Blue Buffalo ve Diamond Naturals: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

Blue Buffalo ve Diamond Naturals: Hangi Köpek Maması Daha İyi?

10 köpek sahibinden neredeyse 9'unun köpeklerinin beslenme ihtiyaçları konusunda tam olarak bilgi sahibi olmadığını biliyor muydunuz? Ve bir köpek maması seçmek, en parlak ambalajı veya en maceracı tatları seçmekten daha fazlasıdır. LoveYourDog HQ'da, her köpeğin kasesinde en iyi mamayı bulmasını sağlama görevimiz var. Ve bunu yapmak için, piyasadaki en iyi markaları karşılaştırmamız gerekiyor. Bugün, Blue Buffalo ile Diamond Naturals'ı karşılaştırıyoruz.

Pek çok evcil hayvan sahibi, Blue Buffalo ve Diamond Naturals arasında seçim yapmakta zorlanıyor çünkü ikisi de o kadar farklı değil. Ancak, yavru köpeğiniz için en iyi seçimi yapabilmeniz için bilmeniz gereken birkaç önemli değişken vardır.Her birinin neyle ilgili olduğunu öğrenmek için marka geçmişini, hatırlama ayrıntılarını, kullanılan malzemeleri ve sunulan formül yelpazesini inceliyoruz.

 Mavi Manda Yavrusu Formülü

Mavi Manda Yavrusu

Chewy.com'da görüntüle
 Mavi Bufalo Ördeği

Mavi Buffalo Yaşam KorumasıChewy.com'da görüntüle
 Blue Buffalo Wilderness Kıdemli Köpek Maması

Blue Buffalo Wilderness Kıdemli

Chewy.com'da görüntüle

İçindekiler

Marka Tarihi

Markalar bir gecede ortaya çıkmaz, en azından kaliteli olanlar zaten. Bu nedenle, neden bu kadar popüler olduklarını öğrenmek için kuru mama ve ambalajı biraz daha derine inmeniz gerekiyor. uzun bir yolculukları var mı uzmanlık ve kanıtlanmış güvenlikle dolu ? Yoksa evcil hayvan maması oyununda yeni mi, değerlerini kanıtlamak için mi mücadele ediyorlar? Hadi daha yakından bakalım.mavi manda

mavi manda Purina veya Royal Canin gibi diğerlerine kıyasla nispeten yeni bir markadır. Onlar 2003 yılında kuruldu bugün hala dayandıkları Wilton, Connecticut'ta. Bishop ailesinin 'Blue' adlı bir Airedale Terrier'i vardı ama ne yazık ki kanserden öldü. Ana hedefleri, beslenme ve belirli kanser türleri arasındaki bağlantıyı kurmaktı.

fransızca köpek isimleri

Blue Buffalo ayrıca Blue için bir miras yaratmak ve sağlıklı ve sağlıklı bir köpek maması yelpazesi yaratmak istedi. Ve onların görevi, 'onları aile gibi sev, aile gibi besle.' Yiyecekleri doğaldır. Doğal diyetler giderek daha popüler bir evcil hayvan yemi trendi haline geliyor. Blue Buffalo'nun kurulduğu günden bu yana bu kadar başarılı olmasının başlıca nedeni budur.

Elmas Doğalları

Elmas Doğalları öyleydi 1970 yılında kuruldu , onları Blue Buffalo'dan daha deneyimli yapıyor. Evcil hayvan maması arenasında en önde gelen markalardan biridir. Ayrıca ABD'deki en büyük köpek maması üreticilerinden biridir. Diamond Naturals, diğer köpek maması markalarının da sahibi olan Schell & Kampeter'e aittir. Vahşi Lezzet .Büyük başarılarına rağmen, Diamond Naturals hala gurur duyuyor. orta batı aile değerleri başladıklarında yaptıkları gibi. Ve tıpkı Blue Buffalo gibi onlar da bir aile markası. Blue Buffalo gibi, Diamond Naturals da doğal diyetler sağlar. Onları benzer şekilde Blue Buffalo kadar popüler hale getirmek ve birçok köpek ebeveyninin bu iki benzer marka arasında seçim yapmayı neden zor bulduğu.

Hatırlar

 Brokoli kafasının üstündeki büyüteç altında hatırlayın

Genel şirket geçmişinin yanı sıra, geçmişlerinin belirli bir bölümünü incelemek de önemlidir. Ve bu onların hatırlama geçmişidir. Bir evcil hayvan maması şirketinin geri çağırma geçmişi biz tüketicilere, olarak gıda güvenliği kaydı herhangi bir sorunla nasıl başa çıktıklarının yanı sıra. Ne yazık ki, bazı şirketler itibarlarının zarar görmesini sınırlamak için güvenlik sorunlarını halının altına süpürmeyi tercih ediyor.

