En İyi Kaçış Korumalı Köpek Tasması: Derecelendirmeler ve İncelemeler

En İyi Kaçış Korumalı Köpek Tasması: Derecelendirmeler ve İncelemeler

Dünyadaki en kötü duygulardan biri yavrunuzu kaybetmektir. Bazı köpekler bunun dışında büyür, ancak bazı köpekler becerilerini mükemmelleştirir ve köpeklerin Houdini'si olur. Köpekler için pek çok neden var koşumlarından kaçmak. Bazıları kısıtlanmaktan nefret ettikleri için kaçıyor. Bazı köpekler diğer yaratıkların peşinden koşmak için kaçar ve diğerleri bunu sadece yaramaz oldukları için yapar. Davranışı önlemek için, düzenli olarak antrenman yapmak ve yavrunuzun havalanma kabiliyetini sınırladığı bilinen, kaçmaya dayanıklı bir köpek koşum takımı almak isteyeceksiniz.

Bu kapsamlı kılavuzda, tüylü arkadaşınızın koşum takımlarından neden kaçıyor olabileceğine bakacağız. Ayrıca, yavru köpeğinizin kaçmasını nasıl önleyeceğiniz, kaçış geçirmez köpek koşum takımında neleri arayacağınız ve şu anda piyasada bulunan en iyi önerilerimiz hakkında bazı ipuçları veriyoruz. Pitbull gibi bazı ırkların kaçtığı bilinirken onların koşum takımı tüm ırklar özgürleşme isteği geliştirebilir.Sadece sizin yapmanız gerekmesin diye tüm zaman alan ve zorlu araştırmaları tamamlamakla kalmadık, aynı zamanda tüm önerilerimiz tarafından denenmiş ve test edilmiştir. diğer köpek kaçış sanatçısı sahipleri tüm dünyada bu emniyet kemerlerinin teste dayanacağını bilirsiniz. Öyleyse, hemen köpeğinizin neden doğrudan dışarı atlıyor olabileceğine bakalım!

Bir Bakışta: Favori Kaçış Korumalı Kuşamlarımız

Şezlong Seçimi En İyi Seçim
Bizim Puanımız

En İyi Genel

Chai’nin Seçimi Koşum TakımıChewy.com'da görüntüle
Icefang Taktik Koşum Takımı
Bizim Puanımız

Çoğu Kontrol

Icefang Taktik Koşum Takımı

Amazon.com'da görüntüleyin
Gooby Koşum
Bizim Puanımız

Bütçe SeçimiGooby Köpek Koşum Takımı

Amazon.com'da görüntüleyin

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi Amazon.com veya Chewy.com'a götürür, burada ek ürün bilgileri ve müşteri yorumları alabilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Köpeklerin Kaçma Nedenleri

Köpeklerin Koşum Takımlarından Kaçmasının Nedenleri

Köpeklerin kayışlarından veya kayışlarından kaçmaya çalışmasının birçok nedeni vardır. Kaçış için bu nedenlerden bazıları, koşum takımının zayıf oturması, kalitesizlik, gerginlik veya tasma reaktivitesidir ve yüksek bir av sürüşüne sahip olmak . Bu sorunlardan bazıları cinse bağlı olabilir içinde Huskies gibi oldukça enerjik ırklar ama çoğu köpeğe göre değişecektir. Her nedene biraz daha ayrıntılı bakalım.

Kötü uyum : Muhtemelen köpeklerin koşum takımlarından kaymasının en yaygın nedeni budur. Sahipler genellikle köpeklerini doğru ölçmeden yanlış beden sipariş ederler. Yavru köpeğiniz bir koşum takımı takmaya alışkın değilse ve uyumsuzsa, bu bir kaçış için kolay bir reçetedir. Yavru köpeğiniz uyumsuz olduğunu hisseder ve sonra buna karşı çıkarsa, birçok köpek sahibi bunun çok sıkı olduğunu varsayar. Daha sonra biraz gevşetirler, bu da kaçışlarını iyi hale getirdikleri zamandır. Her şeyde olduğu gibi sabırlı olun ve yavrularınız yakında buna alışacak!

