Alman Çoban Labrador Retriever Mix: Sheprador Yavruları, Fiyatlar ve Daha Fazlası

Alman Çoban Labrador Retriever Mix: Sheprador Yavruları, Fiyatlar ve Daha Fazlası

Alman Çoban Laboratuvarı karışımı sadık bir köpektir ve sevgiyle Sheprador olarak da bilinir. Arasında bir karışım safkan bir Alman Çoban Köpeği ve bir Labrador Retriever. Her iki ebeveynin de özelliklerini miras alan bu köpekler zeki ve sadıktır. Onlar iyiler koruma yetenekleriyle bilinir ve eğitme isteği. Bu makalede vurgulandığı gibi, çok farklı kişilik özelliklerine sahipler. GSD'yi Golden Retriever ile karşılaştırın .

Sheprador, çocuklarla harikadır ve sevgi dolu bir arkadaştır. Çoban ebeveynlerinin özellikleri devreye girdiğinde yabancılara karşı temkinli olabilirler. Bu karışık bir cins olduğu için söylemesi imkansız tam olarak her bir yavru köpeğin sahip olabileceği özellikler. Bir köpek yavrusu GSD'ye benzeyebilir, ancak bir Labrador Retriever gibi davranabilir. Laboratuvara benzeyen ancak GSD'nin koruyuculuğuna ve korkusuzluğuna sahip bir köpek alabilirsiniz.Tüm söylenenlerle birlikte, Sheprador popüler bir karışımdır ve bir tane eve getirmeden önce iyice araştırmak isteyeceksiniz. Harika aile köpekleri yapabilirler ama bağımsız bir seriye sahip olmak . Bu nedenle herkes için mükemmel bir cins değil. Gelin ve bu harika karışım hakkında daha fazlasını öğrenelim!

Aileler İçin Önerilir
  • Çocuk Dostu
  • Köpek Dostluğu
  • Eğitim Zorluğu
  • Bakım Bakımı
  • Irk Sağlığı
  • Egzersiz İhtiyaçları
  • Yavru Köpek Maliyetleri

Ebeveyn Irkları

Bu karışımdan neler bekleyebileceğinizi tam olarak anlamak için ebeveynleri anlamak önemlidir. Çoğu insan, GSD ve Labrador Retriever , cins bilginizi tazelemek her zaman iyidir. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en popüler iki köpek ırkı olduğundan, ebeveyn ırkların her birinin taşıdığı çoğunlukla olumlu özellikler vardır. Her bir ebeveyne ve masaya ne getirdiklerine ayrıntılı bir şekilde bakalım.Alman Kurdu

Geman çoban köpeği bakıyor

GSD güçlü, çalışan bir türdür ve bu görünüşlerinde belirgindir. Güçlü kasları ve kurt benzeri özellikleri ile pratik olarak inşa edilmişlerdir. Onların vücut uzun olduğundan daha uzun ve genel olarak eşit orantılı. Bu köpekler tipik olarak orta ila büyük boyutlarda tanımlanır. Tam boyutları, ebeveynlerine bağlı olarak biraz değişebilir. Genellikle 50 ila 90 pound ağırlığındadırlar. Yükseklikleri de değişebilir, ancak genellikle 22 ila 26 inç arasındadır.

Paltoları iki katmanlı ve çok yoğundur. Ayrıca epeyce tüy dökerler ve düzenli olarak paltolarını “üflerler”. Katlarının tam uzunluğu orta ila uzun arasında değişir. Bununla birlikte, uzun kıl geni çekiniktir ve daha nadirdir. En yaygın olarak, Alman Çobanları siyah ve ten rengi veya siyah ve kırmızı renkte gelir. Onlar genellikle siyah maskeleri vardır siyah bir 'eyer' dahil olmak üzere diğer siyah işaretler. Samur, siyah, beyaz, karaciğer, gümüş, mavi ve panda gibi daha nadir renk desenleri de mevcuttur.

