Boerboel Köpek Irk Bilgileri: Gerçekler, Özellikler, Resimler ve Daha Fazlası

Boerboels güçlü, itaatkar köpekler . cins vardır Güney Afrika'daki kökler ve tanınmış çiftlik koruyucularıdır. Ayrıca dünya çapında “Güney Afrika Mastiff” olarak bilinirler. Bu köpekler koruyucu, çalışkan ve akıllı oldukları bilinmektedir ve harika aile arkadaşlarıdır. Seçtikleri faaliyetler, itaatten ağırlık çekmeye ve küçük çocuklar için bir terapi köpeğine kadar çok yönlüdür.

boerboels deneyimli bir işleyici gerektirir bağımsız, baskın doğaları göz önüne alındığında. Kontrolü ele aldığınızdan ve köpeğinizin dinlemesini sağladığınızdan emin olun. Temel itaat eğitiminin bu cinsle genç yaşta başlaması gerekir. Yavrularını yiyecek, oyuncaklar veya diğer olumlu takviyelerle teşvik ettiğinizden emin olmanız gerekir.Şiddetle koruyucu Boerboels, mükemmel bekçi köpekleridir. Sonuç olarak, yabancılara karşı temkinlidirler, bu nedenle insanları evinize alırken uygun şekilde tanıtmanız gerekir. Ayrıca, bağımsız yapıları göz önüne alındığında, diğer köpeklerle her zaman iyi olmaz ve bir evdeki tek köpek olmak gerekir. Meydan okumaya hazır mısın? Eğer öyleyse, bu inanılmaz derecede akıllı, koruyucu türün ödüllerini alacaksınız.

pitbull vs Kafkas dağ çoban
Irk Genel Bakış
  • ağırlık simgesiAğırlık150-200 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik22-27 inç
  • ömür simgesiÖmür9-11 yıl
  • renk simgesiRenklerBrindle, Kahverengi, Kırmızı, Krem, Tawny, Kırmızımsı Kahverengi
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Zorluğu
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Irk Tarihi

Çimenlerde Güney Afrika Mastiff

Cinsin kökenleri Güney Afrika'da başlar.Boerboel, 1600'lerin ortalarında Güney Afrika'nın Hollandalı, Alman ve Huguenot yerleşimcilerine kadar izlenebilir. Korunmaya muhtaç oldukları için yanlarında boğa ve mastiff tipi köpekler getirdiler. onlar genellikle bugüne kadarki diğer mastiff ırklarına kıyasla .

Cinsin genetik tarihini hangi ırkların oluşturduğu tam olarak belli değil. Bugün piyasada bulunan çoğu bilgi spekülasyondan ibaret. ırkın özellikleri tarafından bilgilendirildi . Bununla birlikte, sert Güney Afrika iklimlerinden kurtulan en güçlü ırklardı ve böylece bunlar, türe doğru çoğalarak, ona muazzam bir güç ve dayanıklılık kazandırdı.

Bu köpeklerin Güney Afrika'daki diğer Avrupa kan hatlarıyla melezlenmesi Boer Köpeği ile sonuçlandı. Biraz daha iyileştirmeden sonra Boerboel oluşturuldu. Bu köpekler çevik ve sağlamdır, bu da onları Güney Afrika çiftliklerini aslan ve leopar gibi büyük hayvanlara karşı korumak için mükemmel kılar. Ayrıca büyük avlarda da kullanılıyorlardı. 800 PSI'ye kadar ısırma kuvveti .Dünya Savaşlarından sonra, Boerboel, düzensiz üreme sonucu neredeyse yok oldu. 1980'lerde, meraklılar, türü diriltmek için dikkatli ve kasıtlı bir düşünce ortaya koyduktan sonra, cins bir geri dönüş yaptı.

Güney Afrika'da yeniden canlanmasına rağmen, cins o zamandan beri dünyayı dolaştı ve dünya çapında çok sevildi. Bahsedilen, cins nispeten nadirdir ve AKC'nin popülerlik listesinde alt sıralarda yer alıyor.

