Rodezya Labrador Cinsi Bilgisi: Rodezya Ridgeback Lab Mix

Rodezya Labrador Cinsi Bilgisi: Rodezya Ridgeback Lab Mix

Rhodesian Ridgeback Lab karışımı, kulağa tam olarak benzediği gibi - Rhodesian Ridgeback karışımı ve bir Labrador Retriever .

Son birkaç yılda, karma ırklar giderek daha popüler hale geldi. Bu yükseliş trendi, 'alışveriş yapmayın' hareketinden ve tasarımcı köpeklerin yaratılmasından kaynaklanıyor. Karışık ırkların artan popülaritesiyle birlikte Rhodesian Ridgeback Lab karışımı da popülaritesini artırdı.Bu karışık cins, sadık, şefkatli kişiliğiyle tanınır. Özellikle daha büyük, aktif çocukları olan aileler için iyi aile köpekleri yaparlar. Aile üyeleriyle oynamayı ve kaliteli zaman geçirmeyi severler.

Bununla birlikte, bu köpeği benimsemeden önce bilmeniz gereken birkaç şey var. Rodezya Ridgeback soylarından dolayı inatçı olabilirler. Bu inatçılık nedeniyle, eğitimlerine ayırmak için bolca vakti olan deneyimli sahipler için en uygun olanıdır.

Rhodesian Ridgeback Lab karışımı aynı zamanda enerjik bir köpektir. Aktif bir aileyseniz bu harika olabilir, ancak daha rahat aileler için sorunlara neden olabilir. Her köpek gibi, Rhodesian Ridgeback Lab karışımını benimsemeye karar vermeden önce kapsamlı bir şekilde araştırmalısınız. Bilmesi gereken her şey için okumaya devam edin.Görünüm

Rhodesian Ridgeback Lab karışımı karma bir türdür. Bu, safkan köpekler gibi belirlenmiş, öngörülebilir özelliklere sahip olmadıkları anlamına gelir. Bunun yerine, herhangi bir özelliği ebeveynlerinden miras alabilirler.

Bazı melez ırklar, hemen hemen aynı ebeveyn ırklarından birine benzeyebilir. Ancak, olasılıklar, her iki cinsin bir karışımı gibi görünecekleridir.Bir Rodezya Ridgeback'i benimsediğinizde, ne elde edeceğinizi gerçekten bilemezsiniz. Neyse ki, ebeveyn ırkların görünümü bize bu melezin neye benzeyeceği konusunda bir ipucu veriyor. Bize bu türün nasıl görünebileceğine dair bir genel bakış sunmak için sırayla her bir ebeveyn türüne bakalım.

Rodezya Ridgeback

Rhodesian Ridgeback'in en ayırt edici özelliği, köpeğin sırtı boyunca uzanan kıl çıkıntısıdır. Bu saç çizgisi, diğer tüm saçların tersi yönde büyür, bu da saçın öne çıkmasını ve çevresindeki tüylerden daha koyu görünmesini sağlar. Muhtemelen tahmin ettiğiniz gibi, bu eşsiz cinse adını veren şey budur.

Bu özelliğin, bu cinsin ortaya çıktığı yer olan bazı Afrika köpekleriyle melezlemeden kaynaklandığına inanılmaktadır.Bu köpekler orta ila büyük köpekler olarak kabul edilir. Erkekler kadınlardan daha büyüktür ve yaklaşık 80 kilo ağırlığındadır. Dişiler 70 kiloya daha yakın. Erkekler genellikle 25-27 inç uzunluğunda, dişiler ise 24-26 inç boyunda durur.

Rhodesian Ridgeback'ler kaslıdır ve kısa, şık bir ceketi vardır. Her zaman kırmızı renkte gelirler, ancak tonları köpekten köpeğe farklılık gösterebilir. Bazılarının göğüslerinde ve pençelerinde de beyaz lekeler vardır. Beyaz lekelerden çok daha nadir olmalarına rağmen, bazen siyah maskeler de mevcuttur.

