Küçük Irklar İçin En İyi Köpek Maması: Derecelendirmeler ve İncelemeler

Küçük Irklar İçin En İyi Köpek Maması: Derecelendirmeler ve İncelemeler

Küçük cins köpeğiniz için en iyi köpek mamasını mı arıyorsunuz? Dışarıda o kadar çok farklı küçük cins yavru var ki, karşılaştırırken neyin en iyi olduğunu bilmek zor. köpeğiniz için farklı kuru mama . Bir yavru köpeği evinize davet etmek, bir ailenin yaşayabileceği en ödüllendirici deneyimlerden biridir ve endişelenmeniz gereken son şey beslenmedir. Bu nedenle bu kılavuzu bir araya getirdik.

Yavru köpekler ağladığında ve kuru mamaya ihtiyaç duyma noktasına gelmeye başladığında, onu doğru şekilde almak önemlidir. Yavru olma, köpeğiniz için en kritik büyüme dönemidir ve köpeğinizin uygun besinlerle beslendi bu süre zarfında sağlıklarını ve büyüme yörüngelerini etkileyebilir. Bu erken aşamalarda büyümeyi desteklemek için besin açısından yoğun ve antioksidanlar ve diğer vitaminlerle dolu bir kuru mama yemeye ihtiyacınız olacak.Küçük ırklar için köpek maması bulurken, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç önemli unsur vardır. Aksine daha büyük cins yavru köpekler için yapılmış yiyecek , küçük cins köpek sahiplerinin yaptığı en büyük hatalardan biri, yavru köpeğinizin ağzı için çok büyük . Bu olabilir boğulmaya neden olmak ve diğer sorunlar. Küçük ırklar için özel olarak hazırlanmış bir formüle bağlı kalmak çok önemlidir. Aşağıdaki yazımızda, küçük cins kuru köpek mamasında aramanız gerekenlerin yanı sıra favori markalarımızdan bahsedeceğiz. Başlayalım!

Bir Bakışta: Küçük Irk Yavru Köpekler İçin En Sevdiğimiz Yiyecekler

Diamond Naturals En İyi Genel
Bizim Puanımız

En İyi GenelDiamond Naturals Küçük IrkChewy.com'da görüntüle
Mavi Bufalo Küçük Irk Yavru Köpek Bütçesi
Bizim Puanımız

Bütçe Seçimi

Mavi Buffalo Küçük IrkChewy.com'da görüntüle
Canidae Yavru Küçük Irk
Bizim Puanımız

Tahılsız

Canidae Küçük Irk Yavru

husky kurt karışımı
Chewy.com'da görüntüle

Not: Yukarıdaki bağlantılara tıkladığınızda, ek ürün bilgileri ve müşteri incelemeleri alabileceğiniz Chewy.com'a yönlendirilirsiniz. Bir satın alım yaparsanız, size hiçbir ek ücret ödemeden komisyon kazanıyoruz.Küçük Irk Yavruları

Küçük Irk Yavruları Yeme

Küçük cins yavrular, yaklaşık 3 aylıkken kuru mama yemeye başlamalı ve yavru yaklaşık bir yaşına gelene kadar devam etmelidir. Küçük cins köpek maması üzerinde kalmamalılar 15 aylıktan uzun süredir veya aşırı kilo alma riskiyle karşı karşıya kalırlar. Kilo aldıklarında ondan kurtulmak zorlaşır. Fazla kilolu köpeklerin egzersize ihtiyacı olacak ve muhtemelen bir düşük kalorili köpek maması . Küçük cins köpek maması son derece zengindir, bu yüzden onu uygun şekilde yönetmek önemlidir.

Çoğu küçük ırk, tamamen büyüdüklerinde 20 kilodan fazla ağırlık temizleyemez. Tanıma göre küçük ırklar 22 pounddan daha ağır değil . Aşağıdaki yavru köpek maması analizi, karışık cins yavruları veya daha küçük tasarımcı köpekleri içeren çoğu küçük ırk için en iyi yiyecekleri kapsayacaktır. Bununla birlikte, türe özgü bir dizi beslenme rehberi de hazırladık. Daha küçük bir cins köpeğiniz varsa, bu cinse özgü beslenme kılavuzları yardımcı olmalıdır.

