Amerikan Alsas Köpeği Irk Bilgisi: Özellikler, Sağlık ve Daha Fazlası

Amerikan Alsas Köpeği Irk Bilgisi: Özellikler, Sağlık ve Daha Fazlası

Amerikan Alsas sadece Alman Çoban'ın Amerikan muadili değildir; o safkan bir köpektir ve tamamen ayrı bir cins Alman Çoban Köpeği . Onu yalnızca arkadaşlık amacıyla kullanılan büyük bir köpek olarak yetiştiren bir Amerikalı kadın tarafından akıllıca tasarlandı, bu yüzden gerçekten etrafındaki en sevimli ve nazik köpek devlerinden biri.

Amerikan Alsaslı, genellikle bir Alman Çoban ile karıştırılır. Shiloh Çoban ya da Kral Çoban . Her bir cinsin bir şekilde benzer göründüğü göz önüne alındığında, bunun neden olduğunu anlamak kolaydır, ancak boyut ve kürk, her biri arasındaki temel farklılıklardan bazılarıdır.O bir bekçi köpeği değildir ve özellikle havlamaz ve kesinlikle herhangi bir davetsiz misafirin evinize girmesini engellemeyecektir, bu yüzden koruyucu ama daha büyük bir Alman Çoban Köpeği arıyorsanız, bu adam bu faturaya uymuyor! Ama eğer peşinde olduğunuz, tüm ailesine bağlı ve sevgi dolu büyük ve kabarık bir sıcak su şişesiyse, onun hakkında bilmeniz gereken her şeyi öğrenmek için doğru yerdesiniz! Bu yüzden, daha fazla uzatmadan, Amerikan Alsas'ı tanıtmama izin verin.

Tarih

Amerikan Alsas'lıyı anlamak için tarihini ve yolculuğunun nasıl başladığını anlamak önemlidir. Amerika'dan geliyor, Siyah kulübeler tam olarak Oregon'da. 1987'de Lois Denny adlı bir kadın, Dire Wolf Projesi . Uzun zamandır köpeklere ve kurtlara karşı bir hayranlığı vardı, ancak kurt köpeği melezinin, hepsi olmasa da çoğu aile için sahip olması zor bir köpek olduğunu fark etti. Tam bir Dire Wolf'a benzeyen, ancak nazik ve sevecen bir köpek arkadaşı olan bir köpeği arzuladı ve bu yüzden onu yaratma yolculuğuna başladı.Dire Wolves artık nesli tükendi, ancak yüzbinlerce yıl öncesine ait fosiller onun bugün bildiğimiz gri kurttan biraz daha büyük olduğunu gösterin. İlk önce bir Alman Kurdu bir ile Alaska Kurdu Dire Wolf gibi daha büyük bir köpek elde etmek için. Bu noktada, köpek yavrusu ürününe Alsas Shepalute adı verildi, ancak bu yavrular tam olarak istediği şey değildi.

Daha sonra yetiştirdi İngilizce Mastiff ve Büyük Pireneler onları büyütmek için çizgiye ve sonra Anadolu Çoban ve İrlanda kurt köpeği ekstra yükseklikleri için karışıma. Ve buradan, Amerikan Alsas'ın yeni neslini yetiştirmek için sadece en sağlıklı ve en nazik yavruları seçti.

Beşten fazla sabit Amerikan Alsas nesliyle, kendisi de safkan bir köpek olarak kabul edilir, ancak o henüz herhangi bir büyük köpek kulübesi kulübü tarafından tanınmadı . Adında kendi cins kulübü var. Ulusal Amerikan Alsas Yetiştiricileri Birliği (NAABA). Kulübü tarafından, yalnızca arkadaşlık amacıyla yetiştirilen tek büyük köpek olduğu iddia ediliyor. Bu size hitap ediyorsa, onun hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.Mizaç

Arkadaşlık nitelikleri için yetiştirilen tek büyük köpek ve arkadaşlık Lois Denny'nin birincil amacı olduğu için, bir çok sevgi ve bağlılık Bu sadık köpekten. O nazik bir devdir ve ne zaman yanınızda olursanız olun yanınızda olacaktır. Alman Çoban Köpeği gibi tek bir bakıcıya odaklanmıyor ve bu yüzden tüm aile üyelerine bakıyor. Bu snuggle böcek, alabileceği tüm kucaklamaları alacak, bu yüzden en iyi şekilde kanepenizi ve kucağınızı onunla paylaşmaya hazır olun!

