Çay Fincanı Teriyer: Minyatür, Mikro ve Oyuncak Yorkshire Teriyerleri

Çay Fincanı Teriyer: Minyatür, Mikro ve Oyuncak Yorkshire Teriyerleri

Çay fincanı köpekleri hakkında çok fazla tartışma var, ancak aynı zamanda birçok hayranı var. farklı çay fincanı ırkları . Küçük yapıları ve yapıları nedeniyle ekstra sağlık koşullarına yatkındırlar ve bu hem maliyetli hem de çok üzücü olabilecek bir şey, bu yüzden bu gerçekten düşünülmesi gereken bir şey. Bununla birlikte, çay fincanı yavruları konusunda uzmanlaşmış saygın bir yetiştiriciye bağlı kalarak, mümkün olan en sağlıklı çay fincanı yavrularını alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Çay fincanı Yorkie de hipoalerjenik bir yavru , bu da onu alerjisi olan aileler için harika bir seçim yapıyor! Nihayetinde, çay fincanı Yorkie minyatürleştirilmiş bir Yorkshire Teriyeri'dir ve bu nedenle aynı zamanda makalemize göz atın genel olarak Yorkshire Terrier ırkı hakkında.Bununla birlikte, tüm potansiyel sahiplerin bilmesi gereken ek özel çay fincanı bilgileri var, bu nedenle bu makale minik Yorkshire çay fincanı daha yakından inceleyecek!

Çay Fincanı Köpek ve Tartışma

'Çay fincanı köpeği' terimi, aslında bir çay bardağına sığabilecek köpekleri tanımlamak için kullanılır! Hiçbir resmi köpek kulübesi kulübü 'çay fincanı' terimini tanımaz ve bu nedenle, gerçek düzenleme yok boyutlarına göre, ancak gayri resmi olarak hepsi 1 ila 4 pound ağırlığındadır. Birçok yetiştirici, bu Teriyerlerin aslında Teriyer olmadığını iddia edecek, ancak Karışık olan teriyer diğer son derece küçük cins ebeveynlerle.Onlar, çok tatlı olsalar da, aşağıda tartışılacak olan kendi benzersiz problemleriyle gelen minik minik köpeklerdir. Var çok fazla tartışma Bu adamları çevreleyen ve bu nedenle, yoldan geçenlerden gelen tüm 'awww' lere ve heyecanlı çığlıklara ek olarak, biraz eleştiri almaya da hazırlıklı olmalısınız. Çay fincanı ırklarından birçok protestocu, çok sayıda sağlık sorununu tamamen göz ardı ederek, sadece belirli bir şekilde görünmek için bir yavru yaratmanın bencilce olduğuna inanıyor.

Bununla birlikte, hayatınızda bir çay fincanı Yorkie istediğiniz konusunda kararlıysanız, o zaman en önemli şey saygın ve etik bir yetiştirici bulun kim çay fincanı yavrularının caninely mümkün olduğunca sağlıklı olmasını sağlayacak.

Tarih

Minyatürleştirme uzun zamandır insanların büyüsüydü ve çoğu zaman bir şekilde büyülü konsept . Örneğin Ödünç Alanlar, insanlarla birlikte yaşayan küçük bir aile hakkında ünlü bir fantastik roman ve dünya çapında periler ve diğer küçük efsanevi yaratıklar hakkında sayısız folklor hikayesi var. Böylece bir gün insanlar bu minyatür büyüyü en sevdiğimiz hayvanlardan biri olan evcil köpek için genişletmeye karar verdi.Veteriner hekimler, Paris Hilton bizi çay fincanı Chihuahua Tinkerbell ile tanıştırdığında çay fincanı köpeğinin büyüsünün arttığını iddia ediyorlar. 2000'lerin başı . O zamandan beri Yorkie de dahil olmak üzere diğer ırklar minyatürleştirildi. Çay fincanı Yorkie'nin ilk ne zaman yaratıldığı bilinmemektedir, ancak çay fincanı Chihuahua ve çay fincanı Pomeranian'ın yanında en küçüklerinden biridir. Guinness Rekorlar Kitabı'na göre, insanın bildiği en küçük köpek 2.8 inç uzunluğunda ve 3.75 inç uzunluğunda olan bir çay fincanı Yorkie olduğuna inanılıyordu ve bir insan yumruğundan büyük değil .