Bir ürünle ilgili bir güvenlik sorunu olduğunda gıda geri çağırma gerçekleşir ve ürün piyasadan kaldırılır. bu Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) gıda geri çağırmalarını düzenler. Bazen markanın kendisi gönüllü olarak onları geri çağırır ve bazen de FDA, ürünü geri çağırmayla doğrudan ilgilenir. Blue Buffalo ve Diamond Naturals'ın geri çağırma geçmişinin nasıl karşılaştırıldığına bir göz atalım.

mavi manda

Blue Buffalo mecbur kaldı hatırlamak tarihinde birçok gıda ürünü . Ekim 2010'da Michigan Eyalet Üniversitesi, birkaç hasta köpeğin kanında yüksek düzeyde D vitamini bulunduğunu tespit etti. Bu köpeklerin çoğu Blue Buffalo Wilderness tavuk tarifini yedi, bu yüzden bunlar geri çağrıldı. Mart 2017'de Blue Buffalo, sığır etindeki yüksek tiroid hormonu seviyeleri nedeniyle konserve Wilderness Rocky Mountain Recipe Red Meat Dinner'ı gönüllü olarak geri çağırdı. Wilderness Trail Trays, ambalajında ​​​​bir sorun olduğu için aynı ay içinde geri çağrıldı.Geri çağırmalara ek olarak, yanlış reklam nedeniyle Blue Buffalo aleyhine birkaç dava açıldı. Vakaların çoğu kanıtlanmamıştı, ancak kullanmadıklarını iddia etmelerine rağmen et yan ürünleri kullandıklarını itiraf ettiler. Blue Buffalo, bunun tedarikçilerinin hatası olduğunu gösterdi ve sorunu çözmek için hızlı . Elbette kazalar olur, ancak bunlar evcil hayvanımızın güvenliğini ciddiye aldıklarını kanıtladılar.

Elmas Doğalları

Diamond Naturals, Blue Buffalo'dan daha uzun süredir var, ancak kayıtlar onların bir benzer gıda geri çağırma geçmişi . İlk geri çağırma, Aralık 2005'te, Güney Carolina'daki tesislerinde yaptıkları diyetlerin çoğunun potansiyel olarak aflatoksinle kontamine olduğu zaman gerçekleşti. Nisan 2005'te birkaç ürün, potansiyel salmonella kontaminasyonu nedeniyle geri çağrıldı. Bu, sonraki ay başka ürünlere genişletildi.

Gıda İçerikleri

 Malzemelerle dolu kase ile köpek pençeleri

Blue Buffalo ve Diamond Naturals, her ikisi de yüksek kaliteli, doğal içerikler . Artık her iki markanın da yavrularımızın güvenliğini ciddiye aldığından emin olabilirsiniz. Her birinin hangi malzemeleri kullandığını öğrenmenin zamanı geldi.

mavi manda

Blue Buffalo, tüm gıda serilerinde yalnızca doğal malzemeler kullanır ve her malzemenin bir amacı vardır. Doğal bazlı bir marka oldukları için kullanmaktan da kaçınıyorlar. koruyucular, yan ürünler, dolgu maddeleri veya yapay tatlar . Ayrıca, bu bileşenlerin bazı köpeklerde alerjiyi tetiklediği bilindiğinden, mısır, soya veya buğday kullanmayacaklarına söz veriyorlar. Blue Buffalo, hem tahıl içeren hem de tahıl içermeyen formüller sunar. Tahıl içeren tariflerde genellikle sağlıklı kahverengi pirinç ve yumuşak yulaf ezmesi kullanılır ve tahıl içermeyen tariflerde genellikle bezelye, patates ve tatlı patates kullanılır.Yiyecek gruplarının çoğu, diğer markalara kıyasla protein açısından yüksektir ve her zaman listelerler. İlk bileşen olarak gerçek et. Ürün gruplarının çoğu, eti ilk iki bileşen olarak listeler. Blue Buffalo, çok çeşitli et lezzetleriyle tanınır ve bunlar arasında tavuk, kuzu, sığır eti, hindi, somon, ördek, tavşan ve alabalık bulunur. Ayrıca tariflerinde et yemeklerini de kullanırlar çünkü bunlar harika bir protein, glukozamin ve sağlıklı omega yağları kaynağıdır.

