Büyük İsviçre Dağ Köpeği Cinsi Bilgisi: Gerçekler, Resimler ve Daha Fazlası

Büyük İsviçre Dağ Köpeği, sevgiyle İsviçreli olarak bilinen , tahmin ettiğiniz gibi İsviçre'de geleneksel bir favori. Ama burada Amerika'da ne olacak? Şey, o sıradan bir manzara değil, orası kesin. Ama pek çok nedenden dolayı burada giderek daha popüler bir yavru haline geliyor!

Ve işte bu rehberde sizi bir İsviçre köpek turuna çıkaracağız. Tarihinden kişiliğini nasıl etkilediğine, bakım rejiminden beslenme ihtiyaçlarına kadar her şeyi ve çok daha fazlasını ele alıyoruz.Yakışıklı bir tazı ve her şey kadar tatlı! Ama o herkes için doğru köpek değil . Küçük apartman daireleri olanlar veya ilk köpeğini arayanlar için en iyi seçim değil. Ancak büyük bir koruyucu aile köpeği veya enerjik bir köpek arkadaşı arayanlar için, en iyi köpek seçimlerinde tam orada. İsviçre tur rehberimize başlayalım ve onun sizin için doğru eş olup olmadığını keşfetmenize yardımcı olalım.

Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık80-140 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik23-29 inç
  • ömür simgesiÖmür8-11 yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah, Beyaz ve Kırmızı
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Tarih

Açık Havada Büyük Büyük İsviçre Dağ Köpeği

Swissy, antik Roma zamanlarına kadar uzanır.Büyük İsviçre Dağ Köpeği, Roma dönemine kadar uzanır ve atalarının Julias Caesar'ın savaş köpekleri olduğuna inanılır. Boyutları ve savunmacı yapıları nedeniyle seçilen bu özellikler, bugün İsviçre'de hala görülen özelliklerdir. Ayrıca dört İsviçre köpek ırkının en büyüğü olarak bilinmesinin nedeninin de bu olduğu düşünülmektedir. orijinal İsviçre cinsi . Ve merak ediyorsanız, diğer üç tür Bernese dağ köpeği , Appenzeller Sennenhund ve Entlebucher Dağ Köpeği.Diğer İsviçre ırklarından farklı olarak, Swissy, İsviçre'de belirli bir bölgeye lokalize değildir. Bunun yerine, genellikle İsviçre'nin her yerinde ve çevredeki Avrupa ülkelerinde bulunur. Özellikle kullanılan çiftliklerde ağır ağırlıklı arabaları çekmek süt, et ve diğer ürünlerle dolu. Sanayi devrimi, artık ihtiyaç duyulmadığı için bu çiftlik köpeklerinin neslinin neredeyse tükenmesine tanık oldu.

Pugs için en iyi koşum takımı

Neyse ki, 1900'lerin ünlü bir köpek uzmanı olan Bay Albert Heim, İsviçre ırklarını yok olmaktan kurtardı . 1909'da Great Swiss Mountain Dog Breed Club'ın kurulması ve onların kendi başlarına bir cins tarafından tanınması için lobi yaptı. 1967'de Bay ve Bayan Hoffman adlı Amerikalı bir çift, Frankfurt'ta bir köpek gösterisinde bu cinse aşık oldular. Bir yıl sonra, ilk İsviçreliyi Amerika'ya geri getirdiler.1995 yılına kadar Amerikan Kulübesi Kulübü (AKC) tarafından resmi olarak tanınmadı. Büyük İsviçre Dağ Köpekleri artık kendilerini sürekli olarak buluyorlar. 70 arasındaincive 80incien popüler köpek ırkları Amerikada. o yaygın olarak yanılıyor Bernese Dağ Köpeği için. Ve onun cinsi de St Bernard'ın (popüler görüşün aksine orijinal bir İsviçre cinsi olmayan) ve Rottweiler'ın yaratılmasında rol oynadı.

Mizaç

Kırmızı Siyah Beyaz Köpek Ararken

İsviçreliler son derece soğukkanlıdır ve harika aile arkadaşlarıdır.

