Presa Canario vs. American Pit Bull Terrier: Irk Karşılaştırması

Presa Canario vs. American Pit Bull Terrier: Irk Karşılaştırması

Presa Canario ve Amerikan Pitbull Terrier, sert görünümlü köpeklerdir, bazıları korkutucu olduklarına inanır, bazıları muhteşem olduklarına inanır. Bazı insanlar bu çapta bir köpeğe sahip olmanın deli olacağına inanırken, bazı sahipler her ikisinin de sahip oldukları en iyi köpekler olduğunu iddia ediyor!

amerikan yolculuğuna karşı vahşi tadı

Presa'nın çok daha büyük olması ve benzer palto ve tımar ihtiyaçları olması dışında görünüş olarak benzerler. Öte yandan, Presa, mizacı ve onunla birlikte gelen eğitim açısından çok daha talepkardır. Korunma eğilimleri çok güçlü olduğu için kesinlikle ilk kez sahibi değil, Pitbull çok daha girişken ve rahattır ve bu nedenle ilk kez sahibi olabilir.Bu makalenin amacı için Amerikan Pitbull Teriyeri Pitbull olarak anılacaktır.

Irk Karşılaştırma Tablosu

Presa CanarioAmerikan Pitbull Teriyeri
Yükseklik 24-26 inç (M)
22-24 inç (F)
18-21 inç (M)
17-20 inç (F)
Ağırlık 110-130 pound (M)
80-110 pound (F)
35-65 pound (M)
30-50 pound (F)
Mizaç Kendine Güvenen, Sakin, Güçlü İrade Sevecen, Enerjik, Sadık
Enerji Düzenli egzersiz Düzenli egzersiz
Sağlık Ortalamanın üstü Ortalamanın üstü
Bakım Haftalık Fırçalama Haftalık
Ömür 9-11 yaş 12 - 16 yaş
Fiyat 1500+ ABD doları 800+ ABD dolarıGeçmiş Karşılaştırması

Presa ve Pitbull, dünyanın zıt taraflarından geliyor, etkileyici ama farklı yetenekleri için yetiştirilmiş ve kullanılmış. Presa, koruma becerileri ve Pitbull'un geçmiş dövüş becerileri ile bilinir ve bu nedenle her ikisi de hala dünyadaki tehlikeli köpek listelerinde bulunur.

Presa Canario

Presa Canario, Kanarya Adaları'ndan bir İspanyol köpeğidir ve adı ' Kanarya köpeği yakalar . O geleneksel olarak sığır gütmek için kullanılırdı, ancak öncelikle hayvan sürüsünü vahşi köpekler, ve saldırmaya çalışırlarsa onları yok etmek için. 20 ortalarında neredeyse tükeneceklerdiinci Ancak Century, cins meraklıları 1970'lerde yoğun bir üreme programına başladılar ve şimdi yavaş ama kesin bir şekilde bir cins olarak iyileşiyorlar. Artık esas olarak koruyucu köpek olarak kullanılıyorlar ve genellikle aile hayvanları oldukları bilinmemektedir.Amerikan Pitbull Teriyeri

Pitbull, altına düşen dört köpekten biridir. şemsiye terim 'Pitbull' Teriyer ve Bulldoglardan türeyen ırkları tanımlamak için kullanılır. Bu makalede karşılaştırdığımız Pitbull, çoğunluk tarafından orijinal 'Pitbull' ve çoğu zaman insanlar bir Pitbull köpeğine atıfta bulunduklarında bu adama atıfta bulunurlar. Pitbull, başlangıçta İngiltere'deki dövüş köpeklerinden yetiştirildi ve halkadaki en büyük ve en güçlü köpekleri yetiştirmenin sonucudur. Amerika'da acımasız kan sporu yasadışı ilan edildiğinde, çok geçmeden insanlarına karşı şefkatli ve nazik oldukları anlaşıldı ve artık harika aile arkadaşı köpekleri , ancak ne yazık ki itibarlarını 21'e taşıdılar.st Yüzyıl. Genellikle diğer büyük ırklarla karıştırılır ve karşılaştırılır. pitbull'u dogo argentino ile karşılaştırmak veya pitbull'u amerikan zorbasıyla karşılaştırmak .

Görünüm Karşılaştırması

Presa ve Pitbull ikisi de müthiş çarpıcı Görünüşte, ya onlardan korktukları için ya da etkileyici derecede güzel köpekler oldukları için kesinlikle insanları kendi yollarında durdururlar. Görünüşlerinin biraz Başkan Trump'a benzediğini söylemek güvenli, ya onları seviyorsunuz ya da onlardan nefret ediyorsunuz! Her iki başı da büyük ve geniştir, ancak Pitbull'un kafası vücuduyla orantılıdır, oysa Presa'nın kafası cins standartlarında basitçe şöyle tanımlanır: 'Büyük' . Presalar genellikle Cane Corso gibi daha büyük köpeklerle karıştırılır .Presa genellikle bir Pitbull ile karıştırılır çünkü neredeyse her şey görünüşleri benzer elbette boyutları dışında. Presa Canario, Pitbull’un ağırlığının iki katı olabilir; Presa ağırlıkları arasında 83 ve 130 pound Pitbull, 30 ve 65 pound . Presa da daha uzun 22-26 inç pençeden omuza, Pitbull ise 17-21 inç . Hem güçlü hem de kaslılar, ancak Presa, Pitbull'dan özellikle daha büyük.