İçindekiler listelerinin birçoğunda bol miktarda meyve, sebze ve antioksidan açısından zengin ürünler yaban mersini, kızılcık ve kurutulmuş yosun gibi. Bunun yanı sıra Blue Buffalo, ekstra bir bağışıklık artışı için ekstra vitamin ve mineral takviyeleri de ekler. Tariflerinin çoğu, pürüzsüz sindirim sağlığına yardımcı olmak için probiyotik bileşenler de içerir.

Elmas Doğalları

Adından da anlaşılacağı gibi, evcil hayvan beslemeye yaklaşımları doğaldır. İlk bileşen olarak neredeyse her zaman gerçek et kullanırlar, genellikle ardından et yemeği . Et yemekleri, gerçek etten %300 daha fazla protein içeren konsantre protein formlarıdır. Ayrıca, sağlıklı omega yağ asitleri sayesinde köpek eklemleri ve genel sağlık için harikadır. Blue Buffalo'dan daha az lezzet seçeneği sunarlar ve ana et seçenekleri tavuk, kuzu ve dana etidir.chihuahua yorkie karışımı

Diamond Naturals ayrıca antioksidan bakımından zengin lahana, chia tohumu, kabak, yaban mersini, portakal, kinoa, kurutulmuş yosun, hindistancevizi, ıspanak, havuç ve papaya kullanır. Tariflerinin neredeyse tamamı canlı probiyotik kültürlerde güçlendirilmiştir, bu nedenle Sindirim ana beslenme odağıdır .

Formül Aralığı

 Köpek maması malzemeleri

Tüm köpeklerin aynı tariflere ihtiyacı yoktur veya bunları sevmez, bu nedenle bir markanın çeşitli formüller sunması gerekir. Ayrıca, köpek beslenme uzmanları artık yavru köpeklerin, yetişkinlerin ve yaşlıların hepsinin biraz farklı beslenmeye ihtiyacı olduğunu biliyor. Markalar gerçekten kuru mama sunmalı tüm bu farklı yaşam evrelerine hitap ediyor. Blue Buffalo ve Diamond Naturals'ın birbirlerine karşı nasıl biriktiklerini görelim.

Köpek Formülleri

Yavru köpeğin yaşam aşaması tartışmasız en önemlisidir çünkü yaşamının geri kalanı için sağlıklı temeller oluşturur. Yavru köpekler, yetişkinlere ve yaşlılara kıyasla kaselerinde daha fazla proteine ​​​​ve büyüyen yakıta ihtiyaç duyar. Ayrıca gözleri ve beyinleri de düzgün bir şekilde gelişmek için ekstra omega yağ asitlerine ihtiyaç duyar. Yavrular da gelir tüm farklı boyutlarda , en küçüğünden en büyüğüne kadar her markanın neler sunduğuna bir göz atalım.

 Blue Buffalo Puppy Formula Yaşam Koruma
 • Tamamen doğal küçük ırk yavru köpek maması.
 • Gerçek et, ilk malzemedir.
 • Et yan ürünleri yok.
 • Dolgu maddesi veya yapay içerik yok.
 • Yaban mersini, bezelye ve havuç (Lif) içerir.
 • Antioksidan açısından zengin formül tatlı patates içerir.
 • Köpek çeneleri için daha küçük boyutlu mama tanesi.
Chewy.com'da görüntüle

mavi manda

Var 18 köpek yavrusu tarifi Life Protection, Basics, Freedom, Wilderness ve Carnivora dahil olmak üzere Blue Buffalo serisindeki beş farklı ürün serisinde. Yavru köpekler, çoğu köpeğe uyacak şekilde yüksek proteinli, sınırlı içerikli, tahılsız, tahıl içeren ve evrensel bir tarif seçeneğine sahiptir. Farklı beslenme ihtiyaçları ve tercihleri ​​için kullanılan çok çeşitli etler vardır. Ayrıca, tüm boyutlar da karşılanır, bu nedenle hiçbir yavru kaçırmaz.Elmas Doğalları

Diamond Naturals'ın sahip olduğu iki köpek yavrusu seçeneği ve yavru köpekler ve emziren anneler dahil tüm yaşam evreleri için onaylanmış bir tane. Bir küçük cins köpek yavrusu tarifi ve bir büyük cins köpek yavrusu tarifi var. Büyük cins köpek yavrusu tarifi genellikle en iyi seçimdir. büyük cins yavrular . Tüm bu seçeneklerde kullanılan ana et tavuktur ve hepsi tahıl içerir.

kazanan

Yavru formül turunun galibi mavi manda . Diamond Naturals'tan çok daha fazla seçeneğe sahipler, ayrıca köpeklerin farklı ihtiyaçlarını ve beğenilerini karşılamak için daha geniş bir et ve tat yelpazesine sahipler. Ayrıca, Diamond Naturals'ın aksine tahılsız seçenekleri de var.