İsviçreliler aile dostu köpekler dengeli ve sevecen bir doğaya sahip olanlar. O gerçek bir nazik dev ve onu aile hayvanı olarak seçenler genellikle bir daha asla başka bir türe sahip olamayacaklarını söylüyorlar! Bu Swissy insan odaklıdır ve ailesiyle birliktelik ister. Aynı zamanda, onlardan iyi hisler aldığı sürece, yabancılara karşı da hoş ve arkadaş canlısıdır. Ailesinin tehlikede olduğunu hissederse, onları korumak için nöbet tutacaktır.Her zaman tetiktedir ve bu, koruyucu doğasıyla birleştiğinde, onu iyi bir bekçi köpeği yapan şeydir. Cesurdur ve davetsiz misafirlere havlayarak etrafta birinin olduğunu bilmenizi sağlar. Onun büyüklüğü ve patlayan havlaması, pek çok insanın mülkünüze kötü niyetlerle girmeye cesaret edemeyeceği anlamına gelir. Ne de olsa Sezar'ın seçtiği savaş türüyle akraba. Onu diğer İsviçre ırklarından ayıran şey koruyucu doğasıdır. Ve o neden deneyimli bir köpek sahibine ihtiyacı var . Bu cins, örnek alınacak bir liderin olduğu bir aile ortamında büyür.

o aşırı sevimli veya muhtaç değil , ve bu onun en büyük cazibelerinden biridir. Size sürekli çelme takan diğer bazı köpeklerin aksine, akşamları televizyon seyrederken ayaklarınızın dibine uzanmaktan mutluluk duyar. Ya da mutfakta akşam yemeği yaptığınızı izlerken bir köşede ürpererek. Aynı zamanda çoğu kişiden daha bağımsız olduğu ve evde birkaç saat yalnız kalmaktan mutlu olduğu anlamına gelir. Ruh hali onu aldığında, kucaklaşmak için sizinle birlikte kanepeye mutlu bir şekilde tırmanacaktır. Ve tüm bu köpek ağırlığı onu harika bir köpek sıcak su şişesi yapıyor.

Aile koruyucusu rolünü ciddiye alan ciddi bir köpektir. Sağ olsun o da eğlenceli bir yanı var , enerjisi ve insanlarıyla etkileşime olan sevgisi sayesinde. Ve genellikle üç yaşına gelene kadar olgunlaşmadığı için köpeklik döneminden en iyi şekilde yararlandığı bilinmektedir. Çok fazla uyarılmaya ihtiyacı var ve bu, hayatlarında eğlenceli, tüylü bir arkadaş arayan aileler için harika. Çocuklara ve büyüklüğüne dikkat ediyor. Ancak, kazayla çarpma ihtimaline karşı, çocuklarla oynarken daima onu denetleyin.

Boyut ve Görünüm

Sahilde Yürüyen Dev Erkek Köpek

Bu dev köpekler, genlerine bağlı olarak 140 pound veya daha fazla ağırlığa sahip olabilir.İsviçreliler büyük ila dev boyutlu köpekler Kim 140 poundda terazinin zirvesinde. Cinsin en küçüğü 85 pound ağırlığında ve bu hiç de hafif değil! Pençeden omuza kadar 23 ½ ile 28 ½ inç arasında herhangi bir yerde ölçülürler. Genel olarak, dişiler erkeklere göre terazinin alt ucunda tartılır, ancak her zaman değil, bu yüzden buna güvenmeyin! Swissy, dört İsviçre ırkının en büyüğüdür.

İsviçre ırkı standardı, onu sağlam bir görünüme sahip güçlü bir köpek olarak tanımlar. Hep kendine güvenen bakış ve yürüyüşünde gururlu. Uzun ve kaslı olduğundan biraz daha uzundur. Geniş bir namlu ile daha büyük bir kafası var. Gözleri orta badem şeklindedir ve her zaman kahverengidir.

Swissy'inizi göstermek istiyorsanız, onun tarzına uyması gerekir. cins standardı . Diğer birçok dev köpek ırkının aksine, gerdanları nispeten sıkıdır. Çok fazla köpek saçmalamak anlamına gelmez - yaşasın!