Küçük Irk Yavrularının Besin İhtiyaçları

Gıdalarda Küçük Irk Yavru Köpek Besinleri

Küçük cins köpekler, orta boy ve daha büyük cins köpeklerden farklıdır. Çok daha yüksek metabolizmaları ve metabolik hızları vardır, bu da yapabilecekleri anlamına gelir. yemeklerini oldukça çabuk yakmak . Küçük cins yavrularınız yeterince veya sık sık yemiyorsa, uygun şekilde tedavi edilmezse zayıflığa, uyuşukluğa ve hatta ölüme neden olabilecek düşük kan şekeri problemi yaşamaya başlayabilir.Eşsiz beslenme ihtiyaçları nedeniyle, küçük cins yavru köpeğiniz günde birkaç kez beslenmeli ve çok kalorili bir yiyecek seçimine sahip olmalıdır. Küçük cins yavrular, büyük cins yavrulara göre çok daha az ağırlığa sahiptir, bu nedenle besinlerdeki yoğunlukları yiyeceklerin eşleşmesi gerekiyor . Hayatta kalmak için günde 350 kaloriye ihtiyaç duyan sekiz kiloluk köpek, bir mastiffin ihtiyaç duyacağından daha fazla kilo vücut ağırlığı için daha fazla kaloriye ihtiyaç duyacaktır. Bu aynı zamanda küçük cins yavrularınızı ilk kuru mama mama üzerine koyarken göz önünde bulundurmanız gereken bazı malzemeler olduğu anlamına gelir.

Aranacak Malzemeler

Küçük Irk Yavru Mamasında Yaban Mersini

Bütün Et veya Et Yemeği: Bütün etler tercih edilir, ancak bütün et ile yapılan köpek mamaları tipik olarak et yemekten daha pahalı olacaktır. Et yemeği hala iyi olsa da yapıldığı hayvanın tüm dokularını içerir . Yan ürünler et yemekten farklıdır ve mümkünse kaçınılmalıdır. Küçük cins yavrularınız için sağlıklı et örnekleri arasında Balık, Tavuk, Sığır Eti ve Bizon bulunur.

Sağlıklı Karbonhidrat ve Tahıllar: Yavru köpeğiniz herhangi bir taneye duyarlıysa, tahıl içermeyen bir formül düşünmek isteyebilirsiniz. Pek çok üretici, Taste of the Wild da dahil olmak üzere tahıl içermeyen formüllü köpek maması sunmaktadır. ve Orijen . Çoğu yavru, tahıllarla iyi iş çıkarır ve Purina gibi daha büyük markaların birçok farklı tahıl dolgulu seçeneği vardır ve bütçede tahılsız köpek mamalarının çoğundan daha kolay olacaktır.

Meyveler ve Sebzeler: Meyveler ve sebzeler iyi bir lif kaynağıdır ve çoğu zaman bunların yavru köpekler için yiyeceklere dahil edildiğini görürsünüz. Ananas gibi meyveler sindirime yardımcı olabilir ve bağışıklık sistemini güçlendirebilir. Tatlı patatesler başka bir yaygın bileşendir birçok farklı köpek mamasında. Kızılcık, idrar fonksiyonlarına yardımcı olabilir ve yaban mersini gibi diğer bileşenler lif içeriğine yardımcı olabilir.Vitaminler ve Mineraller: Küçük cins Yavru köpeğinizin mamasına dahil etmek isteyeceğiniz birçok vitamin ve mineral vardır. B vitaminleri bağışıklık sistemini güçlendirir, biyotin ve beta-karoten her ikisi de önemlidir. Çinko ve demir, yavrularınızın genel sağlığına katkıda bulunur ve kalsiyum, yavrularınızın güçlü kemikler geliştirmesine yardımcı olur.

Su: Nem içeriği, yaptığımız her köpek maması karşılaştırmasında karşılaştırdığımız bir şeydir. Yavru köpeğinizi sulu tutmak son derece önemlidir. Yavru köpeğinizin bağışıklık sisteminin gerektiği gibi su içmeden düzgün şekilde çalışması imkansızdır.