İnsan sürüsü ile güçlü bağlar kurmak, bir köpekte harika bir nitelik olsa da, onu evde bırakmaya gelince de sorun yaratabilir. Evde bırakılmayı hiç sevmiyor ve birkaç saatten fazla kalırsa, o zaman yapacak endişeli ve endişeli olmak genellikle yıkıcı davranışlarla sonuçlanır. Bu nedenle, yalnızca birisinin günün büyük bir bölümünde evde olacağı bir ailenin yanına yerleştirilmelidir.

Lois Denny’nin Amerikan Alsaslı için amaçlarından bir diğeri de nadiren havlayan sessiz bir köpek . Sessiz ve soğuk bir aile ortamını seven uysal bir yavru. Sakin bir aile köpeğinin peşindeyseniz, o zaman sizin için mükemmel bir seçim olacaktır, ancak daha dikkatli ve proaktif bir bekçi köpeğinin peşindeyseniz, o zaman Amerikan için geleneksel Alman Çoban Köpeğini veya benzer bir mizaca sahip başka bir köpeği düşünmelisiniz. Alsas harika bir bekçi köpeği yapmaz.Boyut ve Görünüm

Amerikan Alsaslı, Alman Çobanından çok daha büyük olan büyük bir çocuktur. Erkek Amerikan Alsaslı ölçmeli 32 inç uzunluğa kadar ve dişi ölçmeli 28 inç uzunluğa kadar pençeden omuza. Erkek Amerikan Alsaslı da tartmalı 90 pound'dan az değil ve dişi 85 pound'dan az değil . Bunu bir perspektife koymak gerekirse, erkek Alman Çoban 65 ila 90 pound ağırlığındadır, bu nedenle en büyük Alman Çobanları, en küçük Amerikan Alsatlılarıyla aynı boyuttadır.

Amerikan Alsas'ın arzulanan görünümü, evcil bir köpekten çok vahşi bir kurda benzemesiydi. Yukarıda açıklanan daha büyük köpeklerin yapısı ile bir Alman Çoban ve bir Alaskan Malamute arasında bir haç gibi görünüyor. Genel olarak, göründüğü gibi tanımlanır geçmiş yılların kurdu , bu yüzden onu herkesin içinde gezdirirken kafaların dönmesini bekleyin. Uzun olduğundan daha uzundur ve derin bir göğsü ve ağır kemiklere sahiptir, bu da ona genel olarak sağlam bir görünüm kazandırır.

Gözleri açık amberden kahverengiye dönme eğilimindedir, bu da ona kurt gibi bakış ancak burnu, göz kenarları ve dudakları gibi diğer özelliklerinin tümü koyu kahverengiden siyaha kadar olmalıdır. Kulakları yuvarlak uçlu üçgen şeklindedir ve çoğu zaman uyanık durmalıdır. Kuyruğu kısa ve orta uzunlukta olmalı, dizlerini asla geçmemeli ve düz olmalı ve asla kıvırcık olmamalıdır. Schwarz Kennels, tam cins standardı , bu nedenle daha ayrıntılı bilgi için bunu kontrol edin.

Ceket ve Renkler

Amerikan Alsas cinsi standartları, onun bir çift ​​katlı ceket yaz ve kış mevsimleriyle birlikte değişir. Kışlık paltosu uzun, kalın ve kaba olmalıdır. Yünlü olmalı ve boynundaki kürk daha uzun olmalıdır. Mevsimler ısınmaya başlar başlamaz, kışlık paltosu, köpek dünyasındakiler tarafından şöyle tarif edilen ağır bir şekilde dökülür: 'Ceketini havaya uçurmak' , kürkünün çoğu gibi! Astar neredeyse tamamen 'patlayarak' çok daha kısa ve daha ince hale gelir, öyle ki çok daha koyu bir renk görünür, çünkü hafif kürkü neredeyse kaybolur.Amerikan Alsas'ın çok çeşitli renkleri vardır, ancak en çok arzu edilen renk kat gümüş samurdur . Diğer renkler arasında altın samur, gri samur, üç sable, üç sable altın grisi, tri gümüş sable, siyah gümüş samur, gümüş ve krem ​​gibi düz renkler bulunur. Genel olarak, kurt benzeri bir renk teşvik edilir ve düz renklerden daha arzu edilir.