Ceket ve Renkler

Sonbaharda Açık Havada Swissy

Swissy, çok özel bir cins standart renk desenine sahip bir çift katlıdır.Swissy çarpıcı bir köpektir, ancak yalnızca büyük boyutu için değil. Onun üç renkli ceket tüm İsviçre ırklarıyla eş anlamlıdır ve siyah, beyaz ve kırmızıdır. Son katı siyah ve işaretleri zengin pas renginde ve beyaz. Genellikle ceketi simetriktir ve alnına kadar uzanan beyaz bir alev vardır. Göğsünde genellikle İsviçre bayrağındaki beyaz haçla neredeyse aynı olan beyaz bir haç vardır.

Bazı İsviçreliler mavi veya kömür rengi, beyaz ve kırmızı, bazıları ise sadece kırmızı ve beyazdır. Ancak bu köpekler gösteri ringinde diskalifiye edilecektir. Ancak renklerinin kişilikleri üzerinde hiçbir etkisi yoktur ve hepsi eşit derecede harikadır.

Onun ceket kısa ve parlak , ve onu Bernese Dağ Köpeğinden ayıran ceketi. Swissy'nin son katı yaklaşık iki inç uzunluğundadır ve kalın ve yoğundur. Dış ceketi, astarını elementlerden korur. Astarı daha da kısa ve kabarık.Egzersiz Gereksinimleri

İsviçre Sahilde Koşu

İsviçrelilerin günlük en az 60 dakikalık güçlü açık hava egzersizine ihtiyacı vardır.

Bu cins, makul miktarda enerjiye sahip çalışkan bir köpektir. Yaklaşık ihtiyacı var her gün bir saat egzersiz onu sağlıklı ve mutlu tutmak için. Egzersizinin yoğun olması gerekmiyor ve aslında, aradığınız buysa, en iyi koşu partneri olmayacak. Bunun yerine, uzun ve sabit yürüyüşleri ve yerel parkı veya ormanı keşfetmeyi sever.

Günlük egzersizi olmadan, onun sıkılmış ve huzursuz bir köpek olduğunu hemen fark edeceksiniz. Ve bunu büyüklüğü ve bazen baskın doğası ile karıştırmak felaket için bir reçetedir. Bu nedenle, Swissy'nizle mutlu bir yaşam istiyorsanız, ona bu miktarda günlük egzersizi hatasız olarak garanti edebilmelisiniz.

Yapamıyorsanız, o sizin için bir cins değildir. Sıkılmış bir İsviçreli yıkıcıdır kesinlikle. Onu gün boyunca eğlendirmek için hem etkileşimli hem de solo oyun için çok çeşitli köpek oyuncaklarına yatırım yaptığınızdan emin olun.Bağımsız ama zeki bir köpektir. Bunun anlamı, ihtiyacınız olacak aktivitelerini karıştır Onu ilgilendirmek için hafta boyunca. Ama aynı zamanda sorumluluğu da üstlenmeniz gerekiyor, aksi takdirde ortalıktan kaybolacak ve istediğini yapacaktır. Onu uyarılmış ve hoş tutmanın harika bir yolu, onu yeni arkadaşlar edinmesi için yerel köpek parkına götürmektir. Onu sevecek ve arkanıza yaslanıp rahatlayabilir ve onun eğlenmesini izleyebilirsiniz.

Yaşam koşulları

İsviçreli çimenlere uzanmış

Bu büyük yavrular, büyük bir avluya ve bol miktarda açık alana sahip bir evde en iyisini yaparlar.

Swissy, dev boyutlu bir yavrudur. büyük bir eve ihtiyacı var yaşamak. Ne yazık ki şehir sakinleri için, küçük bir apartman bu cinsle onu kesmeyecek. İdeal olarak, açık havada dolaşan bir köpek olarak, dolaşmak ve dinlenmek için bir avluyu da tercih ederdi. Bir İsviçre köpeği olarak, daha soğuk iklimleri tercih eder . Ancak daha kısa ceketi, daha sıcak bir iklimde mutlu bir şekilde yaşayabileceği anlamına geliyor.

Dengeli ve hoş doğası onu ideal bir aile hayvanı yapar. Tam boyutu, kazara çarpma ve kuyruk sallama riski nedeniyle onu bebekli aileler için uygun hale getirmeyebilir. Ancak birçok aile, gözetim altında herkesin iyi geçindiğini görüyor.