Doğal Koruyucular: Bu, köpeğinizin mamasının taze kalmasına yardımcı olacaktır. Bazı koruyucular doğal kaynaklardan elde edilirken, diğerleri insan yapımıdır ve genellikle düşük kaliteli köpek mamalarında bulunur. İnsan yapımı koruyucular kansere neden olabilir, bu nedenle uzak durmak önemlidir.Küçük Irk Yavruları İçin En İyi Yiyecekler

Küçük Irk Yavru Köpek Maması Yeme

Tamam, bu çok fazla bilgiydi. Ancak, beslenmeye dayalı küçük cins bir köpek maması seçmek söz konusu olduğunda neyin önemli olduğunu anlamak önemlidir. Sırada, aynı faktörlere ve bunların gerçekte nasıl markalar arasında karşılaştırma .

Bu kılavuzla buradaki amacımız size zaman kazandırmaktır. Aşağıda küçük cins yavru köpekler için en sevdiğimiz köpek maması markalarımız bulunmaktadır ve her markayı birbirleriyle karşılaştırıyoruz. beş önemli kategori . Protein, yağlar, lif içeriği, nem içeriği ve fincan başına kaloriyi karşılaştırdığımızı göreceksiniz. Belirli bir sıra olmadan, her markaya ve her yavru köpek mamasına dalalım ve daha derinlemesine bakalım.

Wellness KöpekMavi BuffaloElmas NaturalsCanidae PureMerrick Lil 'Plakaları
Protein % 28 % 29 % 32 % 24 % 28
Yağlar % 19 % 17 % 22 % 13.5 % on beş
Lif % 4,25 % 5 % 3,5 % 4 % 4,5
Nem % 10 % 10 % 10 % 10 % on bir
Kcal / Kupa 489 415 419 525 397

Wellness Complete Puppy Küçük Irk

Wellness Complete Small Breed Puppy Formula

Wellness Küçük Köpek Maması Tamamlandı
 • Et yan ürünleri veya dolgu maddesi içermez.
 • İlk malzeme gerçek ettir (hindi).
 • Küçük cins enerji ihtiyaçlarını destekler.
 • Kalsiyum Kemik gelişimini destekler.
 • Yaban mersini ve ıspanak (antioksidanlar) içerir.
 • Omega 3’lerle deri ve ceket desteği.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Wellness, bu tarifi üç ana protein kaynağıyla yarattı: Kemiksiz Hindi, Tavuk Küspesi ve Somon küspesi ona sadece çok ihtiyaç duyduğu yavru yetiştirme gücünü sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda beyin gelişimi ve tüyleri için enerji ve yağlarla dolu. Yulaf ezmesi, arpa ve kahverengi pirinç, küçük yavrularınıza yüksek enerji seviyeleri sağlayan yumuşak ve sağlıklı karbonhidratlardır. Yaban mersini, elma ve ıspanak, gelişen bağışıklık sistemine antioksidanlar ve vitaminler sağlar.Severiz Bu tarifin sindirim sağlığı, gözler, dişler, diş etleri, cilt, kürk, enerji ve bağışıklık üzerine yoğunlaşarak tam ve dengeli beslenme sağladığını.


Mavi Bufalo Küçük Irk Yavrusu

Mavi Bufalo Küçük Irk Yavrusu Tarifi

Mavi Bufalo Küçük Irk Yavrusu
 • Tamamen doğal küçük cins köpek maması.
 • Gerçek et birinci maddedir.
 • Et yan ürünü içermez.
 • Dolgu maddesi veya suni içerik içermez.
 • Yaban mersini, bezelye ve havuç içerir (Lif).
 • Ayrıca tatlı patates (antioksidanlar) içerir.
 • Daha küçük çeneler için daha küçük boyutlu mama.
Chewy.com'da görüntüle

Kemiksiz Tavuk ve Tavuk yemeği, ihtiyaç duyduğu temel amino asitlerle dolu harika protein kaynakları olan bu listedeki ilk iki bileşen. Doğal olarak E vitamini ve biberiye yağı ile korunur ve eklenen tek renk sebze suyudur. Yaban mersini, böğürtlen ve nar gibi bezelye, tatlı patates ve havuç ona lif ve antioksidanlar sağlar ve kurutulmuş yumurta ve balık yağları DHA ve diğer temel besinleri sağlar. Ayrıca Blue Buffalo’nun, yavru köpek besinlerinin hassas bir karışımını içeren ve ayrıca kasesine ilgisini devam ettirmek için ek bir doku sağlayan soğuk şekillendirilmiş külçeler olan LifeSource Bits de listelenmiştir.

