilo alırlarsa daha küçük vücutları ağırlıkları tarafından kolayca aşırı yüklenebilir. Bu az bakım gerektiren karışım için günde yaklaşık 20 ila 30 dakika aktivite yeterlidir.

Weiner Köpek Yemi

Irklar: Chow Chow ve Dachshund

Daha sessiz bir yaşam tarzı yaşıyorsanız ve huzurlu mutluluk arayışınızda size eşlik edecek bir köpek arkadaşı arıyorsanız, Weiner Köpek Yemi sizin için harika bir seçimdir. Bu köpek, beklenmedik bir çift ebeveynden geliyor. Dachshund'un uzak Chow Chow'dan çok daha sevecen olduğu doğrudur, ancak her iki köpek de hayata rahat bir yaklaşımı paylaşır. Bu, onları daha küçük evler için ideal bir seçim haline getirir, çünkü Weiner Köpek Chows, tüm gün fazla hareket etmeden uyuklamaktan memnundur. Bu karışım insanlara ve diğer hayvanlara karşı dikkatli olma eğiliminde olduğundan, onları yalnızca güvenebilecekleri insanların olduğu küçük evlerde tutmak iyi bir fikirdir. Bekar insanlar veya az bakım gerektiren bir arkadaş arayan çiftler için en uygunudur.

Bu karışım egzersiz yapmak için dışarı çıkmaktan hoşlanmaz, bu yüzden onların aktivite için yaygara koparması konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Uyarı, hareket eksikliğinden aşırı kilolu olmaya eğilimli olmalarıdır. Onlara dengeli bir diyet vermenin yanı sıra, dışarı çıkıp oynamaya ne kadar isteksiz olurlarsa olsunlar, onları sağlıklı tutmak için yürüyüşlere çıkarmanız gerekir. Neyse ki, kişiliklerinde hala çok sayıda Doxie var, bu yüzden onlara nefis ikramlarla rüşvet vererek onları oyun zamanı için daha çok heyecanlandırabilirsin - sadece çok fazla vermediğinden emin ol.

Pürüzsüz Foxie Doxie

Irklar: Pürüzsüz Tilki Teriyeri ve Dachshund

Smooth Foxie Doxie'nin çok tuhaf bir adı olabilir, ancak bu köpekler çok gururlu ve onurludur. Av köpeği ebeveynlerinden geliyorlar, bu da onları atletik ve çevrelerindeki değişikliklere meraklı yapıyor. İyi eğitilirse, bu köpekler evinizi korumak için iyi bir iş çıkarabilir. Bununla birlikte, küçük çocukların yanında sabırsız olma eğilimindedirler ve bunun yerine, varsa daha büyük çocukları olan bir evde daha mutlu olurlar. Yüksek av sürüşleri, daha küçük evcil hayvanların olduğu bir evde uyumlu bir şekilde yaşamalarını da zorlaştırır. Onları sosyalleştirmek, ailenin diğer üyeleri arasında sakinleşmelerini sağlamak için gereklidir. Onları herkese alıştırdıktan sonra, bu köpekler size bolca şefkat göstermekte hiç zorlanmazlar. Aslında çok sosyal köpeklerdir ve gelişmek için çok fazla ilgiye ihtiyaç duyarlar.

Smooth Foxie Doxie'niz, standart Dachshund'lardan daha yüksek enerji ihtiyacına sahip olduğundan çok fazla egzersize ihtiyaç duyar. Ebeveyn ırkları avlanmak için yetiştirildiklerinden, engebeli arazilerde bile gezinme konusunda ustadırlar. Bu onları bir yürüyüş arkadaşı için iyi bir seçim yapar. Mahallede bir yürüyüş sırasında bacaklarını germek için her gün çok zamana ihtiyaçları vardır. Getirme oynamak gibi eğlenceli aktiviteler de dahil olmak üzere her gün yaklaşık 60 dakikalık egzersiz sağlıkları için iyidir.

Tel Foxie Doxie

Irklar: Tel Tilki Teriyeri ve Dachshund

Foxie Doxie ailesinin bir diğer üyesi de Wire Foxie Doxie'dir. Her iki ebeveyn de av köpeği olduğundan, onların Smooth Foxie Doxie ile aynı moxie'ye sahip olmalarını bekleyebilirsiniz. Tanımadıkları insanlara karşı biraz daha çekingendirler, ancak her zaman en sevdikleri insanlarla iyi bir kucaklaşmaya veya oyun seansına hazırdırlar. Kabuklarından daha iyi çıkmalarına yardımcı olmak için onları gençken sosyalleştirmeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra, gerçekten bulaşıcı bir yaşam sevgisine sahip parlak bir kişiliğe sahip olduklarını görmelisiniz. Şakaların poposu haline getirilmek için fazla sabrı olmadığından ve muhtemelen geri adım atacaklarından, çocukların etrafındaki etkileşimlerini yine de denetlediğinizden emin olun.

Mutlu olmak için çok fazla egzersiz yapmaları gerektiğinden, Wire Foxie Doxie ile elleriniz dolu olabilir. Bu nedenle, enerji ihtiyaçlarının sorumluluğunu üstlenebilecek bir hanenin parçası olduğunuzdan emin olun. Onlara her gün birden fazla kısa egzersiz seansı vermek, uzun ve yorucu bir egzersiz seansına kıyasla daha kolay yönetilebilir olabilir. Bu köpek için yaklaşık 90 dakikalık aktiviteye bakıyorsunuz. Yürüyüşler ve oyunlar bu zamanı doldurmanın en iyi yolu. Evinizin, enerjilerini harcamak için etrafta koşabilecekleri çitle çevrili bir avlusu olması da en iyisi olacaktır.

