Coton de Tulear Bilgileri: Cins Gerçekleri, Özellikleri ve Daha Fazlası

Coton de Tulear, Afrika'dan gelen küçük beyaz bir kabarık neşe demetidir. Bu nadir ve oldukça egzotik yavru Amerika'da giderek daha popüler hale geliyor. Bu yüzden okuyucularımızın çoğunun tam köpek Coton düşüşünün peşinde olduğunu düşündük.

Bu küçük köpek paketi parlak, çekici ve sizi görmekten her zaman mutlu. Dürüst olmak gerekirse, onun hakkında sevilmeyecek pek bir şey yok. Ancak tüm köpekler gibi onu evinize kabul etmeden önce bilmeniz gereken birkaç şey var.Bu tür bilgi kılavuzunda, potansiyel korsan köpek geçmişi, mutlu-şanslı kişiliği, egzersiz ihtiyaçları, yoğun bakım gereksinimleri ve çok daha fazlası dahil olmak üzere ihtiyacınız olan tüm köpek ayrıntılarını keşfediyoruz. Hadi bu adamın dünyasına bir yolculuğa çıkalım ve sizin ve onun cennette yapılmış bir eşleşme olup olamayacağınızı keşfedelim.

Coton de Tulear
  • ağırlık simgesiAğırlık8-15 lira
  • yükseklik simgesiYükseklik9-11 inç
  • ömür simgesiÖmür15-19 yıl
  • renk simgesiRenklerSiyah Noktalı Beyaz veya Beyaz
 • Çocuk Dostu
 • Köpek Dostu
 • Eğitim Kolaylığı
 • tımar bakımı
 • Irk Sağlığı
 • Egzersiz İhtiyaçları
 • Köpek Maliyetleri

İçindekiler

Irk Tarihi

Tasmalı yürüyen iki beyaz tüylü köpek

Kotonlar, 2014 yılında American Kennel Club (AKC) tarafından tanındı.Coton de Tulear, Madagaskar adası , yani Afrika'nın güneydoğu kıyısından 250 mil uzakta olan Tulear limanı. Ve bu yavru resmen bir Afrika köpek ırkı , o daha çok Fransız ulusuyla bağlantılıdır. Bu onların Madagaskar üzerindeki eski sömürge yönetimine bağlı. Bu yüzden bu yavrunun Fransızca bir adı vardır ve “Ko-Tone Dih Too-Lay-Are” olarak telaffuz edilir.

Bu sevimli köpeğin tarihi, esas olarak Madagaskar seçkinlerinin sevgili köpeklerinin kıskanç koruyucuları olduğu için gizlilik içindedir. O kadar ki geçtiler sıradan insanların bir Coton'a sahip olmasını engelleyen bir yasa . Birçoğu adaya birkaç yüz yıl önce geldiklerine inanıyor. Madagaskar'a nasıl ve neden geldiklerine dair birçok hikaye var.

Bir hikaye, bu küçük beyaz köpeklerin bir gemi enkazından kurtulan tek kişi olduğunu ve adayı nasıl ele geçirdiğini anlatıyor. Ama daha olasıdır ki bunlar Bichon Frise ile ilgili yavrular aristokrat bayanlara yolculuklarında eşlik etti Madagaskar gibi egzotik adalara ve sonunda ekilen köklere. Birçok Coton kraliyet ailesine katıldı, bazıları ise sokak köpeği oldu.Onlar 1960'lara kadar bir ada sırrını sakladı ziyarete gelen bir Fransız bu güzel yavruları keşfetti ve onları Fransa'ya geri götürdü. Orada cinsi terfi ettirdi ve onları standart hale getirmek için çalıştı. Hikaye, Cotons'un Amerika'ya ilk kez 1973'te Dr. Robert Jay Russell sayesinde geldiğine dayanıyor. O da bu cinsin büyüsüne kapılarak onları Amerika'ya geri götürdü.