Alman Kurdu son derece zeki ve aynı zamanda sadık ve koruyucu doğasıyla bilinir. Ailelerine çok bağlılar ve harika bekçi köpekleri yap . İstenmeyen saldırganlığı önlemek için Alman Çoban yavrularının iyi sosyalleşmesi önemlidir. Bu köpekler, ilk yıllarında birçok farklı insana tanıtıldıkları sürece yabancıları kabul edebilirler. Popülerlikleri nedeniyle, Alman Çobanları genellikle diğer ırklarla karıştırılır . Popüler melezler şunları içerir: Shepsky ve Shepadoodle karışımı .Labrador köpeği

Sudaki Labrador Retriever

Labs ayrıca orta ila büyük köpekler olarak kabul edilir . Bu köpekler tipik olarak 55 ila 80 pound ağırlığındadır. Erkekler tipik olarak daha büyüktür, ancak bu her zaman böyle değildir. Bu köpekler bugün çoğunlukla evcil hayvanlar , aslında oyunu geri almak için yetiştirilmişlerdi. Bu nedenle, özelliklerinin çoğu bu amaç için tasarlanmıştır.

Bununla birlikte, bu cinsin gösteri çizgileri ve çalışma çizgileri birbirinden farklı görünerek onları birbirinden farklı kıldı. Tezgah laboratuvarları saha laboratuvarlarından farklıdır. Tipik olarak daha kısa, tıknaz gövdeli orta büyüklüktedirler. Saha laboratuvarları genellikle daha hafif çerçeveli daha uzun bacaklara sahiptir.

Hangi çizgiden geldikleri önemli değil, bu köpekler kısa ve yoğun katlara sahip olmak . Tüyleri hava koşullarına dayanıklıdır ve suyu iyi itebilir. Başlangıçta kışın soğuk suya dayanacak şekilde tasarlandılar ve hatta arkadaş köpekler bile bugün hala bu özelliğe sahip.Kolay ve nazik doğaları nedeniyle laboratuarlar birçok kişi tarafından sevilir. Bu köpekler sevgi dolu ve neredeyse herkesle iyi geçiniyor. Arkaya yaslanmış ve naziktirler, bu da onları çocuklar için mükemmel bir seçim yapar. Seviyorlar oyuncaklarla oyna ve belirli eğitim türlerinin tadını çıkarın çevikliği içeren , flyball ve daha fazlası bir spor sınıfı köpeği oldukları için. Popüler Laboratuvar karışımları Dahil et Huskador ve Pitador .

Sheprador

Tarlada Alman Çoban Laboratuvarı Karışımı

Alman Çoban Laboratuvarı karışımı, her iki ebeveynin de en iyisini birleştiren mükemmel bir cinstir. Onurlu ancak aktif olabilir ve düzgün bir şekilde sosyalleştirilirse çok evcil hayvanlı evlerde çok iyi sonuç verir. Sheprador sağlıklı bir karışım düzgün bakılırsa genellikle 10-13 yıl yaşar. Bazı potansiyel sağlık sorunları olsa da, genellikle bu türün bir karışım olduğu gerçeğiyle hafifletilirler. Sheprador'unuzla çok eğlenceli ve uzun bir yaşam bekleyebilirsiniz, bu yüzden bu eğlenceyi seven melez ırkın ayrıntılarına girelim.

Mizaç

Alman Sheprador

Shepradors oldukça zeki . Her iki ebeveyn cinsi de yüksek zekaya sahiptir ve çok eğitilebilirdir, bu nedenle onları eve getirdiğinizde sizinkinden de aynı şeyi bekleyebilirsiniz. Sheprador'unuzun yabancılara nasıl tepki vereceği, büyük ölçüde nasıl eğitildiklerine bağlı olacaktır. Erken sosyalleşme anahtardır ve yavrularınızı itaat eğitimine köpek yavrusu olarak kaydetmenizi öneririz.