Bu köpeğin siyah burnu veya kahverengi burnu olabilir. Kahverengi burun çekinik bir özelliktir ve bu nedenle siyah burundan çok daha nadirdir. Ancak birçok yetiştirici kahverengi burnu tercih ettiği için daha yaygın hale geliyor.

Labrador köpeği

Laboratuvar, orta ila büyük bir köpektir ve Ridgeback'e benzer ağırlıktadır. Erkekler 65-80 pound arasında değişebilirken, dişiler 55-70 pound arasındadır.Üç farklı, düz renkte gelirler: siyah, sarı ve çikolata. Rengin tonu, hem sarı hem de çikolata Laboratuvarı için oldukça değişiyor, ancak siyah tipik olarak köpekten köpeğe çok benziyor. Pençelerinde, göğsünde ve kuyruğunda küçük beyaz lekeler olabilir. Nadiren, bir Laboratuar köprü çizgileri veya bronzluk noktaları sergileyecektir. Bu işaretler bir gösteri köpeğini diskalifiye eder, ancak bir evcil hayvan Laboratuvarı için mutlaka negatif değildir.

Kürkleri hava koşullarına dayanıklıdır ve çok kısa ve yoğundur. Doğal olarak yağlı ve kurudur, bu da kışın yüzerken hastalanmalarını önler.

Emekçiler yüzmek için yetiştirildi ve bunu başarmalarına yardımcı olacak birkaç farklı özelliğe sahipler. Kuyrukları su samuruna benzer şekilde geniş ve güçlüdür. Onların mükemmel yüzücü olmalarına yardımcı olan perdeli ayak parmakları vardır. Parmak uçlarındaki bu ağ, soğuk iklimlerde karda yürümelerine de yardımcı olabilir.

Rodezya Ridgeback Lab Karışımı

Artık her iki ebeveyn ırkının da neye benzediğini bildiğimize göre, bu melez ırkın görünüşünün nasıl olabileceğini düşünebiliriz. Sarı bir laboratuarla karıştırılan daha açık renkli ormangözlerinden bazıları, karıştırılmaması gereken kırmızımsı bir yavru üretebilir. tilki kırmızı labrador ile r.Bu köpek orta ila büyük olacaktır. Erkekler 80 kiloya kadar çıkabilirken, dişiler biraz daha küçük olacaktır. Daha küçük Rodezya Ridgeback Lab karışımları mevcuttur. 60 pound'a yakın olanı bulmak alışılmadık bir durum değil. Ancak, bir yavru köpeğin ne kadar büyüyeceğini asla bilemeyeceğiniz için, büyük bir köpeği barındıramıyorsanız bu köpeği sahiplenmemelisiniz.

Bu köpekler kırmızı, siyah, çikolata veya sarı renkte olabilir. Ton oldukça değişebilir. Sırtlarında 'sırt' olabilir veya olmayabilir. Beyaz lekeler, özellikle göğüs ve ayaklarında oldukça yaygındır.

Kısa, yoğun katlara sahip olacaklar. Tüyleri hava şartlarına biraz dayanıklı olabilir, ancak Labrador Retriever ebeveynleri kadar dayanıklı değildir. Bu ceket çift katmanlı olacak ve düzenli olarak dökülecektir. Aynı zamanda kuru ve yağlı olma eğilimindedir.Gözleri ya kahverengi ya da kehribar renginde olurken, burnu neredeyse her zaman siyahtır. Perdeli pençeleri Labrador ebeveynlerinden miras alabilirler. Bir pençenin perdeli olması ve diğerlerinin perdeli olmaması alışılmadık bir durum değildir.

