Bernese Dağ Köpeği Karışımları: 15 Harika Berner Melezleri

Bernese Dağ Köpeği Karışımları: 15 Harika Berner Melezleri

Bernese Dağ Köpeği, 2019'da İsviçre Alpleri ve Amerikan Kulübesi Kulübü dışında hızla popülerlik kazanıyor. bu cins sıralandı 22 gibind Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. Benzer Golden Retriever karışımları Bernese Dağ Köpeği, sadakati ve mizaçları nedeniyle çok popüler bir tasarımcı köpek ebeveyni haline geliyor.

Bernese Dağ Köpeği, yaşlı bir köpek türüdür. İsviçre kökenli , özellikle, Bern bölgesi. O, dört İsviçre Dağ ırkından biridir, ancak kesinlikle İsviçre dışında en popüler ve en iyi bilinen ırktır. O çok güçlü bir köpektir, bu yüzden İsviçre mandıra çiftliklerinde ağır yüklü arabaları çekmek için köpek tercihi olmuştur. Amerika'ya ilk kez 1926'da geldi ve o zamandan beri hem çalışan bir köpek hem de bir aile köpeği olarak popülaritesi giderek arttı.Erkek Bernese Dağ Köpekleri etkileyici bir 80 ila 115 pound ağırlığında ve 25 ila 27 inç boyunda ve dişiler 70 ila 95 pound ağırlığında ve her ikisi de pençeden omuza 23 ila 26 inç ölçüyor. Ailesiyle oynamayı seven, ancak aynı zamanda güneşlenmek ve ürpertici bir öğleden sonrayı da seven, iyi huylu ve tatlı huylu bir ruhtur. Çalışma enerjisini tatmin etmek için günde yaklaşık 60 dakika egzersize ihtiyacı var. Bu büyük üç renkli köpek oyuncak ayı, çarpıcı derecede güzel bir yavru, ancak güçlü bir sahip olduğu kadar itaat ve tasma eğitimine de ihtiyacı var. Koruyucudur, ancak nadiren agresiftir ve yabancılara karşı oldukça utangaç olabilir.

Popüler Bernese Karışımları

Karışık ırklar veya aynı zamanda bilinen adıyla tasarımcı köpekler, her iki ebeveynin karışımıdır. Bu, onların yarısının bir cins ve diğerinin yarısı olabileceği anlamına gelir ya da yalnızca bir ebeveyne çok benzeyebilir ve diğerinden sadece bir ipucu olabilir. Her iki durumda da, karışık cins köpekler söz konusu olduğunda, hangi genleri bekleyeceğinizi bilemezsiniz veya garanti edemezsiniz.tenis topu neden yeşildir

Bununla birlikte, herhangi bir Bernese Dağ Köpeği karışımından bekleyebileceğiniz şey, büyük bir köpek olacağı veya diğer küçük ebeveynden çok daha büyük olacağı ve diğer ebeveyninden genleri miras alacak olsa da, her zaman bir dokunuşa sahip olacaktır. Bernese Dağ Köpeğinden tatlılık ve uysallık ve muhtemelen güçlü ama biraz utangaç bir karakter olacak. Bu yüzden, daha fazla uzatmadan, bulabileceğiniz en şirin Bernese Dağ Köpeği karışımlarından bazılarına göz atalım!


Altın Dağ Köpeği

Kayalar Üzerinde Altın Dağ Köpeği

Irklar: Bernese Dağ Köpeği ve Golden Retriever

Altın dağ köpeği, onun sayesinde arkadaş canlısı Golden Retriever ebeveyn, etraftaki en tatlı ve en dost canlısı kakalardan biridir. Ailesine karşı çok sevecen ve yabancılara ısındığında onlarla da şefkatlidir. Gerçekten yalnız kalmaktan hoşlanmıyor, bu yüzden bu çocuğun çoğu gün onunla birlikte olabilecek bir aileyle olması gerekiyor. Çok nazik olduğu için, daha küçük çocukları olanlar ve diğer aile hayvanları için mükemmel bir aile hayvanıdır.70 ila 110 pound ağırlığında olacak ve pençeden omzuna 23 ila 27 inç arasında bir ölçü alacak, bu nedenle bu orta ila büyük boy köpeğin bolca odası olan bir eve ve etrafını garanti edebilecek aktif bir aileye yerleştirilmesi gerekecektir Her gün 60 dakika egzersiz. Ya renkli kaplamayı ya da altın ya da üç renkli bir karışımı miras alacak, ancak her iki durumda da ceketi yumuşak ve ipeksi pürüzsüz olan orta uzunlukta olacaktır. Bu karışım hakkında daha fazla bilgi için, Golden Mountain Tam Cins Profili .