Oyuncak Tilki Doxie

Irklar: Oyuncak Tilki Teriyeri ve Dachshund

Öne çıkan Foxie Doxies'lerimizin sonuncusu Toy Foxie Doxie'dir. Bu köpek, Fox Terrier-Dachshund karışımları arasında en ateşli olanıdır. Boyları küçük olabilir, ancak başkalarına kimin patron olduğunu öğretmede sorun yaşamazlar. Bölgelerini korurlar, bu da onları uygun şekilde eğitirseniz bir bekçi köpeği için iyi bir seçim haline getirir. Buna rağmen, sahiplerini takip etmekten en çok memnun olan çok sadık ve sevecen köpeklerdir. Onları eğitmek ve sosyalleştirmek, aile hayatına daha iyi uyum sağlamak için iyi davranışları sağlamak için önemlidir. Ancak, daha küçük evcil hayvanların yanında iyi oynamalarını sağlamak zor olabilir. Toy Foxie Doxie, körelmesi zor olan devasa bir av sürüşüne sahiptir.

Toy Foxie Doxie'nizin dışarıda çok zaman geçirmek isteyeceğini bekleyin. Bu köpekler oyun oynamayı ve egzersiz yapmayı sever ve her gün sizden bunu talep eder. Onları bacaklarını uzatabilecekleri ve dünyayı keşfedebilecekleri uzun yürüyüşlere çıkarmaya hazır olun. Ayrıca parkta frizbilerin peşinden koşmaktan da keyif alıyorlar. Bu av içgüdüleri onları hareketli nesneleri yakalama konusunda inanılmaz kılıyor. Dışarıyı sevmesine rağmen, bu köpekler, küçük apartmanlar da dahil olmak üzere çoğu evde yaşamaktan memnundur.

Dameraniyen

Dameraniyen

Bu listedeki daha küçük köpeklerden biri, Dachshund ve Pomeranian ebeveynlerinden Dameranian'dır.

Irklar: Pomeranian ve Dachshund

İlk tanıştığınız andan itibaren bu büyüleyici karışıma tamamen aşık olduğunuz için sizi suçlamayacağız. Olumlu bir şekilde neşe yayarlar ve komik maskaralıklarıyla insanları gülümsetme konusunda yeteneklidirler. Dameranian, Dachshund'un sevgi ihtiyacını bir sonraki seviyeye taşıyor. Bu yavruların kesinlikle evlerinde dikkatleri üzerine çekmeleri gerekiyor. Onları çok uzun süre yalnız bırakmak kesinlikle ayrılık kaygısına neden olabilir. Bu küçük bebeğin duygusal ihtiyaçlarını karşılayabildiğinizden emin olun ve neredeyse her tür evdeki herkes için harika bir arkadaş olduklarını göreceksiniz.

Bu karışım normal bir Dachshund kadar aktiftir, bu nedenle her gün hafif ila orta şiddette egzersiz yapmaları gerekir. Bunları çok fazla takmamaya özen gösterin. Onlar küçük köpeklerdir, bu yüzden büyüklerin sahip olduğu kadar dayanıklılığa sahip değildirler. Her gün yaklaşık 30 dakikalık aktivite bu karışımı tatmin etmek için yeterlidir. Olumlu pekiştirmeyi sevdikleri için günlük egzersizleri bittikten sonra onlara çok fazla ilgi ve sevgi gösterdiğinizden emin olun.

dorkie

Eşek Köpek

Dorkie, adından da anlaşılacağı gibi her yönüyle komik ve sevimli.

Irklar: Yorkshire Terrier ve Dachshund

Bu listedeki tüm miksajların muhtemelen en şirin ismiyle – ve şimdiye kadar pek çok sevimli miksaj oldu. İlk olarak, süper küçükler. 9 poundun üzerinde çok fazla Dorki görmeyeceksiniz. Küçük boyutları, onları daha küçük evlerde yaşamak için iyi bir aday yapar. Aynı zamanda çok uyumlular ve hareket halindeyken hayat yaşamak konusunda gayet iyiler. Güvendikleri kişilere karşı nazik ve sevecen olan son derece sevecen köpeklerdir. Ancak, sinir bozucu davranışlara karşı çok az toleransları vardır ve asi çocukları sevmeme eğilimindedirler. Doxie'yi daha küçük çocukları olan bir evde evcil hayvan olarak tutmayı planlıyorsanız, onları sosyalleştirdiğinizden ve çocuklarınıza köpeklerine saygı gösterme konusunda rehberlik ettiğinizden emin olun.

Dorki'ler, yakmaları gereken çok fazla enerjiye sahip yüksek ruhlu köpeklerdir. Daha küçük Doxie karışımlarından biri olmalarına rağmen, yeterince egzersiz yaptıklarından emin olmanız gerekir. Her gün kısa aralıklarla yapılan yaklaşık 50 dakikalık aktivite, onları tatmin etmek için yeterince iyidir. Zeki köpekler oldukları için onlara yapacakları birçok farklı şey vermelisiniz. Yeterli uyarım almazlarsa kolayca sıkılırlar. O küçücük bedende ne kadar yıkıcı güç olduğuna şaşıracaksınız. Eşyalarınızı mahvetmelerini önlemek için onlara her gün çeşitli aktiviteler verin.