Çoğu zaman, Alman Çoban Laboratuvarı karışımı, Labrador ebeveyninin dost canlısı doğasını miras alırken, yabancılarla biraz ayrılmış olacaktır. Her iki uçta da gitmeyecek ve muhtemelen her iki cinsin de daha iyi özelliklerini alacaktır. Shepradors diğer hayvanlarla birlikte büyüdüğünde çok evcil hayvanlı evlerde başarılı olun . Ayrıca, onlarla birlikte yavru olarak büyütülürse veya tutarlı davranışsal rehberlik verilirse çocuklarla da harikalar. Sheprador'un bağımsız bir serisi var, ancak ilk kez bir köpek sahibinin bunları kaldıramayacağı kadar bağımsız değil.Boyut ve Görünüm

Eski Sheprador

Bir Alman Çoban Laboratuvarı karışımı boyut ve görünüm açısından değişiklik gösterecektir. Tam olarak bir GSD gibi görünebilirler veya tam olarak bir Laboratuar gibi görünebilirler. Genellikle ortada bir yerde tamamen yetişkin bir yetişkin bekleyebilirsiniz. Shepradors büyüyecek 22 inçten fazla değil çoğu durumda boydadır ve genellikle 40 ila 80 pound ağırlığındadır. Çoğu durumda bir Lab kadar büyük veya daha küçük bir Çoban kadar küçük olmayacaklar.

Sheprador kaslı bir tonda olacak ve oldukça aktif olacak. Lab ebeveynlerinin iştahını miras alarak, yiyecek alımını izlemeniz gerekecek. Shepradors, aşırı yemek yerler ve yeterince egzersiz yapmazlarsa hızla kilo alabilir.

tazı vs whippet

Bu karışımın gözleri genellikle kahverengi olacaktır. Gözlerinin şekli genellikle elmas şeklindedir, ancak bunun bazı farklılıkları vardır. Burunları neredeyse her zaman siyahtır ve daha uzun burunları vardır.

Ceket ve Renkler

Labrashep Siyah Kaban

Bir Sheprador paltosu, hava koşullarına dayanıklı olabilir veya olmayabilir. Çift kaplamalı yavrulardır ve orta uzunlukta ila kısa saçlara sahip olacaklardır. Alman Çoban ailesinin saç uzunluğu büyük bir rol oynar köpek yavrusu palto uzunluğunda. Uzun saçlı bir Alman çoban köpeğinden geldilerse, daha uzun saçlara sahip olma ihtimalleri vardır.Bu köpekler çok çeşitli renklerde olabilir. Belirli bir yavru köpeğin rengi, ebeveynlerin tüylerinin renginden büyük ölçüde etkilenir. Ebeveynleri iki siyah olan bir köpeğin de siyah olma şansı yüksektir. Oyundaki çok sayıda gen nedeniyle işaretler biraz daha belirsizdir. Sonunda siyah, sarı, kırmızı, siyah ve ten rengi ya da kahverengi ve ikisinin arasında olan bir yavruya sahip olabilirsiniz!

Egzersiz ve Yaşam Koşulları

Labrashep Egzersizi

Alman Çoban Laboratuvarı Karışımı aktif bir cinstir. Her iki ebeveyn de çalışan ırklardır, bu nedenle uygun şekilde uyarılmaları gerekir. Kolayca antrenman yaparlar ve buna sandık eğitimi dahildir. Alabilirsiniz normal bir GSD için alacağınız aynı tür sandık , boyut olarak benzer oldukları için.

Shepradorların düzenli olarak çalışacakları bir yere erişimi olmalıdır. Çitlerle çevrili bir arka bahçe en iyisidir; bu köpekler apartman dairelerinde pek iyi değil. Yaklaşık kırk beş dakika ile bir saat arası ağır egzersiz beklenmelidir . Bu yavrular oynamayı severler, bu yüzden aktif bir aile tarafından evlat edinilmeleri gerekir. Günlük egzersiz yapılması koşuluyla apartman hayatı iyidir.Alman Çoban Laboratuvarı karışımı da oldukça fazla zihinsel uyarıma ihtiyaç duyacaktır. İtaat eğitimi, beyinlerini canlandırmanın ve onları yormanın harika bir yoludur. Her gün 15 dakikalık egzersiz seansı genellikle yeterince iyidir çocuğunuzun doğru davranışı öğrenmesini sağlamak için. Sheprador'unuz aşırı hareket etmeye başlarsa, onları tamamen yormak için parka gitmeniz veya bloğun etrafında yürümeniz gerekebilir.

