Wild of the Wild vs. Orijen: Hangi Marka Daha İyi?

Wild of the Wild vs. Orijen: Hangi Marka Daha İyi?

Taste of the Wild ve Taste of the Wild arasında karar vermeye çalışıyorum. Orijen köpeğiniz için doğru köpek maması olarak? Kürk bebeklerimiz bizim dünyamızdır ve sağlıkları çok önemlidir ve mutlu bir yavru, mutlu bir yaşam demektir. Eylemlerimizin veya ihmalimizin bir sonucu olarak asla acı çekmelerini istemeyiz, ancak köpek sahiplerinin neredeyse% 90'ı yavrularının ne olduğunu tam olarak anlamıyor beslenmelerine ihtiyaç var .

Bu sorunun özü, sadece basit bir seçime bağlı: hangi köpek mamasını seçiyoruz ve tam olarak neye ihtiyaçları var? Piyasadaki mevcut tüm seçeneklere baktığımızda doğru mama parçasını bulmak karmaşık bir görev olabilir. Ama doğru yaparsanız, Fido için bir dünya fark yaratabilir, çünkü yemek bir günlük hayatlarının büyük kısmı ve bu nedenle onları zinde ve sağlıklı tutabilir.Seçtiğiniz köpek mamasında besin dengesinin önemi küçümsenemez ve bu nedenle, bu dizi gıda karşılaştırma makalelerinde, açık ve basit terimlerle, yiyeceklerinin ne sunduğunu ve neden ödemeye değer olduğunu göstermek için birçok markayı birbiriyle karşılaştırdık. için ya da değil, duruma göre. Hangi markanın daha fazla olduğunu keşfederek besin açısından faydalı , hangi ürünler para için en iyi değeri sunuyor ve 'köpeğim için en sağlıklı seçim hangi yiyecek, hem yavrularınız hem de çantanız için daha iyi seçimler yapmanıza yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Bir Bakışta Yiyecek Karşılaştırması: Vahşi ve Orijen Tadı

Vahşi Yavru Köpeğin Tadı: Pacific Stream Puppy Tarifi
Orijen Yavrusu: Orijen Puppy Formülü
Vahşi Yetişkin Tadı: Pacific Stream Canine
Orijen Yetişkin: Orijinal Tarif

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Amazon.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.Marka Geçmişlerini Karşılaştırmak

Orijen, Vahşi Marka Tarihlerinin Tadı

Yavru köpeğiniz için hangi markanın doğru köpek maması olduğunu doğru bir şekilde anlamak için her üreticinin geçmişini anlamak önemlidir. Hem Orijen hem de Taste of the Wild yüksek kaliteli yiyecekler üretmeleriyle tanınır ve bu, ambalajlarına kadar üretim süreçleriyle kanıtlanır.

Orijen, birçok ırk için en iyi seçimlerimizden biridir, bunlardan biri de dahil Rottweiler için favori yiyecekler ve bir Büyük Pireneler için en iyi seçim . Taste of the Wild bizim Labrador Retriever'lar için favori yiyecekler yanı sıra Pitbull Teriyerleri için en iyi seçim .Vahşi Tadı

Taste of the Wild, 1970 yılında kayınbiraderler Richard Kampeter ve Gary Schell tarafından kurulan Diamond evcil hayvan mamaları tarafından sahip olunan ve üretilen bir markadır. Şirketleri Schell & Kampeter aracılığıyla, bir vizyonu gerçekleştirmeye karar verdiler. birinci sınıf evcil hayvan mamaları uygun fiyatlı olmalıdır Böylece sahipler, evcil hayvanlarına sadece karşılayabileceklerini değil, ihtiyaçları olanı da verebilirler.

Bir şirket olarak Diamond, on yıllar boyunca, daha ucuza birinci sınıf gıda üretme konusundaki süregelen zorluğun bir sonucu olarak sayısız geri çağırmadan muzdaripti. Ama 2007'de Taste of the Wild'ı yayınladılar uygun fiyatlı birinci sınıf gıda ahlakını yeniden başlatacak daha kaliteli malzemeler kullanan birinci sınıf evcil hayvan mamasında yeni bir dönem olarak.

