Border Collies Dökülür mü? Evet, ancak İşte Nasıl Yönetilir!

Border Collies Dökülür mü? Evet, ancak İşte Nasıl Yönetilir!

Demek mükemmel köpeğiniz Border Collie'yi buldunuz ve onu eve getirmek için sabırsızlanıyorsunuz, ama aklınızda bir soru var, Collies dökülür mü ve eğer öyleyse, ne kadar? Hızlı cevap evet, tüy döküyor ve bu kılavuzda size paltosu hakkında bilmeniz gereken her şeyi, dökülmesini nasıl yöneteceğinizi anlatacağız ve Border Collie'nin ceketi için mükemmel birkaç bakım aleti önereceğiz.

Border Collie, sevecen, akıllı ve enerjik olarak tanımlanıyor ve 2019'da 35. sırada yer alıyor.inci Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. Büyük Britanya'daki Roma İmparatorluğu'na kadar uzanan Collie, Galler ve İskoçya Dağlarında hayvan yetiştirmek için yetiştirildi ve onu bu görevi yerine getirebilecek kadar sıcak tutan kalın ceketi.Diğer benzer ırklar gibi , bu çift tüylü yavru kesinlikle tüy dökmeye meyillidir. Aşağıda tüyleri hakkında daha fazla bilgi ve saç kontrolünü biraz daha kolaylaştırmak için önerilen bazı ürünler bulacaksınız.

Border Collie Kaban

Border Collie Kaplama Tipi

Border Collie'nin kalın bir çift katı vardır ve pürüzsüz veya pürüzlü . Her iki kürk türü de, soğuk yaylalarda kendisini sıcak hissetmesini sağlamak için su geçirmez ve rüzgara dayanıklı yoğun ve yumuşak bir astara sahiptir. Kısa kürk tam olarak böyledir, vücuduna çok daha kısa ve daha yakındır ve dokunulduğunda kabadır ve kaba kürk, göğsünde, göbeğinde ve bacaklarında tüylenme ile daha yumuşak olan orta uzunlukta tüylerdir. Her iki ceket çeşidi de aynı miktarda dökülür, ancak daha uzun kürke sahip olmak, kaba manto daha belirgin olacaktır.Border Collie tüm yıl boyunca tutuyor, ama dökülme mevsimi boyunca onun gerçekten ne kadar dökebileceğini fark edeceksiniz! Tipik olarak, daha sıcak yaz aylarına hazır olarak ilkbaharda kışlık paltosunu kaybedecek ve sonbaharda daha hafif olan yazlık paltosunu daha kalın kışlık paltosuna hazır hale getirecek. Hem yumuşak hem yoğun astarının yanı sıra daha uzun koruyucu paltosunu da dökecek ve bu dönem aynı zamanda ceketini havaya uçurmak.

Border Collie'niz dışarıda ne kadar çok zaman geçirirse, sıcaklık dalgalanmalarına karşı o kadar hassas olur. Bazı ev köpekleri aşırı tüy dökmeye daha az meyillidir, ancak Border Collie, temiz havayı ılık havada kucaklanmaya tercih eden açık havada bir köpek olduğundan, bu onun dökülme rutini ile daha az ilgilidir.

Tüylerinin yoğun ve kalın olmasına rağmen vücut ısısını düzenlemeye yardımcı olur. ceketini tıraş etmemek veya kırpmamak önemlidir Yaz aylarında onu daha serin tutmaya çalışırken, bu sadece normal sıcaklık düzenlemesini bozmakla kalmaz, aynı zamanda onu tehlikeli UV ışınlarına da maruz bırakır, bu yüzden bunu yapmaya kalkmayın.Kulübeyi Yönetmek

Border Collie Dökülmesini Yönetme

Border Collie’nin orta ila yoğun tüy dökmesi kaçınılmazdır, bu nedenle onu evinize davet etmek istiyorsanız, bunu mümkün olan en iyi şekilde nasıl yöneteceğinizi öğrenmeniz gerekir ve neyse ki bunu yapmanın birkaç yolu vardır.

Dökülme Önleyici Şampuanlar

Border collie cinsi köpekler için aşırı banyo iyi değildir, ancak onları yıkadığınızda yıkamak faydalı olabilir. dökülme önleyici şampuanla . Bu, tımar seansları sırasında kürkün kontrol altında tutulmasına yardımcı olur. Yavru köpeğinizi kendi başınıza yıkamak çok fazla zaman gerektirmez ve birisinin yavrunuzun bakımını yapması için ödeme yapmak yerine bunu tavsiye ederiz.