Eğitim

Eğitimde Alman Çoban Laboratuvarı karışımı

Alman Çoban Labrador karışımı, kolayca eğitilen bir yavru! Her iki ebeveyn cinsi de son derece zekidir. Bazıları gibi komutları birden çok kez tekrarlama konusunda endişelenmenize gerek yok düşük IQ ırkları . Shepradorlar öğrenmeye heveslidir. Onlar tutarlı olan güçlü bir mal sahibine ihtiyacım var , onların duygularını incitecek kadar sert olmamalısın.

Temel İtaat harikadır, ancak Shepradorlar ayrıca yapılacak bir işte mükemmeldir. Harika hizmet köpekleri yaparlar ve bir huzurevi arkadaşı olarak harikalar. Antrenman yaparken olumlu pekiştirme tekniklerini kullanmanızı öneririz. Laboratuar ebeveynleri hassas olabileceğinden, caydırıcı tekniklerin kullanılması önerilmez.

Sağlık

Tarlada Sağlıklı Sheprador

Genel olarak karışık ırklar, safkan köpeklerden daha sağlıklıdır. Bunun nedeni, safkan köpeklerin çok daha küçük bir gen havuzuna sahip olmasıdır. Alman Çoban Laboratuvarı karışımı farklı değil. Safkan ırkın her üyesi diğer tüm üyelere genetik olarak benzer . Bu, genetik mutasyonların popülasyona yayılmasını kolaylaştırır. Karışık ırklar daha sağlıklıdır çünkü daha büyük bir gen havuzundan gelirler. Yine de, Alman Çoban Laboratuvarı karışımları sağlıklı kabul edilirken, birkaç sağlık sorununa eğilimlidirler.Kalça Displazisi: Birçok büyük köpek türü kalça displazisi ile ilgili sorun var . Bir Alman Çoban Laboratuvarı karışımının da olması ihtimali var. Kalça displazisi, kalça soketi doğru şekilde oluşmadığında ortaya çıkar. Bu, ağır vakalarda artrite ve hatta topallığa neden olabilir.

Kabartmak: Bloat, bir köpeğin midesini içeren ani, yaşamı tehdit eden bir durumdur. Alman Çobanlarında yaygındır ve bu nedenle bu karma ırkı etkileyebilir. Temelde bu hastalık mide büküldüğünde ve gazlarla dolmaya başladığında ortaya çıkar. Bu, midenin gerilmesine ve hatta kırılmasına neden olabilir. Bloat neredeyse her zaman acil ameliyatla tedavi edilir. Bu durum çok çabuk öldürebilir, bu nedenle etkilenen köpeği olabildiğince hızlı bir şekilde veterinere götürmek önemlidir.

Alerjiler: Köpeklerde alerjiler tipik olarak cilt sorunları olarak görülür ve Labs'da yaygındır. Kızarıklık geliştirebilir, sürekli kaşınmaya başlayabilir ve saçlarını kaybedebilirler. Köpek sürekli kaşınabilir ve bu da daha fazla cilt sorununa neden olabilir. Bunlar hassas bir cilt şampuanı ve veterineriniz tarafından reçete edilen ilaçlarla tedavi edilebilir.

Beslenme

Çimlerde Oturan Çoban Laboratuvarı

Shepradors orta ila büyük cins köpekler . Beslenme önemlidir ve bir köpek yavrusu evlat edinirseniz, onları birinci sınıf bir büyük cins köpek mamasıyla başlatmak isteyeceksiniz. Yüksek kaliteli yiyeceklerle sahneyi erken yaşta ayarlamak, köpeğinizin yetişkinlik yıllarına kadar daha sağlıklı kalmasını sağlayacaktır.

Köpeğiniz için en iyi mamayı seçerken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta vardır. Birinci olarak, tahıl içermemesi daha iyi olmak zorunda değildir . Aslında, köpeğiniz glütene alerjisi yoksa, tahıl içeren bir mama almalıdır. Köpekler tahıl yemeye adapte olmuşlardır; zararlı değildir.

Shepradors, yüksek kaliteli bir kuru mama üzerinde yetişkinler kadar başarılı olacak. Öneririz Yavru köpeğiniz alerjik değilse tahıl içeren yiyeceklere bakmak ve American Journey gibi markalar birden fazla seçeneğiniz var. Yavru köpeğiniz yaşlandıkça, kıdemli köpek maması daha uygun olacak . Ebeveyn türünün yaşlandıkça kalça sorunlarına eğilimi göz önüne alındığında glukozamin artışını isteyeceksiniz.