2019'da Yorkshire Terrier, American Kennel Club tarafından 10.inci Amerika'daki en popüler köpek ırkıdır. Çay fincanı Yorkie şüphesiz çok daha nadir olsa da, Yorkshire Terrier sevimli bir mizacı olan popüler bir aile hayvanıdır ve çay fincanı versiyonu da farklı değildir. Hem normal hem de küçük olan Yorkshire Teriyerleri, dünyanın her yerindeki köpek severler ve sosyal medya hesapları gibi 'Teriyer köşesi' neden bu kadar popüler olduklarını görmek çok kolay!

Mizaç

Çoğu küçük köpek gibi, çay fincanı Yorkie'nin de kocaman ve alıngan kişilik ve etrafta bu küçük köpek varken asla sıkıcı bir an olmaz. Komik, salak, aptal ve beceriksiz ve sınırsız bir enerjisi var ve onca zıplamasından ve evin içinde zıplamasından sonra bu adamın fazla egzersize ihtiyacı yok.O da insan ilgisini arzuluyor ve efendisinin kucağına kıvrılıp okşayıp kucaklanmaktan başka bir şey sevmez. Herhangi bir süre yalnız kalmaktan nefret ediyor ve çantanıza atacak kadar küçük olduğu için, onu terk etmenin hiçbir bahanesi olmadığına inanıyor. Küçük bir ses kutusuna sahip olmasına rağmen, uluması ve sızlanmaları oldukça kuvvetli olabilir. Yani, onu uzun süre yalnız bırakmak zorunda kalacağınızı düşünüyorsanız, o zaman daha az muhtaç bir köpek ırkı almayı düşünmelisiniz, ancak ona hak ettiği arkadaşlığı sağlayabilirseniz, o zaman bu muhtaçlık oldukça sevimli bir özelliktir.

Çoğu insan Oz Büyücüsü'nü görmüştü ve Dorothy'nin köpek yardımcısını oynayan Toto, ilgi odağı olan siyah bir Yorkshire Teriyeri idi. Bu adamın çok eğlenceli olduğu ve film ekibine yardım sağladığı söyleniyor. saatlerce eğlence , film yapımcılarının ona munchkin oyuncularından daha fazla para ödediğini! Bu yüzden, çay fincanı Yorkie'yi hayatınıza kabul ederseniz, sizi harika bir eğlence ve sonsuz aşkla şereflendireceğinden emin olabilirsiniz.

Boyut ve Görünüm

Herhangi bir çay fincanı köpeği için resmi bir cins standardı bulunmamakla birlikte, çay fincanı Yorkie için resmi olmayan standart yaklaşık olarak 2 ila 4 pound ağırlıkta ve arasını ölçecek 4 ve 5 inç boyunda , pençeden omuza, böylece gerçekten bir çay bardağına sığabilirler! Standart Yorkshire Terrier, Oyuncak Grubu ve böylece bu küçük adam oyuncak köpeğin oyuncağı olabilir!

Gözleri sevimli ve düğmeli, her zaman koyu renkli, uyumlu renkli bir düğme burnu var. Her zaman dik duran küçük üçgen şekilli kulakları vardır ve sahipleri saçları gözlerinin etrafına ve yüzlerini bir yay şeklinde keserek fazla dağınık olmadan yiyip içebilir. Kuyruğu orta uzunluktadır ve genellikle bir tarafa doğru kıvrılabilir, ancak asla sırtı yukarıda değildir.Ceket ve Renkler

Paltoları, ceketi ile yere düşecek olan Yorkshire Terrier ile aynıdır. uzun ve lüks kilitler ya da spor yapacaklar oyuncak ayı kesiği , vücuduna daha kısa ve daha sıkı. Saçları orta yoğunlukta ve düzdür, ancak daha kısa bir kesim sporu yaptığında tüyleri tüylü ve hafif dalgalı görünecektir. Saçları onu sıcak tutmaya yetecek gibi görünse de, vücudu o kadar küçük ki, birkaçına yatırım yapmalısınız. çay fincanı süveter soğuk aylarda onu rahat tutmak için.

Paltosu siyah, ten rengi, gümüş, beyaz veya mavi rengini alacak, ancak en popüler ve tanınabilir renk mavi ve ten rengi birlikte. Genelde dirseğinden aşağısı baş ve bacakları bronz, vücudu mavi renkte olacaktır. Paltosu, kafatasının dibinde kuyruğuna kadar uzanacak ve eşit bir şekilde ayrılacaktır.