Kötü kalite : Pek çok köpeğin koşum takımlarından kaçmasının bir başka yaygın nedeni de koşum takımlarının düşük kaliteli malzemelerden yapılmış olmasıdır. Daha güvenli olacak şekilde özel olarak tasarlanmamış da olabilir. Temel bir koşum takımı, Houdini tazılarının testlerine dayanamayacak! Bu kılavuzdaki tüm öneriler ya Houdinis için özel olarak tasarlanmıştır. Veya, o kadar iyi yapılmışlar ve ihtiyaç duyulan tüm kriterleri işaretlediler, listemize girdiler.

Sinirlilik : Bazı köpekler, alışılmadık durumlarla karşılaştıklarında sinirlenir ve çıldırır. Köpeğiniz genç bir yavruysa, sosyalleşme eğitimine zaman ayırmak çok önemlidir. Bu, tüm yeni durumları olabildiğince hoş hale getirmenize yardımcı olacaktır. Yavru köpeğinizi yavaş yavaş kaldırıma ve ilgili sesleri sabahın erken saatlerinde veya gece geç saatlerde gürültülerin minimum olduğu zamanlarda maruz bırakarak koşum eğitimi yapılabilir. Köpeğiniz farklı çevreye alıştıkça, işlerin yoğunlaştığı zamanlarda yürümeye başlayabilirsiniz.Tasma kaçınma : Bazı köpeklerin koşmadan önce yürümesi gerekir. Yavru köpeğiniz gerginse veya yeni koşum takımlarına aşina değilse, o zaman bu sadece onları buna alışmakla ilgilidir. Köpeğinizi içeride veya güvenli bir alanda eğitin. Yavru köpeğiniz buna daha alıştıktan sonra, kendine daha çok güvenecek. Bu özellikle yavru köpekler ve kurtarma köpekleri için geçerlidir, bu yüzden sabırlı olun!

Yüksek av sürüşü : Bu pooches en iyi koşum takımı olma eğilimindedir. Bunun nedeni basitçe, onlar için sincapların hayat olmasıdır ve yollarına çıkacak hiçbir şey yoktur, koşum takımı bile! Av sürüşü, nadiren bir tazı gibi bir cinsten eğitilebilir. Yani, o cins için doğru koşumu bulmak çok önemlidir . Sadece çevrenizdeki en iyi koşum takımlarından birini satın almanız gerekmez, aynı zamanda, özellikle de büyük veya güçlü bir köpek ise, kendinizle ilgili fikir sahibi olmanız gerekir.

Yavru köpeğiniz bir koşum takımından veya birçok koşumdan kurtulmuşsa, tekrar yapmasını bekleyin. Köpeğinize yüksek riskli bir suçlu muamelesi yapılmalıdır. Sakin bir yürüyüşe çıkmayın. Herzaman Üzgünümden daha iyi olmak daha iyi ve yavru köpeğiniz size daha önce bir kez dönmüş olsa da, sonuç çok daha kötü olabilirdi. Bir daha kaçma şansını azaltmak için yüksek kaliteli bir koşum takımına yatırım yaptığınızdan emin olun.

Alıcı Rehberi

Kaçış Korumalı Kuşakları İçin Satın Alma Rehberi

Bu nedenle, kaçış geçirmez bir köpek koşum takımı satın almadan önce onu diğerlerinden daha güvenli kılan şeyin ne olduğunu anlamak önemlidir. İşte dikkate almanız gereken kuşamın en önemli yönleri.Güvenli Klipler: Güvenli klipsler önemlidir. Bu, genellikle bir köpek emniyet kemerinden kurtulduğunda en basit başarısızlık noktasıdır. Dayanıksız plastik klipsler ağır zorlanmalara karşı dayanıklı olmayacaktır. Klipslerin sağlam ve sağlam olduğundan ve çekilmeye karşı dayanacağından emin olmanız gerekir. Birkaç klipsin olması, köpeğinizin kaçamama şansını da artırır. Çok klipsli emniyet kemerlerinin takılması daha uzun sürebilirken, en azından biri kırılırsa veya kayarsa, diğerlerinin yerinde kalacağına güvenebilirsiniz.