O da çok evcil hayvanlı ailelere uygun ve diğer köpeklerin ve hatta kedilerin arkadaşlığını sever. Dikkatli olun, ailesinden olmayan kedileri ve kuşları bahçesinden kovalayacak. Bu yüzden, herkesin iyiliği için onu en iyi şekilde eskrim ile güvence altına alırsın!

Eğitim

Eğitimde Dikkatli Köpek

Bu yavrular zekidir, ancak inatçı yönleri onları eğitmeyi zorlaştırabilir.

Büyük İsviçre Dağ Köpekleri, nispeten eğitilebilir olan akıllı köpeklerdir. Ama (ve bu büyük bir ama!) eşit derecede bağımsızdır, bu da bazen onu eğitmeyi zorlaştırır . İtaatkar, itaatkar bir köpek istiyorsanızçoğuzaman, deneyimli bir köpek sahibi olmanız gerekir. Ayrıca, inatçı köpeklerle nasıl başa çıkacağınızı bilmeniz gerekir. Patron olmalısın ve yaramaz davranışlardan kaçmasına izin verme.

En önemlisi, en iyi sonuçlar için eğitimine genç yaşta başlayın. Tüm ailenin eğitime katılması gerekiyor ve sizin de sınırlara ve kurallara bağlı kalmanız gerekiyor. bu küçük yaştan itibaren sosyalleşme süreci herhangi bir köpeğin eğitiminin en önemli yönüdür.

İyi bir yetiştirici onu farklı köpeklere, insanlara ve seslere maruz bırakacaktır ve bu eğitime devam etmek sizin işiniz olacaktır. Sadece güvenini artırmakla kalmayacak, aynı zamanda aşırı koruyucu olmayan kibar bir yavruya dönüşmesini de sağlayacaktır.

bu pozitif pekiştirme eğitim yöntemi en iyisi. Nefis ikramlara veya en sevdiği oyuncaklara iyi tepki verir, bu yüzden ondan en iyi şekilde yararlanmak için birkaçını elinizde bulundurduğunuzdan emin olun. Büyük boyutu ve gücü, onu genç yaştan itibaren tasma ile eğitmek isteyeceğiniz anlamına gelir. Çünkü peynir dolu vagonları kolaylıkla çekebilirse, sizi sorunsuz bir şekilde çekebilir.

Sağlık

Sağlıklı İsviçre Açık Havada

İsviçreliler genellikle oldukça sağlıklıdır. Daha büyük köpekler oldukları için ömürleri küçük ırklara göre daha kısa olacaktır.

İsviçreli nispeten sağlıklı bir köpek ırkı . Ama ne yazık ki, tüm dev köpekler gibi, diğer köpek ırklarının çoğundan daha kısa bir ömre sahiptir. Bu nedenle, sizinle mümkün olduğunca uzun süre kalmasını sağlamak için onu olabildiğince sağlıklı tutmak çok önemlidir. Onu günlük egzersizlerle formda tutmak ve tıbbi muayeneleriyle güncel kalmak, onu sağlıklı tutmanın en basit yollarından bazılarıdır. Onu karşılayabileceğiniz en kaliteli beslenmeyle beslemek gibi.

İsviçreliler, diğer tüm safkanlar gibi belirli bir sağlık sorunu seçimine eğilimli diğerlerinden daha fazla. Ve araştırmaya başlamanız gereken yer burasıdır. Aşağıda, İsviçre cinsini etkileyen en yaygın koşullar verilmiştir, ancak bunun ayrıntılı olmadığını hatırlamakta fayda var.

Kalça, Dirsek ve Omuz Displazisi

Eklem displazisi, büyük ve dev ırklarda sık görülen bir durumdur. Ve İsviçreli, omuz displazisine yaygın olarak eğilimli olan birkaç kişiden biridir. Eklem displazisi, eklemin düzgün şekilde oluşmadığı ve düzensiz büyüdüğü yerdir. Esas olarak bir köpek yavrusu olarak yaşadıkları hızlı büyüme döneminden. Bu düzensiz büyüme, artan aşınma ve yıpranmaya neden olur ve sonunda hareketlilik sorunlarına neden olur. Sert uzuvlar ve eklemler, düzgün bir şekilde ayağa kalkamama veya merdiven çıkamama veya genel egzersiz intoleransı gibi semptomlar eklem displazisinde yaygındır.