Ek olarak, çay fincanı Yorkie, köpek alerjisi olan aileler için harika bir haber olan hipoalerjenik bir yavru.

Egzersiz Gereklilikleri ve Yaşam Koşulları

Daha önce de söylediğimiz gibi, bu adam o kadar enerjik ve zıplayan ki kendini evde yıpratma eğiliminde. Gerçekten, bu yarım pint büyüklüğündeki yavru köpeğin ihtiyacı olan tek şey, bir blok boyunca kısa bir yürüyüş yapmaktır. bacak germek ve köpek işini başka bir yerde yapma fırsatı. Her gün iki veya üç kez 5 dakikalık yürüyüşler onun için yeterli olacaktır.Bu adam her büyüklükteki ev için uygun olsa da, o kadar küçük ki daha küçük evlere, hatta daha iyisi dairelere daha uygun olabilir! Büyük bir arka bahçeye sahip daha büyük bir evde başarılı olsa da, onu kaybetmek oldukça kolay olacaktır. Ek olarak, bu adamı arka bahçenizde asla gözden kaçırmamanız tavsiye edilir, çünkü yırtıcı kuşlar onu yakalama fırsatını yakalayacaktır. onu asla gözetimsiz bırakma .

Pek çok insan onun küçük çocuklar için ideal bir aile hayvanı olacağını düşünürken, aslında tam tersidir. Çay fincanı Yorkie çok küçük ve kırılgan kazara düşme veya sıkışma bile ölümcül olabilir ve daha küçük çocuklar bunu genellikle yanlış değerlendirir. Bu nedenle, çocuklu bir ailenin yanına yerleştirilmesini tavsiye etmiyoruz, sadece daha büyük çocuklar Bu narin küçük yaratığı nasıl idare edeceğini anlayacak kadar yaşlı olan.

avustralya çoban border collie karışımı

Küçük boyları ve çekingenlikleri nedeniyle, ya evdeki tek evcil hayvan oldukları ya da onlara eşlik etmek için çok küçük başka bir köpekle eşleştirilmeleri tavsiye edilir. Ancak, birçok çay fincanı sahibi, insanların arkadaşlığını tercih etmek hayvanlar yerine.Eğitim

Öncelikle, bu adamın küçük boyundan dolayı olduğunu anlamak önemlidir. oldukça ürkek ve kolayca korkutur ve bu nedenle tüm eğitim ve maruziyet onun hızında yapılmalıdır. Eğitim başlamadan önce onu yeni ortamına yerleştirmek ve size güvenebileceğini hissetmesi için önce bir bağ kurmak önemlidir. Kendine biraz daha güvendiğinde, eğitim başlamalıdır.

Çay fincanı Yorkie, değerli görünümüne rağmen şaşırtıcı bir şekilde oldukça zeki. Efendilerini memnun etmeye heveslidirler ve bir veya üç atıştırmayı severler, bu da onu hızlı bir öğrenci yapar. Olumlu pekiştirme eğitimi , bol miktarda sözlü övgü ile, bu adam için kilit nokta. Yine de, çekingenliğinden dolayı onu bir anda ezmeyin.

Diğer köpeklere olan güvenini kazanmak için onu genç yaştan itibaren sosyalleştirmek de önemlidir. Ancak, aynı derecede önemlidir onu denetle diğer köpeklerle birlikte daha büyük veya daha enerjik oyun arkadaşları tarafından çiğnenmesini önlemek için. Bu nedenle, yalnızca ona izin vermenizi öneririz. küçük köpeklerle oynamak , çünkü yine, kazara bir ayaklar ölümcül olabilir.

Sağlık

Ne yazık ki, çay fincanı Yorkie epeyce sağlık sorunlarına yatkın ve onu yaşamınıza davet etmeden önce tüm bunları dikkate almanız çok önemlidir. Bu nedenle, bu bölüm bu makaledeki en büyüğü ve muhtemelen en önemlisidir.Standart Yorkshire Terrier acı çekmeye eğilimlidir Patellar Lüks Bu, diz kapağının yerinden çıktığı yerdir ve yürürken yavru için çok acı verici olabilir. O da çeşitli eğilimli göz koşulları , özellikle de sonunda tam körlüğe yol açabilen Progressive Retinal Atrophy ve bu nedenle bir Oftalmolog Değerlendirmesinden geçmesi gerekiyor. Yani, çay fincanı Yorkie de bu koşullara eğilimli olacak.

