Pack Harmony'i Dengelemeye Çalışırken Kaç Köpek Çok Fazla?

Pack Harmony'i Dengelemeye Çalışırken Kaç Köpek Çok Fazla?

Kaç köpek çok fazla?

Bir köpeğiniz olup olmadığını soracağınız soru budur ve yavru arkadaşınızı korumak için bir tane daha almayı düşünürsünüz. American Veterinary Medical Foundation'a göre, ABD hanelerinin% 36,5'i ortalama 1,6 köpeğe sahiptir , böylece iyi bir şirkette olacaksınız.boerboel yavru

Bununla birlikte, köpek sahipliği söz konusu olduğunda mükemmel sayının ne olduğunu birçok faktör belirleyecektir. Örneğin, kuzeydoğu eyaletlerinin kentsel bölgelerinde yaşayan insanlar, nüfusun daha seyrek olduğu ve daha fazla dış alanın norm olduğu orta batıda yaşayanlardan daha az köpeğe sahip olma eğilimindedir.

Ne Kadar Çok Fazla?

Köpekler toplu hayvanlar olduğu için, iki veya üç köpekten oluşan bir ailenin, yalnızca size eşlik eden tek bir hayvandan daha iyi olduğu düşünülmektedir. Bununla birlikte, sahip olduğunuz köpek sayısı arttıkça, her köpeğin sizden daha az ilgi görmesi sağlanır. Ve bu olabilir sorunlar nerede başlar .Gruptaki her köpekle aranızdaki ilişki ve bağ azalır ve Alpha sürüsü olarak görülmek yerine, sadece başka bir sürünün üyesi olursunuz. Bu, sürü içinde güvensizliğe yol açabilir ve köpekler gagalama sırasındaki pozisyon için jokeyken hurdalar çıkabilir.Elbette, geniş bir aileniz varsa, insanın köpeğe dikkat oranı, her aile üyesinin bir veya iki 'favori' köpeği olmasıyla daha dengeli olabilir. Çoğu durumda, paketteki uyumu yeniden dengelemek için gereken tek şey bu olabilir.

Dolayısıyla, almanız gereken sayı birkaç faktöre bağlıdır: • senin müsaitliğin
 • onlara insanca bakma yeteneğin
 • kaynaklarınız
 • evinizin içinde ve dışında sahip olduğunuz alan miktarı

Genellikle, çoğu insan bir veya iki köpeğe rahatlıkla sahip olabilir, ancak bu genellikle tam zamanlı bir iştir! Belki büyük bir ailesi olan ve çok sayıda kapalı alan ve dışarıda arazi olan geniş bir yerde yaşayan bazı insanlar, dört ila altı arasında denge kurabilir. Bununla birlikte, altıdan fazla köpeğe sahip olmak, olağanüstü adanmışlığı ve onunla birlikte gidebilecek kaynakları olan olağanüstü bir insanı gerektirir.

İstifçilik

Şimdi, bazı insanlar köpek sahipliğini çok ileri bir adım atıyor ve evin etrafında vahşi koşan çok sayıda köpeği alıyor. Bu durum genellikle hem köpeklerin hem de insanların sağlıksız, sağlıksız koşullarda yaşamasına neden olur. Ayrıca, çoğu zaman cinsiyetsiz değildirler, bu da istenmeyen yavruların yavrularının doğmasına ve kontrol edilmeden devam eden bir nüfus patlamasına yol açar.

Bu tür istifleme, genellikle yetkililerin dahil olmasına ve hayvanların iyiliği için köpeklerin tamamını veya bir kısmını ele geçirmesine neden olur.Klasik bir köpek istifleme durumu 2012'de kaydedildi Pennsylvania'da. İki erkek kardeş, mülklerinde yaklaşık 200 kişinin bulunmasının ardından hayvanlara zulmetme suçunu kabul etti. Çoğu istifçi gibi, kardeşler de evcil hayvanlarını gerçekten sevdiler ve onları 'erkek ve kızları' olarak tanımladılar. Ve veteriner hekimler köpekleri, özellikle Chihuahuaları kontrol ettiklerinde, onların genel olarak sağlıklı olduklarını gördüler.