Göz Koşulları

Swissy de çeşitli göz kaygılarına eğilimlidir. En yaygın göz rahatsızlıklarından bazıları ilerleyici retinal atrofi ve yaşa bağlı kataraktları içerir. Diğer yaygın durumlar, iç göz kapağında kirpiklerin büyüdüğü ve gözünü tahriş ettiği distikiyazistir. Ve göz kapağının içe doğru yuvarlanması olan entropion. Tüm göz problemleri ağrılıdır ve tedavi edilmezse sonunda kalıcı görme kaybına yol açar.

Mide Torsiyonu

Bu, büyük ve dev köpeklerde yaygın bir durumdur. Midenin büküldüğü ve esasen ölümcül şoka neden olduğu yerde oluşur. Acil veteriner müdahalesi gerektiren hayatı tehdit eden bir durumdur. Swissy'nizi egzersizden hemen önce veya sonra asla beslemeyin, çünkü bu, bunun olma olasılığını katlanarak artırabilir. Hızlı nefes alma, öğürme ve az kalkma, huzursuzluk, aşırı salya akması ve karında şişkinlik, harekete geçilmesi gereken çok önemli işaretlerdir.

dalak Torsiyonu

Bu, mide burulmasından daha nadirdir, ancak İsviçre'yi diğer ırklardan daha fazla etkiler. Dalak döndüğünde oluşur ve daha sonra kanla dolar. Mide torsiyonu ile aynı şey değildir, ancak yaşamı tehdit eder. Kusma, soluk diş etleri, ateş ve hassas karın, aranması gereken belirtilerdir.

Beslenme

Yemek için bekleyen aç İsviçreli

Aç bir Büyük İsviçre Dağ Köpeği, günde yaklaşık 4-5 bardak yüksek kaliteli, yaşa uygun mama taneleri yiyecektir.

Büyük İsviçre Dağ Köpekleri tüketecek dört ila beş bardak arasında her gün yüksek kaliteli mama tanesi. Gastrik torsiyon endişelerini hatırlayarak, bu en az iki farklı seansa bölünmelidir.

Onu beslediğiniz miktar her köpeğe özgüdür ve bir dizi faktöre bağlı olacaktır. Bu faktörler boyut, yaş, enerji seviyeleri ve genel iştahı içerir. Swissy, aşırı kilolu olmak eklemleri ve kalp sistemi üzerinde çok fazla stres yaratacağı için bakımlı tutulması gereken dev bir köpektir.

Onun için seçeceğiniz mama tanesi, özellikle büyük veya dev cins köpekler için tasarlanmalıdır. Büyük cins mama tanesi hızlı kemik büyümesini kontrol eden kalsiyum, fosfor, yağlar ve D vitamini seviyelerini optimize etmiştir. Yavru aşaması en önemlisidir, çoğu büyük cins köpek mamaları daha fazla besleyici-yoğun beslenme profilleri içerir.

İsviçreli büyük cins mama tanelerinizi, özellikle yavruyken beslemek, eklem displazisi gibi iskelet anormallikleri ile mücadelede çok önemlidir. Yüksek kaliteli mama taneleri aynı zamanda onu olabildiğince sağlıklı tutmak için dengeli bir beslenme sağlar.

Büyük köpeklerin de doğru miktarda mama sağlayan mama tanelerine ihtiyacı vardır. sağlıklı omega yağ asitleri ve glukozamin. Omega yağ asitleri, İsviçre diyetinin en önemli bileşenlerinden biridir. Ve sadece birkaç fayda saymak gerekirse, sağlıklı bir tüy, bilişsel ve organ işlevi, ortak destek ve genel zindeliği desteklerler. Bu besinler et yemeklerinde, balıkta, keten tohumunda, balık yağlarında, bitkisel yağlarda ve takviyelerde bulunabilir. Bu nedenle, bu bileşenlere dikkat ettiğinizden emin olun.

tımar

Siyah Beyaz ve Kırmızı Köpek Bakımlı

Bu cins çift katlıdır ve hem kışlık hem de yazlık tüylerini döker.