Madagaskar'ın resmi Kraliyet Köpeği seçildi ve bu isim bugün hala geçerli. Barbara Streisand ve Catherine Zeta-Jones da dahil olmak üzere ünlü ünlüler, bu harika yavruların gururlu sahipleridir.

Mizaç

Coton de Tulear numara yapıyor

Bu bir köpek palyaçodur ve en çok komik doğasıyla tanınır.Kotonların hiç bitmeyen şakaları ve tuhaflıkları vardır ve ailesi bu yavruyla günlük bir kahkaha fıçısı içindedir. Birincil rollerini aile eğlencesi olarak görüyorlar - bunu çok ciddiye alıyorlar ve çok iyi yapıyorlar. Mutlu-şanslı kişilikleri bulaşıcıdır ve kesinlikle herkesin gününü aydınlatırlar.

Bu cins eğlencelidir ama evde çok gürültülü değildir. Coton hayranlarının onları bu kadar çok sevmesinin birçok nedeninden biri de budur. Onlar ayrıca ailelerinin duygularıyla çok uyumlu ve birisinin eğlendirmek yerine kucaklaşmaya ihtiyacı olduğunda bilin. Bu yüzden bu sempatik yavrular harika terapi köpekleri de yaparlar. Dengelidirler ve neredeyse her zaman çok iyi davranırlar (tabii ki uygun eğitimle!)

Bu büyüleyici cins çok girişken ve herkesle iyi geçinen arkadaş canlısı yavru . Yabancıların ve ziyaretçilerin uyarılma endişesi yoktur. Bunun yerine, bu yavru muhtemelen onları ölümüne yalayacak. Kötü görünümlü bir bekçi köpeği arıyorsanız, Cotons en kötü seçim olabilir. O sevimli ve herkesle arkadaş olmak istiyor. Bu sebeple harika bir yol arkadaşı olur.

Ailelerine tapıyorlar ve onlarsız olmaya dayanamıyorlar. Bununla birlikte, diğer birçok refakatçi köpeğin aksine, özellikle ana bakıcılarına çekilirler. Biraz ... gibi Alman Çobanları , Kotonlar genellikle tek kişilik köpekler olarak tanımlanan . Bu genellikle birincil bakıcıdır, bu nedenle siz, geri kalanı ve aileniz kendi aranızda savaşabilirsiniz. Ancak bir kez özel dostunu seçtikten sonra ömür boyu karar verilir.Kotonlar hassas köpeklerdir. insan arkadaşlığı istemek . Her yerde seni takip edecekler. Bu onları ayrılık kaygısından muzdarip olmak için en iyi aday yapar. Bazıları muhtaçlıklarını sever, ancak daha bağımsız bir yavru arayanlar için sinir bozucu olabilir. Ancak diğer muhtaç köpeklerin aksine, siz oradayken talepkar değiller - sadece sizinle birlikte olmaktan mutlular.

Boyut ve Görünüm

Adımlarda kişi tarafından beyaz küçük köpek evcil hayvan

Kotonlar küçük boyutlu bir köpek ırkıdır.

tazı vs whippet

Dişiler genellikle ağırlık 8 ila 13 pound arasında, ve aralarında ölçüyorlar 9 ve 10 inç uzun, pençeden omuza. Erkekler genellikle biraz daha büyüktür, ancak kuralın istisnaları vardır. Genellikle 9 ila 15 pound ağırlığındadırlar ve 10 ila 11 inç boyundadırlar.

Kotonlar boylarından daha uzundur ve onlara dikdörtgen bir şekil verir. Dizlerine ulaşan uzun bir kuyrukları vardır, ancak hareket halindeyken veya mutlu olduklarında onu yükseğe taşırlar. Gözleri çok yuvarlaktır ve genellikle siyah renklidir ve ifadelerinde her zaman mutlu . Tüm bu saçlarının altında, çenelerine ulaşan uzun, sarkık kulakları vardır. Genel olarak, onlar kabarık bir köpek iyiliği paketidir.Coton'unuzu gösteri ringinde göstermek istiyorsanız, karşılamaları gereken belirli standartlar vardır. Bunların hepsini şurada bulabilirsiniz: Coton de Tulear AKC cins standardı . Sadece bir aile evcil hayvanı arıyorsanız, cins standardından sapabilirler. Bu kişiliklerini hiçbir şekilde etkilemez . Cins standardından sapan bu yavrular, yetiştiriciler tarafından genellikle daha düşük fiyatlandırılır.