Tesislerde bir dondurucuda keşfedilen 30 köpek cesedinin bile doğal nedenlerden öldüğü bildirildi. Köpeklerin cesetleri ölümden sonra, sırf kardeşler evcil hayvanlarıyla ayrılmaya dayanamadıkları için tutulmuştu.

Bu durumda köpekler, muhtemelen yanlış yönlendirilmiş olsalar da, evcil hayvanlarına uygun şekilde baktıkları ve potansiyel olarak zarar verici üreme meydana gelmediği için şanslıydılar. Bununla birlikte, istifçilerin sahip olduğu hayvanların çoğu o kadar şanslı değildir, ciddi sağlık sorunları, yiyecek eksikliği nedeniyle zayıflama ve aşırı kalabalık nedeniyle kavgaların neden olduğu tedavi edilmemiş yaralanmalar.

Birden Fazla İşlem Yapmak

Birkaç köpeğe sahip olmanın sizi bir istifçi yaptığını önermesek de, ailenize bir veya iki yavru daha eklemeyi düşünüyorsanız kendinize sormanız gereken üç önemli soru var: 1. Hepsine gereken bakımı verebilir misin?

Kabilenize başka bir köpek eklemeden önce, önce kendinize yeni hayvanların yanı sıra mevcut evcil hayvanınıza da uygun bakımı sağlamaya devam edip edemeyeceğinizi sormalısınız.

Cevaplarınızda dürüst olun. Şu anda köpeğiniz için ne kadar zaman ve para harcadığınızı düşünün. Veteriner bakımı, yemek, sigorta vb. Dahil tüm bu harcamalar iki veya üç veya daha fazla ile çarpılacaktır. Bunu gerçekten karşılayabilir misin?

 1. İki veya üç kişi için yeterli alanınız var mı?

Şimdi, etrafınıza bir bakın ve kendinize şu soruları sorun:

 • Birden fazla köpek için yeterince büyük bir evde mi yaşıyorsunuz?
 • Onların oynayabileceği büyük, çitle çevrili bir arka bahçeniz var mı?
 • Yavrularınız oynarken aşırı havlamadan şikayet edebilecek yakın komşularınız var mı?
 • Yakın çevrenizdeki yasaları kontrol edin. Bazı şehirler ve eyaletler, her evde kaç tane evcil hayvan tutabileceği konusunda katı kurallara sahiptir. Yasanın doğru tarafında olduğunuzdan emin olun.
 • Bir apartmanda mı yaşıyorsun? Bunu yaparsanız, orada tutabileceğiniz köpek sayısı için geçerli olan düzenlemeleri kontrol etmeniz gerekecektir.
 • Yerel köpek parkınız kişi başına izin verilen köpek sayısını kısıtlıyor mu? Öyleyse, köpeklerinizi vardiyalı olarak parka götürmek için vaktiniz var mı?
 1. Onlara insanca bakabilir misin?

Son olarak, kendinize, köpeklerinize ihtiyaç duydukları insani muameleyi uygulayıp uygulayamayacağınızı sormalısınız. Barınaklarda çok fazla istenmeyen köpek yavrusu var, bu nedenle 'kazaları' önlemek için kısırlaştırmanız veya kısırlaştırmanız gerekecek.Köpeklerinizden çiftleşmeyi düşünüyorsanız, ebeveynler ve yavru köpekler için doğru barınma düzenlemelerine sahip misiniz? Ve potansiyel olarak artacak veteriner faturalarını karşılayabilir misin?

Tüm bu sorulara 'evet' cevabını verebiliyorsanız, hayatınıza bir veya iki köpeği daha kabul etmek için iyi bir konumda olabilirsiniz. Şimdi, yeni köpeğinizin / köpeklerinizin mevcut evcil hayvanınızla nasıl geçineceğini düşünmeniz gerekiyor.