Yetişkin Formülleri

Yetişkinlik, tipik olarak bir ila yedi yaş arasındaki aşamadır. Dediğimiz gibi yetişkin köpekler yavrulara göre daha az enerjiye ve proteine ​​ihtiyaç duyarlar çünkü büyümelerinin çoğunu tamamladı . Blue Buffalo ve Diamond Naturals'ın yetişkin turunda nasıl bir araya geldiğini görelim.

 Blue Buffalo Chicken Free Kuzu Formülü
 • Çok çeşitli tatlar ve çeşitler.
 • Kuru mama veya ıslak mama olarak bulunur.
 • 7 çeşit protein içerir.
 • Gerçek et, ilk malzemedir.
 • Diğer yüksek kaliteli malzemelerle akıllıca harmanlanmıştır.
 • Yetişkin köpekler için Omega-6 ve diğer besinleri içerir.
Chewy.com'da görüntüle

mavi manda

Blue Buffalo teklifleri 73 yetişkin kuru mama sekiz farklı ürün hattında. Oyuncak ve küçük ırklar için 13 seçenek ve büyük ırklar için 15 seçim sunarlar. Daha küçük, çiğnemesi kolay mama parçalarına ihtiyaç duyan küçük köpekler için de iki seçenek vardır. Daha önce olduğu gibi, Blue Buffalo, aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir tat yelpazesi olmasını sağlar. Ayrıca, yaygın olarak kullanılan bu bileşenlere karşı toleranssız köpekler için harika olan tavuk ve kümes hayvanları içermeyen seçenekler de sunarlar.

Blue Buffalo ayrıca hem tahıl içeren hem de tahıl içermeyen diyetler arayanların ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar. Ayrıca formda ve sağlıklı kalmak için mücadele edenler için mevcut kilo yönetimi tarifleri de var.

Elmas Doğalları

Diamond Naturals teklifleri dokuz kuru mama seçeneği ve tüm yaşam evreleri için onaylanmış bir diyet. Küçük ve büyük ırklar için seçenekler vardır, ayrıca sağlıklı kilo ve atletik performans yeteneği için bir seçenek vardır. Yetişkin aralığını yavru köpek seçiminden daha çeşitli hale getiren tahılsız bir seçenek de vardır.

kazanan

Diamond Naturals yetişkin serisi, köpek yavrusu tekliflerinden daha etkileyici olsa da, mavi manda kazanandır. Aralarından seçim yapabileceğiniz etkileyici bir yetişkin mama yelpazesine sahipler ve kontrol edilmeyen hiçbir besin taşı kalmıyor. Blue Buffalo, birçok köpek için önemli bir alternatif olan tavuk ve kümes hayvanı içermeyen tarifler sunan birkaç markadan biridir.


Kıdemli Formüller

Bir köpeğin hayatının son aşaması, kıdemli aşamadır. Köpekler yaşlandıkça daha az aktif hale gelirler ve bu nedenle çok daha az yakıta ihtiyaç duyarlar. Aksi takdirde kilo alma riskiyle karşı karşıya kalırlar ve bu da pek çok farklı sağlık sorununa yol açabilir. Sindirim sistemleri de eskisi gibi zengin formülleri işlemek için mücadele ediyor. Bu nedenle bu geçiş yapmak önemli kıdemli bir seçeneğe. Blue Buffalo ve Diamond Naturals'ın bu son yaşam aşamasında nasıl karşılaştırıldığına bir göz atalım.

 Blue Buffalo Wilderness Kıdemli Formülü
 • Tahılsız yiyecek.
 • Yüksek protein formülü.
 • Antioksidan açısından zengin sebzelerden yapılmıştır.
 • Kemiksiz tavuk ilk malzemedir.
 • Tatlı patates sindirime yardımcı olur.
 • Bardak başına 387 kalori.
 • %30 Protein, %12 Yağ, %7 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

mavi manda

Blue Buffalo teklifleri yedi kıdemli mama tanesi Life Protection, Basics Limited, Freedom ve Wilderness olmak üzere dört ürün yelpazesinden. Bu seçenekler, küçük ve büyük yavrular için seçeneklerin yanı sıra tahıl içermeyen ve tahıl içeren seçenekleri de içerir. Ayrıca daha büyük köpekler için olan seçeneklerin, daha sağlam eklemleri için önemli olan standart boyutlu seçeneklerden daha fazla glukozamin sunmasını da seviyoruz.