ABD'de 5 bitkileri var ve yerel ve uluslararası kaynaklı malzemeleri kullanın kaliteli yiyecekler üretmek. Web siteleri, içeriklerin en iyi kalitede olmasını sağlamak için sıkı inceleme sürecini geçtikten sonra tüm tedarikçileriyle yakın ilişkiler kurduklarını belirtiyor.Orijen

Orijen markası ve ürünleri, 1985 yılında Reinhard Muhlenfeld tarafından kurulan bir şirket olan Champion pet food LP tarafından yaratılmıştır. Bir dizi evcil hayvan maması üretmek için yola çıkmışlardır. 'Biyolojik olarak uygun' Bu, et, kemik, kan ve organlar gibi vahşi yaşarken köpeklerin doğal olarak yiyebilecekleri bileşenlerden oluştuğu anlamına gelir. Orijen bizim Border Collies için favori yiyecekler .

Kurulmuş 2005 yılında Orijen markası, Latince kökenli kelime kökeniyle aynı şekilde telaffuz edilir. Merkezi Kanada'da, ikincisi Kentucky'de ve aralarında 80'den fazla ülkeye yiyeceklerini üreten, paketleyen ve ihraç eden üç tarif mutfak var.

Mevcut tarifler, gerçek et protein kaynaklarının yüksek yüzdesi nedeniyle birçok gıda uzmanı ve Veteriner tarafından övgüyle karşılanmaktadır. Öncelikle, bu yüksek standardı sağlamak için iki yönlü bir yaklaşıma sahipler. sadece yerel kaynaklı malzemeler kullanıyorlar Kanada'nın her yerinden dikkatle incelenmiş çiftçilerden, balıkçılardan ve çiftçilerden. İkincisi, birinci sınıf malzemeler için prim alıyorlar , bu şekilde standartların altında malzemelerle kaliteli bir tarifi denemek ve yeniden üretmek zorunda kalmazlar.

Besin Değeri Karşılaştırması

Besin, aslında her canlı için yakıttır. Temel bedensel işlevlerimiz için besin sağlar ve onsuz biz insanlar yorgun, mutsuz ve hasta oluruz ve bu, köpeklerimiz için de geçerlidir. Sadece gerekli değil, aynı zamanda olması gerekiyor yüksek kaliteli ve vücudunun ihtiyaç duyduğu doğru vitamin ve mineralleri sağlar kendini onarmak ve sağlıklı bir zihni korumak için. Tam olarak bunu yaptığından emin olmak için, gıdada ne olduğunu ve herhangi bir besin değeri olup olmadığını bilmemiz gerekir.Aşağıdaki tablo, hem köpek hem de yetişkin mama için her markanın besin bileşenlerini karşılaştırmaktadır. En büyük üç bileşen protein, yağ ve lif, neden önemli olduklarını ve hangi markanın dengeyi doğru kurduğunu özetleyeceğiz.

Burada, normalde her bir yaşam evresini karşılaştıracağımızı belirtmek önemlidir, ancak Taste of the Wild, bir yaşlı yaşam evresi maması sunmamaktadır. Öte yandan Orijen, kıdemli bir mama sunuyor, bu yüzden bu Orijen'in Taste of the Wild'a göre bir avantajı.

Vahşi Yavru Köpek TadıOrijen YavrusuVahşi Yetişkin TadıOrijen Orijinal Yetişkin
Protein % 27 % 38 % 25 % 38
Yağlar % on beş yirmi% % on beş % 18
Lif % 5 % 6 % 3 % 4
Kcal / Kupa 360 391 360 356

Protein içerikli

Protein, ana enerji kaynağı yaşı, boyutu veya sağlık gereksinimi ne olursa olsun yavrularımız için. En temiz enerji biçimidir çünkü vücut, temel işlevleri beslemek için her parçasını verimli bir şekilde kullanır. Proteinin ana rolleri hücresel yenilenme, kas üretimi ve onarımının yanı sıra sağlıklı saç, deri ve bağlardır. Köpekler, tıpkı insanlar gibi, doğal olarak yeterli amino asit oluşturmazlar, bu nedenle, diyetle alınan protein, ek ihtiyaçlarını karşılar.seçici yiyiciler için köpek maması

Bu kategoride net bir kazanan görebiliriz. Orijen, tariflerinde Taste of the Wild'dan en az% 10 daha fazla proteine ​​sahiptir. Tarif aynı zamanda o kadar kaliteli ki ilk 15 bileşen et ve hayvansal proteinlerdir.