Mauxie

Mauxie Köpek

Mauxie, Malta ve Dachshund'u birleştirir.

Irklar: Malta ve Dachshund

Bir başka süper küçük Doxie karışımı, adından da anlaşılacağı gibi, moxie sıkıntısı çekmeyen Mauxie'dir. Küçücük bedenlerine bir sürü nefis iri kişilik sığdırıyorlar. Yine de bu onların dik kafalı oldukları anlamına gelmez. Aslında, bir Dachshund karışımı için Mauxies oldukça itaatkardır. Bu, onları parlak ve mutlu bir arkadaş arayan daha az deneyimli evcil hayvan sahipleri için iyi bir seçim haline getirir. Doxie'nin zekası ve Maltalıların memnun etme hevesi göz önüne alındığında, bu karışımı eğitmek kolaydır. Oldukça uyumlu köpeklerdir ve diğer köpekler, kediler ve daha küçük hayvanlar da dahil olmak üzere çocuklar ve evcil hayvanlarla fevkalade iyi geçinirler. Onları çok uzun süre yalnız bırakmadığınızdan emin olun, çünkü bu onları çok yalnız yapar.

Köpeğinizin enerji ihtiyaçlarıyla ilgilenmek, onların mutluluğunun ayrılmaz bir parçasıdır. Bununla birlikte, Mauxie'nin konuşacak çok fazla enerjisi yoktur ve çok fazla egzersiz gerektirmez. Her köpekte olduğu gibi, günlük yürüyüşler hala iyi bir fikirdir. Ancak, bu süreyi yaklaşık 15 dakikaya indirebilir ve günün ilerleyen saatlerinde oyun oynayarak 15 dakika daha geçirebilirsiniz. Mauxies, sahipleri onlarla etkileşime girdiğinde bayılırlar, bu yüzden size gururla geri dönecekleri anlamına geliyorsa, kesinlikle iyi bir getirme turunun tadını çıkarırlar.

Galce

Irklar: Gal Teriyeri ve Dachshund

Welsshund, varlığı anında odayı aydınlatan şevkli bir yavrudur. Canlılıkları, ekstra neşeye ihtiyaç duyan hanelere iyi gelir. Dachshund iyi bir terapi köpeği yapar, bu nedenle Welsshund benzer olmalıdır. Terrier kanları onlara inatçı bir çizgi gibi bir şey verebilse de, son derece zeki köpeklerdir. Gösteriyi yönetmeyi tercih ettikleri için başka evcil hayvanları olmayan evlerde en mutlular. Yine de, onları yürüyüşe çıkarırken diğer hayvanlarla karşılaşmamaları için sosyalleşmeye ve erken yaşlardan itibaren onları eğitmeye özen göstermelisiniz.

Galcenizi mutlu ve sağlıklı tutmak için çok fazla egzersiz yapmaları gerekir. Bu köpeklerin Terrier soyları sayesinde yüksek enerji ihtiyaçları vardır, ancak Dachshund yan tonları bunu biraz azaltır. Her gün yaklaşık 45 dakikalık yürüyüş onları yormak için yeterlidir. Bu yürüyüşleri birkaç saat önce ve sonra oyun süresi ile tamamladığınızdan emin olun. Welsshund'unuzu oyunlar ve oyuncaklarla meşgul tutmak, noggins'lerini işte tutmanın harika bir yoludur. Galliler, dışarı çıkıp kokuları, manzaraları ve sesleri almaları için yeterli zaman verildiği takdirde, apartman gibi daha küçük bir yerde yaşamakta iyiler.

Silkshund

Irklar: Silky Terrier ve Dachshund

Silkshund, avcı-köpek ebeveynlerinin başka bir karışımı. Bu, en yüksek hızlarda koşmak için harika bir yetenek ve ayrıca ortalama bir av sürüşü miras aldıkları anlamına gelir. İkincisi onları (ve kovaladıkları zavallı hayvanı) belaya sokabilir, bu nedenle bu karışımı mümkün olan en kısa sürede sosyalleştirmek kesinlikle gereklidir. Daha iyi eğitildiklerinde, Silkshund'unuzun etraftaki en uyumlu köpeklerden biri olduğunu göreceksiniz. Çok sık sinirlenmemek koşuluyla, hemen hemen herkesin arkadaşlığından hoşlanırlar. Çocuklarınız ve diğer evcil hayvanlarınız varsa, onlarla mutlu ve sevgi dolu bir ilişkinin tadını çıkarmak için bu köpeğe nasıl saygı duyacaklarını bilmeleri gerekir.

Etrafında bir şeylerin peşinden koşma sevgilerine rağmen, Silkshund'lar aslında çok aktif değiller. Normal Dachshundlar kadar aktiftirler ve bu nedenle sadece orta derecede egzersize ihtiyaç duyarlar. Bunun dışında da onları eğlendirebilmeniz koşuluyla, 30 dakikalık yavaş bir yürüyüşle uzaklaşabilirler. Oyunculukları, onlara olabildiğince sık oyuncaklarla ve oyunlarla ilgi göstermenizi gerektirir. Silkshund, hem büyük hem de küçük evlerde yaşamaktan mutludur, bu da onları dairelerinde onlara eşlik edecek bir köpek arayan biri için iyi bir seçim haline getirir.

