Avustralya Labradoodle Cinsi Bilgileri, Yavru Köpek Maliyetleri ve Daha Fazlası

Avustralya Labradoodle Cinsi Bilgileri, Yavru Köpek Maliyetleri ve Daha Fazlası

Avustralyalı Labradoodle sadece herhangi bir Labradoodle değildir ve kesinlikle Avustralyalı bir köpek bile değildir (Daha sonra açıklayacağız!) Ancak evde çok sakin ve nazik bir köpektir, insan çantasına çok sevecen davranır. ve karşılaştığı her yabancı gibi. Ayrıca egzersiz ve oyun seansları sırasında çok heyecanlı ve eğlencelidir, bu da Avustralya Labradoodle'ın etrafta olduğu zaman asla sıkıcı bir gün olmadığı anlamına gelir. Ve onu dünya çapında çok popüler bir aile hayvanı yapan da bu dengeli kişiliktir.

Küçük veya orta boy bir köpek olabilir veya bunların arasında herhangi bir yerde olabilir ve tek ceketi onu köpek alerjisi olan aileler için harika kılar. Ve muhteşem oyuncak ayı görünümüyle onda gerçekten hoşlanılacak bir şey yok!Standart Labradoodle'dan farklı olduğunu bilmek önemlidir. Hakkında bir makalemiz var Goldendoodle'a karşı standart Labradoodle onlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, ancak Avustralya Labradoodle hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Kökenler ve Tarih

Avustralya Labradoodle'ı gerçekten Avustralyalı değil; ona sadece Avustralya Labradoodle'ı deniyor çünkü o aşağıdan geliyor ! İlk olarak Avustralya'nın Victoria şehrinde bulunan Kraliyet Rehber Köpek Hizmetleri'nden Wally Conran adlı bir adam tarafından yetiştirildi. O olmak için yaratıldı dünyanın ilk hipoalerjenik yardımcı köpeği Köpeklere alerjisi olan görme engelli bireyler için.Avustralya Labradoodle, köpek dünyasında oldukça yeni olan 40 yıldan biraz daha az bir süredir var. Bu nedenle safkan bir yavru olarak kabul edilmez, ancak melez birkaç farklı türden. Bununla birlikte, onlarca yıldır etrafta olduğu ve artık bir yenilik tasarımcısı yavru olarak görülmediği için, görünüşü ve özellikleri artık sonraki nesiller arasında oldukça tutarlı.

Yerleşik yetiştiricilerin tanınmış köpek kulübesi kulüpleri tarafından tam tanınan statü kazanmaya çalışıp çalışmadığı bilinmemektedir, ancak eğer öyleyse, bunu başarmaları uzun sürmeyecek gibi görünecektir. Avustralya Labradoodle ana köpek kulübesi kulüplerine kaydedilemezken, Amerika Avustralya Labradoodle Derneği (ALAA) ve tüm saygın yetiştiriciler size kayıt belgeleri sağlayabilir.

köpekler kabak yiyebilir mi

O da, standart Labradoodle'dan çok farklı , Labrador Retriever ve Standart Kaniş'in tasarımcısı olan köpek yavrusu. Standart Labradoodle, diğer birkaç adla bilinir, örneğin Amerikan Labradoodle, İngiliz Labradoodle ve Erken Nesil Labradoodle ve bu terimlerin hepsi birbirinin yerine kullanılmaktadır, ancak Avustralya Labradoodle ile karıştırılmamalıdır.Avustralya Labradoodle'ı 6 köpek ırkının karışımı :

Onun ekstra genetik Diğer 4 ırktan, Avustralya Labradoodle'ın hem görünüm, kişilik hem de diğer faktörler açısından standart Labradoodle'dan oldukça farklı olduğu anlamına gelir. Öyleyse, onun hakkında her şeyi öğrenelim ve sizin için mükemmel aile köpeğini yapıp yapamayacağını görelim.