Bununla birlikte, bu köpeklerin sürekli olarak kavga aradıklarını düşünmek yanlıştır. Aileyi korumak için yetiştirildikleri için inanılmaz derecede zekiler. Dostları düşmanlardan nasıl ayırt edeceklerini bilirler ve koruduklarına karşı son derece itaatkardırlar. Doğal durumları, tehlike için çevrelerini dikkatle gözlemleyen dikkatli bir durumdur.Bu cins, ağırlık çekmeden terapiye kadar çok yönlü faaliyetlerde başarı bulur. Çocukları severler. Cins, AKC'nin Çalışma Grubunun bir parçasıdır ve 2015 yılında kabul edildi .

Mizaç

Dişi Güney Afrika Mastiff

Çocuklar için mükemmel olan bu cins, hem çalışan köpek hem de aile refakatçisi olarak mükemmeldir.

Boerboels apartmanlar için uygun değil , büyüklükleri göz önüne alındığında. Bu köpeklerin, ideal olarak bir arka bahçede dolaşmak ve korunmak için çok fazla alana ihtiyacı vardır. Ek olarak, gücü göz önüne alındığında, bu cins ilk kez sahipler için değildir. Cinsinden en iyi şekilde yararlanabilecek deneyimli bir işleyiciye ihtiyaç duyarlar.

Bu boyutta bir köpek çok tehlikeli olur asi olduğunda, bu nedenle herhangi bir mal sahibi, uygun görgü ve itaati nasıl aşılayacağını bilmelidir. Unutmayın, bunlar koruyucu köpeklerdir. Bu onları yabancılara karşı temkinli yapar, bu nedenle uygun ve erken sosyalleşme çok önemlidir. Aileye göz kulak olmak için yetiştirildikleri için yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Günün çoğunu dışarıda geçirirseniz, bu cins size göre olmayabilir.Terapi köpekleri olarak meslekleri göz önüne alındığında, Boerboels çocukları sever. Daha büyük çocuklarla daha iyi anlaşırlar, çünkü boyutları daha küçük çocukları devirmelerine neden olabilir. Mükemmel aile arkadaşları olurlar. İsterseniz, Boerboel'inizi bir terapi köpeği olarak bile imzalayabilirsiniz! Diğer köpeklere gelince, soğukkanlı olma eğilimindedirler. Birçok farklı köpeğe erken maruz kalmak, köpek dostu bir yavru yetiştirmek söz konusu olduğunda çok önemlidir. Bu cins, tek köpekli bir aileye uygundur.

Genel olarak, Boerboel itaatkar, akıllı ve güvenilir . Korkusuzlar ve kendilerine güveniyorlar. Bununla birlikte, koruyucu yapıları nedeniyle, bu köpeklerin onları korumak için sahiplerini hızla geçebileceğini unutmayın. Cinsle başa çıkmak için güçlü ve bilgili olmanız gerekir.

Boyut ve Görünüm

Karda Dev Köpek

Bu köpeklerin 150'den fazla poundu temizlemesi nadir değildir.

Boerboels büyük köpeklerdir, 150-200 lbs ağırlığında ve cinsiyete bağlı olarak 22-27 inç boyunda duruyor. Güçlü ve kendinden emin görünürler ve hareket ederken çeviklik ve esneklik göstermelidirler. Çok kaslıdırlar ve özgürce hareket ederler.Kafaları blokludur ve köpeğin ilgisini çeken bir şey olduğunda alnında orta derecede kırışma göstermelidir. Namlu, buruna yaklaştıkça geniş ve dar olmalıdır. Başlarının yaklaşık ⅓ uzunluğunu ölçmelidir. Üst dudak gevşek ve alttan ısırma ¼ inçten fazla olmamalıdır.

Ön bacakları güçlü ve birbirine paraleldir, hiçbir yerde eğilmez. Ön bacaktan dirseğe kadar Boerboel'in omuzdaki yüksekliğinin yaklaşık %50'si ölçülmelidir. Ön ayaklar öne eğilmemeli, kompakt, yuvarlak ve güçlü kemikli olmalıdır. Ayak parmakları kısa, siyah ayak tırnaklarıyla kavisli olmalıdır.