Çünkü çatı

Dachshund Boston Teriyeri

Boston Teriyerleri sahip olabileceğiniz en iyi cinsler arasındadır, bu yüzden onları alıngan ama tatlı Dachshund ile çaprazlamanın sevimli bir karışım yapacağından emin olabilirsiniz.

Irklar: Boston Terrier ve Dachshund

Bo Dach'ın bu kadar harika bir arkadaş olması şaşırtıcı değil. Bu köpekler, çok nazik ve sevecen oldukları için sevdikleri insanlara düşkünlüklerini göstermede olağanüstüdürler. Ayrıca küçük çocuklara ve evi paylaşabilecek diğer evcil hayvanlara bile harika bir şekilde yaklaşırlar. Aslında, onların sürekli şefkat ihtiyacı, birlikte yaşadığınız diğer hayvanları rahatsız ediyor olabilir. Boston Terrier'in daha itaatkar doğası sayesinde, çok fazla inat etmeden kolayca eğitilebilir ve sosyalleşebilirler.

Bu köpeklerin, Dachshund ebeveynlerinden daha yüksek enerji ihtiyaçları vardır, ancak enerjilerini oyunlar yoluyla dışarı atmayı tercih ederler. Bu nedenle Bo Dach'ınızı günlük yürüyüşlerine ek olarak bir sürü oyuncakla şımartmaya hazır olun. Boston Terrier'in daha sessiz doğası sayesinde Dachshund'un vokal olma ihtiyacı biraz azalır. Bu, Bo Dach'ı apartman komplekslerine iyi bir uyum sağlar. Yanında olabildikleri sürece her yerde yaşamaktan mutlular.

Dachsweiler

Irklar: Rottweiler ve Dachshund

Dachsweiler, beklenmedik bir çiftin garip bir karışımı. Bu karışımın tipik Dachshund'unuzdan biraz daha büyük olduğu kesin - boyut farkı bir şekilde dengelenmelidir. Dachsweiler'ınız, Dachshund ebeveynleri kadar ince değildir, çoğu zaman Rottie'nin peşinden vücutlarına oldukça fazla bir parça alır. Bu karışım genellikle son derece zeki ve eğitmenlerine saygılıdır ve eğitimlerini bir keyif haline getirir. Rottie'nin cesur ruhu, Dachsweiler'da mükemmel bir şekilde kendini gösterir. Bu karışım eviniz için harika bir koruyucudur. Yine de, Dachshund'un daha sevecen kişiliği, bu karışımın da nazik bir arkadaş köpek olmasına izin verir. Yavruyken sosyalleşmeleri önemlidir, böylece ailenin diğer üyelerine karşı uyumlu ve arkadaşça büyüyebilirler.

Dachsweiler'ınız, Rottie kadar aktif olmasa da, normal Dachshund'dan çok daha aktiftir. Yine de, onlara zihinlerini ve bedenlerini sağlıklı tutmak için ihtiyaç duydukları eğitim ve egzersizi vererek her hafta uzun saatler geçirmeye hazırlanın. Onları yaklaşık bir saatlik hızlı yürüyüşlere çıkarmak için bir tasma ve koşum takımı alın ve boş zamanlarını iyi bir getirme turu için parka gezilerle tamamlayın. Bu, zihinlerini ve bedenlerini meşgul tutar ve onlar için daha iyi bir yaşam kalitesi sağlar.

chiweenie

Kıdemli Chiweenie

Kurtarmalar veya Sığınaklar, bir Chiweenie bulmak için harika yerlerdir.

Irklar: Chihuahua ve Dachshund

Schweenie (aşağıda açıklanmıştır) ile karıştırılmamalıdır, chiweenie yaşamdan daha büyük kişiliklere sahip iki küçük cins ebeveynden doğan bir köpektir. Bu nedenle, kısa boylu yeni karışımınızın kalbinizi eriten bir karakterle dolu olmasını bekleyebilirsiniz. Bu köpekler süper cesur ve eğlencelidir, ancak eğitim söz konusu olduğunda ekstra sabır ve özen göstermeleri gerekebilir. Chiweenie'nin küçük çocuklara karşı çok az toleransı olduğundan, onları erkenden sosyalleştirmek çok önemlidir. Düzgün bir şekilde sosyalleşseler bile, evcil hayvanlarınız ve çocuklarınız arasındaki etkileşimi yine de denetlemelisiniz - ikisi de birbirlerine nasıl saygı duyacaklarını bilmelidir. Chiweenie'ye uyumlu bir yuva verirseniz, neredeyse sonsuz sevgilerini sergilemeye daha meyilli olurlar.

Chiweenie, Dachshund ebeveynleri ile aynı miktarda enerjiye sahiptir, ancak dışarı çıkıp egzersiz yapmaya daha az eğilimlidir. Bu nedenle, etkinliklerini oyunlara ve kısa aralıklarla yapabilecekleri diğer görevlere odaklamalısınız. Küçük bacaklarında daha kolay. Havlayarak enerjilerini serbest bırakabilirler. Aşırıysa gürültüyü engellemek önemli olsa da, nasıl hissettiklerini iletmeleri bu karışım için çok önemlidir. Kendilerini ifade etmelerine izin vermek, Chiweenie'yi mutlu etmenin iyi bir yoludur.

Schweenie

Schweenie

Schweenie, Shih Tzu ve Dachshund'un bir karışımıdır.