Mizaç

Karışık bir cins olarak, Rodezya Ridgeback Laboratuvarı belirli kişilik özelliklerine sahip değildir. Safkan köpekler, öngörülebilir mizaçlara sahip olacak şekilde yetiştirilmiştir. Tipik olarak, bu mizaç, işleri ne olursa olsun başarıya ulaşmalarına yardımcı olmak için seçildi. Örneğin, koruyucu köpekler, koruyucu bir mizaca sahip olacak şekilde yetiştirildi.

Bununla birlikte, Rhodesian Ridgeback Lab karışımları bu üreme sürecinden geçmedi. Mizaçları, safkan meslektaşları ile olduğu gibi belirlenmemiştir.

Bununla birlikte, genetik kişilikte büyük bir rol oynasa da, çevre de büyük bir faktördür. Bir yavru köpeğin nasıl yetiştirildiği ve sosyalleştirildiği, büyüdüklerinde nasıl davranacaklarını etkiler. En arkadaş canlısı cins bile, genç yaşta yeni insanlara tanıtılmazsa düşmanca olabilir.Yine de, bir köpek ırkı seçerken genetik dikkate alınmalıdır. Tüm köpek ırkları tüm aileler için uygun değildir. Bazı köpekler çocuklarla iyi geçinemezken, diğerlerinin evdeki tek köpek olması gerekir.

köpek parktan ayrılmayacak

Rhodesian Ridgeback Lab karışımının nasıl hareket edebileceğini anlamamıza yardımcı olmak için, her iki ebeveyn ırkın mizacına bakalım.

Rodezya Ridgeback

Rodezya Ridgeback'ler en çok sadakatleriyle bilinir . Bir kişiyle yoğun bir şekilde bağ kurarlar ve diğerleriyle uzaklaşma eğilimindedirler. Ancak bu agresif oldukları anlamına gelmez. Bunun yerine, ONLARIN kişisi olmadığı sürece insanları pek umursamazlar.

Bununla birlikte, bu köpeklerin sıkı bir eğitime ve sosyalleşmeye ihtiyacı var. Güçlü koruyucu içgüdülere sahipler ve evlerini ve ailelerini koruyacaklar. El sıkışma gibi yaygın insan eylemlerini, saldırganlık gibi kolayca yanlış yapabilirler. Bunu önlemek için, genç yaşlardan itibaren çeşitli farklı insanlarla tanışmaları gerekir. Bu, tüm yeni insanların tehdit olmadığını öğrenmelerine yardımcı olacaktır.

Bu köpek genellikle inatçı ve iradeli olarak tanımlanır. Sahiplerine içgüdüsel olarak komutlar veya talimatlar için bakmazlar ve bunun yerine bunu yapmaları için öğretilmeleri gerekir. İnsanları memnun etmek zorunda değiller. Bu nedenle, ilk kez köpek sahiplerine tavsiye edilmez.

Labrador köpeği

Laboratuvar, dost canlısı ve dışa dönük doğası nedeniyle saygı görüyor. İnsanları memnun eden doğaları ve hatta huyları nedeniyle mükemmel aile köpekleridir. Koruyucu içgüdüleri yoktur ve özellikle saldırgan değildirler. Bu onları harika aile köpekleri yapar ve aynı zamanda onları diğer melez ırklar için mükemmel bir safkan yapar. onları border collie ile karıştırmak , Sheprador'a veya bir husky ile laboratuvarı geçmek .

Bu köpeklerin çocuklarla iyi olduğu ve uygun şekilde sosyalleştirildiklerinde hemen hemen tüm diğer hayvanların olduğu bilinmektedir. Yine de tüm köpekler gibi, genç yaşta kendilerine tanıtılmazlarsa kedileri ve diğer küçük evcil hayvanları kovalayacaklar. Arkadaş canlısı olabilirler, ancak yine de köpektirler ve sosyalleşmeye ihtiyaç duyarlar.

Su kuşu avcısı olarak geçmişleri nedeniyle ağızlarında 'yumuşak bir his' var. Bu, Labrador'un tehdit altında hissetmedikçe ve birini yaralamaya çalışmadıkça sertçe ısırmayacağı anlamına gelir. Oyun ve diğer aktiviteler sırasında ısırıkları çok hafiftir.