Bernedoodle

Bernedoodle Köpek

Irklar: Bernese Dağ Köpeği ve Kaniş

Bernedoodle tipik olarak Kanişin daha kıvırcık saçları , ancak Bernese Dağ Köpeği ebeveyninin renkleri ve işaretleriyle. Kaniş ebeveyni hipoalerjenik bir köpektir ve Bernedoodle, Kaniş'in tek katını miras alabilirken, muhtemelen hipoalerjenik köpek Bernese Dağ Köpeği etkisinden dolayı. Tabii ki boyutu bağlı olacak hangi boy kaniş kendisinden yetiştirilir, ancak genellikle benzer boyutta standart kanişle yetiştirilir, bu da boyunun 17 ila 25 inç arasında olacağı ve 50 ila 100 pound ağırlığında olacağı anlamına gelir.Enerjik olacak ve her gün en az 60 dakika yoğun egzersize ihtiyacı olacak ve av burnu ile Bernedoodle'ın keskin bir koku alma duyusu olması muhtemeldir. O aynı zamanda insanlarına çok tapan tatlı bir köpek ve onu her zaman kanepede her tarafınıza yayılmış olarak bulacaksınız. Bize gidin Bernedoodle cins profili Daha ayrıntılı bilgi için sayfa.


Bordernese

Bordernese

Irklar: Bernese Mountain Dog & Border Collie

Tipik olarak, Bordernese, Border Collie ebeveynine çok benzeyecek, ancak Bernese Dağ Köpeğinin üç renkleri ve işaretleriyle biraz daha büyük olacak. Ebeveynlerinin her ikisinin de kalın, orta uzunlukta bir ceketi var, bu yüzden Bordernese'de aynı kabarık köpeği bekleyebilirsiniz. Büyük sarkık kulakları ve iri kahverengi gözleri olacak. 20 ila 25 inç arasında ölçü alacak ve 45 ila 85 pound ağırlığında olacak.

Bordernese ailesine karşı çok sevecen ve naziktir, ancak Border Collie'nin gütme içgüdülerini miras alırsa, onu daha genç aile üyelerini dolaşırken bulabilirsiniz. Sık sık yabancılara mesafeli, ancak bir süre sonra onlara ısınacak. Her iki ebeveyni de zekidir ve 1 numaralı Border Collies zekasını miras alırsa, ellerinizde çok fazla eğlenmeye ihtiyaç duyacak ciddi derecede akıllı bir beyin kutusuna sahip olacaksınız.
Bernsky

Bernsky Köpek

Irklar: Bernese Dağ Köpeği ve Husky

Bernsky yakışıklı bir köpektir ve kesinlikle bunu biliyor! Kocaman tüylü bir paltosu, husky'nin parlak mavi gözleri ama Bernese Dağ Köpeği'nin koyu siyah ve kahverengisi ile çarpıcı bir yavru. Çoğu zaman, ya Bernese Dağ Köpeğinin kahverengi kaşları ya da Husky'nin maskesi gibi yüz işaretlerini miras alır. Büyük üçgen kulakları miras alacak, ancak, sarkık olabilirler veya dik olabilirler veya bazen her birinden biri olabilir! 21 ila 26 inç arasında ölçü alacak ve 45 ila 90 pound ağırlığında olacak.