Mizaç

Avustralya Labradoodle'ı sakinlik ve heyecan karışımı dengeli bir köpek . Genelde evde nispeten sakindir ve rahatlamayı sever ve dışarıdayken çok heyecanlı ve eğlenceli olur. Sahipleri tarafından oyun modundayken genellikle komik ve beceriksiz olarak tanımlanır. Standart Labradoodle evin hem içinde hem de dışında hiper olma eğilimindedir, bu nedenle Avustralya Labradoodle daha iyi bir mizaç dengesi sunar ortalama bir aile için.O da çok sevgi dolu ve şefkatli ailesiyle ve kanepede bir iki kucaklaşmayı sevecek. Ayrıca yabancılar ve yabancılarla da çok arkadaş canlısı ve bu nedenle o en iyi bekçi köpeğini yapmaz dünyada. Tüm ziyaretçileri kapıda dalgalı bir kuyrukla ve yüzünde bir gülümsemeyle karşılayacak. Sosyalliği nedeniyle olduğu biliniyor oldukça endişeli çok uzun süre yalnız bırakılırsa, bu nedenle her seferinde saatlerce onu terk etmeyecek bir ailenin yanına yerleştirilmelidir.

Avustralya Labradoodle'ı da çok sezgisel ve bu nedenle ailesinin ihtiyaçlarını yansıtmayı biliyor. Eğer üzgün hissediyorsanız, o zaman şefkatli olacak ve boynunuza burun kıvıracaktır ve eğer kendinizi enerjik hissediyorsanız, ellerinize veya ayaklarınızın önüne bir top yerleştirecektir. Bu sebeple yapar kaygılı olanlar için harika bir arkadaş ve harika bir terapi köpeği yapar.

Boyut ve Görünüm

Avustralya Labradoodle arasını ölçecek 14 ila 24 inç yüksekliğinde , pençeden omuza ve asla 25 inç'i geçmemelidir. Ayrıca aralarında herhangi bir yerde tartması gerekir 15 ve 65 pound . Her iki ölçümdeki geniş aralık, Avustralya Labradoodle'ının üç boyutta gelir ; minyatür, orta ve standart.

Genellikle, küçük ve orta boy bir köpektir. iyi oran . Büyük yuvarlak gözleri ve kare ve etli bir burnu vardır. Orta derecede geniş kafasını bir zarafet havasıyla taşıyan ortalama bir köpekten daha uzun bir boynu vardır. Derin bir göğsü olan kare ve kompakt bir köpektir. Aşırı kaslı değil, aynı zamanda zayıf da değil. ALAA, tam cins standardı daha fazla bilgi için neye benzemesi gerektiği konusunda.Ceket ve Renkler

Avustralya Labradoodle'ın ceketi herhangi bir uzunlukta olabilir, ancak 4 inç uzunluğunu geçmemelidir . Dokusunda yünlü veya yumuşak olması gereken tek ve tüy dökmeyen bir paltodur. Paltosu da olabilir dalgalı, düz veya sıkı bukleler oluştur , ancak hangi biçimde olursa olsun, çok kalın veya yoğun olmamalıdır.

Paltosu Karamelli Buz, Karamelli Krema, Karamel, Karamel Kırmızısı, Kırmızı, Altın, Kayısı, Krema, Tebeşir, Çikolata, Kafe, Lavanta, Parşömen, Siyah, Mavi ve Gümüş ve Üç Renkli gibi birçok rengi alabilir. Çikolata rengi en popüler renktir . Ayrıca, tümü yukarıdaki tam cins standardında bulunabilen birkaç farklı kaplama işaretine sahiptir.

Merle rengi Avustralya Labradoodle gen havuzunda da bulunur, ancak bu istenmeyen bir renk ve saygın yetiştiriciler bu kürk rengine sahip köpekleri yetiştirmeyecektir. İtibarsız yetiştiriciler bu rengi benzersiz olarak ilan edecek ve bunun için ekstra ücret alacak, ancak bu rengin ALAA tarafından kabul edilmediği, üreme için kayıt olamayacağı ve aynı zamanda eğilimli olacağı konusunda uyarılacaklar. pigmentasyona bağlı ek hastalıklar .