Ceket ve Renkler

siyah beyaz tüylü köpek

Paltosu en değerli özelliğidir; yoksa kişiliği mi?

Paltoları neredeyse diğer tüm köpeklerden benzersizdir. Birçoğu, yüzyıllar önce bir genetik mutasyondan kaynaklandığına inanıyor. Uzun, yoğun ve pamuk gibi doku , dolayısıyla adı. Paltoları dalgalı ve ona Kanişvari bir görünüm veriyor.Çift kaplıdırlar ve hipoalerjenik olarak kabul edilmezler. Olgunlaştıklarında, genellikle dört inç uzunluğunda . Bu nedenle, birçok sahip, güzel gözlerini görebilmeleri için yavrularının saçlarını sevimli bir topuzla bağlar.

bu tercih edilen Koton ceket rengi tamamen beyazdır . Bununla birlikte, bazılarının kulaklarının çevresinde genellikle açık gri veya açık ten rengi olan hafif bir saç gölgesi vardır. Bu tüyler vücutlarında da bulunabilir. Birçok köpek yavrusu, genellikle bir yaşına kadar kaybolan bu gölgelerle doğar. Ancak gösteri halkasında köpeğinizi göstermek istiyorsanız, her zaman tüm beyaz köpekler tercih edilecektir.

Egzersiz yapmak

Çalışan küçük beyaz tüylü köpek

Onlar orta derecede enerji seviyesi bir köpektir.

Bu cins, tipik küçük kucak köpeğiniz değildir ve saatlerce hoş oturmayacaktır. Ama neyse ki, egzersiz ihtiyaçları da aşırı değil. ihtiyaçları olacak her gün en az 30 ila 45 dakika egzersiz . Ama onlara zamanınız varsa, mutlu bir şekilde 60 dakikaya kadar sürebilirler. Küçük bacakları, evde oyun zamanının da egzersiz olarak sayılacağı anlamına gelir.Pamuklular küçük yavrular için çok fazla bilişsel enerjiye sahip olmak , yani gün boyunca zihinsel uyarıma ihtiyaçları var. Onlara bunu sağlamazsanız, sıkılmış, mutsuz ve yıkıcı bir doggo bekleyebilirsiniz. Bu adamlar eğlendirmeyi sever, öyleyse neden çekme veya çekme becerilerini gösterebilecekleri bir sürü oyuncağa yatırım yapmıyorsunuz? Aynı zamanda çok zekidirler, bu yüzden onlara ikramlar sunan zorlu bir yapboz oyuncağı vermek, solo oyun sırasında onları eğlendirecek.

Yaşam Gereksinimleri

Kırmızı battaniye üzerinde uyuyan beyaz köpek

Bu, herhangi bir aile evinde yaşayabilecek süper uyarlanabilir bir köpektir.

Bu cinsin uyarlanabilirliği, onun en büyük çekiciliklerinden biridir. Küçük şehir dairelerinde büyük ülke mülklerine kadar ve arada herhangi bir yerde yaşayabilirdi. Tek gerçek isteği, ailesinin günün büyük bir bölümünde evde olmasıdır. En sevdiği insanlardan birkaç saatten fazla ayrı kalmaya dayanamıyor.

Kotonlar özel bir bahçeye erişimi tercih edin, ama bu gerekli değil. Özel bir bahçeye sahip olacak kadar şanslılarsa, onu köpeklere karşı korumanız gerekir. Bu arkadaş canlısı adam, yeni en iyi arkadaşı gibi davranan herkesle dolaşacak, bu nedenle güvenli bir bahçe çok önemlidir.