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Amerikan Alsaslı'nın etrafına ihtiyacı olacak Günde 60 dakika egzersiz , bu yüzden aktif bir aileye yerleştirilmesi gerekecek. 2 yaşını doldurduğunda ormanda yürüyüş yapmaktan, hatta biraz koşu yapmaktan hoşlanırdı. Etkileşimli oyunlar, enerjilerini atmanın harika bir yoludur, ancak aynı zamanda hem siz hem de yavrularınız için harika bir bağlanma seansı görevi görür.

Aktivite seviyelerine rağmen, evde nispeten uysal ve bir öğleden sonra efendisiyle birlikte şezlongda uyuklamaktan ya da ailenin çocukları kitaplarını okurken onlara sıcak su şişesi gibi davranmaktan başka bir şey sevmeyecektir. Çocuklara karşı çok nazik ve sevecen ve evdeki sakin tavrı nedeniyle çocuklarla yaşamaya uygun her yaştan. Elbette, çocuklarınıza onun etrafında nasıl davranacaklarını öğrettiğinizden ve kazara çarpmalardan kaçınmak için onları her zaman denetlediğinizden emin olun.

kilo vermek için en iyi köpek maması nedir?

O da diğer hayvanlarla harika , yavru olarak erken sosyalleştiği sürece ve bu yüzden çok evcil hayvanlı bir eve harika bir katkı sağlıyor. Koruyucu eğilimleri çok az veya hiç yok, mülkünde diğer hayvanlar tarafından aşamalı hale getirilmeyeceği anlamına gelir ve bu nedenle kendisinden sonra hayvan klanına katılan diğer hayvanları da kabul etmesi ve kabul etmesi gerekir. Tabii ki, tüm hayvanlar farklıdır, ancak kontrollü bir ön buluşma ile bu adamla hiçbir sorun olmamalıdır.İri bedeninden ve kanepede yatma sevgisinden dolayı, o büyük bir eve yerleştirilmeli Gölgede tembel bir uykuya dalması için geniş bir avluya erişimi olan ona bolca yer var. Evde oldukça uysal olmasına rağmen apartman yaşamına uygun olmayacak.

Eğitim

Bu adam zeki ve efendisini memnun etmeye istekli ve bu nedenle eğitilmesi nispeten kolaydır çünkü bu adam için biraz övgü çok faydalıdır. Yiyecek odaklı olması muhtemel değildir ve sizi memnun etmekle daha çok ilgilenecektir, bu yüzden onu sözlü olarak çok övdüğünüzden emin olun.

Alman Çoban akrabasının aksine, koruma eğilimleri aşırı korumayla ilgili herhangi bir soruna neden olmamalı, bu yüzden bu sizin için bir endişe olmamalı. Bu nedenle ve bu bölümdeki diğer tüm nedenler, o ilk kez sahipler için uygundur . İyi huylu bir köpek haline gelmesini sağlamak için diğer yavrularla erken sosyalleşmeye ihtiyaç duyacak ve böylece farklı durumlarda kendine güvenecek.Amerika Alsas, yukarıda açıklandığı gibi, ortalama bir köpekten daha fazla ayrılık kaygısından muzdariptir. Harika bir yol kaygısını hafifletmek onu eğitmektir Küçük yaştan itibaren bu, ona sandığının güvenli bir yer olduğunu öğretmeye yardımcı olur, bu yüzden onu terk etmeniz gerektiğinde, sandığında rahatlık bulacaktır. Ayrıca mobilyalarınızı ve evinizi çiğnemesini de engeller, bu yüzden kontrol ettiğinizden emin olun. bu makale burada bazı ağır hizmet köpek kasaları için.