İkisi de benzer oldukları için benzer katları var kısa ve parlak , tek fark, Presa'nın tüyü daha pürüzsüz olan Pitbull'dan biraz daha fazla dokunuşa sahip olmasıdır. Pitbull, merle haricinde aklınıza gelebilecek herhangi bir renktir. Presa ayrıca çeşitli renklere sahiptir, ancak Pitbull kadar geniş değildir. Kahverengi, altın ve gümüşün çeşitli tonlarında geliyor, 'kaplan' rengi listede bile var!

Mizaç Karşılaştırması

Görünüşlerinde benzer olmalarına rağmen mizaçları oldukça farklıdır. Bu iki adam hakkında bilinmesi gereken ilk şey, Presa'nın kesinlikle ilk sahibi için değil Pitbull, baskın bir lider olduğunuz sürece olabilir. Presa Canario, acemi bir köpek sahibi için sürekli olarak paket sırasına meydan okuyacağı için baskın bir köpektir ve sahibine sürekli meydan okumak en iyi pozisyon için. Bu, hafife alınacak bir zorluk değildir, çünkü yeterince baskın olmadığınızı hissederse, iğrenç, potansiyel olarak kısır olur ve bu konumu kaybettiğinizde asla dengeyi geri kazanamazsınız. Pitbull'un sağlam bir ustaya da ihtiyacı olsa da, ortalama Pitbull statükoya meydan okumayacak kadar mutludur. Bu nedenle Presalar, çocukların veya başka hayvanların bulunduğu bir eve götürülmemelidir, çünkü kendilerini her zaman pakette kendilerinin üzerinde görecekleri gibi ve bu, dahil olan herkes için tehlikeli bir durum olabilir.

Öte yandan, Pitbull’un köpek dövüşü kariyeri bittikten hemen sonra, o bir aile arkadaşı köpek Medyanın inanmanızı istediği şeye rağmen. Nazik ve şefkatli özelliklere sahip Pitbull'lar sadece üreme için kullanıldı ve bu nedenle, yasadışı dövüş halkalarına yerleştirilmedikleri sürece, normalde aile hayvanlarını severler. Ayrıca bir çocuklar için yumuşak nokta bu yüzden 'dadı köpekler' olarak adlandırıldılar. Bu nedenle, çocuklarınız varsa veya aile arkadaşlığı için bir köpek istiyorsanız, Pitbull sizin için daha iyi bir seçim olacaktır.Ancak, eğer arıyorsanız Bekçi köpeği, o zaman Presa Canario en iyilerden biridir! Başlangıçta sürüsünü korumak için tarlada bırakıldığında, herhangi bir yırtıcı hayvanı muhafaza eder ve hatta gerekirse onları yok ederdi. Presa şüphesiz bu beceriyi koruyor ve geceleri kimsenin bu adamla mülkünüze girmeye cesaret edemeyeceğinden emin olabilirsiniz. Bekçi köpeği olarak kullanılmasa bile, efendisini ve ailesini koruyacaktır ve efendileri onları eve kabul etse bile yabancılardan çok şüphelenir. Pitbull, ancak, herkese hoşgeldin Yeni en iyi arkadaşları olmayı ümit eden kollarını açarak malikanesine girer, bu nedenle en iyi bekçi köpeğini yapmaz.

Yukarıdakilerin hepsine rağmen, hem Presa hem de Pitbull aileleri ile sevmek ve günün sonunda mutlu bir şekilde kanepede kucaklaşırdı. İkisi de bir Chihuahua'nın büyüklüğünde olduklarını düşünüyorlar ve bu yüzden, eğer izin verirseniz, bu kaslı yumruları sık sık kucağınızda bulacaksınız. Her ikisi de ustalarına çok bağlılar ve özellikle Pitbull olmak üzere oldukça sevecen ve yapışkan oldukları biliniyor.

Egzersiz Karşılaştırması

Hem Presa hem de Pitbull orta enerjili köpekler ve her ikisi de 60 dakika günde aktif egzersiz. Bu mahallede yavaş bir yürüyüşle sınırlanamaz diğer ırklarda olduğu gibi ; köpek çevikliği kursları, ustalarıyla koşu veya getirme veya frizbi gibi etkileşimli oyunlar gibi yoğun ve enerjik aktivitelere ihtiyaç duyarlar. Yine de uyarmalısınız, asla bir oyun oynamamalısınız. güç mücadelesi Presa ile çekişme gibi, bunu ailedeki en iyi köpek pozisyonu için bir mücadele olarak görecek.