Egzersiz Gereklilikleri ve Yaşam Koşulları

Avustralya Labradoodle'ın ihtiyacı olacak günde 30 ila 60 dakika egzersiz minyatür, orta veya standart büyüklükte olmasına bağlı. Harika bir koşu partneri olur ve havuza veya yerel göle atlamayı sever. Eğer evde uysallığını sürdürmek istiyorsanız, yeterince egzersiz yapması gerekir, aksi takdirde sıkılır ve huzursuz olur ve bu da istenmeyen davranışlara neden olabilir. Olması da muhtemeldir yıkıcı olmak evde.Yine onun yaşam koşulları onun büyüklüğüne bağlı olacaktır. Minyatür boyutlu bir Avustralya Labradoodle'ı ise, apartman yaşamına uygun olacaktır ve eğer orta veya standart bir boyuttaysa, arka bahçeye erişimi olan daha büyük bir evde çok daha iyisini yapacaktır.

Evdeki dengeli doğası ve sakinliğinden dolayı, her yaştan çocuk için harika , ancak herhangi bir köpekte olduğu gibi, onları her zaman denetlediğinizden emin olun. Ayrıca nazik ve diğer aile hayvanlarını kabul ettiği biliniyor ve bu nedenle çok evcil hayvanlı bir ev için uygundur.

Eğitim

Avustralya Labradoodle'ı süper zeki Zeki ataları sayesinde ve 6'sının da zeki olmasıyla, yavru köpeğinizin köpek eğitimi veya köpek gündüz bakımında her zaman sınıfının en iyisi olacağını bilirsiniz. Ancak bu, komutlarını ve arzulanan davranışlarını bir yerden öğrenmesi gerektiği için eğitilmesine gerek olmadığı anlamına gelmez, bu yüzden onu eğitmek için yine de zaman ayırmanız gerekir. Söz 'Ne koyarsan dışarı çıkar' bütün köpekler için çok doğrudur, bu yüzden onun zekasını hafife almayın.Onun efendisini memnun etme hevesi küçük bir övgü çok işe yarayacağı anlamına gelir, bu yüzden ona iyi bir çocuk olduğu için bol bol sözlü övgü ve karın çizikleri sunduğunuzdan emin olun. Ayrıca, bu durumda miras kaldığı veya miras almadığı bilinmektedir. Labrador Retriever ebeveyninin eksik geni bu ona dolu olduğunu söyler, bu nedenle yenilebilir ikramlar da onu motive edecek bu adam her zaman acıkacak ! Eğitim seansları sırasında bunu kendi yararınıza kullandığınızdan emin olun, bu sonsuza dek aç olan bu tazı fazla beslemediğinizden emin olun.

Tekrar, erken sosyalleşme Avustralya Labradoodle için diğer köpeklerde olduğu gibi önemlidir. Onu hem evde hem de dışarıda her türlü sese maruz bıraktığınızdan ve onu köpeklerle ve her şekil ve büyüklükteki diğer hayvanlarla tanıştırdığınızdan emin olun.

Sağlık

Avustralya Labradoodle, genellikle sağlıklı bir köpektir. 13 ila 15 yaş arasında yaşamak .

Avustralya Labradoodle'ında dikkat edilmesi gereken en yaygın sağlık sorunu kulak enfeksiyonları , çünkü saçları kulak kanallarında uzama eğiliminde olacaktır. Bu, aşağıdaki bakım bölümünde daha ayrıntılı olarak açıklanmıştır, ancak her ay dikkat etmeniz ve ele almanız gereken bir konudur, çünkü Yavru köpeğiniz için şiddetli ağrı ve uygun şekilde tedavi edilmezse daha fazla komplikasyon.Egzersiz Kaynaklı Çöküş aynı zamanda Labrador Retriever ebeveyninden miras alınan Avustralya Labradoodles'ta bulunan bir durumdur. Bu zayıflık ile karakterize edilir ve sonunda yorucu bir egzersiz döneminin ardından çökme . Köpeklerin çoğu çöküşten kurtulurken bazıları için ölümcül olabilir, bu nedenle egzersiz sırasında uzuvlarda herhangi bir zayıflık veya sürüklenme fark ettiğiniz anda onu hemen durdurun ve olabildiğince çabuk sakin bir duruma getirin ve izleyin. onu.