Güçlü Malzeme: Birçok köpek sahibinin yaptığı ikinci bir hata, ucuz ve zayıf bir koşum takımı satın almaktır. Emniyet kemerinin yapıldığı malzemenin sağlam ve iyi bir şekilde bir araya getirilmesi, emniyet kemerinin kırılmamasını sağlamanın da anahtarıdır. Ya naylon dokuma, neopren, deriden yapılmış koşum takımlarını arayın.

Dolgu malzemesi: Bazı köpekler ilk başta koşum takımlarını rahatsız hisseder. Onları rahat hissettirmenin en iyi yolu, dolgulu bir koşum takımı satın aldığınızdan emin olmaktır. Bu, başlangıçtaki rahatsızlığı ve sürtünmeyi önemli ölçüde azaltır. Yavru köpeğinizi kazıyorsa veya tahrişe neden oluyorsa, köpeğinizin serbest kalmasına neden olma olasılığı daha yüksektir.Tutamak Tutacağı: Sap tutacakları ekstra kontrol için mükemmeldir. Köpeğiniz kaçmaya çalışmanın ortasındaysa, bir tutamak, tüylü arkadaşınızı güvenli bir şekilde tutmanıza ve onun için koşmasını önlemenize olanak tanır. Köpeğinizin kaçma ihtiyacını neyin tetiklediğini anlarsanız daha fazla kontrole izin verir. Bunlar kedi veya gürültülü bir köpek gibi şeyler olabilir. Köpeğinizi daha yakına çekip güvenli bir şekilde tutabilmek size yalnızca daha fazla kontrol sağlamakla kalmaz, aynı zamanda içinizin rahat olmasını sağlar. Yine, koşum takımına iyi bağlanan güçlü malzeme burada anahtardır.

Görünürlük: En iyi niyetle bile köpeğinizin kaçmasını engellemek her zaman mümkün değildir. Köpeğinizin kırılma ihtimaline karşı, emniyet kemerinin başkaları tarafından görüldüğünden emin olmanız gerekir. Yansıtıcı şeritler veya dikişler, başkalarının onu zayıf ışıkta veya zayıf görüşte görebilmesini sağlar.


Escapers için En İyi Kuşaklar

En İyi Kaçış Korumalı Kuşakları

Bunun tam olarak ne olduğunu bilmen için iyi bir şans var yavrularını tetikler kaçmak. Daha güvenli bir koşum takımında neyi arayacağınıza dair bilginizle birleştiğinde, köpeğiniz ve onun kaybolma becerileri için mükemmel koşum takımını bulabileceksiniz. Elbette her köpek aynı değildir. Aynı gereksinimlere veya aynı yapıya sahip değiller. Hem köpeğiniz hem de sizin için neyin önemli olduğuna odaklanın, ancak öneriler listemizde herkes için bir şeyler olduğunu garanti ediyoruz.

Yavru köpeğinizi ürün listesindeki talimatlara göre ölçmeyi unutmayın. Bir şirketin orta büyüklükte olduğunu düşündüğü şey bir başkası için küçük veya büyük olabileceğinden, tahmin etme cazibesine kapılmayın.
Chai'nin Seçimi Köpek Koşum Takımı

Chais Choice Koşum Takımı Kırmızı
 • Dokuz Renk Varyasyonu
 • Beş Boyut Seçeneği.
 • Gece yürüyüşleri için yansıtıcı kayışlar.
 • Dört ayarlanabilir toka.
 • İki kayış bağlantı noktası.
 • Rahatlık için ekstra dolgu.
 • Kontrol için yerleşik tutamak.
Chewy.com'da görüntüle

Chai’nin seçimi, en sevdiğimiz modellerden biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Birden fazla boyutta ve renk varyasyonunda gelir, bu da hemen hemen her tür köpeğe sığabileceği anlamına gelir. Bazı büyük kayışlardan daha az malzeme vardır, bu da Fido'nun onu takarken daha az direnç gösterebileceği anlamına gelir. Kontrole yardımcı olan yerleşik bir tutamaç vardır. İki d halkası eki ile, çekme davranışını caydırmak için de harika bir seçenektir.