Elmas Doğalları

Diamond Naturals teklifleri yaşlılara özel bir tarif ve tüm yaşam evreleri için tasarlanmış bir seçenek. Kıdemli diyetleri tüm cins boyutları için yapılır ve tavuk ve pirinç yerine tavuk, yumuşak yulaf ezmesi ve yumurta kullanırlar. Bu tarif kaliteli olsa da, bu kıdemli cephede biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

kazanan

Kıdemli ödül gidiyor mavi manda . Farklı aralıklardan ve farklı malzemeler kullanan daha fazla tarifle, kıdemli dostlarımız aralarından seçim yapabilecekleri daha fazla seçeneğe sahipler.

köpek kariyeri

Konserveler

Çeşitli yaşam evresi tariflerine ek olarak, konserve yiyecekler sunmak da önemlidir. Var birçok farklı sebep Dişleri olmayan veya zayıf olan köpekler de dahil olmak üzere neden tüm köpekler sert mama yiyemez? Ayrıca, bazı köpeklerin sindirime yardımcı olması için ekstra neme ihtiyacı vardır. Ve sonra, ekstra lezzet ve meyve suyuna ihtiyaç duyan telaşlı yavrular var. Nedeni ne olursa olsun, markaların konserve yiyeceklerde de çeşitlilik sunması gerekiyor. Tekliflerine bir göz atalım.

 Blue Buffalo Islak Mama Homestyle
 • İlk bileşen olarak gerçek sığır eti.
 • Kuru mama ile karıştırmak için mükemmeldir.
 • Yağsız kas gelişimini destekler.
 • Meyve ve sebzeleri içerir.
 • Bardak başına 398 kalori.
 • %8,5 Protein, %6 Yağ, %1,5 Lif.
Chewy.com'da görüntüle

mavi manda

Blue Buffalo'nun konserve yiyecek teklifleri, 101 yaş mama seçeneği . Bu seçeneklerden bazıları, kurutulmuş yemek tariflerini tamamlar ve bazıları, aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla lezzet sunan yeni formüllerdir. Pek çok tarif ve tatla, çoğu yavruya yiyecek ve içecek sağlanır. Ayrıca tahıl içermeyen ve tahıl içeren seçenekler ve her büyüklükteki pooşlar için farklı seçenekler de vardır.

Elmas Doğalları

Diamond Naturals toplamda şunları sunar: üç hazır seçenek , bunların hepsi yetişkin köpekler içindir. Üç farklı tat, tavuk, sığır eti ve kuzu etidir.

kazanan

Bu son turda taçlandırıyoruz Mavi Manda olarak kazanan. Aralarından seçim yapabileceğiniz daha birçok seçenek ve lezzet var. Ayrıca tahıl içermeyen, tahıl içeren seçenekler de var ve bunlar da her boyuta hitap ediyor. Bir kez daha, burada kimse kalmadı.


Son düşünceler

Blue Buffalo ve Diamond Naturals, köpek beslenmesine benzer bir yaklaşıma sahip çok popüler mama markalarıdır - doğal olan en iyisidir! Bu yüzden birçok köpek sahibi bu iki marka arasında seçim yapmakta zorlanıyor. Her ikisi de yüksek kaliteli malzemeler kullanıyor ve köpeklerimizin güvenliğini ciddiye alıyor. Ve her ikisi de evcil hayvanlarımızın sağlığına öncelik veren mütevazi, aile şirketi olarak başladı.

İki marka arasındaki tek önemli fark, Blue Buffalo'nun çok daha geniş bir formül yelpazesi sunmasıdır. Ancak, bir köpek tercih ettiği bir Diamond Naturals kuru mama bulursa, onu da iyi yapmalıdır. Ayrıca bazı köpekler, bazı Blue Buffalos gibi egzotik veya sulu formüller yerine daha az içerikli daha basit tarifleri tercih eder. Öte yandan, bazı telaşlı yavrular, Blue Buffalo'nun sunduğu daha az yaygın etleri veya tatları tercih eder.

Hangi markayı seçerseniz seçin, köpeğinizin sağlığı için doğru kararı verdiğinizden emin olabilirsiniz. Fido'nun benzersiz beslenme ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduğunuz sürece yanlış gidemezsiniz. Artı, çok popüler ve yüksek puan alan Fido, her iki markadan bir kase için dudaklarını yalamak zorunda.

Yorumlar