Bu cins nispeten basit bir bakım programına sahiptir, ancak bu, ceketinin kendi cihazlarına bırakılabileceği anlamına gelmez. ihtiyacı olacak haftada iki kez fırçalamak Yıl boyunca ve büyüklüğü göz önüne alındığında, yaklaşık 20 dakika sürecektir. En iyi sonuçlar için sert bir fırça veya daha ince bir fırça kullanın.

Dökülme mevsimleri söz konusu olduğunda, çoğu gün kulübesini yönetmek için fırçalamaya ihtiyacı olacaktır. Paltosunu uçuracak, bu yüzden onun üzerinde durmanız ve üç renkli bir kar fırtınası beklemeniz gerekecek. A yüksek kaliteli deshedding aracı en iyi silahın olacak! Dökülme mevsimleri ilkbahar ve sonbahardır.

İsviçre'nin ihtiyacı olacak her altı ila sekiz haftada bir banyo yapmak . Kalın ceketi, kapsamlı bir temizlik için konsantre bir şampuandan faydalanacaktır. Aksi takdirde, astarı sabun köpüğünü kaçıracaktır. Daima köpekler için tasarlanmış bir şampuan kullanın ve doğal bir köpek şampuanı ürünü seçin bu onun cildine karşı nazik olacaktır. Onu altı haftada bir defadan fazla yıkamayın. Aksi takdirde, cildinin pH seviyelerine ve doğal kürk yağlarına zarar verme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

İsviçreli, tırnaklarını iki haftada bir ya da yere vurduğunu duyduğunuz sıklıkta düzeltmeye ihtiyaç duyacaktır. Haftada bir veya iki kez köpek diş macunu ile fırça temizliğine ihtiyacı olacak. Bu, nefesini taze tutacak (köpek nefesinin olabildiğince taze!) periodontal hastalıklar . Büyük kulaklarının içi tıkalı görünüyorsa haftada bir kulak temizleme ürünü veya ılık su ile temizlenmesi gerekebilir.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Büyük İsviçre Dağ Köpeği Köpek Yavrusu

Saygın bir köpek yetiştiricisinden bir köpek yavrusu için yaklaşık 2.000 $ ödemeyi bekleyin.

Cins bir nispeten nadir köpek ırkı Amerikada. Bu nedenle, kaliteli bir yetiştirici bulmak için seyahat etmeniz gerekeceğini beklemeniz gerekir. Ve kaliteli yetiştiricilerin hepsi olmasa da çoğu, yavrular için bir bekleme listesine sahip olacaktır. Sağlıklı yavrular yetiştirmek için ellerinden gelen her şeyi yaptıkları için en kaliteli bir yetiştiriciyle çalışmak önemlidir.

Kaliteli bir yetiştirici, İsviçrelileri yetiştirme konusunda deneyime sahip olacaktır. Arama motorlarında veya profesyonel bir web sitesinde çok sayıda bağımsız olumlu eleştiri arayın. Yavrunun annesi de dahil olmak üzere yetiştirici ve yavrularla şahsen tanıştığınızdan emin olun. Sağlık sertifikalarını görmek isteyin, yavrularla oyna ve iyi mizaç ve sağlık belirtileri arayın. Sorumlu bir yetiştirici arayışınıza başlamak için harika bir yer AKC'lerde Büyük İsviçre Dağ Köpeği yetiştirme sayfası .

Sorumsuz bir yetiştirici, genellikle hasta köpek yavruları üreten hasta köpekleri yetiştirir. Onları sevgi ve ilgi göstermeden yetiştirecekler ve konu veterinerlik olduğunda paradan tasarruf etmek için en azını yapacaklardır. Bir yetiştirici size satış için baskı yapıyorsa, yavrularla anneleriyle görüşmenize izin vermiyorsa veya sağlık sertifikaları sunamıyor veya soruları yanıtlayamıyorsa, uzaklaş .