Yoğun aktivite seansları arasında, Presa'nın gün boyunca birkaç şekerleme yapma olasılığı daha yüksektir. Pitbull'un iki cins arasında daha fazla talepkar olması muhtemeldir ve daha fazlasını gerektirecektir. zihinsel uyarım .Bu adamlar doğru şekilde egzersiz yapmazlarsa, kolayca sıkılırlar ve yıkıcı olurlar. Bunun gibi güçlü köpekler çok fazla hasar yaratmak Bu yüzden, bu adamları yeterince egzersiz yapmayı taahhüt edemezseniz, o zaman gerçekten başka bir cinsi düşünmelisiniz, çünkü onların bastırılmış enerjisini dışarı atmaları gerekir.

Eğitim Karşılaştırması

Presa'ya benzer şekilde, Pitbull genellikle korku saldırganlığı diğer köpeklere karşı. Tabii ki, bu dışarıdaki her Pitbull veya Presa için aynı değil, ancak bu sahipler arasındaki fikir birliğidir. Bu nedenle, bu adamların her ikisinin de erken sosyalleşme tüm şekil ve büyüklükteki birçok köpekle, çünkü bu, bu agresif eğilimleri sergilemeyen bir köpeğe sahip olma şansınızı artıracaktır.

İtaat eğitimi hem Presa hem de Pitbull, ama özellikle Presa için gereklidir. Presa'nın, tamamen farklı bir top oyunu oldukları için, Presa köpeklerini anlayan bir eğitmenle profesyonel köpek yavrusu itaat sınıflarına götürülmesi tavsiye edilir! Pitbull ile eğitim tutarlı olmalı, Presa ile eğitim ömür boyu bağlılık . Ancak, bir kez itaat ettiğinizde, etrafta olması inanılmaz yaratıklardır.Sağlık

Presa ve Pitbull genellikle sağlıklı köpeklerdir, ancak Presa'nın ömrü 9 ila 11 yaş Pitbull daha uzun yaşarken 12 - 16 yaş .

İkisi de eğilimli Dirsek ve Kalça Displazisi ağrılı artrite neden olabilen eklemlerde anormal bir oluşumdur. Bu ortak soruna ek olarak, Panosteitis ve Osteochondritis Disekanları ve Presa'da, ortalama karesinde taşıyabileceği ağır bir ağırlığa sahip olduğu için yaygın olarak bulunur.

Pitbull gelişebilir Serebellar Abiotrofi, beyninin bir kısmının hasar görmesi nedeniyle koordinasyonunu ve dengesini etkiler.

Beslenme

Presa'nın Pitbull'dan biraz daha fazla yiyeceğe ihtiyacı olacak. 3 bardak Pitbull sadece bir gün 2 ½ bardak Günde yemek. Yavru köpeğinize en kaliteli mama vermek, onu sağlıklı bir durumda tutmanın en kolay yoludur.Bakım

Neyse ki, bu adamlar diğer alanlarda biraz daha fazla çaba gerektirdiklerinden, bakım ihtiyaçları nispeten kolay . Ne bir astar yok ve bu yüzden çok az döküyorlar, haftada bir düzenli bir fırça Pitbull'un sağlıklı ve parlak görünmesini sağlar ve Presa, saçları biraz koşucu olduğu için haftada iki fırça ile yapabilir. Banyo iki ayda bir Hiçbirinin güçlü bir köpek kokusu olmadığı için onları temiz tutmak için yeterince yeterli olacaktır.

Fiyat

Presa maliyetleri ortalama olarak 1.800 $ ve 2.000 $ , saygın bir yetiştiriciden, Pitbull ise 800 Dolar ve 1.000 Dolar . Önemli fiyat farkının nedenlerinden biri arz ve talepten kaynaklanmaktadır. Kurtarma merkezleri evsiz Pitbull'larla doludur, Presa Canario yavruları ve yetiştiricileri oldukça nadirdir.

Son düşünceler

Presa Canario ve American Pitbull Terrier, görünüş olarak benzerdir, Presa ikisinin daha büyük versiyonudur. Presa'nın deneyimsiz bir sahip için çok fazla olması muhtemeldir, oysa Pitbull'un eğitilmesi ve hizada tutulması çok daha kolaydır. Her ikisini de istenen standartta eğitebilirseniz ve paket sırasını koruyabilirseniz, o zaman ikisi de aileleriyle birlikte sevgi dolu köpeklerdir.

Hala Presa ve Pitbull arasında karar veriyorsanız, ikisi arasında seçim yapmanın en iyi yolu, köpeğinizin yerine getirmesini istediğiniz amacı düşünmektir. Bir bekçi köpeği arıyorsanız, Presa'yı seçmelisiniz ve peşinde olduğunuz bir aile köpeğiyse, Pitbull sizin için olanıdır.

Yorumlar

Wilbert C Graham
Dogo Argentino, bir ev hayvanı ve bir aile hayvanı olarak sahip olunması gereken iyi bir köpek midir?
Kelly Wilson
Merhaba Wilbert! Dogolar harika köpekler olabilir, ancak inatçı ve inatçıdırlar. İlk kez köpek sahiplerine tavsiye edilmezler. Baskın bir cinsi idare edebilirseniz, harika yavrular olabilirler!