Bu kuşam son derece ayarlanabilir. Hemen hemen her köpeğin vücuduna mükemmel şekilde uyum sağlamasına ve kontur yapmasına olanak tanıyan 4 farklı ayar noktası vardır. Bu, mükemmel bir 'iki parmak' oturuşuna sahip olmanıza ve kaçış potansiyelini azaltmanıza yardımcı olacaktır. Dayanıklı bir naylondan yapılmıştır ve her türlü hava koşulunda tekrar tekrar kullanıma karşı dayanıklıdır. Ayrıca yansıtıcı malzemeden yapılmıştır ve düşük ışık koşulları için harika bir seçimdir.

Chai's Choice, kaliteyi olağanüstü bir fiyat noktasıyla birleştirir. Benzer kalitede diğer koşum takımlarının fiyatı neredeyse iki katına çıkar. Bu koşum takımının bütçe dostu bir fiyata getirdiği avantajlarla, Chai’s Choice koşum takımı, çantanın içinde öne çıkıyor.

Severiz bu koşum her şekil ve boyuttaki ırklar için. Ayrıca, biraz stil eklemek ve köpeğinizin kişiliğine uymak istiyorsanız harika olan birden fazla renk çeşidi vardır.


Icefang Taktik Köpek Koşum Takımı

Tüm Boyutlar İçin Icefang Taktik Köpek Koşum Takımı
 • Dayanıklı metal tokalar.
 • Özel uyum.
 • Kontrol için daha geniş kapsama alanı.
 • Gömme tutamak.
 • Molle paketi ekleri.
 • Çekmeyi caydırır.
 • İki tasma ek seçeneği.
Amazon.com'da görüntüleyin

Bu koşumun 4 ayarlanabilir noktası vardır. Bu, sıkıca oturması için yapılabileceği ve kenarlarının cildini ovalamayacak şekilde tasarlandığı anlamına gelir. Kablo demetini yerine oturtmak için 2 metal toka ve 2 POM tokası vardır. Ayrıca iki metal tasma bağlantı noktası vardır. Bunlardan biri göğsünün önünde, bu da bunu güçlü çekiciler için harika bir seçenek haline getiriyor.

Ayrıca birde şu var boynunun dibinde bir sap arkada. Hızlı bir şekilde kontrolü ele almanız gerekiyorsa bu harika. Çeşitli askeri renklerde de mevcuttur. İsim ve bilgi rozetlerinin ve diğer eklentilerin yerleştirilebileceği Velcro şeritlerle donatılmıştır. Bu koşum takımı, bu listedeki en büyük boyutu sunar. Bu, nazik XXL devleri için harika bir seçenek olduğu anlamına gelir. Bu koşum takımı ile görebildiğimiz tek sorun, yansıtıcı şeritlerin veya dikişlerin olmamasıdır.

Severiz Bu koşum takımının 1.000 pound ağırlığında test edilen 2 metal toka ve 250 pound ağırlık almak üzere test edilen 2 POM tokası ve 1.200 pound ağırlığında arka metal V halkası ile yapıldığını. ağırlık, bu koşum takımı için harika bir seçenek güçlü çekiciler .


Ruffwear Web Master Koşum Takımı

Ruffwear Web Yöneticisi
 • Kontrol için yerleşik tutamak.
 • Kaldırma donanımı olarak ikiye katlanabilir.
 • Çalışan köpekler için ideal.
 • Beş boyut ve üç farklı renk.
 • Rahatlık için ek dolgu.
 • Yansıtıcı kaplama.
 • Hafif göğüs kayışları.
Amazon.com'da görüntüleyin

Bu koşum takımı, kaçmaya dayanıklı bir köpek koşum takımı olarak tanımlanmamakta ve genellikle köpekleriyle koşmayı seven sahipler için kullanılır 5 ayarlanabilir klipsi, güçlü malzemesi ve geri çıkması çok zor olacak şekliyle, kaçışa karşı en iyi önerilerimizi yaptı. Yüksek kaliteli bir koşum takımıdır, dayanıklıdır ve paranın karşılığını verir ve hatta köpek hasarına karşı ömür boyu garantilidir ve zayıf işçilik .