Irklar: Shih Tzu ve Dachshund

(Yukarıdaki Chiweenie ile karıştırılmamalıdır) Shih Tzu ve Dachshund arasında bir melez olarak Schweenie, oldukça sevecen bir arkadaştır. Her iki ebeveyn de sevdikleriyle vakit geçirmekten çok mutludur, tabii onlara da kendi hayranlık paylarını vermek şartıyla. Bununla birlikte, Schweenie, asi davranışlara maruz kaldıklarında öfkeli oldukları için küçük çocukları olan hanelerle uyumlu olmayabilir. Bu nedenle, bu hassas köpeklerin kaba muamelesini önlemek için ebeveyn denetimi her zaman bir zorunluluktur. Onlara saygıyla yaklaşabilirseniz, her zaman yanınızda olan sadık ve sevgi dolu bir arkadaşınız olur.

Belki bazıları için şaşırtıcı bir şekilde, Schwheenie'nin çok az ila orta miktarda egzersize ihtiyacı vardır. Bu nedenle, kendilerini kanepeden çok sık görmeyen ailelere mükemmel uyum sağlarlar. Hala yaklaşık 20 dakikalık günlük yürüyüşlere ve ayrıca şurada burada birkaç oyun oynamaya ihtiyaçları var. Ancak, en çok evinizin rahatlığında sizinle rahatlamaktan memnunlar. Schweenie'nizin çok yapışkan olduğunu çabucak bulabilirsiniz. İhmal edilmiş hissederlerse davranışsal problemler geliştirmeye eğilimlidirler. Aile ağacınıza bu yeni ilaveyi mümkün olduğunca çok kucaklamayı ve sevgiyi verdiğinizden emin olun.

Dachsi Apso

Irklar: Lhasa Apso ve Dachshund

Dachsi Apso'nuz kendine çok güvenen bir cins. Gidenler ve onlar için sakladığınız her şey için hazırlar. Bu muhtemelen Dachshund'un maceracı doğasından kaynaklanmaktadır. Çok oyuncudurlar ve küçük çocuklu ailelerde gelişebilirler. Yeterince ilgi gösterildiği ve egzersiz ihtiyaçları karşılandığı sürece sakin ve sevimli bir arkadaştırlar. Ancak en iyi davranışları sergilemeleri için yavruluklarından başlayarak tutarlı bir sosyalleşmeye ve eğitime ihtiyaçları vardır. Bölgelerini korumaya eğilimlidirler, bu nedenle haksız saldırganlığı engellemek için sosyalleşme gereklidir. Ek olarak, çok uzun süre yalnız bırakıldıklarında yıkıcı davranışlara eğilimlidirler.

Dachsi Apso'nun orta düzeyde enerji ihtiyaçları vardır. Ortalama olarak günde en az 30 ila 40 dakika egzersiz gerektirirler. Ayrıca yüzme ve yürüyüş gibi farklı egzersiz biçimlerinden hoşlanırlar. Aksi takdirde, onları mutlu ve sağlıklı tutmak için her biri 20 dakikalık iki günlük yürüyüş yeterlidir. Onlar için ideal ortam, etrafı çitle çevrili geniş bir ev olacaktır, ancak her gün dışarı çıkmalarına izin verildiği sürece daha küçük evlere aldırış etmezler.

pashund

pashund

Papshund, genellikle Weiner Dog ebeveynlerinin güdük bacakları ve Papillon'un kabarık kanat benzeri kulakları ile benzersiz görünümlü bir karışımdır.

Irklar: Papillon ve Dachshund

Bu karışım, güvendikleri kişilerle sosyalleşmek için bol miktarda enerjiye ve sevgiye sahiptir. Bununla birlikte, tanıdık olmayan durumlarda da gergin ve hassas olabilirler. Onları eğitirken, endişeli hissetmemeleri için olumlu pekiştirme ve nazik tedavi kullanmanız gerekir. Sağlıkları ve mutlulukları için güvenlerini artırmak önemlidir. Kırılgan kemik yapıları nedeniyle, asi çocukların olmadığı evlerde daha iyi durumda olabilirler.

Küçük yapılarına rağmen, içeride veya dışarıda koşmayı seven çok aktif köpeklerdir. Bununla birlikte, hassas bedenleri, kendilerini aşırı yorduğunda onları incinme riskine sokar. Çok fazla zıplama içeren aktivitelerden ve arka ayakları üzerinde durmalarından kaçının. Vücutlarına özenle davranmak, uzun bir yaşam sürmeleri için çok önemlidir. Egzersizlerine gelince, 20 dakikalık birkaç yürüyüş onları her gün mutlu edebilmelidir. Onlar sosyal yaratıklardır, bu yüzden sosyalleşmiş Papshund'unuzu yeni arkadaşlarla tanışmak için köpek parkına getirdiğinizden emin olun.

krestoksi

Irklar: Çin Tepeli ve Dachshund

Crestoxie'nin ebeveyn ırkları, Dachshund av oyunu ve Çin Tepeli av haşaratıyla avcılar olarak ortak bir tarihe sahiptir. Bu onların ayakları üzerinde çok hızlı olmalarını sağlar. Av sürüşleri Crestoxie'de devam ediyor. Bu nedenle mahallede veya evde daha küçük hayvanların peşinden koşmamaları için bir an önce sosyalleştirilmeleri gerekir. Çok hızlı öğreniyorlar, ancak canları istediğinde yaramazlık yapabiliyorlar. Sorumluluk alma ve inatçılık çizgileri gösterme eğilimindedirler. Bununla birlikte, tüm köpekler gibi, minimum davranış sorunlarına sahip olacak şekilde büyüdüklerinden emin olmak için köpekliklerinden itibaren sabır ve sıkı bir eğitim gerektirirler. Bu köpekler sabırsızdır ve kabadayı küçük çocuklara tahammül etmezler. Bu nedenle, onlara saygılı davranabilen yaşlı üyeleri olan haneler için daha uygundurlar.