Arka taraf sağlamdır, bacaklar güçlü kemiklidir. Yapmalılar yoğun tahrik için izin ver hareket ederken, türün gücünü ve çevikliğini sağlar. Bacağın tüm kısımları kaslı olmalı, uyluklar geniş ve derin olmalıdır. Arka çiy pençeleri varsa, bunlar genellikle kaldırılır.Göre AKC'nin cins yönergeleri , bir köpeğin sivri kulakları, mavi gözleri, uzun bir paltosu, siyah dışında herhangi bir şeyi olan bir burnu, toplam köpeğin renginin %33'ünden fazlasını aşan beyazı ve daha fazlası varsa, bir köpek uygun olmayacaktır.

Ceket ve Renkler

Brindle Güney Afrika Mastiff

Bu cins, cins standardı olarak kabul edilen birkaç renge sahiptir.

Boerboels, bakımlı olduğunda pürüzsüz ve parlak olan kısa, düz kürklere sahiptir. Ayrıca yoğun, yumuşak astarları vardır. Cins standart renkleri arasında kırmızı, açık kahverengi, kahverengi, kırmızımsı-kahverengi, krem, siyah veya brindle bulunur ve genellikle yüz, patiler ve boyun çevresinde beyaz lekeler bulunur. Çift kaplamalı köpeklerdir. Yıl boyunca ılımlı tüy dökücülerdir, ancak hava mevsimlerinin değiştiği kış ve yaz aylarında daha fazla tüy dökerler.

Köpeğin üzerindeki herhangi bir beyaz %33'ü geçmemelidir köpeğin toplam boyama. Köpek, özellikle gözler, burun, pençe yastıkları ve dudak çevresindeki derisi olmak üzere iyi renklendirilmiştir. Cilt gevşek ve kalındır, ancak vücuda düzgün bir şekilde oturur.Egzersiz İhtiyaçları

Karda Koşan Dev Köpek

Bu cins en az 60-90 dakika günlük egzersize ihtiyaç duyar.

Boyutları göz önüne alındığında, Boerboels, güvenli bir şekilde çitle çevrili olduğu günlük yürüyüşlere veya oyun seanslarına ihtiyaç duyar. Bu cins ile bir köpek parkını ziyaret etmeniz tavsiye edilmez ve tasmasız bırakılmamalıdır. arasında harcamak için bekliyoruz 60-90 dakika egzersiz bu cins her gün

Bazı harika aktiviteler arasında uzun mahalle yürüyüşleri, yürüyüşler veya bir top oyunu sayılabilir. Günlük egzersize ek olarak, zihinlerini meşgul ve keskin tutmak için zihinsel zorluklara ihtiyaçları vardır. Cins zeki olduğundan ve çalışan bir sürücü var , bu zihinsel uyarı onu mutlu, eğlendiriyor ve beladan uzak tutuyor. Buna itaat, koruma çalışması veya bulmacalar dahildir.

Ağırlık çekme, çeviklik, ralli ve itaat yarışmalarından hoşlanırlar; ayrıca stok çalışması ve korumaya da iyi gelecekler. Yürüme seansları arasında açık havada oynamak için oyuncaklar önerilir. Boyutları nedeniyle, düşünün ekstra büyük köpek oyuncakları bazı suistimallere dayanabilir.

Yaşam Gereksinimleri

Boerboel arka bahçede oynuyor

Cins, daha büyük bir ev ve içinde dolaşmak için büyük bir alan ile çok daha iyisini yapacaktır.

Boerboels, oynamaları için çitlerle çevrili geniş yaşam alanlarında iyi performans gösterir. Bir apartman dairesinde yaşıyorsanız veya köpeğinizi sürekli yalnız bırakıyorsanız, cinsten kaçının. Bu cins mutlu olmak için alana ve ilgiye ihtiyaç duyar. Onsuz, yıkıcı ve hatta tehlikeli olabilirler.