Etkileşim

Tüm köpeklerin farklı kişilikleri vardır, hatta aynı cinsten veya aynı yavrudan olanlar bile - bazıları mükemmel bir şekilde anlaşırken diğerleri sadece yapmaz. Bunu görmek için sadece yerel köpek parkınızdaki gruplar arasındaki dinamiklere bir göz atmanız gerekir. Bazı yavrular hemen arkadaş olurken, diğerleri daha soğukkanlı ve mesafelerini koruyor.Ne zaman yeni bir köpeği tanıtmak Halihazırda bir köpeğin yaşadığı bir ev için aşağıdakileri göz önünde bulundurmanız gerekir:

 • Yaş
 • Sağlık
 • Doğurmak
 • Mizaç

Sürü hiyerarşisinde, genellikle kalenin kralı en yaşlı köpektir. Bu nedenle, başlangıçta yaşlı köpeği daha genç olana tercih etmelisiniz. Bununla birlikte, daha genç bir köpeğin çok baskın bir kişiliği varsa, destek programınızı yaşlı hayvanın lehine tersine çevirmeniz gerekebilir.

Aynı evde birkaç köpeğin yaşadığı durumlarda, aralarında ara sıra bazı anlaşmazlıklar olması olağandışı değildir. Çoğu zaman, bu şiddetlenme, birey için önemli olan bir şeyin üzerine poz verme ve hırlama şeklini alacaktır. Bu davranış tamamen normaldir ve daha ciddi ısırma olayları olmadıkça çoğunlukla göz ardı edilebilir.

Bununla birlikte, yaralanmaya neden olan kavgalar çıkarsa veya bir köpeğe diğerleri tarafından acımasızca zorbalık yapılırsa, durumun yönetilip yönetilemeyeceğini görmek için bir köpek davranış uzmanına danışmanız gerekir. En kötü durumda, bir veya daha fazla köpeği refahları için ve evinizdeki huzuru ve uyumu yeniden sağlamak için yeniden barındırmayı düşünmeniz gerekebilir.Genel olarak, bir evde ne kadar çok köpeğiniz varsa, paketler arası sıçrama olasılığı o kadar artar. Yani, iki veya üç köpek gayet iyi anlaşabilirken, bundan fazlası sorunlara neden olabilir.

Boyut Önemlidir

Evcil hayvanlarınız arasındaki boyut farkı çok büyükse, en arkadaş canlısı köpek bile sorunlara neden olabilir. Örneğin, küçük bir Chihuahua'nız varsa, arkadaş canlısı bir Golden Retriever köpek yavrusu bile, oyun zamanı çok hareketli olursa küçük adamı yaralayabilir.

İyi Yapan Irklar

Bazı köpek türleri sürü halinde diğerlerinden daha iyi sonuç verir. Halihazırda bir veya iki köpeğiniz varsa ve bir tane daha eklemek istiyorsanız veya doğal bir sürüye benzeyen bir köpek satın almayı düşünüyorsanız, aşağıdaki ırkları göz önünde bulundurmak isteyebilirsiniz.

Sibirya kurdu

Sibirya kurdu muhtemelen evcil sürü ırklarının en ünlüsüdür. Çalışan Sibirya huskies sürü halinde yaşar ve birlikte çalışır, kızakları buz ve karda çeker.

Husky, çok fazla egzersize ihtiyaç duyan çok aktif bir türdür. Bunlar aynı zamanda oldukça dışa dönük, sosyal köpeklerdir ve tipik olarak çok köpekli bir evde onları ilgilendiren çok şey vardır.

Border collie

Çoğu border collie koyun gütme rolünde tek başına çalışsa da, birçok collie iki veya üç kişilik gruplar halinde çalışır.

Border collie cinsi köpekler, onları mutlu etmek için çok fazla egzersize ve zihinsel uyarıma ihtiyaç duyan oldukça zeki ve süper aktif köpeklerdir. Bu nedenle, çok fazla yürüyüş yapmaktan hoşlanıyorsanız veya köpek sporlarına katılmak istiyorsanız, üç border collie iyi bir seçim olabilir.