Bu koşum takımını gözden geçiren sahipler, Houdini tazılarının kaçmasını engellediğini söylediler. Ayrıca diğer kaçışa özgü koşum takımlarının zorluğun üstesinden gelmediğini de belirtiyorlar. Acil durumlar için mükemmel bir güçlendirilmiş tutamağa sahiptir. Bu koşum takımının ayrıca ekstra dolgusu vardır, bu da sizin için rahat olduğu anlamına gelir. Güvenliği için harika kılan yansıtıcı kırpmaya ve onu çekiciler için mükemmel kılan 2 tasma bağlantı noktasına sahiptir.

Severiz bu listedeki en küçük koşum takımı. Bu bir XXS ırkları için harika bir seçenek .


Mihachi Güvenli Köpek Koşum Takımı

Mihachi Koşum
 • Beş ayar noktası.
 • Yerleşik tutamak.
 • Geri yastıklı.
 • Hafif kayışlar.
 • Orta ve Büyük boylarda gelir.
 • Yüksek yoğunluklu polyesterden yapılmıştır.
 • Takması ve çıkarması kolaydır.
Amazon.com'da görüntüleyin

Bu güvenli kaçış korumalı köpek koşumunun 5 ayar noktası vardır. Bu, yavru köpeğiniz için mükemmel uyumu bulmanın daha kolay olduğu ve uyum ne kadar iyi olursa, ondan kaçma olasılıkları o kadar az olduğu anlamına gelir. Malzeme polyesterdir ve birçok mal sahibi malzemeyi güçlü olarak tanımlamıştır. Hala rahat olacak kadar hafif .

Vücuduna en yakın olan katman örgülü malzemedir. Bu, nefes alabilir olduğu ve kenarların tahriş ve sürtünmeyi önleyecek kadar yumuşak olduğu anlamına gelir. Kayışta yansıtıcı şeritler ve dikişler bulunur. Aynı zamanda omuz bıçaklarının arasına yerleştirilmiş bir tutacağı vardır. Ne yazık ki, bu koşum sadece Alman Kurdu gibi orta veya büyük köpekler yani bu bir değil küçük köpekler için seçenek .

Severiz tokalar ve halkalar metalden yapılmıştır. Bu koşum takımı çok dayanıklıdır ve çekişinin gücünü alabilir.


Kurgo Tru-Fit Akıllı Kablo Demeti

Kurgo Köpek Koşum Takımı
 • Kaçış geçirmez tasarım.
 • Bütçe dostu.
 • Karabina ile donatılmıştır.
 • Araba yolculuğu sırasında kullanılabilir.
 • Dayanıklı metal klipsler.
 • Yumuşak dolgu.
 • Kolay açılır ve kapanır tasarım.
Chewy.com'da görüntüle

Kurgo Dog Harness, güvenli bir tasarıma sahiptir ve bütçeye uygundur. Daha büyük köpekler için bir XL dahil olmak üzere 3 farklı boyutta gelir. Tokalar kaynaklı paslanmaz metalden yapılmıştır. Kırılmalar veya paslanma konusunda endişelenmenize gerek yok. Ekstra göğüs dolgusu ile yavrularınız için rahat bir seçenektir. Bu koşum takımı, kaya tırmanışı koşum takımları üreten bir mühendislik ekibi tarafından tasarlanmıştır. Dört farklı toka noktası ile güvenli bir uyum sağlayabilirsiniz.

Bu koşum, poochesinizin zayıf görünürlükte görülme şansını artıran yansıtıcı malzeme ile dikilmiştir. Ayrıca 75 pound'a kadar çarpışma testi yapılmıştır. Omuz bıçaklarının üzerinde uzanan ve acil durumlarda kontrolü ele almanızı sağlayan bir tutamak da vardır.

Severiz bir araba emniyet kemeri karabina bu kablo demeti ile birlikte gelir. Kapıyı açtığınızda arabadan kaçtığı bilinen köpekler için onları dışarı çıkarmak için iyi bir seçenektir.