Bernsky bu listedeki en enerjik köpektir, bu nedenle günde en az 90 dakika egzersiz yapmasını garanti edebilecek aktif bir aileye yerleştirilmesi gerekir. Sadece hız ihtiyacını miras almakla kalmayacak, aynı zamanda arabaları çekmek için kaslı yapıyı da miras alacak, bu nedenle kızak, bu adamla mükemmel bir aile günü olacak. Ailesinin arkadaşlığını seven konuşkan bir adamdır ve bu nedenle yalnız kalmaktan nefret eder. Çoğunlukla zekidir, ancak konsantrasyonu yoktur, bu nedenle eğitim seanslarını kısa ve tatlı tuttuğunuzdan emin olun ve ilgi odağı olmayı seven, ama aynı zamanda kucaklaşmak için ne zaman sakinleşeceğini de bilen komik bir köpek bekleyin.


Labernese

Labernese

Irklar: Bernese Dağ Köpeği ve Labrador RetrieverLabernese, onun için çok popüler bir karışımdır. Labrador ebeveyn Amerika'daki en popüler köpektir. Arkadaş canlısı tavrı, aktif yaşam tarzı ve zekasıyla, en aktif aile üyeleriyle koşuya veya yüzmeye gitmeyi seven dengeli bir aile arkadaşıdır. Aynı zamanda eğitilmesi hayali olan çok itaatkar bir köpektir.

Labernese, dökülme mevsimi boyunca ve yıl boyunca orta derecede tüy dökecek, kısa ve orta uzunlukta bir ceketi var, bu nedenle bu adamla günlük fırçalama seansları yapmayı bekleyin. Her iki ebeveynin herhangi bir rengini miras alabilir, ancak büyük olasılıkla ya düz siyah renkli ya da siyah beyaz olacaktır. Sarkık kulakları, koyu kahverengi veya siyah gözleri ve kare etli bir burnu olacaktır. 22 ila 26 inç arasında ölçecek ve 55 ila 80 pound ağırlığında olacak.

shih tzu koşum takımı

Büyük Bernese

Büyük Bernese

Irklar: Bernese Dağ Köpeği ve Büyük PirenelerBüyük Bernese, bu listedeki en büyük çocuklardan biridir, bu yüzden çiftliğinizde yeriniz varsa, o zaman sizin için mükemmel bir köpek olabilir! Boyu 24 ila 30 inç arasında olacak ve 90 pound ve üstü ağırlığında olacak. Tüm yıl boyunca çok fazla tüy dökecek kalın ve kabarık bir ceketi var, bu yüzden en iyisi iyi bir elektrikli süpürgeye ve bir sürü tiftik rulosuna yatırım yapmalısınız! Onun ceket beyaz olacak nadir durumlarda siyah lekelerle kahverengi renktedir. Her iki ebeveyn de karlı Avrupa dağlarından selamlarken, bu köpek daha soğuk bir iklimde iyi olur ve sıcak bir iklimde pek iyi olmaz.

Ailesine karşı dost canlısı ve sevecen, yabancılara karşı utangaç. Kaba gücüne rağmen evde görece uysal ve sakindir, ancak enerjisini yakması için günde en az 1 saat egzersiz yapması gerekir. Ona çekmesi için bir araba ya da koruması için bir koyun sürüsü vermek, onu köpeklerin en mutlu olmasını sağlar!


Saint Bernese

Saint Bernese

Irklar: Bernese Dağ Köpeği ve Saint Bernard

İsviçre Alp genlerinin kombinasyonu sayesinde, Saint Bernese sadece İsviçre Dağ köpeklerinin kralı olabilir. 24 ila 29 inç arasında duran ve 90 ila 140 pound ağırlığındaki bu listedeki en büyük adamlardan bir diğeri ve bu nedenle dolaşmak için bolca odası olan büyük bir eve yerleştirilmesi gerekiyor. O zekidir ve insan ailesine gerçek bir bağlılıkla senden asla uzak olmayacak, bu yüzden en iyisi onun şirketine alışmalısın! Bu adam, küçük insanlara karşı çok koruyucu ve sevimli olacak ve harika bir dadı köpeği olacak.Saint Bernese, herkesi sıcak tutmaya yetecek kalın ve parlak bir ceketi var, bu yüzden etrafta en iyi köpek sıcak su şişesini bekleyin. Her iki İsviçre ırkının da beyaz, kahverengi ve siyah lekelerini spor yapacak ve bu adamın köpeğini herkesle ve her şeyle paylaşacağından emin olabilirsiniz! O oldukça çekici ve ailesiyle çok şakacı, bu yüzden bu büyük yumruyla çok eğlenmeyi bekleyin.