Ailesi de test edilmelidir. Dirsek ve Kalça Displazisi atalarının çoğu bundan muzdarip. Ebeveynleri de bir Göz doktoru değerlendirmesi çeşitli göz durumlarını test etmek için, bu tür bir Progressive Retinal Atrophy, Kaniş ebeveyninde yaygın olan.

Beslenme

Avustralya Labradoodle'ı arasında beslenmelidir. Günde 2 ila 3 bardak yemek, ama yine de bu tamamen onun büyüklüğüne bağlıdır. Daha küçük bir yavru ise 2 bardak, daha enerjik ve daha büyük bir çocuk ise günde 3 bardak civarında beslenmelidir.

Çünkü her zaman aç olma eğilimindedir ve bu nedenle kolayca kilo alır , yiyecekleri yaşına uygun olmalı ve tedavi alımı izlenmelidir.

Bakım

Avustralya Labradoodle'ı, gerçekten dökülmeyen tek bir ceketi olmasına rağmen oldukça tımar gereksinimleri açısından yüksek. Olması gerekecek haftada 2 ila 3 kez iyice fırçalanır buklelerinin dolaşmamasını veya keçeleşmemesini sağlamak için. Deriye doğru inmeniz gerekir, çünkü sadece tek bir saç katmanına sahip olmasına rağmen, altında keçeleşebilir ve bu da tüm saçlarının kırpılmasına neden olur ve kel bir Labradoodle mutsuzdur, yani uyardı!

Saçının da ihtiyacı olacak yılda en az 4 kez kırpılmalıdır ve bu kendi başınıza veya profesyonel kuaförlerde tamamlanabilir. Kaniş ebeveyninin aksine izlenecek belirli bir stil yoktur ve bir oyuncak ayı kesiği, çoğu sahibinin tercih ettiği tipik Avustralya Labradoodle tarzıdır, çünkü vücudunun çizgilerini takip eder ve doğal görünümlü bir kesimdir.

Onun kulak kılı , yukarıda tanımlandığı gibi, kulak enfeksiyonlarından kaçınmak için çıkarılması gerekiyor . Kulak temizleme tozunu kulak kanalına masaj yapmak, gözenekleri açar ve yolma deneyimini siz ve yavrularınız için çok daha kolay hale getirir. Bundan sonra kulak temizleme solüsyonu kullanılmalıdır. saçına hapsolmuş balmumu ve kiri temizleyin . Bu elbette yavrularınız için asla hoş bir deneyim olmayacak, ancak onu genç yaştan itibaren bu uygulamaya alışması ve en sevdiği kemik veya oyuncağıyla hemen tedavi etmesi çok önemlidir.

Tüm saygın yetiştiriciler size Avustralya Labradoodle'ınızı tam olarak nasıl temizleyeceğinizi göstereceklerdir, bu nedenle bu süreç göz korkutucu görünse de, doğru öğretmen ve araçlarla kolayca öğretilir ve öğrenilir, bu yüzden emin olun tımar gösterisi isteyin!

Alabama'daki köpek parkları

Yavru köpekler

Saygın bir yetiştiriciden bir Avustralya Labradoodle'ının ortalama fiyatı yaklaşık 2.500 $, ancak elbette bu, yetiştiriciye ve yere bağlı olarak biraz değişebilir.

Bir köpek yavrusu 2.000 dolardan az veya 3.500 dolardan fazla satılıyorsa, bu alarm zillerini çalmalıdır, çünkü ilk maliyetten tasarruf ediyor olsanız bile, gelecekteki Veteriner faturaları ve köpek davranış terapisti sınıflarında çok daha fazla para riske atacaksınız. . Doodle ırkları, yavru değirmenleri için en çok hedeflenen köpek ırklarından biridir en çok talep gören tasarımcı köpeklerden biri ve dolayısıyla en karlı olanı olarak satmak. Bu yüzden, onları işte tutacağınız için lütfen yavrularınızı onlardan almayın!