Saç Dökülmesini Önleyici bir şampuan kullanmak, fazla dökülmeyle mücadelede iyi bir ilk adımdır ve yavrularınızı düzenli olarak fırçalamayı çok daha kolay hale getirecektir. Border Collie'nizin hassas bir cildi varsa, yapmanız gerekebilir. diğer alternatiflere bak .Fırçalama

Dökülmesine devam etmenin en kolay yolu onu düzenli olarak fırçala ne de olsa, fırçanın içinde biten şey koltuğunuzda bitmiyor! İdeal olarak, dökülme mevsimi boyunca her gün fırçalanır ve yılın geri kalanında haftada 2 ila 3 kez. Kalın ve yoğun astarı nedeniyle, tüylerini ve fazla kıllarını gidermek için her gün 10 dakika harcamak gerekecektir.

Bu sadece dökülmesini kontrol altında tutmakla kalmaz, aynı zamanda kan dolaşımını da teşvik ederek ceketinin doğal düzenlemesini iyileştirir. Border Collie'niz için doğru bakım aracını ararken seçebileceğiniz birden fazla seçenek vardır. Aşağıda önerilen birkaç ürünümüz olsa da, buna göz atabilirsiniz derinlemesine delik açma aracı kılavuzu yanı sıra.

Diyet

Şaşırtıcı bir şekilde, bir diyet köpeğinizin döktüğü miktarı etkileyebilir. Bir yüksek kaliteli Border Collie formüle edilmiş kuru mama bir köpeğin tüylerini sağlıklı tutan tüm besin maddelerinin ve takviyelerin tarife dahil edilmesini sağlayacak ve kürkünü içten dışa doğru besleyecektir. Somon yağı ve keten tohumu gibi Omega 3 ve 6 yağ asitlerinin yanı sıra A, B ve E vitaminleri, çinko ve linoleik asit hepsi sağlıklı bir cilde ve tüye katkıda bulunmaya yardımcı olur, bu da dökülecek miktarı kontrol eder.

westiepoo

Pireler ve Keneler

Dökülme aynı zamanda pire veya kenelere sahip olabileceğinin bir işareti olabilir, bu nedenle normalde olduğundan daha fazla tüy döktüğünü düşünüyorsanız buna bir göz atın ve ona göre davranın. Düzenli bir tımar rutini uygularsanız, bunlardan herhangi birini görünür görünmez fark edebilirsiniz ve daha ince bir fırça, herhangi birinin tanımlanmasına yardımcı olur. kir, yumurta ve parazitler İnce kıllara yakalanacak olan kendileri.Bakım İpuçları

Border Collie Bakım İpuçları

Erken başla: Collie'nizi evinize kabul ettiğiniz anda başlayın yeni tımar rejimi ona dokunmanıza ve onu fırçalamaya alışmasına izin vermek için. Aşırı paspas nedeniyle kömür ocağınızı tıraş etmeniz gerekiyorsa, yavru köpeğinizi daha sessiz kesme makinesi seti hayatlarının erken dönemlerinde tavsiye edilir.

Dikkatini dağıtın: Border Collie'niz çok kolay sıkılırsa, kolayca dikkati dağılan zihnini eğlendirmek için ona bir çiğneme oyuncağı veya beyin oyunu vermeyi unutmayın.

Bir rutin oluşturun: Mevsimi aklınızda tutun ve ona önerilen miktarda fırçaladığınızdan emin olun. Üstünde kal onun tımarı aksi takdirde kürkünün örtülmesi ve dolaşması riskini alırsınız ve çok uzun süre bırakılırsa Collie'niz için acı verici hale gelir.

Ona bak : Her bakım seansından sonra ona iyi bir erkek ya da kız olarak davrandığınızdan emin olun! Bu, özellikle genç ve tımarlamaya yeni alışan Collies veya yeni rutinlerini öğrenen yaşlı köpekler için geçerlidir.Deshedding Ürünleri

Border Collies İçin Deshedding Ürünleri

Burada, Border Collie ve onun kalın çift ceketi için mükemmel olan çeşitli bakım ürünlerimiz var. Yüzünden farklı mevsimlerdeki benzersiz ihtiyaçları Paltosunu uçurduğu o haftalarda tüy dökücü alet ve daha hafif aylar için bir tarak veya ince bir fırça satın almak faydalı olacaktır.