Egzersiz ihtiyaçları nispeten basittir. Standart Dachshund'dan daha yüksek enerji ihtiyaçları vardır, ancak küçük boyları çok yorucu bir şey gerektirmez. Her gün yaklaşık 30 ila 40 dakika egzersiz onları günün geri kalanında rahat bırakmak için yeterlidir. Bu, onları dışarıda çok fazla zaman gerektirmedikleri için harika apartman sakinleri yapar. Ancak meraklı davranışlarını, zihinlerini meşgul edecek oyuncaklar sağlayarak tatmin ettiğinizden emin olun.

Alman Yüz İşaretçisi

Alman Yüz İşaretçisi

Alman Hund Pointer, tüm Dachshund karışık ırkları arasında en korkusuz olanlardan biridir.

köpek çiğneme kemiğini yedi

Irklar: Alman Wirehaired Pointer ve Dachshund

Bu karışımın ebeveyn ırkları olarak avcılara sahip olmak, bol miktarda cesaret sağlar. Doğal avlanma yeteneklerinden dolayı yüksek bir av sürüşüne sahiptirler. Bu nedenle, hayatlarının başlarında uygun sosyalleşme olmadan karma evcil hayvan evlerinde başarılı olamazlar. Bu karışımın yüksek zekası nedeniyle eğitilmesi oldukça kolaydır, ancak inatçı olmaları nedeniyle ilk kez köpek sahiplerine tavsiye edilmez. Kötü davrandıklarında sabır ve sağlam liderliğe ihtiyaçları vardır.

Bu karışım, ortalama Dachshund'unuzdan daha yüksek enerji ihtiyacına sahiptir. Onları mutlu etmek için her gün yeterli miktarda orta yoğunlukta egzersiz yaptığınızdan emin olun. Günlük yaklaşık 45 dakikalık bir yürüyüş onlar için iyidir. Bu karışım, bu listedeki en büyük karışımlardan biri olduğu için, bir apartman dairesinde yaşamak rahat olmayabilir. Onlara koşmak ve oynamak için geniş, çitle çevrili bir bahçe sağlamak, Alman Hund Pointer'ınız için en tavsiye edilen şey olacaktır, çünkü bu onların enerjiyi yakma ihtiyacını giderir. Oldukça eğlenceli oldukları için, frizbi veya halat çekme gibi birlikte oynayacakları bir oyun rotasyonu planlamaya çalışın.

Oyuncak Sıçan Doxie

Irklar: Sıçan Teriyer ve Dachshund

Oyuncak Sıçan Doxie'niz zıplayan bir enerji topu olacak. Her ikisi de avlanmayı seven ebeveyn ırklardan geldikleri için bu kadar aktif olmalarına şaşmamalı. Oyuncu doğasına rağmen, Toy Rat Doxie'yi okumak zordur. Oldukça karamsar olabilirler - bir an sevecen ve bir sonraki an oldukça bağımsız olabilirler. Bazı günlerde eğitilmesi kolay olabilir, ancak inatçılık büyüleri de vardır. Bu köpeğin eğitimi söz konusu olduğunda bol miktarda sabrınız olmalıdır. Erken sosyalleşme şarttır. Yabancılara karşı temkinlidirler ve kişisel alanlarına giren diğer evcil hayvanlara karşı hassastırlar. Buna rağmen, bu köpekler çok nazik yaratıklardır. Sizin onayınız ve sevginizden başka bir şey istemiyorlar. Bu köpeğin en iyi hayatını yaşamasına yardımcı olmak için çaba sarf etmek her zaman buna değer.

Bu cins oldukça enerjiktir. Korkusuzluk karışımıyla keskin burunları vardır ve çoğu zaman kovalama sevgisine yol açarlar. Her gün 20-30 dakika koşmak onlara kesinlikle fayda sağlayacaktır. Ayrıca, daha genç Toy Rat Doxies'in daha uzun bir süre gitmekten mutlu olacağını da göreceksiniz. Uygun miktarda egzersiz yapılırsa, bir apartman dairesinde yaşamaktan memnun olurlar. Aksi takdirde, koşabilecekleri ve oynayabilecekleri büyük bir avluya ihtiyaçları vardır.

Basschshund

Irklar: Basset Hound ve Dachshund

Bu karışım, normal adlarındaki komik ünsüz sayısı nedeniyle “Base Hunds” olarak da bilinir. Genellikle sıcak ve arkadaş canlısı bir karışım olarak bilinirler. Her iki ebeveyni de bu özelliğe sahip olduğundan, muhtemelen çok uzun ve sarkık kulakları vardır. Dachshund ebeveyni bu karışımda bir miktar inatçılık getirebilir. Bu nedenle, sıkı ve tutarlı bir eğitime ihtiyaçları olduğunu unutmayın. Çok sevecen bir ırktırlar, genellikle aileden saydıkları kişilere karşı sevecendirler. Ancak av köpeği olmaları nedeniyle yüksek bir av sürüşüne sahiptirler. Kovalamaya ve avlanmaya olan eğilimleri nedeniyle, onları daha küçük evcil hayvanlarla tanıştırmak veya onları karma bir evcil hayvan evine dahil etmek zor olabilir. Ancak, tek bir evcil hayvan olarak, fazla bakım gerektirmeyen harika bir aile köpeği olarak kabul edilirler.