Çitle çevrili bir bahçeye sahip büyük bir evde yaşıyorsanız, bir köpek kapısı almayı düşünün, böylece Boerboel'iniz sıkıldığında dışarıda dolaşabilir. Ek olarak, köpeğinizin yalnız bırakıldığında sorun çıkaracağından endişeleniyorsanız, aile ayrıldığında kafesinde kalabilmesi için onu uygun bir şekilde eğittiğinizden emin olun. Genç ve sadece başlayın sandığı pozitif bir alan olarak kullan köpeğin rahatlayabileceği yer.

Sandığı ikramlar, oyuncaklar veya dikkatle ilişkilendirin ve saatlere çıkarmadan önce yavrularınızı kısa süreliğine orada bırakarak başlayın. Asla endişeli veya aşırı heyecanlı bir köpeği sandığa koymayın; köpeği sadece sakin olduğunda sandığa kilitleyin. Köpeğinizin ayağa kalkıp içeri girmesi için yeterince büyük bir sandık aldığınızdan emin olun.

Son olarak, cinsin soğuk havaya daha az toleranslı ve Güney Afrika kökenli oldukları için sıcak iklimlerde gelişirler. Soğuk ve karlı bir iklimde yaşıyorsanız, bu en iyi seçim olmayabilir.

Eğitim

Karda Köpek Eğitimi

Bu cinsle ne kadar erken eğitime başlarsanız, o kadar iyi olursunuz.

Bir Boerboel eğitimi küçük bir başarı değildir. Bu köpekler hükmetmek istiyorum , bu yüzden kararlı olmanız ve kendinizi lider olarak göstermeniz gerekir. İtaat eğitimi ile başlayın ve köpek 8-10 haftalıkken genç başlayın.

İster içeride ister daha geniş bir açık alanda olsun, eğitime evde başlayın. Köpeğinizi daha önce tartışıldığı gibi köpek yavrusu sınıfına veya köpek parkına getirmeniz tavsiye edilmez.

İlk olarak, bir geliştirme yaptığınızdan emin olun. güçlü sözlü ilişki köpeğinle. Eğer iletişiminizi anlamıyorsa, sizi dinlemesi imkansız olacaktır. Bu, Boerboel gibi başıboş dolaşmaya ve kendi işini yapmaya zaten yatkın olan bağımsız bir köpek için özellikle önemlidir.

Ardından, öğretmeye çalıştığınız görevi göstermeyi düşünün. Köpeğinizin oturmasını istiyorsanız, onun önüne oturun. Ardından hareketi sözlü bir komutla ilişkilendirerek net bir şekilde iletişim kurduğunuzdan emin olun. Tabii ki, pratik başarının anahtarıdır. Düzenli, günlük eğitim seansları 10-15 dakikadan fazla olmamak en iyi sonuçları verecektir.

Köpeğinizin komutu tutarlı bir şekilde dinlemesi için gereken süre boyunca pratik yapın; bu, komutun karmaşıklığına bağlı olarak bazen bir hafta sürebilir. Antrenman seanslarınızı kısa tutmak köpeğinizin sıkılmamasını veya hüsrana uğramamasını sağlar, bu da artık dinlememesine neden olur.

Herhangi bir köpekte olduğu gibi, bireysel köpeğiniz için uygun araçlara sahip olmak önemlidir. Boerboel'iniz yemek, oyuncak veya sevgi ile mi motive oluyor? Bunları elinizin altında bulundurun ve tüm ödüllerin eşit olarak alınmadığını kabul edin.

Sağlık

Açık Havada Karda Dev Köpek

Bu nazik devin 9 ila 11 yıl yaşamasını bekleyin.

cins vardır ortalama ömrü 9-11 yıl . Tüm köpeklerde olduğu gibi, ciltlerine, dişlerine, kulaklarına ve tırnaklarına düzenli olarak bakılmalıdır. Düzenli veteriner kontrolleri planlamak ve yavrularınızın birinci sınıf bir köpek maması aldığından emin olmak, ömrünü uzatmaya yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, aranması gereken bazı yaygın, daha ciddi sağlık sorunları var.

kalça displazisi

Bu, 'kalça soketi tam olarak kapsamaz üst uyluk kemiğinin top kısmı.' Sonuç olarak, kalça çıkığı olabilir. Bu, büyük köpeklerde yaygındır ve doğuştandır, bu nedenle bir yetiştirici seçerken gerekli özeni göstermek bu maliyetli sorunu önleyebilir.