Bu köpekler, özellikle çalışma hattından geliyorlarsa oldukça enerjik olabilirler. Hızlı ve atletiktirler. Güçlü bir koku alma duyusuna sahiptirler ve koku yollarında kolayca kaybolabilirler. Bu nedenle tasmalarla veya çitle çevrili bir alanda olmaları gerekir. Serbestçe dolaşmasına izin verebileceğiniz köpek türü değiller.

Bazı İşçiler korkudan yoksundur ve çok gürültülüdür, bu da sorunlara yol açabilir. Aşırı heyecanlı bir Laboratuarın yanlışlıkla küçük çocukları devirmesi veya ev eşyalarını kırması nadir değildir. Bununla birlikte, eğitim ve düzenli egzersiz, bu heyecanlanmayı kontrol altında tutmaya yardımcı olabilir.

Gerberian shepsky yetiştiricileri

Rodezya Ridgeback Lab Karışımı

Bu karışık cins muhtemelen Rhodesian Ridgeback kadar uzak olmayacak, aynı zamanda Labrador Retriever kadar arkadaş canlısı olmayacak. Güçlü koruyucu içgüdülere sahip olsalar da olmasalar da ailelerine yakın bağlarlar.

Bu köpekler sakin ve kendinden emin. Son derece zeki, komutları kolayca öğrenecekler. Ancak inatçı olabilirler, bu yüzden bu komutları gerçekten uygulayıp uygulamamaları farklı bir hikaye. Düzenli eğitime ve güçlü bir lidere ihtiyaçları olacak.

İçeride sessizdirler, bu da onları iyi apartman köpekleri yapar. Yine de oldukça büyüyebilirler ve düzenli egzersiz gerektirebilirler. Bir apartman dairesindeyseler, diğer apartman köpeklerine kıyasla biraz daha fazla ilgiye ihtiyaçları olacaktır.

Rodezya Ridgeback Lab karışımının, potansiyel davetsiz misafirleri korkutmak için 'duruş' yaptığı biliniyor. Başka bir deyişle, kendilerini tehdit altında hissederlerse saldırganlıkla 'blöf yapmaya' çalışacaklardır. Diğer ucundaysanız, bu oldukça korkutucu olabilir. Bunu diğer evcil hayvanlara ve köpeklere de yaptıkları bilinmektedir. Neyse ki, içgüdü asla tamamen ortadan kalkmasa da, bu eğitimle engellenebilir.

Bu köpek ırkı yiyecekleri sever ve yiyecekleri çok motive eder. Bu, genellikle basit eğitim uygulamalarıyla gerçekleştirilebildiği için eğitimi basitleştirir. Yemek de bu cinsin inatçılığını aşmanın harika bir yoludur.

Ancak bu köpekler yiyecekleri biraz fazla sevebilirler. Kilerden yiyecek çalmaları veya köpek mamalarına girmeleri alışılmadık bir durum değildir. Akıllı oldukları için, yiyecekleri sadece saklamak çoğu zaman işe yaramıyor. Birçok işletme sahibi, dolapları açmalarını ve yiyecekleri içeri almalarını önlemek için çocuk güvenlik kilitleri kullanır.

Sağlık

Genel olarak karma cins köpekler safkanlardan daha sağlıklıdır. Bunun nedeni, karışık ırkların daha çeşitli bir gen havuzundan gelmesi ve genetik olarak daha çeşitli ebeveynlere sahip olmasıdır. Bu çeşitlilik, safkanların sağlığını yaygın olarak etkileyen genetik bozuklukları miras alma olasılığını azaltır. Bu fenomen genellikle 'hibrit canlılık' olarak adlandırılır.