Sağlık

Amerikan Alsas genellikle sağlıklı bir köpektir ve ömrü yaklaşık 12 ila 14 yıldır, Bu, kendisinden ortalama 4 yıl daha az yaşayan Alman Çoban akrabasından çok daha uzun.

rednos köpek

Amerikan Alsaslı, acı çekmeye eğilimlidir. Kalça ve Dirsek Displazisi , etkilenen eklemlerin anormal bir oluşumudur ve sonunda yürürken ağrıya ve sakatlayıcı artrite neden olur. NAABA'ya kayıtlı tüm köpeklerin kalça ve dirsek puanlarını sunmaları gerekir. Kemikle ilgili bir başka hastalık da Panosteitis Bacaklarında kemiklerin iltihaplandığı yer burasıdır ve yine yürürken ağrıya neden olabilir.

Ek olarak, bazı Amerikalı Alsas sahipleri köpeklerinin hastalıktan muzdarip olduğunu bildirdi. Epilepsi , yavruda nöbet geçirdiği yer, çünkü beyninde elektriksel aktivite patlaması . Tüm Amerikan Alsati'lılar buna sahip değildir, ancak bunu okumak kesinlikle önemlidir, böylece yavrularınız bunu deneyimlediğinde ne yapacağınızı bilirsiniz.Beslenme

Amerikan Alsaslılar etrafta tüketecek Her gün 3 ila 3 ½ bardak yemek . Ona gün boyunca ihtiyaç duyduğu yiyecekleri sağlayacağından, büyükten ekstra büyük köpeklere yönelik yüksek kaliteli mama yemeyi unutmayın. Sağlık ve diğer sorularla ilgili en iyi temas noktası olacağı için, beslenme sorularını Veteriner hekimle görüşmeyi unutmayın.

Bu adam gibi büyük köpek ırkları şişkinlik nedeniyle risk altında olmak ve bu yüzden ona yukarıda önerilen yiyecekleri en az 2 farklı oturuma yedirdiğinizden ve yoğun egzersizden hemen önce veya sonra vermeyin. Bloat bir ölüm riski içeren durum ve ilişkili semptomlar gösterdiğinden şüphelenirseniz derhal Veterinere götürülmelidir.

Amerikan Alsaslılar yiyecekle yönlendirilmezken, tedavi alımını izlemek Kuşkusuz üstleneceği ekstra ağırlık, halihazırda baskı altında olan dirsek ve kalça eklemlerini olumsuz etkileyeceğinden.

Bakım

Amerikan Alsaslı, her gün fırçalamak kış aylarında paltosunun idare edilebilir olmasını sağlamak için. Sıcak mevsimlerde paltosunu havaya uçurması söz konusu olduğunda, dökülmesinin üstesinden gelmek için günde en az bir kez onu fırçalamanız gerekecek, aksi takdirde tüyler içinde boğulabilirsiniz! Daha önce de belirtildiği gibi, astarlarının tamamı dökülme ayları boyunca neredeyse yok olacaktır, bu yüzden endişelenmeyin o zayıf görünüyor aniden, çünkü muhtemelen sadece tüyü inceliyor olacak.

İhtiyaç duyduğu günlük fırçalama dışında, bu adam tımarlama söz konusu olduğunda ortalama bir köpekle nispeten karşılaştırılabilir. Bakım zamanını onu kontrol etmek için kullanın topaklar, çarpmalar ve sıyrıklar veya Veteriner hekim tarafından kontrol edilmesi gerekebilecek diğer anormallikleri kontrol etmek için haftada bir kez.

Yavru köpekler

Saygın bir yetiştiriciden bir Amerikan Alsas yavru köpeğinin ortalama fiyatı 1.800 dolar ve 3.000 dolar. Schwarz Kennel sağlar Amerikan Alsas köpek yavrusu satın alırken ipuçları .