Severiz Bu tarifin, bazı yavruların geliştiği veya özellikle gevşek dışkı varsa ihtiyaç duyduğu en yüksek lif içeriğine sahip olduğu.


Diamond Naturals Küçük Irk Yavru

Diamond Naturals Küçük Irk Yavru Formülü

Diamond Naturals Küçük Irk Yavru
 • Yapay dolgu, tat veya renk yok.
 • Gerçek et birinci maddedir.
 • Gerçek kafessiz tavuktan yapılmıştır.
 • Amino asit profili kas büyümesini destekler.
 • Sürdürülebilir kaynaklardan ABD'de üretilmiştir.
 • Yaban mersini, lahana ve havuç içerir.
 • Sebzeler, yavru köpekler için lif sağlar.
Chewy.com'da görüntüle

Tavuk ve Tavuk yemeği, güçlü ve sağlıklı kaslar oluşturmaya ve korumaya yardımcı olan, listelenen ilk iki bileşendir. Yumurta ürünü ve daha aşağıda balık unu bol miktarda DHA sağlar ve chia tohumu, hindistancevizi ve keten tohumunun yanı sıra ceketi de iyi beslenir. Papaya, yaban mersini ve portakal gibi gelişmekte olan bağışıklık sistemine ve genel sağlığına önem veren birçok egzotik antioksidan da vardır. Bu tarif aynı zamanda daha sıkı bir bütçeye sahip olanlar için harika, ancak kaliteyi küçültmek istemiyorlar.

Severiz Bu tarifin küçük yavru köpekler için en yüksek protein içeriğine sahip olduğunu, bu da yavru köpek yetiştirme gücü ve etli tadı için harika.


Canidae Saf Küçük Irk Yavru

Canidae Pure Small Breed Puppy Formülü

Canidae Yavru Küçük Irk Formülü
 • Tamamen doğal malzemelerle yapılmıştır.
 • Dolgu maddesi, mısır, buğday veya soya yok.
 • Probiyotiklerle sindirimi destekler.
 • Hassas mideler için tahıl içermez.
 • Altı farklı tatta sunulur.
 • Sınırlı içerikli köpek maması.
 • Amerika Birleşik Devletleri'nde (Teksas) üretilmiştir.
Chewy.com'da görüntüle

Bu tarif sadece 8 temel malzemeden yapılmıştır, bu da yavru köpeğinizin ihtiyacı olan her şeyi alacağı ve yukarıda listelediğimiz kötü içeriklerin hiçbirini almayacağı anlamına gelir. Sınırlı içerik listeleri, mideleri çok hassas olanlar için de idealdir.

Bu tahıl içermeyen bir reçetedir ve yavrularınız enerjisini mercimek, bezelye ve fasulyeden alacak ve sağlıklı bir bağırsak florası elde etmesi için ona lif sağlayacaktır. Her bir mama parçası, hem besleyici hem de oldukça lezzetli olan çiğ dondurularak kurutulmuş Somon balığı ile kaplanmıştır.

küçük köpek koşum takımı

Severiz Bu tarifin tek et proteini kaynağı olarak Somon ile yapıldığını, bu da daha küçük yavrular veya kümes hayvanı içeriğine karşı toleranssız olanlar için harika. CANIDAE çok popüler Birçok küçük cins köpek sahibi ile, özellikle de yavru köpek aşamasındakiler.


Merrick Small Breed Puppy Lil ’Plates

Merrick Small Breed Puppy Formülü

Merrick Lil Tabaklar Küçük Irk
 • Tahıl içermeyen formül.
 • İlk malzeme gerçek et.
 • Bezelye, patates ve tatlı patates içerir.
 • Sebzeler lif ve antioksidan sağlar.
 • Eklem desteği için glukozamin ve kondroitin.
 • Küçük ırklar için daha küçük mama ısırıkları.
 • Sindirim için prebiyotikler ve probiyotikler içerir.
Chewy.com'da görüntüle

Kemiksiz Tavuk ve Tavuk yemeği, bu listedeki küçük yavrunuza yüksek seviyede protein ve enerji ile göz fonksiyonu ve kemik ve eklem desteği için DHA ve glukozamin sağlayan ilk iki bileşendir. Aynı zamanda enerji ve lif ihtiyaçları için patates, bezelye ve tatlı patatesleri listeler ve bu da optimal sindirim için pre ve probiyotiklerle daha da desteklenir. Somon yağı, keten tohumu ve folik asit cildini beslemeye yardımcı olur ve bu formül, hareket halindeki aileler için harika olan hazır paketlenmiş küçük tabaklarda gelir.