Bakım

Kısa saçlı Labrashep

Alman Çoban Laboratuvarı karışımı çok fazla saça sahip olacak ve buna göre fırçalanması gerekecek! Çoğu Alman Çobanından daha kısa tüylere sahip olacakları halde, günlük fırçalanmalı . Onları dışarıda fırçalamak veya evcil hayvan tüylerini işlemek için güzel bir vakum almak isteyeceksiniz. Bu yavrular ayrıca yılda iki kez ceketlerini uçururlar. Bu, halınızda veya evinizde bol miktarda kürk anlamına gelir.

Shepradors gerektiği gibi yıkanmalıdır. Aşırı banyo ciltte tahrişe neden olabilir. Cildi tahriş etmekte yetenekleri vardır, bu yüzden yulaf ezmesi şampuanı ile banyo yardımcı olabilir. Alman Çoban Laboratuvarı karışımınızın kulaklarının sarkık olması durumunda, bunları düzenli olarak temizlemeniz gerekecektir. Toz ve enkaz sarkık kulaklara sıkışabilir , enfeksiyona neden oluyor. Sheprador'ların uzun ve sarkık kulakları olduğundan, bu yakından izlemek isteyeceğiniz bir şeydir.

kabarık köpekler

Alman Çoban Laboratuvarı karışımının diş sorunları olduğu bilinmektedir. Her iki ebeveyn ırk düzgün bakım yapılmazsa diş problemleri taşır. Bunu bir bakım görevlisine yaptırmanızı öneririz. Yavru köpeğiniz izin verirse bir diş fırçası satın alabilir ve ona kendiniz bakabilirsiniz.

Yavru ve Yetiştiriciler

Sheprador Yavrusu

Alman Çoban Labrador karışımı yetiştiricileri oldukça kolay bulunabilir. Bu daha yaygın bir tasarımcı köpek ırkıdır, yani bir köpek yavrusu bulmak daha kolay . Aynı zamanda araştırma yapmanız gerektiği anlamına da gelir! Daha fazla yetiştirici olduğunda, bazıları sağlıksız yetiştirme standartlarını uygulamak zorundadır.

Sosyal gruplardan başlayarak yetiştiricileri çevrimiçi olarak araştırmanızı öneririz. Bir yavru satın almadan önce etrafınıza sorun, arkadaşlarınızla ve ailenizle konuşun. Arka bahçe yetiştiriciliğinin doğum kusurlarına ve veterinere giden sağlıksız bir yavruya neden olma olasılığı daha yüksektir. Bir Sheprador evlat edinirseniz, ödemeyi bekleyin bir köpek yavrusu için 800 doların kuzeyinde . AKC tarafından tanınan bir cins olmadığı için, yavrularınızın belgeleri olmayacak, ancak ebeveynlerinin olması gerekir.

Kurtarma ve Sığınaklar

Rescue

Her zaman alışveriş yapmadan önce evlat edinmenizi tavsiye ederiz! Kurtarmalar, çoğu zaman melez köpekleri kabul edebilir ve eğer bir Sheprador bulabilirsin araştırmanı yap . Bir kurtarmadan evlat edinmek sadece daha ucuz olmakla kalmaz, aynı zamanda bir hayat kurtarmanıza yardımcı olabilmenizi sağlar! Bir Sheprador'un sonunda bir Alman Çoban veya Labrador Retriever kurtarmasına gitmesi alışılmadık bir durum değildir. Köpeğin en çok ilgisini çeken saygın kurtarmaları aramak için yalnızca kaynakları kontrol etmenizi öneririz.

Aile Hayvanları Olarak

Aile Labrashep

Alman Çoban Labrador karışımı, uygun eğitim almış harika bir aile köpeği olacak. Evdeki diğer evcil hayvanlarla iyi geçinebilirler. düzgün bir şekilde sosyalleşiyorlar . Shepradorlar aileleriyle evde olmayı severler ve uzun süre yalnız bırakılmamalıdırlar. Bu yavrular, çoğu zaman tehlikeli durumlarda koruyucu görevi gören çocuklarla son derece başarılı olacaklar.