Didog Kaçış Korumalı Köpek Koşum Takımı

Didog Koşum
 • Kaçmaları önlemek için daha geniş kapsama alanı.
 • Nefes alabilen ağ.
 • İki farklı renk ve boyut.
 • Sağlam yapı.
 • Yerleşik tutamak.
 • Tek bağlantı noktası.
 • Çok noktalı gergi pedleri.
Amazon.com'da görüntüleyin

Bu kaçış geçirmez köpek koşum takımı kalın yansıtıcı malzeme ile dikilmiştir. Köpeğiniz hangi açıdan görülürse görünsün, görünür olacaktır. 7 ayarlanabilir klips vardır, bu da en ayarlanabilir koşum takımı bu listede. Köpeğinizin boyutu ne olursa olsun, bu kayış kuşkusuz şekli ne olursa olsun vücuduna uyacaktır.

Göğsünde çok noktalı bir gergi pedi var. Bu, koşum takımını hangi yönden çekerlerse çeksinler yavrularınız için rahat hale getirir. Arka bağlantı noktası, onu güçlü kılan metal bir D halkasıdır. Bu koşum takımı ile görebildiğimiz tek sorun, tutacağın koşum takımı boyunca çok daha geride olmasıdır. Bu, sizden uzaklaşıyorsa, köpeğinizin kontrolünü ele geçirmenizi daha da zorlaştırabilir.

Severiz bu malzemenin benzersiz bir şekilde iç içe geçtiğini. Bazı modeller yalnızca alt katmanı birbirine bağlar. Bu koşum, çok daha nefes alabildiği için ısıya bağlı kızarıklıklardan muzdarip olan köpekler için harika bir seçenektir.


Gooby Escape Free Harness

Gooby Kaçış Korumalı Kablo Demeti
 • Dört farklı boyut.
 • Beş farklı renk.
 • Küçük kaçış sanatçıları için mükemmel.
 • Kolay uyum.
 • Kolay açma-kapama.
 • Serbest tasarımdan kaçış.
 • Makinede yıkanabilir.
Amazon.com'da görüntüleyin

Bu kaçış geçirmez köpek koşum takımı, ağırlığı 35 pound'a kadar olan köpeklere uyar. Köpeğinizin koşumdan çıkmasını önleyen boynun arkasında boşluk olmamasını sağlamak için tasarlanmıştır. Kolay açılıp kapanacak şekilde tasarlanmıştır, bu daha küçük kıvrımlı yavrular için mükemmeldir.

şişko büyük dane

Koşum, etrafına dolgulu göğüs ve kayış bölgeleri. Bu, yavrularınız için rahatlığı artırır. Hava koşullarına dayanıklı ve vücut ısısını yalıtmaya yardımcı olan neopren malzemeden yapılmıştır. Köpeğinize doğru şekilde uymasını sağlamak için ayarlanabilir. Aynı zamanda çeşitli renklerde de gelir. Bu koşum takımı ile görebildiğimiz tek sorun, üzerinde yansıtıcı malzeme yokmuş gibi görünmesidir.

Severiz Bu kaçış geçirmez köpek koşum takımının daha küçük köpekler düşünülerek tasarlandığını. Eğer küçük bir yavru köpeğiniz varsa, bu seçim küçük kaçağınız için mükemmel bir seçim olabilir.


Koşum Kurşun Kaçış Dirençli

Kaçış Korumalı Kurşun
 • Çekmeyi azaltır.
 • Kaçmaya dayanıklı.
 • Herhangi bir beden veya vücut tipine göre ayarlanır.
 • 14 lb kaldırabilir. köpekler için 170 lb. köpekler.
 • Bütçe dostu.
 • Bazı emniyet kemerlerine göre kullanımı daha kolaydır.
 • Bir botu tutacak kadar güçlü.
Amazon.com'da görüntüleyin

Bu kayış, bir koşum takımına çok benzer şekilde ve tasarımda tasarlanmıştır. El ile eklenmiştir ve 4000 pound çekme mukavemetine sahiptir. Üreticinin açıklamasına göre, bir tekneyi tutacak kadar güçlüdür. Ciddi derecede güçlü olmasına rağmen, yavrularınız için rahat olmasını sağlayan yumuşak kenarlı malzemeden yapılmıştır. sert kenarlar veya sürtünme yok .

Pooches vücut hatlarınızın etrafına güzelce sığacak. Bu, ağırlığı 14 ila 170 pound olduğu sürece herhangi bir köpeğe mükemmel şekilde uyacağı anlamına gelir. Kullanımı ve takılması basittir ve eğer köpeğiniz ondan geri çıkmaya çalışırsa, namlusunun etrafında sıkılarak kaçmasını engeller.