Coton'un arkadaş canlısı doğası, onun her yaştan çocukla yaşayabilir . Küçük olabilir ama heyecanlı küçük çocuklar tarafından yaralanmayacak kadar sağlamdır. Ancak, herkesin akıl sağlığı ve güvenliği için çocuklara köpeklerle nasıl düzgün bir şekilde etkileşime girileceğini öğretmek yine de önemlidir.

Eğitim

Suda küçük beyaz köpek

Kotonlar nispeten zekidir ve sudaki bir ördek gibi eğitim alırlar.

Bu köpekleri eğitmek nispeten basittir. İnsanlarını memnun etmeye çok hevesliler ve yeni numaralar öğrenmeye bayılıyorlar. köpek eğitiminde yeni olan ilk kez köpek sahipleri için uygundur . Yine de öğrenmen gereken birkaç şey var çünkü senin yönlendirmen olmadan sevimli yavrular olmayacaklar.

Coton'unuzun eğitimine ilk günden başlayın. Ev kurallarını belirleyin (kanepede mi? üst katta mı? vb.) ve sınırlara sadık kalın. Bu, kuralları her hafta değiştirmek yerine eğitimi çok daha basit hale getirecek. Köpek eğitimi sabır gerektirir, ancak kısa sürede sonuçları tutarlı bir şekilde görmeye başlayacaksınız. Olumlu pekiştirme eğitimi, kullanılacak en iyi eğitim yöntemidir. Muhtemelen eşit ölçülerde ikramlar, oyuncaklar ve övgü ile motive olacaklardır.

Sosyalleşme, bunun gibi kibar yavrular için bile köpek eğitiminin en önemli parçalarından biridir. Kaliteli bir yetiştirici, siz Coton'unuzu eve getirmeden çok önce yavrularını sosyalleştirecektir. Ama eğitime devam etmek senin işin. Onları mümkün olduğunca çok sayıda başka köpek, hayvan, insan ve yeni deneyimle karıştırın. bu önemli sosyalleşme süresi 3 ila 12 haftadır . Köpek parkları, yavrularınızı sosyalleştirmenin harika bir yoludur.

Bu cins için başka bir eğitim önerisi: sandık eğitimi . Bunun nedeni, onlar ayrılık kaygısına yatkın hassas yavrular ve araştırmalar, güvenli bir alan ve yeterli egzersiz sağlamanın sinirlerini sakinleştireceğini gösteriyor. Aynı zamanda, siz etrafta değilken en sevdiğiniz mobilyayı yemediklerini bilerek rahatlayabileceğiniz anlamına gelir.

Sağlık

Beyaz tüylü köpek uzanıyor

Tüm saf ırklar gibi, Coton de Tulear da genetik miras nedeniyle birkaç sağlık sorununa eğilimlidir.

Genel olarak konuşursak, Coton'un sağlığı kesinlikle ortalama bir köpekten daha iyidir. Ayrıca hoşlanır köpek krallığındaki en uzun ömürlerden biri . 15 ila 19 yaşlarında, onlarla çok mutlu yıllarınız olacak. Ancak beklenen ömrün tadını çıkarmak için onları sağlıklı tutmanız gerekir.

ile güncel tutmak düzenli sağlık kontrolleri, Onları karşılayabileceğiniz en kaliteli beslenmeyle beslemek ve düzenli egzersizle formda tutmak, onları sağlıklı tutmanın en iyi yoludur. Bilinen sağlık sorunlarını tarayan kaliteli bir yetiştiriciyle çalışmak, sağlık sorunlarını en aza indirmenin de harika bir yoludur.