Bunlara ek olarak, temel önlem adımlarını atmak örneğin köpeğinizi sağlıklı bir kiloda ve formda tutmak kalça displazisinin oluşmasını önleyebilir. Daha da önemlisi, köpeğinizden, tamamen olgunlaşana ve iskelet sistemi tam olarak oluşana kadar, özellikle çok fazla etkisi olan zorlu fiziksel görevleri yerine getirmesini asla istemeyin. Bu, hasarın oluşmasını önler. Gerginseniz glukozamin gibi eklem takviyelerini düşünün.

Dirsek Displazisi

Kalça displazisine benzer şekilde dirsek displazisi, dirsek eklemi şekil bozuklukları , soketten çıkmasına neden olur. Bu ağrı, ağrı ve topallık ile sonuçlanır. Köpeğin hareket aralığı önemli ölçüde azalacak ve eklem şişebilir. Boerboel'iniz muhtemelen ayakta durmakta zorluk çekecektir.

Dirsek displazisini teşhis etmek için köpeğinizin röntgen için veterineri görmesi gerekecektir. Teşhis edilirse, tedavi şiddetine bağlıdır. Daha hafif vakalarda düzeltici bir tedavi yeterli olacaktır; daha ciddi vakalarda, ameliyatı tercih etmeniz gerekebilir.

Kalp hastalığı

Bu, birçok köpek ırkında yaygın bir durumdur. Semptomlar şunları içerir: egzersiz, öksürme veya bayılma intoleransı. Tedavi edilmediği takdirde, her türlü kalp hastalığı ölümcül olan kalp yetmezliğine yol açabilir.

Kalp hastalığını teşhis etmek için birkaç farklı randevu türü gerekir. Bir fizik muayene, herhangi bir kalp üfürümünü veya kalpteki anormal kan akışını algılayacaktır, oysa kesin kalp hastalığının türünü veya kalp yetmezliğinin olup olmadığını belirlemek için bir EKG veya röntgen gereklidir.

Göz problemleri

Buna ektropion (sarkık göz kapakları) veya entropion (göz kapaklarının içe doğru yuvarlanması) dahildir. Bazı ırklar için bir dereceye kadar ektropiyon normaldir, ancak bundan daha şiddetli herhangi bir şey tedavi gerektirir. Her iki koşul da iltihaplanmaya neden olur ve entropiyon enfeksiyona veya kornea ülserlerine neden olabilir. Bu şartlar en yaygın olarak kalıtsaldır .

Bu bozuklukların çoğunun doğuştan gelen doğası göz önüne alındığında, Boerboel'in soyağacını doğrulamak çok önemlidir. Yavru köpeğinize hiçbir kalıtsal kusur geçmediğinden emin olarak, yalnızca üreme köpeklerinin düzenli sağlık taramalarını yapan saygın yetiştiricilerden satın alın.

Beslenme

Aç Dev Irk Köpek

Yavru köpeğinizin günde 5 ila 7 bardak köpek maması yemesini bekleyin.

Boerboel'in büyüklüğü ve aktivite seviyeleri göz önüne alındığında, özel beslenme ihtiyaçları vardır. Köpeğinize dengeli bir diyet vermek onu sağlıklı ve mutlu tutacaktır. İhtiyaçları var%23-26 protein; bir köpek yavrusu olarak daha fazla proteinle başlayın, bir yetişkin olarak biraz daha azına ilerleyin.%50 karbonhidrat, diğer besinlerin yapı taşları.Ana enerji kaynağı olarak hizmet veren% 5.5 yağ. Bekliyoruz Boerboel'inizi besleyin etrafında 5 ila 7 bardak yüksek kaliteli kuru mama tanesi günde.