Severiz bu kurşun geleneksel bir koşum takımına bir alternatif sunuyor.


Uygun Bir Uyum Sağlama

Gördüğümüz en yaygın sorunlardan biri, evcil hayvan sahiplerinin yavrularının uygun şekilde oturduğundan emin olmamalarıdır. İnsanlar bunu genellikle, yavrularınızın içeride hareket etmesi için çok fazla alan bırakan ve ilk fırsatta serbest kalmalarına izin veren yanlış boyutta koşum takımı satın alarak yapar. Yavru köpeğinizi doğru şekilde takmak için birkaç ipucu.

Onu ölçmek: Yavru köpeğinizi ölçün. Köpeğiniz için bir koşum takımı seçtikten sonra bunu her üreticinin önerilerine göre ölçün. Her koşum takımı biraz farklı şekilde uyar, bu nedenle satın almadan önce köpeğinizi doğru boyutta doğru boyutlandırdığınızdan emin olun.

Ayaktayken takın: Köpeğiniz ayaktayken yavru kuşağınızı takın. Bunu yaparak köpeğinize uygun bir donanım sağladığınızdan emin olacaksınız. Köpeğiniz yatarken kemeri sıkarsanız, koşum takımında gevşek alanlara neden olarak yavru odanızın kaçmasına izin verir.

Kayışları Sıkın: Yavru köpeğinize geldiğinde, kayışları sıktığınızdan emin olun. Köpeğiniz için her şeye uyan tek bir çözüm olmasını bekleyerek sadece körü körüne takmayın. Her köpek farklıdır, bu nedenle yavru köpeğinizin sağlam bir şekilde güvende olduğundan emin olmak isteyeceksiniz.

Parmak Kuralı: Emniyet kemeri ile köpeğinizin vücudu arasında bir parmaktan fazla boşluk bırakmadan koşum takımının köpeğinize doğru şekilde oturduğundan emin olun. Bu, koşum takımınızın sıkıca oturmasını ve köpeğinizin yürüyüşlerde veya yüksek av sürüşü devreye girdiğinde kıpırdamak için yer kalmamasını sağlayacaktır.

Yakalarla Kombinasyon

Yakalı ve Koşumlu Köpek

Kaçış geçirmez köpek koşum takımı, kaçmayı seven köpekler için satın alınabilecek en iyi şeydir. Tasmaları her zaman yakalarına değil kayışlarına takılmalıdır. Sahip olmak isim etiketli yaka Ancak kaçmayı seven yavrular için bir zorunluluktur. Acil bir durumda iletişim kurabilecekleri potansiyel insanları isteyeceksiniz. İletişim bilgilerinizin bir isim etiketinde bulunması en kolay çözümdür.

Başkan Yardımcısı Dr. Emily Weiss, Amerikan Hayvanlara Zulmü Önleme Derneği , kaçan köpeklerin yalnızca% 10 ila% 30'unun sahipleriyle yeniden bir araya geldiğini belirtiyor. Sadece isim etiketi olan yavruların kendilerini sahiplerinin yanında bulmaları daha olası değil, aynı zamanda yeniden birleşmek için daha hızlı sadece cipsleri olanlardan. Bu nedenle, bir ad etiketine yatırım yaptığınızdan emin olun ve iletişim bilgilerinizi hem etiketi hem de çipi üzerinde güncel tutun.

Mevcut iletişim numaranızın, tercihen bir cep telefonu numaranızın ve ikamet ettiğiniz şehrin güncel olduğundan emin olun. Bazı sahipler, köpek isimlerini etikete koymayı tercih ediyor. Diğer köpek sahipleri yapmamayı tercih ederim. Tam adreslerini isim etiketlerine koyan sahipler ile yapmayanlar arasında eşit miktarda sahip olacaksınız. Bunlar sadece kişisel bir seçimdir. Mikroçiplerin şirket adını ve bir iletişim numarasını içeren ikinci bir etiket almak da iyi bir fikirdir. Bazı eyaletlerde, köpeğinizin kuduz aşısı etiketi takması kanundur.