Standart Yorkshire Terrier sağlık sorunlarına ek olarak, çay fincanı Yorkie eğilimli çay fincanı özel koşullar .

Küçük gövdeleri nedeniyle her türlü yaralanmaya eğilimlidir. Evde oldukça hareketli olabilirler ve kanepelerden atlamayın , yatak, hatta merdivenleri kullanın. Çoğu köpek için kısa bir düşüş gibi görünen şey, çay fincanı için muazzam bir düşüş olacaktır. Kırık kemikler ve ciddi yaralanmalar en küçük düşmelerden kaynaklanabilir ve bu nedenle her zaman çok dikkatli olmalısınız. Köpek rampaları onun zıplama ihtiyacını önleyebilir, bu yüzden birkaç tane almanızı tavsiye ederiz!

Küçük köpekler eğilimli periodontal hastalıklar ve özellikle de çay fincanları. Sadece süt dişlerini kaybetme mücadelesi vermekle kalmazlar, aynı zamanda tüm yetişkin dişlerini içine sığdırmak için de mücadele ederler ve bu nedenle birçok diş komplikasyonuyla acı çekerler. Çay fincanı Teriyerlerinin sorunları tamamen önlemek için 10 yaşına geldiklerinde gevşemesi veya dişlerinin çıkarılması nadir değildir.

Son olarak, Yorkie de dahil olmak üzere tüm çay fincanı köpekleri arasında bulunan muhtemelen en sorunlu, ancak en yaygın sağlık sorunu, hipoglisemi basitçe söylemek gerekirse, düşük kan şekeri seviyeleri . Bu özellikle tehlikeli olabilir çünkü çok geç olana kadar izlenmesi sorunlu ve fark edilmesi zordur ve şiddetli nöbetler ve kalp durmasıyla sonuçlanabilir. Çay fincanı köpeklerinde yaygındır çünkü depolayabileceklerinden çok daha fazla glikoz kullanırlar ve bu, genetik yapılarının bu kadar sorunlu olmasının ve sıklıkla eleştirilmesinin ana nedenlerinden biridir.

Beslenme

Çay fincanı Yorkie etrafta yiyecek ½ günde bir fincan yemek , ancak gün boyunca şeker seviyelerini dengelemek için onu en az 4 farklı oturuşta beslemek önemlidir. Kuru mama satın almak da önemlidir. çay fincanı Yorkies için uygun Çünkü normal mama mama, minik ağızlarına sığmaz.

Çay fincanı Teriyer özellikle hassas mideler Bu nedenle, özellikle küçük köpekler için yüksek kaliteli bir kuru mama satın almak en iyisidir. Çay fincanı Yorkie'nizi bir kez eve getirdikten sonra, diyetlerini değiştirmek istiyorsanız, orijinal yiyeceklerini yeni yiyeceklerle karıştırarak zamanla çok kademeli olarak yapın, kademeli ilerleme olmadan asla yemeğini değiştirmeyin.

köpekler neden kakası yer

Bakım

Çay fincanı Yorkies sporunun ceket tarzına bağlı olarak, tımar ihtiyaçlarının ne kadar yoğun olduğuna bağlı olacaktır. Geleneksel uzun ve ipeksi kilitlere sadık kalırsa, o zaman ihtiyacı olacaktır. günlük fırçalama herhangi bir karışıklığın fırçalanmasını sağlamak için haftada bir derinlemesine banyo yapması gerekecektir. Oyuncak kesimi tercih ederse, sadece haftada sadece iki kez dişlerini fırçalamaya ihtiyacı olacaktır ve bu tarz genellikle daha az yoğun olacaktır.

Kaderinde diş problemi olduğu için, çay bardakları dişler her gün fırçalanmalı onları olabildiğince temiz ve sağlıklı tutmak. Ek olarak, tırnakları siyah ve çok küçük olduğu için birçok çay fincanı sahibi onu bir profesyonel bakıcı onları kırpmak için.

Yavru köpekler

Bir çay fincanı Yorkie'nin ortalama fiyatı civarındadır 1500 ABD doları ancak 8.000 $ 'a kadar her yere ulaşabilir.