Yağ içeriği

Yağ, bir gram proteinin yaklaşık 2 ila 2 ½ katı enerji içeriğine sahiptir, bu nedenle yağ ile protein arasındaki dengenin doğru olması önemlidir. Aksi takdirde, köpeğinizin metabolizması, ihtiyaç duyduğu besinleri ve enerjiyi önce yağdan alır, çünkü daha kolaydır, bu da vücudunun proteinden gelen ekstra enerjiyi yağ olarak depolayacağı anlamına gelir ve bu da muhtemelen aşırı kilolu olmasına yol açar. Doğru oran yakın bir yerde olmalıdır Gıdalarda yağdan iki kat daha fazla protein.Aynı zamanda, köpeğinizin diyetinin önemli bir bileşenidir çünkü yiyeceğe lezzet verir, enerjiyi artırır ve diğer sağlık yararları sağlar. yağda çözünen vitaminler sunmak ve ceketini ve cildini en iyi durumda tutmak.

Her iki marka da altın 2: 1 protein-yağ oranının denge noktasındadır, bu nedenle iyi dengelenmişlerdir ve obeziteye neden olma riski olmadan işi yapmasına yetecek kadar yağ içerirler, yani doğru ölçüp sunmanız şartıyla. günlük miktar.

Lif İçeriği

Lif, olduğu gibi yavrularımızın diyetinin bir bölümünü oluşturmalıdır sindirime temel bir yardım . Ayrıca, köpeğinizin açlığını doyurması ve bağırsak sağlığını iyileştirmesi için yiyecekleri doldurmak için bir dolgu görevi görür. Lif ayrıca bağırsaklardan ve bağırsaktan sıvıyı emer. dışkıyı sağlam ve sağlıklı tutun.İnsanlarda olduğu gibi, yavrularınızın beslenmesindeki minimum lif, kabızlığa ve vitamin emiliminin olmamasına neden olabilir. Bu nedenle, seçtiğiniz yiyeceğin içinde iyi bir lif yüzdesine sahiptir ve% 4 ile% 6 arasında bir yer, kılavuz niteliğinde iyi bir miktardır.

Orijen, ürünlerinde iyi bir referans olan% 5 işaretini hedefliyor. Wild of the Wild, köpek mamasında bu işarete çarpıyor, ancak yetişkin tarifleri lif cephesinde biraz daha düşük. Bu yol açabilir yemek daha az tatmin edici Orijen gibi daha fazlasına sahip bir markadan.

Tatlar

Yemeyi sevdiğin favori yemeğin var mı? Önümüzdeki 12 ay boyunca günde iki veya üç kez yemiş olsaydınız yine de favoriniz olur muydu? Ya da belki daha gençken belirli bir yemekten nefret ediyordunuz ama çoğu geceleri anneniz hazırlıyordu? Çoğu köpek önlerine konulanı yemeye bayılırken, bazıları telaşlı, bazıları değişiklik gibi, bazıları ise belirli tatlardan hoşlanmıyor , bu nedenle seçeneklere sahip olmak önemlidir.

Giderek artıyor ara sıra köpeğinizin mamasını değiştirmeniz önerilir ve buna rotasyonel besleme denir. Köpeğinizin hassas bir midesi varsa, bunu yapmanın harika bir yolu aynı ürün grubundan farklı bir lezzet seçin . Malzemeler biraz farklı olsa da ve yine de bunları yavaşça değiştirmeniz gerekse de, tamamen farklı bir tarifle mide rahatsızlığına neden olma olasılığı daha düşüktür.

Neyse ki, hem Orijen hem de Taste of the Wild, ürün yelpazesinde çeşitli tatlar sunar.

Maliyet

Doğru bakılan fiyat, sadece paranın değerinin hesaplanmasıdır. Fido için neyin iyi yemek teklifini oluşturduğunu anladıktan sonra, kendinize bir bütçe belirleyerek ve paranız karşılığında alabileceğiniz en iyi şeyi satın alarak onun için neyin en iyisi olduğuna karar verebilirsiniz. İyi içerikler arasında tam et, sebze ve et yemeği (konsantre protein) artı ilave yağlar, vitaminler ve mineraller bulunur ve hem Taste of the Wild hem de Orijen kaliteli malzemeler sunar.

Bu tablo, basit bir ifadeyle, listelenen yiyecekler için Orijen ve Taste of the Wild gıda ve kalori başına düşen maliyeti gösterir ve bu, bütçenize neyin uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır.