FURminator Astar Dökülme Aleti

Furminator Astar Soyma Aleti ...
 • Uzun tüylü büyük köpekler için: özellikle ...
 • Gevşek tüyleri giderir: son kattan geçerek gevşeyen tüyleri alır ...
 • FURejektör düğmesi: saçı serbest bırakmak için düğmeye basmanız yeterli…
 • Ergonomik tutma yeri: Rahat ve kolay bakım için.
2020-09-07 ile ilgili son güncelleme / Amazon Product Advertising API üzerinden Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Bu dökülme aleti, uzun tüyleri olan büyük köpek düşünülerek tasarlanmıştır ve diğer tüy alma aletlerinin aksine üst cilde zarar vermeden alttaki gevşek tüyleri ve tüyleri çıkarmak için üst katın içinden ulaşır. Tüm bu tüyleri kolayca çıkarmak için bir FURejector düğmesi vardır ve ayrıca Border Collie'niz için işe yaramazsa para iade garantisi ile birlikte gelir. Bu araç, tüm yıl boyunca olduğu gibi sezon boyunca dökülme için de harikadır.jack russell chihuahua karışımı

Evcil Hayvan Astarınızı Patlatın

Evcil Hayvan Bakım Aleti - 2 Taraflı Astar Tırmığı…
 • 2'si 1 arada çift kafa - İnatçı paspaslar için 9 diş tarafı ile başlayın ve ...
 • Evcil hayvanınız için kesinlikle güvenli - Çizilmez yuvarlak dış dişler ...
 • Tüy dökmeyi unutun - Düzenli fırçalama ölüleri kolayca giderir ...
 • Rahat fırçalamanın keyfini çıkarın - Yumuşak ergonomik kaymaz tutuş ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Bu 2'si 1 arada fırçanın bir tarafı paspasları ve karışıklıkları gidermek için 9 dişe ve ağır astarını inceltmek ve dökmek için mükemmel 17 dişe sahip bir tarafa sahiptir. Yuvarlak dişler ayrıca kan dolaşımını hızlandırmak için cildine masaj yapmaya yardımcı olur. Bu araç, sonuçtan memnun kalmazsanız para iade garantisi ile birlikte gelir. Bu, ceketini havaya uçurduğu haftalar için başka bir harika seçenek.

Pet Portal Pro Kalite Slicker Fırça

Tüy Dökme ve Bakım için Köpek veya Kedi Fırçası…
 • Fırça başlığı boyutu: 5 inç (125 mm) genişlik - BÜYÜK evcil hayvan ırkları için -…
 • KÖPEKLERİNİZ ve KEDİLERİNİZ bu evcil hayvan bakım aracına bayılacak. Yapıldı…
 • İnce fırçalar nedeniyle TEMİZLİĞİ YALNIZCA 5 SANİYE ALIR…
 • KÖPEKLER ve KEDİLER için MÜKEMMEL evcil hayvan bakım sonuçları sağlar. Nazik ...
2020-09-08 için son güncelleme / Amazon Ürün Reklamcılık API'si aracılığıyla Tüm Görseller ve Bağlantılar

Yukarıdaki bağlantıya tıklarsanız ve bir satın alma işlemi yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Bu ince fırça, çok saçı olan büyük yetiştiriciler için 5 inç genişliğindedir. Yumuşak ve esnek pimler, kapsamlı tımar seansları arasında fazla kürkü kontrol etmek için günlük fırçalama için mükemmel olan karışıklıkları, gevşek tüyleri ve kiri giderir. Yine, bu yüksek kaliteli fırça, para iade garantisi ile birlikte gelir.Not: Bu bölümde yukarıdaki bağlantılara tıklamak sizi Amazon.com'a götürecektir, burada ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.

Son düşünceler

Border Collie, yıl boyunca orta derecede ve dökülme mevsiminde çok ağır dökülen kalın bir çift katlıdır. O, bakılmayı hak eden çalışkan bir köpektir ve her hafta birkaç kez onu şımartmaktan daha iyi bir teşekkür demenin yolu. Sadece fırçalanmayı sevmeyecek, aynı zamanda efendisiyle geçirdiği zamanın da tadını çıkaracaktır.

Öyleyse, ister yavru köpeğinizle bakım rutininize yeni başlıyor olun, ister yaşlıyı yeni bir şımartıcı rejimle tanıştırıyor olun, ipuçlarımıza uyduğunuz ve onu doğru araçlarla hoş bir deneyim haline getirdiğiniz sürece, hiç vakit kaybetmeden keyif alacaktır .

Yorumlar

Hailey
Merhaba, benim adım Hailey ve siyah laboratuvarım dün öldü. Yerini bir Border Collie Lab karışımı ile doldurmak istiyorum, böylece evimde ailem ve köpeğimle o kadar boş kalmasın. Suyu sevip sevmediklerini merak ediyorum. Yıkamama izin verirlerse.
Kelly Wilson
Merhaba Hailey! Her köpek farklı olsa da, hem Border Collies hem de Labs genellikle aile hayvanları kadar iyidir. Yıkamanın veya dokunmanın her iki cinsin de zor zamanlar yaşadığı bir şey olduğunu düşünmüyorum. Laboratuvarınız için üzgünüz ve aramanızda bol şans!