Safkan ırklar, çok küçük gen havuzları nedeniyle birbirlerine çok benzerler. Bu onları çok tahmin edilebilir kılar; her safkan köpeğin nasıl görüneceğini ve nasıl davranacağını biliyorsunuz. Ancak bu, onları genel popülasyonda çok daha nadir görülen genetik bozukluklara karşı savunmasız kılar.

Karışık bir cins oldukları için, Rhodesian Ridgeback Lab karışımı çoğu safkan ırktan çok daha sağlıklıdır. Ancak, siz bir tane evlat edinmeye karar vermeden önce farkında olmanız gereken birkaç hastalığa hala yatkındırlar.

Köpek Kalça Displazisi

Bu, büyük köpekler arasında kalça oluşumunu etkileyen yaygın bir bozukluktur. Kalça displazisi, kalça doğru şekilde oluşmadığında ortaya çıkar. Bu, bacak kemiğinin ekleme doğru şekilde oturmamasına neden olarak olağandışı aşınma ve yıpranmaya neden olur. Bağlarda şişme, gerilme, yıpranma ve yırtılma meydana gelebilir. Kıkırdak sıklıkla aşınır ve bacak kemiği deforme olabilir .

Bu aşınma ve yıpranma ağrıya, artrite ve hatta topallığa yol açar. Kalçayı hareket ettirmek de ağrıya neden olur, bu nedenle etkilenen köpeklerin eklemi hareket ettirmekten kaçınması yaygındır ve bu da 'tavşan atlama' yürüyüşüne neden olur.

Bu genetik bir hastalıktır, ancak çevresel faktörlerle ağırlaştırılabilir. Bir köpeği tam olgunluğa ulaşmadan kısırlaştırmak, kalça displazisi riskini artırır. Riski artırabilecek diğer çevresel faktörler arasında genç yaşta aşırı egzersiz, obezite, gençken yaralanma ve bağ yırtıkları sayılabilir.

Yaygın semptomlar arasında sertlik, hareket etmede güçlük, sinirlilik, ağrılı eklemin aşırı tımarlanması (yalama, ısırma vb.) Ve ağrı bulunur. Bazı köpeklerin bacakları gözle görülür şekilde ortalanmamış olacaktır veya ağrıyı önlemek için alışılmadık bir pozisyonda durabilirler. Genellikle alışılmadık bir şekilde koşar ve yürürler.

Bu durum genellikle yaşla birlikte kötüleşir. Bununla birlikte, köpekler genellikle yaşlandıkça ağrıya alışırlar. Erken teşhis edilmezler ve tedavi edilmezlerse, muhtemelen akut ağrı göstermeyeceklerdir.

Bu bozukluğun tedavisi yoktur, ancak semptomlar ilaçla kontrol edilebilir. Fazla kilolu köpekler için kilo vermenin semptomları azaltmaya yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Gastrik Dilüsyon Volvulusu

Bloat olarak da adlandırılan bu bozukluk, büyük köpekler arasında oldukça yaygındır. Köpek ne kadar büyükse, şişkinlik geliştirme şansı o kadar yüksektir.

Şişkinlik, mide aniden gazla dolduğunda ve büküldüğünde ortaya çıkar. Veteriner hekimler şişkinlik konusunda tam bir anlayışa sahip değildir. Aniden olur, bu yüzden laboratuvar ortamında çalışmak zordur. Mide bükülüp sonra gazla mı doluyor yoksa tersi mi bilmiyoruz. Her iki durumda da, bu bozukluk, onu yaşayan herhangi bir köpek için çok ciddidir.

Bu, acil ameliyat gerektiren, hayatı tehdit eden bir durumdur. Mide bükülmeli ve tekrar bükülmesini önlemek için karın boşluğunun içine tutturulmalıdır.

Tedavi edilmezse şişkinlik, kalbe kan akışının kesilmesine ve mide dokularının kesilmesine neden olabilir. Bu, kardiyak aritmilerin ve mide dokusunun ölmesine neden olabilir. Bloat kendi kendine iyileşmez. Şans eseri, ameliyat zamanında yapılırsa çok etkilidir.