Beagle

Beagle çok popüler bir evcil hayvan haline geldi son on yılda falan. Beagle'lar geleneksel olarak paketlerde yaşayan ve çalışan, avcılar yayan takip ederken tavşanları takip eden ve takip eden av köpekleriydi. Bir çalışma rolünde, av köpekleri içinde bir arada tutulan büyük paketler halinde yaşarlar.

Diğer köpeklerle olan doğal yakınlıkları sayesinde, beagle'lar çok sosyal evcil hayvanlardır ve hem evde hem de köpek parkında başkalarıyla birlikte olmaktan zevk alırlar. Beagle'lar, bol miktarda egzersiz yapmaktan zevk alan meşgul, aktif küçük köpeklerdir.

İngilizce foxhound

Foxhounds, beagle'lara benzer bir geçmişe sahiptir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu yavrular sürü halinde çalışmak, tilki koklamak ve avlamak için kullanılırken, avcılar ve destekçileri at sırtında sürüyü takip ediyorlardı. Birleşik Krallık'ta, eski haliyle tilki avı artık yasaklanmıştır, ancak çoğu geleneksel av, tazıların takip etmesi için önceden yerleştirilmiş bir koku izi kullanarak spora devam etmektedir.

Bugün, evcil evlerde evcil hayvan olarak yaşayan bazı tilki köpekleri de bulacaksınız. Cins, eğitilmesi en kolay olanı değildir, ancak meydan okumaya hazırsanız, tilki köpeğini mini paket ortamında gelişen arkadaş canlısı, aktif bir köpek olarak göreceksiniz.

Alaska kurdu

Alaska malamutu, Sibirya kurdu ile benzerdir ve aynı zamanda karşılaştırılabilir bir geçmişi vardır. Husky gibi, malamute de geleneksel olarak bir kızak köpeği olarak kullanıldığı paketler halinde yaşadı ve çalıştı, uzak kuzeydeki zorlu arazide ağır yükler taşıdı.

Evcil hayvan olarak tutulan Alaska malamutları oldukça sosyaldir, köpek şirketini seven ve genellikle çok köpekli bir ortamda başarılı olan dışa dönük kişilerdir. Malamute genellikle köpek parkındaki herkesin en iyi arkadaşıdır!

Yalnız Kurtlar Olarak En İyi Türler

Her zaman kuralı çürüten bir istisna olsa da, Amerikan çukur boğa güreşi ve Kerry Blue gibi agresif köpek ırkları, çok köpekli evlerde iyi sonuç vermeyebilir.

Bir barınaktan veya kurtarma merkezinden melez bir köpeği yeniden barındırmayı düşünüyorsanız, karışımın hangi türlerden oluştuğunu bulmaya çalışın. Ayrıca, barınakların çoğu, yavruların başkalarıyla neyin iyi geçtiğini ve hangilerinin kendi şirketlerini tercih ettiğini bulmak için testler yapar. Bazı barınaklar 'satın almadan önce deneyin' tipi bir düzenleme sunar. Burada, mevcut evcil hayvanınızla nasıl geçineceğini görmek için bir deneme süresi için eve bir köpek götürüyorsunuz. Duruşma başarılı olursa, köpeği sen al. Ama işler o kadar iyi gitmezse sığınak onları geri alacak.

Sarmak

Bu nedenle, kaç tane köpek olduğu sorusunun cevabı, birçok farklı faktöre bağlı olarak değişebilir.

Acele etmeden ve fazladan bir veya iki köpeğe binmeden önce durumunuzu değerlendirin. Birden fazla köpeğe insanca bakacak yeriniz, zamanınız ve kaynaklarınız var mı? Bu sorunun cevabı evet ise, çok köpeğin bulunduğu bir evde birbirleriyle iyi geçinecek ırkları seçtiğinizden emin olmanız gerekir.

Bir köpeğe sahip olmak çok faydalı ve eğlenceli bir deneyimdir. Doğru öngörü ve özenle, iki veya üç kişiye sahip olmak daha da tatmin edici olabilir!

Yorumlar