Severiz bu tarif tahıl içermez, bu da onu tahıl intoleransı olan daha küçük yavrular veya küçük yavrularını böyle bir diyetle beslemek isteyenler için bu listedeki iki seçenekten biri yapar.


Sıkça Sorulan Sorular

S: Tahıllar köpeğim için kötü mü?
C: Tahıllar çoğu köpek için kötü değildir. Aslında, bazı tahıl içermeyen köpek mamalarının kalp hırıltısı ile bağlantılı olabileceğine dair araştırmalar yapılmıştır. Yine de bu veriler kesin değil, bu yüzden gerçekten sadece deneme yanılma. Yavru köpeğinizi önce tahıl içeren bir mama ile test etmenizi ve kötü tepki verirlerse, tahıl içermeyen bir mamaya geçmenizi, ancak daha yüksek kaliteli bir markaya bağlı kalmanızı öneririz.

S: Tavuksuz küçük cins bir köpek maması aramalı mıyım?
Y: Yavru köpeğinizin midesini rahatsız etmedikçe, tavuksuz bir mama aramaya gerçekten gerek yoktur. Bununla birlikte, yavru köpeğinize kendi nedenlerinizle tavuksuz bir köpek maması almak istiyorsanız, göz önünde bulundurabileceğiniz birkaç formül vardır ve bunlardan bazıları bu makalede belirtilmiştir.

S: En iyi markalı küçük cins köpek maması nereden alabilirim?
C: Bu markaların çoğunu hemen hemen her yerden satın alabilirsiniz, ancak Chewy.com veya Amazon.com'dan çevrimiçi alışveriş yapmanızı öneririz. Bu şirketlerin her ikisi de köpek maması siparişini otomatik olarak çok kolay hale getiriyor.

S: Küçük ırkımı ne kadar köpek maması beslemeliyim?
C: Bu, köpeğinizin boyutuna bağlı olarak değişecektir. Gibi çok küçük bir cins Çay fincanı Yorkie veya Çay Fincanı Pomeranya Corgi veya a'dan çok daha az yiyecek daha küçük Corgi karışımı . Bu yavrular 5-7 pound ağırlığında olurken, bir Corgi 15-20 pound ağırlığında olacak, bu yüzden bu cinslere göre değişecektir. Çoğu üretici, yiyeceklerin arkasında, küçük cins yavrularınızı ağırlığa göre ne kadar besleyeceğinizi gösteren bir kılavuza sahip olacaktır.

S: Köpeğimi küçük cins bir köpek maması üzerinde ne kadar süre tutabilirim?
C: Küçük cins yavru köpeğinizi 12 ila 15 aylık olduklarında yetişkin bir köpek formülüne dönüştürmeye çalışmalısınız. Bundan daha uzun sürdüğünüzde, köpeğinizin aşırı kilolu olma ihtimali yüksektir, bu da küçük ırklar için zararlı olabilir.

Son düşünceler

Küçük köpek ırkları, büyük cins köpeklere kıyasla köpek maması porsiyonu başına daha fazla besine ihtiyaç duymaları açısından özeldir. Bu küçük neşe demetleri, ailenizin hayatına yıllarca süren sevgi, dostluk ve neşe getirecek. Küçük cins yavru köpeğiniz için en iyi köpek mamasını seçmek, yetişkinliğe girerken güçlü bir bağışıklık sistemi oluşturmak için bir gereklilik olmalıdır.

Küçük cins yavrularınız için seçebileceğiniz birçok farklı köpek maması seçeneği vardır. Ancak, burada bahsettiğimiz farklı yiyeceklerden herhangi birine bağlı kalarak, yavrularınız sadece ihtiyaç duydukları besinleri almakla kalmayacak, aynı zamanda siz onları yetişkin bir mama haline getirene kadar bu süreçte yiyeceklerinden de keyif alacaktır.

Yorumlar