Bir Sheprador'u eve getirirken, her zaman yavaş ve düzgün tanışma öneriyoruz. Çocuklarınız veya başka evcil hayvanlarınız varsa, onları yavaş yavaş tanıtın. Eğer bir yaşlı köpek veya kurtarma köpeği Yerleşmeleri zaman alabilir. Yavrularınızın yeni çevrelerinin tadını çıkarmasını ve onlardan korkmamasını istiyorsunuz. Yavru köpekleri tanıtmak biraz daha kolaydır, ancak başka evcil hayvanlarınız varsa yine de yavaş tanıtımları öneririz. Genel olarak, Shepradorlar harika aile arkadaşları olur ve çoğu ailede başarılı olurlar.

Sıkça Sorulan Sorular

S: Bir Alman Çoban Laboratuvarı karışımı köpek yavrusu maliyeti nedir?
C: Genellikle yetiştiriciye bağlı olarak yaklaşık 800 $ ve üstü maliyeti vardır. Kurtarmalar daha ucuza mal olacak.

S: Labrador Alman Çoban karışımının tüm isimleri nelerdir?
C: Bunlara 'Shepradors', 'Lab Shepherds', 'Labrasheps' ve tipik 'Alman Çoban Laboratuvarı karışımı' denir.

S: Shepradors agresif mi?
C: Hayır, çoğu durumda, Shepradorlar insanlara veya diğer köpeklere karşı saldırgan değildir.

S: Shepradorlar ne kadar yaşıyor?
C: 8 ila 13 yıl arasında herhangi bir yerde yaşayabilirler. Çoğu, herhangi bir sağlık sorunu olmadan 10 yaşını geçecek.

S: Diğer köpeklerle iyi geçiniyorlar mı?
C: Evet, uygun şekilde sosyalleştirilirlerse diğer köpeklerle iyi geçinirler.

S: Neye benziyorlar?
C: Karma bir türdür, bu nedenle her iki ebeveyn gibi görünebilirler, ancak muhtemelen ikisinin bir kombinasyonu gibi görüneceklerdir.

Son düşünceler

Egzersiz ihtiyaçlarını karşılayabilirseniz, Labrador Alman Çoban karışımı hemen hemen her aile için harika bir türdür. Bu köpekler, hem köpek yavrusu maliyetinde hem de veteriner faturalarında birçok safkanın yaptığı gibi cüzdanınızı tüketmez. Çarpıcı şekilde güzel görünümleri ve büyüleyici kişilikleriyle bu karışım bir sonraki en iyi arkadaşın olabilir! Cinsi tavsiye ediyoruz ve her zaman alışveriş yapmadan önce Evlat Edinmenizi tavsiye ediyoruz!

Yorumlar

April Morland
Çok bilgilendirici makale için teşekkürler! Az önce bir buçuk yaşındaki siyah Sheprador'u evlat edindim. İnsanlara karşı inanılmaz derecede nazik ve tatlı ama biz onu evlat edinmeden önce diğer köpeklerle düzgün bir şekilde sosyalleşmemişti. İyi sosyalleşmediği için köpekler yanında daha rahat hissetmesine nasıl yardımcı olacağınıza dair herhangi bir ipucunuz var mı? Sallanacak, havlayacak ve bazen diğer köpeklere homurdanacak. Herhangi bir ipucu / tavsiye çok takdir edilmektedir!
Kelly Wilson (Yazar)
Merhaba Nisan - aynısını yapan bir dişi köpeğimiz var. Olumlu çağrışım ve nazik düzeltmelerle alışkanlığını kırdık. İkramları taşırken onunla köpek parkının yakınında (içeri girmeden) yürürdük. Ne zaman bir köpek yaklaşsa, onu bir ödülle ödüllendirirdik. Daha sonra bu olumlu olayı başka bir köpek görmekle ilişkilendirdi ve davranış durdu. Ayrıca tasmayı çekerek ve dikkatini tedaviye yönlendirerek nazikçe düzeltirdik. Harika bir köpeğiniz varmış gibi görünüyor! Kurtarma köpekleri SOOO buna değer, sadece biraz daha iş yapıyorlar! İyi şanslar!