Aile Hayvanları Olarak

 • Avustralya Labradoodle, evde sakin olan dengeli bir yavrudur.
 • Televizyonun önünde birinin kucağına sarılmaktan mutludur.
 • Ayrıca dışarıda oynamak isterken çok enerjik bir yavru.
 • Büyüklüğüne bağlı olarak günde 30 ila 60 dakika egzersize ihtiyacı olacaktır.
 • Herkese karşı çok sosyal ve arkadaş canlısıdır.
 • Bu nedenle kendi başınayken oldukça endişeli hale gelebilir.
 • Günün çoğunu onunla geçirebilecek bir aile yanında olmalı.
 • Avustralya Labradoodle, insan ailesinin duygularını algılayabilen çok sezgisel bir köpektir.
 • Kendinizi kötü hissediyorsanız, sizi tekrar ayağa kaldırması uzun sürmez.
 • Her yaştan çocuk için harika ve çok evcil hayvanlı bir aileye uygun nazik bir köpektir.
 • Tımarına gelince yüksek bakım gerektirir.
 • Zamanını kürküne ve kulaklarına bakmakla geçirebilecek bir aileye ihtiyacı var.
 • O hipoalerjenik bir köpek ırkı , bu yüzden köpek alerjisi olan ailelere uygundur.

Avustralya Labradoodle Yetiştiricisini Bulmak

ALAA listeleri saygın Avustralya Labradoodle yetiştiricileri eyaletten eyalete göre ve burada en iyi yetiştirme uygulamalarını kabul etmenin yanı sıra haberler ve sağlık testlerinden haberdar olmak için yıllık bir ücret ödemeleri gerekir. Yavru köpeğiniz için bir depozito teslim etmeden önce yine de kendi araştırmanızı tamamlamanız ve yetiştiricilerle ve köpek yavrularıyla yüz yüze görüşmeniz gerekse de, emin olabilirsiniz bu yetiştiriciler iyi durumda ve bu, en iyi damızlık bulma aracınızdır. Kendinizi uzun bir bekleme listesinde bulmaya hazır olun, çünkü bu muhteşem yavrular yüksek talep görüyor.

Bu makalede anlatıldığı gibi tahmin edilebilir bir Avustralya Labradoodle'ı istiyorsanız en iyisi saygın yetiştiricilere bağlı kalmak Kuklaların kökenlerini ve gerçek sağlık geçmişini asla bilemeyeceğiniz için vicdansız bir köpek değirmenleri yerine.

Kurtarma ve Sığınaklar

Avustralya Labradoodle'ı çok yerel kurtarma merkezlerinde bulunması olası değildir iki nedenden dolayı. Birincisi, ilk maliyeti ve söz konusu olan uzun köpek yavrusu satın alma süreci nedeniyle, bir ailenin yavrularını yeniden evlendirmeyi tercih etmesi pek olası değildir ve ikinci olarak, eğer öyleyse, o zaman muhtemelen sözleşmeleri dahilinde Onu orijinal yetiştiricilere teslim etmek için. Bu adamlardan birini yerel bir kurtarma merkezinde bulacak kadar şanslıysanız, hemen onu yakaladığınızdan emin olun çünkü ondan sonra başka birçok aile de olacak.

Ancak Doodle Rescue Collective Inc , 2008'den beri Amerika'da 4.000'den fazla Labradoodle ve Goldendoodle kurtarmış olan bir grup gönüllü, bu yüzden kurtarılacak bir Avustralya Labradoodle'ı bulmak için en iyi yer burası. Bir köpeği kurtarmak şunlardan biridir: yapabileceğiniz en ödüllendirici şeyler Avustralya Labradoodle'ını kurtarmak istiyorsanız iletişim kurabileceğiniz en iyi kişiler bunlar.

Son düşünceler

Bu adam mükemmel bir çok yönlü ve düşünebildiğimiz tek olumsuz, büyük köpek yavrusu fiyat etiketi, ancak çantanız buna izin verdiği sürece gerçekten buna değer! Peki ne bekliyorsunuz? Kendinizi o bekleme listesine alın ve bu muhteşem adama iyi günler demeye hazırlanın!

Yorumlar