Kedinizin Klitorisi ve Kedi Genitalyası Hakkında Bilmediğiniz 5 Şey Var

Kedinizin Klitorisi ve Kedi Genitalyası Hakkında Bilmediğiniz 5 Şey Var

Bir gün üreme sistemi olan harikayı ve bizimkinin diğerlerinden ne kadar farklı olduğunu düşünüyordum ve aklıma 'Hmm, merak ediyorum, kedilerin klitorisi var mı?' Tam bir bilim meraklısı olduğum için bu sorunun cevabını araştırmam gerekiyordu. Çok geçmeden, kendimi kedi cinsel organıyla ilgili garip ve müthiş gerçeklerle dolu harika bir tavşan deliğinde buldum - ve çok inek olduğum için hepsini sizinle paylaşmak zorunda kaldım! İşte kedi cinsel organı hakkında öğrendiğim bazı şeyler:

köpekler için saç dökülmesini önleyici şampuan

1. Erkek bir kedinin penisinde dikenler var

Sağlam erkek kedilerin penisin başında küçük, geriye dönük dikenler vardır. Erkek kedi kısırlaştırıldığında dikenler kaybolur.2. Evet, kedilerin klitorisi vardır

Çoğu memeli gibi, bir dişi kedinin klitorisi iç kısımda bulunur. Vajinanın açıklığına çok yakın ama insan klitorisi kadar açıkta değil. Ancak klitorisin yerini bildiğim için, bu penis dikenlerinin deneyimlemek isteyeceğim hiçbir şeye benzemeyen bir ağrıya neden olduğunu hayal etmekten kendimi alamıyorum.

3. Dişi kedilerde Y şeklinde bir rahim vardır

Bir kedinin rahminde, organın ana gövdesinden çıkan iki 'boynuz' vardır. Yavru kediler bu uterus boynuzlarının içinde büyür ve her gelişmekte olan yavru kedi ve plasentası, allantois-koryon adı verilen özel bir kese tarafından büyürken yerinde tutulur.4. Erkek kedilerin penis kemiği vardır

Aslında, çoğu plasentalı memelinin penis kemiği vardır. Baculum (Latince 'sopa' veya 'asa' anlamına gelir) olarak bilinen bu kemik, penisi olabildiğince uzun süre sert ve dişinin içinde tutmaya yardımcı olur.

5. Kediler çiftleşene kadar yumurtlamaz

Kızgın bir dişi kedi çiftleşmeye hazır olsa da, aslında çiftleşme sonrasına kadar yumurtalıklarından yumurta salmaz. Şu anda, erkek kedinin penisini çekerken üzerindeki dikenlerin neden olduğu ağrının yumurtlamaya neden olduğu düşünülüyor.

6. Kedilerin penisleri geriye dönüktür

Normal durumunda, kedinin penisi kuyruğun sonuna doğru geriye bakar. Ereksiyon halindeyken bile penis fazla öne çıkmaz. Bu ve bir erkek kedinin tamamen dik bir penisinin yalnızca iki inç uzunluğunda olması, muhtemelen dişi kedinin çiftleşme sırasında arkası sallanan bir pozisyon benimsemesinin nedenidir: Erkek kedinin penisine ulaşmasını kolaylaştırmak için elinden gelenin en iyisini yapıyor. vajinası.köpek ailesinden hayvan. & text = Husky'nin parlak mavi rengi

Bize söyle: Kedi cinsel organı hakkında başka garip gerçekleri biliyor musunuz? Bu konuya en az benim kadar meraklı mısın yoksa sadece okuduğun şeyi görmemeni mi istiyorsun? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın!

jack russell terrier karışımı

Küçük resim: dk_photos / Thinkstock tarafından yapılan fotoğrafçılık.

JaneA Kelley hakkında: Punk-rock kedi anne, bilim inek, hayvan barınağı gönüllüsü ve kötü kelime oyunları, akıllı konuşma ve rol yapma macera oyunlarına tutkuyla her yönden inek. 2003'ten beri kedi tavsiyesi köşesi Paws and Effect'i yazan kedi blogcuları ailesinin baş kedi kölesi olma statüsünü minnetle ve incelikle kabul ediyor. JaneA, kedilere olan sevgisinden harika bir yaşam kurmayı hayal ediyor.Catster.com'da kedi cinsel organı hakkında daha fazla bilgi edinin:

  • Cat Özel Parçaları - Neler Normaldir ve Aşağıda Neler Değildir?
  • Kızgın Kediler: Tam Olarak Ne Olur?
  • Kedi Topları Hakkında Bilmek İstediğiniz Asla Bilmediğiniz 7 Şey

Yorumlar