Sorumlu bir yetiştiriciden bir İsviçreli yavru köpeğin ortalama fiyatı yaklaşık 2.000 $ ve üstü . Bir gösteri köpeği ya da ünlü bir soydan bir köpek istiyorsanız, fiyatları bundan daha yüksek olabilir. Bir köpek yavrusu satın alırken dikkate alınması gereken başka maliyetler de vardır. Evinizi ekstra büyük köpek yatakları, kasalar, koşum takımları, oyuncaklar vb. ile donatmanız gerekecek. Ayrıca yemek, veteriner faturaları ve sigorta gibi devam eden yaşam maliyetleri maliyetlidir ve karşılanması gerekir.

Kurtarma ve Barınaklar

Çimlerde İsviçreli Kurtarma

Masraflardan tasarruf etmek ve bir hayat kurtarmak için bir köpek yavrusu yerine bir kurtarma organizasyonundan evlat edinmeyi düşünün.

Herkes bir köpek yavrusu satın almak istemez, ancak bu bir İsviçreli olamayacağınız anlamına gelmez. Neden evlat edinmeye bak ? İki seçeneğiniz var. İlk olarak, yerel kurtarma merkezinize gidebilirsiniz.

Ancak Swissy, Amerika Birleşik Devletleri'nde nispeten nadir bir köpek olduğu için, yerel barınaklarda evlat edinilebilecek pek fazla kişi olmayabilir. Sık sık bilgi paylaştıklarından yakındaki bir sığınakta bir İsviçreliyi tanıyan personelle konuşun.

Bunun bir seçenek olmadığını veya sizin için işe yaramadığını varsayalım. Bu durumda, birkaç tane var İsviçre'ye özel kurtarma organizasyonları bu sadece İsviçrelileri ve onların karışımlarını yeniden barındırıyor. bu Büyük İsviçre Dağ Köpeği Kurtarma Vakfı ülkenin her yerindeki İsviçrelileri yeniden yurt edinmek için çok çalışıyor. Dikkate alınacak bir evlat edinme formu doldurmak için web sitelerine gidin ve İsviçre yolculuğunuza başlayın.

Aile Hayvanları Olarak

 • Swissy dev bir köpek ırkıdır.
 • Dolaşmak ve mutlu olmak için bolca alana ihtiyaçları var.
 • Dengeli bir aile refakatçi köpeği yapar.
 • İnsanlarına tapıyor ve onlarla vakit geçirmeyi seviyor.
 • İsviçreliler egzersiz yapmayı sever, ancak kanepede uyumanın da keyfini çıkarabilir.
 • Aşırı muhtaç değildir ve bağımsız bir yapıya sahiptir.
 • Zinde ve sağlıklı kalmak için her gün 60 dakika egzersiz yapması gerekiyor.
 • Swissy'nin çok fazla oyun süresine ve zihinsel uyarıma ihtiyacı var.
 • Bu olmadan, kendilerini belaya sokma eğilimindedirler.
 • Evde eğlence ve sükunetin harika bir karışımıdır.
 • Herkesin gelişini duyurmak için yüksek sesle havlayacak koruyucu bir köpektir.
 • İnsanları tanıdıkça onlarla arkadaş olur.
 • Swissy, baskın bir köpek ırkı olabilir ve deneyimli bir sahibine ihtiyaç duyar.
 • İsviçreliler inatçı olabilir ve eğitimin tutarlı olması gerekir.
 • Diğer çocukların ve diğer evcil hayvanların arkadaşlığını sever.
 • Haftada birkaç kez fırçalamaya ihtiyacı var.
 • İsviçreliler, dökülme mevsimlerinde çok fazla tüy dökebilir.

Son düşünceler

Büyük İsviçre Dağ Köpeği bir harika köpek ırkı bu ailedeki herkese neşe getirir. Ancak rehberimizden de görebileceğiniz gibi, o herkes için en iyi seçim değil. Uyumlu bir ilişki istiyorsanız, ona ihtiyacı olanı verebilmeniz önemlidir. Ancak ona ihtiyacı olanı sağlayabilirseniz, çoğu İsviçreli sahibi size bir kez İsviçre'ye gittiğinizde bir daha geri dönemeyeceğinizi söyleyecektir!

Yorumlar