Aşağıda, Coton'un soyunda bulunan ana sağlık koşullarını listeledik. Kapsamlı bir liste değil, ancak araştırmanıza başlamak için harika bir yer. AKC'nin bu koşulların meydana gelmesinin düştüğünü belirttiğini söylemekte fayda var. Koton nüfusunun yüzde biri ile yüzde beşi arasında , bu koşulları nadir hale getirir.

kalça displazisi

Bu durum, genel köpek popülasyonunu etkileyen en yaygın iskelet problemlerinden biridir. Kalçaları zayıf olan ebeveynler bunu genlerinden geçirebilir veya hızlı büyümeden kaynaklanabilir. Semptomlar arasında hareket kısıtlılığı, ağrılı hareket ve oturma, ayakta durma ve tırmanma mücadelesi yer alır.

Lüks Patella

Bu, daha küçük köpek ırklarında yaygın olan başka bir iskelet sorunudur. Bu sefer, esasen yerinden çıkan diz kapağını etkiler. Yine, hareketliliği azaltan ağrılı bir durumdur. Küçük tüy topunuzun tekme attığını veya düzensiz bir yürüyüş yaptığını fark ederseniz, araştırılması gereken bir sorun olabilir.

Göz Koşulları

Göz endişeleri de birçok köpek ırkında yaygındır. Coton'daki en yaygın göz rahatsızlığı, progresif retinal atrofidir (PRA). PRA, retinanın dejeneratif bir hastalığıdır ve zamanla tam görme kaybına neden olabilir. Yavru köpeğiniz ışığa duyarlı hale gelirse veya onları normalden daha fazla ovuyorsa, veteriner ziyaretinin zamanı gelmiştir.

Beslenme

Kurabiye yiyen siyah noktalı beyaz köpek

Bu cins çok yemez, bu nedenle aylık yemek faturanız çok yüksek olmamalıdır.

Kotonlar genellikle her gün yarım ila bir bardak yemek tüketin . Bu ödeneği en az iki farklı öğüne bölün. Ne kadar besleyeceğiniz, köpeğinizin yaşına, ağırlığına ve aktivite seviyelerine bağlı olacaktır. Aşırı beslemeyi önlemek için her zaman paket besleme yönergelerini izleyin.

Coton'unuzun beslenme ihtiyaçları hakkında hatırlamanız gereken üç önemli şey vardır:

 1. Seçmekile küçük ırklar için özel olarak tasarlanmış yiyecekler bu besleyici küçük köpekler için optimize edilmiş ve boyutlandırılmıştır.
 2. Özellikle gelişim ve ileri aşamalarda, onları yaşa uygun bir mama tanesiyle beslediğinizden emin olun.
 3. Onları her zaman beslenme ihtiyaçlarını karşılayan yüksek kaliteli yiyeceklerle besleyin. Düşük kaliteli köpek maması beslenme eksikliklerine yol açabilir.

tımar

Uzun saçlı beyaz köpek tımar ediliyor

Bakım, bu cins için en önemli ve titiz gereksinimlerden biridir.

Başlangıç tımar Coton'unuz bir köpek yavrusundan böylece onları idare etmenize alışabilirler. Paltolarına bakmak için zamanınız veya sabrınız yoksa, tamamen farklı bir köpek ırkı seçmek isteyebilirsiniz.

Kotonlar, pamuğun dokusu olan benzersiz bir çift katlıdır. Sekiz haftadan sekiz aya kadar, yavru köpeğinizin bakımı yetişkin bir paltodan çok daha kolay olan kısa ve ekstra yumuşak bir köpek yavrusu paltosuna sahip olacaktır. Paspasları önlemek için yavrularınızın günlük fırçalanması gerekir ve sizin ve yavrularınızın bakım gereksinimlerine alışması için harika bir yoldur.

8 ila 15 aylıkken yetişkin paltosu gelmeye başlayacaktır. Bu çok daha uzun ve daha kalındır ve pamuk dokusu gerçekten kendini göstermeye başlar. Bu, paspas ve karışıklığı Coton için büyük bir sorun haline getiriyor. Günlük tımar gereklidir, ancak sadece 15 dakika sürmelidir. Mat olan bölgelere yoğunlaşın örneğin kulak arkası, bacak ve dirsek.