Bernese Çoban

Bernese Çoban

Irklar: Bernese Dağ Köpeği ve Alman Çoban Köpeği

Bern Çoban Köpeği çok sadık bir köpek ve efendisini putlaştıracak ve asla yanından ayrılmayacak biri. Ailesine karşı çok koruyucudur ve evinizin çevresinde istenmeyen bir şey veya herhangi bir şey olup olmadığını size bildirecektir. Zeka ve efendisini memnun etme hevesi, yanınızda süper itaatkar bir köpeğiniz olduğu anlamına gelir, ancak onun enerji seviyelerini de tatmin etmeniz gerekir, aksi takdirde huzursuz, sıkılmış ve yıkıcı olacaktır.

Bernese Çoban'ın görünüşü Alman Çoban Köpeğine benzer, ancak çok daha büyük olacaktır. Paltosu kabarık ve kalın olacak ve hangi renkleri alacağı bilinmiyor, ancak muhtemelen her iki ebeveynin siyah, ten rengi ve beyazının bir karışımı olacak. 23 ila 28 inç arasında herhangi bir yerde ölçecek ve 75 ila 110 pound ağırlığında olacak. Yani, odaya ve doğru dökülme aletlerine sahip olduğunuz sürece, bu sevecen çocuk size mükemmel şekilde uyacaktır. Şu ayrıntılı makaleye göz atın: Bernese Çoban daha fazla bilgi için.


Boxnese

Boxnese Köpek Yakın Çekim

Irklar: Bernese Mountain Dog & Boxer

Boxnese, bu listedeki en aptal ve beceriksiz köpek palyaçolarından biridir, bu yüzden komik bir dört ayaklı şovmen arıyorsanız, Boxnese'den başka bir yere bakmayın. Tatlı ve sevecen ve her zaman oynayacak bir sonraki oyunu arıyor, bu nedenle her gün en az 60 dakika yoğun egzersize ve arka bahçede birkaç saat daha etkileşimli oyunlara ihtiyaç duyan enerjik bir adam bekleyin. Her zaman oynayacak bir sonraki oyunu aradığı için, eğitmesi en kolay köpek değildir, bu yüzden tutarlı ve sabırlı bir efendiye ihtiyacı vardır.

Boxnese, 22 ila 26 inç arasında ölçecek ve 60 ila 100 pound ağırlığında olacak. Boxer'a çok benzeyecek, ancak daha kalın bir vücuda sahip olacak. Tipik olarak, her iki ebeveyni tarafından paylaşılan siyah, kahverengi ve beyaz işaretlere sahiptir, ancak hangi işaretler veya desenler alacağı kimsenin tahmin etmediği bir şeydir. Paltosu orta uzunlukta, Boxer'dan biraz daha uzun ama Bernese'den çok daha kısadır, ancak ceketi her zaman yumuşak ve ipeksi pürüzsüzdür.


Bergle

Bergle Mix

Irklar: Bernese Dağ Köpeği ve Beagle

Bergle, nazik ve çekici bir tavrı olan nazik ve yumuşak bir köpek arkadaşıdır. Yine de burnuna dikkat edin, çünkü sizi en iyi tasmasız köpek olarak kandırabilir, ama avın kokusunu alır almaz, Bergle'den daha hızlı inecektir! O, efendisinin o gün için seçtiği aktiviteden memnun olan mutlu ve şanslı bir adam. Beagle'ın uluyan özelliğini miras alma eğilimindedir, bu nedenle gürültü kontrollü bir apartmanda yaşıyorsanız sorun yaratabilecek gürültülü bir adam bekleyin!