Ne yazık ki, birçok hayvan sahibi şişkinlik belirtilerini tanımıyor ve köpeklerinden zamanında yardım alamıyor. Köpeğinizin şişkinliği olduğunda dakikalar önemlidir, bu nedenle Rhodesian Ridgeback Lab karışımı gibi eğilimli bir köpeğiniz varsa belirtilerin farkında olmanız önemlidir.

Dışarıdan, şişkinlik şişmiş bir mideye benzeyebilir. Ancak, dışa dönük işaretler her zaman mevcut değildir. Köpeğinizin gözle görülür şekilde şişmemiş olması, şişkin olmadığı anlamına gelmez.

Nefes nefese kalma ve hızlanma gibi ağrı belirtileri oldukça yaygındır. Köpeklerin kusmaya çalışması alışılmadık bir durum değildir. Acı çektiklerini bilmenizi sağlamak için gag atabilir veya sesler çıkarabilirler. Genel olarak, köpekler sadece rahatsız görünürler ve görünürde hiçbir sebep yokken acı çekerler. Köpeğiniz bu semptomları her gösterdiğinde, onları bir veterinere götürmeniz önemlidir.

Erkekler, orta yaşlı köpekler gibi kadınlardan daha sık etkilenir. Aynı anda çok miktarda yemek yiyen veya yemekten sonra aşırı egzersiz yapan köpeklerde de görülme eğilimindedir.

Bakım

Rhodesian Ridgeback Lab karışımı minimum tımar gerektirir. Çoğu durumda düzenli saç kesimi veya profesyonel tımar gerektirmezler.

Orta derecede tüy döken köpeklerdir ve haftada yaklaşık bir fırçaya ihtiyaç duyarlar. Bazı köpekler, tam genetiklerine ve ikliminize bağlı olarak mevsimsel olarak daha fazla tüy dökebilir. Saç dökülmesinde bir artış görürseniz, dişlerinizi haftada 2-3 kez fırçalayın.

Bu köpeklerin de tıpkı diğer köpekler gibi pençeleri, dişleri ve kulakları için düzenli bakıma ihtiyaçları olacaktır. Tırnaklarının düzenli olarak kesilmesi gerekecek. Bu, evde veya çok ucuza bir kuaförde yapılabilir. Bazı evcil hayvan dükkanları sizin için köpeğinizin tırnaklarını da keser.

Ayrıca köpeğinizin dişlerini haftada birkaç kez fırçalamalısınız. Bu ilk başta zor ve sinir bozucu olabilir, ancak birçok köpek zamanla buna alışır. Köpekler için tasarlanmış aromalı, enzimatik bir diş macunu almak çok yardımcı olabilir.

Köpeğinizin kulaklarını da, özellikle de sarkıksa, temizlemelisiniz. Köpeğinizin tırnaklarını bir kuaförde keserseniz, bu sefer de kulaklarını temizleyebilirler.

Rhodesian Ridgeback Lab karışımı, düzenli banyo gerektirmeyecektir. Tüyleri bazen yağlı görünebilir, ancak bu normaldir ve yıkanmaları gerektiği anlamına gelmez.

Egzersiz yapmak

Bunlar çok aktif köpekler. Özellikle yemek sevgileri nedeniyle sağlıklı ve mutlu kalabilmek için düzenli egzersiz yapmaları gerekir.

Ancak bu, bu köpeğin apartman yaşamına uygun olmadığı anlamına gelmez. Evde şaşırtıcı derecede sakin ve sessizdirler, ancak uygun şekilde kullanılmazlarsa yıkıcı davranışlara başvurabilirler.