Herhangi bir karışıklık fark ederseniz, yavru köpeğinize yumuşatıcı bir köpek dolaşıklığı spreyi sıkın. Bu, karışıklıkları gidermeye yardımcı olacaktır. Paslanma çok acı verici hale gelebilir ve sonunda çözülmesi için tam bir tıraş gerektirebilecek başka cilt sorunlarına yol açabilir.İLE kısa köpek yavrusu klibi daha kolay bir bakım rejimi tercih edenler için ceketlerini çok daha kolay yönetilebilir hale getirecek.Ancak yine de günlük fırçalamaya ihtiyaç duyacaklar - sadece daha az zaman alacak. Bu sadece gösteri yapmayan köpekler için bir seçenektir.

Coton'unuzun paltosu için en iyi bakım aracı, ölü tüyleri, düğümleri ve paspasları çıkarmak için iğneli fırça . Bitirme tarağı, yavrularınıza bitişi mükemmelleştirmek ve mat olmamasını sağlamak için bir kez daha vermek için harikadır. Ölü saçlar ceketinin içine sıkışacak. Bu, her yerde aşırı köpek kılı sevmeyenler için harika, ama bu, onu çıkarmanız gerektiği anlamına geliyor. Kotonunuzu yıkamadan önce çözmeniz önemlidir. Aksi takdirde, karışıklıklar daha da kötüleşecektir.

Çoğu Pamuk sahibi yavrularını dört haftada bir yıkayın. Eğer bir gösteri köpeğiniz varsa, onları bundan biraz daha fazla yıkamak isteyebilirsiniz. Paltolarının iyice durulanması ve kurutulması gerekir. Nemli bir ceket, bakteri ve enfeksiyon için üreme alanı olabilir. Bu nedenle, birçok sahip onları profesyonel bir kuaföre götürmeyi tercih ediyor. Sadece kuaförünüzün Coton montlara aşina olduğundan emin olun.

Coton'un ona ihtiyacı olacak haftada en az üç kez diş fırçalamak periodontal hastalıkları önlemek için. Küçük ağızları, dişlerinin sıkıca paketlendiği anlamına gelir, bu nedenle ekstra dikkat gerektirirler. Son olarak, küçük beyaz köpekler göz ve ağız çevresinde lekelenmeye eğilimlidir. Çözmek istediğiniz bir şey varsa, evcil hayvan mağazalarında birçok leke çıkarıcı ürün bulunmaktadır.

Yetiştiriciler ve Köpek Maliyetleri

Otların arasında oturan beyaz köpek yavrusu

Coton de Tulear, Amerika'da nispeten nadir bir köpek ırkıdır.

Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, saygın bir yetiştirici bulmak için seyahat etmeniz gerekebilir. Onlarla çalışmayı taahhüt etmeden önce herhangi bir yetiştiriciyi araştırmak gerçekten önemlidir. Sağlıklı bir köpek yavrusu veya hasta bir köpek yavrusu satın almak arasındaki fark olabilir. Aramanıza başlamak için harika bir yer, AKC'nin Coton de Tulear yetiştirme sayfası .

Sorumlu yetiştiriciler ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır. sağlıklı yavrular üretin ve cinsin sağlığını geliştirin. Bunu, ebeveynlerini genel sağlık sorunları için tarayarak yaparlar. Bunu düzenli sağlık kontrolleriyle takip edecekler ve sosyalleşecekler. Her zaman yavrularla ve en az bir ebeveynle yüz yüze görüşün ve ilgili sağlık sertifikalarını görmeyi isteyin.

Bir Koton'un ortalama başlangıç ​​fiyatı Saygın bir yetiştiriciden köpek yavrusu yaklaşık 2.000 dolar. Ancak çevrimiçi kaynaklar, kaliteli bir gösteri köpeği soyundan bir yavru için 4.000 dolara veya daha fazlasına ulaşabileceğini gösteriyor. Ayrıca bir köpek sahibi olmanın devam eden maliyetlerini de hatırlamanız gerekir. Evinizi kurmaktan onların bakımının yapılmasını sağlamaya kadar. Neyse ki, küçük oldukları için bir XXL doggo kadar pahalı olmamalılar.