Vahşi Yavru Köpek TadıOrijen Standart YavruVahşi Yetişkin TadıOrijen Orijinal Yetişkin
Çanta Boyutu (Lbs.) 28 Lb. 25 Lb. 28 Lb. 25 Lb.
Ortalama Maliyet / Lb. 1,61 ABD doları 3,56 ABD doları 1,75 ABD doları 3,64 ABD doları
Ortalama Maliyet / Kcal .09 .yirmi .10 .yirmi

Gördüğünüz gibi, hem pound bazında hem de kalori başına maliyet olarak, Orijen Taste of the Wild'ın iki katı fiyatına sahip. Bu atfedilir tüm gıda bileşenleri listesi, kalite ile maliyet gelir ve Orijen kaliteli malzemeler konusunda pazar lideridir. Dolayısıyla, Orijen bütçenizi aşarsa, ürünlerinin daha kaliteli olduğuna şüphe yoktur, ancak Taste of the Wild'ın iki katı fiyatla daha uygun fiyatlı ve bazıları paranın karşılığını daha iyi der.

Lehte ve aleyhte olanlar

MarkaArtılarıEksileri
Vahşi Tadı İyi inceleme kalitesi Tam gıdaların eksikliği
FDA onaylı mutfaklar Lezzet seçeneklerinin eksikliği
Uluslararası kaynak içerikler
Orijen Yüksek kaliteli malzemeler Kıyasla pahalı
Yüksek kaliteli yiyecek Bazı tatlar çok zengin olabilir
Marka Popülerliği

Sıkça Sorulan Sorular

Genellikle birbirleriyle karşılaştırıldıkları için bu iki markayla ilgili soruları burada sık sık soruyoruz, bu nedenle seçiminizi yapmanıza yardımcı olacak bir liste hazırladık. İşte bu markalarla ilgili en sık sorulan sorular ve bunun karar vermenize yardımcı olacağını umuyoruz.

S: Bu marka ürünleri mutlu bir ortam elde etmek için karıştırabilir misiniz?
C: Evet, kısaca. Her markanın farklı tatlarını karıştırırken herhangi bir sorun yaşamamalısınız, sadece her seferinde aynı miktarlarda karıştırdığınızdan emin olun. Herhangi bir yiyecek değişikliğinin daha hassas köpeklerde olası mide rahatsızlıklarına neden olabileceğini aklınızda bulundurun, bu nedenle paket talimatlarına göre küçük miktarlarda yeni bir tada geçiş yapmalısınız.

S: Köpeğim için hangisinin daha iyi besin içeriğine sahip olduğunu nasıl bilebilirim?
C: Protein yağ oranı, kalitenin büyük bir göstergesidir ve 2: 1 oranı amaçlanan dengedir. Her ikisi de bu işareti vurdu ve ortalamanın üzerinde içerik listelerine sahip. Ancak Orijen, piyasadaki tartışmasız en iyi içerik listesine sahiptir, bu da sürekli olarak mevcut en doğal ve besleyici köpek maması olarak selamlandıkları anlamına gelir.

Son düşünceler

Her iki şirket de şüphesiz yüksek kaliteli ve dengeli köpek maması . Doğal olanın en iyisi olduğu benzer bir ethos paylaşırlar, ancak içerik kalitesi ve dolayısıyla fiyat bakımından farklılık gösterirler. Taste of the Wild, herkese iyi yiyecekler sunmak için fiyat ve kalite dengesi kurmaya çalışırken, Orijen, maliyeti ne olursa olsun mümkün olan en iyi kuru gıdayı üretmeye karar verdi.

Peki, bu turu kimin kazanacağına nasıl karar vereceğiz?

Eh, iki yarıdan oluşan bir hikaye, eğer yavrularınız için en kaliteli yiyeceği istiyorsanız ve fiyat önemli değilse, Orijen muhteşem doğal içerik listesiyle kesinlikle galip geliyor. Bununla birlikte, bütçeniz kısıtlıysa, ancak yine de yavrularınız için iyi kalitede, dengeli bir yiyecek istiyorsanız, o zaman Taste of the Wild, paranızın tam karşılığını veren, ortalamanın üzerinde kaliteli ve lezzetli yiyecekler sunar.

Bu nedenle, karar vererek uzlaşabileceğiniz bir beraberliktir. kendi bireysel fiyat noktanız .

Yorumlar