Bu köpeğin genellikle ihtiyacı olan tek şey günde birkaç yürüyüş. Çitlerle çevrili bir arka bahçe yardımcı olabilir, ancak en azından gerekli değildir. Unutmayın, çitle çevrili bir arka bahçeniz olması, köpeğinizin yeterince egzersiz yaptığı anlamına gelmez. Yürüme ve oyun süresi hala gereklidir.

Son düşünceler

Rhodesian Ridgeback Lab karışımı, harika bir aile köpeği yapabilen, aileyi seven, az bakım gerektiren bir köpektir. Küçük yaşta sosyalleştiklerinde çocuklar ve diğer evcil hayvanlar için iyidirler. Zekaları, komutları hızlı bir şekilde almalarını sağlar.

Ancak inatçı olabilirler ve bazı koruyucu içgüdülere sahip olabilirler. Sırf bir emir bilmeleri, özellikle de ailelerinin tehdit altında olduğunu hissediyorlarsa, sizi dinleyecekleri anlamına gelmez. Bu nedenle, sadece deneyimli köpek sahipleri için tavsiye edilir. İtaat dersleri bu köpekler için bir zorunluluktur.

Yorumlar

Duane Olson
Rodezya Ridgeback Black Lab karışımım var. Bu makalede anlatılan her şey o. Tek sorun, 13 yaşında olması. Ne yazık ki aynısından bir tane daha alma ihtiyacı hissettim ama nereye bakacağımı bilmiyorum.
Kelly Wilson
Hey Duane, 13 yıl her köpek için harika bir hayat! Bir tasarımcı köpek yetiştiricisine gitmeden önce her zaman ilk olarak karışımlar için barınaklar ve kurtarmalar öneririz. Bir köpek yavrusu arıyorsanız, Designer Dogs of America iyi bir kaynaktır. İyi şanslar!
Paulos
Çikolata laboratuvarım / ridgeback 3
Kelly Wilson
Harika bir köpek yavrusu gibi görünüyor, yorum yapmak için uğradığınız için teşekkürler !
Gary
Bu aynen Frodo'ma benziyor. O 15
Kelly Wilson
Kulağa harika bir köpek benziyor Gary! Yorum yapmak için uğradığınız için teşekkürler!
Ned
Rodezya Laboratuvarı karışımımız olup olmadığını sık sık merak etmiştik. Boyut orada daha kırmızı tilki rengiyle, ancak göğüs ve ön ayaklarda beyaz işaretler var. Belirgin bir 'Ridgeback' yoktur. Bununla birlikte, cins olmayan kıvırcık, kalın bir kuyruğu vardır.
Kelly Wilson
Hey Ned! Tüm Ridgeback karışımları çıkıntıya sahip olmayacaktır. Karışımınızın neyden yapıldığından emin olmak istiyorsanız, her zaman yavrularımızda yaptığımız gibi bir DNA testi öneririz. İyi şanslar ve yorum yaptığınız için teşekkürler!
Kim Freisthler
Nala'yı bir kurtarma organizasyonundan aldık. O harika bir köpektir. Daha bir yaşındaydı. Doğru bir şekilde bağlandık. Onu itaat eğitimine başladık, ancak hastalık nedeniyle devam edemedik. Sorum şu, onu eğitime geri döndürmek için çok mu geç?
Kelly Wilson
Merhaba Kim, Antrenmana geri dönmek için çok geç olduğuna inanmıyorum. Eski bir köpeğe yeni numaralar öğretemeyeceğinizden değil. Kabul edilebilir hale gelen davranışların artık kabul edilemez olduğunu unutmaları gerekir. Bu nedenle biraz daha zaman ve sabır gerektirebilir. Ama asla geç değildir! İyi şanslar!
Eric
Eşim ve benim bir sığınağımız var
Kelly Wilson
Hey Eric! Güzel bir fikre benziyor. Mümkünse, sahip olabileceği sindirim sorunlarını doğru şekilde teşhis etmelerini sağlamak için yavrularınızı veterinere götürmenizi tavsiye ederim. Harika bir yavruya benziyor!