Köpeğinizi günde ne sıklıkta beslediğiniz yaşına bağlıdır. Küçük yavruların günde yaklaşık dört kez beslenmesi gerekir. Üç aylıkken, beslemeyi günde üç kez azaltın. Altı aylıkken ve sonrasında günde iki kez besleyin.

Bazı sahipler yavrularını çiğ bir diyetle besler, yani tamamen el değmemiş etler anlamına gelir. Bu, esasen pişmemiş et satın almak, paketinden çıkarmak ve doğrudan köpeğinize vermek anlamına gelir (evet, kemiği içeride!).

Seçim size kalmış. çiğ diyet tartışmalı , bazıları bir köpeğin yemesi gereken tek diyet olduğunu söylüyor, ancak önemli ölçüde daha yüksek bir fiyata geliyor. Sizin için en uygun seçeneği seçin; Ne seçerseniz seçin, diyetin yüksek kaliteli olduğundan ve büyük ırkınızı destekleyebileceğinden emin olun.

Yavrular, yetişkinlerin yılda yaklaşık 610 libre tükettiği yerde, yılda yaklaşık 580 libre köpek maması tüketir. Bir köpek yavrusunu beslemek, yılda ortalama 645 dolara mal olurken, yetişkin bir Boerboel'i beslemek maliyeti, ortalama olarak 555$, yılda 945$ kadar yüksek .

kraliyet canin vs bilim diyeti

tımar

Bataklıkta Oynayan Dev Köpek

Boerboels önemli miktarda tımar gerektirmez.

Paltoları kısa olduğu için Boerboels kapsamlı tımar gerekmez . Tımar eldiveni veya yumuşak kıllı fırça ile haftalık fırçalama, köpeğinizin harika görünmesine yardımcı olur. Fırçalama ayrıca cilt yağlarını vücuda dağıtır ve saç büyümesini destekler.

Hassas bölgelere dikkat edin ve bu alanları fırçalarken nazik davrandığınızdan emin olun. Düzenli tımar sırasında köpeğinizi pire ve parazitler açısından inceleyin. Banyoya sadece ara sıra ihtiyaç duyarlar. Suyu ılık tutun ve bittiğinde köpeğinizi havluyla kurulayın. İnsanlar için üretilmiş saç kurutma makinelerini asla kullanmayın, çünkü bunlar köpekler için çok sıcaktır.

Boerboels'in tırnakları, doğal olarak tırnakları aşındıracak sert yüzeylerde oynuyorlarsa daha az kesilmelidir. onların kulakları ayrıca düzenli olarak kontrol edilmelidir enfeksiyonu önlemek için. Köpeğinizin dişlerini diş fırçaları veya parmak kılıfları kullanarak temizlediğinizden emin olun. Köpeğinizin dişleri çiğ bir diyetle beslendiğinde daha beyaz kalacaktır, ancak düzenli diş muayeneleri hala önemlidir.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Genç Dev Irk Köpek Yavrusu

Safkan bir köpek yavrusu için 1.500 dolardan fazla ödemeyi bekleyin.

Boerboel, AKC'ye kayıtlı olduğundan, en iyisi onlarınkiyle başlamaktır. kayıt . AKC, yetiştiricileri son derece yüksek bir standartta tutar ve en kaliteli, sağlıklı köpekler üretmelerini sağlar. Bu, kalça veya dirsek displazisi gibi daha önce bahsedilen maliyetli, ağrılı doğumsal sorunların önlenmesine yardımcı olur.

AKC sizin için incelemeyi yapsa da, bir yetiştirici seçerken aranacak belirli faktörler vardır. Tüm üreme köpekleri üzerinde, köpeklerinin doğuştan gelen bir sorunu olmadığını kanıtlayan sağlık taraması evrakları var mı? Tesisleri geniş ve temiz mi? Müşterileri onlar hakkında ne diyor? Yavruların 8 haftadan önce eve gitmesine izin veriyorlar mı? 72 saat içinde satın alma sonrası bir sınava ihtiyaçları var mı? Temel durum tespiti yalnızca yardımcı olabilir.

Safkan yavruların maliyeti 1.200$ ve 2.500$, ortalama fiyatı 2.000$ .