Paltosu kalın olacak, ancak Bernese Dağ Köpeğinden çok daha kısa olacak, ancak yine de yıl boyunca ılımlı bir tüy dökücü olmasını bekleyebilirsiniz. Tipik olarak, Beagle'ın beyaz ve kahverengi renklerini miras alır, ancak ceketi boyunca siyah bir sıçrama ile. Kulakları çok sarkacak ve en sevimli koyu renkli düğme gözlerine sahip. 15 ila 23 inç arasındadır ve 30 ila 70 pound ağırlığındadır. Bu adam, listedeki en küçüklerden biri, bu da onu daha küçük bir İsviçreli yardımcısı arıyorsanız harika bir seçenek haline getiriyor.

Alabama'daki köpek parkları

Avustralyalı Bernese

Aussie Bernese Mix

Irklar: Bernese Dağ Köpeği ve Avustralya Çoban Köpeği

Aussie Bernese, tıpkı Bernsky gibi, tipik parlak mavi gözleri siyah, ten rengi ve beyaz renklerine, genellikle bir merle karışımı ile ayarlanmış bir başka çarpıcı köpektir. Her iki ebeveyni gibi kalın bir ceketi var ve neredeyse her gün bakabileceğiniz bir ceketi var, bu yüzden güzel paltosunun üstesinden gelmek için zamanınız ve araçlarınız olduğundan emin olmalısınız. 20 ila 25 inç arasında ölçü alacak ve 60 ila 90 pound ağırlığında olacak.

O, onu yeterince eğlendirmezseniz, etrafınızda daireler çizecek, bu yüzden sadece onunla geçirecek vakti değil, aynı zamanda onu eğlendirecek enerjisi olan bir ailenin yanına yerleştirilmesi gereken ciddi bir zeki köpek. Bu adam yapılacak bir işte çok daha mutlu olacak ve yoksa onu mutlu edecek çok fazla eğitim ve interaktif seans bekleyecektir. Aussie Bernese, sokakta başları çevirecek göz alıcı bir köpek, ancak yabancılardan gördüğü ilgiye geldiğinde biraz utangaç olacak.


Bernese Rottie

Bernese Rottie

Irklar: Bernese Dağ Köpeği ve Rottweiler

Bernese Rottie, ailesini ve mülkünü çok koruyacak büyük yakışıklı bir köpek, bu yüzden sizi ve ailenizi koruyabilecek ağır bir tazı peşindeyseniz, o zaman bu adamdan başka bir yere bakmayın. Efendisi, arkadaşlarını mülküne davet ettikten sonra bile, biraz mesafeli olacak ve bir iki felç için yeterince ısınması biraz zaman alabilir. Ancak o, göbek çizilmesinden başka hiçbir şeyi sevmeyen büyük salak bir köpektir!

Ebeveynlerinin her ikisi de neredeyse aynı boyutta ve bu nedenle Bernese Rottie 23 ila 27 inç arasında ölçecek ve 75 ila 125 pound ağırlığında olacak. Yani bu listedeki diğer birçok karma yavru gibi, bu büyük adam için çok fazla alana ihtiyacınız var. Tıpkı Bernese Dağ Köpeği gibi kabarık bir paltosu olacak, ancak Rottweiler'ın koyu siyah ve kahverengi renklerinde olacak. O, en azından iki günde bir fırçaya ihtiyaç duyacak, orta ila ağır bir dökücüdür.


Dağ Mastifi

Dağ Mastifi

Irklar: Bernese Dağ Köpeği ve İngiliz Mastiff

Mountain Mastiff, buradaki Dağ karışımlarının en büyüğüdür ve 100 ila 200 pound ağırlığındadır ve 25 inç artı ölçüsü vardır. Bu adamlardan birini evinize kabul etmeyi düşünüyorsanız, büyük bir arka bahçeye sahip büyük bir eve ihtiyacınız var. Uzun boyundan daha uzun ve fıçı göğsüne sahip, ancak kahverengi ve siyah palto renkleri ile Bernese Dağ Köpeğine benzer kabarık bir ceketi var. Bu cins görünebilir uzun saçlı bir çoban köpeği gibi , sadece daha belirgin siyah renklerle.