Basschshunds daha küçüktür ve sahiplerinden çok fazla alan gerektirmez. Egzersiz ihtiyaçları karşılandığı sürece apartmanda yaşamak iyidir. Oradaki en enerjik karışım da değiller, bu yüzden çok fazla günlük egzersize ihtiyaçları yok. Onlara mahallede 30 dakikalık rahat bir yürüyüş yapın ve memnun kalsınlar.

Batı Yaylası Doxie

Irklar: Westie Terrier ve Dachshund

Genellikle alışılmadık bir haç olarak kabul edilen West Highland Doxie, küçüktür ancak hayatlarını çalışan avcılar olarak yaşamaya hazırdır. Çok güçlü kişilikleri vardır ve genellikle sorumluluk almaya meyillidirler. Her iki ebeveyn ırkı da oldukça inatçı olduğundan, bu karışıma deneyimli bir eğitmenden tutarlı eğitim verilmesi tavsiye edilir. Genellikle, birçok farklı aileye çok uygun, arkadaş canlısı ve sevgi dolu köpeklerdir. Yine de, küçük çocuklarla sosyalleşme ve etkileşim sırasında dikkatli olunması tavsiye edilir. Bu karışım, daha büyük çocukları olan bir aile için daha uygun olacaktır, çünkü iş küçük çocukların onları çimdiklemesi veya kabaca kullanmaları söz konusu olduğunda çok az sabrı vardır.

West Highland Doxie'niz oldukça enerjiktir ve her gün ortalama 30 ila 60 dakika boyunca orta derecede egzersiz gerektirir. Hem zihinsel hem de fiziksel uyarımdan hoşlanırlar, bu nedenle bu melez için oyun için ekstra zaman son derece teşvik edilir. West Highland Doxie kazmayı sever, bu yüzden onları bahçede bırakırken yadigarı domateslerinizi yok etmelerine dikkat edin. Dışarıda bolca vakit geçirmek onlara uygun olsa da apartman yaşamına da kolayca alışabilirler. Güvenli olmayan bir çit kaçış için bir davet olabileceğinden, onları içeride tutmak muhtemelen en iyisidir.

Dashalier

Irklar: Cavalier King Charles ve Dachshund

Dashalier, son derece dışa dönük Cavalier King Charles ebeveynleri sayesinde en sosyal Doxie karışımlarından biridir. Bol miktarda ilgi verildiğinde en iyi şekilde gelişirler. Spot ışığını severler ve içinde olmak için her şeyi yaparlar. Tersine, kısa süreler için bile yalnız bırakılırlarsa çok hızlı bir şekilde ayrılık kaygısı geliştirirler. Bu karışımı mutlu etmek için etkileşim şarttır. Sabırları yüksektir ve küçük çocuklarla bile vakit geçirmekten keyif alırlar. Bununla birlikte, sosyalleşme, köpek sahiplerinin başkalarıyla iyi oynamalarını sağlayabilmeleri için köpeklik döneminde başlamalıdır. Ödül, ailenize tüm kalbiyle hayran olan, inanılmaz derecede sevecen ve sadık bir köpektir.

Genellikle rastgele enerji patlamaları nedeniyle Dashalier'ınız aktif bir karışım olarak kabul edilir. Boyutları küçük olduğu için yüksek yoğunluklu egzersiz gerektirmezler. Günde yaklaşık 2 ila 3 kısa yürüyüş onları tatmin edebilir ve mutlu edebilir. Bu karışım, evde sıkılmalarını önlemek için oyuncaklara değer verir. Ayrıca yüzme veya oyun oynama gibi aktivitelerle onları eğlendirebilirsiniz. Günlük egzersiz ihtiyaçları karşılandığı sürece daha küçük evlerde bile mutlu bir şekilde yaşayabilirler.

doxiemo

Irklar: Amerikan Eskimo Köpeği ve Dachshund

Doxiemo, daha rahat ama yine de eğlenmeyi bilen bir arkadaş arayan insanlar için iyi bir köpektir. Doxiemo'nun ebeveynleri, Amerikan Eskimo Köpeği çok fazla ilgi görmemekten memnun olsa da, oynamayı seven rahat köpeklerdir. Hal böyle olunca bu karışım çok da ihtiyaç duyulmuyor. Bu onları, insanlarının işe gitmek zorunda kalacağı daha yoğun evler için iyi yapar. Genellikle yalnız bırakılma konusunda sorun yaşamazlar. Bununla birlikte, Doxiemo çok zekidir ve zenginleştirme ihtiyaçları mümkün olduğu kadar karşılanmalıdır. Bunun için doğru zaman olduğunu bildiklerinde eğlenceli olabilirler. Eğlenme ihtiyaçlarını görmezden gelmek, muhtemelen sıkılmalarına ve daha sonra yıkıcı olmalarına neden olur.