Sıkça Sorulan Sorular

Muhtemelen yukarıdaki sorularınızın çoğunu ele almış olsak da, aklınıza takılabilecek başka sorular da var. Aşağıda, yüksek olasılık veya tekrar kaçışlar için Love Your Dog'da aldığımız sık sorulan birkaç soru var.

S: Sıkılaştıran koşum takımları köpeğime zarar verir mi?
C: Hayır, koşum takımları köpeğinize hiçbir şekilde zarar vermeyecek şekilde tasarlanmıştır. Sıkıştırmayı caydırıcı olarak kullananlar, vücudunun namlusunu sıkar. Bunlar, ciğerleri veya solunum yolları yerine köpeğin vücudunun ve kaslarının namlusuna baskı uygulamak için tasarlanmıştır. Köpeğiniz sıkılaşma hissinden hoşlanmayabilir. Ama onlara hiçbir şekilde zarar vermez. Kuşaklar, dünya çapındaki köpek eğitmenleri tarafından önerilmekte ve kullanılmaktadır. Hava kısıtlama teknikleri üzerinde çalışan herhangi bir emniyet kemeri kullanılmayacaktır.

S: Emniyet kemerinin düzgün takıldığını nasıl bilebilirim?
ALICI: Mükemmel kayış uyumunun tek bir kuralı vardır. Emniyet kemeri ile cildi arasına iki parmağınızı sığdırabildiğiniz sürece, biraz rahat hissettirse bile, ona iyi uyuyor. Köpeğinizin kabarık bir ceketi varsa, parmaklarınızın ceketi yerine cildine bastırması gerekir. Aksi takdirde, koşum takımı çok gevşek olacak ve kolayca kaçacaktır. Başlangıçta kaşınmaya başlarsa veya onu çıkarmaya çalışırsa, o zaman vücudunun etrafında bir koşum takımı hissine alışması gerekir. Köpeğinizin bu duyguya alışması çok uzun sürmemelidir. Sadece bununla ısrarcı olun. Yavru köpeğiniz kaçmaya çalışıyorsa, önce iç mekan veya arka bahçeniz gibi kontrollü bir alanda pratik yapın.

S: Koşum takımını kayma ihtimaline karşı köpeğimin tasmasını koşumuna ve tasmasına takabilir miyim?
C: Köpeğinizin kaçış geçirmez kayışını kaydırmasından gerçekten endişeleniyorsanız, tasmasını bir karabina ile koşumuna takabilirsiniz. Bu şekilde, bir şekilde hala bağlı olacaksınız. Sadece baskı altında kırılmayacak güçlü bir karabina kullandığınızdan emin olun. Bu, özellikle büyük veya güçlü bir köpeğiniz varsa geçerlidir.

Son düşünceler

Öncelikle yavru köpeğinizi neyin tetiklediğine odaklanmak önemlidir. Diğer hayvanlar gibi dışsal veya kaçınılmaz bir şeyse, her zaman çevrenize dikkat edin. Yavru köpeğiniz için sadece yeni bir deneyimse, onu eğitmek ve ısrarcı olmak için zaman ayırın.

Onu kaçmaya iten şeyin ne olduğunu anladığınızda, belirli bir koşum tipi veya tasarımı seçmenize yardımcı olabilir. Her maceradan önce emniyet kemerinin doğru boyutta olduğunu daima kontrol edin. Her zaman iki parmak kuralını hatırlamalısın! Güvende olmak için, isim etiketlerinin ve çipinin iletişim bilgileriyle güncel olduğundan emin olun.

Kaçış sanatçısı yavrularımız şüphesiz zeki, yaramaz, hileci veya yaramaz. Dört ayaklı kaçağınızı tanımlamak için hangi kelimeyi kullanırsanız kullanın, bu kılavuzdaki önerilerimizden birini kullanırsanız, kaçma davranışına bir son vermenize yardımcı olacaktır. Tabii ki hiçbir şey kesin değil. Ancak, yukarıdaki koşum takımları gerçekten en iyisidir ve hepsi sizinle ve köpeğinizle aynı teknede diğerleri için çalıştı.

Yorumlar