Ailesini tehlikeye karşı koruyacak, görkemli ve ağırbaşlı bir köpektir, ancak iyiliği karşılığında çok fazla göbek ovma ve felç beklemektedir. Evde sakin ve uysaldır, ancak arka bahçede iyi bir boğuşmanın tadını çıkarır. Gün boyu kanepede kalma protestolarına rağmen, büyük bedenini sağlıklı tutmak için her gün egzersiz yapması gerekiyor. O da başka bir serseri, bu yüzden giysilerinizin veya koltuğunuzun uzun süre kuru kalmasını beklemeyin, ancak bu büyük ayının sunduğu tüm sevgiye kesinlikle değer!


Chownese

Chow Bernese Karışımı

Irklar: Bernese Dağ Köpeği ve Chow Chow

Chownese, bu listedeki en olası eşleşmelerden biridir, ancak aslında oldukça iyi çalışan bir eşleştirmedir. Ebeveyninin mizacı oldukça benzerdir, çünkü sonsuza dek sadıktırlar ve insan sürüsüne aşık olurlar, ancak yabancılara karşı soğuk ve şüphelidirler, bu yüzden onun tüm ziyaretçilerinizin üzerinden atlamasını beklemeyin! Oldukça ciddi bir köpek olabilir ve büyüleyici küstah tavrıyla, onu asla Boxnese kadar aptal olarak yakalayamazsınız!

Chownese'nin Chow Chow ebeveynine benzer bir yelesi olan kabarık bir ceketi var ve genellikle her iki ebeveynin de kahverengi ve ten rengini siyah bir sıçrama veya parlaklıkla alacak. Tüylü ceketine rağmen, görünüşüyle ​​gurur duyduğu biliniyor ve onu nadiren saçı yersiz yakalarsınız ve onu çoğu kez kedigiller gibi kendini temizlerken bulacaksınız. 20 ila 25 inç arasında ölçü alacak ve 55 ila 90 pound ağırlığında olacak.


Bernakita

Bernakita

Irklar: Bernese Dağ Köpeği ve Akita

Bernakita, bu listedeki en sadık köpeklerden biridir, bu nedenle, koruyucu bir şekilde yapışkan dört ayaklı bir arkadaş arıyorsanız, Bernakita'dan başkasına bakmayın. Yabancılardan şüphelenecek ve efendisine yaklaşırlarsa biraz tedirgin olabilir, ancak çok uyumlu ve itaatkar olduğu için, efendisi izin verirse efendisine yaklaşmalarına izin verecektir. Görünürde yabancı olmadığında, etrafındaki en sevgi dolu ve şefkatli adamlardan biridir ve bazen biraz salak olduğu bilinmektedir.

23 ila 28 inç arasında ölçecek ve 70 ila 130 pound arasında ağırlığa sahip olacak, bu yüzden sizi kanepede ezmeyi seven iri bir adam bekleyebilirsiniz. Tipik palto renkleri siyah, kahverengi ve beyazdır ve genellikle kıvırcık kuyruklu dik üçgen kulakları kullanır. Bu daha fazlası benzersiz Akita karışımları orada, ancak bunlar son derece ilginç bir karışım!


Son düşünceler

Bernese Dağ Köpeği bizi sadece güzelliğiyle değil, aynı zamanda harika karma yavrularıyla da süsledi. Diğer ebeveynleri sayesinde hepsinin kendine özgü tuhaflıkları var, ancak Bernese Dağ Köpeği sayesinde, ailesiyle eğlenceli ve yabancılarla biraz utangaç olan sevgiyle şefkatli bir köpek bekleyebilirsiniz.

Boyutu bazı insanlar için çok fazla olsa da, bu cins hızla son yıllarda çok popüler hale gelen tasarımcı köpek trendinin en sevilen ebeveynlerinden biri haline geliyor. Onunla geçirecek zamanınız, ona verecek odanız ve onu egzersiz için enerjiniz olduğu sürece, bu listede herkes için bir şeyler var!

Yorumlar

Christine
Bernese Bernard'ım var (yetiştiricinin yavruları bu adı vermiş). Zeba
Kelly Wilson
Hikayenizi paylaştığınız için teşekkürler Christine! İNANILMAZ bir köpeğe benziyor!