Her zaman olduğu gibi, güvende olun ve saygın yetiştiricilere bağlı kalmak . Bu, çay fincanı ırkları için özellikle önemlidir, çünkü onlar zaten çok sayıda sağlık sorununa yatkındır, bunların hepsi, eğer köpek yavruları güvenilmez köpek değirmenlerinden satın alınırsa çok daha kötü olacaktır. 1.000 dolar veya daha az bir tasarruf iyi bir fikir gibi görünse de, hasta bir çay fincanı ortalama bir köpeğe göre çok daha pahalıdır, bu yüzden abartmadan, uzun vadede onbinlerce dolar daha iyi durumda olacaksınız. saygın bir yetiştirici.

Aile Hayvanları Olarak

 • Çay fincanı Yorkie'nin eğlenceli ve canlı bir kişiliği var.
 • Biraz aptal olduğu biliniyor, bu yüzden etrafta bu adam varken çok gülmeyi bekleyin.
 • İç mekanda oynamaktan sık sık yorulacağı için fazla yürümeye ihtiyaç duymaz.
 • Basit bir bacak germe yeterli olacaktır! Bu nedenle aktif bir aileye yerleştirilmesine gerek yoktur.
 • Çay fincanı Yorkie, sokaktaki tüm kafaları çevirecek sevimli bir yavru.
 • Çok fazla durdurulmayı bekleyin ve yavru köpeğiniz hakkında sorular sorun!
 • Çok küçük olduğu için ona bakabilecek dikkatli ve dikkatli bir mal sahibine ihtiyacı var.
 • Çay fincanı Yorkie o kadar hassastır ki, yalnızca çok daha büyük çocukları olan bir aileye yerleştirilmelidir.
 • Evdeki tek evcil hayvan olmayı tercih ederdi.
 • Başka evcil hayvanları varsa, dikkatini dağıtmayacak daha küçük başka bir yavru ile eşleştirin.
 • Çay fincanı Yorkie hipoalerjeniktir, bu nedenle köpek alerjisi olan aileler için daha iyi seçeneklerden biridir.
 • Sağlık sorunları nedeniyle oldukça maliyetli olabilir.
 • Herhangi bir aile onu evlerinde karşılamadan önce bunun dikkate alınması gerekir.

Bir Çay Fincanı Yorkie Yetiştiricisini Bulmak

Yine, yavru sağlığının son derece önemli olmasını sağlayacak saygın ve etik bir yetiştirici bulmak önemlidir. Herhangi bir çevrimiçi arama motorunda çay fincanı Yorkie yetiştiricilerini aramak, sonuçları sağlayacaktır, sadece emin olun yorumları oku onlar hakkında. İyi bir yetiştirici gibi görünürlerse, gidin ve onlarla tanışın, ebeveynler ve yavrularla tanışma ve sağlık sertifikalarını görmelerini isteyin.

Kurtarma ve Sığınaklar

Çay fincanı ırklarının kendilerini kurtarma evlerinde bulmaları çok nadirdir. Bununla birlikte, başlamak için en iyi yer, Amerika Yorkshire Terrier Kulübü , Yorkshire Terrier ırkı için birkaç özel kurtarma merkezi listeledikleri için ve bu merkezler, çay fincanı Teriyerlerin bulunma olasılığı yüksek yerlerdir.

Son düşünceler

Genel olarak, tüm tartışmalara ve kötü sağlığa rağmen, çay fincanı köpeği çılgınlığı kaybolacak bir şey değil. Hayatınızda bir çay fincanı istediğinizden eminseniz, onu saygın bir yetiştiriciden aldığınızdan emin olmalısınız. Bu, çay fincanı sorunlarını tamamen ortadan kaldırmazken, olabildiğince sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Ayrıca günün çoğunu onunla geçirebilmelisiniz ve çok hassas ve yaralanmalara yatkın olduğu için çok açık ve dikkatli olmalısınız.

Ancak, bu ona sağlayabileceğiniz bir şeyse, harika bir arkadaşlık köpeği olur. Çay fincanı Yorkshire Terrier sadece cesur kişiliğiyle sizi eğlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda çay ve bisküvi için tembel bir öğleden sonra için en iyi ortaktır, aynı zamanda onu bir ısırıkla karıştırmamaya dikkat edin!

Yorumlar