Kurtarma ve Barınaklar

Yaşlı Güney Afrika Mastiff

Bir köpek yavrusu yerine bir kurtarmayı evlat edinmeyi düşünün.

Bir köpek yavrusu satın almadan önce bir köpek sahiplenmenizi öneririz. Her yıl yaklaşık 670.000 köpeğe ötenazi yapılıyor sığınaklarda çünkü gidecek yerleri yok, bu yüzden evinizi ikinci el bir Boerboel'e açmak büyük bir hizmet yapıyor.

Bununla birlikte, nadir görülen bir cins olduğu için, ona adanmış kurtarma bulmak zor. Dev Paws Boerboel Kurtarma en belirgin olanıdır. Başka bir seçenek, cins bir Mastiff türü olduğundan ve bu organizasyonlarda görünebileceğinden, Mastiff kurtarmalarına bakmaktır.

İşte bazı Mastiff kurtarıcıları:

 1. Amerika Mastiff Kulübü
 2. Mastiff'ten Mutts Kurtarmaya
 3. İngiliz Mastiff Kurtarma

Yetişkin bir Boerboel'i kurtarmanın en büyük yararlarından biri, bir köpek yavrusu yetiştirmenin maliyetinden ve baş ağrısından kaçınmanızdır. Birinci sınıf yavruları 1.500 $ 'a kadar mal olabilir (ilk satın alma fiyatı dahil değil!) sadece o ilk yılda ve bir köpek yavrusu lazımlık eğitimi, sandık eğitimi, ona kordonlarınızı ve ayakkabılarınızı çiğnememesini öğretme vb.

Aile Hayvanları Olarak

 • Güney Afrika'dan geliyorlar, sıcak bir iklimde daha iyi yapıyorlar.
 • Boerboel enerjiktir ve günlük egzersiz gerektirir.
 • Bu köpekler büyük, aktif köpeklerdir.
 • Apartman yaşamına uygun değillerdir.
 • Bu cins, eğitilmesi zor olabilir ve deneyimli bir sahibine ihtiyaç duyar.
 • Düzgün bir şekilde sosyalleştiklerinde, mükemmel aile arkadaşlarıdırlar.
 • Bu çalışan bir ırktır ve çeviklik, itaat ve koruyucu işlerden hoşlanırlar.
 • Tipik olarak, cins sadece köpek olduklarında en iyisini yapar.
 • Halihazırda çok evcil hayvanlı bir eviniz varsa, başka bir cins düşünün.
 • Yavru köpeğiniz erken sosyalleşmediyse köpek parkından kaçınmanızı öneririz.

Son düşünceler

Boerboels aktif, akıllı, koruyucu köpekler kim harika aile arkadaşları yapar. Eğitilmeleri zor olabileceğinden ve asi olduklarında tehlikeli olabileceğinden, ilk kez köpek sahipleri için uygun değildirler. Bu köpeklerin, koruyucu yapıları göz önüne alındığında, bir evdeki tek yavru olması gerekir. Diğer köpeklerin veya yabancıların yanında pek başarılı olmazlar, bu nedenle diğer köpekleri ve insanları doğru şekilde tanıtın.

Boyutları göz önüne alındığında, bu cins çok fazla alana ihtiyaç duyar. Apartmanda yaşıyorsanız bu cinsi almayın. Bu köpekler günlük, güçlü egzersiz gerektirir ve uzun yürüyüşler, yürüyüşler ve yoğun bir getirme oyununun tadını çıkarır.

Küçük yaşta eğitime başlamak, 8 ila 10 hafta kadar erken , temel itaati vurgulayarak. Bu cins kontrolü ele geçirmeyi sevdiği için kendinizi lider olarak kabul edin. Ayrıca köpeğinizi çeviklik, koruyucu çalışma, ağırlık çekme vb. için eğitebilirsiniz. Zihni ve bedeni harekete geçiren herhangi bir aktivite bir Boerboel'i çok mutlu edecektir. Doğru sahibi için bu cins olağanüstü bir arkadaştır.

Yorumlar