Doxiemos, hangi ebeveynin peşinden gittiklerine bağlı olarak çeşitli boyutlarda olabilir. Melez yavrunuzun daha geniş yaşam alanlarına ihtiyaç duyacak orta boy bir köpeğe dönüşmesini beklemek daha güvenli olurdu. Yine de, Doxiemos'un yeterli egzersiz yaptıkları sürece daha küçük evlerde hala çaba gösterebileceğini belirtmekte fayda var. Doxiemos'unuzu her gün 45 ila 60 dakika meşgul eden yürüyüşler ve bir getirme oyunu gibi aktiviteler planlayın. Onlara zaman geçirmelerine yardımcı olacak oyuncaklar vermek, onları teşvik edebilir ve mutlu edebilir.

işaret eden köpek

Irklar: Pekingese ve Dachshund

Bir Dachshund'un alıngan zekasını bir Pekingese'nin enerjik cesaretiyle birleştirmek, çok inatçı, güçlü bir melez ile sonuçlanır. Bu hiç de korkunç bir sonuç değil. Bir Pekehund asi olmaktan uzaktır. Yönetilebilir, aile odaklı evcil hayvanlar olma eğilimindedirler. Bununla birlikte, kasıtlı eğilimleri, antrenman sırasında belirli komutlara uymak veya uzun süre oyun zamanına katılmak gibi, yapmak istemedikleri herhangi bir şeyi yapma konusunda isteksiz olmalarına neden olabilir. Neyse ki, bir Pekehund, bir köpeğin tembel olmamakla birlikte sadece hafif enerjik olmasını isteyenler için hala iyi bir evcil hayvandır.

Daha küçük boyutlu köpekler olan Pekehunds, daha küçük evlerde ve apartmanlarda mutlu olabilir. Ancak, o alanı koruyorlar. Hem Pekingese hem de Dachshund kendi bölgelerini koruyor. Bununla birlikte, Pekehund'lar sizi ailelerinin bir parçası olarak görürlerse, bir alanı nasıl paylaşacaklarını bilirler ve birlikte yaşadıkları insanlara karşı oldukça şefkatlidirler. Pekehundlar, herhangi bir köpek ırkı gibi sevgiye ve bakıma ihtiyaç duysalar da, düşük ve ortalama enerjili köpeklerdir ve oyun oynama eğilimleri sınırlıdır. Bu nedenle ideal olarak, aşırı efordan kaynaklanan sinirliliğe yol açabileceğinden, günde yaklaşık 20 dakika, ancak bir saatten fazla egzersiz yapmamalıdırlar.

Fransız Boğa Weiner

Fransız Boğa Weiner

Her iki ebeveyn de hemen hemen her şeyi eğlenceli ve heyecan verici hale getirme konusunda doğal bir yeteneğe sahiptir.

Irklar: Fransız Bulldog ve Dachshund

Bu listeyi son derece popüler iki küçük ırkın bir kombinasyonu olan French Bull Weiner oluşturuyor. Hiç şüphe yok ki: French Bull Weiner'ınız aynı zamanda partinin hayatıdır. Son derece eğlenceli doğaları, Frenchie'den ek sosyallik ile ailenin her iki tarafında da paylaşılıyor. Onları ailenin diğer üyelerine tanıtmak kolaydır. Özellikle evi paylaşan başka evcil hayvanlar varsa, yeni aileleriyle sevgi dolu bir hayata geçmelerine yardımcı olmak için genç yaştan itibaren onları sosyalleştirin.

Dachshund gibi, Frenchie'nin ortalama egzersiz ihtiyacı ve oyun süresi için daha fazla ihtiyacı vardır. Bu, French Bull Weiner'ı ebeveynlerinden herhangi biri kadar sık ​​​​kullanabileceğiniz anlamına gelir. Sadece orta derecede egzersize ihtiyaçları vardır, bu nedenle günde 45 dakikalık toplam aktivite süresi, fayda sağlamaları için yeterli olmalıdır. Onlara günlük yürüyüşlerini ve tadını çıkarabilecekleri birçok oyuncak ve oyun verebilirseniz, bu köpekler kentsel alanlarda daha küçük evlerde bile yaşayacak kadar mutludur.

Son düşünceler

Dachshund karışımları, karşılaşabileceğiniz en canlı, en eğlenceli köpekler arasındadır. Macerayı seven haneler için ideal bir arkadaştırlar ve zekice maskaralıkları kesinlikle herkesi gülümsetecektir. Dachshund'un kişiliği, pek çok farklı ırkla eşleşmeye mükemmel bir şekilde uygundur ve ılımlı enerji seviyeleri, bakımlarını nispeten kolaylaştırır. Belirli yaşam tarzınıza uygun bir karışım bulacağınızdan emin olabilirsiniz - hızlı tempolu veya daha rahat, geniş bir ailede veya tek kişilik bir evde, size uygun bir Doxie karışımı var.

Irkların ve belirli karışımların benzer olabileceği doğrudur, ancak her köpek gerçekten bir bireydir - dünyadaki hiçbir şeye benzemeyen bir varlıktır. Bununla birlikte, bir karışımın nasıl davranabileceğinin daha net bir resmini elde etmek, onlara olabildiğince iyi bakabilmenizde büyük rol oynar. Köpeğinizin ihtiyaçlarını anlamak, onların sağlığı ve mutluluğu için çok önemlidir. Bu bilgiyle donanmış olarak, sevimli Dachshund karışımınızla tatmin edici bir yaşamın yolunu açabilirsiniz.

Yorumlar