Sorumsuz bir yetiştirici veya bir yavru değirmeni, daha düşük köpek yavrusu fiyatlarıyla sizi cezbedecektir. Cazip görünse de, muhtemelen hasta veya sosyalleşmemiş bir köpek yavrusu satın alacaksınız. Bu daha sonra veterinerler ve eğitim faturaları yoluyla uzun vadede size daha pahalıya mal olacak. bunu pek kimse bilmez evcil hayvan dükkanları genellikle yavrularını sorumsuz yetiştiricilerden alır , fazla. Sonuç olarak, sorumlu ve saygın bir yetiştiriciyle çalışmak en iyisidir.

Kurtarmalar ve Sığınaklar

Dışarıda tasmalı beyaz köpeği kurtaran yaşlı

Dedikleri gibi, alışveriş yapmak yerine benimseyin.

Bu tür köpekleri evinize kabul etmek sizin için en iyi seçenek olmayabilir. Bu durumda, bir kurtarma barınağından evlat edinmeyi düşünmelisiniz. Nadir bir köpek ırkı olduklarını hatırlamanız yeterlidir, bu nedenle çoğu hayvan barınağında bulunmaları pek olası değildir.

köpeklerde kötü davranıştan nasıl vazgeçilir

Burada iki ana seçenek var. İlk olarak, kendi yolunuza gidebilirsiniz. yerel kurtarma barınakları Kotonları tespit edip edemeyeceğinizi görmek için. Yapamıyorsanız, yakındaki bir sığınakta bir Coton'u tanıyan personelle konuştuğunuzdan emin olun. Veya ikinci olarak, Amerikan Pamuk Kulübü kendi web sitesinde bir evlat edinme bilgi sayfası var. Evlat edinmek veya evlat edinmek isteyenler için iletişim bilgileri mevcuttur.

Aile Hayvanları Olarak

Genel olarak, bu beyaz tüylü beyaz yavrular:

 • Çoğu aile türüne süper uyarlanabilir.
 • Her günün her saniyesinde insanları güldürmeyi seven komik küçük köpekler.
 • Çok sevecen köpekler, ancak birincil bakıcılarına karşı zaafları var.
 • Dost canlısı ve yabancıları ve davetsiz misafirleri kollarını açarak karşılayacak.
 • Memnun etmeye istekli ve süper eğitilebilir, yani aynı zamanda itaatkar evcil hayvanlardır.
 • İyi aile köpekleri ve her yaştan çocukların ve diğer hayvanların arkadaşlığını severler.
 • Aktif ve her gün 30 ila 45 dakika egzersize ihtiyaçları var, bu nedenle orta derecede aktif bir aileye ihtiyaçları var.
 • Yüksek bakım gerektirir ve diğer köpeklerin çoğuna kıyasla inanılmaz derecede yoğun bir tımar rejimi gerektirir, bu yüzden bu çok zamanınızı alacak bir şeydir.
 • Sosyal ve yalnız kalmaktan nefret ediyor, ama neyse ki evdeyken de çok muhtaç değiller.
 • Tüm aile için tonlarca eğlenceli olan mutlu-şanslı köpekler.

Son düşünceler

Coton de Tulear nadir bir köpek olabilir, ancak devasa kişilikleriyle biraz daha fazla ilgiyi hak ediyorlar. Bu cins rehberini okuduktan sonra, Coton hayranlarının bu küçük tatlıları neden bu kadar çok sevdiğini anlamak kolay. Uyumlu, sevgi dolu, eğlenceli, dengeli, arkadaş canlısı ve düpedüz harikalar. Temel köpek ihtiyaçlarını karşılayabildiğiniz ve can attıkları arkadaşlığı onlara sağladığınız sürece, harika bir şekilde geçineceğinizden emin olabilirsiniz.

Yorumlar