Muhtemelen, cins hala köpeklerde ender olduğu için, yavru köpekler için bekleme listeleri ve bu nedenle, onun sizin için doğru köpek ırkı olduğuna karar verir vermez isminizi yazmalısınız, çünkü bundan sonra bir süre beklemeniz gerekecek. Schwarz Kennel köpek bilgi sayfasına göre, 6 ay beklemek tipiktir.

Aile Hayvanları Olarak

 • Amerikan Alsaslı, şefkat isteyen nazik bir devdir.
 • O, gün boyunca insan etkileşimine can atan çok girişken bir köpektir.
 • Günün çoğunu onunla geçirebilecek bir ailenin yanına yerleştirilmesi gerekiyor.
 • Amerikan Alsaslı sandık eğitiminden faydalanacaktı.
 • Boyutları nedeniyle, evinizde ekstra büyük bir kasa için yeriniz olmalıdır.
 • Büyük bir arka bahçesi olan büyük bir eve yerleştirilmesi gerekiyor.
 • Günde yaklaşık 60 dakika egzersize ihtiyaç duyar.
 • Egzersiz gereksinimleri nedeniyle aktif bir aileyle birlikte olmalıdır.
 • Amerikan Alsaslı, evde uysal olan nazik bir köpektir.
 • Uysal yapısı nedeniyle her yaştan çocuğu olan ailelere uygundur.
 • Arkadaş canlısı ve çok az veya hiç koruma eğilimi yok.
 • Erken sosyalleştiği sürece çok evcil hayvanlı bir evde başarılı olabilir.
 • Ceketi çok kabarıktır ve astarı dökülme mevsimi boyunca tamamen dökülür.
 • Köpek alerjisi olan ailelere uygun değildir ve ihtiyacı olacaktır. bir aletle sökülmüş .

Amerikan Alsas Yetiştiricisini Bulmak

Şu anda olduğu gibi, NAABA yalnızca 2 Amerikan Alsas yetiştiricisi ; ilki orijinal Schwarz Kennel ve diğeri Washington'daki Vallecito'nun DireWolf Köpekleri. Dışarıda daha fazla yetiştirici olsa da, aynı derecede etik ve saygın Araştırmanızı yapmak, yetiştiriciler ve yavruları ile yüz yüze tanışmak önemlidir. Bununla birlikte, bu kadar nadir bir tür olduğu için ve NAABA onları önerdiği için, önce bu adamları düşünmek akıllıca olacaktır.

Dikkatli olun vicdansız yetiştiriciler Amerikan Alsas'ı daha düşük bir fiyata sunan, çünkü size muhtemelen sağlıksız olan ve hayata en iyi başlangıcını yapmamış bir Alman Çoban satıyorlar.

Kurtarma ve Sığınaklar

Üç nedenden ötürü, Kurtarma Kulübelerinde bir Amerikan Alsaslı bulmanız pek olası değildir. İlk olarak, var çok azı etrafta ve birine rastlamak pek olası değildir. İkincisi, köpek yavrusu satın alma sözleşmeleri, bir sahibin yavrularını bırakması gerektiğini ana hatlarıyla belirtir, o zaman onlar onları yetiştiriciye geri teslim et . Üçüncüsü, muhtemelen Alman Çoban olarak etiketlendi kurtarma kulübelerinde çok az insan bu ikisini ayırt edebilecek.

Bir kurtarma sığınağında bir Amerikan Alsaslı bulmanın en iyi şansı için, yerel Alman Çoban kurtarma merkezi Alman çoban karışımlarına da ev sahipliği yaptıkları için.

Son düşünceler

Alman Çoban Köpeğinin daha büyük, burlier ve vahşi versiyonu gibi görünebilir, ama o başka bir şey değil! Ailesiyle ateşin önünde sessizce kucaklaşmak onun en büyük önceliğidir, bu yüzden ondan az ya da çok şey beklemeyin.

Amerikan Alsas'lı ile sizin cennette bir maç olacağını ve tüm kutularınızı işaretlediğini ve hepsini işaretleyebileceğinizi düşünüyorsanız, o zaman ne bekliyorsunuz? Kendinizi o bekleme listesine alın ve o günleri Amerikan Alsas ile olan uzun aşk ilişkinizin başlangıcına sayın.

Yorumlar